UIT HET BUITENLAND THIJS IJS EN DE B00ZE VAMPYR Tandheelkundig Instituut GEHEEL GEBIT DINSDAG 14 APRIL 1936 HAARLEM'S DAGBLAD- 4 Dg Grieksche minister-president Demertzis plotseling overleden. Metaxas volgt hem op als premier en minister van buitenlandsche zaken. Laval over de Fransch-Duit- sche verhouding. „Systematische weigering tot onder handelen met Duitschland een dwaling." Laval teleur gesteld door de houding van Engeland. Griekenland. Premier Demertzis plotseling overleden. De Grieksche minister-president Demertzis is naar Reuter meldt Maandag plotseling aan een beroerte overleden. Over zijn overlijden worden de volgende bij zonderheden vermeld: Toen zijn familie hem des morgens wilde wekken, vond zij hem dood in bed. De artsen die terstond geconsulteerd werden, moesten den dood constateeren. welke volgens hen te wijten zou zijn aan een beroerte, die hem tij dens den nacht was overkomen. Demertzis was voor den wereldoorlog minis ter van marine in het kabinet Venizelos. Hij had de liberale partij verlaten, toen Veni zelos in conflict geraakte met koning Con- stantijn. Tijdens de dictatuur van generaal Pangalos, toen admiraal Kondiuriotis, die toen president der republiek was, aftrad, werd Demertzis als candidaat voor het pre sidentschap door alle politieke partijen aan gewezen Hij trok zijn candidatuur echter in. toen Pangalos zich candidaat stelde. Demertzis was sinds 1928 hoogleeraar in het Romeinsch recht aan de universiteit van Athene. Hij heeft talrijke wetenschappelijke wer ken geschreven en genoot de algemeene achting. Metaxas Grieksch premier. Metaxas diende het ontslag van het Grieksche ministerie, in zijn kwaliteit van waarnemend minister-president in. De koning heeft hem daarop belast met de vorming van een nieuwe regeering. Metaxas stelde een kabinet samen met de zelfde personen, die in het vorige kabinet zitting hadden. Hij heeft zich belast met de portefeuille van buitenlandsche zaken. Reuter verneemt voorts nog uit Athene: De nieuwe minister-president Metaxas heeft den eed afgelegd. De koning heeft De mertzis „post mortem" het grootkruis in de orde van Georges I verleend. Het stoffelijk overschot is naar de kathedraal overgebracht en twee compagnieën brachten de eerbe wijzen. Ierland. Betooging leidt tot ongeregeldheden. Zondag hebben te Dublin tijdens'n door 't Re- publikeinsche leger georganiseerde betooging ter herdenking van den opstand van 1916 on geregeldheden plaats gehad, waarbij een honderdtal personen werd gewond. JLetMand. Ulmanis volgt Koicsis als president op. Albert Kviesis, die tot nu toe president der Letlandsche Republiek was, doch wiens ambtsperiode Zaterdag afloopt, heeft zijn functie overgedragen aan minister-president Ulmanis, meldt het D.N.B. Ulmanis bekleedt thans, overeenkomstig de door den president op 12 Maart afgekondigde wet, ook het ambt van president der repu bliek. Frankrijk. Laval over de verhouding met Duitschland. De oud-minister van buitenlandsche zaken, Laval, heeft in een interview met een redac teur van het blad „Moniteur de Clermont Ferrand" onder meer het volgende verklaard: Zonder een overeenstemming tusschen Parijs en Berlijn bestaat er geen daadwerkelijke ga rantie voor den wede in Europa. Voor Hitier is vernietiging van het verdrag van Versailles voorwaarde voor deze overeenstemming. Dit verdrag bracht voor ons herstelbetalin gen mede: zij werden opgeheven. Het gaf ga ranties voor de veiligheid, militaire clausules en demilitarisatie van de Rijnzone: zij ver dwenen. Frankrijk heeft reeds een zware schatting betaald aan de eischen van het Derde Rijk. Hitier moet weten, dat Frankrijk door en door vredelievend is. Het vreest den oorlog niet, het haat den oorlog. Ook tijdens mijn ministerschap heb ik steeds gevraagd naar de bases, waarop zou kunnen worden onderhandeld. In Krakau heeft Goering tegen mij gezegd, dat het belangrijkste zou zijn een sfeer van ontspanning te scheppen gedurende eenige maanden. Daarna zou men beginnen te zien, welke concrete oplossingen nagestreefd konden worden. Tien maanden verliepen, de toenade ring tot Duitschland kwam niet, het Rijnland werd weer bezet. Hieruit blijkt alles wat ons van Duitschland scheidt. Mijn onderhoud met Goering had plaats na de onderteekening van het Fransch-Russisch verdrag, waarvan de ratificatie slechts een formaliteit was. Goering heeft toen wel tegen dit verdrag geprotesteerd, maar de geldigheid van Locarno toen geen oogenblik bestreden. Frankrijk, zei Laval verder o.m., moet sterk zijn en er mag niet geknabbeld worden aan de militaire credieten. Wat de Duitsche vredesvoorstellen betreft zeide Laval een systematische weigering tot onderhandelen een dwaling te achten. Berlijn moet echter weten, dat er zekere methoden van discussie zijp, die Frankrijk niet aanvaardt. Wij zullen onzea voortdurenden wil den vrede op te bouwen, moeten toonen en be wijzen, zonder echter nadeel toe te brengen aan onze vrienden en bondgenooten. In den staat van onrust en wanorde, waarin Europa zich bevindt, moet gehandeld en vlug- gehandeld worden, met name moet getracht worden alle Fransch-Duitsche problemen te regelen. Geen Fransche staatsman kan zich aan de poging hiertoe onttrekken, zonder een zware verantwoordelijkheid op zich te nemen. De stabiliteit der grenzen en de eerbiediging der binnenlandsche regimes der verschillende landen is een voorwaarde voor een duurzamen vrede. Frankrijk is teleurgesteld door de houding van Engeland. De Engelschen zeggen, dat wij steeds en te veel paragrafen analiseeren, ter wijl zij vooral de feiten waarnemen om hun houding vast te stellen. Ondanks de contrasten weet ik dat in de ure des gevaars de eenheid tot stand zal komen. Overgaande tot bespreking van de sancties ten opzichte van Italië zeide Laval, dat men hem zijn aarzelingen in deze aangelegenheid vaak verweten heeft, maar dat hij steeds de beslissing van Genève heeft gerespecteerd. Frankrijk heeft zich wat de toepassing van de sancties betreft en het uitvoeren van de besluiten van Genève, niets te verwijten. Het is juist, dat ik, zeide Laval, een gevaar heb gezien in uitbreiding der sancties, en daarin was ik het eens met Sir Samuel Hoare. Wij hebben toen voorstellen gedaan tot een snelle vreedzame oplossing. Ik weet niet. of sommigen, die deze voorsteilen toen fel becrï- tiseerden, thans niet betreuren dat ze niei. zijn aanvaard. Wij dachten toen te kunnen komen tot een prachtige Fransch-Britsche samenwerking waarna gepoogd zou kunnen worden Duitsch land te doen treden in de organisatie van de collectieve veiligheid. Ik heb alles wat ik kon gedaan, om de vlam van Stresa niet te laten uitdooven. Het oogen blik is gekomen deze vlam weer aan te wak keren. Wanneer de sancties zullen zijn opgehe ven en een rechtvaardig en eervolle vrede met Abessynië eindelijk zal zijn gesloten, zul len wij met meer vertrouwen het lot van Europa onder oogen kunnen zien, en den vrede kunnen organiseeren. De oorlog in Abessynië. De Italianen bezetten een knoop punt aan het noordelijk front. Reeds geruchten over bezetting van Dessie. Het A. N. P. meldt uit Asmara 13 April: Een colonne kameelruitera. gesteund door afdeelingen Sjoa's en door een afdeeling die zich met vrachtauto's voortbewoog, is er in geslaagd, Gallabat aan de rivier Gandoea te bezetten. Deze plaats is gelegen aan de grens van Engelsch-Egyptisch Soedan, op den der tienden breedtegraad. Volgens een gerucht, dat te Rome in omloop is, zouden de Italianen zelfs Dessie reeds bezet hebben. Omtrent de bezetting van Gallabat meldt de oorlogscorrespondent van het Duitsche Nieuwsbureau nog, dat de Abessynische troe pen bij de nadering der Italianen zich terug trokken. De bevolking ontving de Italiaansche troe pen vriendschappelijk. De stad vormt een be langrijk knooppunt van het verkeer tus schen den Soedan en Gondar. Bommenwerpers boven Addis Abeba. Zondagmorgen om 10 uur verschenen boven Addis Abeba negen Italiaansche vliegtuigen die in formatie boven de stad vlogen, meldt Reuter. Na eenigen tijd boven de stad gecirkeld te hebben verdwenen de toestellen, maar om 10.35 uur zag men opnieuw een driemotorige bommenwerper verschijnen. De staat van alarm, die was ingetrokken, werd toen opnieuw afgeroepen. Nader meldt Reuter: De Abessynische hoofdstad is sinds ver scheidene dagen volkomen door de bevolking- verlaten. Zoodra alarm geslagen was, dat vliegtuigen boven de stad waren verschenen, trokken ook de laatste bewoners weg, behalve de journalisten en het personeel der radio stations. Ook de politie bleef op haar post. De negen vliegtuigen verdwenen tenslotte in noordelijke richting. Ook heeft gistermorgen een Italiaansch vliegtuig boven Diredawa ge vlogen De Italiaansche vlag aan het Tsanameer. In zijn legerbericht van 13 April meldt Maarschalk Badoglio naar Stefani publiceert, het volgende: ,.De triomfantelijke opmarsch onzer troepen in de verschillende sectoren van het noordelijk front wordt voortgezet. Een onzer colonnes, welke uit Gondar was vertrokken, heeft gisteren (12 April) het schiereiland Gorgora aan het Tsanameer be zet en er de Italiaansche vlag geheschen. On ze troepen werden door de bevolking met vreugde ontvangen. Het Tsanameer is met Gondar verbonden door een weg voor vracht auto's welke gelijk met den opmarsch der troepen is aangelegd. Een andere colonne, sa mengesteld uit gemotoriseerde detachemen ten en troepen op kameelen en met gevechts wagens heeft een Abessynische douanepost voor Galabat bezet, ten westen van Gon dar. Gewapende tegenstanders sloegen bij onze nadering op de vlucht. Aan het zuidelijk front heeft een klein verkennningsdetache- ment nabij Wadara een numeriek sterkere groep vijanden ontmoet en deze na een hevig gevecht tot den aftocht gedwongen. Aan onze zijde werden 46 blanke soldaten gedood of gewond. De vijand leed sterke verliezen. Afschaffing der slavernij in bezette gebieden. Maarschalk Badoglio heeft naar Stefani meldt, een decreet uitgevaardigd waarbij de slavernij in de door de Italianen bezette ge bieden van Abessynië wordt afgeschaft. Het decreet luidt aldus: „Volk van Tigre. Amhara en Godjam. luistert. De slavernij is een over blijfsel van de oude barbaarschheid. Waar de Italiaansche vlag waait, is de slavernij on toelaatbaar. Derhalve wordt in Tigre, Am hara en Godjam en overal waar de Italiaan sche vlag waait, de slavernij afgeschaft. Den aan- en verkoop van slaven heb ik verbo den. De slaven die zich in uw land bevinden zijn thans vrij. Zij. die hulp noodig hebben, moeten zich bij de Italiaansche autoriteiten vervoegen. Zij zullen hulp eh bescherming krijgen. Hij die de bepalingen van dit decreet overtreedt, I zal volgens de wel gestraft worden. Generaal BaJtrani omgekomen. Generaal Mario Baltrani, commandant van de luchtvaart-brigade Lonate Pozzolo, is, naar Reuter verneemt, om het leven geko men toen zijn toestel tijdens een nachtvlucht omlaag stortte. Baltrani nam als vlieger aan den grooten oorlog deel, was vervolgens aide de camp van den koning en maakte deel uit van het bureau van den chef van den generalen staf. Mobilisatie van Abessynië maakt staking van de vijandelijkheden onmogelijk. De „Gazeta del Popoio" schrijft, dat de mo bilisatie van Abessynië een staking van de vijandelijkheden onmogelijk maakt. Deze zou den negus gelegenheid geven de resten van zijn leger te reorganiseeren en zou de held haftigheid van de Italiaansche troepen com- promitteeren en het resultaat van de over winningen teniet doen. Italië is zegt het blad niet zoo naief om in deze Brit-sch- Geneefsche hinderlaag te vallen. Cyclonen over Uruguay. Zes dooden, meer dan honderd gewonden. Het A.N.P. meldt uit Montevideo, 13 April: Een cycloon van buitengewone kracht, die merkwaardig genoeg slechts 90 seconden duurde, heeft het plaatsje Arroyo Grande in het district Soriano geteisterd. Een hotel en •twintig andere huizen werden verwoest. Uit de puinhoopen heeft men tot dusverre 12 ge wonden te voorschijn gehaald, van sommige hunner is de toestand ernstig. Een tweede cycloon, die te Melo in het district Cerro Largo bij de Braziliaansche grens heeft huisgehouden, had ernstiger ge volgen. Hier werden 6 menschen gedood en ruim 100 gewond. De schade is zeer groot. Tweehonderd gezinnen zijn dakloos, zij zijn voorloopig in gemeentegebouwen onderge bracht. Het ministerie van binnenlandsche zaken heeft onverwijld een hulpactie op touw gezet. EEN „POU DU CIEL" IN FRANKRIJK VERONGELUKT. Uit Saint Cyr le Cole. 11 April. Vandaag viel een „Pou du Ciel" te pletter op de rails vlak bij het station. De bestuurder overleed in het hospitaal. (Reuter). DR. ECKENER GAAT MET GOERING PRATEN. Dr. Eckener heeft een correspondent van Reuter te Friedrici<shafen medegedeeld, dat hij Dinsdag naar Berlijn gaat en denkt Woens dag een onderhoud te hebben met Goering over zijn ongenade. De vrienden van Eckener zijn van meening, dat Goering de laatste zal zijn om de Duitsche luchtvaart-industrie hin derpalen in den weg te leggen. MEXICAANSCHE REGEERINGSTROEPEN SLAAGS MET REBELLEN. Te Puebla zijn federale troepen slaags ge raakt met een veertigtal rebellen, onder be vel van den beruchten leider Tallakin. Zij doodden 16 der rebellen en verloren zelf een man. (Reuter). Vliegtuig in de haven van Trinidad verongelukt. Drie dooden; beroemd pianist onder de geredden. Een Reuter-A.N.P.-bericht uit Port of Spain (Trinidad) meldt, dat een Pan American Clip per bij het starten in de haven aldaar veron gelukt is. Het toestel dook met den neus in het water, waardoor het geheele toestel onderdook. Twee passagiers en een lid van de bemanning verdronken, de overige 15 passagiers en 7 leden van de bemanning liepen slechts lichte kwet suren op. Het ongeluk had plaats tegelijk met een aardschok. Nader bericht het A.N.P.Onder de passa giers van de Pan American die er het leven hebben afgebracht bij het ongeluk te Port of Spain op Trinidad, bevindt zich ook de be roemde pianist José Iturbi, die op weg was naar Brazilië. Succes van goedkoop tarief op de Weensche tram. 3V2 cent voor korte afstanden. Onze Weensche correspondent schrijft ons: Men heeft sedert korten tijd op de Ween sche gemeentelijke trams een bijzonder goedkoop tarief voor het afleggen van korte afstanden ingevoerd. A rai.son van zegge en schrijve tien groschen, dat is zoowat drie-en- een-haive cent, kan men al een aardig stukje rijden. Op sommige dagen maken eventjes meer dan vierhonderdduizend personen van dit goedkoope tarief gebruik. Dat beteekent dus voor de tramwegmaatschappij een ont vangst vanveertigduizend schillingen of circa elfduizend Nederlandsche gudens! Het grootste gedeelte van deze tien gro schen-passagiers zou niet van de tram ge bruik maken, wanneer het hoogere tarieven moest betalen en zou de betrekkelijk korte, maar toch ook weer niet. al te korte afstan den anders te voet afgelegd hebben. Is dit voorbeeld van de Weensche tram- maatschappij misschien niet de moeite waard in groote steden in Nederland nage volgd te worden? Men heeft hier behalve ta rieven van tien ook trajecten van twintig, van dertig en van vijf-en-dertig groschen (35 groschen is bijna 10 ct.) „Hier wonen 33 Volksverraders". K.W.P. meldt uit Keulen: In de naburige stad Viersen heeft men bij den ingang van een woningbouwvereniging van den Katholieken Werkliedenbond een groot plakkaat aangebracht, waarop geschre ven staat: „Opgelet! Een andere straat kie zen. Hier niet langs gaan. In deze straat wo nen 33 Volksverraders!" Op deze wijze worden de bewoners van deze volkswijk openlijk aangeklaagd en ver antwoordelijk gesteld voor het feit, dat bij de laatste verkiezingen in dit kiesdistrict 33 Neen-stemmen werden afgegeven. „Graf Zeppelin" weer boven ons land. Het luchtschip LZ 127 „Graf Zeppelin" is Maandagavond te 19.11 onder commando van kapitein von Schiller van Friedriehsha- fen opgestegen voor een vlucht naar Zuid- Am erika, Het luchtschip werd te vijf minuten voor middernacht boven Breda gezien. Naar schatting op 400 M. hoogte waren de drie koplichten van het luchtschip zichtbaar. De bemanning richtte een zoeklicht naar be neden, waardoor een streep van licht over de stad werd getrokken. Het luchtschip is verder boven Roosendaal, Bergen op Zoom en Vlissingen gesignaleerd. Ketenen der liefde. Het mysterie van de onzichtbare vrouw. Onze Weensche correspondent schrijft ons: De bewoners van het stadje Krystinow bij Krakau hadden 't al eenigen tijd buitenge woon vreemd gevonden, dat de echtgenoote van den handelsreiziger Jaroslaw Berzewy telkenmale spoorloos verdween, wanneer haar man voor een tijdje op reis ging, niet tegenstaande zij hem niet op zijn tochten vergezelde. Nauwelijks was Berzewy terug, of zijn vrouw was ook weer zichtbaar. En kele lieden, die 'het heel vreemd vonden, waarschuwden dezer dagen de politie. Deze drong de woning binnen en vond Berzewy's jonge vrouw in een igemakkelijiken stoel zit ten. Een van haar beenen was met een ket ting aan dien stoel vastgemaakt. De ketting was juist lang genoeg om de vrouw in staat te stellen wat rond te loopen en haar eten toe te bereiden. Naar buiten kon zij niet. De agenten wilden de vrouw bevrijden en zij zeiden, dat zij van plan waren haar man in hechtenis te nemen, zoodra 'hij terug was, •maar de vrouw wilde haar ketting niet los laten maken. „Ik houd van mijn man", zoo zeide zij, „en hij is verschrikkelijk jaloersch. Hij verlangt altijd van me, dat ik me laat vastbinden, wanneer hij op reis gaat, en ik heb dat graag voor hem over, wanneer ik weet, dat hem dat gerust stelt". De verbaasde agenten moesten onverrich ter zake terug keeren. Men kan slechts dan iets tegen iemand wegens het 'belemmeren van de persoonlijke vrijheid ondernemen, wanneer de betreffende persoon zich zelf daartegen verzet. Rotterdam willigt regeerings- eischen in. Bezuinigingsvoorstellen van B. en W. B. en W. van Rotterdam hebben bezuini gingsvoorstellen gepubliceerd, welke tegemoet komen aan den eisch der regeering, dat voorshands twee millioen gulden besparing moet worden verkregen. De voornaamste maatregelen zijn: bezui niging op het bewaarschoolondenvijs, door salaris-verlaging en verlaging van subsidie van het bijzonder bewaarschool-onderwijs, 200.000 gulden bruto; samenvoeging der drie technische diensten, nl. van gemeentewer ken. stadsontwikkeling en volkshuisvesting en bouwpolitie onder één directeur, met ont- slagverleening aan I. L. W. H. van Dijk, di recteur van gemeentewerken en jhr. M. J. I. de Jonge van Ellemeet, directeur van volks huisvesting en bouwpolitie en benoeming tot directeur van den gemeentelijken techni- schen dienst van ir. W. G. Witteveen, bespa ring bruto 150.000 gulden per jaar. Voorts ontslag van ambtenaren op 55-ja- rigen leeftijd met 35 dienstjaren en op 60-ja rigen leeftijd met 30 dienstjaren. De bruto- besparing hiervan bedraagt 500.000 gulden. Ruim 250 ambtenaren zullen als gevolg van deze maatregelen den dienst moeten verla ten. Tenslotte reorganisatie van het tram bedrijf met een bruto-besparing van 350.000 gulden per jaar. Veeweiders en mesters krijgen hulp. Naar het Alg. Handelsblad verneemt, heeft minister Deckers besloten, om aan de vee weiders en -mesters, die in financieele moei lijkheden ver keeren, een uitkeermg-ineens te geven van twintig gulden per beest. Jongeman bij vechtpartij ernstig gewond. Zondagavond te kwart over 11 ontstond een woordenwisseling tusschen een tweetal jongelui te Venlo. Een van hen greep zijn mes en stak in het wilde weg naar den an der, den landbouwersknecht M. P. Deze kreeg een snede dwars over het hoofd tot aan het linkeroor en daarna nog een tweetal steken in beide armen. Hij werd zwaar ge wond. De vermoedelijke dader L. S. is in ar rest gesteld. RIJKSSTRAATWEG 16 haarlem-n telef. 1 6 7 2 6 7C met garantie, pijn- vanar j |00S trekken inbegr BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING Spreekuren alle werkdagen van 9—12 en 1—4 uur. Zater. 9—12 uur Avondspreekuren Dinsd., Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA WOENSDAG 15 APRIL. 1936. HILVERSUM l 1875 M NCRV-uitzending. 8.— Schriftlezing. 8.15—9.30 Gramofoon- platen. 10.30 Morgendienst. 11.12.en 12,15 Ensemble D. d. Horst. 1,15 Gramofoon- platen. 2.Orgelconcert. 3.— Chr. lectuur. 3.30—3.45 Gramofoonplaten. 4.— Pianorecital. 5.Kinderuur. 6.Landfoouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.— Berichten. 7,15 Reportage. 7.30 Lezing. 7.45 Causerie over bloembollen. 8— Berichten. 8,15 NCRV-orkest. 9.— Voor jonge menschen. 9.30 NCRV-orkest en piano. (Om 10.— berichten). 10.30—11,30 Gramofoon muziek. HILVERSUM II 301 M. Algemeen programma verzorgd door de VARA. 8.Gramofoonplaten. 10.Morgenwij ding VPRO.. 10.15 Voordracht. 10.35 E. Walis en zijn orkest. 11.Vervolg declamatie. 11,20 Vervolg concert. 12.—1.45 De Notenkrakers m.m.v. solist en gramofoonplaten. 2.Voor de vrouw. 2.30 Gramofoonpl. 3.Voor de kinde ren. 4.30 Kamerconcert. 5.Gramofoonpl.. 5.30 Orvitropia. 6.30 RVU: Medische causerie. 7.Sportuitzending. 7.15 „De Krekeltjes". 7.40 Toespraak en berichten. 8.10 De Fliere fluiters m.m.v. solist. 9.Radiotooneel. 9.15 Residentie orkest. 10.— Nieuwsberichten. 10.05 Viool en piano. 10.15 Vervolg Residen tie-orkest m.m.v. solist. 11.Orgelspel. 11,30- 12.Gramofoonpl. DROITWICH, 1500 M. 11,20 Gramofoonpl.. 11,35 Orgelconcert. 12,20 BBC-Empire orkest m.m.v. solist. 1,20 Gramo foonpl. 1,50 BBC-Schotsch orkest en solist. 2.5Ó Orgelconcert. 3.35 Sted. orkest Bourne mouth en solist. 5.05 Het Mc Arthur-kwintet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Viool en cembalo. 7.10 Lezingen. 7,50 BBC-orkest m. m. v. solist. 8.50 Muzikale causerie. 9,10 Ra diotooneel met muziek. 9.50 Berichten. 10.20 Radiotooneel. 11,20 Lou Preager en zijn band. 11,50—12,20 Gramofoonpl. RADIO PARIS, 1648 M. 7,20 en 8.35 Gramofoonplaten. 11.20 Orkest concert. 2.50 Concert. 4.20 Gramofoonpl., 5.50 Orkestconcert. 8.20 Zang. 9.05 Radiotooneel. 11,0512,35 Populair concert en dansmuziek. KEULEN, 456 M. 5.20 Orkestconcert. 11,20 Verzoekprogram ma. 12.35 Symphonieconcert. 1,35 Gramo foonplaten. 3.20 Schubertconcert. 5.20 Om roeporkest en solisten. 8.05 Uit Stuttgart: Omroeporkest en solisten. 9.5011,20 Omroep orkest en kleinorkest. BRUSSEL, 322 M. 12,20 Gramofoonpl. 1,302,20 en 6.20 Om roeporkest. 7.20 Gramofoonpl., 8.20 Sympho nieconcert. 10.3011,20 Gramofoonplaten. BRUSSEL 484 M 12.20 Omroeporkest. 1.302,20 Gramofoon platen, 5.20 Dansmuziek. 6.35 en 7.05 Gramof. platen. 8.20 Klein orkest en gramofoon platen. 10.3011,20 Dansmuziek. DEUTSCHDLANDSENDER 1571 M. 7.30 Gram. platen. 8.05 Hoorspel. 8.35 Con cert. 9.20 Bei-ichten. 9.50 Fluit- en cembalo recital. 10.05 Weerbericht. 10.2011.20 Dans muziek. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLING. Die vampyr blijkt een stootje te kunnen velen! Want ofschoon de veldwachter hem een flinken slag toegediend heeft, schijnt de boos doener er toch niet zoo heel veel last van te hebben. Voordat de twee gevangenen de kans krijgen om er van door te gaan, is de vampyr den schrik al weer te boven. „Wel heb ik van mijn leven," roept hij woedend uit, „dat is een brutaal stukje! En dat nog wel, terwijl ik jullie een lekker hapje kwam brengen. Maar ik zal jullie wel krijgen, reken maar!" En meteen pakt hij den veldwachter op alsof die als een veertje zoo licht was. „Ik heb voor jou een mooie logeerkamer, beste vriend," smaalt de vampyr en op hetzelfde oogenblik gooit hij de deur al voor Thijsje's neus dicht. En Thijs blijft alleen in zijn cel achter, diep teleurgesteld hn ver drietig

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6