Overal Verkrijgbaar: 20 STUKS 25 CENTS J)e Nieuwste. Smyrna (igaretTe I IZMIR TÜTÜN LIMITED SIRKETIj Vlot en elegant V R IJ D A G 17 APRIL 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 3 IZMIR IHALIM A&ACARSISI NS50.I Zware brand fe Ammerzoden. Twee woningen, mandenfabriek en pakhuis in de asch gelegd Donderdagmiddag is te Ammer zoden een felle brand uitgebroken in de woning van J. Pasnagel. Het aangebouwde woonhuis van W. van Oord vatte weldra vlam en spoedig hierop stonden ook de mandenfabriek van G. van Oord en 't daarbij behoo- rende pakhuis met hun zeer brandba ren inhoud in vlammen. De inmiddels gearriveerde motorspuit kon tegen deze geweldige vuurzee niets uitrichten, zoodat de geheele inventaris der woningen, benevens groote voorraden manden en teen hout door het vuur werden verteerd. Een groote vrachtauto, welke niet verze kerd was, viel eveneens den vlammen ten prooiDe nabijgelegen beschuitfabriek van Verlouw en verdere belendende perceelen konden met groote moeite behouden blijven. Van de twee gezinnen, die door den brand dakloos zijn geworden, is er slechts een laag verzekerd. De voorraden manden en teenhout zijn op beurspolis verzekerd. Omstreeks zes uur had men den brand, waarvan de oorzaak nog niet vaststaat, onder de knie, de na- blussching nam nog geruimen tijd in beslag. TUINBOUW - ON GEV ALLEN VERZEKERIN G „DE TUINBOUW-ONDERLINGE". Donderdag werd in een der zalen van „De Industrieele Club" te Amsterdam, onder voor zitterschap van den heer B. Ruys te Dedems- vaart de jaarlijksche algemeene ledenverga dering gehouden van de vereeniging „De Tuin- bouw-Onderlinge" bedrijfsvereeniging inge volge de Land- en Tuinbouwongevallenwet Ter vergadering waren 55 plaatselijke On gevallen-commissies vertegenwoordigd. Aan het jaarverslag over het boekjaar 1 No vember 1934 t.m. 31 October 1935, hetwelk door de vergadering werd goedgekeurd, ontleenen wij het navolgende. Bij de vereeniging waren aangesloten per 31 October 1935 7060 werkgevers, terwijl 1096 patroons persoonlijk vrijwillig verzekerd wa ren en 314 leden voor hunne kinderen aan de vrijwillige ongevallenverzekering deelnamen. Het door de gezamenlijke leden uitbetaalde loon bedroeg over het bedoelde boekjaar bijna 15 millioen gulden. In het verslagjaar werden bij de vereeniging aangegeven 1876 ongevallen, waarvan 4 geval len met doodelijken afloop: deze laatste ge vallen gaven alle aanleiding tot het toeken nen van renten aan nagelaten betrekkingen. In totaal moest aan contante waarden van toegekende en eventueel nog toe te kennen blijvende renten worden opgebracht nagenoeg f 54.000. Tenslotte zij nog vermeld, dat de vergadering de aan de beurt van aftreding zijnde leden van het bestuur de heeren S. de Boer Kzn. te Zuid- Scharwoude en J. Valkering Tzn. te Limmen herbenoemde. Tevens werden herkozen de aftredende plaatsvervangende bestuursleden de heeren J. R. M. de Bie te Zundert en A. van 't Hart Sr. te Rotterdam. Tot lid van de balans-commissie werd be noemd de heer A. J. Goemans te Wijk aan Duin. Prauwen in Indië in moeilijkheden. Tien personen worden vermist. TJILATJAP, 16 April (Aneta). Een prauw met negen visschers is in de Schildpadden- baai door den storm stuk geslagen. Vier van de opvarenden konden door middel van roei spanen en bamiboes zwemmende de kust be reiken, terwijl de vijf overige leden van de bemanning, die zich op de ruwe zee op het wrak drijvende wisten te houden, gered wer den door den assistent-resident, die in gezel schap was van een loods en andere ambte naren van het binnenlandsch bestuur. Dit gezelschap was met een motorboot van den havendienst uitgevaren. Een tweede prauw kreeg zware averij. Ne gen visschers, die ter hoogte van Tjhniring dobberden, werden door een loods binnenge sleept. Een derde prauw, waarin zich tien man bevond, is spoorloos verdwenen. Het ergste wordt gevreesd. Jeugdige Amsterdamsche inbrekers. Nog meer diefstallen op hun geweten. Door vingerafdrukken verraden. Hoofdinspecteur P. A. Kater van het bu reau J. D. Meyerplein heeft zoowel des mid dags als 's avonds de vier te Amersfoort aan gehouden jeugdige Amsterdamsche knapen twee stel broertjes uit gezinnen aan de Raamgracht en de Nieuwe Kerkstraat zoo mede nog een te Amsterdam aangehouden veertienjarigen knaap uit de Weesperstraat en een 18-jarigen broer van de twee jongens uit de Nieuwe Kerkstraat, afzonderlijk aan een verhoor onderworpen en ofschoon nog verscheidene punten moeten worden uitge zocht, staat wel vast. dat eerstgenoemd vier tal en ook de knaap uit de Weesperstraat be trokken zijn geweest bij andere in de stad gepleegde diefstallen. Wij vernemen voorts, dat dank zij het werk van den dactyloscopischen dienst de schuld van twee der te Amersfoort aangehouden knapen vaststaa' ten aanzien van diefstal len. welke eenigen tijd geleden, gepleegd zijn in twee naast elkaar gelegen zaken in de S*\ Anlhoniebreestraat. Gebleken is, dat de daar destijds gevonden vingerafdrukken van de toen onbekende da ders overeenkomen met die van de twee ver melde jongens Zij zullen hierover door de politie nog aan den tand worden gevoeld. Aan het einde van deze week of het begin van de volgende zullen de kinderen ter be schikking van de justitie worden gesteld en in a fwachtmg van de berechting door den kin derrechter. vermoedelijk in het observatie huis aan de Vosmaerstraat in bewaring blij ven. Bankinstelling voor waarden belast met vruchtgebruik. De N.V- Algemeen Administratie- en Trust kantoor verklaart, dat zij ingevolge art. 12 der overeenkomst met de N.V. Nederlandsche Bankinstelling voor waarden belast met vruchtgebruik en periodieke uitkeeringen haar registers heeft onderzocht en met de, ingevolge de bepalingen van genoemde over eenkomst, in den loop van het jaar 1935 ver strekte gegevens heeft vergeleken en een en ander accoord heeft bevonden. Daaruit is ge bleken, dat de Nederlandsche Bankinstelling aan leeningen ingevolge art. 2 der statuten op 31 December 1935 per resto had uitstaan f 20-557.230, waarin begrepen aan leeningen in C-M. een bedrag van GM. 440.000, welke zijn omgerekend naar den koers van f 59 per GM 100, en aan leeningen in pd. st. een bedrag van pd. st. 20-812; 2.5, welke zijn omgerekend naai den koers van gemiddeld f 12.02V2 per pa. st.; dat de baianswaarde van de haar in eigendom toebehoorende zaken op 31 December 1935 be droeg f 3-141.344 en dat zij in verband met ontvangen aflossingen, die op 31 December 1935 nog niet opnieuw belegging hadden ge vonden, te haren behoeve voor houders van pandbrieven zekerheid had gesteld tot een bedrag van f 2.020.000, totaal f 25-718.624, dat daartegen op 31 December 1935 pandbrieven waren gecreëerd tot een bedrag van f 37.730.000, waarvan zij tot dien datum inge kocht of na uitloting afgelost en in beide ge vallen met haar medewerking onbruikbaar had gemaakt tot een bedrag van f 11.784-100 en aan het administratiekantoor in bewaring gegeven en zoodoende aan den omloop ont trokken had f 1.530.000, zoodat per saldo uit staan f 24.465.900 en beschikbaar blijft f 1.252.724. De directie der bank heeft medegedeeld dat de geldleeningenreserve, overeenkomstig art. 50 lid 1 der statuten der bank. voor de vol gens opgave van de directie per 31 December 1924 loopende nog te liquideeren posten, waar in is begrepen de reserveering van het koers verschil op de daartoe behoorende leeningen in pd-st. op 31 December 1935 per resto be draagt f 178-172, dat op een nog loopende Engelsche leening, niet tot laatstgenoemde nog te liquideeren posten behoorende, onder de balansrekening „crediteuren" een bedrag is gereserveerd wegens het koersverschil, ont staan door den val van het pd.st. ad f 1809 cn dat zij tot verhooging der afschrijvingsre kening voor geldleeningen heeft besloten, zoo dat deze thans bedraagt f 1000.000. te zamen f 1.179.981. Dit bedrag in mindering brengende van het totaal der uitstaande leeningen, eigen dommen en zekerheidstelling als boven ver meld, blijft het saldo daarvan het totaal der in omloop zijnde pandbrieven overtreffen. JEUGDWEDSTRIJD IN WELSPREKENDHEID. In Den Haag is weer de jeugdwedstrijd in welsprekendheid gehouden. De jury. bestaande uit de heeren G. van Dorsten, Mr. A. W. Kamp en Ir. D. J. Kruytbosch, kende de volgende prijzen toe: Afd. A. (deelnemers van 1619 jaar): M. Wabeke, Den Haag; H. Hutte, Haarlem; Ko de Nie, Den Haag; resp. Ie, 2e en 3e prijs; W. J. H. Schmidt, Kampen, eervolle vermel ding. Afd. B. (deelnemers van 1921 jaar): C. Wiegel, Haarlem; P. Roest, Voorburg; Joop Reijntjes, Den Haag; resp. Ie, 2e en 3e prijs; Truus Klooster en J. M. Bom, beiden Den Haag, eervolle vermelding. Bezoek van Belgische scho lieren aan Amsterdam. AMSTERDAM, 17 April. Dit voorjaar zal ons land wederom bezocht worden door een groote groep Belgische scholieren. Zij zullen op hun doortocht naai- Amsterdam, waar zij blijven overnachten van 25—28 April a.s., al lereerst de havenwerken van Rotterdam be zichtigen. Daarna begeven zij zich naar de re sidentiestad, waar de Minister van Kunsten en Wetenschappen de jonge Belgen in de Ridderzaal zal toespreken. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft een oud patriciërshuis aan den Kloveniers burgwal laten inrichten, waar ongeveer 125 Belgische jongens zullen logeeren, terwijl de ruim 300 Belgische meisjes in de voormalige H.B.S. aan de Marnixstraat verblijf zullen houden. De Zomerpostzegels. Verkoop in Mei en Juni. Men schrijft ons: Ingevolge beslissing der Regeering geeft het Staatsbedrijf der P.T.T. dit jaar weer een serie van vier zomerpostzegels met toeslag uit (de postzegels van iy2, 5, 6 en I2y2 ct. worden respectievelijk 3, 8, 10 en 16 ct.), waarvan de extra opbrengst, na aftrek der onkosten onder de leuze „Hulp in Nood" hoofdzakelijk zal strekken voor hulp aan noodlijdende beel dende en sier- en nijverheidskunstenaars, voor verpleging van t.b.c.-patiënten en voor een klein deel voor de arbeidszorg voor onvol- waardigen. Over de helft daarvan die ten goede komt aan de kunstenaars, zal door den Minister van Onderwijs. Kunsten en Wetenschappen worden beschikt, terwijl de andere helft, naai de beslissing van den Minister van Sociale Zaken, voor drie kwart wordt afgedragen aan de Nederlandsche Vereeniging tot Be strijding der Tuberculose en voor één kwart aan de Nederlandsche Vereeniging Arbeid voor Onvolwaardigen (A.V.O.) De vier postzegels zullen prijken met de beeltenissen van vier welbekende Nederlan ders, twee op cultureel en twee op sociaal gebied n.l. D. Erasmus (.14661536), prof. dr H. Kamerlingh Onnes (18531926.'dr. H. J. A. M. Schaepman (1844—1903) en ds. A. S. Ta lm a (1864—1916). De kop van Erasmus zal herinneren aan den sterfdag (12 Juli 1536) van dezen grooten humanist, welke in Nederland dit jaar. na vier eeuwen met internationale deelneming zal worden herdacht. De beeltenis van prof. Kamerlingh Onnes, den wereldberoemden Leidschen hoofleeraar in de natuurkunde en Nobelpreiswinnaar, is dit jaar gekozen in verband met het Vile Internationale Koude- congres, dat hier te lande in Juni zal worden gehouden. Dr. Schaepman was de groote sociale dichter-staatsman op de grens der 19e en 20e eeuw en ds. A. S. Talma was de pre dikant-staatsman, die inzonderheid zich ver dienstelijk heeft gemaakt als stuwkracht en bouwer op het gebied der sociale verzeke ring. De verkoop der zomerpostzegels zal dit jaar geschieden in de maanden Mei en Juni; ze behouden hun geldigheid nog gedurende vijf jaar na het jaar van uitgifte. Bereids is een Comité van Aanbeveling gevormd, waarin zitting hebben drie minis ters, tegen Commissarissen der Koningin isven burgemeesters, en neg een aantal des kundigen op het gebied der kunst, der t.b c.- bestrijding en der A.V.O.-zorg. Den Haag moet ook loonen herzien. Van gemeentewerklieden. Aanmaning der Regeering tot den Raad. B. en W. van Den Haag hebben aan den raad doen toekomen een afschrift van een Kon. besluit van 9 April jl., waarin overwogen wordt, dat de minister van Binnenlandsche Zaken bij zijn aanschrijving van 7 November richtlijnen heeft gegeven nopens herziening van de loonen der gemeentewerklieden, dat de dienten gevolge geregelde loonen niet in overeenstemming zijn met bedoelde richtlijnen en dat B. en W. van Den Haag geen aanleiding aanwezig ach ten voor een nadere verlaging van loonen der gemeentewerklieden. Op deze gronden wordt de raad aangemaand binnen 3 maanden ge noemde loonen te herzien overeen komstig de gegeven richtlijnen. Spoorlijn WoerdenGouda weer vrij. Alle acht bij het déraillement te Woerden ontspoorde rijtuigen zijn Donderdag weer in de rails gebracht. In den vooravond kwam het spoor WoerdenGouda vrij, waarmede het rijden over enkelspoor tusschen Woerden en Oudewater kon worden opgegeven. Trein 536 van 19.12 uur uit Woerden naar Gouda was de eerste .welke het normale spoor weer kon volgen. Er zal den eersten tijd met beperkte snelheid worden gereden. De lijn WoerdenLeiden, waarop het ver keer sedert Woensdag is gestremd, is nog niet vrij. Vijf der ontspoorde wagons zijn bij het lichten op het spoor van dit baanvak neer gezet. Heden zouden zij worden weggereden. Het is op het oogenblik nog niet precies te zeggen wanneer het verkeer LeidenWoerden zal worden hervat. Alle bekende en beroemde merken. Gabion, Falcon, Shelter, Crowncoat alle maten, alle prijzen, alle kleuren Wollen of union gabardine regenjassen in blauw en Lj beige reeds vanaf JS (Adv. Ingez. Med.) Groote order voor Ned. Scheepsbouw. Vier baggermolens moeten aan Argentinië geleverd worden. Reuter seint ons uit Buenos Aires: De Argenntijnsche regeering heeft een or der vor den bouw van vier baggermolens, be stemd voor Rio Plata, aan den Nederland- schen scheepsbouw opgedragen. Het gaat hier om een bedrag van f 628.000. Naar wij vernemen is de opdracht gegeven aan werven buiten Haarlem, zoodat onze stad geen voordeel heeft van deze belangrijke order. ADVERTENTIES TER AANPRIJ ZING VAN GENEESMIDDELEN OF GENEESWIJZEN worden alleen ter plaatsing aanvaard, wanneer zij voorzien zijn van een stempel van de Com missie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmid delen en Geneeswijzen, ge vestigd te 's-Gravenhage Segbroeklaan 33. ANNONCES VAN GELD AANBIEDINGEN worden eersi na, van een bevoegde instan tie verkregen, gunstige infor matie, ter plaatsing aanvaard (Adv. ingez. Med.) Unilever N.V. keert 4 pCt. uit. De raad van bestuur der Unilever N.V. heeft besloten aan de alge meene vergadering van aandeelhou ders, welke gehouden zal worden op 6 Mei a.s., voor te stellen op de ge wone aandeelen der vennootschap een slotdividend uit te keeren ten bedrage van f 20 per aandeel van f 1000, betaalbaar vanaf 20 Mei a.s. en makend in totaal 4 pet. voor het jaar 1935. Voorts is door den raad van be stuur van Unilever Limited besloten aan de algemeene vergadering van aandeelhouders dier vennootschap, welke op denzelfden datum zal wor den gehouden, voor te stellen, over te gaan tot uitkeering van een overeen komstig dividend, uitmakende f 0.24 per aandeel van 1 pond sterling, eveneens betaalbaar op 20 Mei a.s. en te herleiden in sterling tegen een koers van het pond sterling aan de Amsterdamsche beurs op 6 Mei a.s. Oplichting door „crediet- bank". Tegen directeur 14 maanden geëischt. Voor de Haagsche Rechtbank had zich wegens oplichting te verantwoorden een 33- jarige assuradeur. De zeer uitvoerige dagvaarding legde hem ten laste dat hij, door een samenweefsel van verdichtselen hij beheerde een krediet bank" en spiegelde zijn cliënten voor leenin gen te kunnen verstrekken een groot aan tal personen zou hebben bewogen, tot af gifte van verschillende bedragen in geld. Na getuigenverhoor vroeg de officier wegens oplichting een jaar en twee maanden gevan genisstraf, met bevel tot gevangenneming. Na re- en dupliek, weigerde de rechtbank de onmiddellijke gevangenneming en bepaal de den uitspraak op 30 April a.s. Maximumstraf tegen dronken automobilist gevraagd. Officier zou graag nog zwaarder straf hebben geëischt. Voor de Bosscher rechtbank heeft terecht gestaan de handelsagent Th. J. van R- uit Til burg. De Officier van Justitie eischte tegen hem negen maanden gevangenisstraf met ontzegging van het rijrecht gedurende een jaar. omdat hij in beschonken toestand in December te Eindhoven over den Boschdijk had gereden met een snelheid van ongeveer 70 K.M., waarbij hij, nadat hij in volle vaart aan de verkeerde zijde een bus, die in dezelfde richting reed, had gepasseerd, den rentenier W. de Jong, die aan de rechterzijde op zijn fiets reed. had aangereden. De Jong is aan zijn wonden overleden. In zijn requisitoir merkte de Officier van Justitie op, dat het hem speet, dat hij tegen dezen onbesuisden automobilist, die reeds herhaaldelijk in dron kenschap aanrijdingen heeft veroorzaakt, niet bij machte was een hoogere vrijheidsstraf te vragen. N.V. Levensverzekering Mij. „Utrecht". Dividend 12.6 pCt. Aan het algemeen overzicht dat vooraf gaat aan de ingevolge de Wet van 1922 voor geschreven staten, betreffende den toestand van de maatschappij, alsmede van de in 1935 verkregen resultaten, wordt het volgende ontleend: In 1935 werden afgesloten: overeenkomsten van levensverzekering f 38.711.437, rentecontracten, gekaoitaliseerd met 10 f 6.094.190. totaal f 44.805 627. terwijl vervielen aan levensverzekering con tracten door overlijden, beëindiging, afkoop, wanbetaling, wijziging en andere oorzaken f 45.045.615 en aan rentecontracten gekapi taliseerd met 10 f 3.872.750. Tengevolge van bovengenoemde buitenge wone oorzaken is het verzekerd kapitaal, dat toegenomen zou zün met f 7 357.705. afgeno men met f 4.112.738. De wiskundige reserve met inbegrip van herverzekering klom van f 111 675.006. tot f 116.281.723, Aan verzekerden met recht op aandeel in de winst kon wederom een bedrag van f 717.226 ten goede komen, zoodat in het laatste 11-jarig tijovak 19251935 een totaal bedrag van ruim zes en drie kwart millioen gulden aan deze verzekerden ten goede kwam, waarmede jaarlijks het verzekerd be drag met 1 pet. kon worden verhoogd. Nadat van de extra reserve het verlies op de effecten in mindering is gebracht, be draagt deze na de toevoeging uit de winst over het afgeloopen boeki?ar inclusief de waarborgreserve f 5.147.282.62. Over het volgestorte kapitaal van f 1.800.000 wordt een dividend gedeclareerd van 12.6?ó. De winsr- en verliesrekening over 1935 is aan de deberzijde samengesteld uit: Premiereserve eigen risico einde van het boekjaar f 113.337.116 (108 773.551: Uitkeerin gen eigen rekening f 5.900.518,19 1/2 (5.804.700.97)afkoop eigen rekening f 3 028.823.42 (2.276.985,44); onkosten f 3.423.736.44Jó (3.627 363.89»koersverlies Op valuta's f 515.256^ 1 7 (105 632.74»: andere laster, f 181-392.06 '143.789.16 1/2): afschrij vingen f 744.399.88 1 2 (1.353.532.63 1 2». Voor deelig saldo f 3 614 518.73"2 2.499.343.71) Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1886. 17 April: Bevorderd tot doctor in de rechtswe tenschap, met een academisch proef schrift, getiteld: „De hoofdbeginselen van het zee-assurantierecht. (historisch toegelicht)", de heer H. J. D. D. Enschedé, geb. te Haarlem. UIT DE GROOTE STAD. Uitgestelde Oudejaarsavondviering Hij leek zoo'n goedige dikkerd, de ongeveer veertigjarige, gebrilde man, die „voor het hekje" stond, tegenover den Amsterdamschen Politierechter, welke magistraat ernstige be denkingen had tegen de wijze- waarop de dikzak een agent uit de hoofdstad had be handeld en aangesproken. Deze verdachte leek niet alleen goedig, hij maakte ook den indruk van niet zoo heel erg „bij", in ieder geval eenigszins zonderling te zijn, hetgeen de rechter ook afleidde uit het feit, dat de dikkerd wat laat was geweest met het vieren van den Oudejaarsavond. Hij had daarvoor nl. den avond- en een stukje van den nacht van den 4n Januari uitgekozen, hetgeen inderdaad eenigszins ongebruikelijk is. Maar misschien was hij op 31 December verhinderd geweest. Niet iedereen is altijd meester van zijn tijd. Strafbaar is het in ieder geval niet, de Oudejaarsavondviering uit te stellen. Maar de zwaarlijvige verdachte had op den avond van den 4den Januari andere dingen gedaan, die wel strafbaar zijn. Er was dien avond r.l. ook een stevige Amsterdamsche or debewaarder op het pad en hij constateerde dat de auto waarin de late Oudejaarsavond- vierder als bestuurder gezeten was, zich op eenigszins uitbundige, althans niet-regelma- tige wijze voortbewoog, waarin de agent aan leiding vond een nader onderzoek, en dat ter plaatse en onmiddellijk, in te stellen. Dat onderzoek behoefde niet van langen duur te zijn: „de lucht woei me tegemoet'" verklaarde de agent voor den Politierechter en het was wel duidelijk, wélke lucht hij op het oog had. De politieman meende dus te mogen constateeren, dat de dikke automobi list in een zoodanigen toestand verkeerde, dat hij de veiligheid van het verkeer in gevaar bracht en wilde hem meenemen naar de plaats, waar dergelijke zaken haar voorloopig beslag plegen te krijgen: het „bero". Dit ging evenwel niet zoo gemakkelijk. Als men den verdachte gelooven mag. had hij slechts ge zegd: ,.Ik ga niet mee", had zich toen bedacht en was rustig meegegaan naar het „naastbij- zijnd" politiebureau. Maar als men den agent mag gelooven (en zoowel de Officier als de Politierechter toonden groote neiging dit te doen) dan had de dikkerd hem eerst in weinig gekuischte. maar duidelijke taal, onomwonden, verklaard, dat volgens zijn des dikzaks meening de agent beter zou doen met zich snel te verwijderen. Toen de agent van een tegenovergestelde meen in g bleek te zijn. had de feestvierder hem zóó'n ..opstopper" toegediend, dat hij de agent op den grond viel en daarna tegen een muur moest gaan staan om op adem te komen". Waarna in 't geheel drie agenten noodig waren om den vroolijken automobilist naar het bureau te ..geleiden". De rechter meende dit alles wel te mogen samenvatten onder de uit drukking „verzet tegen de politie in de recht matige uitoefening van haar functie." De dikkerd droeg op eentonige en weinig overtuigende wijze zijn verdediging voor: „Ik heb me niet verzet. Ik heb gezegd: ik ga mee. Ik ben zenuwlij er. Daar moet 'n beetje rekening mee gehouwe worde. Zoo erg is 't toch niet wat ik gedaan heb. Ik had toch me papiere bij me. Ik heb die agent niet voor de wereld geslage. Ik was niet dronke. Ik ben nooit veroordeeld „Alleen maar drie keer wegens heling en één keer voor mishandeling", merkte de Of ficier droogjes op. En hij eischte 3 weken ge vangenisstraf. De rechter deed er niets af en niets bij. „Da's toch veel te zwaar", zei de dikke. ,,Ik heb toch niks gedaan. Ik ben toch meegegaan. Ik was toch niet dronken. Ik had toch me papiere bij me. Om me voor zoo'n paar woor- de nou zoc'n straf te geve. Geef me dan voor waardelijk. Ik ben ..Volgende zaak", zei de Politierechter. J. C. E. Bewondering voor droog legging der Zmirlerzee. Artikel in de News Chronicle. A. P. Luscombe Whyte schrijft in de News Chronicle, dat Nederland besloten heeft voort te gaan met werkzaamheden, welke 30 mil lioen pond zullen kosten en ten doel hebben het grondgebied met een tiende uit te breiden door de inpoldering van nuttigen grond Binnen twintig jaren zal het grootste, wat de wereldgeschiedenis op dit terrein ooit he^ft aanschouwd, voltooid zijn. Whyte herinnert er aan, dat reeds in 1667 Nederlandsche ingenieurs aan de uitvoering van een dergelijk plan hebben gedacht. Het b'ad besluit- de voltooiing van dit werk. dat geen precedent heeft in de geschiedenis, zal het prestige verhoogen van dit kleine, doch energieke land.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 5