Onze athleten naar Berlijn. TlcdicnaA \Tlatuimfaaa& HET JUBILEUMTOURNOOI VAN R. C. H. SCHOOLWEDSTRIJDEN H. V. B. DONDERDAG 9 'A PRIE '1936 H A A R E M'S. D A G B E A D 7 SPORT EN SPEL. Hoe staan hun kansen? (Van onzen athletiek-medewerker.) Wij staan aan het begin van het athletiek- seizoen en tegelijkertijd voor een belangrijk sportgebeuren, nl. de Olympische Spelen, waaraan de beste athleten uit alle hoeken der wereld zullen deelnemen. Heel moeilijk is daar het behalen van een Olympischen titel en tevens is het een zware taak, althans tot de beslissing door te dringen. Men kan zelfs zeggen dat te Berlijn reeds een serie even zwaar is als een finale bij belangrijke inter nationale wedstrijden. Van het begin tot het einde moet te Berlijn iedere deelnemer alles geven en slechts hij, die behalve over capa citeiten, beschikt over een dosis hardheid, maakt een kans het land, dat hij vertegen woordigt, roem te doen oogsten. Wanneer wij dus onze kansen te Berlijn gaan bespreken, dan doen wij dit niet alleen doordat ons van eenige Hollandsche athleten zulke goede prestaties bekend zijn, doch te vens, omdat wij weten, dat den geheelen win- iter door ijverig geoefend is, teneinde den, vorm der athleten zoo goed mogelijk te doen eijn. Alle athleten hebben zich aan de training, zooals deze geregeld is door de Nationaal Technische Commissie der K.N.A.U., geheel gegeven. Wij hebben het vertrouwen, dat over de geheele linie een vooruitgang te noteeren zal zijn. Een training, zooals dezen winter iheeft plaats gehad, moet vruchten afwer pen. Nederland heeft twee groote troeven, nl. m Osendarp en de estafetteploeg. Osendarp, de jeugdige sprinter, die ondanks zijn jeugdigen Heef tijd, reeds zulke goede resultaten boekte, is een kracht, die ook in het buitenland mei alle aandacht ge volgd-wordt. Het vorig .jaar be haalde hij te Londen op 220 yards het En- gelsche kam pioenschap het is bij die gele genheid geweest, dat de secreta ris van de A.A.A., niemand minder dan Lowe, Olym pisch kampioen over 800 M„ in 1924 en 1928, ver klaarde, dat Osendarp de bes te looper op de 200 M. van Euro pa was. Of Osendarp werkelijk de beste 200- M.-man van Europa is, heeft hij helaas niet kunnen bewijzen. De Zwitser Haenni boekte, evenals onze landgenoot uitstekende resul taten en tot een duel kwam het niet. De serie zware wedstrijden en steeds daarbij bereikte uitstekende resultaten, waarbij o.a. 21.3 sec. dn Zweden op de buitenbaan, geven ons het recht, de verklaring van Lowe ook tot dè onze te maken. O.i. was in. 1935 Osendarp de beste 200 M. man van Europa. De beste man van Europa en dat in zijn ontwikkelingsjaren, want de Hagenaar is ze-, ker nog niet daar, waar hij komen kan. Zijn loopen op zichzelf was tot heden nog niet dat, wat men van een eerste.kracht denkt, te zien. Er was steeds nog een teveel aan kracht- verspilling; kortom, het perfecte was er tot heden niet en juist daarom belooft Osendarp zooveel voor dit jaar. Bij iedere oefening op nieuw valt het steeds op, dat hij zoo goed vooruit gaat. Hij wordt soepeler.; de aigemeene indruk is reeds thans, dat Osendarp dit sei zoen nog beter voor den dag zal komen dan ihet vorig jaar. OSENDARP. DAMES-HOCKEY. HET INTERNATIONAAL TOURNOOI TE BERLIJN. Uit BerlijnHet programma van het in ternationale, hockeytournooi voor dames, dat Vrijdag te Berlijn begint, is als voligt samen gesteld Vrijdag: 12 uur: Nederland—Hongarije. 15.30 u.: DenemarkenOostenrijk (vriend schappelijk) 17 uur: SpanjeDuitschland, Zaterdag is rustdag. Zondag: 11.30 uur: eerste verliezerronde. 15.30 uur: Oostenrijk tegen den winnaar van de ontmoeting Spanje—Duitschland. 17 uur: Denemarken tegen den winnaar van de match Nederland—Hongarije. Maandag: 9.30 uur en 10.45 uur: tweede verliezers ronde. 12 uur: eindstrijd. ROOD WIT COMB.—KENNEMERLAND H.C. (5—2). Een combinatie van Rood Wit I en n speeelde Woensdagmiddag tegen Kennemer- land, een elftal hoofdzakelijk samengesteld uit te Aerdenhout woonachtig zijnde vete ranen, versterkt met Mevr. Voorwalt en Mej. T. Leeuwenberg. Het is een geanimeerde partij geworden, die door de jeugd gemak kelijk gewonnen werd. Kennemerland nam de leiding, doordat Mej. Leeuwenberg uit een goed aangegeven strafcorner inschoot. Rood Wit nam toen het spel in handen en scoorde door mej. Hooft den gelijkmaker. Na een aantal ver- geefsche pogingen maakte Mej. J. Goeting er vóór rust met een hard schot 21 van. In de tweede helft speelde Rood Wit in een an dere opstelling, dan vóór rust en bleef ster ker. Mej. Heybroek gebruikte een voorzet van links en na een fraaien soloren vergrootte de linksbuiten Mej. T. Goeting den voor sprong tot 41. Nadat Mej. Hooft er 51 van gemaakt heeft, besluit Mej. Leeuwenberg een doorbraak met een onhoudbaar schot (5—2). WIELRIJDEN. „EXCELSIOR". Het bestuur van bovengenoemde vereeni- ging is als volgt samengesteld: voorzitter, J. Westbroek: le secretaris L. Koekenbier Reyer. Anslostraat 63; 2e secretaris J. Lucas, le penningmeester W. Schaaf; 2e penning meester H. van Haarlem: commissarissen Tiesma en Chr. Assendelft, Wat dit beteekenen zou, spreekt wel heel duidelijk tot ons. Niet dat wij meenen, dat daarmede een Olympisch kampioenschap be haald wordt, integendeel, daarvoor achten wij de Amerikaansche negersprinters te sterk, doch dat hij in de Olympische 200 M.-finale zou komen gelooven wij stellig. Indien Osen darp werkelijk dit seizoen presteert, wat hij belooft te zullen presteeren, zal Nederland voor het eerst in de geschiedenis vertegen woordigd zijn in een Olympische sprint finale. Dan is er onze estafette ploeg, waarvan wij bij de Spelen successen verwachten. Ons land heeft steeds goede sprinters gehad, doch zoo sterk als op het oogenblik is de Ne- derlandsche sprint toch nog nimmer ge weest. Wij hebben thans vele internationale krachten, want behalve Osendarp is ook Berger nog steeds een looper van beteekenis, terwijl ook Van Beveren met 10.7 sec. voor ilOO M. tot de beste loopers van Europa ge rekend kan worden. Slechts de bezetting van de vierde ploeg kan nog niet bepaald worden, doch door de aanwezigheid van sprinters als Boersma en Geul behoeft men zich hierover geen zorgen te maken. In athletiekkringen droomt men reeds van de tweede plaats achter Amerika, doch voor ons geldt een derde plaats, evenals de ploeg in 1924 te Parijs bezette, reeds als een schitte rend resultaat. Een derde plaats is zelfs zoo goed, dat wij haar geenszins van de ploeg mogen verlangen. Wij mogen haar niet met een te groote verantwoordelijkheid beladen, naar Berlijn sturen en indien, wat toch ook mogelijk is, de zesde plaats eens bezet zou worden, mag ons dat niet tegenvallen. Ook voor de estafetteploeg geldt, dat het berei ken van de finale reeds een prestatie op zich zelf is. Het is niet zoo eenvoudig als het wer kelijk lijkt, men moet, om het zoover te bren gen, in series, halve en wellicht ook nog kwart-finales, iederen keer perfecte wissels hebben, geen ongelukje mag plaats hebben, kortom alles moet op rolletjes gaan.. Indien het overnemen en geven goed is ge oefend, heeft de ploeg door haar uitstekende sprinters ons vertrouwen. Amerika is natuurlijk de overwinnaar en voor de andere plaatsen komen Hongarije, Duitschland, Engeland en Nederland het meest aan bod. Drie tegenstanders hebben wij hier genoemd, van wie door de onzen nog nimmer gewonnen is. Tot zoover de bes te kansen. Minder goede bezitten wij evenwel ook nog en als wij daarbij Ber ger noemen, dan meenen wij hiermede te hebben getoond, dat wij voorzichtig .zijn met onze ver wachtingen. Berger immers liep het vorig jaar toch nog 10.6 sec. voor 100 M. en 21,5 sec. voor 200 M. en dat nadat hij dien voorgaanden winter .zich uitsluitend aan de wielersport ge wijd had. Dezen winter heeft hij energiek geoefend; het is te verwachten, dat hij de resultaten van het vorig jaar constant zal kunnen bereiken. Wel verwacht men algemeen, dat hij ook dit jaar Osendarp niet meer zal kunnen kloppen, doch 'het 'bet'eekent toch geenszins, dat hij niet een kracht van 'internationale grootte zou zijn. Ook in Berger bezitten wij iemand, die het bij de Spelen heel ver kan brengen. Dan is er verder Brasser, onze tienkamper, die de aandacht vraagt. Ieder jaar zijn z'n verrichtingen vooruit gegaan, zoo zelfs, dat hij met zijn 7.390,61 punten goed genoteerd staat. Daarbij waren zijn werpnummers zwakker, dan normaal, want 48,86 M. met de speer en 37,99 M. met de discus, zijn verrich tingen, waarvoor hij zijn hand, bij wijze van spreken niet behoeft om te draaien. Onge twijfeld zal de Amsterdammer aan zijn to taal van 'het vorig jaar nog vele punten dit seizoen toevoegen; ook van hem kan in dit geval een goede verrichting bij de Spelen wor den tegemoet gezien. In Kaan hebben wij verder een goeden ver tegenwoordiger bij het hordenloopen. Het vo rig jaar bracht hij het Nederlandsche record op 14.8 sec., een verrichting, die hem onder de besten ter wereld deed behooren. Wel zijn in Amerika vele loopers, die een beteren tijd noteeren, doch het komt ons voor, dat behalve eenige uitgesproken goede cracks als Beard en Moreau, van vele Amerikanen de gegeven tijd geflatteerd is en daarbij denken wij aan de overwinning te Brussel het vorig jaar van Mesman Schultz tegen den Amerikaan Cope. Ook deze hordenlooper stond het vorig jaar met .14.2 sec. genoteerd. CHRIS BERGER. W. KAAN. De Haarlemmer heeft onlangs een lichte keeloperatie ondergaan en heeft zoodoende zijn training tijdelijk moeten stoppen. Hij zal derhalve niet reeds bij de eerste wedstrijden in zijn allenbesten vorm zijn, doch men zal er toch rekening mee dienen te houden, dat naarmate het seizoen vordert en de tijd van de spelen komt, Kaan's conditie steeds beter zal worden. Wij verwachten van hem stellig dat hij te Berlijn onder de twaalf beste hor- denloopers zal behooren. Nederland heeft verder in Bouman, Tacke- ma, v. d. Poll en De Bruyn athleten, die door- hun jeugd nog heel veel beloven'en voor wie uitzending naar Berlijn niet beteekent, dat zij daar succes zullen hebben, doch die deze uit zending toch behoeven in verband met de Spelen in 1940. Vooral voor onzen speerwer per v. d. Poll geldt dit, want deze 20-jarige Amsterdammer heeft door zijn 64.35 M. be wezen, dat veel van hem te verwachten is, op een nummer, waar de'techniek zoo uiterst moeilijk is. Voor de genoemde athleten moe ten de a.s. Spelen een goede leerschool wor den. (Adv. Ingez. Med.) Olympische Spelen. De Nederlandsche Olympische ploeg naar Berlijn. Waarschijnlijk 200 personen, waarvan 150 actieven in twaalf takken van sport. (Van een specialen A.N.P.-verslaggever). Uit Berlijn: De Nederlandsche Olympische ploeg, die in de a.s. zomermaanden naar Ber lijn en Kiel gaat, zal uit ongeveer 200 perso nen bestaan, waarvan 150 actieven, in twaalf verschillende takken van sport. Dit vernamen we van de heeren G. van Rossem, secretaris van het Nederlandsche Olympische Comité, en K. J. J. Lotsy, be stuurslid van het N.O.C. en Nederlandsch chef de mission. Deze 150 actieven znllen Nederland ver tegenwoordigen in de volgende takken van sport: athletiek, schermen, zwemmen, hockey, zeilen, schieten, wielrennen, kanosport, boksen roeien en ruitersport en zeer waarschijnlijk ook in den modernen vijf kamp. Zooals men weet staat voetbal hier nog niet bij, daar een beslissing hieromtrent nog niet kon worden genomen. Die is uitgesteld tot de eerstvolgende bestuursvergadering van den Kon. Ned. Voetbalbond. Mocht Nederland ook •in het voetbaltournooi uitkomen, dan wordt het aantal uitgezonden actieven nog aanzien lijk hooger. Maandag j.l. zijn heide Nederlandsche of ficials te Berlijn aangekomen; onmiddellijk gingen ze op stap om door middel van be zoeken en conferenties zoo mogelijk de laatste hand te leggen aan de voorbereiding inzake de Nederlandsche uitzending. Buitengewoon veel lof hadden zij voor den opbouw der Berlijnsche organisatie. De ziel daarvan is Dr. Diem, de secretaris-generaal van het Duitsche Olympisch Comité, die ge durende al die dagen, dat de N.O.C.-leden Berlijn bezochten, kosten noch moeite spaar de om hun behulpzaam te zijn. De heeren Van Rossem en Lotsy deelden ons mede, dat 100 Nederlandsche athleten in vier huisjes in het Nederlandsche dorp zullen worden on dergebracht. In elke villa (deze benaming mogen wij er heusch wel .aan geven) kunnen 22. athleten slapen, waarvan twee personen op één kamer. Vanzelfsprekend zijn er waschkamers en recreatiezalen aanwezig. Elk huis in het Olympisch dorp heeft een naam, afkomstig van een stad of landstreek, van Duitschland. Zoo heeten de vier Nederlandsche villa's in het Olympische dorp: Constants;, Baden- Baden, Keizerslautern en Neustadt. De hockeyspelers krijgen een zonnig huisje. Verder worden, over de andere woningen ver deeld, de zwemmers, de athleten de scher mers, de wielrenners en de boksers hier on dergebracht. De voetballers zullen, indien aan dit tournooi deelgenomen wordt, niet in het Olympisch dorp wonen, doch in een hotel te Berlijn. De Nederlandsche damesploeg, welke zal bestaan uit zwemsters en athleten, zullen in het z.g.n. Frauenheim, gelegen vlak bij het Olympisch stadion, worden ondergebracht. Overal komt men reeds plaats en ruimte te kort, maar in het Frauenheim zijn nog slechts 300 van de 450 -beschikbare plaatsen bezet. De roeiers en kano-ers zullen in het ont ruimde modern ingerichte politiebureau van Grunau worden ondergebracht. De schutters te Wannsee of in een hotel in de stad, de ruiters te Gatov en de zeilers natuurlijk te Kiel. Voor trainers, masseurs en verzorgers is ha het Olympisch dorp geen plaats; deze wor den in de nabijheid ondergebracht. De heeren Van Rossem en Lotsy hebben in de afgeloopen dagen zooveel mogelijk alles bezichtigd. Ze hebben een langdurig bezoek gebracht aan het rijkssportveld, waar het Olympisch stadion, het zwemstadion, het hockeystadion. het ruiter- en poloveld liggen. Ook werd een reis naar Grunau gemaakt. Verder zijn ze te Wannsee, Ruhleben en in de Deutschlandhalle geweest. In de Deutschland- halle, waar plaats is voor. 20.000 personen, zal warschijnlijk het slotfeest voor de athleten worden gehouden. De aigemeene indruk was, dat de organisatie op tijd klaar zal zijn. Trouwens, het Olympisch stadion zal reeds op 20 Juni met groote plechtigheid worden ingewijd, een generale repetitie dus voor de Olympische Spelen. Wat het wielrennen betreft, men heeft dezer dagen eerst besloten rondom het voetbalveld van de Berliner Sportklub een houten baan te bouwen met lengtelatten. De baan zal 6 M. breed zijn en ongeveer 1 Juli a.s. in gereed heid komen. Wij vernamen voorts nog, dat het in de be doeling ligt de Nederlandsche équippe voor het vertrek naar Berlijn en Kiel, waarschijn lijk te Amsterdam samen te doen komen. Elke tak van sport zal te Berlijn een alge- meenen leider hebben. We vernamen, dat de heer De Vries als zoodanig voor het zwemmen zal optreden; de heer Swaab de Beer voor het wielrennen, de heer Quarles van Ufford voor hockey, de heer Burgers voor athletiek, luit.- kolonel Quarles van Ufford voor de ruiters. In het Frauenheim zullen de dames Braun en Van Wuyckhuise als leidsters optreden. De heeren Van Rossem en Lotsy waren thans reeds voor de derde maal te Berlijn. Waarschijnlijk zullen ze eind Juni nogmaals naar de Duitsche hoofdstad gaan om een en ander voor het laatst aan een grondige in spectie te onderwerpen. De Olympische Dag. Voetbalwedstrijd NederlandSpanje. Naar wij vernemen zijn er besprekingen gaande, die, naar men hoopt, ertoe zullen leiden, dat op 7 Juni a.s. te Amsterdam in het kader van den Olympischen Dag een voet balwedstrijd NederlandSpanje wordt ge speeld. Zooals bekend is wordt op een Olym pischen Dag nimmer een officieele voetbal- ïandenwedstrijd gespeeld, doch het geldt hier een ontmoeting tusschen een Nederlandsch bondselftal en een sterk Spaansch elftal. De algeheele leiding van den Olympischen Dag berust wederom bij den heer K. J. J. Lotsy. LAWNTENNIS. OM DEN DAVIS-CUP. Uit Monte Carlo: De ploeg van Mo-naco, die op 1, 2 en 3 Mei te Monte Carlo in -den Davis- beker-wedstrijd tegen Nederland zal spelen, bestaat uit de spelers Landau, Medecin, Noghes en Galeppe. HONKBAL T. H. B. Naar wij vernemen stelt het bestuur van T. H. B. ernstige pogingen in het werk om te komen tot oprichting van een honkbalafdee- ling. Voor dit doel zal Donderdagavond de heer E. Bleesing voor de leden een lezing over deze sport houden. DAMMEN. „HET NOORDEN" Maandagavond werden in het clubgebouw aan de Frans Halsstraat de volgende wedstrij den gespeeld: Clubkampioenschap 1935'36. ij le klasse: H. DienskeJ. Kroon 02; A. Smit Jr.J. M. Janssen 02; H. M. Janssen Sr.J. Dienske Jr. 11; H. DienskeJ. Dienske Jr. 02. 2e klasse: A. BlomM. v. d. Mee 11. Hiermede is de heer M. v. d. Mee kampioen der 2de klasse geworden. Zomercompetitie C. HarmsenJ. Harmsen 02; Oudendijk H. Boekei 02; A. ReïnhardtH. C. Bos man 20; A. ReinhardtJ. M. Janssen 0—2 H. BesamuscaW. Heijeslaar 20; De Waal MalefijtA. Olvers 11. In verband met tweeden Paaschdag is er de volgende week geen clubavond. ZWEMMEN. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN H. V. G. B. Dank zij de medewerking der Velser Zwem- vereeniging was H. V. G. B. Dinsdagavond op het oefenuur dezer vereeniging in Stoop's Bad in de gelegenheid, onderlinge wedstrijden voor adspiranten en junior-leden te houden. Uit de talrijke deelnemers wisten de volgen de zwemmers een prijsje te bemachtigen: 25 Meter schoolslag voor jongens van 9 tot en met 11 jaar. 1. Sj. van Rees Vellinga; 2. L. van Coevorden; 3 A. Boon. Idem voor jongens van 12 en 13 jaar. 1. A. Hilarlus; 2. N. van Kersen; 3. H. Sarink. 50 Meter schoolslag voor jongens van 14 en 15 jaar. 1. J. Scholte 46 sec.; 2. J. Schoo 47,2 sec.; 3. A. van Wadenoyen Kernekamp 57,2 sec. Idem voor jon-gens van 16 jaar. 1. W. Bre mer 41,3 sec.; 2. G. Benit 45 sec. 25 Meter vrije slag voor jongens van 12 en 13 jaar. 1. J. Bier; 2. J. Rol; 3. H. Sarink. 50 Meter vrije slag voor jongens van 14 en 15 jaar. 1. H. Adding 34,1 sec.; 2. J. Scholten 34,4 sec.; 3. J. Schoo 39,3 sec. 50 Meter vrije slag voor junior-leden. 1. P. Rol 28,1 sec.: 2. K. Bongertman 28,3 sec.; 3. P. Hollander 30 3 5 sec. Het nummer 100 Meter vrijr dat niet op het programma stond, werd - Bongert man afgelegd in den tijd van - min. 6 4,5 sec. DAMMEN. De Ned. Dambond 25 jaar. Heden is het 25 jaar geleden dat te Haar lem in het toenmalige Brongebouw de stich tingsvergadering van den Ned. Dambond plaats had. Carl George Vervloet was de grondlegger van de damorganisatie. Wanneer deze liefhebber van het mooie damspel indertijd geen groote financieele of fers voor de verbreiding van het damspel had overgehad, dan zou misschien de Nederland sche Dambond nu zijn zilveren jubileum niet kunnen herdenken. De Nederlandsche dam spelers zijn aan dezen pionier veel dank ver schuldigd. De bond is in die 25 jaren hard gegroeid. Wanneer wij in aanmerking nemen dat deze organisatie op 9 April 1911 door 14 vereeni- gingen werd opgericht en dat de bond thans 117 vereenigingen telt met plm. 3000 leden, dan mag zeker van een goed organisatie-leven worden gesproken. In 't begin-stadium werden 10 a 20 wedstrijden per seizoen gespeeld, in het seizoen 1935-1936 hadden alleen al 198 wedstrijden in de hoofd klasse en 314 wedstrijden in de le klasse com petities plaats. Ook op internationaal gebied is groote voor uitgang te bespeuren. Wel werd nog niet be reikt, waarvoor reeds zooveel moeite werd ge daan: de definitieve oprichting van den Int. Dambond. Doch op tournooi-gebied kwam zeer veel tot stand. Daarom past op dezen dag een gevoel van dankbaarheid en erkentelijkheid jegens de mannen, die in deze 25 jaar in allerlei func ties een deel van hun arbeidskracht ervoor hebben over gehad om den Ned. Dambond steeds grooter en sterker te maken. Er wordt verder gewerkt voor den groei van den bond en mogen hierbij de eerste stappen leiden tot aansluiting van de gewesten Friesland, Gro ningen en Zeeland, VOETBAL. R. C. H.—D. W. S. Voor dezen wedstrijd, die op eersten Paaschdag te één uur wordt gespeeld, werd het R.C.H. elftal als volgt samengesteld: Kos, Kors. Prevost Sr., Slot, Ruis, Oomen, Hanse, Kedde. Van der Horst, Hoogendoom. Lenselink. De leiding der vier wedstrijden berust in goede handen. Als arbiters zullen fungeeren de heeren Boei'ee, Vrugt, Twisterling en Kotte. De in gebruikneming van de geluidsinstal latie het jubileum-cadeau van de leden aan hun vereeniging zal de sfeer op de beide dagen niet weinig ten goede komen. Ge durende de pauzen kan het publiek genieten van goede muziek. VITESSESTORMVOGELS. Stormvogels speelt op Tweeden Paaschdag een vriendschappelijken wedstrijd tegen Vi tesse te Arnhem. De eerste uitslagen. Zoo zijn dan Woensdagmiddag de lang ver beide schoolvoetbalwedstrijden weer begon nen, voor de 9de maal thans. De weersom standigheden waren gunstig. Het was wel frisch, doch niet zoo guur, als de vorige dagen. Op de velden aan de Van Nesstraat bij E.D.O. Haarlem. R.C.H. en Bloemendaal had den de eerste schermutselingen plaats. Zoo kort na den NederlandBelgië-wed- strijd was het niet te verwonderen dat som mige scholen het goede voorbeeld van het Nederlandsch elftal wilden volgen. Daaraan zijn zeker de geweldige scores van den eer sten dag toe te schrijven. Voor de winnende „Hollanders" was dat natuurlijk prettig, doch de arme „Belzen" vonden het niet zoo erg fijn! Enfin, in de verliezersronde maken zij wellicht een betere kans. De uitslagen waren als volgt: Af deeling A: RijkskweekschoolH.B.S. A. I 19 le H.B.S. B. I—H.B.S. (Velsen) 4—4 Af deeling B: UL.O. C. I—Chr. Lyceum I 1—2 Afdeeling C: 2e H.B.S. B. 4Chr. Lyceum 2 05 Afdeeling D: UL.O. A. 62e Centrale School 3 150 Afdeeling E: O.L.S. 7Dr. Bavïnekschool 01 O.L.S. 17—O.L.S. 34 0—9 O.L.S. 14—OL.S. 27 1—4 O.L.S. F (Aerdenhout) Dreefschool (H'stede) 03 O.L.S. 47—OL.S. 24 0—10 Bosch en Hovenschool 2 (H'stede) Bronsteeschool 4 (H'stede) 81 Juliana v. StolbergschoolOL.S. 23 60 Bornwaterschool (Bl'daal) Marnlxschool 02 O.L.S. 3—Haarlemsche Schoolvereeniging 01 De jongelui, die gedurende dit tournooi op het E.D.O.-terrein moeten spelen, kunnen gratis hun fietsen stallen in de fietsenstalling. Dit geldt ook voor den geleider. De overige bezoekers betalen het gewone bedrag. Het plaatsen van fietsen óp het E.D.O.-terrein is verboden. Schoolvoetbal te Velsen. Woensdagmiddag begonnen de schoolvoet balwedstrijden te Velsen. Te drie uur arri veerde Burgemeester Kwint, vergezeld van den ohef der afdeeling Onderwijs, den heer W. Chr. Suwerink, op het Stormvogels-ter rein. Na een korte toespraak, waarbij de bur gemeester den jongens aanried, wel voor de overwinning te werken, doch op een spor tieve wijze, en eventueel op een manier, zoo als het den sportsman betaamt, een neder laag te dragen, bracht hij met een forschen trap den bal aan het rollen. Toen waren de jaarlij ksche schoolvoetbalwedstrijden weer begonnen. Er is op dezen eersten dag reeds met groo te animo gekampt. Zeer tot genoegen van het talrijk opgekomen publiek eindigde een tweetal wedstrijden in een gelijk spel. Dus moesten penalties de beslissing brengen. Elke hieruit gemaakte goal of elk gehouden schot werd luide toegejuicht. Bijna eindigde ook nog een derde wedstrijd in een gelijk spel, nl. die tusschen School G en School E. Eén minuut voor het einde, toen de stand 21 was. kreeg School E de kans van den dag om gelijk te maken. Deze werd echter gemist Meteen trok School G er tus schen uit en bracht den stand op 31. Op dezen eersten dag moest ook reeds een school gedisqualificeerd worden, wegens het laten medespelen van ongerechtigde spelers. Aan deze school werd het medespelen voor het geheele tournooi ontzegd. Hieronder volgen, die uitslagen en het pro gramma voor hedenmiddag: Eerste ronde (afd. E): 1 EmmaschoolSchool 2 (B.wijk) 30 2 School J 2Marnlxschool 00 (School J wint) 3 Herv. SchoolSchool A (School A gedisqualificeerdi 4 School GSchool E 3 5 P. VermeulensehoolC. v. d. Linden- school 22 (P. Vermeulensehool wint) 6 School H 2Julianaschool 21 7 School J 1—School F 5—0 8 School DInsinger.school 04 9 School J 3School 1 (B.wijk) 05 Het programma voor heden luidt: le ronde (afd. D) U.L.O. 3 (IJm.)Creutabergschool (IJm.) 34 uur. School H 1 (IJm.)—R.HB.S. (Velsen 4—5 uur. Tusschenronde winnaars (afd. E). School 3 (Beverwijk)Emmaschool (IJm.) 23 uur. School J 2 (IJm.)Herv. school (W. a. D.) 23 uur. Tusschenronde verliezers (afd. E) School 2 (Beverwijk)Mamixschool IJm.) 34 uur. Tweede ronde winnaars (afd. E). Schoo] G (Velsen)P. Vermeu^nschool (IJm.) 34 uur. School H2 (IJm.)School J1 (IJm.) 45 u. Insingerschool (IJm.)—School 1 (Bever wijk). 4—5 uur,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9