Uit het Land van de Coligny. THIJS IJS EN DE B00ZE VAMPYR Commissie van Dertien beraadslaagt. Zomer sproeten SPRUTOL Engeland's belangen bij hei Tsana-meer. Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT EMiSfl, DONDERDAG 9 A" PRIE 1936 H A A" R E E M'S DA'GEE'AD BUITENLAND De pogingen tot beëindiging van den oorlog in Abessynië. De Madariaga zal zich met Mussolini in verbinding stellen. Juristencommissie zal rapport uitbrengen over de ge bruikte oorlogsmiddelen. Italië protesteert tegen „onmenschelijke projectielen" van de Abessyniërs. Nog eenige bijzonderheden uit het Fransche plan. sancties moeten worden toegepast en desnoods zelfs tot wapengeweld moeten worden over- gegaan.Hiertoe zullen de staten strijdkrachten ter beschikking van de Europeesche com missie of den Volkenbondsraad moeten hou den. De Europeesche commissie zal tevens toezien op de naleving der verplichtingen. De Fransche regeering stelt dan voor. dat de staten, als de collectieve veiligheid een maal georganiseerd is. overgaan tot beperking der bewapening cnder toezicht der Europee sche commissie of eenig ander orgaan, aan te wijzen door den Volkenbondsraad. Tenslotte stelt de Fransche regeering een aantal maatregelen van economischen aard voor, o.a. het sluiten van een tolunie, het in stellen van een internationaal gerechtshof voor toezicht op de naleving der handelsver dragen, stabiliseering der valuta's enz. Ook op koloniaal gebied acht Frankrijk wijzigingen noodzakelijk, niet ten aanzien der politieke souvereiniteit, doch meer ten aanzien der gelijkheid van economische rech ten. GENèVE. In de Woensdag gehouden bijeenkomst dei- commissie van Dertien stelde de voorzitter De Madariaga de vraag of hij zich naar Rome moest gegeven. Daar slechts een klein ge deelte der afgevaardigden zich hiervoor ver klaarde. waaronder die van Frankrijk en Chili, zal De Madariaga zich te Genève in verbinding stellen met de afgevaardigden van Italië en Abessynië. Tijdens de besprekingen wees Eden er op dat sedert de oproep tot toenadering tot de beide strijdende partijen werd gericht de vijandelijkheden nog in hevigheid waren toegenomen en dat 't tijd werd dat ze beëin digd werden. Hij drong er dan ook op aan, dat De Madariaga van de beide partijen onmiddellijke staking der vijandelijkheden zal verlangen alsmede het zonder verwijl openen van vredesonderhandelingen. Eden voegde er aan toe, dat voor het geval er in deze zitting van de commissie geen re sultaat zou kunnen worden bereikt, de Brit- sche regeering voornemens was zich volledige vrijheid van handelen voor te behouden. Flandin zeide dat het slechts van belang is, dat de onderhandelingen succes opleveren en vroeg zijn collega's, door welke middelen een onmiddellijk einde aan den oorlog kon worden gemaakt, indien de strijdende par tijen zich niet leenen tot een herstel van den vrede. Italië, zelfs indien het militair overwinnaar is, moet zich verzoeningsgezind toonen in zijn eischen. Maar ook Abessynië aldus Flandin kan niet elke onderhandeling van de hand wijzen tot aan den dag dat het de volledige souvereiniteit over zijn grondge bied zal hebben heroverd. Eden herinnerde er aan, dat Italië en Abessynië de conventie hebben onderteekend, waarbij het gebruik van gifgassen wordt ver boden en stelde namens Engeland voor deze conventie uit te breiden door voortaan ook de vervaardiging van gifgassen te verbieden. Hij verklaarde, dat de toekomst van Europa afhangt van de oplossing, die aan de schen ding van de oorlogswetten zal worden ge geven. Flandin merkte op dat 't gebruik van gif gas algemeen wordt veroordeeld, doch dat misschien andere inbreuken op de oorlogs wetten aan het gebruik van gifgas waren voorafgegaan aan beide zijden, te oordeelen naar de door de oorlogvoerenden gepubli ceerde stukken. Als een onderzoek door het Roode Kruis moet worden ingesteld, moet dit zich uit strekken over alle gevallen van gesignaleerde wreedheden en niet slechts over het gebruik van chemische en verboden middelen. Flandin gaf verder als zijn meening te kennen, dat de Commissie van Dertien niet de macht had zich uit te spreken over dit soort schendingen. Er werd, daarom een Commissie van Juristen belast met 't bestudeeren van deze kwestie en doze zal Donderdag aan de commissie van Dertien rapport uitbrengen. In een nota aan den Volkenbond protes teert de Italiaansche onderstaatssecretaris van buitenlandsche za'ken Suvich naar Reuter meldt. namens zijn regeering te gen de Abessynische beweringen, met be trekking tot het bombardement van Addis Abeba. In deze nota wordt verklaard: 1. Dat geen enkele aanval op Addis Abeba heeft plaats gehad, doch slechts op de mili taire vliegtuigen, die op het vliegveld dezer stad stonden opgesteld. 2. Dat uit de beweerde open en onverde digbare stad Addis Abeba een hevig vuur uit lucht-afweergeschut werd geopend, waar door alle toestellen getroffen en twee vlie gers ernstig gewond zijn. 3. De Abessyniërs blijven onmenschelijke projectielen, die door de internationale con venties verboden zijn, gebruiken Over den inhoud van het Fransche vredes plan deelt het A. N. P. nog de volgende bij zonderheden mede: In het memorandum in antwoord op de Duitsche voorstellen bedoelt de Fransche re geering achtereenvolgens de verschillende ar gumenten te weerleggen, waarmede de Duit sche regeering de opzegging van het Locarno- pact heeft meenen te kunnen motiveeren. Er wordt op gewezen, dat Duitschland zich tot eigen rechter heeft opgeworpen, hoewel in geval van geschillen arbitrage was voorge schreven. De Fransche regeering wil weten, hoe de houding der Duitsche regeering is ten aan zien van het voorstel der Locarnomogend- heden. volgens hetwelk in een nader aan te duiden grenszone geen versterkingen zouden worden aangelegd, waarop de Duitsche re geering nog in het geheel niet heeft geant woord. Frankrijk zou niet kunnen deelne men aan een regeling voor de veiligheid in West-Euroüa. indien zij zich daartoe bij de veiligheid in de rest van Europa zou moeten désinteresseeren. Het Duitsche voorstel tot instelling van een internationaal hof van ar- bitraee acht Frankrijk onaannemelijk. De Duitsche voorstellen tot beperking der bewa pening worden onvoldoende geacht en in- plaats van ..humaniseering van den oorlog" acht Frankrijk het beter, tegen een even- tueelen aanvaller een onmiddellijke collectieve actie te organiseeren. Tenslotte stelt de Fransche regeering Duitschland de vraag, of het zonder voorbe houd het tegenwoordige territoriale en poli tieke statuut van Europa als geldig erkent, en of het toegeeft, dat dit statuut gewaarborgd kan worden, door accoorden, die op de basis van wederkeerigen bijstand gesloten wor den. 1 In het constructieve vredesplan beveelt Frankrijk het systeem van den wederkeerigen bijstand aan als een middel tegen schending van het internationale recht, indien mogelijk in het kader van den Volkenbond, anders door middel van regionale verdragen. Frankrijk stelt voor de organisatie op te dragen aan een Europeesche commissie, die gevormd moet worden in het kader van den Volkenbond. In de nieuwe Europeesche or ganisatie, waartoe alle volken met gelijke rechten vrijelijk zullen toetreden, moet iedere staat zich verplichten tot eerbiediging van het territoriaal statuut, dat slechts met algemeene toestemming zal kunnen worden gewijzigd. Geen verzoek om wijziging zal kunnejn worden inged cnd voor den afloop van een periode van 25 jaar. Handelt een der landen in strijd met de verplichtingen, die het op zich heeft genomen, dan zouden Spanje. Zamora niet in beroep? In welingelichte kringen verzekert men te Madrid, dat Zamora ervan zal afzien, bij het gerechtshof voor constitutioneele waarbor gen in beroep te gaan van de stemming in de Cortes, die tot zijn aftreden heeft geleid. (Reuter.) Azana blijft minister president. Azana, die den waarnemend president dei- republiek Martinez Barrio ontslag had aan geboden. blijft ministerpresident, daar Mar tinez Barrio zijn vertrouwen in Azana heeft bevestigd. Engeland. Critiek in het Hoogerhuis op de bespreking der militaire staven In het Hoogerhuis is Woensdag een debat gehouden over den internationalen toestand, die ter sprake werd gebracht door lord Snell bij het indienen van een interpellatie over de buitenlandsche politiek, gelijk aan die, welke in het Lagerhuis door majoor Attlee is gehou den. De lord-grootzegelbewaarder, Lord Halifax, verklaarde in den loop van deze debatten dat hij, wat het Italiaansche-Abessynische geschil betreft, dat op het oogenblik te Genève.behan- reld wordt, niet in staat was iets toe te'voegen aan hetgeen minister Eden Maandag in het Lagerhuis reeds heeft verklaard. Hij zeide het eens te zijn met Lord Snell, dat de laatste in stantie, de Volkenbond, niet geacht kon wor den gefaald te hebben. Overgaande tot den toestand in Europa zeide de grootzegelbewaarder dat de methode, die door Duitschland gekozen is om de aandacht der wereld voor zijn eischen af te dwingen, een verpletterenden en verreikenden slag heeft toegebracht aan de fundamenten, waarop de internationale orde is opgetrokken. Er kan geen hoop bestaan op regeling tenzij men ab soluut en positief zeker kan zijn. dat een der gelijke methode onder geen omstandigheden weer gebruikt zal worden. De regeering is ,met het uitsluitende doel, den vrede te verzekeren, bezig met het bestu deeren van het Duitsche memorandum van 1 April. Spr. gaf uiting aan de hoop. dat Frankrijk en België niet minder bereidwillig zouden zijn dan Engeland om de rechtvaar dige eischen van Duitschland betreffende rechtsgelijkheid volledig te erkennen, maar hij zeide tevens te hopen, dat de Duitsche regee ring haar verantwoordelijkheid jegens Europa zou erkennen. Het meerendeel der overige sprekers bracht tot uiting, dat Duitschland niet rechtvaardig behandeld is en zeide tegenstander te zijn van de besprekin gen der generale staven. Er moet een Fransch-Duitsche verzoening met deelneming van Engeland tot stand komen. De onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken Lord Stanhope zeide, sprekende over de noodzaak van heilig houden der verdragen, dat het ernstige punt in het optreden van Duitschland niet zoozeer de bezetting van het Rijnland als wel de schending van het verdrag van Locarno is geweest. Ieder volk. zoo zeide Stanhope verder, moet zijn volledig aandeel bijdragen tot de defen sieve diensten, welke voor de collectieve vei ligheid vereischt zijn. Eenige naties, en vooral de kleinste, winnen meer dan de andere en schijnen te denken, dat zij volledige veiligheid zullen krijgen. Zonder haar bijdrage te leveren, aangezien de groote naties, naar zij denken, haar te hulp zullen komen. Dit is een foutieve gedachte. Tot op het oogenblik. waarop iedere natie bereid is, de volledige verantwoordelijkheid onder de oogen te zien en te aanvaarden, zal de Volken bond geen doelmatige collectieve actie kunnen ondernemen. PROFESSOR HAUER UIT DE LEIDING VAN DE DEUTSCHE GLAUBENS-BEWEGUNG" GETREDEN. Op een vergadering van de leiders van de gemeenten van de „Deutsche glaubensbewe- gung" werd naar het D. N. B. meldt bekend gemaakt, dat professor Hauer afgetreden was als leider van de beweging, en dat zijn plaatsvervanger graaf Ernst zu Reventïow, geheel uit de beweging was getreden. Gratie voor Rudolf Dertil. De man, die in 1933 een aanslag op Dollfuss pleegde. Reuter meldt uit Weenen 8 April: Rudolf Derfib de dad°r van den eersten aau-lirr op Dolif.uss in 193T die deswegen tot vijf jaar dwangarbeid werd veroordeeld, heeft gratie gekregen en werd in vrijheid gesteld. verdwijnen spoedig door een pot Bij alle drogisten. (Adv. Ingez. Med.) De oorlog in Oost-Afrika. Duizenden slachtoffers van hef mosterdgas? Berichten omtrent nieuw gifgas tegen gesp roken. Craziani gereed voor het offensief. DJIBOETI, 8 April. (Reuter-A. N. P.) De opmarsch der Italianen naar Dessie wordt voortgezet, zonder dat de Abessyniërs tot dusverre, na hun recente nederlaag, zich daartegen te weer hebben gesteld, aldus mel den berichten uit Erythreesche bron. Trou wens de Italiaansche luchtstrijdkrachten, die de andere wapens ver vooruit vliegen, vegen den weg voor een verderen opmarsch schoon door iedere Abessynische troepenconcentra tie, hoe zwak deze ook moge zijn, te bom bardeeren en met mitrailleurvuur uiteen te jagen. Wat de Abessynische troepenformatie be treft. waarmede de ki-oonprins in noordelijke richting optrekt, daarover heeft men geen enkel nader bericht ontvangen. Men is ech ter van meening, dat hij geen enkele kans heeft den Italiaanschen opmarsch naar Dessie eenige belemmering in den weg te leggen. De vooruitgeschoven afdeelingen der co lonne Askari's zijn thans in de omgeving van Kobba aangekomen op een vijftigtal ki lometers ten zuiden van Kworam en op on geveer 125 K.M. ten noorden van Dessie. Het derde Italiaansche legercorps, dat oprukt in het gebied van het Tana-meer en de Ita liaansche colonne, die uit het noorden komt, maken, naar men meent te weten, een con- vergeerende beweging in de richting van Magdala. De Abessynische regeering ontkent inmid dels. dat de Italianen Kworam reeds hebben bezet en zij voegt hieraan toe, dat alle be schikbare krijgslieden in het gebied van Ad dis Abeba en ten noorden van de hoofdstad ■bevel hebben gekregen onmiddellijk naar het front te vertrekken. Verder wordt hieraan toegevoegd, dat Italiaansche vliegtuigen in de noordelijke districten, mosterdgas ge bruikt hebben, waardoor duizenden personen, voor het meerendeel on der de burgerbevolking ernstige brandwonden hebben opgeloopen. Aan het zuidelijk front worden in Ogaden de bombardementen door de Italiaansche luchtmacht voortgfo^C Naar verluidt is al les hier door generaal Graziani in gereed heid gebracht voor het ontketenen van zijn offensief, zoodra het thans door den regen doorweekte terrein de gemotoriseerde colon nes in staat zal stellen op normale wijze op te rukken. In alle sectoren zijn troepen Italiaansche arbeiders onder grooten druk bezig met het aanleggen van nieuwe wegen, waarbij zij op vele plaatsen door militaire troepen worden bijgestaan. De Abessynische hoofdstad heeft met ver lichting kennis genomen van de Italiaansche verzekering, dat Addis Abeba niet uit de lucht zal worden gebombardeerd. Duizen den mannen, vrouwen en kinderen hadden, nauwelijks beschermd door armzalige ten ten, de laatste nachten buiten de stad door gebracht onder een neerstroomenden regen. In welingelichte kringen in Lon den laat men zich sceptisch uit over de uit Addis Abeba afkomstige be richten, volgens welke de Italianen gebruik zouden maken van een nieuw soort gas, dat de allermodernstie gas maskers zou doordringen en binnen enkele minuten den dood ten gevolge zou hebben. Deskundigen verklaren, dat geen enkel gas van dezen aard te Londen bekend is. en dat het zeer onwaarschijnlijk is. dat de Italianen een dergelijk gas zouden hebben vervaar digd. Het is echter mogelijk, dat de door de Abessyniërs gebruikte gasmaskers van oud model zijn en niet voorzien zijn van doel matige filters. Drie kasteelen vol herinneringen aan Gaspard en Louise. (Van onzen Parijschen correspondent.) Verleden jaar reeds, toen we dank zij de „Demeure Historique" het schitterende kasteel van Tanlay bezochten en een beschrijvin! gaven van de onschatbare kunstwaarden, van hetgeen thans toebehoort aan de familie de la Chauvinière, herinnerden we er aan hoe dit kasteel eens bewoond werd door de Coligny, maarschalk van Frankrijk. Talrijke souvenirs worden hier nog bewaard aan het beroemde geslacht, waaruit de edele Louise, dochter van den admiraal voortsproot, Louise, die als ge malin van Willem den Zwijger zoo'n nobele rol zou vervullen in onze Vaderlandsche Ge schiedenis. En we vestigden er toen de aan dacht op, dat slechts op enkele kilometers af stand nog twee andere monumenten bewaard zijn gebleven, waaraan voor ons, Nederlan ders, zulke ontroerende herinneringen zijn verbonden, de kasteelen van Chatillon-Coligny en Chateaurenard. Helaas ontbraltf ons toen de gelegenheid om ook daar een bezoek te brengen, maar nu, op een heerlijken lentedag, zijn we teruggekeerd in het departement Loiret, op slechts twee uren sporen van Parijs en we zijn terugge keerd met zóóveel onvergetelijke indrukken, deels zóó blij, maar deels ook zóó triest ge stemd, dat we pijnlijker dan ooit de onmacht voelen, uiting te geven aan hetgeen er omgaat bij hem, die daar tusschen de oude muren den geest voelt rondwaren van die twee helden uit de beschavingsgeschiedenis: Gaspard en Louise. Veel is er niet overgebleven van het eens zoo trotsche kasteel van Chatillon-Colig ny. Het- feodale slot, dat in 1150 gebouwd werd door Etienne Premier de Champagne, Comte de Sancerre, in 1180 weerstand bood aan Phi lippe Auguste, en in 1359 door de Engelschen en in 1569 door de Koninklijke legers werd bestookt, werd in een dommen revolutie-roes in 1799 gesloopt. Vier jaren lang, met spoed en met alle krachten om de woning van een „tiran" zoo spoedig mogelijk te doen verdwij nen, om elke herinnering aan een „?i-devant noble" weg te vagen hebben de sloopers ge zwoegd. Maar het was alsof de Geschiedenis zelve zich er tegen verzette, want ondanks hun spaden en houweelen hebben ze eindelijk het werk moeten opgeven en als eeuwige wachtel- staat daar de donjon, bleven er de muren en terrassen. Het is de tegenwoordige eigenaar, de heer Filleul, die met de voorkomendheid van den Franschen gentleman zich de moeite had ge troost om me aan het station van Montargis te komen afhalen. En na de eerste kennis making, als we in zijn snelle auto voortschie- ten door een heerlijk beboscht land, langs een magnifiek Romeinsch amphitheater, en de historische plek waar Atilla veldslag leverde, werd het me duidelijk hoe deze kasteelbewo ner door zijn huwelijk met een de Broutelles, verwant aan de de Montmorency's, in 't bezit is gekomen van het historische domein der de Coligny's en hoe de zorgen daarover aan de beste handen zijn toevertrouwd. Want hij waakt niet alleen uit traditie over dit patri monium, maar ook omdat hij een zeer ontwik keld, man is, voor wien de Geschiedenis méér betéfekent dan een dorre opsomming van fei ten en data. En toen hij iets van spijt meende te ontwaren bij zijn gast, waar hij moest ver klaren, dat er nog maar bitter weinig over bleef, daar was zijn voldoening des te grooter nu hij een waar enthousiasme merkte bij _'t aanschouwen van een magnifiek oud poortje en een daaraan grenzend kerkje, dat gesticht werd door Gaspard de Coligny. Verbrokkeld, maar fier staan daar nog de oude bolwerken van 't midden der 16e eeuw en als we Saint-Pierre binnentreden worden we getroffen door de hooge en fraaie gewelven en interessante boi- series, afkomstig uit het oude slot. Op de pa- neeien zijn landschappen geschilderd en daar tusschen de fiere adelaars van de Montmoren cy's en de gekruiste veldmaarschalks-staven. Om het altaar fijn besneden houtwerk in zachte stemmige kleuren. De geschiedenis van de stichting van deze Roomsch-Katholieke Kerk is wel typisch: het was de voorvechter van het Protestantisme, admiraal Gaspard die Saint-Pierre stichtte. Immers, tot dusverre be zochten de katholieke bewoners van het stadje, dat toen 2000 zielen telde, de kapel in het kasteel. Gaspard vond dit niet aangenaam en dus besloot hij op zijn kosten een Roomsch- Katholiek kerkje buiten het kasteel te bouwen en toen hij, als oppermachtig slotheer, den 16den Augustus 1551 zelf het gebouw inwijdde, hield hij een toespraak, waarvan we den tekst terugvonden, in het archief van onzen gast heer en waarin Gaspard zeide: „den bewoners een vermoeienden klimtocht naar de slotkapel te willen sparen, wanneer ze hun godsdienst plichten wenschten te vervullen." Saint- Pierre heeft in alle woelige eeuwen, welke daarop volgden en waarin we in verbeelding ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Vol verwachting kijkt Thijs naar het gat, dat daar zoo juist in den muur geslagen werd en na niet al te langen tijd ziet hij er ineens een hoofd uit te voorschijn komen! Het hoofd behoort aan een vriendelijk man, die over deze ontmoeting even verwonderd is als Thijs. „Hé!" zegt hij, „ik dacht, dat ik op deze manier buiten het slot kon komen, maar dat ik nog een lotgenoot zou aantreffen, neen, dat had ik niet vermoed! Ik ben de veldwachter van Kiboe en ik werd dooi den vampyr ontvoerd, toen ik op het vee paste!" Thijs vertelt den man daarna zijn eigen geschiedenis en de twee gevangenen beramen nu een plan om den vampyr klein te krijgen. nog de vreeselijkste tafereelen zien. hoe over- .weldigers en verdedigers beurtelings hun troepen plaatsten op de hooge, dreigende to rens, stand gehouden. Het is nu een stil kerk je, waarin men nog enkele geschilderde por tretten van vrome zusters vindt, maar wier naam en bestaan verloren zijn in het grijs ver leden. HENRY A. TH. LESTURGEON. (Van onzen Londenschen correspondent). Berichten hebben gemeld, dat een Italiaan sche colonne de oevers van het Tsana-meer in Abessynië heeft bereikt. En de Italiaansche gezant te Londen heeft zich naar het depar tement van Buitenlandsche Zaken gespoed om er de verzekering te geven, dat de Britsche rechten in dat deel van de wereld nauwgezet zullen worden ontzien. De Manchester Guar dian legt uit, dat deze verzekering, goed be doeld als ze wel zal zijn, overbodig is. Bij over eenkomst met Abessynië heeft Groot Erittan- nië de eerste keuze zich ingrijpend te bemoeien met de wateren van het meer of met die van den Blauwen Nijl, bijv. door er afdammingen te maken. Concessies zijn echter hiervoor niet of nog niet gegeven. Italië heeft bij het ver drag van 1925 met betrekking tot Abessynië (de geldigheid van dit Verdrag schijnt twij felachtig te zijn geworden) aan Engeland be loofd, dat het, wanneer het zijn invloed.--riser in Abessynië zou hebben gevestigd, zich niet met de wateren van den Nijl en zijn oorsprong zou inlaten. Sedert die afspraken heeft Enge land uit kennis, door de resultaten van ver scheidene expedities verkregen, geleerd, dat het belang van het meer en van den Blauwen Nijl voor de bevloeiïng van Soedan en Egypte niet bijster groot is. De Manchester Guardian herinnert aan de terrein-opnemingen en de verkenningen van majoor Cheesman, waaruit in het bijzonder is gebleken, dat het belang van deze wateren wordt overdreven. Geen werk van menschenhanden kan verhoeden, dat het water van het meer en den Blauwen Nijl tenslotte den Nijl bereikt „want zelfs dicta tors kunnen water niet dwingen heuvelop waarts te stroomen". En het water, dat het meer verlaat, maakt weinig verschil in den stroom van den Blauwen Nijl in den Soedan. De conclusie is dat een afdamming van het Tsana-meer, indien dat mogelijk zou zijn, de irrigatie van den Soedan zou kunnen verbete ren, maar dat men practisch gesproken niets zou kunnen uitrichten dat die irrigatie slech ter zou maken dan ze is. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELIF. 1 6 7 2 4 IK met garantie, pijn- yanat Ou»- loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur. Zater. 9—12 uur. Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 7—9 u. (Adv. Ingez. Med.) ir—li VRIJDAG 10 APRIL HILVERSUM I 1875 M- NCRV-uitzending. 8.Schriftlezing. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.Gram.pl. 11.1512.—- Cello en piano. 12.15 Gram.pl. 12.30 HOV- Klein orkest 2.15 Gram.pl. 3.00—3.45 Orgel spel 4.— Zang en piano 5.Kinderuur 6.0d Amsterd. Solistenkwartet. 7.Berichten. 7.30 Ned Herv Kerkdienst. 9.Berichten. Gra- mofóonplaten 9.30 Zang, strijkkwartet en cembalo (Om 10.—Berichten) 10.45—11.30 Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. <8.— VARA 12.— AVRO 4.— VARA 8.— VPRO 11.0012.VARA. 8— Gram.pl. 10.— Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht 10.35 Orgelspel 11.15 Voor dracht 11.30 Gram.pl. 12.— De Octophom- kers 1.— Gram.pl. 2.— Voordracht 2.30 Gro- nirger Orkestvereen. 4.Variatie-concert 5.— Kinderurn- 5.30 Variatie-concert 6 05 Gram.pl. 6.30 De Ramblers. 7.— Lezing 7.20 Gram.pl. 7.50 Berichten 8— Wijdingsdienst 8.30 Gram muziek 11.0012.Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 12.50 BBC-Schotsch orkest 1.35 Luton-or- kest en solist 2 20 Londensch symphonie or kest 3.20 Gram.pl'. 3.50 Fred. Hartley's kwin tet en solist. 4.35 Lezing 4.55 Commodore Grand-orkest 5.55 Zang en viool 6.50 Kerk dienst 7.50 Concert mmv. solisten, koor en or kest. 8.50 Berichten 9.05—10.40 Vervolg con cert. RADIO PARIS, 1648 M. 7 20, 8.35 en 11.35 Gram.pl. 12.35 Orkest concert. 2.45 Gram.pl. 4.20 Sextetconcert 5.50 Orkestconcert 8 20 Zang en piano 9.05 Con cert mmv. solisten, koor en orkest 11.201.05 Gram.pl. KEULEN, 456 M. 5.50 Orkestconcert 9.20 Gewijde muziek 11.20 Weragkamerorkest. 1.35 Gram.pl. 3.20 Omroeporkest. 5.50 Zang, viola en piano. 7.20 Sextetconcert. 8.05 Oratoriumconcert 9.50 11.20 Orkestconcert en solisten BRUSSEL, 322 M. 12.20 en 1.30 Gram.pl. 2.20—3.20 Gewijd koorconcert 5.20 Klein-orkest 6.20 Gram.pl. 6.50 Opera-concert 9.25 Gram.pl. 9.30 Hoor spel 10.4011.25 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Klein-orkest 1.50 Gram.pl. 2.203.20 Gewijd programma, 5.20 Harmonicamuziek. 5.50 Gram.pl. en zang 6.45 Gram.pl. 6 50 Piano-recital 7.35 Zang. 8.20 Voor oud-strijders, 10.30—11.20 Gram.pl. DEUTSCIILANDSENDEK. 1571 M. 7.35 Omroeporkest en solist 9.20 Berichten 9.50 Oude muziek 10.05 Weerbericht 10.20— 11.20 Kamermuziek

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6