BRIEVENBUS. V R IJ D A G 17 APRIL 1936 HAARLEM'S DAGBEAD 8 Deze raadsels zijn ingezonden door Jon gens en Meisjes die Onze Jeugd lezen. Iedere maand worden onder de beste op lossers vier boeken verloot. AFDEELING L (Leeftijd 10 jaar en ouder.) 1. (Ingez. door Krullekopje.) Mijn geheel is een spreekwoord van 35 let ters. 10 11 12 is een boom. 4 5 19 is een lichaamsdeel. 1 29 30 31 32 geeft warmte ln huis. 7 8 19 26 9 is een plant. 20 22 23 is een ander woord voor tam. 33 2*1 35 is een ander woord voor ton. 25 34 24 is een lidwoord. 28 2 3 is een hoofddeksel. 16 17 18 13 heeft ieder. 33 14 15 12 té een grondsoort. 3 1 2 4 is een jongensnaam. 6 S 9 16 té een zwemvogel 27 26 34 31 kleeft 2. (Ingez. door Robedoes.) x X X kleine Schoorsteenveger 6 Zwartkopje 4 Old Firehand 6 Paddestoelzoekster 4 Sneeuw witje 5 Mimosa 4 Toes 6 Kaboutertje Slim 6 Kees Sipkes 5, Dwaallichtje 6 Puzzelgraag 5 tSerreglans 6* Bruinoogje 6 Zonneroosje 6 Sneeuwkoningin netje 6 Volkstuinder 6 De kleine Timmerman 6 Merel 6 Poppenmoedertje 6 Pietje Bell 4 Beery 6 Lelietje der dalen 6 Columbus 6 Eenigst Kind 6 Korenbloempje 6 Prikkebeen 6 De kleine tuinman 5 Puzzelaartje 5 Belha mei 6 Johan, de Tweelingbroer 4, Edie, de Tweelingbroer 4 Goudhaartje 6 Darwintulp 6 Jasmijn 5 Floris V 6 Mitzi Green 6 Poesen moedertje 6 Stopstertje 5 De kleine Bouwer 6 De kleine Vleister 6 De Katjang 6 Ridder spoor 6 De twee gebroeders 6 Robbedoes 6 Scabiosa 6 Duizendschoon 5 Zandkevertje 5 Aapje 5 Oeverkevertje 5 Kabouter Puntmuts 6 Vergeet mij nietje 6 Eikeldopje 6 Linde bloesem 6 Zonnepit 6 Winterkoninkje 6 Woe lig Juffertje 6 Moeders eenigst Meisje 6 Puzzelaartje 5 Narcis 6 Gymnast 3 Prinses Engelientje 5 Madeliefje 5'Viooltje 6 Zonne straaltje 6 Krullekopje 5 Truus Wagenaar 6 Kluizenaartje 4 Leeuw 6 Hannibal 6 Natuur - liefhebbertje 5 Prinses Juliana 5 Attalanta 6 Madeliefje 5 Poppen verpleegstertje 6 Iris 6 Kinnie 3 Broer 6. OPSTELLENWEDSTRIJD. Inzending ontvangen van: Paddestoelzoek ster, oud 12 jaar. Geranium oud 12 jaar. RUBRIEKERTJESLIJST. Kees Sipkes, oud 10 jaar, Brakenburgh- straat 15z Dientje de Boer. oud 11 jaar, Rozeprieel- straat 51r. Thea v. Veen, oud 14 jaar, Van 't Hoff- straat 77. WAAR IS DE BAL? door W. B.—Z. We waren zoo fijn aan 't ballen Mijn broertje Kees en ik. Jongens, die Kees kon zoo gooien, Wat hadden we samen een schik. Hij wierp hem boven de huizen Jongens, 't ging reuze-fijn. Nu té hij eensklaps verdwenen 'k Snap niet, waar die bal toch kan zijn. Saam klimmen wij op de daken Nergens ligt er de bal Daar ziet mijn zusje ons liggen, En die is vast bang, dat ik val. Ja, hoor, wij worden geroepen, Waar is nu toch die bal? Zeg Keesje, daar komt mijn vader, Die is ook al bang, dat ik val. Wij klautren saam naar beneden. Ik moet direct naar huis Als jullie den bal soms vinden. Toe. breng hem dan gauw bij ons thuis. Een visch met 4 oogen. Volgens de laatste berichten zou de Amerikaansche diepzee-expeditie een visch met 4 oogen ge vangen hebben: 2 op de gewone plaats en 2 dicht bij den staart op den rug. Wist je dat? Het menschelijk bloed dat zich met een snelheid van ongeveer 19 kilo meter per uur voortbeweegt, legt in een jaar een weg af van bijna 90.000 K.M. Zou het helpen? In een Praagsch theater worden te laatkomers alleen toegelaten, wan neer ze genoegen nemen met staanplaatsen. mag je houden. Ik vind het al heel knap, dat je 5 van de 6 raadsels goed hebt. TOES. Ik hoop, dat de prijs naar je zin zal zijn. ZONNEPIT. Je hebt gelijk, dat je on danks 't gure weer toch maar naar buiten bent gegaan. Je fiets was zeker dagelijks 111 gebruik. En de poppen zijn ook niet verge ten, hè? LINDEBLOESEMDus jij hebt ook heer lijk genoten van je vacantie. Begin je al naai school te verlangen? Je merkt al wel, dat 't toch Lente gaat worden. Een zonnedag en de lente is er. EIKELDÓPJE. Je raadsels zijn goed. Ook die van Zonnepit. Heb je Woensdag prettig gezongen? Ik ben 24 April bezet, anderszou ik zeker eens naar jullie komen luisteren. VERGEET MIJ NIETJE. Prettig, dat je zulke fijne Faaschdagen hebt gehad. Mis schien geeft 't slot van de vacantie nog zon neschijn. Welke bloemen heb je geplukt? Ze ker nog niet je naamgenootjes. TOES dank ik hartelijk voor de mooie bloe men. Ik heb er wel vier vazen mee gevuld KABOUTER PUNTMUTS. Hoe is 't nu met de gewonde knie? 't Was maar goed. dat vader er spoedig een verband om legde. Grootmoeder vond het zeker wel gezellig dat je een dagje bij haar kwam. Wat bloeiden daar de pinksterbloemen al vroeg. DUIZENDSCHOON Draag je de nieuwe pyjama al? Begin je de volgende week aan t heerenflanel? Natuurlijk mag je van schuilnaam veranderen. Het doet me voor grootmoeder plezier, dat ze nu zoo'n heer lijke ruststoel heeft. SCABIOSA mag haar schuilnaam houden. Je mag zelf ook wel raadsels inzenden. Dit raadsel té goed. Wat schrijf je keurig. Daar krijg je zeker een heel mooi cijfer voor op school. Wanneer word je 12 jaar? RIDDERSPOOR mag dezen naam houden. Tot 17 jaar mag je meedoen met raadsels en wedstrijden. DE KATJANG. Gezellig voor je, dat je zusje nu ook meedoet. Dien anderen schuil naam vond ik ook wel geestig. Ben je al aan 't opstel begonnen? Gelukkig maar, dat je been beter is. STOPSTERTJE Gaat dat Amerikaan sche stoppen vlugger aan het Hollandsche stoppen? Of ziet het er netter uit? DE KLEINE BOUWER en DE KLEINE VLEISTER. Gebruikt de kleine Vleister haar zwabbertje dagelijks? Kom bij mij maar eens kijken, naar wol voor je borduur- doos. Heeft 't zusje van Floris V bij jullie gelogeerd? Was 't gezellig? POESENMOEDERTJE. Help je moeder flink met de schoonmaak? Zijn de kasten klaar? Ben je nog met vader naar Hoofd dorp geweest? Heeft de taart lekker ge smaakt? Je raadsels zijn goed. PINKSTERBLOEMPJE. Heb jij ook flink meegeholpen? Je ingezonden raadsels zijn goed. Heb je je naamgenootjes al op 't land gezien? FLORIS V. Je raadsel is goed. Nu nooit meer je grafelijken naam vergeten. Heb je gezellig bij den kleinen Bouwer gespeeld? ZONDAGSKINDJE. Is 't paaschei nog heel? Je bent wel goed bedeeld. Heb je het mooie blousje al aan gehad? Die moeder van jou verwent je zeker wel een klein beetje. Breng me je poëzie-album maar dan zal ik er een versje in schrijven. Wat heb je gezel lige Paaschdagen gehad Is Dinsdag het trio weer bij jullie geweest? Zijn jullie toen naar den Hout gegaan? Hoe ver ben je met je breiwerk? Heb je Lies en Loek op de H. B. S. al uit? 't Is een geestig boek, DARWINTULP. Wat blijft je haar lang in de krul. Veel genoegen Zaterdagavond Zing maar als een lijstertje. Zingt vader ook mee? En gaat de heele familie er heen? GOUDHAARTJE. Waar bad je het de vorige week zoo druk mee? Heb je prettige vacantiedagen gehad? W. L. 'k Zal dit verhaaltje nu doorzenden DE ZELDZAME POSTZEGEL. door W. LASSCHUIT. 't Was eigenlijk door een gelukkig toeval, dat hij hem gevonden had, vlak bij de school deur. Frits Verschuur overdacht nog even de situatie, terwijl hij nauwkeurig een postzegel bekeek, die voor hem op tafel lag. Hij wist zeker, dat hij zijn liniaal bij de schooldeur had neergezet, toen ze 11a school tijd nog even trapten" in de straat. Flip van Kroost en Jan Nieuwveen elk aan het eind van de straat om onmiddellijk te sig- naleeren als er onraad kwam, in den vorm van een dienaar der wet. Frits had zijn lange teekenliniaal dien middag op school tijdens de teekenles gebruikt en omat hij 's avonds nog wat wilde teekenen moest hij hem mee nemen, maar het was zoo'n lange liniaal' en die zou hem bij het „trappen" zeker hinderen. Tinus de Graaff zou er op passen. Daar wa ren die jochies uit de laagste klassen nu juist net geschikt voor. Wat er gebeurd was, wist Frits niet, maar noch Flip aan den eenen kant, noch Jan aan den anderen kant van de straat had eenig teeken gegeven van onraad, toen Henk de Boer ineens riep: „Inhouden! Een agent!" 't Was te laat. de agent had hen in de ga ten en de jongens er vandoor. Frits vergat z'n heele liniaal en Tinus van de weerom stuit nam ook de beenen en prakkizeerde niet meer over een liniaal. Als hij daaraan dacht en zou terugkeeren, dat stond gelijk met ge vangenisstraf; dat stoof als een wervelwind door zijn brein. De agent, gezet nogal, zag geen kans de vluchtelingen te achterhalen en bromde al leen: „'k Krijg ze toch wel en dan op de bon." Thuis miste Frits onmiddellijk z'n liniaal en met den moed der wanhoop keerde hij onmiddellijk naar de Schoolstraat terug, waar echter geen agent meer te zien was geluk kig en., de liniaal stond er nog, maar daar vlak bijde postzegel, die nu vlak voor hem lag op tafel. Een zeldzame, de eerste zegel van Nederland uit het jaar 1852, met een mooien breeden rand. Alleen een klein olievlekje in den linkeronderhoek zou een doorkneed postzegelkermer als beschadiging kunnen beschouwen, doch voor zijn verza meling zou het een heele aanwinst zijn. Geen oogenblik dacht Frits er over na, dat deze postzegel misschien een eigenaar kon gehad hebben, die hem verloren was en nu het verlies zou bejammeren, totdat Den volgenden morgen op school. „Wat kijk jij bedrukt!" zei Kees Heinstra. die met Frits Verschuur gelijk 't schoolplein op liep tegen Reinier Verfstra. „Heeft die agent je gisteren soms toch nog te pakken gekregen?"' „Ach nee, jö, doe niet zoo lollig! Dat weet je ook wel!'' „Zoo gromneus, wat is er dan? Slecht ge slapen, naar gedroomd?" Kees had al een por in z'n ribben. „Maak je niet bezorgd, kerel, maar kan ik je soms helpen?" „Nee, of je moet hem gevonden hebben." „Hem?" „Ja hem, idioot. Postzegel té mannelijk. „O, ben je een postzegel kwijt, ik dacht....!" Boem! Weer een stomp! „Ja, misbaksel en geen leelijke ook: die Ik heb er wel wat in doorgehaald en veran derd. EDIE, de Tweelingbroer. 't Doet me ge noegen, dat jullie ook prettige Paaschdagen hebben gehad. Wat heerlijk dat 't met Wim zoo goed blijft gaan. Mag hij al eens opzitten? LELIETJE DER DALEN. Als dit opstel je eerste opstel was, was het lang niet kwaad. Ben je tegenwoordig goed gezond? ATTALANTA. Hoe gaat 't met de jonge konijntjes en 't kleine poesje? Schattig hè dat kleine gedierte. Natuurlijk mag jij ook raadsels inzenden. Omdat je zoo duidelijk schrijft, mag je best met potlood blijven schrijven. KLUIZENAARTJE. Je raadsel té goed. Met de Paaschdagen zullen wel veel plannen in 't water zijn gevallen. Straks zullen we zeker van de bollenvelden kunnen genieten. Was dat opstel van jou zonder naam en zon der leeftijd? Ik kan me wel voorstellen, dat je een druk leventje hebt. Prettig, dat je betrekking naar je zin is. KRULLEKOPJE. Tot hoe lang werk je nu 's middags? Schiet je op met de schoon maak? Wat fijn voor je broertje, dat zijn elf tal al driemaal de overwinning heeft be haald ZONNESTRAALTJE. Knap zoo, dat je geen enkele onvoldoende had op je rapport, 't Zag er verder uitstekend uit. Wanneer moet je examen doen? Hoe is 't met de zieke vriendin. Is de roode hond er al van door gegaan? VIOOLTJE. Ben je dadelijk aan 't lezen gegaan? Moet je nog veel plaatjes hebben van Bloemen en haar vrienden? Als ik ze krijg, zal ik ze voor je bewaren. PRINSES ENGELIENTJE. Hoe was 't in Arnhem? Woont daar familie van jullie? MADELIEFJE. Ik had zeker gedacht, dat die knappe handwerkstertjes hooger cijfer zouden krijgen. Maar misschien woi'den er geen hooge cijfers voor dat vak gegeven. GYMNAST. Dat was een fijne autotocht Hoe lang hebben jullie gereden? Was 't niet druk langs den weg? NARCIS. Je raadsels zijn goed. Heb je nu iets veranderd aan je vlieger, want er moet toch een oorzaak zijn dat hij het niet deed. Gemakkelijk voor je, dat je zoo dicht bij me woont. Ja, meester Br. té een aardige onderwijzer. Ik ken hem ook wel. JOHAN, DE TWEELINGBROER. Blijft het goed met je gaan? Jammer, dat je Wim niet thuis trof. Dat. zal toch zeker niet zoo lang meer duren. Wie weet, hoe 'n mooi velletje hij straks krijgt BELHAMELTJE. Jij speelt nu zeker alle dagen op 't land. 't Is maar heerlijk, dat er zooveel zand ligt. Van goed eten en goed slapen word je zeker een groote jongen. Maar je moet geen groote belhamel worden. PUZZELAARTJE Je mag altijd je briefje naar 't bureau van Haarlem's Dagblad bren gen. Dan wordt het wel bij mij bezorgd. PRIKKEBEEN. Je raadsel is goed. Is die eene goud visch nog springlevend? Wat een kranige prikkebeen, die op een na de knapste van zijn klas is. Heb je den voetbal al? Is 't een fijne? KORENBLOEMPJE. Hoe gaat 't er nu mee? Had je soms kou gevat op de fiets tocht? Zijn de kiekjes goed uitgevallen? Ben je nog naar Alkmaar geweest? Of logeer je er nu? Ik hoop het voor je, want, dan zijn de pijntjes over. Wat leuk, dat oom jullie gefilmd heeft. Voor welke vakken heb je 5? EENIGST KIND. Wat ben jij ook een knapperdje! Ik heb toch Rubriekertjes om trotsch op te zijn. Schreef je je brief met 't zilveren potlood? Wat scheelde je met de Paaschdagen? Ben je nu weer heelemaal beter? PUZZELGRAAG. Stuur mij even je juis- ten naam en adres, dan wordt de prijs naar je toegestuurd W. BLOMBERG—ZEEMAN. Stuyvesantplein 11. I Haarlem 17 April 1936. eerste van Nederland, die ik pas van mijn. oom heb gehad." „Ai, dat té zonde!" Kees, zelf een verwoed postzegel-verzamelaar en die gisteren zijn vriend Reinier benijd had om de pas gekre gen aanwinst, kon zich nu best voorstellen, dat z'n kameraad niet in al te beste stem ming was. „Waar heb je 'm verloren?" „Als ik dat wist, stuurde ik jou er heen om te gaan zoeken." „Kun je denken! Ik ben geen speurhond!" Frits had zich verschrikt omgedraaid, toen hij hoorde, dat Reinier een eerste zegel van Nederland was verloren, een zeldzame. En onmiddellijk begreep hij: de zegel, die ik ge vonden heb. Klopt precies: hij lag dicht bij de schooldeur en toen Reinier keepte, had deze een heele uitval eenmaal moeten doen naar de schooldeur om den bal te houden. Toen moest hij den postzegel verloren hebben Zou hij 't zeggen? Daar luidde de bel. De school ging aan. En in die morgenuren kon Frits maar niet besluiten zijn vondst bekend te maken en den zegel aan den rechtmatigen eigenaar terug te geven. Immers, het was voor hem een pracht-aanwist. Ze benijdden hem toch al, doordat hij zulke prachtzegels had. die zijn vader altijd uit het buitenland mee bracht. Die eerste zegels van Nederland wa ren echter moeilijk te krijgen. En Frits vertelde niets Maar 's avonds, onder het huiswerk maken, kon hij zijn gedachten maar niet bij 't werk houden. Wie weet. hoe Reinier. nog zou zoeken om toch den zegel maar terug te kunnen vinden en hij, Frits Verschuur, had hem. Hij, Frits, Theodoras, Andreas, Willem, Verschuur vier voornamen had-ie maar eventjes! hij,het vloog als een spook op hem af hij, hij was een diefl Verschrikt sprong Frits op! Een dief? Dat drong pas nu tot hem door; hij, een dief? En wat had hij er aan? Er mee geuren op school kon niet, daar dacht hij nu pas aan, dan zou Reinier onmiddellijk zijn eigendom herkennen en Het was een oogenblik werk den postzegel uit het album te halen; beneden om den hoek van de kamerdeur zei hij gauw; „Ik ga nog even naar Reinier Verfstra," Tien minuten later stond hij tegenover Reinier en wist deze alles. „Frits, je bent een reuze jog. Wie weet, wat ik zelf zou doen, als ik zoo'n buitenkansje had zoo'n zeldzame zegel te vinden en je wist eerst toch niet, dat hij van mij was. Ik ben. erg blij, dat ik 'm weer terug heb." De zaak was in orde SCHOOLBLIJVEN. Zeg, Jantje, waarom zit je alleen in de klas? Het is toch. al lang over vieren? Is 't omdat je aan 't lachen en spelen was? Vind jij dit nu goede manieren? Jan zit nu strafregels neer te pennen, Hij zucht: „Nee, 't is toch niets gedaan, De anö'ren zijn aan het stoeien en rennen, K011 ik nu ook maar naar huis toe gaan!" Eindelijk zijn toch de strafregels klaar, Wat té er ons Jantje nu blij! 't Schoolblijven was verschrikkelijk naar, Maar nu té ons Jantje weer vrij. KORENBLOEMPJE. Wolkenkrabbers. Men maakt zich in New-York ongerust over één der hoogste wolkenkrabbers aldaar n.l. het Empire State Building, want men heeft waargenomen dat het hoogste gedeelte hiervan bij flinken wind meer dan 20 centimeter heen en weer schommelt. Dubbele kokosnoten. Deze groeien op de Sechellen, een eilandengroep, die tot Australië behoort. Als ze rijp zijn, dat duurt 3 a 4 jaar, wegen ze 30 a 40 pond en er zitten binnen de bast steeds 2, maar ook vaak 3 noten. Nieuw-Zeeland. Kapitein Cook die het eiland in 1769 ontdekte bracht op zijn 2de reis die hij naar deze eilanden deed een paar schapen mee, die echter spoedig stierven en het duurde tot 1840 voor weer het eerste schaap uit Australië werdingevoerd. Thans zijn er 26V2 millioen schapen. Een eigenaardige badgewoonte. De Ja panner neemt geen bad om zich te reinigen, doch om zich te verwarmen. Achtereenvol gens gaat de heele familie in hetzelfde heete badwater; na het bad wascht hij zich en wordt de zeep gebruikt. IN DE BERGEN. door W. B. Z. Zie je daar die dappre paaiden Langs het bergpad voorwaarts gaan. Stap voor stapje al maar verder Tot ze eind'lijk stille staan? 't Bergpad is zoo steil en stijgend Maar ze gaan met vasten gang. En de jongens, hun berijders, Zijn dan ook volstrekt niet bang. Straks bereiken zij het topje Moeder heeft ze al verwacht. Nu té zij gerust en blijde, Dat de tocht weer té volbracht. „Beste paarden," zegt dan moeder, „Ga maar rusten in den stal. Breng je morgen weer mijn jongens, Naar de school in 't gindsche dal?." x x X X X X X X X een Alpentop een deel vav den voet. eer. hemellichaam een windstreek. tegenovergestelde van zacht een huisdier een larve niets prettig een weg in een bosch daar stroomt ons bloed door geeft aanzijn aan een plant. een koppig dier een Spaansche rivier verkeerd een stapel De kruisjes van de voorste rij moeten den Kaam var. een schrijfster noemen. De kruis jes van de achterste rij noemen een bekend werk van haar. 3. (Ingez. door Korenbloempje.) Zet de volgende schuilnamen zoo onder el kaar. dat de voorste letter weer een schuil naam vormen. Goudsterretje, Eikeldopje, Attalanta. Ster- reglans, Gymnast. Roosie, Appelbloesem, Le lietje der 'dalen, Edie. de Tweelingbroer. 4 (Ingez. door Klaproos Wie kan uit de volgende letters een schuilnaam maken? vrgttmnjeeeeeij! 5. (Ingez. door Narcis) Verborgen plaats namen. a Komt Hein ook? b. Tk kan het wel loopen. c. Wij hebben een kamp en eten daar. d Komen Ed en Wim ook? e. Er zijn drie leden ziek. f. Daar liep een agent. g. Kijk Jan sjouwen. Zou die karn hem ni°t te zwaar zijn. h. Er liepen zeven aardige kleuters over de brug 6. (Ingez. door Lindebloesem.) Kunt ge van een Noord-IIollandsch plaatsje een insect maken? AFDEELING II. (Leeftijd 9 jaar en jonger.) 1. (Ingez. door Robbedoes.) Neem uit de volgende schuilnamen telkens één letter, zoodat er een nieuwe schuilnaam ontstaat. Zonnepit, Lindebloesem, Honka, Kinnie, Zwartkopje De Katjang. De veretéchte naam staat tusschen de andere. 2. 'Ingez. door Zwemgraag.) Ik ben een boom van 12 letters. 1 2 3 4 is een meubel. 1 2 5 3 smaakt lekker op de boterham. 2 5 4 is een schuurmiddel 12 5 4 8 6 ligt op den grond. 1 2 4 is een huisdier. 7 !0 is zoowel jongens- als meisjesnaam. 9 10 11 12 staat in 't bosch. 3. (Ingez. door Shirley Temple.) Ik ben een Rubriekertjesnaam van 8 let ters. 6 7 8 is speelgoed. 6 5 té een gewaad. 8 2 3 4 5 is een meisjesnaam 6 5 1 is een ander woord voor vlieger. 4. (Ingez door Lelietje der dalen.) Verbor gen Rubriekertjes. Wie zijn: Jet Leerbloon? Letje Ielderdalen? Em Grazagw? 5. (Ingez. door Roosje.) Neem uit de volgende schuilnamen telkens één letter, zoodat je een plaats in Gelder land krijgt. Zwemgraag, Mimosa, Zonnepit, Darwintulp Puckie. Freesia. Toes, Dwaallichtje, Vergeet mij nietje. Krullebol. 6. (Ingez. door Woelig Juffertje.) Maak uit deze letters een bekend spreek woord. Ooeeuissstttwthbs RAADSELOPLOSSINGEN. De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I. 1. Beter een dan geen. 2. Eindhoven. 3. a. Als je in slaap valt. b. Biefstuk, c. Con sul. d. Op de terugreis, e. Beddelaken. 4 Belleroontje. 5. Jan Steen. 6. Hilversum. Breda. Wildervanck, Nijkerk. AFDEELING II, 1. Belleroontje. 2. Hartedief. 4. Aalsmeer. 4. Gouda. 5. a. Zijn voetstap, b. Hij zit meestal te Weenen. c. Een onderwijzer, d. Hij denkt dat de witte zijn jas al heeft uitgetrokken om hem achterna te komen. 6. April. Goede oplossingen ontvangen van: Geranium 6 De kleine Boekbinder 6 De RUILRUBRIEK. NETTIE HARTOG, Berckheijdestraat 24rd. H.N. heeft 29 Franken 1 ets. bonnen. 4 Boer derijbonnen No. 52, 72, 9, 1 Hillebon Limburg 1 Haas' azijn bon, 2 Hakapunten, Franken plaatjes, 3 Verkade reepenzegels, 2 Meco- bonnen, 2 Recobonnen, 4 Indiaantjes, Pette, waarde 8 punten. 1 Ja min hutélioudbon, Droste bonnen, Dijkstra reclamebonnen waarde 18 punten. Hiervoor terug Sunlight enz. en omslagen. Ruiltijd na'. 2.30 uur. ANNIE HAAGE, Sterreboschstr. 64 (bij de Brouwersvaart), heeft 260 Kwatta soldaatjes 80 Weegschaaltjes, (deze 3 tegen 1) 7 Vet- planten, 2 Paddenstoelen, 1 Hans de Toren kraai, 4 Bussink, 1 Rademaker, 2 Vlaggen no. 96 en 79, 3 Funke, 4 Patria foto's no. 112, 72. 71 en 70, 10 Duifmerken, 10 Pleine's plaat jes, 11 Franken plaatjes, 1 Koffie Hag. Hier voor gaarne terug Hille- en Hakabonnen (1 tegen 1). OPSTELLEN WED STRIJD. Opstellen ontvangen van: Hans Luyten, oud 12 jaar. Dwaallichtje, oud 12 jaar. Kees Sipkes. oud 10 jaar, Hen- nie Prins, oud 9 jaar, Poesenmoedertje oud 13 jaar, Scabiosa, oud 11 jaarr Kluizenaartje? oud 15 jaar? Zonnestraaltje, oud 12 jaar. Brieven aan de Redactie van de Kinder- Afdaeling moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERGZEEMAN, Stuyve santplein 11. PADDESTOELZOEKSTER't Doet me genoegen, dat je het boek zoo mooi vindt. Bezit je veel boeken? Heb je gezellige Paasch dagen in Amsterdam gehad? Ging de heele familie mee? ZWARTKOPJE. Je zusje té van harte welkom. Ze moet nog maar eens goed over een schuilnaam denken. Broer mag zijn naam houden Nu moeten ze nog naam, woonplaats en leeftijd opgeven, dan worden ze op de Rubriekertjeslijst geplaatst. Je raadsel té goed. SNEEUWWITJE. Hoe was je rapport? Heb je al prettig in den speeltuin gespeeld? Wat staan er veel werktuigen in. Natuurlijk mag jij Qok raadsels inzenden DE KLEINE SCHOORSTEENVEGER. Zit je nog in Amersfoort? Heb je er genoeglijke Paaschdagen gehad? Wanneer was groot vader jarig? Is moeder ook met je mee ge weest? DE KLEINE BOEKBINDER. 't Is maar gemakkelijk voor je, dat er dadelijk een knappe secretaresse aanwezig té, als je haast hebt. Hoe heb je het in Zeist gehad? Of ben je er nog? Ik denk, dat je daar heerlijk hebt gewandeld. WATERLELIE. Houd dezen schuilnaam maar. Wat heeft eraan gescheeld? Je hebt den vorigen Zondag al een flinke wandeling gemaakt. Toen was je zeker heelemaal beter. Heb je al eens bericht van je vriendinnetje gehad? NAPOLEON. Hartelijk voor je mooie Paaschkaart. Heb je ook goede Paaschdagen gehad? GERANIUM. Je raadsel is goed. Je op stel heb ik ook met genoegen gelezen. Wat leuk, dat je er weer bent. Ik snap best, dat je een heel druk leventje hebt. Wanneer ben je jarig? Gelijk met moeder? ZONNEROOSJE. Hartelijk dank voor die beeldige paaschkaart. Wat bloeien daar de sneeuwklokjes nog lang. MIMOSA. Bij gelegenheid geef ik ook wel eens een vrijen opstellen-wedstrijd. Ik heb over het paard al heel goede opstellen ontvangen. Probeer 't maar eens. Je raadsel is goed. DE KLEINE TIMMERMAN. Heb je een prettige, vacantie gehad, ondanks de koude dagen? Ja, ik ben den 2den Paaschdag langs de tuintjes gekomen. Als de rhododendrons bloeien, zal het zeker een prachtig gezicht zijn. VOLKSTUTNDER. Je bent in de vacan tie zeker dikwijls op de werf geweest. Heb je kennissen in de Haarlemmermeer wonen? De bollen schijnen op dien grond ook heel goed te kunnen bloeien. SNEEUWKONINGINNETJE. Ja. je was er prettig vroeg bij Nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Wat een rust voor moeder, dat de schoonmaak achter den rug is. ZONNEROOSJE. Ik heb je kaart ontvan gen en vond. hem heel mooi. Je had een schitterend rapport. Nu maar probeeren om het zoo te houden, hè? PUZZELGRAAG. Mijn dank voor je* postzegels. Ik hoop, dat de prijs naar je zin is. Heb je een fijne vacantie gehad? Moeder heeft orachtig voor de raadsels gezorgd. MEREL. Je hoopt natuurlijk, dat de meester de volgende week weer beter is. Is Annie de W. een dagje bij je geweest? Was 't leuk? Wat gezellig, dat je Zaterdagavond met tante H. winkels bent gaan kijken. DWAALLICHTJE. Schiet je op met 't sjaaltje? Verlang je weer naar school? Is poppenmoedertje klaar gekomen met de pop- penjurk? Je was er vlug bij met je opstel. FREDERIK HENDRIK. Dezen naam

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14