K P De Rustenburgerbrug en de nieuwe weg. WOENSDAG 22 APRIL 1936 HAARLE M'S DAGBLAD 8 CENTRALE TANDHEEL KUNDIGE KLINIEK KENAUPARK 2éa, HAARLEM, TELEF. 12644 SPREEKURENlederen werkdag 911 en 1—2 uur. DINSDAGSAVONDS 6.30—8.30 u. ZATERDAGSMIDDAGS geen spreekuur. (Adv. Ingez. Med.) Ver. van Jong Hervormden voert „Rebecca" op. Afscheid van de secretaresse, mej. A. A. Moojen. De groote zaal van het gebouw der Haar- lemsche Jonge Mannenvereeniging in de Lange Margarethastraat was Dinsdagavond welhaast te klein om alle belangstellenden voor de bij eenkomst der Vereeniging van Jong Her vormden te bergen. Op dezen avond werd door leden van de vereeniging een opvoering gegeven van het bijbelsche leelcenspel „Rebecca", geschreven door mevr. Cramer. De spelleiding berustte bij den heer J. J. Delfos. De voorzitter, de heer A. Bakker, deed aan het begin van de bijeenkomst eenige mede- deelingen en na zang en gebed richtte hij zich tot de aanwezige niet-leden der vereeniging. Hij zette het doel en de beteekenis van den arbeid van de Jong Herv. uiteen en wekte de nieuwe leden van de Gemeente op lid te wor den. Daarna sprak hij over het afscheid van mej. A. A .Moojen, de secretaresse, die uit Haarlem ging vertrekken. Hij schetste haar verdiensten voor de vereeniging. Spr. roemde haar toewijding en haar werkkracht en over handigde haar namens de vereeniging als aandenken een stilleven en bloemen. In har telijke bewoordingen dankte mej. Moojen voor het cadeau, het in haar gestelde ver trouwen en de vriendschap. De aanwezigen zongen tot slot de vertrekkende secretaresse toe. Na een inleidend woord van den voorzitter begon het leekenspel. Het bracht, zooals uit den titel reeds bleek, de levensgeschiedenis van de oud-testamentisehe figuur Rebecca in beeld. De dialoog, die tusschen een zeer be perkt aantal personen werd gevoerd, was hierdoor zeer lang en het was daarom een buitengewone prestatie van de dilettant spelers der vereeniging, dat zij de berijmde rollen zoo goed beheerschten. Van haperingen was niets te merken en de eenvoud van ge baar paste volkomen bij de behandeling van het bijbelsche gegeven. Na elk der bedrijven werden door een klein spreekkoor duidelijke reien gezegd, die een moraliseerende toelichting op het spel gaven. De opvoering van dit moeilijke spel met zoo weinig hulpmiddelen is den acteurs en actri ces der Vereeniging van Jong Hervormden werkelijk zeer goed afgegaan en de aanwezi gen hebben ongetwijfeld van het mooie, een voudige spel genoten. Vermelden wij nog dat de heer A. Moorhoff voor de orgelbegeleiding zorgde. Tochtenprogramma 1936 van den Nederlandschen Trekkers- bond. Het bestuur van den Haarlemschen Trek- kersbond zendt ons het volgende: Hoewel we de laatste dagen nog sneeuw ge zien hebben, toch kunnen we nu heel goed zien dat de zomer weer in aantocht is. De tochtcentrale van den Nederl. Trekkers- bond wist dat al eerder en ging aan net werk om het tochtenprogramma voor 1936 uit te zoeken en samen te stellen. Het resultaat van dit werk wordt gepubliceerd in het Aprilnum mer van „Wij Trekken", het orgaan van den bond. Het nummer bevat, overzichtelijk ge rangschikt, het geheele program voorzien van een uitgebreide toelichting. Het aantal tochten bedraagt ongeveer der tig en we zullen hieronder de voornaamste ste noemen. Meestal heeft men voor de bin- nenlandsche tochten een centraal punt geno men waar men verblijft en overnacht om van daar uit in den omtrek tochten te maken. Dit is het geval met zes tochten, waaronder een speciale dansweek gewijd aan volksdans en rythmische dans.Verder valt op een tocht met een rivierklipper langs de groote rivieren; een langs de Friesche meren. Ook met een botter wordt een reisje gemaakt. Een kanotocht zal deelnemers langs de plassen van Utrecht en Zuid-Holland voeren. Voor alle tochten die op of bij het water gehouden worden, wordt als eisch gesteld, dat de deelnemers kunnen zwemmen. Deafdeeling buitenlandsche tochten vormt de hoofdschotel. Vijf tochten naar België, te voet of op de fiets. Naar de Ardennen of naai de steden en badplaatsen. Het verloop der rei zen is zoodanig geregeld, dat men twee toch ten kan combineeren, doordat ze direct na elkaar gehouden worden. Een tocht slechts is uitgeschreven naar De nemarken. Voor Engeland staan Yorkshire, Londen en Schotland op het program. Wat betreft Frankrijk, hier staan Normandië en Bretagne op de lijst. Verder een tocht met de bekende kampeerwagens, die de Fransche spoorwegen ter beschikking van de trekkers stellen en een tocht naar Madeira. De Noorsche fjorden krijgen ook bezoek, hier is het Stavanger dat als uitgangspunt zal die nen. Ook Tsjecho-slowakije wordt niet verge ten, n.l. de Hohe Tatra. Natuurlijk ontbreekt Zwitserland evenmin. Vier tochten voeren de deelnemers naar de Jura, het Rhönedal en het Vierwoudstede- meer. Gedurende al deze tochten maakt men ge bruik van jeugdherbergen of wordt gekam peerd, dit alles om de reis- en verblijfkosten zoo laag mogelijk te houden. Door het contact dat de Trekkersbond met buitenlandsche trek kersorganisaties onderhoudt gaan met veel tochten trekkers mee uit het land waar de tocht gehouden wordt. Dit is speciaal het ge val met de tochten naar Denemarken, Schot land en Tsjecho-slowakije. Het aantal deelnemers aan een tocht is ge steld op ongeveer 15. Er is beperkte deelname aan de tochten ook voor niet-leden van den Trekkersbond. Over de uitrusting op de tochten worden inlichtingen gegeven, in het nummer van Wij Trekken. Al het bovengenoemde maakt dat buiten staanders schriftelijk kunnen aanvragen aan de tochtencentrale van den Bond, Iepenlaan 11, Huizen (N.H.). STADSNIEUWS Moeilijkheden in de toe passing van sancties. Mr. C. C. BakkerVan Bosse spreekt voor den Vrouwengroep in den Vrijheidsbond. Voor de afdeelingen Haarlem en Bloemen- daal van de Vrouwengroep in de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond" heeft mevr. mr. C. C. Bakker-van Bosse in gebouw „De Nijverheid" gesproken over het onderwern „Sancties". De presidente van de afdeeling Haarlem, mevr. mr. E. A. J Scheltema-Conradi. heette de aanwezigen en de spreekster welkom. Het probleem der sancties dateert van na den wereldoorlog, zoo ving mevr. Bakker aan. Weliswaar zag men voor dien tijd het belang van de economische blokkade in, maar na den oorlog kwam pas de gedachte aan col lectieve sancties op. waarbij dan de staten, die de sancties toepassen en de staat, waar tegen ze gericht zijn, niet op voet van oorlog behoeven te staan. De .sanctie-idee, die als groote winst voor de anti-oorlogsgedachte moet worden be schouwd. brengt echter ook nadeelen met zich mee. In de eerste plaats is het zeer moeilijk, eenstemmigheid in het toepassen der sancties te bereiken. Reeds het unaniem aamviizen van den aanvaller is dikwijls be zwaarlijk. Men heeft daarvoor verschillende systemen bedacht, waarvan dat van het nro- tocol van Genève, dat dengene. die tot vijan delijkheden oversaat na weigering van inter ns liona'.e bemiddeling, als aanvaller stem pel:. het bekendst is. F;en andere moeilijkheid vormt het feit, dat buitenstaande staten vaak onwillig zijn, zich bloot te stellen aan de schade, die het toepassen van sancties veroorzaakt. Sancties brengen ook het gevaar mede, dat gebruik van geweld noodig is. Hiertegen nu komen zoowel de ultra-pacifisten als de ul tra-nationalisten in verzet. De eersten ver werpen namelijk alle geweld, terwiil de laat- sten de weermacht alleen voor het natio naal belang willen gebruiken. In de toepassing van sancties kan tevens onrecht schuilen, zoo vervolgde de spreek ster, Zij zijn er immers op gericht, een be- staanden toestand te handhaven, hetgeen onbillijk kan zijn. Men bedenke evenwel dat oorlog nooit een middel kan zijn om onrecht te herstellen. Sedert den wereldoorlog ls de onderlinge afhankelijkheid der staten voor goed ge grondvest. De tijd. waarin een staat zich de weelde van een ..solendid isolation" kan veroorloven, is voorbij De Volkenbond is de eerste vorm van een collectiviteit van in beginsel alle staten. Door den Volkenbond wordt, het zoo heilzame persoonlijke contact tusschen de staatslieden bevorderd. Maar hot groote voordeel van dezen Bond is. dat hü z:in leden verplicht tot vreedzame be slechting van geschillen en tot semeenschap- pe'ïïkc afweer\an een aanvaller. Smekende over het verband tusschen. sancties en neutraliteit zeide mr. Bakker-van Eosse, dat de Volkenbond in beginsel de ne-: haliteit uitschakelt. Door de verplichting va - wederzijdschen steun zal neutraliteit zedelijk niet meer geoorloofd zijn. In de toe komst zal echter de internationale rechts orde het uitbreken van oorlogen onmogelijk moeten maken. De sancties kunnen eigenlilk slechts groot succes hebben, wanneer de staten ontwapend zijn. Pogingen om dit te bereiken zijn tot nu toe steeds jammerlijk mislukt. Spr. herin nerde sleeMs aan de ontwapeningsconferen tie van 1932. Vóór alles is het noodzakelijk, aldus mr. Bakker-van Bosse. dat de mentaliteit der menschen verandert. Op het ooeenblik ziet men echter het tegenovergestelde. Alom wordt het evangelie van het geweld gepre dikt. Verblijdend is. dat desondanks in vele landen de menschen van hun vredeswil blij-: ven getuigen. De liberale vrouwen, die de in ternationale ontwauening als ideaal hebben, ziin evenwel doordrongen van het besef der ■harde noodzakelijkheid, dat de nationale weermacht versterkt en in stand gehouden moet worden. In het Italia ansch-Abessvnisch conflict heeft de Volkenbond een weifelende, ha'if- slacbtige houding aangenomen, die verstrek kende gevolgen heeft gehad. Wat de Bond wèl "edaan heeft, is het nemen van sanctie- maatregelen tegen Italië, t.w. een uitvoer verbod van wan ens en munitie, het stopzet ten van de credietverleening, en een invoer verbod van Italiaansche goederen. Er had echter meer gedaan moeten worden. Spr. dacht aan het petvoleumembargo en aan de sluiting van het Suez-kanaal. De bezwaren hiertegen hebben deze maatregelen tot nu toe doen uitblijven. Voor Nederland valt uit het Oost-Afri- kaor.sch conflict de leering te trekken, dat Volkenbondssancties bescheiden uitwerking hebben en slechts op den langen duur. Het is dus zaak, voor de eigen defensie te blijven zorgen. Mr. Bakker-van Bosse besloot haar rede met een citaat van oud-minister De Geer, waarin deze het een verbindend feit noemt, dar in het Italiaansch-Abessynisch conflict de Volkenbond voor het eerst een daad heeft verricht. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken faillissementen door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem op Dinsdag 21 April 1936. P Krul, wijnhandelaar, wonende te Heem stede, Paulus Potterlaan 1. Curator Mr. W. G. J. Veenhoven te Haarlem. G. Deegens, timmerman, wonende te Haar lem. Stuyvesantstraat 36; Curator Mr. G. E. Mellema te Haarlem. F. Bosman Pzn., smid, wonende te Zaan dam, Vinkendwarsstraat 3; Curator: Mr. W. de Rijke te Haarlem. H R Koetser. zonder beroep, wonende te Aerdenhout, Schulweg 23; Curator Mr. F. Braakman te Amsterdam. Rechter-Commissaris in al deze faillisse menten: Mr. M. A. van Rijn van Alkemade te Haarlem. Opgeheven zijn de navolgende faillisse menten wegens gebrek aan actief: J. Hesseling, koopman in ongeregelde goe deren, wonende te Haarlem, Reitzstraat; Cu rator Mr. K. van Giffen, te Haarlem. P. R. Tromp, veilingsknecht, wonende te Aalsmeer. Oosteinderweg 19; Curator Mr. D. ae Jong, te Haarlem. J. Drogtrop, groentenhandelaar, wonende te Haarlem, Hoogstraat 8 rood; Curator Mr. w. M. Gunning te Haarlem. Geëindigd zijn de navolgende faillisse menten wegens het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: M. Pos Sr., eertijds schilder, wonende te Zaan aam; Cura trice Mr. H. C. M. Dekhui zen te Zaandam. De N.V. Alg-meene Exploitatie Maatsc1; pij van onroerende goederen, gevestigd Haarlem; Curator Mr. Silvain Groen Haarlem. Koopt Nederlandsche waar. De Nationale Propaganda-Commissie, die onder het devies „Koopt Nederlandsche Waar dan helpen wij elkaar" een cam pagne voert tot het propageeren van de pro ducten van de Nederlandsche Industrie en Handel, bedient zich daarbij o.a. van een affiche waarvan wij hierbij een reproductie geven. Voor fabrikanten, maar ook voor winkel zaken stelt de Commissie op aanvraag gaar ne een exemplaar van deze affiche ter be schikking. Met het formaat is er op gerekend, dat het biljet zonder bezwaar in ieder kantoor of winkelruimte kan worden opgehangen, waar het met zijn fleurige kleuren 't oog prettig zal aandoen. Aanvragen kunnen worden gericht tot het secretariaat van de Nationale Propagnda- Commissie v. Nederlandsch Fabrikaat, Bad huisweg 145 's-Gravenhage. U steunt met het ophangen van zoo'n affiche, het mooie werk van de Propaganda-Commissie en helpt haar nader tot het doel: weer welvaart te brengen in alle Nederlandsche gezinnen. ERNSTIGE BOTSING OP DEN HEERENWEG. Dinsdagmiddag had op den Heerenweg bij de Koediefslaan een aanrijding plaats tus schen een auto en een wielrijder. De auto, bestuurd door J. J. P., uit Haarlem, reed op den Heerenweg richting Haarlem-Bennebroek. Voor hem uit reed ter rechterzijde van den weg de wielrijder Van G., wonende te Heem stede, die bij de Koediefslaan plotseling den weg overstak .De wielrijder werd door de auto tegen den grond geworpen en bleef gewond liggen. Op advies van een ter plaatse ge komen geneesheer is het slachtoffer per ziekenauto naar de Mafiastichting te Haar lem overgebracht. De toestand van den heer Van G., die snij- wonden aan het hoofd heeft opgeloopen, was hedenmorgen Iets gunstiger. DE JULIANA-DAG. De Christelijke Oranje-Vereeniging „Prins Willem I" hoopt met den verjaardag van Prinses Juliana, een wijdingsure te houden in de Wilhelminakerk aan de Ged. Oude Gracht, des avonds 8.15 uur. Als spreker zal optreden Ds. H. Jansen, leger en vlootpredikant in algemeenen dienst te 's-Gravenhage. Onderwerp: „Wat Nederland aan Oranje verschuldigd is". De Chr. Gemengde Zangvereeniging van Bloemendaal zal onder leiding van den di recteur den heer Piet Halsema, haar mede werking verleenen. Des middags 2 uur zal er een optocht wor den gehouden door de Oranje Garde en de kinderen der leden. Aantreden Kennemer- plein. Na de omwandeling zal een Oranjefilm worden vertoond in het gebouw St. Bavo aan de Smedestraat. Woensdag 6 Mei a.s. zal door de Oranje Garde een propaganda-avond worden ge houden in hetzelfde gebouw. De burgemeester van Naarden, de heer J. C. Boddens Hosang, zal als spreker optreden met het onderwerp: „Steunpunten in dezen tijd". Demonstratie van E.H.B.O. en samenspra ken. Zooals onze lezers weten wordt a.s. Zaterdag de nieuwe brug over het Zuider Buitenspaarne officieel geopend. Deze brug is gebouwd om bet doorgaand verkeer, komende uit de rich- I ng Amsterdam, naar Zandvoort en Leiden— Den Haag, van de Amsterdamsche Vaart naar I Wagenweg en Dreef langs een anderen weg te VOORSTELLING „J. J. CREMER". De Kon. Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer" geeft Woensdagavond 29 April in den Stadsschouwburg een slotvoorstelling. Het is een klein-tooneelavond onder regie van Henk Bakker. Vóór de pauze worden op gevoerd: „Inspiratie", spel in één bedrijf door Henk Bakker en Uiltje; „Numero 174", modern woordenspel in één bedrijf door Jan van Ees; „Het goede voorbeeld", ruzie in één bedrijf door Henk Bakker en Uiltje: „De inbreker en het meisje", spel in één bedrijf, vrij naar het Engelsch door Charivarius. Na de pauze wordt opgevoerd „De hand", klucht in één bedrijf door Joh. W. Broedelet. Na afloop bal in cabaret ,.La Gaité". Op 6 Juni is er een feestavond met bal in het gebouw van den Haarl. Kegelbond. Op 2 April 1937 hoopt deze vereeniging haar 55-jarig bestaan te herdenken. Het ligt in de bedoeling, dan een nationalen tooneel- wedstrijd te organiseeren. De aangewezen route. leiden, waardoor het verkeer in de binnenstad aanmerkelijk verlicht wordt. Tot dusver ging het doorgaand verkeer van de Poort via Hee- renvest, Kampervest, Gasthuisvest, Plein naai den Wagenweg. De nieuwe weg, die door Open bare Werken aangegeven is en waarvan men hierboven een afbeelding vindt, loopt nu van N.V. DRUKKERIJ SPAARNESTAD In de Dinsdag gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders van de N.V. Drukkerij de Spaarnestad werden de jaar stukken over 1935 behandeld en met over- groote meerderheid van stemmen goedge keurd. Drie aandeelhouders hadden bezwaar te gen de balans en de winst-uitkeering, doch met 12706 stemmen voor en zeven stemmen tegen werden de voorstellen van het bestuur geaccepteerd. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. De Vereeniging van Vrijz. Hervormden houdt Vrijdagavond 24 April in het gebouw van den Nederl. Protestantenbond, Veste- straat, een algemeene vergadering. De agen da behelst o.m. de volgende punten: jaar verslag van den penningmeester, verslag commissie nazien der boeken en benoeming der nieuwe commissie; bestuursverkiezing: a. vacature de heer J. J. Klimbie (aftredend en niet herkiesbaar) 1. mej. J. D. A. Hellema, 2. mej. J. M. van Schelven, b. vacature mr. L. V. Hoog. 1. Ds. F. de Boer, 2. D. de Boer, Vaststellen der collecten in 1936 Vacature van den voorganger. Beschrijvingsbrieven der provinciale en algemeene vergadering. de Amst. Vaart via Nagtzaamscraat, Nagt- zaamplein, Kruistochtstraat, Slachthuisstraat, langs het Zuider Buitenspaarne tot aan de nieuwe brug. Vervolgens langs Rustenburger laan, Kleine Houtweg, Baan naar het Plein en de Dreef, Tuinbouw en Plantkunde. De afdeeling Haarlem en Omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde hield Dinsdagavond een vergade ring in Hotel „Lion d'Or, die gepresideerd werd door den voorzitter, den heer J. L. Bouwer. Deze opende de bijeenkomst met een wel komstrede, speciaal tot Jhr. Mr. J. W. G. Bo- reel van Hogelanden, voor wiens groote be langstelling in den tuinbouw spreker hem hartelijk dank bracht. De heer Bouwer ver heugde zich over de groote opkomst, wat vol gens hem voor een groot deel te danken was aan den heer C. Sipkes, die weer een interes sante lezing zou houden. De Voorzitter deelde vervolgens mede, dat de heer H. de Lange te Rotterdam, lid van het hoofdbestuur, deze week plotseling is over leden. Spreker wijdde aan hem eenige van veel waardeering getuigende woorden. „De heer De Lange was in tuinbouwkringen een zeer geziene persoonlijkheid en een waardig opvol ger van zijn vader, die ook zooveel voor dit mooie vak gedaan heeft. Het thans overlc-den hoofdbestuurslid heeft tot het laatst toe ge werkt. O.a. heeft hij nog de'Prima vera te Rot terdam helpen opbouwen. Zijn heengaan zal door de geheele maatschappij gevoeld wor den." De Voorzitter reikte de diploma's uit aan de leerlingen van den teekencursus, die daar voor in aanmerking kwamen. Het deed spre ker leed, weer hetzelfde te moeten opmerken als het vorig jaar: door de slechte "tijdsom standigheden is er voor de jongelui nog altijd weinig kans om geplaatst te worden. Maar in ieder geval zullen toch zij, die een di ploma verworven hebben, eerder slagen, dan zij die er geen bezitten. Door de studie krijgen de jongelui meer liefhebberij in het vak. Zij krijgen een ruimen blik en leeren het tuin- bouwvak, dat zulk een mooi, levend vak is, liefhebben. Ieder die er in werkzaam is, voeit er zich thuis. Hij ziet overal het leven en ook in deze koude dagen vooruitgang in de natuur. Spreker bracht hulde aan den heer G. Blee- ker, den leeraar. van den teekencursus, die door zijn kijk op de tuinbouwarchitectuur zijn leerlingen goed in de geheimen van het vak inwijdt. De heer Bouwer feliciteerde hem met zijn succes. Het diploma werd uitgereikt aan de leerlin gen mej. Tr. Margadant, H. Walet, I. Stege- man, G. van Dijk, J. Jonker. S. Pool, J. van Bakel. J. D. Frerich, J. Steetskamp en W. M. Muyen. De Voorzitter sprak tenslotte de hoop uit, dat zij, die het diploma gekregen hebben, nu ook lid van deze vereeniging zullen worden. Voor de onderlinge tentoonstelling waren ingezonden een groepje Kalanchoe door den heer A. Koper en een bakje met rozen door den heer J. Brakel. Eerstgenoemde verwierf negen en de heer Brakel tien punten. De heer C. Sipkes hield een lezing over het onderwerp: „Plantenleven in zijn onderling verband en in verhouding tot de begroeiing van onze duinen en den plantengroei in de omgeving." Hij ging uit van de plantensociolo- gie bij zijn bespreking van beplantingen in onze omstreken. Bij aanleg van tuinen en par ken heeft deze wetenschap, die het verband van bodem, klimaat en plantengroei, de plan tensoorten onderling en de veranderingen in de begroeiing van een terrein omvat, weinig nut; wel echter bij beplantingen op grooter schaal, bij den aanleg van grootere parken, bosschen enz., speciaal bij de behandeling van de begroeiing der duinen. De heer Sipkes illustreerde het een en ander met vele lichtbeelden, waaronder ook gekleur de. Ook plaatjes van een plan ten-sociologische excursie in Hannover onder leiding van Prof. Braun Blanguet, een Zwitser en de grond legger van de moderne plantensociologie. De lezing werd met veel aandacht gevolgd en met applaus beloond. De voorzitter bracht den spreker een woord van dank. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem, op Donderdag 23 April 1936, des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. Programma: 1. Preludium en Fuga G gr. t. J. S. Bach. 2. Larghetto G. B. Bassani. 3. Concert d kl. t. G. F. Handel. Andante, Air, Adagio, Fuga. 4. Musette J. Ph. Rameau. 5. Fantaisie C. Saint-Saëns. 6. Toccata Andriessen. DIENSTBODENOPLEIDING. Heden is aan de Haarlemsche Huishoud scholen de eerste cursus voor werklooze meis jes in de verschillende huishoudelijke vakken begonnen. Verscheidene meisjes meldden zich voor dezen cursus aan. Het maximum aantal is echter nog niet bereikt, zoodat nog enkele meisjes zouden kunnen - worden geplaatst. Aanmeldingen kunnen geschieden des morgens van 912 uur aan de Arbeidsbeurs, Hoof manstraat 17 UIT HET BAKKERSBEDRIJF. Wij ontvangen het volgende communiqué: In een Dinsdagavond gehouden spoedbe- stuursvergadering van de Afd. Haarlem van den Neutralen Bond van Personeel in de Voe dingsbedrijven is, onder leiding van den Bondsvoorzitter, naar aanleiding van de ge wijzigde houding aangenomen door den Mo dernen Bakkersgezellenbond ten aanzien van de positie der broodbezorgers, besloten tot het houden van een buitengewone ledenvergade ring in verband met de steeds terugloopende positie van het bakkersbedrijf hier ter stede. De gewijzigde positie welke de moderne bond thans inneemt, wordt een zoodanig gevaar ge acht voor het bakkersbedrijf, speciaal voor het middel- en grootbedrijf, dat men het niet lan ger eerbaar vond een en ander te laten gaan, zooals het bedrijf zich in den laatsten tijd ontwikkelde. Met het oog op een en ander werd het hoofdbestuur opgedragen op korten ter mijn stappen te doen bij de Patroonsbesturen om të komen tot een C.A.O, van het bakkers bedrijf, opdat de mogelijkheid wordt gescha pen dat gezamelijk het ondernemingswerk kan worden ter hand genomen. TROMMELS MET GAAS. In ons nummer van Dinsdag heeSfc het zet foutenduiveltje de Nederlandsche doktoren bij onze ambulance in Abessynië trommels met gas laten vullen, terwijl het trommels met gaas moesten zijn. JAARVERGADERING R. K. STAATSPARTIJ. De afdeeling Overveen-Aerdenhout van de R. K. Staatspartij heeft gisteravond in ge bouw „Demi" haar algemeene jaarvergade ring gehouden. Na het jaarverslag van den penningmees ter werden de aftredende leden van het af- deelingsbestuur, de heeren H. Staphorst en J. Gall herkozen. De voorzitter van de af deeling, de heer H. Kraetzer, werd herbe noemd als lid van het hoofdbestuur. Bij de verkiezing van leden van den Prov. Kieskring en Kamercentrale werden in de vacatures-H. Kraetzer en J. Gall gekozen de heeren C. v. d. Heuvel en J. Gall. Nadat r.og eenige mededeelingen waren ge daan over "net beginselprogram van de R. K. Staatspartij, hield mr. F. Vorstman een in teressante causerie over: „De plaats van den burger in de staatsgemeenschap".

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10