TIPTOP —WEERBERICHT DINSDAG 21 APRir 1936 H AA RLE M'S DAGBLAD 2 DE WATERVERF BIJ UITNEMENDHEID Op iederen ondergrond, ook over wit kalk en behang. Geeft niet af. Verschiet niet, droogt prachtig egaal op. Dekt in één laag! 30 kleuren, onderling te men gen tot iedere tint. Eischt TIPTOP! Gaat met de schoonmaak Tiptoppen! Wacht U vooral voor namaak. Verffabrieken N.V. RESINK, Haarlem LEIDSCHEVAART 574 - Telefoon 26190. (Adv. Ingez. Med.) Coöperatie „De Eendracht". Dividenden 8, 3l/s en 10 Wij ontvingen het verslag over het 31e •boekjaar (30 December 1934 tot en met 28 December 1935) van de Coöperatieve Ver- bruiksvereeniging. „De Eendracht" U.A. waar aan het volgende is ontleend. De omstandigheden waaronder de coöpe ratie in de verstreken verslagperiode ge werkt heeft zijn moeilijker geweest dan ooit. Het jaar 1935 was een „mager jaar". Wel Is waar bleef het ledenaantal zich in stij gende lijn bewegen: van 3503 op 29 Decem ber 1934 groeide het aan tot 3591 op 28 De cember 1935, Wel is waar is ook de omzet aan goederen behoorlijk toegenomen en is ook de totaal-omzet gestegen van f 556.327.49Va tot f 590 896.21, een vermeerdering dus van f 34.568.71 1/2 of 6.2 pet. Maar de gemiddel de omzet per lid is zoo goed als niet vooruit gegaan. Het gemiddelde jaarverbruik was onge veer f 160 per lid. tegen f 230 te Utrecht, f 237 te Hilversum, f 260 te Zwolle, f 323 te Enschedé en f 336 te Deventer. Haarlem maakt in deze rij een vrij poover figuur. Het bestuur wekt de leden op tot de uiterste trouw aan hun eigen zaak. De panden der coöperatie ondergingen een algeheele verbouwing. Deze heeft- ten gevolge gehad dat het overschot uit de bedrijven der coöperatie mede daardoor in 1935 vrij aan zienlijk is gedaald. Ofschoon er geen reden is voor ongerustheid of pessimisme is in de eerste jaren toch een zeer voorzichtig beleid geboden. Door de omstandigheden zal het bestuur zeker genoodzaakt worden, maatre gelen te nemen, die het veel liever achter wege zou laten. Er moet bezuiniging op de exploitatiekosten komen: het loonpercentage is te hoog. Nog steeds zijn de uitkeeringen uit het hu'pfonds hooaer dan de inkomsten, zoodat het saldo op 31 I>ecember 1935 al weer f 141.73 1/2 lager is dan een jaar te voren. De omzetten van de afdeeling bakkerij hebben in 1935 een gunstig verloop gehad. Over 1934 bedroeg deze f 241.371.46 1/2 tegen f 263.907.39 over 1935. Een vermeerdering dus van f 22.535.92 1/2 Door verschillende om standigheden heeft echter het overschot te lijden gehad, hoofdzakelijk door de doorge zette; verhooging van den bloemorijs. Deze bedroeg over 1935 gemiddeld f 13.10, tegen f 12.35 over 1934. Voorgesteld wordt een dividend van 8 pet. uit te keeren en de storting van 20 pet. van het overschot is het Reservefonds dit jaar achterwege te laten. De afd. kruidenierswaren, brandstoffen enz. geeft een eenigszins gelijk beeld als de brood- en koekbakkerijde omzetten zijn gestegen, het overschot gedaald. De totaalomzet bedroeg f 290.748,57 tegen f 280.730.64 1/2 in 1934. Een vermeerdering dus van f 10.017 92 1/2. Deze vermeerdering geeft reden tot groote voldoening. Het overschot laat een uitkeering toe van 3 1/2 pet. op kruidenierswaren enz. en van 10 pet. op brandstoffen. Een en ander onder dezelfde restrictie betreffende de storting in het Reservefonds. De jaarvergadering wordt gehouden Dins dagavond 28 April a.5. in het gebouw van den Protestantenbond. Jhr. Ruys de Beerenbrouck ten grave gedragen. Treffende plechtigheid temidden der Geldersche natuur. VEERTIGJARIG JUBILEUM. Maandag 27 April hoopt de heer J. Hijkoop Jr. den dag te herdenken waarno hij vóór 40 jaar als letterzetter bij de firma Joh. Enschedé en Zonen in dienst trad op de afd. particuliere letterzetterij. VERBOUWING DIACONESSENHUIS. Bij de Maandag gehouden aanbesteding voor het verbouwen van den zuidvleugel van het Diaronessenhuis te Haarlem onder archi tect B Dolstra te Haarlem, werd als volgt in geschreven: Jac. Klerk te Haarlem f 12910 E. v. Woudenberg. Haarl. meer 12494 J. Brevoord, Haarlem 12350 H. Klaassen, Heemstede 11937 Gebr. G. en J. Broertjes. Heemstede 11.864 A. Ph. Romeijn. Haarlem 11.850 E. Bellaart, Haarlem 11800 Het werk is aan den laagsten inschrijver op gedragen. TOONEELGROEP HET MASKER. Wegens het succes van „Elizabeth, de Vrouw zonder Man" van André Josset zal te Haarlem op Vrijdag 24 April een derde voorstelling van dit stuk gegeven worden in den Stadsschouw burg. De rolverdeeling is dezelfde als die van de première. AGENDA Heden- DINSDAG 21 APRIL Stadsschouwburg: Jacob van Lennep. 8.15 u. Schouwburg Jansweg: RK. Rederijkerska mer „Alberdingk Thym". De Nijverheid. Jansstraat: Vergadering Vrouwengroep in den „Vrijheidsbond". 2.30 u. Café-Rest. Brinkmann: Mij. van Electrische Centraalstations, Haarlem, Jaarl. alg. verg. 14 uur. Cinema Palace: „Duivels der lucht". 2.30, 7 en 9.15 uur Rembrandt Theater: „Modern Times" met Charlie Chaplin, geprolongeerd. 2.30 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Begeerte" geprolon geerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Schots en Scheef' geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend oir werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. WOENSDAG 22 APRIL Prinsenhof: Raadsvergadering. 1.30 uur. Gem. Concertgebouw: Lustrumconcert „Die Spaernesanghers" H. K. B.-gebouw, Tempeliersstraat: Haar lem's Salon Orkest. 8.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Temidden van de Geldersche bosschen in de onmiddellijke omgeving van zij" geliefd Suideras, is hedenochtend het stoffelijk over schot van den minister van staat, jhr. mr. Ch. J. M Ruys de Beerenbrouck, voorzitter van de Tweede Kamer der Staten Generaal ter ruste gelegd. Suideras. de buitenplaats van de familie Ruys de Beerenbrouck ligt aan den landweg van Zutfen naar Warnsveld bij Vierakker. Hoog opgaand geboomte onttrekt het huis aan het gezicht der voorbijgangers. De smalle en stille landweg gaf heden een geheel ander beeld dan op andere dagen. On telbare auto's en vele autobussen voerden autoriteiten en belangstellenden van heinde en verre aan. De politie had, van Zutphen af. bijzondere maatregelen genomen, waardoor het verkeer zoo vlot mogelijk voortgang kon hebben. Tegen 10 uur verzamelden zich dé autori teiten op het Suideras. De kamerbewaarder van den overleden Ka mervoorzitter stond getooid met zijn ambts lint aan de deur. geassisteerd door de boden van de Tweede Kamer. De regeling der plechtigheid bij de villa ge schiedde door mr. Keeper, griffier van de Tweede Kamer, die de autoriteiten bij den ingang ontving. Het was een plechtige aanblik, het in Re- naissance-stijl opgetrokken huis, omringd door bosschen en aan e enzijde 'n wijd uit zicht gevende over gazons, vijvers en weilan den. De oprijlaan was gevuld met een on telbare menschenmenigte. Hier verzamelden zich de Kamerleden, vertegenwoordigers van corporaties, geestelijken, de notabelen van Warnsveld en omliggende plaatsen. Aan de overzijde van den grooten vijver stond het muziekcorps der mijnwerkers uit Limburg opgesteld, in hun typische donker blauwe kleedij met groote witte pluimen. Ook was er de harmonie uit Holthem (Limburg) welke met vaandels en banieren langs den weg geschaard stond. Voorts deputaties van Sobrietas, van de Roomsch-Katholieke stu dentenorganisaties. van het hoofdbestuur van den Roomsch Katholieken mijnwerkersbond, van het Roomsch Katholiek werkliedenver bond. alsmede ta! van bestuursleden van ver- eenigingen. die steeds de belangstelling van Jhr. Ruys hadder. mogen ondervinden. Tusschen 10 en half elf kwamen de meeste autoriteiten op Suideras aan. De leden der regeering hadden voor het meerendeel in Apeldoorn overnacht en kwamen per auto uit Warnsveld. Het eerst kwamen de minis ters De Graeff en Van Lidth de Jeude. Daar na de minister-president, Dr. H. Colijn, met minister Slingenberg, vervolgens minister De Wilde met den directeur-generaal der P.T.T., ir. Damme en daarna de overige leden van het kabinet. Enkele minuten voor half elf arriveerde de vertegenwoordiger van H. M. de Koningin, J. H. F. Graaf du Monceau. opperceremonie- meester en grootmeester van het civiele huis van H. M. de Koningin. Nadat vele autoriteiten in Suideras waren ontvangen, kwam het plechtig moment dat het stoffelijk hulsel van Jhr. Ruys de Bee renbrouck uit zijn woning zou worden ge dragen naar de R.-K. kerk van Vierakker. Twaalf pachters van den ontslapene, allen in zwaren rouw. droegen de draagbaar tot voor den hoofdingang. Enkele oogenblikken later werd de eiken houten kist met zilveren kruis bij de deur opening zichtbaar. De pachters namen de kist over en plaat sten deze op de baar. Geen bloemen werden er op gelegd. Slechts eenvoudig zwart kleed dekte de kist. De pachters namen de baar op hun schou ders en langzaam droegen zij hun droeve last enkele passen. Toen werd de baar op den grond geplaatst en stelde de stoet zich op. Voorop ging de kamerbewaarder van den ontslapene. Daarop volgden twee pachters, dragende een groote krans met witte linten van H.M de Koningin. Dan de eigenlijke lijkstoet met de boden der Tweede Kamer gaande terzijde van de kist. Dadelijk daarop ging de vertegenwoordi ger der Koningin. Graaf du Monceau met de weduwe en verdere familieleden. Deze werd gevolgd door de beide waarne mende Kamervoorzitters, de heeren Van Dijk en Vliegen. Onmiddellijk hierna kwamen alle leden der regeering, gevolgd door de Commissaris sen der Koningin in Zuid-Holland. Gronin gen. Utrecht, Gelderland en den nieuw be noemden commissaris in Limburg. Voorts zeer vele Kamerleden onder wie de oud-ministers De Geer. Aalberse, Terpstra, Rutgers Reymer en Donner. de vice-presi dent van den Raad van State. Jhr. Beelaerts van Blokland staatsraad Rambonnet. oud minister Marchant. leden van Gedeputeerde Staten en de griffier dier Staten in Limburg. Van het bureau der Tweede Kamer waren voorts aanwezig de heeren J. J. Pippel, di recteur der griffie en F. K. van Iterson, bi bliothecaris der Tweede Kamer met alle ambtenaren van de griffie en de bibliotheek. De Eerste Kamer was vertegenwoordigd door den president, Mr. W. L. Baron de Vos van Steenwijk, den griffier, Mr. de Block en den referendaris Kiewit. De Roomsch-Katholieke Staatspartij was vertegenwoordigd door Mr. Geseling en Mr. Kolfschoten, voorzitter en tweede secretaris van het dagelijksch bestuur. Er waren ook zeer vele geestelijke hoog waardigheidsbekleders. De aartsbisschop van Utrecht deed zich vertegenwoordigen door Mgr J. G. van Sohaik, proost van het Metropolitaan-kapittel. Voorts waren aan wezig de Bisschop van Roermond, Mgr. dr. Lemmens en Mgr. Dr. Poels uit Heerlen. Zij allen schaarden zich achter het stoffe lijk overschot van Jhr. Ruys de Beerenbrouck op den korten weg naar de begraafplaats. Zachte treurmuziek van de beide harnfo- nieën klonk, zich mengende met het klok gebeier der kerk tot een plechtig geluid. Langs de lanen van het buitengoed ston den de belangstellenden dicht opeen gedron gen, eerbiedig een laatsten groet brengende, toen de kist voorbii gedragen werd. Recht tegenover Suideras ligt de kerk van den H. Willibrordus, omgeven door de dorps begraafplaats. Daar werd een plechtige mis van requiem gecelebreerd door den parochie pastoor dr. ter Heerdt, geassisteerd door pastoor Ingendaal uit Maastricht .als diaken en dom Huibers, prior van Egmond, als sub diaken. Op het priesterkoor hadden plaats geno men de vertegenwoordiger van den aarts bisschop, de bisschop van Roermond en mgr. Poels. Plechtig werd de Gregoriaansche mis ge zongen door het parochiale zangkoor, terwijl het orgel van de kerk voor deze gelegenheid bespeeld werd door den heer W. van Brugge, organist der St. Lebuinus kerk te Deventer. Alle ministers, kamerleden en verdere auto- Stadsbestuurders en besturen v. Woningbouwverenigingen Talrijke huizen, die leeg staan geven U zorgen en kosten week op week geld. Vraagt men het publiek, waarom het niet in die woningen trekt, dan is de klacht, dat ze geen modern gerief hebben. ïn dezen tijd kunnen met tegels wonderen gedaan worden .voor zeer weinig geld. Een betegelde hall. vloer, W.C. of keuken kan een geheel huis aantrekkelijker maken. KOL is bereid om geheel vrijblijvend een prijsopgave te geven van de voornaamst? betegelingen. U zult verbaasd staan van het groote effect, dat met weinig geld bereikt kan worden. In een modern, verhuurbaar huis zijn tegels vereischt. Alleen een vakman en specialist levert ze met garantie tegen den uitersten prijs. KOL'S TEGELHANDEL, Kleine Houtweg 13, Haarlem, Telefoon 1é572. (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Matigen tot zwakken, later weer toe^ nemen den Westelijken tot Zuidelijken wind. Tijdelijk opklarend. Later weer toenemende bewolking, met veel kans op regen. Aanvankelijk zachter. BAROMETERSTAND Hoogste 762.0 m.M. te Akureyri. Laagste 740.1 m.m. te Nordoyan, Het buitenlandsch weerbericht meldt: Weer regen en wind. De gisteren bij Ierland gelegen depressie is buitengewoon snel en met veel regen over ons land getrokken en brengt nu nog regen van Oost-Frankrijk tot aan de Oostzee. De volgende neemt bij het naderen in diepte toe en brengt reeds regen van Ierland tot West-Frankrijk. De depressie in Scandinavië trekt Noordwaarts. De hooge drukking nam zoowel in het Noordwesten als in het Zuidwes ten af. In Mïöden-Scandinavië vertoont zich weer eenige vorst en in Schotland nam de vorst toe. In Duitschland steeg de tempera- tuura in het midden en Zuiden, terwijl in het Noordwesten de bovenlucht zeer sterk is af gekoeld. Frankrijk heeft ook in het midden, waar het niet regent, zwaar bewolkte lucht. Aan de Noorsche kust waait het krachtig tot stormachtig uit Noordwest, aan de Oostzee kust krachtig uit Zuidelijke richtingen, ter wijl van Ierland tot West-Frankrijk een krachtige Zuidoostelijke wind opsteekt. In verband met de nieuwe depressie is na korte opklaring weer toenemende wind en regen te wachten, aanvankelijk met iets zachter weer. BAROMETERSTAND Vorige stand 756 m.M. Stand van heden 756 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 THE R MOM ETERSTAND Laagste hedennacht Hoogste heden 38 gr. F. 56 gr. F. r: leiten werden in de kerk toegelaten, welke tot de laatste plaats bezet was. Na den uitvaartdienst werd de absoute ver richt door den bisschop van Roermond, mgr. Lemmens. Omstreeks half twaalf werd de kist, voor afgegaan door de geestelijkheid en gevolgd door een onafzienbare''schare uit het dorps kerkje en naar het graf gedragen. De beaarüing geschiedde hier door pastoor Ter Heerdt. Er waren slechts enkele kransen. Behalve die van H.M. de Koningin was er een van Commissarissen en oud-Commissarissen der Koningin en een van het diplomatieke corps. Onder de vertegenwoordigers der organisa ties kunnen nog genoemd worden het Eg- mond-Comité, de Adelbert-vereeniging, de dr. Arriens-vereeniging, de Nederlandsche Jour nalistenkring, de Katholieke JournaJósten- vereeniging en de Haagsche Journalisten- vereeniging. Ook werden nog opgemerkt de oud-gezant in Brussel, Jhr. van Nispen tot Sevenaer, het oud-Tweede Kamerlid baron van Wijnbergen, vele hoogleeren, de oud ministers S. de Graaff, en Steenberghe en vele burgemeesters van gemeenten in Lim burg. Omstreeks 12 uur was de indrukwekkende plechtigheid ten einde. De ministers, kamerleden en verdere auto riteiten begaven zich vervolgens naar Sui deras om de familie Ruys de Beerenbrouck persoonlijk te condoleeren. De kerk was op stemmige wijze in rouw ge bracht. Boven het priesterkoor waren zwart met paarse draperieën aangebracht. De kist werd voor het priesterkoor geplaatst. Op het Kerkplein had 'zich de mijnwerkersharmonie opgesteld, die, terwijl de kist naar binnen ge dragen werd, de treurmarsch van Chopin ten gehoore bracht. Bij het verlaten van de kerk speelde de Hol- tumsche harmonie eveneens de treurmarsch van Chopin. Nadat op de begraafplaats de kist in de fa miliekelder was geplaatst en de beaarding had plaats gehad, speelde de mijnwerkersharmo nie, die zich inmiddels op de begraafplaats had opgesteld, Ases Tod. De zoon van den overledene bracht vervol gens namens zijn moeder en de kinderen in de eerste plaats eerbiedigen dank aan den vertegenwoordiger van de Koningin voor zijn aanwezigheid en verzocht hem aan de ko ningin zijn dank over te brengen voor de vele blijken van deelneming, welke de familie in deze droeve dragen van haar had mogen on dervinden. In de tweede plaats dankte hij al len van hoog tot laag, van eiken rang en stand, die door hun belangstelling de smart van de familie hadden helpen lenigen. Maar niet alleen aan de menschen wilde hij dank brengen, maar ook den Schepper wilde hij danken voor al datgene, wat hij in den per soon van den overledene had geschonken. Thans is hij van ons heengegaan, maar met Christelijke berusting kunnen wij zeggen: de Heer heeft gegeven, de Heer heeft genomen, de naam des Heeren zij geprezen. Onder de aanwezigen werden nog opgemerkt de oud-ministers mr. Kan, Koenig. de secre taris-generaal van het departement van bin- nenlandsche zaken mr. dr. Frederiks, de al gemeen voorzitter van het verbond van Ne derlandsche werkgevers de heer Gelderman, alsmede verscheidene leden van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal. Else Mauhs tijdens voorstelling door flauwte getroffen. Bij een voorstelling in den Stadsschouw burg te Utrecht is mevr. Else Mauhs door een flauwte getroffen. De voorstelling werd afgelast. De toestand van mevr. Mauhs is van dien aard. dat zij vermoedelijk in den loop van deze week reeds weer zal kunnen optreden. VEERTIG JAAR IN GEMEENTEDIENST. Zooals wij meldden, zal 27 April a.s. de heer J. C. Timmerman, commies en waarne mend chef der afdeeling Burgerlijke Stand en Verkiezingen, den dag herdenken, waarop hij vóór 40 jaar in dienst der gemeente Haarlem trad. Het Paaschtournooi van R. C. H. In verband met de viering van het zilve ren feest van R. C. H. wordt het jaarlijksche Paaschtournooi voor leden en juniores dezer vereeniging ditmaal op Zondag 26 April in het Heemsteedsche Sportpark gehouden. Zoo als elk jaar is ook nu de deelneming zeer groot. Er spelen niet minder dan 24 elf tallen mee, nl. 14 elftallen van gewone leden en 10 van juniores. Dit is een record. Het tournooi wordt te 9.45 uur vóór de overdekte tribune geopend. De wedstrijden beginnen te tien uur. FILIAAL STADS BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL. (Huis te Zaanen). Nieuwe aanwinsten. Nederl. en in het Ned. vert, romans. Ter Braak. Hampton Court. Jeebee. Naar waat'ren der rust. Langhoff, De Veensoldaten Löhndorff. Bloemenhel aan den Jacinto. Marsman. De dood van Angèle Degroux. Astrid Varing. Marja. Engelsche romans. Gibbs. The reckless lady. Paris. Banzai. De la Roche. Jalna. De la Roche. Young Renny. Natuurwetencshappen. Beebe. 800 Meter onder de zeespiegel. Piccard. 16.940 Meter boven de aarde. Nell. Weer en wind. Metaalbewerking, huisvlijt, zeilsport. De Jong, Handboek der metaalbewerking. Weickmann. Repareer zelf, maar doe het goed. Hartog. Het zeilen. Kunst. Jo de Jong. De nieuwe richting in de kunstnijverheid in Nederland. Sluyter. De moderne graftiek in Neder land en Vlaanderen. Nederlandsche letterkunde. Greshoff en De Vries. Geschiedenis der Nederl. letterkunde. Verzen, verz. door Aleida Nijland, 3 dln. GEWEIGERDE BOUWVERGUNNING. B. en W. stellen den raad voor af te wijzen het beroep van de N. V. ,.de Magnolea" te Heemstede, aan wie B. en W. verguifning ge weigerd hebben voor den bouw van 26 woon huizen aan den Vondelweg. B. en W. wijzen er op. dat de bedoelde grond nog niet aangewezen is als bouwterrein terwijl bovendien bezwaren bestaan tegen het ingediende bouwplan op grond van afwijkin gen van de bepalingen der Bouwverordening. CENTRALE BOND VAN TRANSPORT ARBEIDERS. Door de afdeeling Haarlem van den Centra- len Bond van Transportarbeiders wordt Woensdag 22 April een ledenvergadering ge houden in het gebouw De Centrale, waar o.m. besproken worden de vanwege de afdeeling Haarlem voor het te Rotterdam te houden Congres in te dienen voorstellen. JAARVERGADERING „SNELVERBAND". De afdeeling Haarlem van de Eerste Hulp- vereeniging „Snelverband" houdt haar jaar vergadering op Vrijdagavond 24 April in het gebouw van de H.J.M.V. aan de Lange Mar- garethastraat. JHR. RUYS' OPVOLGER IN DE TWEEDE K.AMER. De opvolger van jhr. mr. Ch. Ruys de Bee renbrouck als lid van de Tweede Kamer is mr. P W. H Truyen hoofdinspecteur van het L. O. te Roermond. Mr. P. w. H. Truyen werd 9 Februari 1877 te Derune-Neerkant geboren. CLUBAVOND HAARLEM'S TOONEEL. De laatste clubavond van Haarlem's Too- neel op Donderdag 23 April a.s., in Hotel „De Leeuwerik" zal een geheel bijzonder karakter dragen; de heer Henry van Eysden zal dien avond officieel den stedenwisselbeker uit reiken. Verder zullen nog worden uitgereikt de gou den Gratama-medaille en de prijzen voor bridge, pingpong etc. Het geheel wordt besloten met een gespro ken dagblad. NED. VER. VAN RECHTSKUNDIGE ADVISEURS. In het Jaarbeursgebouw te Utrecht is dezer dagen de jaarlijksche vergadering van de Ned. Ver. van rechtskundige adviseurs ge houden. De verslagen van den secretaris, penning meester en het informatiebureau van de ver eeniging werd goedgekeurd. De voorzitter, de heer A. Graas te Amster dam, werd met algemeene stemmen her kozen. Voorbeurs te Amsterdam. Op de Amsteraamsche wisselmarkt was de handel hedenmorgen tot een minimum inge krompen. In verband met den onzekeren poli- tieken toestand durft niemand iets te onder nemen. Voor handelswissels bestaat slechts geringe belangstelling en de speculatie houdt zich vrijwel geheel afzijdig. Algemeen be paalt men er zich toe een afwachtende hou ding aan te nemen. Groote prijsverschillen komen dan ook niet voor. Britsche ponden werden op 7.28 1/4 afgedaan, terwijl dollars 1,47 7/16 bedongen. Fransche francs golden 9,71 1/4 a ]/2. Tijdens het niet-officieele effec tenverkeer trokken voornamelijk Koninklijke de aandacht. Wederom bestond eenige vraag zoodat de stijgende lijn verder kon worden ge- volgd.De Fhilipsaandeelen. waarin weinig om ging, lagen opnieuw gedrukt in cle markt, zon der dat evenwel groote koersverschillen voor kwamen. De Arnerikaansche waarden ondergingen den invloed van de reactie in Wallstreet. Het meest ging om in Anaconda's, die op eenigs zins verlaagd peil terecht kwamen. De staal- waarden werden beneden de vorige koersen afgedaan. Voor Cities Service werd slechts matige belangstelling aan den dag gelegd. EERVOL ONTSLAG VOORZITTER SCHOTERVEENPOLDER. Ged. Staten van Noord-Holland hebben besloten, wegens de opheffing van den Scho- terveenpolder aan den heer W. J. B. van Liemt, voorzitter van dien polder, eervol ont slag te verleenen uit die betrekking. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Volendam, 19 van West Indië te New-York. Statendam, 19 v. Kingston (Ja) te New- York. Burger dijk, New. Orleans n. Rotterdam, 19 te Londen. Leerdam, 18 v. New-York te Boston. Beemsterdijk, 18 v. New-York n. Rotterdam. Maasdam, Rotterdam n. N.-Orleans 16 v. V. Cruz. Breedijk, Rotterdam n. N,-York p. 19 Niton. Spaarndam, N.-York n. Rotterdam 19 (8.19 v.m.) 215 mijl Z.W. van Valencia. Delftdijk, Rotterdam n. Vancouver 19 te Londen. Nebraska, Vancouver n. Rotterdam, 19 te Londen. HALCYON LIJN. Rozenburg, 19 v. Bilbao te Vlaardingen. Stad Haarlem, 19 v. Vlaardingen n. Por to F. Stad Vlaardingen 22 (12 midd.) v. Narvik te Vlaardingen verwacht. Stad Zaandam 19 v. Kalmar te Oxelosund, ver. 20 (n.m.) nr. Rott.-Vlaard. Stad Dordrecht, 19 v. Bagnoli te Mzlilla n. Rott.-Vlaardingen. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Heemskerk (thhuisr.) 19 te Dar-es-Salaam vertr. 21. Boschfontein, 19 v. Hamburg te Amsterdam vertr. 21 n. Rott. Springfontein (uitr.) 20 te Mombassa verw. Randfontein (thuisr.) p. 19 Ouessant. Bloemfontein (uitr.) 18 v. Kaapstad. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. Ma'askerk, 19 v. W,-Afrika te Rotterdam. Helder, 18 v. Hamburg n. Amsterdam. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisr.) 18 van Singapore. Zuiderkerk (thuisr.) p. 17 Gibraltar. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Mëïiskerk (thuisr.) p. 19 Dakar. HOLLAND—BRITSCH-INDIëLIJN. Nijkerk, 20 van Hamburg te Rotterdam. Streefkerk, 20 van Hamburg te Rtterdam. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Odysseus, 20 van Kopenhagen naar Stettin. Saturnus, Calyves naar Amsterdam pass. 30 Ouessant. Perseus, 20 van Uddevalla te Amsterdam. Fauna, 20 v. Hamburg te Amsterdam. Aurora, 18 v. Livorno n. Napels. Bacchus, 18 v. Beyrouth n. Kymassi. Breda, Chili n. Amst. via Antwerpen 18 v. Curacao. Ceres, 19 v. Izmir te Stamboul. Colombia, Amst. n. Barbados p. 19 Oues sant. Oberon, Lissabon n. Amst. p. 18 Finisterre. Euterpe, Bordeaux n. Amst. p. 20 Beachy Head. Iris, 11 te Cristobal vertr. 17 v. Pacific- havens. Orion, 19 v. Tangier te Barcelona. Orpheus, 19 v. Vigo te Villagarcia. Perseus, Aarhuus n. Amst. p. 19 Bruns- buttel. Pluto, Stettin n. Amst. p. 20 Brusbuttel. Poseidon, Valencia n. Rott. p. 79 Ouessant. Rhea, Amst. n. Aarhuus p. 20 Holtenau. Simon Bolivar. 19 v. Cristobal n. Cartagena. Ulysses, 19 v. Oran n. Algiers. Van Rensselaer, Amst. n. Paramaribo p. 19 Ouessant. Venezuela, 19 v. Amst. n. Hamburg. Vesta, 19 v. Cadix te Ceuta. Vulc'anus, 18 v. Valencia n. Amst. Agamemnon, Amst. n. Valencia p. 18 Oues sant. Ino, Amst. n. W.-Indië p. 18 Ouessant. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland, 19 v. B.-Ayres te Amsterdam. Zaanland 20 v. Hamburg te Amst. Montferland (thuisreis) 18 v. Montevideo. Amstellland (uitreis) 19 te Montevideo. ROTTERDAM-ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (uitreis) (1.39 n.m.) 25 mijl Z.O. van Niton. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (uitreis) p. 18 Perim. Sibajak (thuisreis) p. 19 Kaap del Arml. Kedoe (thuisr.) p. 18 Kaap Bon. Kota Tjandi (uitr.) p. 19 Kaap del Armi. Palembang (thuis.) 19 van Belawan. Tapanoeli (thuisr.) p. 19 Perim. Djambi (thuisreis) 20 te Singapore. ROTTERDAM-ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki, 19 v. Rott. te Hamburg. Alphacca (thuisreis) 18 v. Santos. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (thuisreis) 19 v. Sabang. Johan de Wit (uitreis) 20 te Sabang. Poelau Laut. 20 v. Amst. te Batavia. Sembilan, 20 v. Hamburg te Amst. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. City of Derby. Saigon n. Rott. p. 18 Perim. Menestheus, Japan n. Rott. 19 v. Shanghai. Glenaffaric, 19 v. Dairen te Rotterdam. Philoctetes, 19 v. Dairen te Rotterdam. Eurybates, Liverpool n. Batavia 18 v. Pa- dang. City of Dunkirk, Dairen n. Rott. 18 v. P. Swettenham. City of Florence, Dairen n. Rott. via Havre 19 (8.27 v.m.) 110 mijl ZW. v. Niton. Glenshil, Japan n. Rott. p. 18 Perim.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2