DE GOUDEN BRUG. In de bocht. Een spannend snapshot tijdens het hoofdnummer van de Duitsche internationale motorwedstrijden op den weg Het aflossen van de wacht voor Whitehall te Londen is een evenement, dat steeds weer een talrijke belangstellende menigte trekt Jan Pijnenburg en Piet van Kempen hebben den .Nacht van Parijs" in het Palais des Sports in de Fransche hoofdstad gewonnen. Het koppel na de overwinning Paaschtijd, eierentijd. Da eierveilingen hebben thans heel wat te verwerken Het telex-telegraafnet van het Alg. Ned. Pers-bureau is Maandag in tegen woordigheid van minister De Wilde officieel in gebruik gesteld. Voorste rij v.l.n.r.de heer H. H. J. v. d. Pol, pres.-dir. van het A.N.P.minister mr. J. A. de Wilde en ir. M. H. Damme, directeur-generaal der P.T.T. Het oude kasteel AA-stein bij Asten (N.-Br.), dat geheel in vervallen staat ver keerde, wordt gerestaureerd en in den oorspronkelijken toestand opgebouwd. De toren is thans gereed gekomen De heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeenten Leimuiden en Rijnsater- woude, is benoemd tot burgemeester van Nieuwveen Problemen. In de hoofdstad is Maandagavond de wedstrijd aangevangen om het dames-schaaak- kampioenschap van Amsterdam. Twee der deelneemsters bij het spelen van haar partij FEUILLETON ROMAN VAN HANNO PLESSEN. (Nadruk verboden) 36) „Bella!" hoort zij een mannenstem op een toon van blijde verrassing en eenigen secon den later staat zij tegenover Stefan Szartossy. „Ach, dat is prettig, dat ik u weer eens zie", zegt ze, zichtbaar verheugd, terwijl ze hem met een spontaan, hartelijk gebaar beide handen toesteekt. Onstuimig klopt zijn hart, als hij zich daar over heen buigt. Het plotselinge karakter van deze toevallige, wel innig gewenschte, maar nauwelijks meer verwachte ontmoeting, heeft hem zijn zelfbeheersching een oogenblik doen verliezen. Renate causeert met levendige onbevangen heid en als vanzelfsprekend wordt de wande ling gezamenlijk voortgezet. Bella draaft ver genoegd vooruit. Bij Stefan Szartossy heeft de eerste blijde verwarring plaats gemaakt voor een diepe, rust schenkende vreugde, een gevoel, dat hem steeds vervult aan de zijde van deze vrouw. Renate is hartelijker dan ooit. Een stuk van haarzelf ligt er in haar woorden, waar- meer ze uit den grooten overvloed van inner- lijken rijkdom allen en iedereen hun deel wil geven. En bovendien verheugt zij zich op recht over deze ontmoeting met Szartossy. Zij vergeet op dit oogenblik geheel, dat en waarom zij hem verloochend heeft. En hij hij wil er in dit korte, heerlijke moment van hun samenzijd niet aan denken, dat hij nog slechts enkele dagen geleden als een vreemdeling aan de deur van haar woning is afgewezen. Op belangstellende informaties van de zijde ▼an Renate, vertelt hij haai van de dagen, welke hij in Münohen heeft doorgebracht, in gezelschap van zijn ouden strijdmakker. Dat hij daarbij diens naam niet noemt, is toe val, louter toeval, dat zoo vaaknoodlot is „En hebt u nu weer voor eenigen tijd in Iglerhof uw intrek genomen?" vraagt Renate. „Jain ieder geval blijf ik daar voorloo- pigIk wil van daaruit een paar tochten makennaar den Glugezeren dan wil ik ook nog eens naar Stubai „Ahazoo dicht mogelijk bij den top van den Seriesdat kan ik me voor stellen Zelfs de groote omweg, welken Szartossy opzettelijk heeft ingeslagen en waarop Renate hem zonder meer is gevolgd, komt tenslotte uit bij een kruispunt op den Lanserstraatweg, waarvan het eene gedeelte naar de Lantaarn, het andere rechtuit naar Igls leidt. Wederom bonst Szartossy's hart zoo on stuimig als dat van een verliefden school jongen: Wat zal ze nu zeggenZal ze me inviteer en om mee te gaan Daar blijft Renate ook reeds staan en zij steekt hem de hand toe: „Ik vind het buitengewoon prettig u weer eens gezien te hebben, meneer Szartossy...." Gruwelijk is de vanzelfsprekendheid, waar mee ze, op zoo bijzonder hartelijke wijze af scheid neemt. Daartegen is van zijn kant niets in te brengen;hem rest nog slechts een hoffelijke buiging Maar nauwelijks heeft zij hem den rug toegekeerd, of hij kan zichzelf wel om de ooren slaan, dat hij als de eerste de beste domme jongen den moed miste voor de con- ventioneel-beleefde vraag haar nog een eindje te mogen vergezellen. Hij gaat op een mijlpaaltje langs den weg zitten en terwijl zij met nerveuze vingers zijn pijp begint te stoppen, tracht hij hun ge sprek nog eens in zijn herinnering terug te roepen. Heeft zij dan niets gezegd waaruit althans haar houding tegenover hem was op te maken? Zijri voorhoofd trekt zich in diepe rimpels, terwijl hij pijnzend voor zich uit- staart. Was ze anders tegen hem dan de laatste maal, dat hij haar ontmoette Minder hartelijk dan bij zijn bezoek aan de LantaarnWas er iets gebeurd, wat ver anderdHet zijn alle vragen, welke zich aan hem opdringen en waarop hij nog lang tevergeefs een afdoend antwoord zoekt. Reeds geruimen tijd wachten de gasten van Hotel Lansersee op de dagelijksche verschij ning van Margot Sellert. die hen reeds eenige malen als schoonrijdster op de gladde ijzers in verrukking heeft gebracht. Vandaag echter heeft de jonge actrice van het Münchener Kleintooneel, die hier tijdens de eerste vijf dagen van haar vacantie een zeer regelmatig en vooruit vastgesteld ontspannmgsprogram- ma afwerkte, iets anders te doen dan zich op de ijsbaan van het hotel te laten bewonderen. Toen zij gisteren op haar middagwandeling toevallig in de omgeving van de Lantaarn verzeild geraakte, is haar ter oore gekomen aan wie dit huis behoort, En dat heeft haar op een idéé gebracht, tot welker verwezen lijking zij zoo spoedig mogelijk de eerste stap pen wil ondernemen. Derhalve is zij nu over de dicht besneeuwde Lanser Hange op weg naar Renate Lien. Een lichtgroen sportcostuum, zoo chique als slechts de beroemde modehuizen in de wereldsteden die vermogen af te leveren, sluit nauw om haar slanke gestalte. Zij heeft de witte wollen muts afgenomen en loopt blootshoofds door het stille bergland. Zonnereflexen liggen als goude bergstippen op haar rood-blond, licht golvend haar, dat een verstandig, sympathiek en door groote oogen beheerscht gelaat om lijst. Die oogen. van de zeldzame kleur van goud barnsteen, hebben bepaald iets fascinee- renas. Haar tred is beslist en doelbewust. In regelmatige afstanden zet zij haar yoeten vooruit Haar stappen zijn niet te groot en niet te klein, niet te vlug en niet te lang zaamZij hebben dezelfde gelijkmatigheid als haar wezen. Met open oogen loopt Margot Sellert door dezen hoek van de Alpenwereld, welke als geen andere, schoonheid en grootschheid in zich vereenigt. Over het vreedzame dal met zijn bosschen en weiden, dwaalt haar blik naar de imposante gletscherwereld van den Innsbrucker NordketteZij is meer dan tevreden over de keuze van haar vacahtie- oord. In de acht vrije dagen, weike zij haar directeur heeft afgebedeld, zal ze voldoende nieuwe kr hten verzamelen om aan de eischen, wt're het seizoen bij het kleintooneel ongetwijfeld zal stellen, op afdoende wijze het hoofd te kunnen bieden. En als dan boven dien het bezoek aan Renate Lien haar het beloofde succes zal brengen, dan, ja dan kan haar korte trip naar de Lansersee niet ge noeg worden gewaardeerd O, Margot Sellert weet wel, wat zij doet. Vandaag zoo goed als anders. Slechts een maal, een enkele maal in haar leven heeft haar rustige bezonnenheid haar in den steek gelaten, heeft een met alle verstand en lo gica spottend gevoel haar weloverwogen za kelijkheid verstikt en over haar nuchter-prac- tische levensbeschouwing getriomfeerd. De roes was kort kon, in overeenstemming met haar natuur, ook niet anders zijn. Het ont waken was bitter en pijnlijk de erkenning, waartoe dit moest leiden. Streng en meedoo- genloos over zichzelf oordeelend", kan ze zich deze zwakheid niet althans nu nog niet vergeven. Sindsdien werkt ze met verdubbelde energie en leeft ze bewuster dan ooit in een instinctmatig streven deze schande uit te wisschen Na een wandeling van een uur, precies zooals zij het vooruit heeft berekend, bereikt ze de Lantaarn. Het geluk is haar gunstig, want voor de deur maakt Renate Lien, die zooven schijnt te zijn teruggekeerd, juist aan stalten zich van haar skies te ontdoen. Margot Sellert herkent het fijne, intelligente profiel van de bekende schrijfster, hoewel deze in werkelijkheid veel jonger en knapper is dan de foto's in de geïllustreerde bladen en haar boeken. Met een paar flike stappen staat de actrice naast haar. Renate Lien", zegt ze en er ligt zooveel hartelijke vereering in dezen naam, dien haar weeke, welluidende stem met een bijna teer timbre uitspreekt, dat de aangesprokene met blijde verrassing het hoofd opheft. De vragende blik, waarmee zij Margot opneemt, heeft onmiddellijk een uitdrukking van sym pathie. „Excuseert u mijn onbescheidenheid, me vrouw", vervolgt deze. „Ik ben Margot Sellert van het Münchener KleintooneelDat zegt u misschien slechts bitter weinig, want ten slotte ben ik lang niet zoo bekend als u, maar „Dat zullen we voorloopig maar in het midden laten", valt Renate haar lachend in de rede. „In ieder geval doet deze toevallige kennismaking mij buitengewoon genoegen, juffrouw Sellert". Met deze woorden steekt zij haar bezoekster de hand toe. „Toevallig is zij niet", bekent deze. „Ik ben hier niet zonder bedoelingen dat ik u zoo voor de deur kon overvallen, is een bij zonder gelukkige omstandighedi, want wie weet, of ik anders wel zoo hartelijk zou zijn ontvangen De vrijmoedigheid, waarmee zij aan haar gedachten uiting geeft, is zoo vermakelijk, dat Renate er geheel op in gaat. „Als de zaken zoo staan, zal ik u dus wel moeten verzoeken om binnen te komen". Lachend opent zij de deur voor haar gast, zonder er bij te denken, dat zij nu zelf een vreemd^ in haar woning laat, waartoe zij zelfs haar besten vrienden de toegang heeft geweigerd, om haar logé, Sylvester Vonberg, in dezen overgangstijd tegen eiken blik van buitenstaanders te vrijwaren. IWordt vervolgd

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9