HOCKEY DAMES-HOCKEY HONDENSPORT. WIELRIJDEN PAARDENSPORT GYMNASTIEK. RUGBY WANDELSPORT POSTDUIVEN. HONKBAL. DINSDAG 14 APRIL 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 10 NED. HOCKEY-BOND De uitslagen. WESTELIJKE AFCiEELING. Promotieklasse-le klasse. M. H. C.—Bloemendaal Tweede klasse-promotieklasse. StrawberriesB. H. V. 22 Gooi II—H. H. IJ C. II 3—0 Derde-tweede klasse. Leiden IIA. M. V. J. "Rotterdam) 01 Laren IIM. H. C. Ill 14 Vierde klasse. Togo IV—H. O. C. ni 0—1 H.D.M. V—H.H.IJ.C. IV 0—3 H.O.C. niLeiden IV 21 KievitenTogo IV 21 Kameleon IIBloemendaal m 33 Gooi VAlliance II 3- Pinokkio IVAmersfoort n 01 Om den Treslingbeker. Vierde ronde. Kameleon—S.C.H.C. II 2—0 Be FairSchaerweyde 11 A.M.V.J promoveert. M. H. C.-BIoemendaal (1-2) M. H. C. degradeert. Op eersten Paaschdag werd de returnmatch vastgesteld van den vorige week in Bloemen daal gespeelden wedstrijd tusschen de beide Haarlemsche clubs. Het pleit is beslecht ten nadeele van M. H. C., dat nu definitief zal moeten degradeeren. Bloemendaal heeft haar lot nu in eigen hand, zij moet den thuiswed strijd tegen Togo winnen en vervolgens nog een beslissingswedstrijd tegen Togo op onzij dig terrein. De wedstrijd van Zondagmiddag heeft bij lange na niet op het peil gestaan als die te Bloemendaal gespeeld. Ook nu weer ontbrak het schot in de Mus- schen-voorhoede, zoodat er ondanks een veld- meerderheid gedurende vele perioden, geen doelpunten kwamen. De kansen zijn er wel ge weest en wellicht met meer doorzetten waren er doelpunten voor M. H. C. ontstaan. Bloemendaal had veel werk tegen de goede half-linie en verdediging van M. H. C. Beide voorhoeden werden meestal wel in bedwang gehouden, zoodat de keepers betrekkelijk wei nig werk gekregen hebben en aan geen der doelpunten debet zijn. De eerste helft bleef doelpuntloos. Ook in de tweede helft, speelde M. H. C. enthousiast, maar de voorhoede niet vol doende doordacht. Toch kwam het meermalen tot hevige scimmages in den Bloemendaal- schen cirkel, zonder doelpunten echter. Een aantal strafcorners bracht ook al geen resul taat. Dan heeft eindelijk een der Bloemendaal- aanvallen succes, als A. de Roos een voorzet van links kan opvangen en inschieten (01>. Het duurt echter niet lang of ook M. K. C. heeft vrij onverwacht succes met een schot van M. Oei (11). De beslissing kwam betrek kelijk kort voor het einde, toen v. d. Stadt veel van zijn spel vergoedde, door een door A. de Roos aangegeven bal hard in te schieten (12", waarmede M. H. C. geslagen en tevens gedeg;adeeia was. De opstelling der elftallen was ais volgt: !»I. H. C.' Elias, Stücker, Brusse, v. Olphen, Scheffer, F. Oei. v. Geyn, M. Oei, J. Mulder, L. Pot, Schmeink. Bloemendaal: v. d. Mandéle, Timmermans, A. de Roos, v. d. Stadt. Gunning. Eeftink Schattenkerk, Rlickenbrot, Schoute. Sanders, L. de Roos, Dalmeyer. De stand van de promotie-degradatie-corn- petitie luidt thans: gesp. gew. gel .verl. pt. v.-t. Togo 2 2 0 0 4 4—2 Bloemendaal 3 2 0 1 4 64 M. H. C. 3 0 0 3 0 3—7 Bloemendaal ontvangt Preussen (Duisburg). Bloemendaal had op tweeden Paaschdag opnieuw gasten geïnviteerd. Na Nottingham op Goeden Vrijdag waren thans Duitsc'ners uit Duisburg te gast met twee teams. Te twee uur begon de wedstrijd Bloemendaal 2Preussen 2 (10) Deze wedstrijd bereikte geen hoog peil, door gebrek aan samenspel; ook de balcontrole aan beid;- zijden liet wel wat te wenschen over. Bii cmendaal 2 was voortdurend in de meer de. Leid, zoodat drie kwart van den wedstrijd op de Duitsche helft gespeeld werd De Duitsche uitvallen werden door het Bloemendaalsche backstel II. André de la Porll—Sanders bijna altijd onderbroken. Kee per De Kadt wist op soms fantastische wijze zijn deel schoon te houden- Even voor rust wist M. Gunning met een schot via den keeper zelf te doelpunten (10). Ook in de tweede helft is Bloemendaal 2 voortdurend aanvallend geweest.; de Duit- schers moesten zich weer tot snelle solo-uitval len beperken, hetgeen al evenmin resultaten bracht. De Bloemendaalsche voorhoede kreeg vele kansen, maar kon het doel niet meer vinden. Zelfs eer. bal, die een halven meter voor het verlaten Duitsche doel lag. misten de Bloe mendalers nog, door naast het doel te slaan. Het einde van deze partij bracht Bloemen daal 2 dus een 10 overwinning Van geheel ander en beter gehalte was de wedstrijd Bloemendaal 1—Preussen 1 (40) Het Bloemendaalsche elftal was met drie spelers van M. K. C. versterkt, namelijk Brus se. Van Olphen en Schmeink. Van beide zijden werd hier een snel en slui tend samenspel gespeeld. De Bloemendaalsche aanvallen waren gevaarlijker clan die der Duitschers. daar Bloemendaal het open spel zeer goed en ver doorvoerde, waarna scherpe voorzetten volgden. De Duitschers zochten ook het open spel, doch speelden dit bijna uitsluitend in de breedte en te weinig in de lengte. Met. een onverwacht schot had P. Gunning aan Bloemendaal de leiding gegeven; een listig gespeelde strafcorner werd door A. de Roos knalhard ingeschoten (2—0i Het vlugge tempo werd in de tweede helft goed volgehouden. De Duitsche voorhoede zwoegde geweldig voor een tegenpunt. doch haar korte spel in den strafcirkel vond wei nig genade bij de Bloemendaalsche verdedi ging, al heeft het zoo nu en dan wel danig gespannen. Aan de andere zijde kwamen de doelpun ten wel. De open aanvallen van Bloemendaal brachten weinig gedrang in den cirkel te weeg- Het derde doelpunt kwam van P. Gunning met. een hard diagonaal schot en het vierde doelpunt was een heel mooi van A. de Roos, die een harden voorzet van v. d. Mandele nog juist kon bereiken en op verrassende wijze door louter richting veranderen hard in het doel liep. De vele Duitsche pogingen bleven on.be- j loond. I Engeland-Nederland (3-0) Zaterdag speelde een Nederlandsch Hockey elftal te Folkestone een wedstrijd tegen Enge land. Over het verloop van dezen strijd ont- leenen we het volgende aan de Tel.: In de eerste helft waren de Nederlanders voor een groot deel van den strijd tot ver dedigen gedwongen, doch eenmaal haclden zij déveine, toen een schot tegen den paa stuitte. Engeland rat met de rust 'n 1-0 voor sprong had genomen, bleef tot het laatste oogenblik superieur, maar de Hollanders heb ben zich kranig tegen de sterkeren geweerd Bij het begin van den strijd leek het, of de beiderzijdsche verkenning uit twee volko men aan elkaar gewaagde ploegen kwam Eenige oogenblikken later echter trad het sterkere spel van den Britschen aanval op den voorgrond. Na 13 minuten opende de middenvoor Whit- lock de score met 'n mooi schot. Tegenover de Biïtsche verdedigers konden de Hollandsche aanvallers niet veel uitvoeren. In het laatste deel van de eerste helft, werd onder vrij zware hagel- en sneeuwbuien doorgespeeld. In de tweede helft begon de Britsche aan val onmiddellijk mét zijn attaques; er werd zoodanige pressie op de Hollanders -uitge oefend dat dezen geruimen tijd moesten ver dedigen. Whitlock kreeg een kans, waaruit hij bijna de sore had verhoogd. Vijftien minuten na de hervatting kreeg Milford den bal dicht bij het Hollandsche doel te pakken; hij kon gemakkelijk de score vergrooten. Twee minu ten voor het einde schoot Penn het derde doelpunt langs De Looper Jr. Engelsch elftalNed. Pioniers. Uit Folkestone: In het kader van het in ternationaal hockeytournooi te Folkestone werd Zaterdag een hockeywedstrijd gespeeld tusschen een Engelsch elftal en een Neder landsch pioniersteam. Engeland won met 3—0. Het int. tournooi te Berlijn. (Van een onzer medewerksters). Duitschlaiid wint het tournooi. Nederland op de tweede plaats. De hal van het Berlijnsche hotel „Russischer Hof" was Donderdagavond bijna geheel met vreemdelingen gevuld toen het Nederlandsche elftal hier aankwam: het waren de Deensche. Duitsche, Hongaarsche, Oostenrijksche en Spaansche speelsters die 111 de hal vereenigd waren. Nadat de Hollanders als laatsten waren binnengekomen, heette een der bestuursleden van den Duitschen Hockeybond de gasten wel kom. Hij sprak er zijn vreugde over uit dat dit eerste officieele dames-landentournooi. geor ganiseerd door den F. I. H., in Duitschland ge houden werd en dankte de deelnemende ploe gen voor haar medewerking, waarvoor kosten noch moeiten gespaard waren. In het bijzonder heette spreker nog de Oostenrijksche ploeg welkom, die gekomen was ondanks de moeilijke verhouding die be staat tusschen Duitschland en Oostenrijk en drukte er zijn spijt over uit dat Frankrijk om financieele, België om politieke redenen van deelneming had afgezien. HONGARIJE—NEDERLAND 0—6. Vrijdagmorgen werd de eerste wedstrijd van het tournooi tusschen Hongarije en Nederland en 60 overwinning voor onze landgenooten. Onder stralende zon werd gespeeld op het prachtige, temidden van dennenbosschen ge legen terrein der Berliner Hockeyclub te Dahlem. Holland verscheen in het bekende wit en blauwe costuum met oranje kousen, Hongarije was in het wit gekleed met ceintuur en kou sen in de nationale kleuren; rood, wit en groen. Het Nederlandsche elftal speelde een vlotten wedstrijd: mej. Leeuwenberg op den rechter vleugel was een belangrijke versterking. Daar tegenover stelde Hongarije een primitief spel type: pushen kwam in het geheel niet voor en van positiespel was geen sprake. Holland was dan ook voortdurend in de meerderheid en de keepster behoefde niet eenmaal handelend op ie treden. Het Hongaarsche doel beleefde al direct gevaarlijke momenten, maar toch duur de het nog eenigen tijd voordat mej. v. Bue- ren met een hard schot kon doelpunten. Mej. Kok maakte er 20 van en mej. Tellegen scoorde met een hoogen bal het derde punt. Met dezen stand werd gedraaid. In de tweede helft hetzelfde Hollandsche overwicht; nog driemaal werd gescoord, resp. door de dames Tellegen, Rollin Couquerque (uit een strafcorner.) en v. Bueren. Met 60 kwam het einde. Dat het spel der Hongaren nog primitief aandoet behoeft niet te venvon- deern als men bedenkt dat zij voor de keuze van haar nationaal team slechts over ongeveer dertig speelsters beschikken en dat het hockeyspel in Hongarije pas sedert vijf of zes jaar beoefend wordt. DENEMARKEN—OOSTENRIJK 4—0 vriendscha ppelij k Deze twee partijen hebben haar eersten vrijen dag te baat genomen voor het spelen van een oefenpartijtje. De Denen waren ge decideerd sterker; haar speltype doet veel aan het Engelsche denken: steeds werd de bal met korte tikjes van de een naar de ander ge plaatst, waarbij alleen het bezwaar dreigt dat het spel wat al te kort gehouden wordt. DUITSCHLAND—SPANJE 11—2. Ondanks heftig verdedigen der Spaanschen hebben zij een verpletterende nederlaag ge leden. Maar tegen een zoo prachtig spelende Duitsche ploeg is dat geen schande. Techniek, tactiek en schotvaardigheid, het was alles af. De Spaansche keepster heeft nog heel wat ge houden en het was ook geen voortdurende belegering van het Spaansche doel, maar de overgroote meerderheid der Duitsche speelsters is wel voldoende uitgedrukt in den eindstand 112. Met rust was het 4—1. Zaterdag was een rustdag en Zondag werd gespeeld: DuitschlandDenemarken. Nederland—Oostenrijk. Spanje—Hongarije. TAveede dag. ter dan tegen België en't was een strijd met keytournooi door prachtig weer begunstigd. In den morgen speelden Hongarije en Spanje tegen elkaar, welke wedstrijd met 10 door de Spaanschen gewonnen werd. De Hongaarsche dames -'Deelden thans wat be ter tegen België en het was een strijd met wisselende kansen, ook al waren de Spaan schen wel zooveel in de meerderheid dat hun keepster werkeloos kon toezien. Met rust was de stand nog 00. maar kort na de pauze werd na een heftige scrimmage het eenige doelpunt gescoord. Van Spaansche zijde voor al werd nogal forsch gespeeld. Men moet ech ter weten dat de spelregels in Spanje veel soepeler zijn; sticks slaan komt herhaalde lijk voor en ook snijden. duwen en links aan vallen wordt er tamelijk oogluikend toege laten. DuitschlandDenemarken 1 6—0. Maaikte het Deensche spel, naar Engelsc'h type, tegen Oostenrijk een goeden indruk, tegen Duitschland bleek dat aan het tempo nog juist iets ontbrak. De Deensche voor hoede gaf de Duitsche verdediging steeds ge legenheid zich te herstellen en had ook niet de schotvaardigheid van den Duitschen aan val. Rust 2—0; eindstand 6—0. NederlandOostenrijk 8—0. Hoewel algemeen een Nederlandsche over winning werd verwacht, was de groote 80 zege toc'h wel een verrassing. Holland was ook in dezen wedstrijd voortdurend in de meerderheid en de voorhoede combineerde uitstekend er. was schotvaardig; mej. van Bueren nam vijf doelpunten aroor haar re kening. Het spel was nog niet lang aan den gang toen mej. Hofland een afgemeten voorzet gaf. welke onze midvoor op de doellijn ook nog even aantikte. H0). Ó.a. uit een corner en een mooi aange geven bal van mej. Kok scoorde mej. v. Bue ren toen viermaal achter elkaar, terwijl de Oostenrijksche keepster nog ettelijke malen reddend optrad. Met een prachtig .schot bracht mej. Leeuwenberg den ruststand op 6—0. In de tweede helft deed men het wat kal mer aan en pas na langdurige aanmoedi gingen van de weinige Hollanders-onder het ongeveer duizendtallig publiek maakte mej. v. Bueren er 70 a'an. Na een heftige scrim mage bracht tenslotte mej. Hofland den eind stand op 80. De Nederlandsche voorhoede speelde in dezen wedstrijd uitstekend en de lialflinie kon zich geheel aan 'haar steunende taak wijden. In den Hollandschen slagcirkel was het rustig; bij het weinige werk dat er te doen was viel echter mej. Vreede op dgpr haar juiste en zekere wijze van ingrijpen. Door deze overwinning had Holland zich in den eindstrijd tegen Duitschland geplaatst. Derde dag. Op den derden dag werd er een wijziging in het programma gebracht. Door de ver kregen uitslagen nl. zouden Oostenrijk en Hongarije tegen elkaar moeten spelen. Het eeniee internationale contact wat deze lan den hebben is echter juist met elkaar en met Tsjecho-Siowakije. Daarom werd vastgesteld OostenrijkSpanje, met als uitslag een mooie 4—0 overwinning voor Spanje. Bij dezen wedstrijd bezeerde de Oostenrijksche keepster zich bij een val helaas zoo ernstig dgt zij naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Dat Denemarken van Hongarije zou win nen was te venvachten. Het pleit echter voor de Hongaarsche dames dat zij tot rust de score wisten blank te 'houden. Denemarken won tenslotte met 50. Eindstrijd: DuitschlandNederland 31. Een talrijk publiek was aanwezig toen deze wedstrijd een aanvang nam. Algemeen werd een Duitsche overwinning verwacht, maar na de fraaie Hollandsche 80 zege op Oos tenrijk was men in het Duitsche kamp toch niet geheel gerust op den uitslag. De partij begon met een geweldig Duitsch overwicht dat zeker wel een kwartier duurde; evenwel zonder resultaat, daar Holland met man en macht verdedigde. Toen kwamen onze land genooten wat los maar de zenuwen deden de speelsters menigen bal missen. Trouwens ook de Duitsche speelsters scho ten minder zuiver dan gewoonlijk. De gast vrouwen waren meestal hun tegenstandsters de baas. doch pas korten tijd voor rust werd een voorzet van frl. M. Trede door de links binnen frl, Hargus in het Nederlandsche doel geslagen Rust 10. In de tweede helft was het Duitsche over wicht minder sprekend; blijkbaar voelde Hol land de mogelijkheid van een eervol resul taat. De .rechtervleugel der onzen was ech ter niet zoo op dreef als den vorigen dag. vooral mej. Kok niet, en de linkervleugel werd vrijwel geheel door de uitstekend spelende Duitsche rechtshalf in bedwang gehouden. Bovendien werd mej. v. Bueren blijkbaar als de goalgetster aangezien, want zij werd voortdurend bewaakt. Frau Keiler, de Duit sche middenvoor, zorgde voor een tweede, en rechtsbinnen frl. Trede voor een derde mooi Duitsch doelpunt. Kort hierop slaagde mej. Kok erin een tegenpunt te scoren "3—1) Aan weerszijden strandden de meeste aanvallen verdei op de backs, zoodat met ongewijzigde stand het einde kwam. Bij Nederland waren mej. v. d. Velde en alweer mej. Vreede de uit blinksters. Dat Duitschland als eerste, Nederland als tweede geëindigd is. geeft de krachtsverhou ding goed weer. Het Duitsche elftal heeft door intensieve training n uitstekende tech niek. tactiek en vooral ploegverband ver kregen. De achterhoede is het minst sterke deel en vooral de nieuwe keepster zal zich nog wat moeten inspelen. De overige deelneemsters zouden wij rang schikken in de volgorde: Denemarken, Spanje, Oostenrijk, Hongarije (of Hongarije Oostenrijk). Al met al dus een uitstekend geslaagd hockeytournooi dat wellicht voor herhaling elders vatbaar is. Nat. wedstrijd voor gecertificeerde honden. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum \'an de Politiehonden Dresseerclub Haarlem" werd op tweeden Paaschdag op een stuk duin terrein nabij de halte Bentveld een nationale wedstrijd gehouden voor 10 gecertificeerde politiehonden. Voor de beoordeeling golden de eischen voor certificaat verdedigingshond. zooals die zijn vastgesteld in art. 26 van het Keuringsreglement van de Kon. Ned. Politie hond Vereeniging. Wegens de lage tempera tuur ven het water, waren de honden vrijge steld van afdesling II van dit reglement, waarin de eischen voor het waterwerk zijn omschreven. Er waren voor dezen wedstrijd 5 zilveren bekers beschikbaar gesteld, terwijl er ook kunstvoorwerpen waren ingekomen. In weerwil van het koude weer, was veel belangstelling voor de verrichtingen der hon den. Onder de deelnemers was. als ongewone verschijning een dame, die echter haar alles behalve zachtmoedigen, temperamentvollen hond uitstekend onder appèl had. Vooral het manwerk had belangstelling van het publiek. Det uitslag was als volgt: le prijs S. van Ginkel met Presto, bouvier, reu. uit Hilversum 293 punten. 2e pr. J. Hoekstra, met Ionka. Belg. herder reu. uit Hilversum 284 p. 3e pr. F. Meerdink, geleidster mevr. Meer- dink, Kazan, reu. Holl. herder uit Helmond 278 p. 4e pr. E. Uitdenbosch, Flora, reu, Duitsche herder, uit Hilversum 268 p. 5e pr. G. J. Lagerwey met Snoek, bouvier reu, uit Zeist 262V2 p. Troostprijzen kregen J. Middelhoek 257 p., uit Broek in Waterland. I. E. A. van Gulik. Bloemendaal 252 p.. J. Herdink uit Amsterdam 251 p., N. van Brummelen uit Zeist, met 242V2 p. De Eere-prijs, geschonken door den heer D. Bakker werd toegekend aan den lsten prijs winnaar. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield tweeden Paaschdag den traditioneelen eierenrit. Er werd fel gestreden. De uitslag luidt: A. Klasse; 1. Korthals, 2. Boathaus, 3. Cris- pijn, 4, v. d. Meulen. B. Klasse: 1. W. Koekenbier, 2. L. Kuyl, 3. Schaaf. 4. v. d. Veldt. C. Klasse: 1. Teeuwen, 2. Jonker, 3. Jansen, 4. Nol Bosch, 5. Besseling, 6. Wilkens. Juniores: 1. W. Cleef, 2. Ko Buurman, 3. v. Dok, 4. Borreman. Hierna reden de veteranen een wedstrijd Het was een lust deze oudjes te zien rijden. Uitslag: 1. Cleef Sr., 2. J. Holste. 3. Bone- man Sr., 4. M. Westbroek. Ten slotte een uitdagingswedstrijd tusschen T. Westbroek en J. Westbroek met voorgifr.. Hier wist de jeugdige T. Westbroek te zege vieren. Uitslag: 1. T. Westbroek op banddikte 2. J. Westbroek. H. S. V. „De Kampioen". Op tweeden Paaschdag Averd door bovenge noemde vereeniging deelgenomen aan de Fe deratie-wedstrijden op de nieuwe Olympia- baan, welke officeel geopend werd. Alle elf aangesloten clubs namen deel met hun beste renners. Voor de H.S.V. de Kampioen kwamen uit: R. Groot, sprint, R. Hessels, F. Veenhof, nieuwelingen en M. Peetoom en A. Schaper 40 K.M. Alle renners hebben keurig gereden, zoodat de H.S.V. „De Kampioen" winnaar werd van den fraaien beker, uitgeloofd door den heer Kikkert. De uitslag was: 1ste H.S.V. „De Kampioen" 9 punten, 2de Excelsior 8 punten, 3de H.3.C. de Bataaf 6 punten. Op Zondag 10 Mei rijdt de Kampioen tegen Olympia op dezelfde baan. Wedstrijden te Hilversum. Maandag opende de Gooische wielerbaan het seizoen met internationale wedstrijden, waaraan 0 m. de winnaar van de Amster- damsche zesdaagsche Charlier deelnam. De uitslagen waren: Sprintwedstrijd voor amateurs over 2 ron den (250 M.) finale: 1. v. Gelder, 13,8 sec., 2. v. d. Voort, 3. v. Laar. Omnium-sprintwedstrijd professionals over 4 ronden, le rit: 1. P. v. Kempen 17.2 sec. 2. A. de Grave. 2e rit: 1. Jac. van Egmond 16.6 sec. 2. Charlier. 3e rit: 1. v. d. Linden 17 sec. 2. Oszmella. Om de 4e, 5e en 6e plaats: P. Oszmella 17,2 secCharlier, Degraeve. Om de le, 2'e en 3e plaats: P. v. Kempen 17.o. v. d. Linden, Jac. v. Egmond. 16 ronden-wedstrijd 1. Charlier, 2. P. v. Kempen, 3. J. v. Egmond Totaaluitslag omniumwedstrijd-profes sionals: 1. P. v. Kempen 11 punten, 2. Char lier 8 p., 3. Jac. v. Egmond 7 p., 4 v. d. Linden 7 p.. 4 Degraeve 5 p. Koppelwedstrijd over 50 K.M.: 1. P. v. KempenJ. van Kempen 15 pnt., op een ronde: 2. CharlierDeneef. 6 pnt.; op drie ronden: 3. J. v. EgmondVeger, 9 pntop vier ronden: 3. A. DegraeveMa.es 7 pnt.: 5. Kislingv. d. Linden, 4 pnt.; 6. BakkerUn- gethum 1 pnt. Wedstrijden te Halfweg. De uitslagen van de wedstrijden van Maan dag luiden: Klassements wedstrijd voor onafhankelij- ken over 5 K.M. (25 ronden): 1. J. Rijneveld, 16 punten," tijd 7 min. 38 sec,, 2. K Balk, 7 punten; 3. J. Vreeswijk, 6 punten, 4. B. van Dijk, 6 punten. Persoonlijke achtervolgingswedstrijd Eerste x-ifc: 1. H. Cuvelier, tijd 4 min. 21,8 sec., 2 .R. Gielliet. Tweede rit: 1. J. de Reus, tijd 2 min. 48 1 '5 sec., 2. J. Spijker. Finale over 20 ronden)1. H. CuA'elier, 5 min. 58 2/5 sec., 2. J. de Reus, op 50 meter. Wedstrijd voor nieuwelingen over 5 K.M.: (2-5 ronden): 1. C. Wijdenes. 8 min. 20 sec., 2. T. Jansen. 3 M. Mejsen, 4. C. Siebeling. Sprintmatch voor amateurs (revanche tus schen T. Ooms en A. Blaauw). le rit 1. A. Blaauw, 2. T. Ooms, tijd laatste 200 meter 14 1/5 sec.. Tweede rit: 1. A. Blaauw. 2. T. Ooms, tijd laatste 200 meter 15 2/5 sec. Olympische pioegachtervolgingswedstrijd over 4 K.M. (20 ronden) tusschen de Half- wegsche Sportclub ,.De Bataaf" en de Amst.er- damsche Sportclub ..Ulysses". Gewonnen door „De Bataaf" in 5 min. 52 sec., met 10 meter verschil Sprintwedstrijd over vier ronden (800 M.): 1. H. Ooms, 2. J. van Hal, tijd laatste 200 M. 14 sec. Aehtervolgingswedstrijd over 3 K.M., (15 ronden). 1. G. Wilderom, tijd 4 min. 8 3/5 sec., 2. A. Koomen. Tijdrit over 1 K.M. ('5 ronden): 1. H. Ooms, G. Wilderom, tijd 1 min. 17 4/5 sec. 2. J. van HalA. Koomen, tijd 1 min. 19 4/5 sec. Klassementswedstrijd over 5 K.M.: Eerste klassement: 1. H. Ooms, 2. J. van Hal, 3. G. Wilderom. 4. A. Koomen. Tweede klassement: 1. G. Wilderom. 2. A. Koomen. 3. H. Ooms, 4. J. van Hal. Derde klassement: 1. G. Wilderom 2. H. Ooms. 3. J. van Hal. 4. A. Koomen. Vierde klassement: 1. H. Ooms, 2. J. van Hal, 3. G. Wilderom, 4. A. Koomen. Vijfde klasse ment: 1. G. Wilderom, 2. H. Ooms, 3. J. v. Hal. 4. A. Koomen. Totaal-uitslag van den klassementswed strijd: 1. G. Wilderom, 9. min. 16 sec., 2. H. Ooms, 3. J. van Hal. 4. A. Koomen. Totaal-uitslag van den omniumwedstrijd: 1. II. OomsG. Wilderom, 15 p., 2. J. v. Hal A. Koomen, 7 p. Koppeiwedstrijd over 50 K.M. (250 ronden): 1. Jan de ReusB. van Dijk. 19 p„ tijd 1 uur 18 min., 35 2 5 sec.. 2. G. Markus—K. Balk, 11 p., 3. R. Gielliet—H. Vreeswijk 10 punten; 4. H. CuvelierJ. v. d. Moot 2 p. Op één ronde; 5. K. StiphorstJ. Spijker 5 p., 6. J. Rijne- veld—K. Fruitema, 3 p. Wielerbaan Haarlemmermeer geopend. Maandagmiddag is onder groote belangstel ling de nieuw gebouwde wielerbaan ..Olym pia" aan den Keizersweg in het Badhoeve dorp te Haarlemmermeer officieel geopend en in gebruik genomen. De burgemeester Mr. A. Slob hield een rede. Ook~ werd het woord gevoerd door den voorzitter van de Sportvereeniging „Olym pia" uit Amsterdam. Direct daarna werd met de wedstrijden begonnen. ParijsRoubaix. Speicher wint in de sprint. Uit Roubaix: Voor de 37ste maal is op persten Paaschdag verreden de strijd Parijs— Roubaix, de klassieke wegwedstrijd, welke ditmaal na feilen strijd in de sprint gewonnen werd door den Franschman Speicher met. banddikte voor Romain Maes en met op de derde plaats eveneens een Belg, Rebry. Op de 29ste plaats klasseerde zich onze landgenoot A. van Schendel met een tijd van 7 uur 27 mi nuten 53 sec. De tijd van den winnaar Speicher was 7 uur 15 min. 1 sec. Courses te Duindigt. De resultaten der Maandag op Duindigt ge houden openinsgwedstrijdin luidden: Auroraprijs, prijzeridraverij vier l; klasse, af stand 1740 meter. Eerste serie: 1. Young Henriot (eig. J. de Vlieger), 2. Zonnekind (eig. A. SierdsmaL 3. Zita V (eig. A. Vringer). Tweede serie: 1. Zus Braun 'eig. stal Valke veen 2. Xerxes (eig. mevr K. v. Wieringen— Reselman), 3. Zoon van Silladar (eig. J. A. Mooy). Arabella prijs, ren op de vlakke baan a'oor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door dames, afstand 12C0 meter. 1. Evian (eig. W. H Habraken), 2. Fromelin (eig. W. M. Habraken). Eerste heerrijderspriis. pr ij zendraverij eer ste klasse, afstand 2O20 meter. 1. Willy Behvin (eig. E G. In 't Veen), 2. Op- todate (eig. J. de Haan Jzn.). Astaprijs. prijzen dra ver ij tweede en derde klasse, afstand 2040 meter. 1. Welvaart van Duindal (eig. J. de Vlieger), 2. Yankee Scott (eig. Stal b). Alcantaraprijs, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder, gereden door jockey's, afstand 1800 meter. 1. Rosevine, (eig. luit. G. L. Kepper), 2. Tel- ville (eig. M. P. van Son). 3. Maikater (eig. D. Modderman). Albatrosprijs, heatprijzendraverij, eerste klasse, afstand 1700 meter. le heat: Epinard III (eig. Stal b>, 2e heat: Determination (eig. J. de Vlieger), 3e heat: Xuthus (eig. Wh. Gëersen). beslissing: 1. De termination, 2. Epinard III. Concordia's jubileum. De receptie ter gelegenheid van Concordia's gouden feest zal op Zaterdag 25 April van 4 tot 6 uur plaats hebben in het Gemeentelijk Concertgebouw Denzelfden dag om 8 uur begint de gala- uitvoering. Muzikale medewerking wordt dan verleend door het strijkje van de deelnemende vereeniging Kracht en Vlugheid uit Utrecht. BUITEN DE COMPETITIE. Blauw WitUj pest 16 AjaxFirst Vienna 04 Frankrijk BNederland (505) Uit Parijs: Op het sportterrein van het Pare Saint-Maur hier ter stede heeft op eersten Paaschdag de landenwedstrijd Frankrijk B Nederland plaats gehad, de eerste ontmoeting van onze ploeg op Franschen bodem. De Hol landers waren niet opgewassen tegen het spel der Franschen; ze leden een verpletterende nederlaag: 505. Toch was de match het aanzien alleszins waard. De nederlaag is voor een groot deel toe te schrijven aan een gebrek aan zelfvertrou wen, dat duidelijk aan den dag kwam en waar door vele kansen verloren zijn gegaan. Haarl. Jeugd Vierdaagsche. Bij de in Den Haag gehouden wandelmar- sclien, uitgeschreven door „De Priacevlag", be haalde de Haarlemsche Jeugd Vierdaagsche in de afd. 20 K.M. de hiervoor beschikbaar gestelde belooning, n.l. het Princevlag-kruis. Alle deelnemers volbrachten den tocht in goede conditie. Verder behaalde de vereeniging een groepsprijs en een tweeden prijs voor de netst marcheerende groep van haar afdeeling. De Luchtbode. De vereeniging „De Luchtbode" hield een Paascihvluchht van Den Haag De heer M. Fijnaut had als extra prijs een schemerlamp uitgeloofd. Ook de heer G. Sprokkreef had een mooie bloemenvaas beschikbaar gesteld. De winnaars waren als volgt: H. Oldenmark 1 en 2. B. C. v. d. Meer 3 en 9: J. J. Lasschuit 4 en 12: G. Sprokkreef 5 en 7: G. Heinsbergen 6 en 11. F. Dorogee 8 en 13. H. v. Veen 10 en 16, H. v. d. Broek 14 en 15, Om den Haarlem-beker. Naar wij vernemen bestaat bij Haarlem het voornemen, de wedstrijden om den Haar lem-beker te doen plaats hebben op 19 April, 26 April en 3 Mei. Door loting ontstond deze volgorde: E.D.O.— H.H.C., HaarlemE.D.O., H.H.C.Haarlem. Thans een groote brand te Venlo. VENLO. 14 April. Hedenmorgen tegen elf uur, brak, door tot nu toe onbekende oorzaak, brand uit in de loodsen en opslag plaatsen der Coöperatieve Ven- losche Veilingvereeniging, gelegen aan de Havenstraat, aldaar. In deze opslagplaatsen lagen groote voor raden van duizenden veilingliisten opgesla gen, welke hoofdzakelijk bestemd waren voor verpakking van' sla en eieren. De Nederland sche Instrumenten Compagnie, die 111 de on middellijke nabijheid van de vuurhaard ge legen is, sloeg het eerste alarm en trad met haar eigen brandweer onmiddellijk actief op. De felle Zuidoosten-wind dreef het vuur dwars door de loodsen van de achterzijde van het gebouwencomplex naar het front. Het vond gretig voedsel in den grooten' houtvoorraad, bestemd voor het vervaardigen van kisten en de reeds gereed zijnde kisten. De brandweer van Venlo was vrij spoedig ter plaatse, terwijl onmiddellijk bleek, dat men assistentie noo- dig had van de omliggende plaatsen, welke werd ingeroepen. Een zware, dikke rookwolk werd door den wind over de stad gedreven. De brand had bij het verzenden van dit bericht zoodanigen omvang aangenomen, dat ge vreesd wordt, dat alle gebouwen van de Ven- losche Veilingvereeniging waarschijnlijk niet kunnen worden behouden. In de nabijheid van de vuurhaard is ook gelegen de timmerfabriek en de houtzagerij van de gebroeders Van Gasselt. Om half twaalf waren de verschillende brandweren nog met man en macht bezig het vuur te blusschen. De vlammen sloegen toen boven de fabriek van de Nedinsco (Neder landsche Instrumenten Compagnie) uit, het geen beteekent dat zij een hoogte van pl.m. 30 meter bereiken.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14