Voorbij. Ceen lenteweer tijdens de Paaschdagen. Een BRIL van KEIP Hei Beêê4$@8é$ksie 53e Jaargang No. 16198 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Dinsdag 14 April 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week 0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden 3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. UITGAVE LOURENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkery: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos<: Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14825 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIëN 15 regels 11.75, elke regel meer f 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger 150.-, Elke andere vinger 50.-, Arm-of Beenbreuk 30.- Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim f 75.-. Verlies Wijsvinger f 75.-. Verlies andere vinger ƒ30. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. HAARLEM, 14 April. Een Stadsrace. De Paaschdagen hebben zich niet door veel nieuws gekenmerkt, behalve dan na tuurlijk op sportgebied. Op deze plaats zal ik maar geen beschouwingen gaan houden over Feijenoord, dat alweer afdeelingskampioen is geworden, of over Ajax, dat toch lang niet goed genoeg is om Oostenrijksche professio nals te slaan, of over de Zwitsersche Grass hoppers, die zijn tegengevallen. Deze lectuur vindt u in grooten mate elders in dit nummer Wel wend ik den blik naar Monte Carlo, waar ze weer hun jaarlijksche stadsrace hebben gehouden. Achttien loeiende en brul lende renmonsters hebben honderd anaal het gevaarlijke slinger-traject door de straten van het stadje, ruim drie kilometer lang, af gelegd. De Duitscher met den onmiskenba- ren Italiaanschen naam, Caracciola, die in de kringen der kilometervreters als kam pioen wordt beschouwd, heeft het opnieuw gewonnen. In zijn Mercedes-Benz tolde hij drie uur, negen-en-veertig minuten en 30.4 seconden lang door het schoone stadje waar in men op zoo velerlei wijze met levens gokt. Tweede was Varzi, een volledige Italiaan, op Auto-Union, derde von Stuck, Duitscher, even eens op Auto-Union en vierde Nuvolari, Ita liaan. op Alfa-Romeo. Duitsche wagens en Italiaansche coureurs schijnen dus tegenwoor dig wel de snelste combinaties in deze hals brekende soort beroepssport op te leveren. Blijkens berichten startten de heeren in stroomenden regen en waren de straten aar dig glad. Er kwam nog bij, dat later de olie leiding van een der renmonsters defect raak te en de baan van extra slip-plaatsen gïhg voorzien. Maar tegen zulke kleinigheden zijn de profs van het kilometer-verslinden wel op gewassen. Al bereikten er tenslotte maar ne gen van de achttien de finish, niemand had er zijn leven mee verspeeld en dat is wonder lijk genoeg voor iedereen die Monte Carlo uit eigen aanschouwing kent of dïe zelfs maar mét eenige aandacht afbeeldingen van vroe gere races om den Grand Prix de Monaco heeft bekeken. Hoe het mogelijk is dat een Caracciola op een dergelijk traject met scherpe bochten en hel lingen gedurende bijna vier uur tij ds een ge middelde snelheid van ruim 83 K.M. weet te handhaven is een van de raadselen van men- schelijke behendigheid, concentratie en uit houdingsvermogen. Waarbij niettemin erkend zij, dat zich zeer veel aangelegenheden in dit leven voordoen die een dergelijke lichaams- en vooral geestes-inspanning in veel grooter mate verdienen. Hét Initiatiefcomité Amsterdam heeft mis schien al eens een begeerigen blik op Monte Carlo's jaarlijksch ren-feest geworpen, en de gedachten der comitéleden hebben zich wel licht speelsch vermeid in een dergelijke race, op Amsterdam's platvloersche stads-trajecten te houden. Maar laat men er maar liever niet aan beginnen. Wij missen den Zuidelijken -'eestdrift voor dit moderne soort van stierengevecht, en ik geloof dat de Amsterdammers zich een derge lijke bedreiging van hun tuintjes, hun voor deuren en hun poezen niet zouden laten aan leunen. Geen loeiende renmonsters met ver wrongen Caracciola-gezichten door de Pijp, of door de Jordaan, en nog minder langs de dure Apollolaan Het moet maar Monte Carlo'seh blijven. R. P. Door het springen van een band het stuur kwijtgeraakt. Duorijdster verongelukt. HELLENDOORN, 14 April Doordat de achterband sprong, geraakte gisteren de mo torrijder J. B-, die op weg was naar Gro ningen, de macht over het stuiur kwijt. Hij begon te slingeren, ten gevolge waarvan zijn Eir (i 'en van de duo werd geworpen. Met een schedelbasisfractuur en een ernstige hersen schudding werd het slachtoffer naar het al gemeen ziekenhuis te Almelo vervoerd, waar zij enkele uren later is overleden. De motorrij der kreeg vrijwel geen letseL FIETSENDIEF AANGEHOUDEN Door de politie is een zeventienjarige schil der aangehouden, die bij verhoor heeft bekend in Haarlem een racefiets te hebben gestolen- Deze fiets is te IJmuiden in beslag genomen. Oo kheeft de politie in samenwerking met de Bloemendaalsche politie in Beverwijk een hee renrijwiel in beslag genomen, dat de jongen bekende op 10 Maart te hebben ontvreemd op een voetbalveld in Bloemendaal. Hij had deze fiets in Beverwijk verkocht voor 2-50. De jongeman is in verzekerde bewaring gesteld, Ze zijn voorbij, die driewerf schoone dagen, Ze zijn voorbij, we gaan weer aan den slag, Het is gedaan met Paaschhaas-ei gelagen, We zijn weer aan de taak van allen-dag. Het was een feest, hoezeer het ook aprilde, Met regen, hagel, sneeuw zelfs hier en daar, Al was het niet zoo voorjaarsch als men wilde, We hadden het toch prettig met elkaar. Met fietsen en met autos en motoren, Is heel het land weer aan den rol gegaan, De vrije dagen gingen niet verloren, We hebben Paaschbest onzen best gedaan. We hebben door de bosschen loopen dwalen, Of in een auto langs den weg gesnord, We zijn op 't strand een frisschen neus gaan halen, Of ons verlustigd in of aan de sport. Er zijn er ook wel rustig thuis gebleven, Met boek of schaakspel en een luien stoel, Wij hadden allen wel hetzelfde streven, Maar niet dezelfde wegen naar het doel. Nu zijn ze weer voorbij, die schoone stonden, Ze gingen, zooals altijd, wat te vlug, De weg naar buiten is opnieuw gevonden, De winter is voorgoed achter den rug. P. GASUS. KLEURENWEELDE?? KROON-BEHANGSELS ALLÉÉN GR. HOUTSTRAAT 179, TEL. 14269 (Adv. Ingez. Med.) ^uto op den Jansweg door de tram vernield. Geen persoonlijke ongelukken. Toen een dokter uit Amsterdam Maandag avond even over negen, van het Zuidelijk deel van de Parklaan uit de richting van het Spaarne komende, den Jansweg wüde oprijden om naar de Nieuwe Gracht te gaan, sloeg plotseling de motor van zijn auto, af waardoor de wagen op de tramrails bleef stilstaan. Ongelukkig genoeg kwam juist uit de rich ting van de Groote Markt een tram, waarvan de bestuurder de auto pas op enkele meters afstand zag. Een botsing volgde. Deze was zoo hevig, dat de auto ongeveer acht meter werd meegesleurd en erg zwaar werd gehavend. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De auto is later weggesleept. De tram onder vond natuurlijk eenige vertraging. Vrouw bij het slippen van een motor gewond. Op den tweeden Paaschdag is een motorrij der uit Amsterdam op de Langebrug beslipt. De motor viel om en de 55-jarige echtgenoote van den bestuurder viel van de duo met haar hoofd op den grond. Zij liep een lichte hersenschudding op. Ook kreeg zij een hoofdwond en was haar rechter- enkel verstuikt. De Ongevallendienst verleen de de eerste hulp en de vrouw is daarna met een ziekenauto naar de Mariastichting over gebracht. Door den bliksem getroffen. Twee Inlanders gedood. BATAVIA, 14 April (Anetakerndienst) Tijdens een zwaren regen in de benedenstad zijn vier inlanders en twee Chineesche jongens die onder een boom schuilden, door den blik sem getroffen. Twee Inlanders werden gedood en twee gewond. De beide Chineesche jongens werdén licht gekwetst. Bakkerij-arbeiders. Gecombineerde vergadering op 21 April. Namens den Alg. Ned. Bond van Ar beid (st)ers in het bakkers-, chocolade en sui- kerbewerkingsbedrijf, den Ned. R. K. Bond van brood-, koek-, banketbakkers en cacao- chocoiade- en suikerbewerkers en den Ned. Centr. Bond van Chr. arbeid(st)ers in de be drijven van voedings- en genotmiddelen ver zoekt men ons, het volgende op te nemen: Na in de gecombineerde vergadering van de besturen daartoe de noodzakelijkheid te heb ben ingezien, zullen alle leden van de drie arbeidersorganisaties in het bakkersbedrijf op één avond vergaderen ten einde stelling te nemen tegen uitwassen, doch ook voor het tot-stand-brengen van een collectieve ar beidsovereenkomst. Uit de ten dezen aanzien gebleken gezind heid van eenige patroons en uit wat ten op zichte van de prijzen geschiedt, valt te con- cludeeren, dat men ordening wil, ook ten. aan zien van de arbeidsvoorwaarden Voor de ar beiders is het een dringende noodzakelijk heid geworden, dat de orde op de zaken wordt gesteld. De bedoelde vergadering heeft plaats op Dinsdag 21 April a.s. Radiodistributie Haarlem. Wat U tegen distributie Zooal hoort en zooal leest, Is slechts fantasie van iemand, Die de distributie vreest. NIEUWE GRACHT 5 TELEF. 10010. (Adv. Ingez. Med.) Geen groote drukte in en om Haarlem Het weer is ons tijdens de Paaschdagen niet erg welgezind geweest. In de morgenuren van den eersten dag viel er zelfs zoo'n fiksche hagel- en sneeuwbui, dat wij van een „witte Paschen" konden spreken. Toen het zonnetje doorkwam, was de sneeuw wel spoedig ver dwenen, maar er bleef een gure wind blazen, die zeer velen, die tijdens de feestdagen van de buitenlucht hadden willen genieten, in de warme kamers hield. Op de wegen rondom onze stad en in de straten van het centrum zag men dan ook niet die stroomen fietsers en auto's, die er bij mooi lenteweer ongetwij feld geweest zouden zijn. Het was niet veel drukker dan op een gewonen Zondag. De café's hadden, optimistisch gestemd, hun ter rassen in orde gebracht, maar tevergeefs, want de koude Noorderwind maakt een ver blijf daar, zelfs met een dikke winterjas aan, verre van behaaglijk. Binnen was het echter des te drukker en ook de bioscopen trokken vele bezoekers. Paaschmaandag scheen wat goed te willen maken. De wind was iets gedraaid en vooral als de zon scheen, begon het werkelijk al op lenteweer te gelijken. Het was jammer, dat af en toe de lucht betrok en Pluvius voor een opfrisschertje zorgde. Toch hebben vele men- schen zich Maandag niet ten tweeden male door het weer laten afschrikken en zoo konden wij gisteren in Haarlem en omstreken weer eeniger mate de vroolijke drukte van ouder- wetsche „bollen-Zondagen" beleven. Vooral op de wegen, die naar de streek van de kleurige bollenvelden leiden, was het een drukte van belang. Auto's uit alle deelen des lands en ook vele uit het buitenland (vooral Fransche, Belgische en Duitsche wagens) reden in lange rijen door de Haarlemsche straten. Glanzende -limousines, aemechtige, rammelende Fordjes en volle touringcars, maar allen met opge wekte menschen, die op den tweeden Paasch dag de stad eens heelemaal wilden ontvluch ten. Ook vele fietsers trotseerden het buiige weer en zij werden schadeloos gesteld door de verkwikkende zonneschijn, die zoo nu en dan de grauwe wolkenmassa's uiteen dreef. Be laden met groote bloemslingers (meest van narcissen) keerden zij naar huis terug, blij dat zij „niet bang waren geweest" en het erop gewaagd hadden. Al is dan het ideale Paaschweer uitgebleven, er is toch nog een vrij groot aantal menschen geweest, vooral op den tweeden dag, dat Haar lem en zijn mooie omstreken bezocht heeft. Laten wij hopen, dat komenden Zondag, als de bollenvelden in volle pracht zullen zijn, een heerlijke lentezon en een zachte zefier zoo- velen naar de Spaarnestad zullen lokken, dat de teleurstelling, die de Paaschdagen aan heel wat menschen bezorgd hebben, ruim schoots goedgemaakt wordt. Geen drukke bollendagen te Hillegom. Het gure weer is niet bijzonder gunstig ge weest om de Paaschdagen als bollen-Zondagen te doen slagen. De eerste Paaschmorgen kenmerkte zich door een anderhalf uur lange sneeuw- en ha gelbui, zoodat de witte laag eenige centime ters dik over de bloemen en velden lag. Er war ren dan ook weinig bezoekers en de Zondag verliep zeer rustig. De tweede Paaschdag was wel drukker, maai de drukte was toch niet van dien aard dat het noodig was het verkeer om te leggen om de nauwe Hoofdstraat te ontlasten. De talrijke bloemenverkoopers zullen wel niet veel moeite gehad hebben hun ontvang sten te tellen, een teleurstelling voor de vele werkloozen die gehoopt hadden een extra dag geld te ontvangen. De politie, versterkt met 5 rijksveldwachters had het niet moeilijk, slechts één onbeteeke- nende aanrijding had plaats. Ook de E H. B. O. die beide dagen op verschillende plaatsen pos ten had uitgezet behoefde niet handelend op te treden. De hoop is nu maar weder gevestigd op den komenden Zondag. Vrij drukke tdeede Paaschdag te Zandvoort. In tegenstelling tot den eersten Paaschdag, heeft Zandvoort zich gisteren in een vrij be hoorlijk aantal bezoekers mogen verheugen, dank zij het tegen den middag mooier worden de weer. Een groot aantal bezoekers van de bollenvelden „deed" op de tocht Zandvoort „even aan". Het bewijs hiervoor werd geleverd door de vele auto's met de bekende slingers versierd. Vooral op de Noord-boulevard ston den verscheidene wagens geparkeerd en zoo wisselde men de autorit af met een korte wan deling langs het strand. Ook de uitzichttoren was geopend en werd druk bezocht. Natuurlijk kon van „seizoendrukte" nog niet gesproken worden. Voor de bezoekers was het een voordeeltje, dat nog geen parkeergeld werd geheven en men dus gratis zijn wagen kon' plaatsen. HET SPREEKUUR VAN DEN WETHOUDER VAN ONDERWIJS. De wethouder voor het onderwijs, de heer A. G. Boes. is verhinderd morgen, Woensdag middag, zijmgewone spreekuur ten Stadhuize te houden. Afscheid Mr. Maassen. Als vice-president van de Rechtbank. Hedenmorgen, namen, ten Paleize van Justitie, bij "net begin van de civiele zitting Rechtbank, Parket en Balie afscheid van mr. Th. Maassen, vice-president der Haarlem sche Rechtbank, benoemd tot Raadsheer' in het Gerechtshof te Arnhem. De president, mr. G. Sluis, sprak den schei denden vice-president toe en wensohte hem geluk met zijn eervolle benoeming. Aan liet gevoel van vreugde der Rechtbank, dat mr. Maassen's wensohen nu in vervulling zullen gaan, paart zioh een gevoel van leedwezen, dat een zoo goede kracht als mr. Maassen de Haarlemsche Rechtbank gaat verlaten. In de laatste 10 jaren zijn de werkzaamheden der Rechtbank zeer toegenomen en in die werkzaamheden heeft mr. Maassen een be langrijk aandeel gehad. De scheidende vice-president is een man van groote werkkracht, degelijke rechtsken nis en buitengewone nauwkeurigheden, welke eigenschappen hem buitengewoon ge schikt maken voor zijn nieuwe functie. Hij toonde zich steeds een aangenaam collega, altijd bereid om werkzaamheden op zich te nemen. Spr. was overtuigd, dat dezelfde gevoelens, die de Haarlemsche Rechtbank ten opzichte van mr. Maassen koestert, hem ook te Arn hem deelachtig zullen worden en sprak den wensch uit, dat het hem en zijn echtgenoote te Arnhem goed zal gaan. Namens het Parket ook namens den Offi cier van Justitie, die wegens gezondheids redenen niet aanwezig kon zijn en namens mr Andringa. die eveneens verhinderd was voerde mr. W. M. Paardekooper Overman, sulbst. Officier van Justitie, het woord. Spr. zeide, dat de president, toen hij woorden van lof sprak aan het adres van mr. Maassen, geen woord te veel had gespro ken. Het is niet te verwonderen, dat men in Den Haag niet geaarzeld heeft, mr. Maas sen in zijn nieuwe functie te benoemen. Diens werkzaamheden op strafrechtgebied zijn steeds op hoogen prijs gesteld en het parket heeft mogen profiteeren van zijn vriendelijke, rustige persoonlijkheid. Bij zijn vonnissen heeft hij nooit het verstand doen overheerschen door het gemoed. Spr. eindig de met dank voor de alleraangenaamste sa menwerking en uitte den wensch dat de ver wachtingen die mr. Maassen van zijn nieuwe functie koestert, in vervulling zullen gaan. Mr. dr. W. P. Vis, als Deken namens de Haarlemsche Balie sprekend, zeide dat de advocaten mr. Maassen steeds vol bewonde ring in zijn werkzaamheden hebben gade geslagen. Zij toch kunnen beoordeelen, welke moeilijkheden een rechter bij het rechtspre ken ondervindt en die moeilijkheden heeft mr. Maassen altijd weten te overwinnn. Hij bezit alle qualitëiten van een goed rechter en vereenigt groote kunde en humaniteit aan bezonkenheid van oordeel.Met leedwezen ziet ook de Balie hem vertrekken. Spr. besloot met als zijn overtuiging uit te spreken, dat met deze benoeming mr. Maas sen den hoogsten trap van zijn carrière nog niet bereikt heeft: „de maarschalksstaf zit nog in den ransel". De scheidende vice-president sprak een uitvoerig dankwoord. Het contact met den president en de Rechtbank is steeds van zeer aangenamen aard geweest en bij de Rechtbank is voortdurend, niettegenstaande vele aftredingen en vervangingen, een uit stekende geest blijven heerschen. Ook de verhouding tot het Parket is steeds van den aangenaamsten aard geweest: een wanklank is nooit gehoord en de griffiers waren altijd bereid hun medewerking te ver- leenen. Wat de Haarlemsche Balie betreft: deze staat in den lande hoog aangeschreven en dit heeft sprekers taak altijd vergemakke lijkt. Mr. Maassen besloot met dank te zeggen voor de vele schriftelijke bewijzen van belang stelling, die hij in den laatsten tijd heeft ontvangen en die hem zeer getroffen had den. Hierna werd de zitting geschorst, om den aanwezigen gelegenheid te geven, persoon lijk afscheid te nemen van den vice-presi dent. Het Haarlemsche Gemeente- personeel. Het advies van het Overleg. Wij ontvangen het volgende communiqué dat wij plaatsen ter aanvulling van ons reeds Zaterdag gegeven bericht: Onder leiding van den Voorzitter van het georganiseerd overleg, den heer M. A. Rei- nalda, waren op Vrijdag, 10 dezer, in vereenig- de vergadering bijeen de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg, de Commissie van overleg voor het politiepersoneel en de Com missie van overleg voor onderwijszaken, ter vaststelling van een advies omtrent een door Burgemeester en Wethouders aangeboden ont werp tot wijziging van de regelingen van sa larissen en -loonen van het personeel in dienst der gemeente Haarlem. Dit voorstel hield ver band met het tot Burgemeester en Wethouders gerichte Koninklijk besluit van 3 April 1936, waarbij dat College wordt uitgenoodigd binnen drie weken na den datum, waarop dat besluit te zijner kennis is gebracht, vorenbedoelde regelingen te herzien. Na breedvoerige beraadslagingen werd een voorstel, om Burgemeester en Wethouders te adviseeren ook aan dit Koninklijk besluit geen gevolg te geven, verworpen. Het door Burgemeester en Wethouders om advies gezonden ontwerp (het voorstel van den wethouder van financiën, den heer W. Roo- denburg, dat thans door B. en W. overgeno men is red. H. D.) werd vervolgens, na be handeling op onderdeelen, met groote meer derheid van stemmen aanvaard, terwijl bij zondere aandacht werd gevraagd voor de in het ontwerp opgenomen overgangsbepaling, welke thans den voor velen vrij grooten terug gang in geldinkomen spoedig doet voltrekken. Het woord is aan.... Isolde Kurz: Menigeen is een heele ver zameling achtenswaardige eigenschap-pen, maar toch geen persoonlijkheid. De werkloosheid te Haarlem. Nog steeds dalende. De daling van het aantal werkloozen houdt te Haarlem gelukkig nog steeds aan. Eind Februari bedroeg het aantal 7115. Sindsdien is het gestadig gedaald. Thans is het 6235, zoodat een vermindering van 330 te constateeren is, dus met 11.6 pet. De daling houdt nog steeds aan. Het is evenwel zeker, dat hieronder veel seizoenarbeiders zijn. want het is een steeds terugkomend verschijnsel, dat in het voor jaar verschillende arbeiders werk krijgen in de seizoenbedrijven. Daaraan komt dan een einde als April de maand van de schoonmaak verstreken is. Als dus in Mei mocht blijken, dat het aan tal werkloozen te Haarlem blijft dalen, waarop natuurlijk gehoopt wordt, zou het be- teekenen, dat in den stand van de Haarlem sche arbeidsmarkt eenige verbetering geko men is. DE WERELD ZIEN? Groote Houtstraat naast Luxor (Adv. Ingez. Med.) Inbraak aan de Ged. Oude Gracht. Een gevarieerde buit. In den nacht van Zondag op Maandag is 'ngebroken in een huis aan de Gedempte Oude Gracht. De inbreker of de inbrekers heeft of hebben met een beitel een kastje opengebro ken en daaruit f 100 en twee chronometers ontvreemd. Verder hebben zij een regenjas, een hoed, een clamesring, een actetasch een paar flesch- jes parfum en tien sigaren meegenomen, ter wijl zij ook van een fiets een belastingplaatje hébben gestolen. Verscheidene kasten zijn doorzocht, 's Mor gens vond de bewoner de voordeur openstaan. Door manipulaties aan het Lipsslot was onmogelijk gemaakt dat de deur zou dicht vallen. De politie onderzoekt deze zaak. HET BALLET JOOSS. Het ballet Jooss, dat uit Amerika terugkeer de, zal op doorreis naar Stockholm hier ter stede een voorstelling geven op Zondag 26 April in den Stadsschouwburg. 800 soorten Behangselpapier uit voorraad leverbaar. 300 dessins beneden 30 cent. Vakkundige behangers beschikbaar. Behangt U zelf? Wij snijden gratis de randjes af. EERSTE SCHOTENSCHE PAPIERHANDEL H. M. BAKKER, Gen. Cronjéstr. 135, Haarlem-N., Telef. 11657. (Adv. Ingez. Med.) De Grieksche minister-president Demertzis is plotseling overleden; Metaxas vormt een nieuw kabinet. pag, 4 Lavai's meening over de Fransch-Duitsche verhouding. pag. 4 De Italianen hebben aan het noordelijk front in Abessynië een belangrijk knooppunt bezet. pag. 4 Het Paaschcongres der S. D. A. P.; defensie- vraagstuk zal door commissie onderzocht worden. pag. 3 Bij Heesch zijn drie meisjes door auto-onge luk om het leven gekomen. pag. 3 Zal de Rijksbemiddelaar optreden in de kwes tie van de nieuwe loonvoorstellen voor het visseherijbedrijf? pag. 3 De daling van het aantal werkloozen te Haar lem blijft aanhouden. pag. 1 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Een stadsrace. Pag. 1 Hoe ik groeide: Bijgeloof. pag. 3 K. de Jong over Cabaretavond Haarl. Ope rette Vereenïging. pag 13 C. J. v. T. Onze 39: G. Schaafsma. pag. 13 De burgerlijke stand van Haarlem is opge nomen op pag. 2.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1