Kleermakerij J. VAN DAM HANDELSBLAD „TREFFERS" V R IT D A G 17 A PR I L 1936 HAARLE M'S D A G BLAD II De Paaschwedstrijden in de Engelsche League; Aston Villa's en Sheffield United's kleine kans; De promotiewed strijden van C. V. V.; H. F. C. kan zich handhaven; Een niet alledaagsch geval; Bekervoetbal in Frankrijk; Mr. Nattrass heeft pech; Biervoetbal is een inspannende sport; M. H. C. en Bloemendaal. De Engelsche beroepsvoetballers hebben geen Paaschvacaxxtie gehad, want het spe len van drie belangrijke matches in vier da gen tijds eischt zeer veel van het uithou dingsvermogen, vooral wanneer er nog de spanning in verband met promotie of degra datie bij komt. Er zijn dan ook maar heel weinig clubs, die het maximum aantal pun ten hebben behaald, al werden er éclatante overwinningen geboekt. De promotie-candi- daat in de zuidelijke derde klasse, Luton. Town, die een nek aan nek race voert met Coventry City en Reading, knapte haar doel gemiddelde op ten. koste van Bristol Rovers, dat met 120 werd ingemaakt. De midden voor Payne verbeterde het persoonlijke goal- sccrmg-record in de Engelsche League, door tien doelpunten te maken, wat één meer is idan Bell, de huidige Evertonspeler, eenige maanden geleden voor Tranmere Rovers ■volbracht. Sunderland maakte eindelijk de verovering van het eerste klasse kampioenschap tot een feit, door te Birmingham een 72 over winning te behalen en ook Fulham schoot uit haar slof, door den degradatie-candidaat Port Vale met 70 te verslaan. Als regel wordt aangenomen, dat een club. die een kampioenschap wil behalen, de thuiswed strijden moet winnen en de uitmatch.es moet gelijk spelen, wat bij een programma van 42 wedstrijden dus 63 punten zou opleveren. In de practijk is het, vooral de laatste jaren, dikwijls anders. Sunderland heeft momen teel uit 39 matches 54 punten en de leider der tweede divisie, Manchester United, heeft er uit 33 matches 50 behaald. Wat het aan tal doelpunten betreft, heeft Sunderland er evenveel vóór als Aston Villa tegen, nl. 105. Het grootste aantal goals, ooit in een seizoen gescoord, bedraagt 128, van welk record Aston Villa en Bradford City gezamenlijk houders zijn. Intusschen is in de situatie onderaan de ranglijst nog weinig klaarheid gekomen, al is het lot van Blackburn Rovers dan ook prac- tisch beslist. Doch van Leeds United af. dat- nummer dertien staat met 36 punten uit 38 matches tot aan West Brom op de voorlaat ste plaats met 34 punten uit 39 wedstrijden is het een gedrang van je welste. Het meeste gevaar loopexx de volgende clubs: Everton 39 11 13 15 79—83 35 Griimsbv 39 15 5 19 5668 35 Sh. Wednesd. 38 12 11 15 59—72 35 Aston Villa 40 13 9 18 79—105 35 W. Bx-omw. 39 15 4 20 82—83 34 Blackburn 39 10 9 20 47—88 29 Momenteel is de Villa dus een wedstrijd en een punt op haar stadgenoote West Bromwich voor. maar terwijl' laatstgenoem de een. voor haar positie, uitstekend, doelge- middelde heeft, kan dat 'van Aston Villa juist den doorslag in haar nadeel geven. De Vil'a ontvangt op haar terrein nog de hek- kesïuifcer Blackburn en moet voorts nog bij Arsenal op bezoek: West Bromwich speelt nog thuis tegen Bolton (10) en uit tegen Bir mingham (12) en Brentford (6), dat kort geleden zelf nog in degradatie-gevaar ver keerde. Ook in de tweede divisie hebben de resul taten der Paaschwedstrijden nog geen defi nitieve beslissing aangaande de twee promo- ti-ep!aa£sen gebracht, hoewel Leicester en Tottenham practisch zijn uitgeschakeld en Sheffield United's kans tot een minimum is gereduceerd. Manchester United staat met een been in de eerste klasse en de beide Lon- densc-he clubs Charlton en West Ham vech ten om de tweede plaats. De stand, is hier: Manch. United 38 20 10 8 78—38 50 West Ham 39 21 8 10 84—59 50 Charlton 39 20 10 9 78—55 50 Sheffield United 39 18 11 10 70—46 47 Tottenham 38 17 11 10 8853 45 Uit de cijfers blijkt, dat Manchester verre weg het beste doelgemiddelde heeft en boven dien heeft deze club nog een match te goed. West Ham en Charlton doen weinig voor elkaar onder, terwijl men niet mag verwach ten, dat Sheffield, met de bekerfinale voor den boeg. de drie punten achterstand zal ïn- loopen. De leiders hebben een vrij gemak kelijk programma af te werken, ofschoon zij van de vier matches er drie op vreemd ter rein moeten spelen. West Ham ontvangt nog Charlton, welke match Zaterdag a.s. wordt gespeeld en moet nog op bézoek bij Sheffield United en Port Vale (20). Charlton heeft behalve den bovengenoemden plaatseliiken uitwedstrijd nog twee ontmoetingen op eigen terrein, nï. tegen Bradford (17) en Port- Vale. Er is dus nog van alles mogelijk, doch zeker ls. dat Londen het volgend seizoen vier eer ste klassers zal hebben. Van doelgemiddelde gesproken, is het den lezer opgevallen, dat nummer een van de westelijke tweede 'klasse, The Rising Hope uit Rotterdam 42 goals voor en 43 goals te gen heeft. Dat is toch wel een zeer merk waardig geval. We vermoeden dan ook. dat H.V.V.. mogelijk na een beslissingswedstrijd, wel met het kampioenschap van die afdee- ling zal gaan strijken en dezen eventueelen tegenstander achten we voor HF.C. nog moei lijker te overwinnen dan C.V.V. Laatstge noemde vereeniginv -heeft slechts het voor deel, dat -haar 'hobbelige en kleine terrein voor bezoekende clubs zeer moeilijk te be spelen is, terwijl -bij H.V.V. verschillende spe lers de speciale training van 't Nederlandsch elftal onder leiding van Bob Glendenning door maken, in verband met het feit, dat een vijftal van hen in het nationalye studenten- elfbal is gekozen, dat op 3 Mei te Brussel te gen de Belgische studenten speelt. Deze trai ning, die waarlijk niet malsch is, kan van niet te onderschatten ibeteekenis zijn voor de prestaties van H.V.V. in de eventueele pro m o t-ie wed strij den. Heeft H.F.C. kans om zich te handhaven? De meeningen zijn hierover verdeeld, doch onze opinie is. dat de blauw-witten h-un eer ste klasseschap zullen behouden, mits er met vo'le energie wordt geoefend en de spelers tot de laatste seconde alles op alles zetten, zelfs bij een achterstand. De vorm, dien H.F.C. in de eerste twintig minuten na de pauze tegen Haarlem vertoonde, derhalve teeen een technisch sterkere ploeg, kan goed <ror>pe<r warden geacht, om Zondag C V.V. in b°dwang te houden Veel zal afgangen van de animo, waarmede de voorhoede ten aan val trekt, omdat de Charloische verdediging, met Mastenbroek aan het hoofd (die meer malen voor het Rotterdamsche elftal speel de), betrekkelijk sterk is. Met vlug en vooral open combinatie-spel hopen we. dat speciaal het linker gedeelte van de voox-hoede. Koper medegerekend wel voor een drietal doelpun ten zal zorg dragen. In verband met den internationalen stu dentenwedstrijd te Brussel doet zich een niet alledaagsch geval voor. Deze match vindt plaats onder de auspiciën van den K. N.V.B., waarvan de Haarlemsche Voetbal bond een erkende onder-afdeeling is. Nu is het sinds jaar én dag gewoonte, dat een K.N.V.B.-clu-b, die een speler voor een officieele internationale ontmoeting of als reserve daarvoor moet afstaan, uitstel voor een competitie- of promotie-match krijgt. Thans is een speler, nog wel de aanvoerder van een elftal, dat in den Haaiiemschen- Voetbalbond uitkomt, als reserve voor het studenten - tea-m gekozen en liet toeval wil, dat. dit elftal, dat reeds sedert zes weken kampioen van zijn afdeeling is. op 3 Mei zijn eei'sten promotie-wedstrijd -moet spelen. Het zou dus logisch en ook billijk zijn; dat men deze belangrijke pro-motie-match óf een week vervroegde, óf een week uitstelde, want de i-echten van een H.V.B.-team zijn in dezen volkomen gelijk aan die van een K.N.V.B.- club. Wij zijn benieuwd, hoe deze interessante theoretische kwest-ie. waarvoor in de betrok ken kringen veel belangstelling bestaat, zal worden opgelost. Evenals in Engeland, hebben zich ook in Frankrijk een eerste en een tweede klasser voor den eindstrijd om den voetbalbeker ge kwalificeerd, nl. de Racing Club de Paris (nummer twee in de eerste afdeeling) en Charleville (op drie na laatst in de tweede klasse). In de halve finales werden Sochaux en Red Star uitgeschakeld. Natuurlijk is de Racing favoriet" en deze club heeft boven dien nog een fraaie kans op het kampioen schap van Frankrijk, want zij staat met een punt achterstand en een wedstrijd minder ge speeld dan de leiders Strasbourg in een voor- deelige positie. De belangstelling voor bekervoetbal is in Frankrijk naar verhouding even groot als in Engeland. Dat bewees weer de driemaal overgespeelde halve-eindstrijd, tusschen So chaux én Fives, die door tienduizenden be zoekers werd bijgewoond. Het scheidsrechtersvraasstuk baart echter veel zorgen en herhaaldelijk komt. het voor, dat ten gevolge van de zwakke leiding pu bliek en spelei-s uit den band springen, wat allerlei onaangename gebeurtenissen met zich -meebrengt. De referee voor de Cup-final te Wembley, Mr, Nattrass, over wien wij vorige week het een en- ander vermeldden. heeft zij-rionver wachte roem duur moeten bekoopen, wat in ■het sportieve Engeland tot hoofdartikelen in de bladen heeft aanleiding gegeven. Mr. Nattrass, die mijnwerker van beroep is, was gedurende 25 jaar werkzaam bij de London derry Colliery, een kolenmijn te Seaha-m. De directie heeft hem nu ontslag aangezegd, om dat naar-haar meening werk en voetbal niet samengaan. Deze beslissing heeft vrijwel al gemeen verbazing en verontwaardiging ge wekt en het zou al raar moeten loopen, als Mr. Nattrass onder deze omstandigheden niet een andere -betrekking werd aangebo den. De vergoeding voor het leiden van een Cup-final bedraagt 5 guinjes (ongeveer 38 gulden), die voor een -gewon-e competitie- match as 3 guinjes, In Engeland handhaafdt men evenals bij ons in verschillende plaatsen oeroude Paasch- gebruiken van verschillenden aard en strek king. Een van de vermakelijkste is onge twijfeld het biei-voetbal in een dorp in het graafschap Leicester. Het bewuste dorp ligt boven op een heuvel en deze heuvel plus 3 biertonnen vormen de „benoodigdheden" van dit zeldzame spel. Aan den start op den heuveltop komt de geheele bevolking van het dorp. zoowel oud als jong. -mannelijk als vrouwelijk. Vóór hen wordt een leege bierton gedeponeerd en dit zonderlinge speeltuig moet dwars door struik gewas, over dijken en door slooten, naar be neden worden getrapt tot midden in een ri viertje, dat de grens vormt -tusschen twee dorpen. Voor den aanvang van het evene ment trekt een muziekcorps door de dorps straat om de inwoners tot grootsche daden aan te sporen en dit had tot gevolg, dat dit maal een goede twintig deelnemers, allen in onberispelijk voetbalcostuum gekleed, tot het uiterste getraind en in volle concentra tie aan den start kwamen Een van hen deed dat voor den vijf en twintigsten keer. wat vanzelfsprekend de aanleiding tot een groot sche huldiging was. Desondanks bleef de jubilaris volkomen fit en hij was de -eerste, die de ton door het akkermaalshout joeg. De speli-egels luiden, (en dit is het belangrijke punt.) "dat iedereen met de ton mag doen, wat hij wil en in moeilijkheden assistentie kan vragen van broers en zxxsters, ja zelfs ooms en tantes. Men zou zoo denken, dat de animo te mid den van de heesters en denneboompjes al lengs zou verflauwen, ook al door de sensa tie "van het doorkruisen der diverse slootjes. Doch dan onderschat men den sportleven aanleg der dorpelingen, wier ..mental trai ning" tot in de11 perfectie is volbracht. Bo vendien. het zij hier terloops vermeld en het heeft natuurlijk niet den minsten in vloed op het enthousiasme der deelnemers, ontvangt de winnaar twee gevulde -bierton nen. Het is ons niet bekend, of -hij, als toe gewijd sportman, belang stelt in den inhoud van 'zijn moeizaam verworven prijs dan wel of hij stilletjes naar hu-is gaat en zich na het nuttigen van een glas geitemelk vroeg tijdig te bed begeeft. Tot nu toe hebben wij de desbetreffende statistiek nog niet kunnen raadplegen. Het. verblijf van M.H.C. in de eerste klasse is helaas kort geweest. Hoofdzakelijk door zwak aanvalsspel moest de ploeg keer op keer, zij het dikwijls met gering verschil, de meerderheid van haar tegenstanders be kennen en ook in de degx-adatie-wedstrijden werd driemaal achtereen met den oneven go^l verloren. Intwchen heèft Bloemendaal thans e°n prachtige kans. het- het vorige jaar verloren terrein te herwinnen. Weliswaar bleef Togo in Den Haag in de meerderheid, doch de Ged. Oude Gracht 78 Telefoon f2236 Costuums naar maat vanaf f 32.50 Costuums naar maat mei 2 pantalons vanaf f 40.00 Wij brengen een uitgebreide keuze en garandeeren ieder stuk dat geleverd wordt. Zie onze etalages. RECOMMANDATIE IS ONZE LEUZE!! Het huis voor solide kleeding naar Maat (Adv. Ingez. Med.) oranje-witten zijn sindsdien steeds beter in vorm gekomen, niet in de laatste plaats door 't goeed spel van doelman Dalmeyer en mid denvoor A. de Roos. Laatstgenoemde toont een enthqus.iasme en bewegelijkheid, waar aan menige voetbal-middenvoor een lesje kan nemen en hij is daax'bij zeer productief. Trouwens, het geheele elftal ls bezield met den vurigen wil om het eerste klasseschap te 'heroveren en wanneer het in den laatsten wedstrijd een-beetje meeloopt, zal het in de daaropvolgende beslissingsmatch wel geluk ken. Want het zou te gek zijn. dat onze stad het op hockey-gebxed zonder een eerste klas ser moest stellen. Veeleer vertrouwen we, dat M.H.C. aan het einde van het volgende sei- zien het voorbeeld van Bloemendaal volgt, want twee eerste klassers is beter dan één. Nou alweer rusten? Zoo is er niets aan Ja, makkelijk praten; Jij hebt een Germaan. Vooral op lange tochten zult U bemerken wat een heerlijk bezit een Germaan is! Prijzen vanaf f 37.- - Olympia vanaf f 29.75 EdüEÜtf (Adv. Ingez. Med.) 'N.V.R!JWIEUND;F.&3jttMV ERVEN WIELRIJDEN. „DE JONGE KAMPIOEN". Daar de baan wedstrijd van j.l. Zondag wegens de slechte weersomstandigheid niet door kon gaan, is deze wedstrijd uitgesteld tot Zondagmorgen a.s. Vertrek Amsterdamsche poort te half acht. „EXCELSIOR". Bovengenoemde verëeniging houdt Zon dagmiddag 19 April wedstrijden op de Halfwegsche Wielerbaan. Vertrek te één uur van de Amsterdamsche Poort. GYMNASTIEK. GALA-UITVOERING GOUDEN FEEST. Ter gelegenheid van het Gouden Jubileum van „Concordia" zal op Zaterdagavond 25 April in het Gemeentelijk Concertgebouw een gala-uitvoering worden gegeven, waaraan medewerken: Utr. Arb. Gymn. Ver. „Kracht en Vlugheid", Utrecht; Utr. Gymn. en Schermver. „Bato", Utrecht; Gymn. Ver. ...Kralingen", Rotterdam; Dames-gymn. ver- eeniging „Aspasia", Rotterdam; Dames- en Heerenkeurkorps K.N.G.V. en het Strijkje van .Kracht en Vlugheid", Utrecht. Des middags van 3.30—5.30 houdt het be stuur receptie in hetzelfde gebouw. BOKSEN HET OLYMPISCH BOKSTOURNOOI. Uit Berlijn: Het Olympisch bokstoumooi te Berlijn belooft buitengewoon belangwek kend te worden. Het zal waarschijnlijk het groote worden, ooit gehouden. In 1908 wa ren te Londen vijf landen vertegenwoordigd, in 1920 te Antwei-pen 10. in 1924 te Parijs 28. in 1928 te Amsterdam 30 en te Los Angeles in 1932 17 landen. Thans hebben reeds 40 landen in beginsel toegezegd, met vertegenwoordigers naar Ber lijn te komen. De volgende zestien landen zullen waarschijnlijk met een volledige ploeg van acht boksers deelnemen: Argentinië, Duitschiand, België, Brazilië, Denemarken. Engeland. Finland, Frankrijk, Ierland. Italië. Canada, Oostenrijk, Polen, Tsjecho-Slowakije, Nederland en de Vereenigde Staten. zijn kleine ADVERTENTIES a 11.In het Bijkantoor Haarlem en Omstreken TEMPELIERSSTRAAT 32 HET WOORD ZEGT HET REEDS (Adv. IngezMed.) DAMMEN. JUBILEUMWEDSTRIJDEN NED. DAMBOND. Woensdagavond begonnen in de „Koren beurs" de groepenwedstrijden, georganiseerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van den Nederl. Dambond. De uitslagen der eerste ronde luiden als volgt: Hoofdklasse: J. W. van Dartelen wint van H. Greeuw; Ph. G. Amelung Jr. wint van Joh. Fabel; P. H. Meux'eH. van Lunenburg Jr. afgebroken. Tweede klasse: J. J. Aling remise met J. Kuntze; L. Kisch wint van A. Smit; G. Bak ker remise met B. Henneke. Derde klasse: A. van 't Schip wint van O. T. Glaser; J. H. Meure wint van A. M. Reedijk; G. Steenkist wint van J. H. Bruggink. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Woensdagavond j.l. werden bovengenoemde wedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: Ph. G. Amelung Jr. wint var: Joh. Fabel. Tweede klasse: D. Schrijnemakers remise met Th. C. v. d. Sluijs. Derde klasse: Jac. Fr. van Garderen remise met W. Jonkhof; J. H. Meure wint van A. M. Reedijk; E, Stammis wint van J. A. Meeuwen oord. Reserve derde klasse: I. Ravensbergen remise met J. J. Koren; Winkler wint van J. Prenen. DAMYEKEENTGING D. O. S. In de Damvereeniging D. O. S. werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1936 1937 dezer vereeniging voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: lste klasse: F. Mollema wint van H. J. v. Berg: H. Baltes wint van P. Heidweiller; G. A. Ottolini wint van W. Dijkhof. 2de klasse: G. W. de Keizer wint van D. Negrijn; H. Kol wint van G. W. de Keizer: H. Le Noble remise met J. van Sprang; E. Bor ger wint van T. van Goor; S. Stienstra wint van L. Daniëls; W. F. Miedema wint van J. C. Verwer. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN DAMCLUB HAARLEM. Woensdagavond j.l. werden de wedstrijden om het clubkampioenschap 1935'36 van de Damclub Haarlem voortgezet. De resultaten luidden: Hoofdklasse: W. van DaalenH. W. Zitman 11 G. P. HeckJ. J. P. Kraayer 20 Tweede klasse: J. BlankertA. Burghout 2—0 P. Mollema Jr.F. Mollema 02 J. P. Exel Sr.G. P. Roet 02 M. LiefferingH. Kroon 02 SCHAKEN. Het tournooi te Margate. In bovengenoemd touxmooi -heeft Flohr de leiding genomen. De resultaten van de tweede ronde waren: Flohr wint van Thomas. Miss MenchikReilly afgebx-oken. StahlbergSergeant afgebroken. Milner Barry verliest van Tylor. Capablanca remise met Lundin. De voor de eerste ronde gespeelde en afge broken partijen werden voortgezet met het volgende resultaat: Sir Thomas remise met Lundin. SergeantMiss Menchik afgebroken. Tylor remise met Stahlberg. In het Premier Reserve-tournooi A won Schelfhout met wit van Ulingworth, terwijl Podger tegen onzen landgenoot van Seters het onderspit, moést delven. De resultaten van de tweede ronde waren: Eva verliest van Wood. Koltanowski wint van Kitto. CondeDomenech afgebroken. Schelfhout wint- van Ulingworth. Polger verliest van van Seters. De afgebroken partijen uit de eerste ron de werden beëindigd met het volgende re sultaat: Wood wint van van Seters. Kitto remise met Eva. Ulingworth verliest van Conde. De voor de tweede ronde van het Premier Reservetournooi B gespeelde partijen hadden het volgende resultaat: Buerger remise met Sonja Graf. Koblenz wint van Jameson. Croker verliest van Calduch. DewingTerrill afgebroken. Kno-ppersKlein a f g eb rpken. De voortgezette partijen uit de eerste ron de werden voorts afgespeeld: Jameson verliest van Buerger. Knoppers remise met Dewing. SCHAKEN OP JAVA. SEMARANG, (Aneta). De Ned.-Indische Schaakbond organiseerde met de feestdagen een schaakcongres om het kampioenschap van Java. De uitslag was als volgt: In de kampioensgroep: Sormin V/z punt, die hierdoor kampioen van Java werd, De Bock 3 punten, Kostjoeidn 2 1/2 punt. Oei Khee San 2 12 punt, Baay 2 punten, Bleyk- mans 1 1/2 punt. In de hoofcUia-ce won B Reiche den eer sten prijs, in de adspirant-hoofdklasse werd Sarman eerste; in de eerste klasse eindigde Tuapattenaja als eers* VOETBAL. ZwaluwenRoode Duivels. Het Zwaluwen-elftal samengesteld. Het Zwaluwenelftal, dat op Woensdag 22 April a.s. in Den Haag tegen de Roode Duivels uitkomt, is als volgt samengesteld: Doel: Verwijmeren (N.A.C.) Achter: Van Stokken (D.W.S.), en'Pienter (Be Quick). Midden: Pellikaan (Longa). Van Maren (A.D.O.) en Breitner (Hermes-D.V.S.L Vóór: De Jong (Xerxes), Den Hoed (M.V.V.), Lungen (A.F.C.), De Bock (Bloemendaal) en Kammeijer (Haarlem). Als reserves zijn aangewezen: doel: Krieg (S.V.V.): achter: Van Gooi (Haarlem); mid den: Loof (A.D.O.) en Kammeijer (A.D.O.) voor: Van Vliet (H.B.S.). Van Spaendonck (Neplunus) en Sluyck (Velox). DE SCH00LWEDSTRIJDFN De uitslagen van Donderdag. In afdeeling A werd de competitie voort gezet met de wedstrijden MT.S.Rijks'-week school en H.B.S. Al—le H.B.S. BI. De kracht» verschillen waren wel zeer groot, van span ning was dan ook geen sprake. De uitslagen waren: RijkskweekschoolM.T.S. 0f H.B.S. Al—le H.B.S. BI 8—0 De stand luidt thans: Gesp. gew. gel. verl. pnt. v -t. H.B.S. Al 3 3 0 0 6 20—1 M.T.S, 3 3 0 0 6 13—3 le H.B.S. BI 4 1 1 2 3 10—15 H.B.S. 1 (Vel.) 3 0 12 1 5—10 Rijkskweeksch. 3 0 0 3 0 120 Afdeeling B bood meer spanning. De uit slagen der halve finales waren. U.L.O. BI—U.L.O 1 (Zandvoort) 3—2 Chr. Lyceum 12e H.B.S. BI 13 De eindstrijd is Zaterdagmiddag op het R.C.H.-terrein. 's middags 2 uur en gaat der halve tusschen U.LO. BI en 2e H.B.S. BI, die elkaar ook in 1933 en 1935 in den eindstrijd ontmoetten. Toen txok U.L.O. B aan het lang ste eind. het kon nu wel eens andersom zijn. In verband met het feit. dat verschillende spelers van H.B.S. a Zondag belangrijke wed strijden moeten spelen voor hun clubs, is er een wijziging gekomen in het programma der eindstrijden H.B.S. AM.T.S. vervalt op Zaterdag: die wedstrijd wordt hedenmiddag op het Haarlem-terrein gesoeeld. De wed strijd D-winnaars is verschoven van 11 3 4 uur naar 1 3/4 xxur. Het programma op het R.C.H.-terrein voor a.s. Zaterdag lu'dt dus: 9.30 afd. D: eindstrijd verliezersafd. 10.— Afd. E eindstrijd vei'liezersafd. 10.RijkskweekschoolH.B.S. (Velsen) afd. A. I.45 afd. D eindstrijd winnaarsafd. 2.afd. B eindstrijd U.L.O. BI2e H.B.S. BI. 3.afd. C eindstrijd. 3.30 afd. E eindstrijd winnaarsafd. Deelnemende elftallen kunnen hun rijwie len gratis in bewaring geven in de stalling van "de „Stichting Heemsteedsche Sportpar ken". DE SCHOOLVOETBALWEDSTRIJDEN. De beslissende wedstrijd in afd. A: M. T. S. H. B. S. A I wordt niet Zaterdag, doch heden gespeeld, op het terrein van Haarlem, 's mid dags 2 uur. MUL NIET IN HET NED. ELFTAL. De H. B. S.-keeper Mul heeft aan dé Techn. Commissie van den K. N. V. B. niodégedeeld, dat hij zich wegens overtraining vóorloopig niet voor het Nederlandsch elftal beschik baar kan stellen. VOORKOM DE GEVOLGEN VAN RUGPIJN. Nieraandoeningen veroorzaken veel ongej makken. Als voorbehoedmiddel ls het lrt ruime mate drinken van melk en wateö uitstekend, doch als duizeligheid, rugpijn* rheumatische pijnen en andere kenteekenenj erop wijzen, dat de werking der bloedj fllireer-organen traag ls. is het gebruik vanj een diuretisch middel noodzakelijk. Fosters Rugpijn Nieren Pillen worden reeds SO jaren voor dit speciale doel met succes toegepast. Git kunt niet beter doen dan naar de on«| dervinding vragen van hen, die ze gebruikt! bebben. ï—.i X.75 en I 3.— per doos; (Adv. Ingez. Med.) BEKERWEDSTRIJD R. C. H.—E. D. O. E. D. O. komt ais volgt uit: Van Roon, Van der Kuyl, Boeree. Van der Schalie, Koppen. Oornen, S. Spek, Schijvenaar, Van der Putten, Perukel, P. Spek. DE BESLISSINGSWEDSTRIJD KENNEMERSZANDVOORT. De beslissingswedstrijd tusschen Klenne- mers en Zandvoort om het kampioenschap van de 3e klasse A van afdeeling II van den K.N.V.B. is na onderling overleg van beide partijen vastgesteld op Zondag 26 April. De groote strijd zal op het Haarlem-terrein plaats hebben. De Kennemers zullen Zondag a.s. hun be kerwedstrijd tegen de Zuidelijke eerste klas ser P. S. V. in het gemeentelijk sportpark te Beverwijk spelen. ZATERDAG-MIDDAG COMPETITIE Het programma voor a.s. Zaterdag luidt als volgt: A. Z.S.C.—V.V.IJ.. 4.30 u. A. Wildschut. V.V.IJ. 2—S.I.ZO., 3 u. J. D. Rigters Jr. B. S.I.Z.O. 2—V.EW, 3 u. H. J. Boeree. C. V.E.W. 2—V.J.B. 2, 3 u. G. H. Wille. Z.S.V. 2V.V.IJ. 3, 3 u. S. Koning. SCHEIDSRECHTERSK AARTEN. Zaterdag 18 April a.s. van 5 tot 5.30 uur, groep A tot en met K. voor den wedstrijd H. F. C.—C. V. V.; groep L. tot en met Z. voor den wedstrijd R. C. H.— E. D. O. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „KENNEMERLAND". A.s. Zaterdag worden op de terreinen van „Kennemerland" aan de Ramplaan de jaar- lij ksche onderlinge wedstrijden om den „Hei mig" beker gehouden. Winnaar 1935 was J. van der Mark. Te twee uur wordt begonnen met den per soonlijken vierkamp, die bestaat uit: 60 Meter dribbelen met den bal. waarbij 10 hindernis sen dienen te worden gepasseerd. Vertrappen. Men mag driemaal trappen, waarbij de verste trap geldt voor de puil (-ui- telling. Doelschieten. Ingooien Na dezen vierkamp hebben voetbalwedstrij den plaats tusschen de volgende elftallen: The Heimig Rovers, The Janssen Runners. The Kroon Racers, The Schoonhoven Villa. Iedere wedstrijd duurt 2x15 minuten. Des avonds te acht uur 'zal in Hotel Roozen- daal te O ver veen de prijsuitreiking plaats hebben.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11