AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TE BERICHTEN W O E N S D A G 22 APRIL 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 7 Italiaansche vorderingen aan het Somalifront. Achterhoede van Abessynisch leger verstrooid. ROME, 22 April. (Reuter-ANP) Het 192ste Italiaansche legerbericht luidt als volgt: ..Maarschalk Badoglio telegrafeert, Aan het Somalifront rukken onze troepen over de ge- heele linie op en hebben plaatsen bereikt, 150 kilometer van het punt van uitgang. Giste ren hebben onze kolonnes Ducun in de vallei van de Dacata bezet en de achterhoede van den vijand verstrooid. In het gevecht is een Italiaansche officier gewond en 50 minde- ren werden gedood of gewond. Aan het noordelijk front bieden de stam- hoofden over steeds grooter oppervlak hun onderwerping aan." Eerste Kamer. Regeerings-reglementen Suriname en Curasao aan de orde. Aan de orde is het wetsontwerp tot herzie ning der reglementen op het beleid der re geering in de Koloniën Suriname en Cu racao. De heer Knottenbelt (lib.) keurt het af dat nog niet bepaald is, dat personen met revo- lutionnaire gezindheid van verkiesbaarheid als lid der vertegenwoordigende colleges in de West zijn uitgesloten. De regeering wil blijkbaar wachten, tot een dergelijke bepa ling in de Grondwet of in de Indische staats regeling voorkomt. Spreker juicht toe dat de naam van het eiland St. Martin wordt veranderd in het goed-Nederlandso1-^ Sint Maarten. Spreker zou „Curacao" willen vervangen door „Ne- derlandsche Antillen". Spreker hoopt dat de heer Wouters zijn bekwamen voorganger als gouverneur van Curacao zal evenaren. De heer De Savornin Lohman (c.h.) sluit zich aan bij den heer Knottenbelt, wat be treft personen met revolutionnaire gezind heid. Spreker is het eens met de aange brachte wijziging, volgens welke de gouver neurs van Suriname en Curacao regeeren ..volgens 's konings aanwijzingen". Dit is overigens een zaak, die niet debattable mag zijn. Het raakt hier immers de structuur van het koninkrijk. De regeering moet het recht en de plicht hebben, aan de vertegenwoordi gers der kroon in de overzeesche gewesten aanwijzingen te geven. Dit moet voor 100 percent vaststaan, anders zouden we in de overzeesche gewesten een autocraat heb ben. en dat wil nagenoeg niemand in Neder land. Bestond zoo'n band niet. dan wordt de drang tot parlementarisatie in de overzee sche gewesten onweerstaanbaar, en daarme de de neiging tot zelfstandigheid t.o.v. het moederland. De minister moet ter verant woording kunnen worden geroepen voor da den van de gouverneurs. De minister is ver antwoordelijk zoowel jegens de Kroon als de Staten-Generaal. Ware de door spr. bedoelde wijziging niet aangebracht, spr. zou tegen het wetsontwerp hebben gestemd. De minister van Koloniën, de heer Colijn, dankt de Kamer voor de zakelijke en korte behandeling van dit wetsontwerp. Spreker dankt den heer Knottenbelt, voor de hulde aan het beleid van gouverneur Van Slobbe en sluit zich daarbij aan. Het is moeilijk, een maatregel te treffen ten aanzien van revolutionnaire elementen in de overzeesche gewesten, zoolang dit punt niet in Nederland is geregeld. Zoodra dit het geval is, zal het onmiddellijk voor de over zeesche gewesten ter hand worden genomen. Verandering van den naam Curacao, sinds 1865 in zwang, acht spreker niet urgent, de vraag is aan den voorzitter van de staats commissie voor de Grondwetsherziening overgebracht. De minister van Koloniën Is verantwoor delijk voor de handelingen der gouverneurs. Van die handelingen is de minister gewoon lijk niet op de hoogte, de vertegenwoordiger der Kroon is dus zedelijk verplicht, rekening te houden met de aanwijzingen van den mi nister. Werd daar tegen in gehandeld, spre ker zou per keerende post schrijven, te heb ben. vernomen, dat de gezondheidstoestand van den functionaris niet al te best was ge worden, en dezen in overweging geven daar mede rekening te houden. De beide desbetreffende wetsontwerpen worden zonder hoofdelijke stemming aan genomen. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 22 April. Ondertrouwd 22 April: W. J. Kennninck en M. A. Marijnen; H. Braak en J. J. van den Berg: R. Stoeltje en H. Th. Funcke; C. H. Jag- tenberg en Chr. H. Claus: H. van Dam en M. P. M. Rooseboom de Vries; Th. J. Copini en M. C. Peters; P. Wesseling en L. C. Struik; J. J. van Waveren en C. Augustin; G. Hofsté en J. W. van der Wal; G. W. Siebeling en A. A. van der Horst; P. R. J. Vergers en M. Dekkers; J. PI. J. Kuipers en G. C. A. Plasmeijer; P. van Koningshoven en M. Nelissen; J. N. Veenis en A. F. Klaver; A. de Jong en A. Reimann; J. A. de Klerk en M. C. Philippo; L. W. M. Spaan en Cl. A. Vorstman. Getrouwd 22 April: L. P. M. van Soest en P. A. C. Koomen; G. G. Pouwels en J. Heimes; H. P. Vergers en M. M. Breed; F. W. de Paus en M. P. J. Heinsbergen; J. C. Olijkan en A. C. van der Vlugt-; J. Vredenburg en J. C. van Assema; J. van Schaik en A. J. M. Verbeek; J. G. Draïjer en M. E. J. van Hees; W. Vader en G. Woudenberg; K. Th. Vermeer en C. M. Fröhlich; J. W. H. den Otter en C. J. Caste- leijn; O. Verkerk en W. J. van Beekum; J. W. Scheerder en H. P. Janssen van de Voort: N. Meijer en P. J. de Groot; A. de Vries en M. A. M. Grewen: N. B. aan de Kerk en J. Schluer; J. K. A. J. van Es en W. A. M. van den Boo gaard; A Hart Nibbrig en Ch. Honing; M. E. Bouwmeester en N. W. Möring; J. Bouwman en R. Bloem. Bevallen. 18 April: J. Beukema—Zuidema, z. 19 April: B. Kruijswijk—Schrijers, z. 21 April: A. A. M. Dalk—Plasmeijer, d. A. M .v. d. Berg—Komen. d. M. Pieters—Sprengers. z. en d. W C. Buss—v. Weeren, z. D. A. v. d. Heu velRobbé. d. V. E. Petersv. Groenendaal, d. 22 April: M. v. Galen—v. Zon. z. Overleden. 21 April: J. Wiarda, 83 j., Bali- I straat. W. W. Wakker. 55 j.. M. v. Heemskerk- straat .J. M. Boeré—Hariman, 73 j., Korte Hofstraat. Uit Haarlem's Gemeenteraad Hedenmiddag vergaderde de raad der ge meente Haarlem. PUNT 1- Mededeelingen en ingekomen stukken. Het gemeentepersoneel. De heer Noordhof f (S.D.A.P.) had ken nis genomen van de mededeeling van B. en W. dat het college voldaan had aan de uit- noodiging van de Kroon om de loonen en salarissen te verlagen. Spreker betreurde het. dat de Kroon blijkbaar geen kennis ge nomen heeft van de argumenten van den raad. Er staan spreker geen andere machts middelen ten dienste dan alleen dit feit te constateeren en te betreuren. De heer Klein (r.-k.) zei het in hoofd zaak eens te zijn met den heer Noordhof f. Spreker heeft niet den indruk dat er een officieel overleg tusschen het gemeentebe stuur en den minister heeft plaats gehad. De lieer Noordewier (communist) meende, dat het personeel zich alleen kan verzetten tegen deze nieuwe loonsverlaging door zich achter de vakorganisaties te stel len. De heer Wolzak (A.-R.) vond het toe te juichen, dat de minister genoegen genomen heeft met het voorstel van de minderheid van B. en W. De heer Castricum (r.k.) heeft zich in dertijd niet in het debat gemengd omdat het toch ..boter aan de galg" gesmeerd was. Spre ker betreurde de houding van den minister. Hij stelde een motie voor om uit te spreken, dat de raad de opgelegde verlaging betreurt omdat die door de groote meerderheid van den raad niet noodzakelijk werd geacht. De heer Visser (C.H.) was het met den heer Wolzak eens. De minister was natuurlijk reeds lang bekend met het voorstel-Rooden- burg. Het personeel kan dankbaar zijn dat dit voorstel er was en dat het door den minister is aanvaard. Het aannemen der motie-Castri- cum zou spreker dwaas vinden. De heer Schaafsma (C.D.U.) was bang dat de raad het debat over de salarisquaestie weer heropenen zou. De laagst geplaatste ambtenaren gaan door deze verlaging het sterkst achteruit. Daarom kan spreker zich de motie-Castricum best verklaren. De heer van Tetering (r.k.) kon de motie Castricum niet steunen. Aanneming daarvan zou zeker boter aan de galg gesmeerd zijn, het heeft in het geheel geen resultaat. De heer van Engelen (K.D.P.) zal voor de motie stemmen als protest. De heer Roodenburg (C.H.), wethouder; een motie tegen B. en W. De heer vanDam (V.D.)B. en W. konden niets anders doen dan aan de uitnoodiging te voldoen, anders zou het personeel zwaarder getroffen zijn geworden. Voor een motie tegen B. en W. is in het geheel geen reden. Een motie aannemen tegen den minister ligt niet op den weg van den raad. De heer Van der Veldt (r.k.)het is geen motie tegen B. en W'. Ik zal er voor stemmen. De heer Reinalda (s.d.a.p), wethou der, meende dat dit debat blijk geeft van persoonlijke ontboezemingen. Teleurstelling en vreugde. Wat de zaak zelf betreft: als er een motie moet worden aangenomen, moet er een motie tegen B. en W. aangenomen worden. Reeds 2 dagen na het raadbesluit werd een koninklijk besluit uitgevaardigd met een uit noodiging aan B. en W. Het college stond voor de beslissing. Una niem is -door B. en W aan deze uitnoodiging voldaan, nadat ook het overleg unaniem daartoe had geadviseerd. B. en W. dragen dus de verantwoordelijkheid. Daarvoor had den B. en W. hun zeer ernstige redenen, in het belang der gemeente Haarlem. Als het gemeentebestuur dit niet gedaan had, zou de medewerking van de regeering in andere zaken in gevaar gekomen zijn, want dan zou tegenstand gekomen zijn als de gemeente geld van het rijk moest hebben. De houding van de regeering acht spreker onwaardig, in strijd met -het Staatsrecht. Maar nu dit zoo is. moet men er rekening -mede houden. De motie-Castricum is een slag in de lucht. De raad moet die naast zich neerleggen. Spreker heeft deze verklaring afgelegd voor eigen verantwoording. Dus niet namens B. en W. Aan den heer Klein antwoordde spreker dat er een geregeld contact geweest is tusschen den minister en het college van B. en W. Over het voorstel Roodenburg was een dagelijksch contact. Nu moet het personeel f 95.(100 offe ren, als het voorstel Roodenburg er niet ge weest was, zou het f 150.000 zijn geweest. De voorzitter achtte de uitdrukking „onwaardig" van den heer Reinalda niet toe laatbaar. De heer Reinalda: ik vind het niet on parlementair, maar ik wil er ook wel onjuist van maken. De heer Noordhof f (s.d.a.p.) achtte het betoogde van Mr. van Dam en den heer Rei nalda volkomen juist. Maar de raad mag wel uitspreken, dat de raad er zijn leedwezen over uitspreekt, dat het koninklijk besluit is uitge vaardigd zonder dat de minister heeft kunnen kennis nemen van het raadsbesluit. Worden wij nu voor het lapje gehouden. De voorzitter zei, dat de minister wel heeft kennis genomen van de argumenten van den raad, namelijk door de pers. s De heer de Braai (A.-R.)Het- stond voor ons allen vast, dat de minister dadelijk zou doorgaan met zijn verlaging toen de raad het voorstel verwierp. Het voordeel van het personeel was tenslotte gediend dooi de aanvaarding van het voorstel Roodenburg. De heer Castricum (r.-k.) ontkende dat zijn motie tegen B. en W. gericht is. B. en W. konden niet anders. De raad moet niet zonder meer aanvaar den wat nu door den minister jegens Haar lem gedaan is. De autonomie der gemeente komt in het gedrang. De minister kan zijn voordeel doen uit een uitspraak van den raad. De heer Van Tetering (r.-k.) was ook tegen de motie-Noordhoff. Als men den eisch zou stellen, dat de minister moest kennis nemen van alles wat in de raden gesproken wordt, dan zou de man in 4 dagen besjoe- kerd zijn. De heer Reinalda (S.D.A.P.)wethouder protesteerde tegen de woorden van den heer Van Tetering. Het zijn woorden den rand van de 5de plaats des lands onwaardig. Als de lagere organen meenen, dat het hoo- gere gezag onjuist handelt ten opzichte van het lagere orgaan, dan moet er geprotesteerd worden. De raad had besloten een geldleening van f l.OOO-OOÜ te sluiten met de pensioenfondsen. De minister weigerde dat goed te keuren als niet eerst de zaak tusschen binnenlandsche za ken en de gemeente over de l-oonen en salaris sen uit de wereld was gehol-pen. Op andere wij ze zal spreker tegen die houding v-on de regee ring prolesteeren. De heer Roodenburg (c.h.), wet houder. zei. dat men op het departement ook de dagbladen leest. Het raadbesluit was dus bekend. De moties zijn dus onjuist. De raad zou zich door aanneming belache- I lijk maken. De minister van Koloniën heeft 1 zich op het standpunt gesteld, dat hij de lee ning met het pensioenfonds der Indische ambtenaren niet wilde goedkeuren, voor het geschil met den minister van Binnenlandsche Zaken uit de wereld was. B. en W. hebben dat niet aan den raad meegedeeld om de debatten niet te vertroebelen. De heer Noordhoff (s. d. a. p.) protes teerde tegen de uitdrukking „belachelijk" De minister had kennis moeten nemen van het raadsdebat. Tenslotte trokken de heeren Castricum en Noordhoff hun moties in. (De zitting duurt voort.) On gecorrigeerd (De zitting duurt voort). Zijn verloofde met een mes doodgestoken. 's-GRAVENHAGE. 22 April. Het Haagsche gerechtshof behandelde in hooger beroep de zaak tegen den 22-jarigen slager P. N. de R., gedetineerd, die door de rechtbank wegens doodslag is veroordeeld tot twaalf jaar ge vangenisstraf. Verdachte heeft in den ochtend van 7 October jl. op de Juliana van Stolberglaan zijn gewezen verloofde, de 22-jarige H. P. van der Kaay, met een slagersmes in den rug gestoken. Het meisje werd zoodanig getrof fen. dat het kort daarop overleed. Er waren in de zaak thans slechts twee getuigen a charge gedagvaard. De verdedi ger, Mi-. P. J. M. Aalberse. deed een drietal getuigen a décharge hoorer.. Bij de ondervragingen door den president, Mr. Lodder, gaf verdachte toe. dat hij, na dat de verloving met zijn meisje was ver broken. haar meermalen bedreigd had. Hij zeide evenwel, de hem opgelegde straf te zwaar te vinden. Voorts verklaarde verdachte, nooit het plan te hebben gehad, het meisje te dooden. De president wees verdachte er op. dat het meisje dikwijls tegen den verdachte be schermd moest worden, en dat er veel aan wijzingen waren voor de veronderstelling, dat deze haar wilde dooden. De advocaat-generaal, mr, L. J. B. Ver meulen. requisitoir nemend, sprak van een vreeselijk misdrijf, onverschillig of men dit als moord of als doodslag qualificeert. De vraag is bier slechts, of de daarvoor opge legde straf te hoog is. Naar sureker's meening. heeft men hier te doen met moord en niet met doodslag, zoo dat hij requireerde tot vernietiging van het vonnis der rechtbank en tot veroordeeling van den verdachte tot veertien jaar gevan genisstraf, conform den oorspronkelijken eisch. De verdediger. Mr. P. J. M. Aalberse Jr., plo;tte uiterste clementie. Het hof z-al 6 Mei arrest wijzen. IJSVFREENÏGTNC, HAARLEM EN OMSTREKEN. In de Dinsdagavond gehouden ledenver gadering van de IJsvereeniging „Haarlem en Omstreken" is besloten het bestaan van deze vereeniging voor 29 jaar te verlengen. Levenslang tegen roof moordenaar geëischt. s HERTOGENBOSCH 21 April Nadat gisteren door de rechtbank te 's Hertogen bosch 64 getuigen waren gehoord in de straf zaak tegen den 30-jarigen boekhouder M. V. uit Gennep, verdacht van den roofmoord te Hassum (Duitschlanö), werd hedenmorgen de terechtzitting hervat. Na het hooren van de verdachte, die ontken, nen bleef, hield de officier van justitie mr. Dubois een uitvoerig, requisitoir,waarin hij we gens doodslag, gevolgd door diefstal en ge pleegd om dien diefstal mogelijk te maken, levenslange gevangenisstraf tegen den ver dachte eischte. VOETBAL. H. V. V.-H. F. C. Voor dezen promotie-degradatiewedstrijd, die a.s. Zondag in Den Haag plaats heeft, worden de elftallen als volgt opgesteld: H. F. C.: Schras, Dorsman, Ten Have, Van Olphen, Kruyer, Lamp, Höck, Koper, Twiss, Chapon, Hagenaar. H. V. V.: Van Dijk, v. d. Luur; Pasteur, v. d. Bosch, Huber, Bool, B. Adam, Gentis Jr., Deibert, Colthoff, Dankèlman. Het meespelen van den linksbuiten Van Dijk is nog niet zeker. (Aclv. ingez. Med.) Nieuw Adresboek van Haarlem. Bij Joh. Enschedé Zonen, Grafische In richting N.V., is uitgegeven een nieuw Adres boek van Haarlem, eerste jaargang, 1936; sa mensteller is de heer G. Eikelenboom, uit gever. Het boek is samengesteld op kaartsysteem naar de officiëele gegevens van het Bevol kingsregister der gemeente Haarlem, hetgeen pleit voor de betrouwbaarheid. Ter comple teering zijn de telefoonnummers toegevoegd, waarvoor de gegevens zijn verstrekt door de telefoonadministratie. Mutaties zijn dagelijks bijgehouden. Het adresboek is tot eind Februari bijgewerkt, met uitzondering van de stratenlijst, die tot 1 Januari 1936 is gecorrigeerd. De gegevens zijn dus met de uiterste zorg verwerkt, waardoor de grondslag is gelegd voor de periodieke verschijning van een be trouwbaren adressengids. Alle wijzigingen welke plaats vinden, worden voortaan dage lijks op het kaartregister bijgehouden. De samensteller doet hiervoor een beroep op de medewerking van het publiek; hij houdt zich aanbevolen, niet alleen voor opmerkingen, maar ook voor opgaven van verhuizingen, ves tigingen enz. Het boek begint met een lijst van de be zienswaardigheden en de voornaamste gebou wen; daarna volgen de officiëele gegevens, o.m. betreffende Provinciaal bestuur, ge meentebestuur en -instellingen en bedrijven, scholen, Justitie, Kantongerecht, advocaten, deurwaarders, medici met spreekuren, apo theken enz. Vervolgens komende alphabetische namen lijst met vermelding van beroep, straat, huis- en telefoonnummer (op witte pagina's), de beroepenlijst van zaken en bedrijven enz. (op oranje pagina's) en als laatste afdeeling op geel papier de alphabetische straten- lijst. Dit nieuwe adresboek maakt een zeer degelijken indruk en is in zéér duidelijke letter uitgevoerd. IJMUIDEN MARKTPRIJZEN. Tarbot per 50 K.G. f 0.95—0.70. Griet per 50 K.G. f 34—17. Tongen per K.G. f 1.20f 0.96. Groote schol per 50 K.G. f 3224. Middelschol per 50 K.G. f 3224. Zetschol per 50 K.G. f 3322. Klein schol per 50 K.G. f 277. Schar per 50 K.G. f 12.50—2.50. Tongschar per 50 K.G. f 3127. Rog per 20 stuks f 166.50. Vleet per stuk f 2.501.15. Kleine poon per 50 K.G. f 5.502.60. Groote schelvisch per 50 K.G. f 2714. Middelschelvisch per 50 K.G. f 2417. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 168. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 20- f 14. Kabeljauw per 125 K.G. f 43—13. Groote gullen per 50 K.G. f 15.50—8 Kleine gullen per 50 K.G. f 1511. Wijting per 50 K.G. f 4.70—1.80. Makreel per 50 K.G. f 4.50—1.80. Heilbot per K.G. f 0.920.54. Leng per stuk f 1.700.40. Koolvisch per stuk f 1.150.12. Groote hake per 125 K.G. f 112110 Middelhake per 125 K.G. f 108. Kleinemiddehakel per 50 K.G. f 47. Kleine hake per 50 K.G. f 32—22.50. BESOMMINGEN. Bloemendaal IJm. 71 270 m. f 2660. Silvain IJm. 116 715 m. f 3510. Asimuth IJm. 195, 300 m. f 2420. Oostzee IJm. 147 40 m. f 1320.. Bergen IJm. 16 350 m. f 3010. Adelante IJm. 19 480 m. f 3640. E 436 f 390. AALSMEER Omzet Veilingsvereeniging „Bloemenlust". Het jaarverslag der Coöperatieve Veilings vereeniging „Bloemenlust" te Aalsmeer ver toont een grooten achteruitgang. De omzet van de veiling liep sedert vorig jaar 300.126.39 terug en bedroeg 1.688.906.89. In het jaar 1930 had het veilingbedrijf de grootste omzet n.l. 2.895.398.18, zoodat van dat jaar of een teruggang valt te noteeren van ruim een millioen of precies 1.206.491.29. In de maand April werd het hoogste bedrag omgezet n.l. 205.027.87, terwijl de maand Augustus het slechtst was met 93.616.30. De vereeniging telt thans 523 leden en 96 zenders, waarvan de eersten een bedrag van 1.522.142.64 en de laatsten een bedrag van 164.127.68 veilden. De bruto-winst bedraagt 24.453.64; hiervan werd 24.000 op de ge bouwen afgeschreven. Aan de kweekers werd geleend f 70.000 uit het Veilingcrediet en 27.000 uit het Bloemkweekerscrediet, een saldo aangevend van 8380.56. Het hoofdproduct dezer veiling blijkt steeds de roos, gevolgd door Amerikaansche Anjers en Chrysanten; aangevoerd werden 3.635.729 bossen rozen. Ook tulpen en narcissen gedijen hier goed en volgen? zelfs met 575 en 467 dui zend bos. De grootste totale aanvoer had het jaar 1933 met 81.932.280 stuks, opbrengend 1.504.523,94: het jaar 1935 bracht op 72.714.400 stuks voor 1.196.821.61. De gemid delde opbrengst liep per stuk terug van 3.84 ct. tot 1.65 ct. De balans sloot met bezittingen en schulden op een bedrag van 420.636.73; de exploitatie rekening met verlies en winst op 128.099.96. Aan loon werd totaal betaald f 55.700.15. VORIGE KOERS KOERS* VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2 15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. Id. 1933 n 98% - - - 4 pCt. Nederl Indië 96* - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pCt. Duitschland 1930 (Youngleening) 22 22 21% Youngleening (met ver klaring) 22*-* 22* 22% BANK-DiSTELLINGEN. Amsterd. Bank U3* 114* Handel Mpij Cert, van f 250 125 Koloniale Bank 50% Ned. Ind. Handelsbank 111* Rotterd. Bank 1047/, 105 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 23* 23* - v. Berkels Patent 37* Calvé Delft Cert 58 Ned. Ford ex. 40 afst. 210 Philips Gloeil. Gem. Bezit 171*-* 171*-172* 171* 171*-* 171* 105*-s/g 106*-* - 106% 1063/s TABAKKEN. Deli Batavia 179-181 176 Deli Maatschappij iC5* - 206 201*-* 201 *-202 202-203 Senembah 197 - SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 1 1%-* 1* - Scheepvaart Unie 42-* 41 42* 42*-% 42% Kon ink. Paketvaart 85* 85* Rotterdamse he Lloyd 36 36 - Maatschappij Nederland 36*-* 36 HollandAmerika lijn 39* PETROLEUM. Kon. Petr. 251 250* 251 250 - 251 251 - 250* 251 250* Perlak Petr - Shell Union 10* 10*-* O ès 1 1 èv O 10* Continental Oil 19* 20% 20* 20% Tidewater 10%-* 107/g-ll 10% 10% CULTUUR MAATSCH. 232-233* 231 220* -231 230-* Java Cultuur 126 - Ned. Ind. Suiker Unie 108 108 Vorstenlanden 23 23 INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. 8% 9 9 Anaconda 22*-* 22*-* 22*-* 22*-* 22* Bethleh. Steel 33%-* 34*-* 33%-* 34%-* Cities Service 3* 3* 3*-* 40* - 407/8 40*-3/6 40% 41 0 1 s£ 40%-* 40%-% Kennec Copper 23 23*-% 23% 23% 23% 7* RUBBERS. Amsterd. Rubber Dell Bat. Rubber Indische Rubber Kendeng Lemboe Serbadjadi Rotterdam Tapanoell Bandar Rubber Freanger Rubber Java Caoutch Sumatra Rubber AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific Wabash Railroad Union Pacific Chic. Milwaukee Missouri Kansas Texas MIJNBOUW. Alg Explor Mij Redjane Lebong BiUiton n 'POT.ONGATTE 121*-122 72* 94*-* 129 66 42 114 50-51 85 147 20* 2-* 77* 4 4*-% 154* 222 cl 2* 1-1* 122*—123 73 91* 129 42 20*-* 2* 76 5*-* 154 220 1* 20*-* 2* 4* 5* 122*-* 72* 92* 128* - 129* 65 49* 20* 7/f. 2* 123* 2*

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11