ZATERDAG 11 APRIE 1936 HAÏEEE M'S DAG BEAD 11 IAAT/TE BERICHTEN Teleurstelling in Abessynië over den Volkenbond. Geneefsche vragen maken een ongunstigen indruk op de regeering. ADDIS ABEBA, 11 April. (Reuter). Het Abessynlsche kabinet is hedenmorgen bij eengekomen voor de bespreking van de ant woorden, die gegeven moeten worden op een dertigtal vragen, die, naar men verklaart, van den Volkenbond zijn ontvangen, en hoogst belangrijke punten opwerpen. De speciale correspondent van Reuter ver neemt, dat de strekking van deze vragen een ongunstigen indruk heeft gewekt, en de Abessyniërs zitten in zekeren zin met de handen in het haar, wat betreft de beste wijze waarop zij eenige dezer vragen kun nen beantwoorden. De openbare meening is zeer teleurgesteld door de uitwegen, zooals men het noemt, waartoe de Commissie van Dertien haar toevlucht neemt, en de pogin gen dezer commissie, de verantwoordelijk heid voor het vinden van een rechtvaardige oplossing van zich af te schuiven en Abes synië tot directe onderhandelingen met Italië te dwingen. Brand in een bioscoop te Eindhoven. Kwaadwilligheid in het spel? EINDHOVEN, 11 April. Kort na midder nacht is te Eindhoven brand uitgebroken in het Ohicago-bioscooptheater aan de Recht.e- straat. Toen de brandweer, die door omwo nenden werd gealarmeerd, ter plaatse kwam stond de korten tijd geleden gerestau reerde zaal van het theater in lichter laaie. Het blusschingswerk duurde geruimen tijd. De bioscoopzaal en 'het tooneel zijn nagenoeg geheel uitgebrand. De geluidsinstallaties werden vernield. De belangrijke schade wondt door verze kering gedekt. EINDHOVEN. II April. Omtrent dezen brand kan nader het volgende gemeld wor den: Het is niet aannemelijk, dat de oorzaak in kortsluiting, zooals aanvankelijk werd opge geven moet worden gezocht. Het is de direc tie overigens een raadsel, hoe de brand kan zijn ontstaan. Vrijdagavond had er nl. we gens den Goeden Vrijdag geen bioscoopvoor stelling plaats. Eerst Zaterdagmiddag zou den de filmvoorstellingen weer beginnen. Nu is het de politie opgevallen, dat den laatsten tijd meer branden omstreeks éen uur des nachts door onverklaarbare oorzaak ontstaan. In dit verband mag herinnerd worden aan den brand van de vorige week In de Lijnbeekstraat en die in de Gemeente lijke U.L.O.-school bij de Keizersgracht. Er is dan ook een uitgebreid onderzoek gaande, inhoeverre hier van kwaadwilligheid sprake kan zijn. Toen de brandweer ter plaatse was geko men. bleek haar dat de vuurhaard zich be vond op het podium van het theater, dat ook wel als schouwburg gebruikt werd. Dit po dium staat in onmiddellijke verbinding met een binnenplaats, welke door een deur van de Vrijstraat uit te bereiken is. De stellages op het tooneel zijn, zooals ge meld, geheel door dezen brand vernield. De zaal. waar 'het vuur gretig voedsel vond in de pluche bekleeding van wand ien stoelen, Is evenals het balcon in een ruïne herscha pen. Een deel van den foyer deelde het zelfde lot. De boven het balcon gelegen pro jectie-'cabine is echter door het vuur ge spaard gebleven. Het duurde tot vier uur in den morgen eer de brand, die met vier stralen bestreden werd, bedwongen was. Het nablusscihings- werk vorderde nog eenige uren. De exploi- tante van het theater, de N.V. Eindhoven- se he bioscoopmaatschappij, was tegen brand en bedrijfsschade verzekerd. Mannenkoor „Die Spaerne- Sanghers". KINDEROCHTEND ARBEIDERS TOONEEL- (VEREENIGING „VOORUITGANG". De kinderochtend, dien de Arbeiders Tooneel- Vereeniging Vooruitgang" op 19 April in het Gebouw ..Caecilia" zal houden, kan wegens omstandigheden niet doorgaan. De repetities voor de Plan-revue „Naar (Betere Tijden" door H. Jongsma en Cor Zwart met muziek van Wim Gaffel zijn in vollen gang. Het besturu heeft besloten, op 13 Mei a.s, deze revue ten tooneele te brengen. BILJARTEN. Wereldkampioenschap drie banden. Robijns wint zijn eerste partij. Uit New-York: De uitslagen van de partijen van Vrijdag luiden als volgt: Robijns (Nederland) 50 88 4 0.568 Tiedtke (Duitschland) 38 88 3 0.431 Lee (Amerika) 50 79 6 0.632 Zaman (België) 46 79 6 0.582 (Zie ook elders in dit nummer) Het eerste lustrum-concert. Men schrijft ons: Bovengenoemd Mannenkoor zal met een belangrijk programma zijn eerste Lustrum concert geven op Woensdag 22 April in de Gemeentelijke Concertzaal. Op dit concert, waaraan het Haarlemsch Vrouwenkoor zijn medewerking verleent, doen zich uitsluitend Haarlemsche solisten hooren. n.l. Corrie Bijster, sopraan, en Annie Hermes. alt; George Robert zal het orgel be spelen. Bovendien is het eerste deel van het programma gevuld met werken, eveneens van tegenwoordige of vroegere stadgenooten, t.w. Hendrik Andriessen. G. H. von Brucken Fock, Olivier Koop, Jos. de Klerk, Philip Loots en Lieven Duvosel. Als bijzonderheid kan verder worden ge meld, dat op het met zorg samengestelde programma drie liederen prijken uit het eerste deel der verzameling van ruim 600 „Geestelijke Liederen uit den Schat van de Kerk der Eeuwen", samengesteld door Ds Hasper te 's Gravenhage, welke liederen door verschillende toondichters vierstemmig voor gemengd koor werden gezet. Van deze 600 liederen werden er ruim 150 op meester lijke wijze gecomponeerd door Lieven Duvo sel. die 3 er van op het programma plaatste. Het wordt een bij uitstek interessante con certavond, waarvoor veel belangstelling be staat, die een waardige bekroning zal zijn van het ernstig werken gedurende de eerste vijf jaren van het bestaan van „Die Spaer- ne-Sanghers". KANOSPORT. BLOEMBOLLENKANOTOCHT VAN K. V. TREKVOGELS. Zondag 19 April a.s. organiseert bovenge noemde Kanovereeniging evenals vorig jaar een bloembollentocht. De tocht, die voor alle kanovarenden opengesteld is, voert geheel door de bollenvelden; de afstand is pl.m. 35 K.M. 's Morgens 9 uur is de start van het clubhuis aan het Noorder Buiten Spaarne bij I de Paul Krugerkade, waar tevens het eind- j punt is 's avonds pl.m. 5 uur. Er zal een kalm tempo gevaren worden; er wordt twee keer gerust, zoodat volop gelegenheid zal zijn, de bloemen te bewonderen en te koopen. IJMUIDEN Bijzondere plechtigheid op het station VelsenIJmuiden-O. De heer P. Lindeblad ontvangt „loffelijk getuigschrift" van het Carnegie Heldenfonds. Den 24en November 1935 vond op het Station Velsen-IJmuiden-Oost een ernstig ongeval plaats, dat betrekkelijk goed afliep. Langs het perron stond een trein, komende van Uitgeest, bestemd voor Haarlem. Eenige reizigers stapten uit, eenige stapten in en toen de hoofdconducteur een teeken gaf, dat alles klaar was, liet de heer P. Lindeblad, stations-assistent den trein vertrekken. Toen de trein reeds in beweging was kwam een reiziger toesnellen, die zich, voordat men hem dit kon beletten, met beide handen aan den trein vastgreep en buiten aan de coupé- deur bleef hangen. Op het gegil van oogge tuigen snelde de heer Lindeblad op den in levensgevaar verkeerenden man toe, die bleek, niet in staat te zijn zich staande te houden en sprong op de treeplank. Hij trachtte den man die reeds met de voeten van de treeplank af was gegleden, op de treeplank te houden ten einde te voorkomen, dat hij door den trein verpletterd werd. Zoo goed mogelijk hield de heer Lindeblad den man vast. Het was een geluk, dat het gegil op den trein was gehoord. De machinist stopte, toen de roekelooze reiziger zijn handen reeds had losgelaten, waardoor hij languit tusschen het perron en den trein viel. De heer Lindeblad viel op het perron en werd ernstig gewond. Een commissie, die tot taak had gekregen, een onderzoek in te stellen, bracht hiervan een rapport uit, dat in handen werd gesteld van de directie der Nederlandsche Spoorwegen en het Rijkstoezicht op het spoorwezen. De directie vond in dit rapport, waarin duidelijk het heldhaftig gedrag van den heer Lindeblad naar voren kwam aanleiding, den heer L bij het Carnegie-Heldenfonds voor te dragen voor een belooning. Het Carnegie-Heldenfonds vond de daad van den heer Lindeblad van dien aard, dat het deze 'belooning in den vorm van een „loffelijk getuigschrift" toe kende. In tegenwoordigheid o.a. van den heer W. F. Visser, wethouder voor Sociale Aangelegen heden, B. F. Kipp, waarn. commissaris van politie, den stationschef den heer ten Napel, den wegopzichter C. A. A. v. d. Voet en nage noeg het geheele personeel werd gistermiddag in de le klasse wachtkamer het getuigschrift door den heer G. van Meurs, hoofdinspecteur bij de Nederl. Spoorwegen, aan den heer Lindeblad overhandigd. De heer Lindeblad, die vergezeld was van zijn echtgenoote en zijn dochter, werd door den heer van Meurs welkom geheeten bij deze „intieme plechtigheid". Hij herinnerde daarna aan het ongeval en het moedige ge drag van den heer Lindeblad. Door zonder aarzelen op den reeds snel rijdenden trein te springen en te voorkomen, dat het slachtoffer van de treeplank viel, heeft de heer Lindeblad blijk van persoon lijken moed gegeven en zichzelf aan levens gevaar blootgesteld. Dergelijke ongelukken komen gelukkig weinig voor. De heer Linde blad heeft impulsief gehandeld, aldus de heer van Meurs en spreker was er van over tuigd, dat bij een dergelijk ongeval zeker 99 van de 100 toeschouwers zich gillend hadden omgekeerd. Namens de directie wenschte spreker den heer Lindeblad geluk met deze onderscheiding, die zoo zeide hij slechts zel den wordt uitgereikt. Hierna reikte de heer van Meurs den heer Lindeblad het in een lijst gevatte getuig schrift over, die daarop den heer van Meurs verzocht, de directie te willen danken dat zij er voor heeft willen zorgen, dat hem deze onderscheiding ten deel viel. Allen hebben daarna den heer Lindeblad en zijn familie met deze onderscheiding gelukge- wenscht. Nadat onze fotograaf deze gebeurtenis op de gevoelige plaat had vastgelegd, namen de aanwezigen hunner bezigheden weer ter hand. DE HEER H. DE WILDE OVERLEDEN. Alhier is op 71-jarigen leeftijd overleden de heer H. de Wilde, gepensionneerd briga dier-majoor van de Rijksveldwacht alhier. De heer de Wilde, die een mooien staat van dienst had, werd 22 Augustus 1864 te Zwart sluis geboren. Op 1 Mei 1893 kwam de heer de Wilde in dienst bij de Rijksveldwacht en wel als rijksveldwachter-jachtopziener te Andijk. Achtereenvolgens was de heer de Wilde daarna rijksveldwachter in Hoorn, Wieringen en Houtrak en Polanen, waar hij 25 Juli 1901 werd bevorderd tot brigadier- titulair. Op 1 Februari 1904 werd hij aange steld als brigadier-commandant te Haar lemmermeer, waar hij bleef tot 1 Juni 1914 toen hij werd overgeplaatst als brigade commandant in IJmuiden. Op 1 Juli 1919 werd de overledene bevorderd tot brigadier majoor en 1 April 1924 verliet hij den dienst met pensioen, na een dienstverband van ruim 30 jaren. De heer de Wilde was o.a. oprichter en ge durende 20 jaren voorzitter van de Politie- Schietvereeniging. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Jaqueline Clasine IJm. 10. Vangst: 35 m. schelvisch, 30 m. gul, 50 m. varia. Totaal 115 m., benevens 900 stuks stijve ijskabeljauw en 700 stuks stijve kabeljauw. Amsterdam, IJm. 58. Vangst: 160 manden schelvisch, 200 m. braadschelvisch, 130 m. kabeljauw, gul en leng, 130 m. koolvisch, 130 m. wijting en radio. Totaal 800 m. benevens 65 stuks stijve kabeljauw. Utrecht IJm. 73. Vangst: 190 m. schelvisch 200 m. braadschelvisch, 80 m. koolvisch, 70 m. gul, 130 m. wijting. Totaal 670 m., be nevens 70 stuks stijve kabeljauw. MARKTPRIJZEN VAN ZATERDAG 11 APRIL Tarbot per kilo f 1.80f 1.10 Griet per 50 kilo f 28—f 11 Tongen per kilo f 1f 0.74 Kleine schol per 50 kilo f 11.50f 2.30 Schar per 50 kilo f 280f 2.10 Wijting per 50 kilo f 2.701.50 BESOMMINGEN. Loggers: IJm. 204 f 410. Sch. 84 f 410, Sch. 196 f 340, Sch. 133 f 340, Sch. 285 f 370, KW 175 f 260, KW 89 f 220, KW 69 f 150. KW i49 f 230, KW 144 f 46, KW 166 f 190. KW 108 f 160, KW. 18 f 230, KW 59 f 210. KW 24 f 21Ü, KW 114 f 170, KW 22 f 210, KW 22 f 230, KW 134 f 240, KW 41 f 300, KW 74 f 140, KW 3 f i KW 124 f 270. KW 64 f 160, KW 49 f 190, KW 112 f 220, KW 155 f 210. PERSONALIA. er-I" Dr. A. A. Bos, scheikundig bedrijfsinge- nieur aan de papierfabriek alhier is benoemd tot adj. directeur van de Coöp. Groothandels vereeniging „De Handelskamer" te Jutphaas. BEVERWIJK De voorbereidingen voor de Feestweek 1936. De voorbereidingen voor de V. V. V.-Feest week 1936, die van 15 t,m. 23 Augustus zal worden gehouden, zijn thans in vollen gang. Verscheidene commissies zijn met haar voorbereidende werkzaamheden reeds ver ge vorderd. Voor de tentoonstelling van Handel en Industrie, alsmede voor de Bloementen toonstelling zijn vele toezeggingen ontvan gen en vooral de Middenstands- en Bloemen- kweekersorganisaties leggen daarvoor groote belangstelling aan den dag. In den loop dezer week is de verpachting gehouden voor de velerlei attracties, die op een deel van het groote feestterrein geplaatst zullen worden. In het Lunapark zullen o.m. verrijzen een groot .Feestgebouw, dat op zich zelf al een Lunapark vormt en waarin zijn ondergebracht een Shimmitrap, een Cake walk, een Championpaleis, enz., een groote zweefmolen, een auto-skooter, een auto-ca- roussel, een Deensche Hoogvaart, een Panop ticum, een Tête-a-queue, een Zwemattractie e.a. De kinderen zullen zich kunnen verma ken in een draaimolen, fietsmolen of in het ezel- en ponny-theater. Evenmin zullen de gebruikelijke behendigheidspelen en kramen ontbreken. Bijzondere voorbereidingen vereischt het Openluchtspel, dat tijdens de Feestweek vier keeren zal worden opgevoerd. Dit spel, dat het karakter draagt van een Landspel, zal in een historisch en een allegorisch deel de be- teekenis in het licht stellen van Beverwijk als de centrale marktplaats voor Kennemer- land. Het wordt onder den titel „Kennemer- land's Glorie" geschreven door den heer Joh. N. Tromp, algemeen secretaris der V. V. V. Een koor van pl.m. 150 zangers en zangeres sen, alsmede een orkest zullen de opvoerin gen van het Landspel opluisteren, waarvoor een beroep zal worden gedaan op de plaatse lijke zang- en muziekvereenigingen. De Com missie heeft den heer H. W. Hofmeester be H. V. C—E. D. O. Op Tweeden Paaschdag speelt E. D. O. in Amersfoort een vriendschappelijken wedstrijd tegen H.V.C. met het volgende elftal: Van Roon, N. N., Van der Born, Schalie, Koppen, Oomen. S. Spek, Van Geemen, Kohier, Schijvenaar, p. Spek. reid gevonden de algemeene muzikale leiding op zich te nemen. Algemeen spelleider is de heer Joh. M. Ridderikhoff uit Hoorn, die op dit gebied groote ervaring heeft. De koren, waarvoor eveneens de heer Joh. N. Tromp de teksten schreef, worden gecomponeerd door den bekenden Haarlemschen musicus Jos. de Klerk. Balletten en Volksdansen zul len voorts in het landspel een belangrijke plaats innemen. De plaatselijke architecten, ae heeren B. J. W. en G. W. L. Langendijk ontwierpen de fa?ade, waarvoor het spel zich zal afspelen. Uit dit alles blijkt wel, dat dit grootseh opgezette openluchtspel een belang rijk onderdeel zal vormen van de feestelijk heden. Alle voorbereidingen zijn in handen gesteld van sub-commissies, die elk voor zich een gewichtige taak hebben te vervullen. Deze commissies werden als volgt samenge steld KleedingcommissieMevr. A. Moens-v. d. Veen, Mej. T. Koning en de heer G. W. P. Stoutenbeek. Bouwcommissiede heeren B.J. W. en G. J. W. Langendijk, Versieringscom missie: de heeren G. v. a. Wel, K. Steyn en Joh. N. Tromp. Zang- en Muziek: de heeren L. Blaauw, J. Bakker, B. J W. Langendijk. G. Scheuer en Joh N. Tromp. Balletten en Volksdansen: Mej. T. Koning en de heer B. J. Wieland Los. ZANDVOORT MATTHaUS-PASSION. Vrijdagavond gaf de zangvereeniging „Cre do Canto'- onder leiding van Felix de Nobel een zeer goed geslaagde uitvoering van de MatthausPassion van Schütz. De Evangelistpartij werd vertolkt door den heer H. Meijer, de Christuspartij door Harry van Oss. Beide partijen werden zeer goed gezongen en vooral de voordracht van de laatste was zeer mooi. Ook de koren werden beschaafd en zuiver gezongen. De aanwezigen hebben dan ook van het begin tot het einde genoten van deze uitvoering, die op zeer hoog peil stond. HET PLAN VAN DEN ARBEID. Op Dinsdag 21 April wordt door de S.D.A P. afdeeling Zandvoort in Ons Huis een Openbare vergadering belegd, waar het Plan van den Arbeid zal worden besproken, spe ciaal in verband met de voordeelen, die het biedt voor den Middenstand. HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND. Van 3—9 April 1936. Geboren: Wilhelmina Cornelia Maria, doch ter van A. G. Wiersum en B. A. J. Schlatter; Geraldine Margaretha. dochter van R. Veen- dorp en G. Tcnkens; Jan, zoon van P. Selser en H. van der Meer; Willemijntje, dochter van D. van Bergen en A. Roubos; Adriana Margretha, dochter van A. Korthals en G. Boellaard; Cornells Petrus, zoon van P. J. van Seumeren en M. A. Jansen; Geertruida Catha- rina, dochter van H. G. Zikking en P. T. Schip horst; Wiliy Florentia, dochter van W. van Niel en W. Schoorl. Ondertrouwd: Adrianus Slingerland en Maria C. Smit; Bernardus J. Dreijer en Eli sabeth Maarsen; Govert Leendertse en Maria E. Verstoep; Petrus van Andel en Antonia N. Visser. Gehuwd: Jan Wortel en Johanna E. Hobo; Jazua J. v. Kordelaar en Jacoba D, van der reet; Christiaan C. Groeneweg en Neeltje M. van Veen; Jacob Edel en Wilhelmina C. Eimers; Jan Kooij en Petronella G. Witziers; Arie Kranenburg en Emmetje C. Groot. Overleden: Stijntje Donker 57 j. geh. met W. H. Wijnhout; Maria G. van Leeuwen 55 j„ geh. met C. J. Wennekers; Willem de Koning 81 j.. geh. met C. M. Kooijman, Jacoba van Wissen 68 j„ geh. met L. Post; Theodoris Kok 71 j., geh. met H. Boon. TENTOONSTELLING. Heden Zaterdagavond zal in de Vakteeken- school te Halfweg (in het schoolgebouw in de Schoolstraat) een tentoonstelling worden ge opend van de teekeningen en werkstukken der leerlingen over het cursusjaar 1935'36. Belangstellenden worden tot een bezoek uit- genoodigd. N. S. B. In café Zwanenburg te Zwanenburg zal de kring Halfweg—Zwanenburg een groote open bare vergadering beleggen. Als spreker zal optreden de heer T. H. L. de Bruyn met het onderwerp: „Fascisme, Joden- haal en Christenvervolging". Werkloozen heb ben gratis toegang. De heer Hoving zal wor den uitgenoodigd. Er is gelegenheid voor debat. SPORT VOOR DE PAASCHDAGEN. Op de Halfwegsche wielerbaan zal op twee den Paaschdag een uitgebreid programma worden verreden. Het hoofdnummer is een Olympische ploegachtervolgingswedstrijd tus schen de H. S. C. De Bataaf en de A. S. C. Ulysses". Voorts meldt het programma wed strijden voor nieuwelingen, koppelwedstrijden en een omniumrace voor amateurs en een klassementswedstrijd over 5 K.M. De voetbalvereeniging „Halfweg" houdt Zon dagavond in café Cornelissen een feestavond, waarvan de opbrengst komt ten bate van het Trainingsfonds der vereeniging. De voetbalvereeniging Z. S. V. zal op twee den Paaschdag meedoen met twee elftallen aan een Paaschtourr.ooi te Amsterdam. De gymnastiekvereeniging S. S. S. heeft be sloten met leden en adspirantleden deel te nemen aan de Turnkring-uitvoering op He melvaartsdag te Aalsmeer en aan de Bonds- feesten van de I. T. O. S. A. te Amsterdam met de Pinksterdagen. Voorts ligt het in de bedoe ling een Nationale Wandelmarsch van 35 K.M. te organiseeren, benevens Turnkring-zwem wedstrijden. BONTE AVOND. De neutraal gemengde zangvereeniging .Zang Veredelt" houdt Woensdag 15 April een bonten avond in café Zwanenburg aan de Lindenlaan. Naast enkele zangnummers zal een revue, getiteld „Lach er om", bestaande uit 16 tafe- reelen, worden opgevoerd. De heer Lindeblad, stations-assistent te VelsenIJmuiden-Oost, met het „loffelijk getuigschrift" van het Carnegie Heldenfonds, tusschen echtgenoote en dochter. Links achter hem de stations-.chef, de heer Ten Napel, HALFWEG LEZING OVER ELECTRICITEIT. Donderdagavond hield de heer Pothast, voor de vereeniging „Eigen Huis en Tuin", een lezing over electriciteit. De heer Bak- huys, voorzitter van „E. H. en T." opende de bijeenkomst met een korte "uiteenzetting van het doel van dezen avond. Dé heer Pothast begon daarna zijn lezing over bovengenoemd onderwerp. De neutrale toestand en het po tentiaal verschil werd op zeer duidelijke wijze uiteengezet. Nadat spreker den positieven en negatie ven toestand van een draad besproken bad, ging hij over tot een verklaring van het on weer. Vervolgens sprak de heer Pothast over de opwekking van electriciteit, welke resp. door een batterij, accumulator of dynamo verkregen kan worden. Voor de pauze be handelde de spreker nog „magnetisme", ge lijk- en wisselstroom en de inductie. Na de pauze gaf spreker een theoretische uiteenzetting over het ontstaan van den bliksem. Met behulp van een transformator, condensator en door zelf-ïnductie toonde spreker ons een bliksemstraal in het klein. Met het uitzenden van Morse-teekens: ..Wordt lid van „E. H. en T." besloot de heer Pothast zijn zeer interessante en boeiende lezing. De heer Stolp sprak daarna het- slotwoord, waarin hij het betrerude. dat deze lezing door een zoo gering aantal 'bezoekers was bij gewoond. Spreker drong aan propaganda voor „E. H. en T." te maken. Deze groote vereeniging telt namelijk meer dan 1200 le den. Het was een leerzame avond! HULDIGING C. H. KRANSTAUBER. In café Cornelissen had de huldiging plaats van den heer C. H. Kranstauber in verband met zijn 50-jarig jubileum als bestuurslid van den SDieringhornerbinnenpolder. Tegenwoordig waren vele ingelanden, verte- een"woordgers van polderbesturen en andere belangstellenden. De voorzitter bood den tach tigjarige namens het bestuur en ingelanden als aandenken een foto van dat bestuur aan. Het woord werd gevoerd door den heer C. van Beem namens het bestuur en den heer t, G. Prins uit Bloemendaal namens het Hoog heemraadschap Rijnland. De jubilaris dankte voor de waardeerende woorden. SCHAAKWEDSTRIJD. De schaakvereeniging „Kijk Uit" speelde een wedstrijd tegen de Zandvoorter Schaakclub. De nog jonge Halfwegsche vereeniging gaf goed partij, doch moest met 15Vz14Yz de meerderheid yan Zandvoort erkennen. HOOFDDORP EEN MUZIEKTENT IN HOOFDDORP. Vrijdag 17 April a.s. zal in De Beurs een muziek- en zanguitvoering worden gehouden waarvan de opbrengst zal dienen voor de stichting van een muziektent. De Chr. Gem. Zangvereen. „Soli Deo Gloria", o.l.v. S. v. Hoogdalem, de Gem. Zanvereen. „Hoofddorp" o.l.v. A. v. Dam, het fanfarege zelschap „Excelsior" o.l.v. L. Thuis, de man- nenzangver. „Zang en Vriendschap" o.l.v. H. Rijnbeek, de Hoofddorpsche Orkestvereen. Hoofddorp" o.l.v. J. H. Pooters zullen hieraan deelnemen. HILLEGOM EEN ONDERSCHEIDING. De heer W. S. Warmenhoven alhier ver wierf op de bloemententoonstelling „Prima- vera" te Rotterdam de zilveren medaille der stad Rotterdam met zijn inzending Ama: ryllis. KLEINE ZWERVERS. De politie heeft zich ontfermd over twee kleine Amsterdamsche jongens die hier rondzwierven en hen weder bij liun ouders bezorgd. OPBRENGST COLLECTE. De collecte hier gehouden voor „Jong Hol land snakt naar Wenk" heeft opgebracht f 248.88 tegen vorig jaar f 143.20. Een mooi succes DE MAXIMUM SNELHEID. In de afgeloopen week zijn wederom 33 overtreders der maximum snelheid verbali- seerd. Toch schijnt dit nog niet veel te hel pen want de atuo's suizen nog met onver minderde vaart door het dorp. CONCERT. Op Woensdag 22 April geeft het Hille- gomsc'h Dameskoor, onder leiding van Cor Igesz, zijn voorjaars-concert, dat in zooverre van de traditie afwijkt dat ditmaal op het programma alleen voor komen twee groote koorwerken, namelijk St. Marie Magdeleine van d'Indy en Stabat Mater van Pergolese. Medewerking wordt verleend door een strijkkwartet bestaande uit mevr. A. Alphe- naar-Box, alt-viool en de heeren J. Reinalda, Ara. Keiler (viool) en O. v. d. Klashorst (cel lo), dat behalve de begeleiding van het Sta bat Mater ook nog een kwartet van Fauré ten gehoore zal brengen. Verder zijn nog solisten mej. Kitty Nederkoorn, sopraan, mej. Rie Tuyl Schuitemaker, alt, en mej. Bets Nederkoorn. piano en orgel. Mej. Annle Jonkheer verzorgt de begeleiding. MOEDERCURSUS. De door de plaatselijke T.B.C.-vereeniging georganiseerde moedercursus (die werd ge leid door Zuster Reidsma. provinciaal huis bezoekster voor de kinderhygiëne) is geslo ten. 82 dames hebben den cursus gevolgd Namens de cursisten braoht mevr. Van der Voorn hartelijk dank voor het onderricht, mevr. Van Dril bood een bloemstuk aan. De secretaris der T.B.C.-vereeniging. de heer J. H. A. Vooren wees op het consultatie bureau voor zuigelingen, welks bestaan ern stig bedreigd wordt door de sterke subsidie vermindering voorts op het consultatiebu reau voor de T B C.-bestrijding en den school artsendienst. Hij hoopte dat de Emmabloem- collecte een krachtigen steun zou blijken te zijn. Wat hier nog ontbreekt is een vereeniging voor uitzending van zwakke kinderen naar vacantiekolonies en hij beval de oprichting ter overweging aan. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM. Bevallen: 9 April* R. ten Bosch-BIeinik. d. 10 E. v. Gool-Folkersma, z. M. C. Calve- lage-Mostert, z. A. J. E. Mandemaker- Nieuwland. z. C. M. Romijn-Duineveld. z. A. Thoolen-Bleijendaal. z. T. Koppen- Wekema. d W. v. Norde-Schippers, z. Overleden: 9 April: J. Jansen, 59 j.. Lin- sdhotenstraat. G. J. H. Graf, 50 j.. Mid- 1 denweg. A. Faase-Hartoch, 72 j„ Antonie- straat. r— K. Meenen-Benes, 72 j„ Rolland straat.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11