TE KOOP Kastpapier CHICAGO IN PARIJS. tlAVMHjS Gemeubileerd huis Fa. A. VERNOUT SLAGER PRESIDENT RUYS HERDACHT. INGEZDNÜN /TURKEN Overgordijnen Glasgordijnen Stoomen 20%Ro^umg TYPEN STENO INST. PONT aarlem's Dagblad adverteert Waarschuwing JUFFROUW Bekwame Strijkster Ds. B.E.J. Bik TUIN-GRiNT PER H.L.f0.60 JAN VAN WIJK DINSDAG 21 APSir 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 11 Het werk van de ..racketeers". Vijftien ongestrafte moorden in de laatste anderhalf ja a r. Van onzen Parijsehen correspondent.) Alsof import van comed-beef, stalen spring matrassen, gangsters en kid-nappers nog niet voldoende was, daar sturen de Amerika nen ons nu ook „racketeers". Voor menigen braven lezer zal 't een geheim zijn wat een z.g. „racketeer" is en om hem dit duidelijk te maken hebben we in de Fransche hoofd stad en wel in den naasten kring van deze heeren een onderzoek ingesteld. Het is wel de moeite waard, wanneer men even in aanmer king wil nemen dat de racketeers in Frank rijk in de laatste achttien maanden vijftien moorden hebben bedreven, moorden welke alle ongestraft bleven! Laten we dadelijk zeggen, dat 't de moord op den kroeghouder Leplée is geweest, welke ons op 't spoor heeft gebracht van deze or ganisatie. Het drama is nog van tè kort ge leden, dan dat we hoeven te herinneren aan de details: Leplée, eigenaar van een „dancing" aan de Champs Elysées werd enkele dagen geleden doodgeschoten in zijn appartement en de politie schijnt er maar niet in te slagen te weten te komen wie de geheimzinnige moordenaars waren. Wat zijn „racketeers"? „Racketeers" zijn individuen, die niet di rect van chantage leven, maar die nog een stapje verder gaan. Ze weten, dat meneer X. een inkomen heeft van, laten we zeggen: zooveel. Nu zoeken ze meneer X. op en zeg gen: als u ons niet elke maand zóóveel af staat op uw verdiensten, dan zullen we uw zaak, uw onderneming onmogelijk maken. Meneer X. protesteert en dreigt met politie en justitie. En de „racketeers" antwoorden kalm: oh, meneer, wilt u niet gehoorzamen.. we geven u twee dagen bedenktijd, en als U dan niet toestemt, dan hoeft u niet eens meer uw testament te maken, dan is de zaak geregeld!.... En geen woord, hè, want an ders En wat doet meneer X.?hij stort ge regeld en niemand praat er verder over. In héél Parijs is er geen nacht-bar, geen dancing, waar de z.g. „racketeers" niet gere geld, elke maand, hun „salaris" komen op halen. Ze komen eenvoudig binnen, duwen de klanten een beetje opzij, bestellen een flèsch champagne en roepen dan den eigenaar of gérant Zitten! De patroon gehoorzaamt. Je inrichting staat ons wel aan Maar je clientèle in 't geheel niet. Drie duizend francs per maand of anders zullen wij er wel voor zorgen dat geen klant meer een voet over je drempel zet! Maar dat is Sstja of neeanders De patroon stemt toe, teekent. Ander geval 'tgeen ons verteld werd door 't slachtoffer zélf. Hij is een zeer bekend ca baret-zanger, trad menigmaal ook in Neder land op. Sedert eenigen tijd treedt hij des avonds ook op, gedurende een half uur, in een bekend Pdrijsch nacht-restaurant. Op een avond werd hij in 't restaurant aange sproken door twee „racketeers", Je hebt een speciaal genre, maar wij, als klanten, we houden daar niet van/Geef ons duizend francs per maand, anders zullen we 't je onmogelijk maken. Oh, je hoeft niet zulke groote oogen op te zetten, want als je ons voorstel niet bevalt, dan Meneer, zoo zei de cabaret-zanger ons, wat zoudt U anders hebben gedaan dan ik deedik verdien zes duizend francs per maand. Geen herrieen geen dreigend doodsgevaarik heb sedert maanden 1000 francs gestort! En ik ben nog maar een on bekendealthans in vergelijking met....IJ. We hebben aan IJ. kortweg de vraag ge steld: is 't waar dat U Tien duizend francs per maand, meneer. En vraagt U eens aan mademoiselle M. aan madame Z Het kwam ons alles zóó onwaarschijnlijk, zóó fantastisch voor, dat we bij politie-auto- riteiten inlichtingen hebben willen vragen. Het is met een glimlachje over onze „naïveteit" •dat men ons ten slotte heeft geantwoord; ja, ja, in een wereldstad is nu eenmaal alles mo gelijk. Maar hoe wilt U in vredesnaam, dat wij daaraan een einde maken? Geheel vrijwillig teekenen en ondertee kenen de „slachtoffers". Vergeet U niet dat velen hunner iets op hun kerfstok hebben, zoodat daarbij nog de noodige chantage komtze verkiezen dus te zwijgen. Maar we ondervragen nu weer den „sieur" die zélf en nog niet lang geleden deel uitmaak te van de „racketeers". En op hoeveel leden schat men die benden? Dat is moeilijk te zeggen, want ze zijn wijd-vertakt. Maar één ding is zeker: er zijn op 't oogenblik zes verschillende groepen. „Officieel", als men 't zoo zeggen kan, hebben ze niets met elkaar te maken, maar onderling werken ze samen, kennen ze elkaar althans- De meeste leden komen uit het zuiden, of van Sicilië of van Corsika en ze kennen dus het systeem van de z.g. „maffia". Er staat aan 't hoofd van eiken groep een president, die echter geen onbeperkte macht heeft. Naast hem staan twee commissarissen, die elk aan gebracht zaakje tot in details onderzoeken. Wanneer de nieuwe affaire terdege onder zocht is moet met meerderheid van stemmen er over worden beslist of men haar zal on dernemen. En de „racketeers" bemoeien zich alleen maar met min of meer, laten we zeggen, duis tere" aangelegenheden, met nachtkroegen etc Welnee, als dat waar was zouden ze nau welijks droog brood verdienen! Ohpardon De „racketeers" houden er zich niet al leen mee bezig, zoo ging m'n zegsman voort, om nieuwe zaakjes op te sporen. Natuurlijk is 't hun eigen belang om precies d'e gangen van hun „concurrenten" na te gaan. En van hen die zich niet schijnen te storen aan hun bedreigingen en die de politie mengen in een affaire welke haar in 't geheel niet aan gaat.. Die vijftien moorden Dat is 't verleden, laten we daarover dus niet meer praten. Als ze zoo stom(?) zijn niet te begrijpen Zoo even hadden we 't over 't„genre" van slachtoffers.... Ja, ik begrijp wat U wilt weten. Nee 't zijn niet alleen houders van nachtkroegen, die „klanten" worden van de „racketeers", maar ook winkeliers en industrieelen, 't Is véél een voudiger dan U denkt, want 't is kiezen of deelen. De eerste bedreiging is klanten te ver jagen en dat is voor een ieder kinderspel de tweedeLenlée heeft er niet aan willen gelooveneerst heeft hij geregeld betaald, toen geweigerden wat is-ie er nu mee op geschoten? Hij heeft een les gegeven aan alle aadere slachtoffers. Maar 't is toch pas sedert een jaar, hoog stens, dat men in Parijs hoort praten van „racketeers" Ja, maar daarvoor bestond het al lang in Le Havre en in Marseille. Dat is overgewaaid van Amerika. In Le Havre is 't begonnen. Een handige jongen liet frauduleus uit Ame rika automaten overkomen waarin men 25 centimes deed met de mogelijkheid vijftien maal zijn inzet te winnen. Die automaten wer den geplaatst in verschillende Parijsche cafés. Weet u wat ze per stuk winst per dag op brachten? Bijna 1500 francs. Wat was „han diger" dan den eigenaar-exploitant op te zoe ken en van hem een deel van zijn winsten te eischen? Hij lachte ons uit en wilde er niets van weten iets af te staan. En 't gevolg? Den dag daarop werden door de „racketeers" alle automaten verwijderd uit de cafés en dat ge schiedde zóó snel dat de politie niet tusschen- beide kon komen. De man heeft begrepen en sedert dien betaalt hij prompt elke maand 10.000 francs. En die moorden in Marseille? Oh, meneer, dat is begonnen met een affaire van cocaïne. Er was daar een heele organisatie om cocaïne, morphine etc. in te voeren. De „racketeers" kregen er lucht van., de „importeurs" wilden niet gelooven aan hun bedreigingen en toenpang! pang!wie niet hooren wil moet maar voelen. Na deze weinig geruststellende verklaringen van een ex-racketeer, hebben we ons gewend tot iemand van de speciale politie en hem de vraag gesteld: U bent op de hoogte, maar hoe komt het dat u niets onderneemt tegen die zes benden, wier bestaan u bekend is? Onmogelijk, zoo luidde categorisch het antwoord. Bij voorkeur kiezen de z.g. racketeers tot slachtoffers menschen die iets op hun kerf stok hebben. Daar is 't dus een kwestie van chantage en de slachtoffers verkiezen natuur lijk te betalen, vreezend anders in aanraking te komen met de politie. Wat bonafide han delaren, neringdoenden, betreft, welde bedreiging is te ernstig, de voorbeelden dat dr racketeers voor niets terugschrikken, tè over tuigend, dat ze wagen te protesteerendc zaken zijn al te moeilijk om eerst te riskeerer.: een deel van hun clientèle te verliezen. Wat nu de geregelde en overigens fatsoenlijke nacht-cafés en dancings betreft: de eigenaars weten van te voren dat de politie hun etablis sement definitief sluit zoodra 't minste schan daaltje, hoe onbelangrijk ook, wordt gesigna leerd. Ze verkiezen dus te gehoorzamen aan de bevelen van de racketeers. In dat geval heeft een ieder zich maar racketeer te maken om geld te verdienen. Pardon, zóó ver zijn we gelukkig nog niet. De heeren worden gerecruteerd uit het uit vaagsel dat gewoonlijk zich nog niet tevreden stelt met hetgeen het zoo verdient en hoewel er in de „corporatie" de grootste geheimhou ding is bevolen slagen we er toch doorloopend in om elk oogenblik, voqr een ander delict, een lid uit de bende te halen. En voor hen bestaat niet 't minste „pardon". Hun affaire wordt dan zoo „opgeblazen" dat ze voor ettelijke ja ren in de practische onmogelijkheid zijn weer „racketeer" te worden. De lust is er dan wel voor goed afof ze verkiezen hun sinistere practijken uit te oefenen in het land van waar ze dezen nieuwen vorrn-van. bandietisme heb ben geïmporteerd. HENRY A. TH. LESTURGEON. TWEEDE KAMER Redevoeringen van den heer J. J. C. van Dijk en dr. Colijn. Een bijkans voltallige vergadering, waarin ook de communisten op het appel zijn als fractie ontbrak alleen die der Staatkundig Gereformeerden en het zwart, zoowel dooi de dames als door de meesten harer manne lijke collega's gedragen, vormden de uiter lijke kenleekenen van den rouw door de Twee de Kamer zelf diep gevoeld nu haar voorzit ter zoo piots is heengegaan. Toen de bijeenkomst begon was het voorzit tersgestoelte leeggelaten. Symbool van wat zich door het overlijden van jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck had voorgedaan. De waarne mende voorzitter, de heer Van Dijk, komt eenige oogenblikken later, vergezeld door den griffier, binnen. Ook zij zetten zich dan op hun plaatsen, op het verhoog van het presi dium. Allen staan op. Met bewogen stem, waar van de warmte van klank weldadig aandeed, herdacht de heer Van Dijk in treffende be woordingen de figuur van den in zeer, zeer breeden kring gezienen en geliefden staats man, die niet in de laatste plaats ook als leider van de beraadslagingen in 's lands ver gaderzaal, zijn gaven van bijzonderen aard had doen bewonderen. Strikte eerlijkheid, een breed menschelijk begrip, gevoel voor humor, voor waardigheid tevens, dat alles sierde President Ruys. Ook felle politieke te genstanders en roerige elementen in de Ka mer als de communisten, hadden niet alleen ontzag voor hem, maar eerden den mensch in hem. die aan Parlement, aan land en volk is ontvallen. Van zijn kant schetste de minister-presi dent, met wien alle ministers aanwezig wa ren, wat er in Ruys voor de nationale ge meenschap verloren is gegaan. Daarmee behoorde dit korte samenzijn, dat trof door den plechtigen eenvoud, door de oprechtheid bovendien, die uit de, beide, in meer dan een opzicht zeer verschillende her denkingsredevoeringen gesproken had, weer tot het verleden. Tos hen die in de loges de bijeenkomst mee maakten, behoorden de oud-ministers v. Kar- nebeek, v. IJsselsteyn, en Schokking. E. v. R. TENTOONSTELLING VAN WERKEN OVER PROFANE EN RELIGIEUSE MUZIEK. Maandag, 27 April, zal des avonds in de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwe Gracht een tentoonstelling van mu ziekwerken en boeken over profane en reli- gieuse muziek worden geopend. Op dien avond zal de heer J. W. A. Vollaerts S.J., spreken over De Katholieke kerkmuziek in haar voornaamsten vorm: het Grego- riaansch. Nederiandsche Bond van gemeente-ambtenaren in Noord-Holland. Voordracht van den heer S. C. de Haas van Dorsser. DEN HAAG, 20 April. Zaterdag j.l. ver gaderde de provinciale afdeeüng Noord-Hol land van den Nederlandschen Bond van Ge meenteambtenaren onder voorzitterschap van mr. D. Breebaard, burgemeester van Zijpe en Callantsoog. De heele provincie was ruim ver tegenwoordigd. De heer J. Kamman, voorzitter van den bond, wijdde woorden van eerbiedige herinne ring en waardeering aan de nagedachtenis van jhr. mr. Ch. J. M. Ruijs de Beerenbrouck, die gedurende vele jaren eerelid van den bond was. Jhr. Ruijs heeft zich destijds zeer beijverd voor de invoering van een pensioenregeling voor het gemeentepersoneel, waarvoor dat personeel hem nog altijd grooten dank en groote waardeering verschuldigd is. Zijn nage dachtenis zal in de kringen van het gemeente- personeel dan ook steeds in dankbare herinne ring blijven. Deze toespraak werd door de aanwezigen staande aagehoord. Na het afhandelen van een aantal huishou delijke zaken heeft de heer S. C. de Haas van Dorsser, directeur van Maatschappelijk Hulp betoon te Haarlem, een inleiding gehouden over maatschappelijk hulpbetoon. Spr. besprak de mogelijkheid, om het maat schappelijk hulpbetoon in den vervolge regio naal te gaan regelen. Volgens art. 194 der grondwet toch kan aan andere dan bestaande openbare lichamen verordenende bevoegdheid worden gegeven. Bij de Bezuinigingswet is be paald, dat de Kroon de bevoegdheid heeft om bet maken van een gezamenlijke regeling tus- schen gemeentebesturen, nopens bepaalde on derwerpen, voor te schrijven, als zulks om een of andere reden wenschelijk wordt geacht. Spr. zag die wenschelijkheid met opzicht tot een goede, economische en technisch juiste uitvoering van het gemeentelijk maatschap pelijk hulpbetoon, voor kleine gemeenten van gelijke structuur, als b.v. in de streek van Langedijk. Door het bestrijken van een grooter gebied zal het voor de gemeenten financieel mogelijk worden om een behoorlijke organisa tie en administratie met voldoende controle te zetten, waartoe elke kleine gemeente op zelf niet in staat zal zijn. 18 Mei Volkenbondsdag. De minister van Onderwijs heeft, naar aanleiding van het betreffend verzoek van de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, ook voor den 18 Mei-Volkenbondsdag van dit jaar een schrijven gericht tot de inspecteurs van het gymnasiaal en het middelbaar on derwijs, de hoofdinspecteurs en de inspec teurs van het LO., en den inspecteur van de onderwijzersopleiding, waarin hun wordt medegedeeld, dat de minister het op prijs zal stellen indien op 18 Mei a.s. in de scholen de beteekenis van den Volkenbondsdag wordt uiteengezet. Het- mag bekend worden verondersteld, dat door de Vereeniging 18 Mei als datum voor den Volkenbondsdag is gekozen, omdat Nederland, ten gevolge van de opening op 18 Mei 1899 van de eerste vredesconferentie te 's-Gravenhage, geroepen werd een be langrijke taak op internationaal gebied ten uitvoer te leggen. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, géplaatst of niet geplaatst, wotdt de kopij den inzender niet teruggegeven. Het leed van de vrouwen der werkloozen. Aan dén weledelen heer S. Stam, Toen ik dezen avond een ingezonden stuk je in H. Dagbl. las, kwam ik tot de gedachte, u, geachte mijnheer, daar even op te ant woorden. Geheel ben ik imet u eens; wat u schrijft over het feest van de opstanding. Hoe is het mo gelijk dat wij daarin geheel berusten. Inner- lijk komt mijn gemoed in opstand, als ik den lichamelijken en geestelijken achteruitgang van de ontelbare werklooze gezinnen zie. Voor een werkloos gezin is de Zondag geen Zondag meer zooals vroeger, maar, vooral voor ons vrouwen van werkloozen, een mar teldag. Er zijn geen kleeren meer voor den Zondag om uit te gaan. En dan de zorg om te eten! Onze mannen worden moedeloos, de dagen lijken eens zoolang als vroeger. Wij arbeiders en ook de vrouwen van de arbei ders, wenschen werkelijk hetzelfde ais u. Ja, ik ben er een groot voorstandster van. maar niet ieder kan zijn opinie uiten: de een schaamt zich voor de ander. Tijdens de kou de Paaschdagen die wij hadden (zonder ko- leu) heb ik een strijd gevoerd, zoo groot dat het in deze regels niet te zeggen is. En ik geloof dat ik namens millioenen vrouwen kan zeggen: Geef ons werk. Dat is het eeni ge, waar wij om vragen. Dan hebben wij ons geld verdiend en niet met een hongerige maag. Dan behoeven wij onze kinderen niet naar den afgrond te zien gaan. U vriendelijk dankend voor de plaatsruim te. Een trouwe lezeres van uw blad. Mej. J. K Nog is het tijd! „Vacantiebezigheden voor schoolkinderen" zal ook dit jaar weer gedurende drie weken der groote vacantie de schooljeugd bezig houden op de reeds bekende manier: nuttig, aangenaam en zooveel mogelijk in de vrije lucht! Groot is het getal kinderen, dat zich voor deelneming heeft opgegeven. Klein zijn de inkomsten, dus velen zullen moeten afvallen, noodgedwongen. Maar lezers, ge wilt toch niet, dat we zoo veel hoopvol gestemde kinderen teleur stel len! Koopt dus Zaterdag 25 April allen het bloempje, dat u namens Vacantiebezigheden wordt aangeboden. Ge verricht daarmee een goede daad! Geeft u op als collectant(e). Wij rekenen op u. Laat ons vertrouwen niet misplaatst zijn. Namens Vacantiebezigheden: Mevr. S. BRANDON-GRONDEL. Kleveroarkweg 105, telef. 15566. E. GEERTS Wzn., Engelszstraat 26. telef. 15098 W. BARNEVELD, Dusartstraat 3. De Emmabloem-collecte. Geachte Redactie, Beleefd verzoek ik u namens het Emma- bloemendag-comité eenige plaatsruimte in uw blad om namens dit Comité hartelijk dank te betuigen aan allen die medewerkten tot het doen slagen van de Emmabloemcollecte De opbrengst, die na nauwkeurige telling 5735.67 blijkt te bedragen, is helaas wel een paar honderd gulden minder dan vorig jaar, doch deze verminderde opbrengst is zeker niet te wijten aan den ijver van hen die deelnamen aan de collecte. De verminderde opbrengst is zeker toe te schrijven aan de slechte tijdsomstandigheden. Laat ons hopen dat deze omstandigheden het volgend jaar niet meer aanwezig zijn, dan zal met dezelfde moeite zeker een hoogere op brengst worden verkregen. Er zullen nu reeds pogingen in het werk worden gesteld om de verminderde opbrengst der Emmabloemcollecte te compenseeren en wel door Aerdenhout's Tooneel Ensemble, waardoor op Zaterdag 25 April een voorstelling zal worden gegeven in de Openbare School aan de Jul. van Stolberglaan te Aerdenhout. Opgevoerd zal worden het bekende tooneelstuk Z.B.B.H.H. Kaarten voor deze "voorstelling zijn verkrijgbaar bij den heer Th. v. d. Weide, Veldlaan, Aerdenhout. Bovendien vindt op Maandag 27 April even als het vorige jaar een hippisch feest plaats in de Haarlemsche Manege. Voor ieder bestaat dus gelegenheid genoegen en weldadigheid te paren. Mogen velen hiervan gebruik maken. Namens het Emmabloemendag-comité, G. v. WAARD, secretaris. Uit Soerabaja bereikte ons de droeve tijding van het overlijden van onzen lieven jongen Johann Friedrich Wulf horst in den ouderdom van bijna 33 jaren. Uit aller naam: R. W. WULFHORST J. W. WULFHORST- HEIJNEN Bussurn, 14 April 1336 Floralaan 3 Eenige en algemeene kennisgeving VLUGGE AFLEVERING TIJDELIJK O Jr~, OP ALLE VEftFQRDERS. O AUFGEBOT Es wird zur allgemeinen kennt- nis gebracht, dass 1. der Maurer Joseph Clilopek, wohnhaft in Duisburg, Kantstras- 54 (Hamborn), die Hausangestellte Erna Johanna Mader, wohnhaft in Heemstede. Vondelkade 10, Hol land, die Ehe miteinander einge- hen wollen. Duisburg, am 15 April 19 36 DER STANDESBEAMTE H,eden,ter Griffie der Arron- dissements-Rechtbank te Haar- em gedeponeerd de eenige uit- deelingsiijst in het faillissement an G. C. den Hartog, machine fabrikant te Haarlem welke al daar gedurende 10 dagen ter kos- ielooze inzage ligt van schuld- eischers. De Curator: Mr. H, J. POT U VERSLIJT 2 goedkoope lampen tegen één VT rijwiellamp! Prijzen thans 5.90 en ƒ7.75 Verlangt daarom 'ri Imp. Heerengr. 308 SPREEKLESSEN H. DE KRUIJFF gemeentelijke Spraak'.eerares CR AYE NESTER HAAN 57 TELEFOON 10417 lesg. Ui.totaal 3.50 of f 6.50 p. mnö. BOEK 11., ciublc-s 4.5' per maand Deze week aanvang Prosp. gratis Oude Graclit 71 HAARLEM Lunchroom Vroom en Drees- tann vraagt Nette Afwasch juffrouw Salaris ƒ0 p. w. Aanrn. tusschen 6 en 7 uur bij den portier. Gevr. zoo spoedig mogelijk in klein burgergezin IJAGDIENSTBODE •an half acht tot vijf uur. Zelf- sta.ndlg kunnende werken. Loon 4.50. Aanm, Raephorststraat 3 7 Overveen. is de Courant waarin gij met het meeste succes Verzoeke geen credietverleening aan mevr. C. M. J. va.n Ris geb. Verheusen, IC le v er p ar k w e>g 102, voorh. Jelgersmastr. 25; door mij wordt niets betaald. A. VAN RIS Haarlemsche ïooneelcluh Plaatsbespreking Woensdag 10-1 Koffiekamer Stadsschouwburg Psychometrische Séance Woensdag 22 April 8 uur Gebouw „De Nijverheid", Jans straat 85, Haarlem, Psycliometrist de heer E. GKRLIG. Den Haag. Behandeling van foto's en voor werpen. Toegangsbewijzen 's av. aan de zaal a 0.30. Donderdag 23 April privé consult a 1.50, van 39. en Zaterdag 25 April van 27 uur aan de zaal. Vrijdag 24 April S uur huiselijke séance a 0.75. NET DAGMEISJE gevraagd van S12.30 bij twee dames. Aanmelden Brederodestr. 9 tusschen. 6 en 8 's avonds Gevraagd voor direct in Heerenmodezaak. Zij die in 't vak bekend zijn genieten de voor keur. Br. met opgave leeftijd, verl. salaris en referenties no. 4629 bu reau van dit blad Gevraagd 2 FLINKE WERKMEISJES niet intern, v. g. g. v. Adres Res taurant Gebrs. Brinkmann, Groo te Markt. Aanmelden bij den por tier tusschen 68 uur. Eenige NETTE WERKSTERS en MEISJES LEERLINGEN gevraagd b. d. Franje- en Koord fabriek I.T.A. Aanmelden na 5 u. Cüypersl, 32, Heemstede gevraagd voor de groote bout. Stoomwasscherij. Anna Bleekers- vaartweg 4. Heemstede - DITITSCHE JONGE DAME in. Heemstede zou gaarne kinde ren 's middags bezig houden. Spreekt ook Fransch en Engelsch en geeft onderricht in gymnastiek en fröbelen. Br. no. 4612 bur. van dit blad Gevraagd NET MEISJE niet beneden IS jaar, van 7 u. 30 tot 5 uur. A. v. VELZEN, Gen. Cronjéstraat 65 Hrl. Nrd. TE HEEMSTEDE, AERDENHOUT OF BLOEMENDAAL te huur gevraagd voor Ind. fami lie met 5 of 8 kinderen, vanaf ca. 15 Juni31 Januari a.s. Brieven aan Makelaar v. Waalwijk van Doorn, Zandvoortschelaan 150, Aerdenhout, PENSION GEZOCHT voor M.T.S. leerling, omg. M.T.S. Zat. en Zond. afwezig. Liefst R.K. gezin. Br. m. inl. en prijsopg. no. 4627 bur. van dit blad PRACHT HUIS te koop. hartje stad Haarlem 7000. Zoo noodlg 5000 hypoth. Levert 12 pCt. Br. no. 4631 bur, van dit blad massief eik.h. H.kamerameuble ment, 2 fauteuils. 4 stoelen, buf fet. divan enz. Te zien Znanen- straat 34 Hrl. N. Woensdag en Donderdag van 23 uur. Amerik. 7 pers. OPEN AUTO'S TE KOOP GEVR. Liefst Buick, Nash, Chevrolet Coach en Sedans e. a. Brieven Stadhuisplein Garage, Zaandam, Tel. 4027. Ter leen gevr. f 1000.- tegen behoorlijke rente. Solide borgen aanwezig. Juiste cond. omtrent rente en aflossing no. 4628 bur. van dit blad UIT 110 ADRESSEN kunt U GRATIS Uwe keuze be palen voor KAMERS MET PENSION. Kennemer Pensionhouders Bond (Koninklijk Goedgekeurd) Alléén KRUISWEG 4 ■■■■■■■■■ia Uw bustehouder? S Forma heeft voorUw figuur J O een apart model gecreccrdg a Forma beteekent eerste O kwaliteit en laatste mode. J Het slank makende mo- p del 540 voor zwaardere 2 figuren, vanaf 2.75 g 5 Importeurs: Rosenberg Hertz 2 E N.Z. Voorburgwal 4.' 10, Amsterdam C a Luthersch predikant te Enkhui zen, spreekt Donderdag 23 April, 8 uur, in de BROEDERKERK, Parklaan 34 N.V. Electr. Luxe Broodfabriek v.h. „De Zeeuw" te Haarlem JAARLIJKSCHE ALGEMEENE VERGADERING VAN AANDEELHOUDERS op 28 April a.s. 19 uur ten kantore der vennootschap. De punten van behandeling liggen ten kantore der vennootschap voor aandeelhouders ter inzage. ZIEKENVERVOER Vakkundige bediening Billijke tarievenTELEFOON 14903 BOUCKAERT DE TECHN. ALG. VACATURE uit Polyt. Weekblad, geeft U da gelijks een lijst van betrekkingen. Vraagt gratis proefn. Overtoom 299 Amsterdam in löe kleuren wit, rood, blauw, groen en bruin 10 WARMOESSTRAAT 10 53 BLOEMEND.WEG 53 Telefoon 10547 23039 Aanleg en Onderhoud van Tuinen tegen zeer billijken prijs. Rozen en vruchtboomen in prima sorti ment. „De bloemisterij „De Mor genstond" maakt uw tuin gezond". Adres: Haitsma Mulierstraat 54 Haarlem Nrd. Onze prima zuivere STAND VERF kost slechts 70 CENT PER KILO in alle mogelijke kleuren S C H A G C H E L S T R A A T en HOUTPLEIN SCHELPEN-ZAND ZWARTE GROND Brouwersvaart 106 TELEF. 10748-28731 Goed loonend Agentuur aangeboden aan hen die geregeld de bakke rijen bezoeken. Br. M 4897 Adv. Bur. ALTA, Utrecht.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3