mZ r Nieuwe Uitgaven. 20% Slagersjongen Dvuou,# VROUWENKOOR Voor de tuin W O E N S D A G 22 A P R I L 1936 HAARLEM'S DAG B t A D U Londen verandert van aspect. Een nieuw stadsbeeld... en nieuwe menschen (Van onzen correspondent) Londen, April Er is lang sprake geweest van een nieuwe brug over de Theems bij Charing Cross. Dit punt is het geografisch midden van Londen en zij, die den Theemsoever daar van tien jaren geleden kennen, zouden, indien zij thans kwa men kijken, tot de ontdekking komen dat hij onherkenbaar veranderd is. Als die nieuwe brug er komt maar men denkt er over een tunnel in plaats van een brug te bouwen en als het Adelphi Terras is opgeruimd, zal de gedaantewisseling er nagenoeg volledig zijn. Alleen het Savoy Hotel handhaaft zich nog als machtig herkenningsteeken van The Em bankment. The Cecil is lang verdwenen en in zijn plaats is het krijtrots-achtige gebouw van de Shell Mex maatschappij verrezen, met zijn vierkant bovenstuk, dat als de kast is voor de reusachtige klok, met bobbels in plaats van de decoratieve Romeinsche cijfers op de wij zerplaat, die desniettemin aan hen, die de ri vier bevaren en aan velen nabij en veraf in zuidelijken omtrek vertelt hoe laat het is, zoo dat zij het niet behoeven te vragen aan den politie-agent hetgeen een oud populair liedje adviseert. De gedaanteverwisseling is geenszins be perkt tot in en om dit geografisch midden. De gansche bebouwde oever, dien men The Em bankment noemt en die zich uitstrekt van de Lambeth-brug tot aan de Blackfriar's-brug', doet in de blanke steilte van de nieuwe ge bouwen in de verte, letterlijk en figuurlijk, denken aan de kust bij Dover. De tand des tijds, die er aan het grauwe oude een zekere waardigheid had gegeven, eigen aan alle be staan dar. lang heeft geduurd en veel lief en leed heeft ervaren, heeft nog niet geknaagd aan de stijve, verbeeldinglooze muren van Portlandsteen, die de Embankment-gevels vormen van de nieuwe hand'elspaleizen en vereenigingsgebouwen. Verandering voltrekt zich over het gansche gebied van Londen en zijn naaste omgeving. De oude volkswijken, die aan het opzichtig West End grenzen, dictricten als Pimlico bij het Victoria-station, Islington benoorden de groote eindstations van de noord-spoorwegen, Clerkenwell in de zelfde omgeving loopen leeg. Kantoorbedienden en fabrieksarbeiders plach ten er te wonen in groote oude huizen, in ver schillende meer of minder dragelijke woningen onderverdeeld. Deze menschen zijn de laatste jaren bij honderdduizenden naar den verren buitenkant van Londen verhuisd waar zij bijeen wonen in nederzettingen van kleine gelijkvloersche huizen, „bungalows". Deze uit breidingen rond Londen hebben van onvrien delijke beoordeelaars den naam gekregen van „bungaloide" aangroeisels, alsof men te doen had met ziekteverschijnselen. Inderdaad zijn deze nieuwe voorstadjes, die weinig meer zijn dan--slaapoorden voor de bewoners, noch aan trekkelijk nöch schoon. Maar er kan geen twijfel aan zijn, dat ze de bewoners een zin- delijker, een zonniger en een gezonder leven verschaffen dan zij konden hebben in de oude vervallen huizen in de triestige buurten voor noemd. Hoeveel kunstzinnige bezwaren men ook kan hebben tegen deze zoo geheeten bungaloide aangroeisels, ze zijn in elk geval teekenen van de allerwege en voortdurend ver beterende levensomstandigheden der men schen. Het type kantoor- en winkelmeisje Londen telt ze bij tienduizenden is in een dozijn jaren al even zeer veranderd en ten goede als de Embankment. Misschien is hier de invloed van de Amerikaansche films in het spel; als het zoo was zou het prettig zijn een goeden invloed te kunnen aantee- kenen voor films die soms als maatschappe lijk .ontaardend zijn veroordeeld'. Er is reden aan te nemen, dat de ned'erige arbeidsters en arbeiders van kantoor en winkel in Londen zich hebben gespiegeld aan hun goed geklee- de, zich gemakkelijk bewegende, prettige ma nieren ten toon spreidende soortgenooten op de Amerikaansche films. In elk geval doen zij in verschijning, in physiek, in doen en laten op straat en bij het werk thans nauwelijks on der voor de inwoners van filmland dat Holly wood de laatste tien jaren of zoo heeft doen zien. Als wij vertellen van het veranderende Lon den dan moeten wij nog even naar de rivier terugkeeren, waar de meer dan een eeuw oude Waterloo-brug tot den laatsten steen toe is verdwenen. Ze werd door de Londenaars als hun fraaiste staal van bruggenbouw be schouwd. De lang voorgenomen afbraak is jaren lang uitgesteld om een storm van ver zet te doen zakken. Nu is „het meesterstuk van Rennie" niet meer. En van het ontwerp van de nieuwe brug, dat in dag- en weekbla den is verschenen, kan men alvast een denk beeld krijgen van hoe de Theems er straks bij Somerset House (tegelijk kantoor van de be lastingen, van den nationalen Burgerlijken Stand. Rekenkamer en afdeeling van de Lon- densche Universiteit) uit zal zien. De nieuwe brug krijgt de nieuwe strenge lijnen van het „fitness for purpose "-beginsel. En de oude brug met haar wijde bogen en haar monu mentale balustrade zou in de klassieke atmos feer van het oude Rome of Avignon niet mis plaatst zijn geweest. In Mayfair, de deftigste woonbuurt van Londen tusschen Piccadilly en Oxford Street naar den kant van Hyde Park toe, hebben vele groote en fraaie woonhuizen, die geslachten lang het eigendom zijn geweest van aristo cratische personen, de laatste jaren plaats- geruimd voor kantoorgebouwen of flatblok- ken. Het oude Park Lane, eens het meest in drukwekkend adres in Londen, heeft het mee- rendeel van zijn markiezen en millionnairs verloren en waar eens hun huizen, vaak ware musea in hun inwendigheid, stonden, zijn thans hemelhooge hotels en flatgebouwen ver rezen. Fleet Street, de straat van de krant en den journalist, is in een half dozijn jaren ver rijkt met moderne gebouwen en het gaat er nog steeds door. Deze slordigste van alle be langrijke Londensche straten kan er zich op beroemen in het gebouw van de Daily Ex press van enkel zwart glas en vlekloos staal een van de zonderlingste moderne construc ties in de wereld te bezitten. De hal aan de straat voor het publiek doet aan niets zoo zeer denkpn dan aan de vestibule van een modem fiimpaleis. Maar de zakelijkheid van schrijfmachines, kasregisters en kaartenstel sels, om niet te spreken van de nijvere bedien den, neemt de illusie gauw weg. Niet zonder ongerustheid nemen de auto riteiten de sterke ontwikkeling van het wo nen in fiats waar. Allerwege in en om Londen worden voortdurend de pyramidale gevaarten van steen opgetrokken die ontworpen zijn om op den duren grond zooveel mogelijk men schen in hokjes samen te doen wonen. Om de ondernemingen loonend te maken ontwer pen cle bouwers deze moderne huurkazernes voor dure bewoning (huurprijzen varieeren naar gelang van hoeveelheid vertrekjes en adres van 120 pd. st. (een enkele kamer met nissen voor slapen, koken en wasschen) tot I meer dan 2000 pd. st. per jaar, in de schriel- ste afmetingen. Gezaghebbende personen, die op de gezondheid der bevolking moeten let ten, waarschuwen dat de Londensche atmos feer, die toch al veel van de ademhalingsor ganen eischt, straks aanmerkelijk meer slacht offers zal maken onder de bewoners van die kleine flats waar lucht en luchtigheid tekort moeten schieten. Waar zooveel verandering in Londen ver betering is moet men het betreuren, dat de ondernemingszin, die koortsig flatgebouwen blijft oprichten, een belangrijke behoefte als zuurstof klaarblijkelijk te laag heeft aange slagen. A. K. VAN R. Weenen wenscht luchtige programma's. Ook in de Staatsopera komen operettes. Richard Tauber, die zich in de laatste*, tijden vrij vaak te Weenen heeft opgehouden, heeft nu weer eens het besluit moeten ne men de schoone Donaustad voor eenigen tijd vaarwel te zeggen, daar bezigheden hem el ders roepen. Waarheen gaat de reis? Eerst naar de Pyreneeën, waar opnamen gemaakt worden voor een Engelsche film „Bajazzo". Het grootste deel van deze Paljas-bewerking wordt te Londen vervaardigd, maar er moes ten enkele openlucht-scènes in een roman tisch berglandschap in elkaar gezet worden. "Maar waarom nu in Spanje en in de Pyre neeën? Tengevolge van de politieke toestan den! Tengevolge van de sancties tegen Italië! Anders had men de opnamen hoogstwaar schijnlijk op het Apennynsche schiereiland gemaakt. Het filmwerk zal in heel veel opzichten ten zeerste verschillen van de bekende opera, ook wat den proloog betreft, die door Tauber niet aan het begin van het stuk, maar er mid den in gezongen zal worden. Men gaat bij de opnamen van dit filmwerk volgens een geheel nieuwe methode te werk. Tauber zal zijn liederen eerst in een studio zingen. Zijn stem wordt door middel van gra- mofoonplaten opgenomen en later dan. wan neer die platen gespeeld worden, zal Tauber bfj het luisteren naar zijn eigen liederen de daarbij gewenschto bewegingen uitvoeren. Zoodoende kan hij zijn mimiek en ook de bewegingen van zijn gezichtsspieren beter beheerschen. Wanneer Richard Tauber met de opnamen voor het Paljas-werk klaar is, begint hij on middellijk weer mede te werken in een nieuwe film „Das Land ohne Musik", een blijspel, waarvan de muziek door den Weenschen com ponist Oscar Straus geschreven werd. Doch ook Tauber heeft daartoe bijgedragen. Hij zelf heeft twee liederen voor deze film ge componeerd. De rolprent behandelt de ge schiedenis van de koningin van een sprook jesland, die geen muziek in haar rijk wil hooren. Maar zij-wordt verliefd op een jongen zanger en nu moet de toonkunst wel over haar en haar land triumpheeren. Blijspelen schijnen tegenwoordig veel meer in' den smaak van het publiek te vallen dan zwaardere of dan sentimenteele stukken. Paul Abraham is thans ook weer bezig teza men met Hans Jaray en Felix Joachimscn, een muzikaal blijspel te schrijven, dat als hoofd figuur den hertog van Reichstadt, .,1'Aiglon" Napoleons zoon, heeft, die zooals men weet de laatste jaren van zijn vroeg afgebroken leven op 't.-slot Schönbrunn te Weenen gesle ten heeft, waar hij ook, in 1832. gestorven is. Abrahams werk zal „Serenade in Schön brunn" geheeten zijn en zal vermoedelijk nog voor het einde van dit jaar in het vermaarde Theater an der Wien opgevoerd worden. Ook in de groote Weensche Staatsopera geeft men heden ten dage de voorkeur aan het lichtere genre muziek. Het schijnt, dat het publiek weinig trek meer heeft in zwaar dere kost. Een revue-achtig ballet gaat er op het oogenblik bij het publiek in als koek. Léhars operette de maestro noemde zijn werk zelf een „Sing-Spiel" „Giuditta" al het vorige jaar een groot succes geweest. Wanneer men, wat af en toe is voorgekomen, Johan Strauss operette „Der Fledermaus" in de groote opera voor het voetlicht bracht, was de zaal steeds uitver kocht, niettegenstaande elke Weener dat stuk toch al wel lang kent. En zoodoende is men op het idee gekomen méér operettes in dezen vroeger zoo ernstigen tempel van mu ziek op te laten voeren. Men denkt erover Léhar's operettes „Friederike" en -Das Land des Lachelns' op de planken van het opera gebouw te brengen en ook overweegt men de mogelijkheid een nieuwe operette van Kal man, „Kaiserin Josephine" en een zangspel van Paumgartner, Rossini in Neapel", op te voeren, welk laatste stuk pas te Zürich zijn première beleefde. De wereldbekende schoenenfabriek Bata m Tsjechoslowakije heeft hoogere aspiraties dan een schoenmaker, die bij zijn leest moet blij ven. Zij wil namelijk ook films gaan vervaar digen en is van plan te dien einde een eigen groote studio te Kudlow bij Zlin te bouwen. De directie heeft een commissie naar Holly wood gestuurd om de filmproductie aldaar iu oogenschouw te gaan nemen. De in Ame rika opgedane ervaring kan dan te pas ko men bij het oprichten van een Bata-filmfa- W. M. BEKAAR. Muurschilderingen van Prof. Dr. A. J. der Kinderen. De Levensverzekering-Maatschappij van ..de Nederlanden" van 1845 heeft laten uitge ven een bundeltje reproducties van het mee- rer.deel der cntwerp-teekeningen. die prof. dr. A. J. der Kinderen voor de „Algemeene" te Amsterdam heeft vervaardigd en die door hem in het trappenhuis van het verzekerings gebouw op het Damrak aldaar zijn uitge voerd. Bij dit achttal reproducties is door H. P. Bremmer een toelichting gegeven. Jongens en natuurkunde door J. C. Alders. Dit is de titel van een boek. dat zou kunnen worden beschouwd als een vervolg op het be kende boek „Jongens en electriciteit". De schrijver J. C. Alders heeft er beschrijvingen in gegeven van tallooze interessante proeven op het gebied van warmte, geluid, licht, vloeistoffen, gassen en krachtenleer, ge schikt voor jongens van ongeveer 14 jaar en ouder. Een groot aantal van die proeven zijn toe gelicht met teekeningen en zijn met eenvou dige hulpmiddelen na te doen door de lezers. Van de zelf te maken toestellen noemen wij sterrekijker, miscroscoop, regenmeter en windmeter. In den tekst zijn vele illustraties opgeno men en bovendien bevat het boek 65 platen. De uitgevers zijn W. J. Thieme en Cie te Zutphen. Martha ELggerth In „De lokkende Stem" Een nieuwe Tobis-Magna-film, waarin Martha Eggerth onder regie van Geza v. Bol- vary de hoofdrol zal spelen, komt in Neder land onder den titel „De lokkende Stem". Kori, voor Paschen zijn de groote revue-scè nes opgenomen, die het muzikale hoogtepunt van de film zullen uitmaken. Paul Hartmann speelt als Britsch officier de mannelijke hoofdrol. Staatkundige richtlijnen. De Nationaal-Socialistische Beweging in Nederland heeft dezer dagen een brochure het licht doen zien „Staatkundige richt lijnen" getiteld, welke in de plaats treedt van een vroegere uitgave („Nationaal-Socialisti sche (Fascistische) Staatsleer") In de inleiding wordt gezegd, dat de N.S.B. zich verzet tegen den huidigen Godloozen Staat, welke „vervallen is tot het huidige mengsel van libéralisme, democratie en Marxisme, waardoor ons Volk rechtstreeks naar den ondergang gevoerd wordt Tegen over dezen Godloozen Staat steit de N.S.B. den God-belijdenden Staat. Alvorens over te gaan tot een uiteenzetting van de door de N.S.B. aanvaarde richtlijnen wordt in twee hoofdstukken behandeld de demo-liberale revolutie en de gevolgen van het parlementaire stelsel. Omtrent dit laat ste wordt o.m. gezegd, dat het als uiterste consequentie van de democratie deze heeft doen verworden tot een dictatuur van on verantwoordelijke partijleiders. Ingegaan wordt op de deskundigheid van de Tweede Kamerleden, waarmee het volgens de brochure treurig gesteld is. Ten aanzien van de practische politiek wordt geconsta teerd, dat de Christelijke partijen het demo- liberale stelsel (stelsel volgens hetwelk ieder een rechtstreeks heeft mede uit te maken hoe er geregeerd moet worden- en wel zoo, dat de meerderheid der individueele meeningen dit heeft te beslissen) verdedigen, omdat zij er van profiteeren, haar beginselen zouden zij daaraan hebben opgeofferd. Als voornaamste doeleinden van de natio- naal-socialistische beweging worden ge noemd 1. het bevorderen van een Godbelijdende samenleving; 2. herstel der Koninklijke Souvereiniteit; 3. versterking van de nationale saamhoorig- heid en in verband daarmede, 4. opheffing van den pchtieken partijen- strijd; 5. instellying van een Minister-President schap, met uitgebreide en krachtige regeerings bevoegdheid en in verband daarmede, 6. afschaffing van het parlementaire stel sel; 7. organisatie van de maatschappelijke groepen tot corporaties en deze te bestem men als de kringen uit wier midden deskun dige volksvertegenwoordigers worden aange wezen; 8. het instellen van een sociaal-economi sche en een cultuurkamer, waaronder de corporaties georganiseerd worden; 9. de sociaal-economische corporaties die nen als organen tot samenwerking van kapi taal en arbeid, en dus tot opheffing van den klassenstrijd; 10. verbod van werkstakingen en uitslui tingen; 11. Krachtige bestrijding der werkloosheid; j 12. krachtige bevordering van de geestelijke ontwikkeling der natie. Spreek er niet meer over ik doe het toch niet!" Onder dezen titel, die bijna gelijkluidend is aan de uitlating van minister Colijn, die in de Tweede Kamer zei „Spreek er niet meer over, want wij doen het toch niet", heeft de Nederlandsche Vereeniging voor waardevast i geld in Den Haag een brochure uitgegeven, die de monetaire politiek van de huidige re- geering behandelt en daartegenover de ge dachten der vereeniging stelt. Eerst wordt de aanpassingspolitiek van de regeering bespro- ken. De prijsbeweging bij de eindproducten is j in de laatste jaren door de starheid van loo- i nen, huren, rente verplichtingen en over- i heidslasten aan weinig verandering onder- hevig geweest. De toestand heeft de regeering tot aan passingspolitiek gedreven. De brochure beschrijft hoe men tracht tot aanpassing te komen, daarbij gehinderd door stagnaties in het internationale ruilverkeer die tot prijsverstoring, onrendabel worden van bedrijven, geringer worden van de koop kracht en toeneming van de werkloosheid leiden. Uitvoerig worden de steunverleeningen aan bedrijven, gemeenten etc. besproken en dan wordt geconstateerd, dat men de door de regeering gekozen aanpassingswij ze zou kun nen noemen den Sint Vitusdans der mone taire politiek. „Telkenmale ziet de regeering zich ge dwongen iets te doen, wat zij eigenlijk niet wil en zij blijkt niet bij machte datgene wat zij wèl wil, inderdaad ook te doen". Dit acht de brochure op den duur funest. Vervolgens wordt de toestand bij devalua tie besproken. Daarvoor wordt de ontwikke ling van den kostprijs besproken, achtereen volgens vóór devaluatie na een periode van ..benaderende aanpassing", onmiddellijk na devaluatie, bij herstel van evenwicht. De brochure zegt dan „Het is toch zoo dui delijk, dat men de scheefgetrokken verhou dingen met den aan het goud omhoog ge trokken gulden niet kan herstellen en dat het èn voor de ondernemers, èn voor de arbeiders, èn voor de beleggers, èn voor de schatkist noodzakelijk is, de bond met het goud, die dat alles scheef trekt, te verbreken. Aan de hand van eenige tabellen betref fende faillissementer en werkloosheid wordt aangetoond, dat de vooruitzichten voor En geland en Amerika gematigd optimistisch, voor België sinds de devaluatie gunstig en voor Nederland hopeloos somber zouden zijn. „Ondanks dit alles", zoo wordt vervolgd, „zegt de minister-president: ..Spreek er niet meer over, want wij doen het toch niet". Om dit standpunt toe te lichten worden eenige van de motieven van minister Colijn afge drukt, waarop door de vereeniging commen taar wordt gegeven. Het zijn betoogen dat in Nederland geen devaluatie noodig is, ge volgd door de positieve bezwaren, die de mi nister tegen devaluatie aanvoert. Ook deze laatste bezwaren worden in' de brochure, die er lijnrecht stelling tegen neemt, besproken. „Volgens sommigen verwekt spreken over devaluatie onrust ter beurze, verliezen voor beleggers, hooge rentelasten voor het be drijfsleven. Ware dat zoo, dan zou zwijgen wellicht in het belang van het bedrijfsleven zijn. Wij verwerpen déze overweging", merkt de brochure op: „Een zwijgzame St Vitus dans neemt de spanningen niet weg. Wij mógen niet zwijgen! De plicht tot het dienen van het land noopt óns niet tot zwijgen, doch tot spreken. Slechts het loslaten van den huidigen gou den standaard zal Nederland in staat stel len. met groote inspanning en grimmige vastberadenheid zich weer te verheffen uit de economische depressie, waarin het is ge raakt en waarin het thans dreigt onder te gaan". /tHEÉP/ TJMNCJENj HOLLAND-AMERIKA LIJN. Leerdam, 20 v. New-York te Philadelphia. Breedijk, Rott. n. N. York 20 9.58 v.m.) 45 mijl Z.W. van Land's End. Spaarndam, N.-York n. Rott. 19 (4.19 n.m.) 470 mijl WZW v. Land's End. Stad Amsterdam. 21 v. Tyne te Oxolosund, n. Rott.-Vlaardingen. Stad Haarlem, Vlaard. n. Pto. Ferrajo 20 (8.59 v.m.) 25 mijl Z.O. van Niton. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisr.) 21 te Antw. vertr. 22. Heemskerk (thuisreis) 21 v. Dar-es-Salaam. Boschfontein, 21 v. Amsterdam te Rott. Springfontein (uitr.) 20 te Mombassa. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN. Serooskerk, Antwerpen n. Hamburg p. 21 (v.m.) Vlissingep. Zuiderkerk, 22 (v.m.) v. Japan te Rott. verw. Gaasterkerk (uitr.) 19 van Shanghai. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens, 21 van Batavia te Amsterdam Poeiau Bras (uitr.) 21 v. Port Said. Johan de Witt (uitr.) 20 van Sabang. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, 21 v. Rott. n. Hamburg. HOLLAND—BRITSCH-INDIëLIJN. Streefkerk, 21 van Rotterdam n. Calcutta via Antwerpen. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Nijkerk, 21 v. Rott. n. Sydney via Antwerpen KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Alkmaar, 20 van Guayaquil naar Paita. Costa Rica, Barbados n. Amst. p. 20 Flores. Deucalion, 20 van Baria n. Syracuse. Euterpe, 21 v. Bordeaux te Amst. Ganymedes, 21 v. Stamboul n. Izmir. Helder, 21 v. Hamburg te Amst. Irene, 18 v. Pto. Barrios n. Amst. Oberon, Lissabon .n Amst. p. 20 Ouessant. Orion, 20 van Barcelona n. Alexandrië. Orpheus, 20 v. Villabarcia n. Lissabon. Pluto 21 van Stettin te Amsterdam. Rhea. 20 v. Amsterdam te Aarhuus. Triton, Maranham n. Londen p. 21 Ma deira. Ulysses. 20 v. Algiers n. Malta. Vesta, 20 v. Ceuta n. Malaga. Poseidon, 20 van Valencia te Rott. Hercules, Constantza n. Amst. 20 te Malta. ROTTERDAMSCKE LLOYD. Sibajak (thuisr.) 21 te Marseille. Kertosono (uitr.) 19 v. Sabang. ROTTERDAM-ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisr.) 20 v. Rio Janeiro. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Myrmidon, Batavia n. Amsterdam 20 te Singapore. Protesilaus, Rotterdam n. Japan 21 v. Pe- nang. City of Bristol, Japan n. Rott. 18 te Cebu. Alcinous, Amst. n. Java 21 v. Suez. City of Florence, Dairen n. Rott. 21 v. Havre via Londen. City of Derby, Saigon n. Rott, 21 v. Port Sudan. 471ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 3de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 22 April 1936 Hooge Prijzen 100— 2434 7394 9452 Pryzen van f 45 51 532 1296 1485 2274 2479 2720 2998 3255 3408 3528 3729 4109 4536 4844 5123 5187 5257 6238 6242 6373 6713 6794 6858 7030 7036 7083 7092 7371 7484 8240 8276 8370 8495 8589 8695 8705 8742 9330 9705 10041 10048 10133 10358 10440 10480 10496 10501 10783 10964 11183 11275 11337 11684 11726 11973 12086 12133 12378 12417 12888 12994 13011 13260 13400 13578 13811 14109 14614 14824 14980 15176 16308 16782 16895 17010 17096 17499 17801 17816 17819 17931 13239 18409 18523 18735 19023 19086 19139 19324 19634 19793 19854 20238 20266 20703 Heden overleed zacht en kalm onze lieve Vader, Be huwd- en Grootvader Jan Wiarda Weduwnaar van Aukje de Jong, in den ou>d«rdom van 84 jaar. J. BRON—WIARDA T. BRON en kleinkinderen Haarlem, 21 April 1936 Balistraat 9 De teraardebestelling zal plaats hebben op Zaterdag 25 April as. te 11.45 uur op de Algemeene Begraaf plaats, ingang Kleverlaan. Heden overleed onze lieve Zuster en Behuwdzuster, Mevrouw Cornelia Elisabeth Alida van Gilse van der Pais Weduwe van den Heer J. Bos. Aer denhout: N. DTSERINCK VA-N GILSE VAN DER PALS W. DYSERINCK Hilversum: J. KOLFF VAN GILSE VAN DER PALS Dr, W. M. KOLFF 21 April 1936 TIJDELIJK OP ALLE óók op het verven van Gordijnen, Tapijten. Gevraagd ea aangeboden Holl., Duitsch, Oostenr. vr. huis- houdpersoneel, v. g. g. v„ voor den dag en intern. Boogaard's Plaatsingbureau Jansstraat 56 Telef. 14170 Gevraagd een flinke DIENSTBODE voor dag en nacht, Zelfst. kun nende werken. Adr. Pauwlaan 7 Heemstede Gevraagd in klein eezin NET BOTEN MEISJE voor dag en nacht. Zelfstandig kunnende werken en koken. Zon der goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Br. no. 4633 bur. van dit blad NETTE MEISJES GEVRAAGD Aanmelden na 5 uur Wasserij DUIJN, Amsterdamschevaart 20 Samenwerking gezocht met kapi taalkrachtig MUZIEKLIEFHEBBER (kenner) Br. no. 4632 bur. van dit blad Wordt gevraagd een hij GEUKERS. Oranjeboomstr. 53 TE HUUR of TE KOOP gevr, burgerwoonhuis met pl.m. 400 M2, tuingrond, poort of inrij, gel. tusschen Houtplein-Zand- voorterl. Br. no. 4643 bur. v.d. bl. ftzcdlSwjllisA? met krenten en rozijnen voor 20ctM sr"» DAMES, die in een VROUWENKOOR wenschen te zingen, wordt de gelegenheid geboden, zich bij een NIEUW SAMEN TE STELLEN ENSEMBLE aan te sluiten. Behoorlijke stem wordt vereischt. Ge brek aan muziekkennis behoeft geen bezwaar te zijn, daar tevens de gelegenheid bestaat, DESGEWENSCHT die kennis in den kortst mogelijken tijd te verwerven. Aanmelding HEDEN en MORGEN vanaf des morgens 11 uur. Muziekschool, Wilhelminastraat 51, Telefoon 15691. Stofzuigerhuis „ELECTRO FORT" GROOTE HOUTSTRAAT 94 TELEFOON 17077 Het sinds jaren bekende STOFZUIGERHUIS, heeft alle bekende merken STOFZUIGERS voorradig, tegen de bekende LAGE PRIJZEN, onder coulante garantie, o.a. Hoover 40.-, Hamilton Beach ƒ35.-, El. Lux ƒ15.-, Excelsior ƒ15-, Premier ƒ12.50, Pre mier Duplex 25.-, Regina 7.50 enz. enz. Betaling regelen wij desgewenscht met U. KOMT U EVEN KIJKEN TE HUUR pracht huis, 6 kamers m. keuken en zolder. Jan v. d. Berghstraat H'stede. Huurpr. 31.50 p. mnd. Te bevr. Jan Steenlaan 19, Tel. 29190. Gevraagd een VRIJ HUIS te Bloemendaal of Santpoort, max. 32.50 p. mnd. Br. no. 4642 bur. van dit blakl ADVOCAAT J. pers. d. onervarenh. in zaken in moeilijkh., vr. gratis hulp v. Mr in de R. Br. no. 4636 bur. van dit blad TAP-VERGUNNING te koop gevraagd. Brieven met prijsopg. no. 4638 bur. van dit blad WINKELHUIZEN TE HUUR Groote Houtstraat Groote Houtstraat Rozenstraat Oude Gracht Kruisweg Kruisstraat Kruisweg Jansstraat 35.- 46.— 10.— Inlicht. Makelaarskantoor Snoeck, Stationsplein 13 Tel. Gebr. 17145 Violen en Primula's 50 ct. p. bak. Treurrozen 25 ct. Randpalm 2 ct. 1.50 per 100 stuks. Slorkers. Zil- verspar. Coniferen ln soorten. Stamrozen 15 ct. Struikrozen 10 v. 25 cent. Appel- en pereboomen vruchtdragend SO ct. Tuinazalea's 25 ot. Heesters 10 ct. Klimop 10 ct. Aalbessenstruiken 10 ct. p. st. Grootbl, rozen 10 voor 1. Pracht soorten. Bessenhulst, Louwezeeres Rhododendrons enz. enz. bij W. SPARREBOOM, Berckheyidestraat 22 bij den Schotersingel. Franco thuis. GEM. ZIT-SLAAPKAMER TE HUUR v. heer in villa te A'hout, dicht bij trein en tram, m, of z. pens., vrijst, villa m. gr. tuin, bij ge goede fam. Br. no. 4637 bur. van dit blad Te koop aangeboden een oude Fnesche staartklok. Te bevr. Julianalaan 9 Overveen. Amerik. 7 pers. OPEN AUTO'S TE KOOP GEVR. liefst Buick, Nash, enz. Ook Che vrolet Coach, Sedans, enz. gevr, Brieven Stadhuispleingarage, Zaandam, Telef. 4027 Om in den zomer en najaar uw tuin van kleurige bloemen te voorzien moet U thans Dahlias, Gladiolen, Begonia's. Lelies enz. planten. Vooral de Dahlia geeft een schat van bloemen voor ka mer en tuin. Door de vele nieuwe aanwinsten van de laatste jaren heeft ze een plaats verkregen, welke n(et licht zal worden ont nomen. Wij leveren 10 nieuwe Decoratieve Dahlia's in 10 soorten voor 1.50 en 10 nieuwe Cactus- Dahlia's in 10 soorten voor 1.5 fli

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 3