MOTOR- EN RECENKLEEDING 1 REÜNIE R E S I L O N ^WEERBERICHT VOOR DAMES EN HEEREN HET AlVIERIKAANSCHE HUIS Natuurboter Geurig - Smakelijk - Gezond f ANTHRACIET H. J.TERMETZ V R IJ D A G 17 APRIL 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 2 UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling gehouden in ,,'t Notaris huis" op Donderdagavond 16 April. Het gebouw, ingericht voor werkplaats, pakhuis en afzonderlijk opgaande bovenwo ning met erf, aan de Hoofdstraat No. 132 zwart en rood te Santpoort, gemeente Velsen. f 7350 P. Jaapies qq. Een winkel- en woonhuis, twee schuurtjes, erf en grond te Haarlem aan den Overton- weg no. 24, hoek Oosterstraat, f 5000 H. Rutte Een huis met erf en tuin te Haarlem aan de Aelbertsbergstraat No. 25. f 3750 J. H Schat Jr. Een huis met erf en tuin te Heemstede aam de Landzichtlaan no. 24. f 3925 A. M. Jou- stra qq. Een huis, waarvan het achtergedeelte in gebruik is geweest als drukkerij, met erf te Haarlem aan den Rijksstraatweg no. 95. f 10 800. J. Waalwijk van Doorn qq. Het Heerenhuis genaam „Willemsoord" met erf, gelegen aan den Bloemendaalscheweg no. 237 te Overveen, gemeente Bloemendaal. f 10.000 H. Busscher qq. Het woonhuis bevattende 13 kamers, keu kens, zolders, met pakhuis, sousterrains en erven, alles aaneengelegen te Haarlem aan het Korte Spaarne no. 15 en Spaarnwouder- straat Nos. 17 en 19. f 7500 Joh. de Wijs qq. Het heerenhuis met erf en tuin te Haar lem aan den Schotersingel no. 59. f 5850 Op gehouden. Het huis, in gebruik als winkel en woonhuis met erf te Haarlem aan de Gedempte Raam gracht no. 34. f 3140 A, C. S. Br.eugelmans qq. Het huis met erf te Haarlem aan de Gene raal Bothastraat no. 57. f 2250 J. Wit kamp Sr. qq. Het wo'onhuis met erf en tuin te Haarlem aan de Gedempte Oude Gracht no. 42. f 8000 Joh. de Wijs qq. Het perceel grond te Santpoort aan het Kerkpad kad. gemeente Velsen. f 380 M. Hoek De villa met tuin en grond aan de Catslaan no. 4 te Aerdenhoüt, gemeente Bloemendaal. f 12.000- opgehouden. Een perceel bouwterrein aan de Catslaan, hoek Mr. Enschedéweg te Aerdenhoüt, gren zende aan het vorige perceel, f 6000. Opge houden. Een huis, pakhuis en erf te Haarlem aan de Atjehstraat nos. 2 en 4 en een huis en erf te Haarlem aan de Atjehstraat no. 6 Gecom bineerd f 6300. A. Bos qq. Een huis en erf te Haarlem aan de Spaan- sche Vaartstraat no. 65. f 2600 H. A. Ding- boom qq. Een huis en erf te Haarlem aan de Dr. Leyd.sstraat no. 72. f 2860 H. A. Dingboom qq. Een- huis en erf te Haarlem aan de Zomer- vaart no. 18b. f 2600 W. Th. Schuit. De vrijstaande villa Mavis" met garage, tuin en bijbehooren te Aerdenhoüt, gemeente Bloemendaal aan de Distellaan No. 23. f 9000 Opgehouden. Een huis en erf te Haarlem aan den Rijks straatweg No. 103. f 5025 A. Th. Joosten. Een huis en erf te Haarlem aan de Busken Huetstraat no. 1. f 2610 F. L. F. Rikkers. Steeds bestelde hij een of andere flauwe kost en nu? Een pittige ossenstaartsoep, gevolgd door hartige rolpens. Deze oude heer had na het eten van gekruide spij zen steeds last van overtollig maagzuur en daardoor van branderige pijn en zure oprispingen. Nu heeft hij weer eetlust als de beste en bestelt wat hij wil. Hij laat na tafel eenvoudig één of twee der smake lijke Digestif Rennie Pastilles langzaam op de tong smelten. Het overtollige maagzuur wordt door deze pastilles gereduceerd en geabsorbeerd, waardoor de klachten geheel achterwege blijven. De pancreatine en pepsine, die deze pastilles bevatten, bevorderen bovendien krachtig de spijsvertering. Digestif Ren nie Pastilles zijn bijzonder prettig te nemen geen poeder geen glas water. Iedere pastille is apart verpakt, zoodat U ze gemakkelijk bij II kunt steken. Digestif Rennie Pastilles zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 35 cent per pakje en 1.05 per groot pak. omzetbelasting inbegrepen. Imp. Rowntree Handels Mij., Heerengr. 209, A'dam. PASTILLES (Adv. Ingez. Med.) AGENDA VRIJDAG 17 APRIL Wijkgebouw Ged. Oude Gracht 104. Jeugd- avond „Kerk en Vrede". Spr. Ds. N. Padt en dr. M. v. d, Voet. 8.15 uur. Hotél, ,Lion d'Or": Lezing ir. J, C. van Hoolwerff over zeilen. 8 uur. Cinema Palace: „Duivels der lucht". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater; „Modern Times" met Charlie Chaplin, geprolongeerd. 2.50 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Begeerte" geprolon geerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Schots en Scheef" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 18 APRIL Stadsschouwburg, Wilson spie in: Kinder voorstelling' van „De Kleine Lord" 2.15 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: De Boer- Van Rijk Ensemble met Henk Bakker's blij spel „Betje regeert". 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij, RESILON is de duurzaamste verf voor binnen en buiten, voor uw woning, meubelen, huishoudelijke artikelen enz. RESILON loopt niet af en dekt prachtig. Zij droogt blinkend-glanzend en streep- vrïj op. In busjes van 16, 26, 36, 52, 90 cents enz. Alwaar niet verkrijgbaar, wende men zich tot de Verffabr. N.V. RESINK - HAARLEM, Leidschevaart 574 - Telefoon 26190. (Adv. Ingez. Med Beleediging van Hitier? Tegen den hoofdredacteur van „Het Volk" en tegen een teekenaar van dat blad is ambts halve een vervolging ingesteld wegens1 „op zettelijke beleediging, het hoofd van een be- vrienden staat aangedaan". -Naar uit een door de politie ingesteld onder zoek bleek, gaat het, aldus meldt het blad, om een prent, die in de krant van 15 Februari j.l. voorkwam. De plaat ontstond naar aanlei ding' van de redevoering, door den Duitschen rijkspresident en rijkskanselier Hitier te Sehwerin gehouden bij de rouwplechtigheid voor Gustloff. Op deze prent was de Duitsche „Leider" af gebeeld met „plechtig constateerend" gebaar naast drie grafzerken, waarin gebeiteld de namen Rathenau, Erzberger en Rohm. Het onderschrift luidde: „De Leider: Wij, brave nazi's hebben nog nimmer een politiek tegen stander vermoord." Is het blad goed ingelicht, dan geschiedt de vervolging naar aanleiding van een klacht, door den Duitschen gezant bij de Nederland- sche regeering ingediend. JAARFEEST HOEFIJZER-AGENTEN. •Donderdag hield de Vereeniging van Hoef ijzeragenten, afd. Haarlem, haar gebruikelijk jaarfeest in het gebouw van den Haarl. Ke gelbond. De voorzitter, de heer J. F. van Ha- lem Sr., verwelkomde in een korte speech de directie der Hoefijzer Mij. en de 409 aanwe zigen. Vervolgens werd een begin gemaakt met de non-stopavond waaraan meewerkten de conferencier John. Kloos, de operette diva Lia Bos enn de leden van het Haarl. Sa lon orkest. Na de groote gratis verloting werd het feest besloten met een bal tot 3 uur. Deze avond is zooals altijd weer buitengewoon goed ge slaagd AANBESTEDING RAGGERWERK. In het Bureau van den Rijkswaterstaat al hier werd hedenmorgen aanbesteed het uit voeren. van baggerwerk in en voor de Rijks havens op Texel, Vlieland en Terschelling. Laagste inschrijver was de heer A. Kraaye- veld Pzn. te Zwij-ndrecht, voor f 6465. KORPS MOTORDIENST. Op zijn verzoek is de sergeant J. W. Bast-iaansen overgeplaatst naar het 5e regi ment infanterie te Amersfoort. De sergeant E. Fopma van genoemd regiment wordt op 1 Mei bij het korps Motordienst geplaatst. Tot het volgen van een motortec'hnischen cursus zijn bij het koips gedetacheerd: 1 op perwachtmeester-instructeur en 6 sergean- De Bilt voorspelt: Krach tigen tot matigen meest Noorde lijken wind. Betrokken tot zwaar be wolkt. Waarschijnlijk éenigen regen. Weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 770.9 m.M. te Jan Mayen. Laagste 738.4 m.M. te Dresden. STORMWAARSCHU WINGS DIEN ST Geseind van De Bilt hedenmorgen te 11.25 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede" Het buitenlandsch weerbericht meldt: Guur met kans op regen. Er komt in den guren weerstoestand ten onzent nog geen verandering. De toevoer van koude lucht uit het Noorden blijft aanhou den. Bovendien neemt thans de wind wat toe, ten gevolge van barometerstijgingen over de Britsche eilanden en dalingen over Duitsch- land. De depressie, welke gisteren nabij de Duitsche bocht was gelegen, vulde op, doch de Fransche depressie trok in Noordoostelijke richting. Zij bracht zeer zwaren neerslag over Frankrijk, Zwitserland en West-Duitschland. Thans bevindt de depressie zich over midden- Duitschland, waar zij zeer slecht weer veroor zaakt. In Muenchen heerscht een zware storm met sneeuw, over het Noordelijk'- gedeelte van Duitschland waaien krachtige Noordelijke tot Oostelijke winden. De temperatuurtegenstel- lingen tusschen Oost en West, waaraan de de pressie haar activiteit ontleent, zijn zeer groot. Over Oost-Duitschland en Polen werden reeds hedenmorgen temperaturen boven 15 graden Celsius aangetroffen. In West-Duitschland blijft de temperatuur ongeveer vijf graden. Op de Britsche eilanden werd het weer kouder, evenals over IJsland en Scandinavië. De hooge druk in het Noorden houdt nog stand. Voorloopig blijft het weer bij ons nog guur met betrokken tot zwaar bewolkte lucht en kans op regen. BAROMETERSTAND Vorige stand Stand van heden Neiging vooruit. 749 m.M. 750 m.M. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 THERMOMETERSTAND Laagste hedennacht*. 42 gr. F. Hoogste tot 12 uur 52 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 0.13 uur; n.m.- 0.41 uur. TRAMBUS TEGEN BOOM. Donderdagmiddag reed een tram-bus tegen een van de boomen van dé Raaks. Bij het in draaien in deze straat zag de bestuurder dat een bejaarde:dame zonder op te zien plotseling de straat overstak. Snel wierp hij het stuur om, doch h'ij kon den wagen niet zóó snel tot stilstand brengen, of de voorkant raakte een der boomen. De auto werd ernstig beschadigd. De inzit tenden kwamen met,, den schrik vrij. OOK NAAR MAAT 24 BARTELJOR1SSTRAAT 24 TELEFOON 13439 JACK MORRIS (Adv. Ingez. Med.) SPORT EN SPEL WANDELSPORT. BLOEMBOLLENMARSCH „JAN PASSTOORS". Deze marsch op 18 en 19 April mag zich evenals de vorige jaren in een buitengewoon succes verheugen. Het aantal deelnemers heeft nu reeds de 1000 overschreden (hier onder zijn niet minder dan 35 groepen en ver- eenigingen) zoodat het te verwachten is dat ongeveer 1200 personen aan den start zullen verschijnen. Tot de buitenlandsche deelne mers behoor en ook dit jaar weer een groep Fransehen, (Leden van de Union Sportive der Cheminots des Ceintures uit Parijs), terwijl pok de deelnemers uit ons land van verre ko men, o.a. uit Winschoten, Goor, Zevenaar, Hoorn, Oosterbeek, Rotterdam, Utrecht, Apel doorn, enz. Ook de Zaanstreek is zeer sterk vertegenwoordigt. Het militaire element is o.a. Zaterdag vertegenwoordigd door de tirailleurs- comp. 21e Reg. uit Amersfoort en des Zondags door het opleidingsinstituut uit Kampen. Ook de Jeugd-afdeeling laat zich flink ver tegenwoordigen; o.a. zal des Zaterdags starten de Meisjes Wandel Vereeniging „Juliana" uit Gorinchem, als de verstkomende. Ook Zondag zal de jeugd sterk vertegenwoordigd zijn; ver moedelijk ook een groep uit Vlissingen. De inschrijving voor dezen marsch is nog open gesteld tot een half uur vóór den start in het gebouw „Olympia". Het vertrek is Zaterdags 2.30 uur n.m.; en des Zondags te 10 uur n.m.: van het gebouw „Olympia". Des Zaterdags worden de deelnemers te ongeveer 7 uur terug verwacht; des Zondags de 20 K.M. te 2.15 uur en de 30 K.M. te 3 uur n.m. in „Olympia". HOCKEY. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. M.H.C. speelt Zóndag den laatsten degra datie-wedstrijd in Den Haag tegen Togo. Voor M.H.C. is deze match zonder belang nu haar lot reeds beslist is. Voor Togo ech ter is het zaak te winnen, wil zij haar fraaie promotie-kans behouden. M.H.C. zou alleen aan haar stadgenoote Bloemendaal een dienst 'kunnen bewijzen, door één of béide punten van Togo af te snoepen, waar Bloe- 1NEERLANDS ZUIVEL VOEDT U GOEDIt (Ady. Ingez. Med.) 1NCEZIMEN /TUKKEN Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, ivordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Het verkeer bij' het Verwulft. Geachte Redactie, Het onderschrift van den Commissaris van Politie op het stukje van V. L. in Uw blad van j.l. Zaterdag wijst er m.i. op, dat de Commis saris zelf blijkbaar geen afdoende oplossing weet voor het verkeerspunt Groote Hout straatVerwulft, daar hij er zich anders niet met zoo'n goedkoope opmerking zou afmaken, „dat men dergelijke drukke punten dan maar vermijden moet". Zooals V. L. terecht schrijft, is de toestand thans voor de wielrijders, die linksaf naar het Verwulft moeten, onhoudbaar, daar zij, niet zonder levensgevaar, tusschen het snelverkeer door moeten zien te komen, wat tevens het snelverkeer natuurlijk weer ophoudt. Er komt nog bij, dat vaak 's morgens van gemeentewege wordt gesproeid, zoodat het asphalt tusschen de rails, waar de fietsers zich voor de stoplichten moeten opstellen, nat en jlibberig is, hetgeen bij het verlaten van de rails, wat overlangs moet geschieden, meer malen tot slippen en vallen aanleiding geeft. Natuurlijk zal de Commissaris zich aan de wettelijke bepalingen gehouden hebben, doch is het niet logisch, dat bij het nemen van ver keersmaatregelen niet alleen wordt vastge houden aan de theorie, doch dat ook en wel in de eerste plaats rekening wordt gehou den met de practijk? Het wil mij voorkomen, dat elk verkeers punt zijn eigen moeilijkheden heeft, zoodat vergelijking met een ander verkeerspunt, zoo als de Commissaris doet, niet opgaat. Trou wens bij de Zandvoortschelaan gaat bij het openen van de spoorboomen al het verkeer rechtuit, omdat men daar niet dadelijk links af kan, terwijl bij het Verwulft juist een groot deel van het verkeer direct linksaf gaat. Ook mij lijkt een goede oplossing mogelijk, zooals door V. L. aangegeven, n.l. dat de Groote Houtstraat, ook al is deze ter plaatse smal, toch in twee gedeelten wordt gesplitst, „Links af"- en „Rechtuit"- (met Rechtsaf-) verkeer, kenbaar te maken door boven de straat op te hangen blauwe transparanten. Zou de Commissaris dit nog eens ernstig in overweging willen nemen? Hij zou alle „links af fers" zeer aan zich verplichten! Tevèns vraag ik mij af, waarom ook boven het Verwulft enz. geen transparanten worden opgehangen, die veel duidelijker waarneem baar zijn dan geschilderde letters op de straat, welke steeds opnieuw moeten worden overge schilderd en die toch niet leesbaar zijn, wan neer zij door het verkeer bezet zijn. In andere steden met automatische verkeersseinen ziet men ze algemeen. VAN H. Geachte Redactie, Naar aanleiding, van de opmerking van den Commissaris van Politie betreffende de wijzi- ging in de verkeersregeling bij - de stoplichten aan het Verwulft, zij mij vergund, het volgen de op te merken: De vergelijking met de opstelling van het verkeer bij den spoorwegovergang Zandvoort schelaan gaat niet op. Daar kan het snelver keer zich links en het langzame verkeer zich rechts opstellen, omdat men er uitsluitend' met rechtuit' gaand verkeer te doen heeft. Een dergelijke regeling is ook nog mogelijk, als er verkeer naar rechts moet afslaan, maar loopt te eenen male spaak, zoodra er veel ver keer naar links moet. Er zijn dan maar twee oplossingen mogelijk: óf het links afgaande verkeer verbieden, zooals dat bijv. in Den Haag aan de kruising L. van MeerdervoortAnna Paulownastraat het geval is, óf aparte gele genheid voor opstellen voor het links afgaan de verkeer. Dit m-oet zich dan, zooals ook Uw andere inzender schreef,, links opstellen, en doet dat ook thans reeds spontaan. Trouwens op het Verwulft zelf. bestaat een dergelijke regeling reeds. Verder wordt zij op tal van plaatsen in Amsterdam toegepast, o.a. als ik mij goed herinner bij het Koningsplein en op de Dam. Er is nog een derde oplossing: en wel dat het links afgaande verkeer de bocht in étap pes neemt, d.w.z. rechts afslaat en zich daar in de kruisende file opstelt. Dit is op tal van plaateen in Amsterdam voorschrift en in het onderhavige geval heel goed mogelijk, daar het uit de Houtstraat komende links afgaande verkeer toch altijd moet wachten op de lich ten bij de andere kruising aan het Verwulft, n.l. bij de Koninèstraat, om in de richting Postkantoor door te kunnen. W. J. (Ook deze beide ingezonden stukken gaven wij ter inzage aan den Commissaris van Po litie, die o.a. opmerkte, dat wat bij de kruising Laan van Meerdervoort-Anna Paulowna straat in Den Haag plaats heeft, hier niet mo gelijk zou zijn, omdat het hier veel drukker is. Zijn inzicht in deze kwestie heeft zich in- tusschen ook door deze ingezonden stukken niet gewijzigd. Red.) Het Naaldenveld gesloten. Geachte redactie, Zij, die met Paschen dachten te kunnen genieten van de schoonheid en rust in het Naaldenveld, kwamen helaas bedrogen uit. Het grootste en mooiste gedeelte was voor het publiek plotseling afgesloten. Wij weten niet, welke de oorzaak is van deze afslui ting. De reden, welke wij hoorden noemen, nl. dat er zoovele „ongure" elementen zouden ronddwalen, is o.i. niet houdbaar. Wij bezoe ken het geheele jaar door het Naaldenveld in alle richtingen, maar nooit kwamen wij verdachte lieden tegen. De aantrekkelijkheid van het wonen in Bentveld zal door deze sluiting voor velen voor een groot deel verloren zijn. Wat blijft er thans nog bij Bentveld voor boschwande ling over? Zou -het niet mogelijk zijn, moóht de slui ting definitief zijn. voor de omwonenden jaarkaarten (en-of sleutels) beschikbaar te stellen, evenals zulks o.a. voor „Duin- en Kruidberg" geschiedt. Een schoone taak, de openstelling van het Naaldenveld op deze of andere wijze te be reiken, ligt oi. weggelegd voor Buurt-. Fo rensen- of Natuurvriendenvereenigingen, en zeer zeker ook voor het gemeentebestuur van Bloemendaal. Men zendie dus adhaesiebetuigingen met dit schrijven aan deze vereenigingen of aan het Gemeentebestuur. Aan andere dag- en weekbladen, in Bloe mendaal verschijnend, wordt verzocht het bovenstaande geheel of gedeeltelijk over te nemen. Met dank voor de plaatsing. Aibonné te Bentveld. (Het Naaldenveld, voor zoover het t'hans bebouwd is, is eigendom van de Mij. „Veen- duin" te Amsterdam, die het voor het publiek heeft afgesloten. (Wij hadden over deze zaak een kort telefo nisch onderhoud met den burgemeester van Bloemendaal, die ons mededeelde dat het wel mogelijk is, dat het gemeentebestuur een po ging zal aanwenden om de afsluiting weer ongedaan te maken; zekerheid in dezen kan de burgemeester ons echter absoluut niet geven. De aanleiding tot de sluiting was den burge meester onbekend. Over beschadiging en der gelijke door het publiek zijn nooit klachten ingekomen.) Niet-Haarlemmers werken hier b(j het leggen van kabels. 14 April. Vanmorgen is men begonnen met het leggen van de kabel voor de radio-distributie bij de Van Keulenstraat. Tot mijn groote verbazing zag ik, dat de aannemer uit Zeist veertien man uit Zeist had meegebracht, een tegen slag voor ons die dachten hier werk te kun nen krijgen. Waarom moeten nu die vreem den hieraan werken. Wij kunnen dat grond werk toch ook doen en kabeltrekken, daar is niets aan. Maar de werkloozen worden hier door gedupeerd. Wien treft de schuld? Was er in het contract gezet: alleen Haarlem mers, dan was dit voorkomen. Als er voor die vreemden Haarlemmers werden genomen zou dat de gemeente over 5 weken werken toch gauw een vijf- of zeshonderd gulden schelen, die zij nu moet uitkeer en voor steun. Daarbij komt dat wij in andere plaatsen ook niet hoeven te komen om te werken; dan worden wij geweerd. Tevens heb ik vernomen, dat een Haar- lemsch aannemer vijf man aan de Arbeids beurs had opgevraagd; vanmorgen werden zij. bij den aannemer uit Zeist aan het werk gesteld bij het leggen van de radiokabels, iii- plaats van bij den Haarlemsehen aannemer. Dankend voor de plaatsruimte, J. VOGEL, Hof v. Egmond 40. Bij informatie bij de Radiocentrale gaf men ons de volgende verklaring voor het in Haar lem te werk stellen van arbeiders uit Zeist Voor den aannemer is het onmogelijk alleen met voor hem vreemde arbeiders te werken. Daarom heeft hij een aantal hem bekende, werklieden meegebracht. Men deelde ons ver der mee, dat ongeveer tachtig percent der ar beiders, werkzaam bij de radiodistributie, Haarlemmers zijn en dat gegadigden voor het- grondwerk voor de radiodistributie zich kun nen opgeven bij het bureau van de Radio centrale. Red. me-ndaal echter niet te zeer óp zal moeten hopen. Bloemendaal 'krijgt nog een mooie oefe ning vóór den wedstrijd Bloemendaal Togo. De oranjebaadjes -gaan nl. naar het sterke Amsterdam 2 voor de 4e ronde van den Tresling-beker. De Bloemendalers heb ben nog steeds niet kunnen winnen van Am sterdam 2, maar hun spel is thans zoodanig gegroeid, dat nu de kans op een beter re sultaat, dan voorheen toch moet bestaan. Een overwinning op Amsterdam 2 zou een prachtig moreel effect hebben voor het nog komende, ongetwijfeld zware promotie-pro gramma van Bloemendaal. NEDERLAND—FRANKRIJK. De Waal geblesseerd. Bij een auto-ongeval in Engeland heeft de Amsterdamsche hcckey-internationaal R, de Waal een lichte blessure aan de hand opge- loopen. Men hoopte, dat deze wond spoedig zou genezen, doch thans is gebleken, dat De Waal Zondag a,s. in den wedstrijd tegen Frankrijk in Den Haag niet zal kunnen meespelen. Hij zal worden vervangen door Van Eeck (H. D. M De Waal vertoefde in Engeland in verband: met het Paaschtournooi te Folkestone, waar- aam de Ned. pioniers hebben deelgenomen. ZWEMMEN. ZWEMFEEST SPORTFONDSENBAD. Het programma voor de wedstrijden op a.s. Zondagmiddag in het Sporbfondsenbad te Haarlem luidt als volgt: 4 maal 200 meter vrije slag estafette (H. P.C.)33 meter hinderniszwemmen voor meisjes 58 jaar; 33 meter hinderniszwem men voor jongens 58 jaar; 33 meter school slag voor meisjes van 310 jaar; 33 meter schoolslag voor jongens van 810 jaar; fa milie-estafette: 33 meter vrije slag voor meisjes van 1014 jaar; 33 meter vrije slag voor jongens van 1014 jaar; onderwater- zwemmen; schoonspringen; gemengd esta fette; 33 meter voor dames 18—30 jaar; 33 meter voor heeren 1830 jaar; touwtrekken: 33 meter voor dames 30jaar; 33 meter voor 'heeren 30jaar; 33 'meter rugslag voor heeren 14—18 jaar. Polowedstrijd H.P.C.ZIAN (Den Haag). De opstelling van H.P.C. is: L. Kohier, A. J. Braam, H. J. Leyenaar, J. W. Derx, J. J. Uitendaal, A. Leloux, S. L. Mooi. Scheidsrechteris de heer J. Zwanenveld. VOETBAL. UITGESTELDE WEDSTRIJDEN. In verband met de finales van de school- wedstrijden zijn de volgende wedstrijden van de adspiranten-competitie - van den H.V.B. uitgesteld: Afd. A: E. D. O. a—V. V. H. a. Schoten a—Bloemendaal a. Afd. C: Halfweg-Haarlem c; I. V. O.— E. D. O. c. Afd. D: RipperdaHaarlem d. Afd. E: Bloemendaal eR. C. H. e. Afd. F: D. S. K.—Heemstede b; D. O. A.— HSllinen. PRIMA KWALITEIT Levert BRANDSTOFFENHANDEL KAMPERVEST 3 TELEFOON 11716 (Adv. Ingez. Med.) BLOEMENDAAL ZANDAFGRAVINGEN AAN DEN ZEEWEG. Een inzender vestigt er onze aandacht op, dat er bij de afgravingen aan den Zeeweg steile hellingen ontstaan waarop kinderen spelen. Dit moest, meent inzendster, niet toe gelaten worden daar door verzakkingen plot- selingen zandstortingen kunnen voorkomen, waardoor het wel eens is gebeurd dat op het zand spelende kinderen levend begraven wer den. Wij teekenen hierbij aan, dat deze afgravin gen niet rechtstreeks door de gemeente Bloe mendaal geschieden. In tusschen zal de af- deeling Openbare Werken, wier aandacht wij op deze zaak vestigden, zorg dragen dat het toezicht ter plaatse verscherpt wordt. GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden en terug te bekomen bij: A. Detmar, Frans Halsstraat 26zw„ Haarlem, een zakmes; T, v. d. Weide, Dompvloedslaan 11, Overveen, 2 sleutels aan ring A. 13132 en 31312; A. B-roomans, van Ewijckweg 6 Bloe mendaal, een verm. gouden ring; Kennel Haerlem, een klein zwart hondje; A. Bijl, Burgemeester Sandbergstraat 15 Haarlem, een zilveren rozenkrans; Timmer, Iepen- laan 68, Bloemendaal, een damestasch mef Inhoud;- J. Hand graaf, Alb. Thijmlaan 17 Bloemendaal, een dames-armbandhorloge; v. d. Pavert, Bleekerspad 5 Bloemendaal, een kanten kraagje; R. Stoffer, Bosch en Duin- laan 12, Bloemendaal, een Engelsche sleutel; aan den politiepost te Aerdenhoüt, 2 dames- boeden, een nummerplaat G 66217; een col lier; een blauwe ceintuur; aan het bureau van politie Overveen, een hermelijnstaartje, een bril met hoornen montuur, een huis sleutel.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2