ZATERDAG 25 APRIL 1936 HAARLEM'S DAGBLAD VOETBAL. De wedstryden van a.s. Zondag De wedstrijden voor de competities zijn nu bijna overal afgeloopen Thans vragen die voor het landskampioenschap, promotie en degradatie en voor den beker de volle aan dacht. Voor het kampioenschap van Nederland worden gespeeld Enschedé—Ajax en Feijen- oord»N.A.C. Het Groningsche Be Quick heeft een weekje vrij om van den schrik over de twee nederlagen te bekomen. De strijd in Rotterdam tusschen de twee nog ongeslagen clubs zal wel veel spannender zijn, dan die in Enschedé, waar Ajax wel alle krachten zal vergaren om zich na de 41 ne derlaag tegen Feijenoord to rehabiliteeren. Het zal den Amsterdammers niet meevallen. Voor Afdeeling I vinden we genoteerd de promotiwedstrijd tusschen de twee Utreeht- sche clubs D.O.S. en Velox. Dat zal me daar in de grijze Bisschopsstad een drukte geven! Zooals men weet is D.O.S. j.l. Zondag met haar in Schiedam bevochten gelijke spel uit stekend gestart. Als zij nu ook van haar plaatsgenoot wint, maakt zij een heel mooie kans op promotie. Het voorspellen van den uitslag van dezen wedstrijd behoort echter vrijwel tot de onmogelijkheden. Verder wordt voor Afdeeling I nog de eer ste degradatiewedstrijd door Kinheim ge speeld- Zij moet daartoe in het Noorden de Heldersche Racing Club bekampen. We kun nen niet veel anders doen. dan aan de Vel- sensche vereeniging veel succes toewenschen In een strijd, waarin het er ongetwijfeld warmpjes zal toegaan. H. V. V.—H. F. C. En dan krijsen we voor Afdeelins II den fweeden degradatiewedstrijd van H.F.C. Zi.i ontmoet in Den Haag haar tegenstandster uit de grijze oudheid H.V.V, Het stemt wel eenigszins weemoedig, twee nude clubs, die aan het Nederlandsche voetbal zulk een goeden naam hebben gegeven, om hun be staan te zien vechten. Vraag het aan iede- ren onbevooroordeelden voetballiefhebber, ze zouden allemaal willen, dat ze beide in de eerste klas konden spelen. Maar dit kan eenmaal niet. De kans bestaat zelfs, dat ze er het volgend seizoen geen van beide in komen. Ook HF.C. doet intusschen als de club. die in het nauw zit: ze brengt telkens wijzigingen in de samenstelling van de ploeg aan: wijzigingen, die meestal geen verbete ringen bliiken te zijn. Het is altijd, zooals het weinig fraai genoemd wordt: lood om oud ijzer! Hoofdzaak is, dat de snelers snel ler moeten starten; ze moeten zich vlugger herstellen, wanneer ze gepasseerd worden; niet nog een gedeelte van een seconde blij ven liggen als ze gevallen zijn en vooral niet, zooals we Koper vaak zien doen. blijven staan wanneer de bal ontnomen wordt. En fin. dat zijn allemaal raadgevingen, die de trainer en de elftal-commissie ze ook wel tel kens zal eeven De strïïd wordt eeleïd door scheidsrechter Van Welzenes. De elftallen komen als volgt tegenover elkaar te staan: H. F. C.! Schras, Dorsman. Ten Have. Van Olphen, Kruyer, Lamp. Hoek. Koper, Twiss, Chapon, Hagenaar. H. V. V.: Van Dijk, v. d. Luur, Pasteur, v. d. iBosch, Hub er, Bool. B. Adam. Gentis Jr.. Deibert, Colthoff, Dankelman. De KennemersZandvoort. Op het Haarlem-terrein krijgen we nog onverwacht een belangrijken wedstrijd te zien. name'ijk tusschen de Kennemers en Zandvoort. Zooals onze lezers weten, moeten die twee derde-klassers met elkaar uitma ken. wie promotiewedstrijden voor de tweede klas mag spelen. Het is met Zandvoort wel wat vreemd geloopen. Nadat zij zoowat het geheele seizoen mét de Wij kers een wedloop naar het kampioenschap had gehouden, kreeg zij tenslotte een voorsprong van niet minder dan vier punten, een achterstand, die voor de Kennemers haast niet in te ha len leek. Zandvoort behoefde uit haar laat ste twee wedstrijden tegen Scheveningen en Hillegom maar één punt te halen, om kam pioen te zijn. maar daartoe bleek zij niet- bij machte, zoodat de Beverwijksche club met het spelen van een beslissingswedstrijd nog plotseling een mooie kans krijgt. De t-wee partijen zijn volkomen aan elkaar gewaagd, wat ook uit de resultaten van de twee com petitiewedstrijden blijkt: ze wonnen er bei de één en het toeval wilde, dat dit succes telkens in een uitwedstrijd behaald werd. Aan een voorspelling van den uitslag wagen wij ons niet. De volgende elftallen binden den strijd aan: De Kennemers: Van Urk. Duivemans, v. d. Bos. Effern. Dinkla. Gordijn. Bakker. Horemans, Groot, Steeman. Bret- houwer. Zandvoort J. v. d. Bos. J. de Munck, Schuiten. A. Weber. Luiting. Vinke. G. Keur. D. de Munck, Zwijnsberg. J. Weber, Kenip. De mogelijkheid bestaat dat voor Luiting, die ongesteld is, een ander moet invallen. HERMES-D. V. S.—R. C. H. Voor de zesde ronde heeft de Racing geloot tegen Hermes-D. V. S. en wel in Schiedam. Een gelijk spel is dus voor de Racing voldoen de om verder te kunnen bekeren. Het volgen de elftal zal probeeren het zoover te brengen: Metten, Kors, Prevost Sr., N. N.. Slot, Oomen, Paape, Lam, Van der Horst, Hoogendoorn. Lenselink. BELGIë—ENGELAND. De interlandwedstrijd België—Engeland, die op Zaterdag 9 Mei te Brussel wordt ge speeld, zal door scheidsrechter Dr J. F. van Moorsel geleid worden. D. W. V—E. D. O. E. D. O. speelt Zondag een vriendschappe- lijken wedstrijd in Amsterdam met het vol gende elftal: Stouten. Van der Boor.. Boeree, Koppen. Van der Schalie. Van Geemen. S. Spek, Kohier, Van der Putten, Schijvenaar, P. Spek. HAARL. VOETBALBOND. Haarlem III kampioen van Afd. IA. Kennemers III degradeert. Het heeft in de competitie van afd. IA niet aan spanning ontbroken, hetgeen wel duide lijk blijkt uit het feit. dat eerst in de laatste wedstrijden de beslissing over kampioenschap en degradatie is gevallen. De groote wedstrijd tusschen Haarlem III en E.D.O. V is in een 53 overwinning voor de roodbroeken geëindigd, waardoor zij het afdeelingskampioenschap hebben veroverd. Na den fraaien eindspurt van de laatste weken is dit feit zeker een felicitatie dubbel waard. Kennemers III moest in IJmuiden tegen Stormvogels IV met 20 het onderspit delven en daar Kinheim III de fraaie prestatie leverde, aan Haarlem IIIA op eigen veld door een 21 zege de beide punten te ontfutselen, zijn de Kennemers thans genoodzaakt het volgende seizoen in de tweede klasse door te brengen. R.C.H. III verloor met 43 van D.W.O.. ter wijl Spaarnestad met 3—1 door Vliegende Vogels geklopt werd. Van veel belang waren deze resultaten ove rigens niet meer; alleen de onderlinge rang schikking is er eenigszins door gewijzigd. Het programma voor Zondag. Zondag a.s. speelt het H.V.B.-elftal een oefenwedstrijd tegen Haarlem II. Ongetwijfeld zal het voor de H.V.B.'ers een nuttige oefe ning zijn om eens tegen de roodbroeken in het veld te komen. Voor de lagere afdeelingen zijn eenige pro motie-wedstrijden vastgesteld. Scheidsrechterskaart«n. Zaterdag 25 April 1936 (van 5 tot 5.30 uur), groep A. toe en met Z WEDSTR LIDPROGRAMMA VOOR ZONDAG 26 APRIL 1936. HVB-Beker HillinenSchoten. 2 uur. J. H. Luijken. Oefenwedstrijd HVB-ElftalHaarlem 2 10 uur, terr. Haarlem, J. Fortgens. Promotie competitie 2e klasse. Geen wedstrijden. Promotie competitie 3e klasse, groep A. Bloemendaal Vet—Zandvoort 3, 10 u., terr. HFC, H. Scholts Hzn. (grensrechters H. Hurkmans en W. van Loenen). Promotie 3e klasse Groep B: H.F.C. 4—Beverwijk 4, 10 uur, (terrein E.D.O.) G. F. Born (grensrechters H. D. Kist de Ruïjter Jr. en J. Weber. Zeemeeuwen 4Zandvoort3, 10 u., terrein H'stede. J. N. Spierdijk (grensrechters Tli. van Kampen en W. Th. Maas). Promotie competitie 3e klasse groep C. Beverwijk 3VSV 5, 10 uur ter Spaarnaam. J. D. Rigbers Jr. (grensrechters A. van Dam en J Joosten). Gewone competitie: 2a VSV 3Damiaten, 12 uur, J. F. Ploeg. 2b E.T.O.Halfweg 2, 2 uur, J. v. d. Wereld. 2d DIO 2—EDO C, 11.30 u., W. F. Ie Fèbre. 3a EHS 5Hillinen 3, 10 uur, G. J. Tillemans. 3c ETO 2—Hillegom 3, 12 uur, J. M. P. Giebels 3g Droste 3—Hillinen 4, 10 u., A. C. J. Crombeen. Kenau 4EDO 8, 10 uur, A. G. Peperkoorn. Halfweg 4DIO 4, il uur. L. A. A. Gieske. 3h EHS 4—DeCeO 3. 12 uur. S. Koning. VSV 6—WH 2. 12 U.. M. J. v. Toorenburg. VI. Vogels 3—Bloemendaal 5. 2 u„ A. J. Deen. 3j THB 5—Bloemendaal 6, 10 uur, G. C. Th. Heering. 3k Haarlem 9Swastika 2, 10 u.. A. v. Kampen Kennemers 9—Schoten 5, 10 uur, A. Kuyper. (terr. Sportpark) 3 1 DeCeO 4—IVO 3, 10 zurJ99U REdoPui-oeC 31 DeCeO 4Schoten 6. 12 u.. Th. Port-gies. Kennemers 10IVO 3, 10 uur, J. N. Cramer. Junioren-competitie: B. EHSHFC b. 10 uur, J. P. Bierman. DeCeO—Hillinen, 10 uur, J. v. d. Eykhoff. D. EDO c—HFC c, 10 uur. J. Pronk. F. SpaarnevogelsHFC d, 10 uur, J. C. Luiten KORFBAL. HAARL. KORFBALBOND. De wedstrijden voor Zondag. Het programma voor Zondag luidt: 2e kl. B.: Ons Genoegen 2Zandvoort. Promotie-degradatie le2e kl. Osno 1Paivu 1. Promotie-degradatie 2e3e kl. Oosterkwartier 4Aurora 3 Bekerwedstrijden. Voor de na-competitie zijn vastgesteld: A: Sport Vereent 2Aurora 2 Animo 1Oosterkwartier 2 Haarlem 3—T.H.B. 2 B: Flora 1Watervliet 2 Aurora 1—D.S.V. 1 Sport Vereent 3Oosterkwartier 3 Lagere series. A: E.T.O. 1Haarlem 4/5 Aurora 4T.H.B. 3 Watervliet 3—D.S.V. 2 B. D.S.V. 3—Flora 2 Meerlebosch 2S.V. 4/5 ZWEMMEN. NATIONAAL ZWEMFEEST VAN H.P.C. Op Zondagavond 10 Mei houdt de H.P.C. een groot nationaal zwemfeest in het Sport- fondsenbad te Haarlem. Dit zwemfeest zal hoofdzakelijk bestaan uit Olympische nummers. Het programma bevat o.a.: 100 M. vrije slag, 200 M. schoolslag en 100 M. rugslag voor dames en voor heeren 200 M. vrije slag, 100 M. rug slag en 200 M. schoolslag. Tevens staan eenige estafettes zoowel voor dames als heeren op het programma. Ook het nummer schoonspringen voor hee ren is niet vergeten. Het bestuur van H.P.C. doet alle mogelijke moeite om den Indischen springer Haasman. die voor ons land in Ber lijn uit zal komen, in Haarlem te laten sprin gen. Tot slot wordt een polowedstrijd gespeeld, waarin H.P.C. aan de Nederlandsche kampi oenen, H. Z. en P. C. uit Den Haag partij zal geven. SCHAKEN. HET OOSTEN—DE ARBEIDERS SCHAAKCLUB. Donderdagavond speelde de Schaakclub ..Het Oosten" een wedstrijd tegen „De Ar beidersschaakclub" met het volgende resul taat: Het OostenDe Arbeidersschaakclub, Bern ernaStevenhagen 01 PrinsenHetem 01 Seijtsv. Keulen 01 Weitkampv, d. Plas y2y2 K. Baartse—de Wit 1—0 J. BaartseJongens 01 Bijster'Meijer 01 Piers-Verhuist 10 BeemBerlo 01 KosterD. Buur 10 VeermanD. P. Buur 10 Veldlhuizende Groot 01 Traksel Sr.Noyans VzVz HuizingBoogaard 1—0 KeddeSminia 01 BlokOffenberg 01 LubeekSmit 10 Volk Jr.Schaaf 01 TanusStaring 01 MulderKroon 10 Traksel Jr.Planjé 10 De la CourtBergman y3Vv. Volk Sr.Tork 01 Totaal 9^—131/z CRICKET. ALGEMEENE VERGADERING HAARL. CRICKETBOND. Donderdag hield de Haarlemsche Cricket bond zijn algemeene vergadering in café restaurant Brinkmann. De voorzitter, de heer C. L. van Lennep, opende t-e half negen de vergadering en heet te allen welkom; in het bijzonder mr, F. A. Davidson, als eere-voorzitter, waarna de voor zitter een overzicht gaf over de laatste 25 jaar. In het bijzonder herdacht werden de heeren A. van den Berg, en F. Heldert die voor den H. C. B. veel en nuttig werk verricht hebben. De jaarverslagen van den secretaris en penningmeester werden onder dankzegging goedgekeurd. Aan Haarlem III werd de kampioensme daille uitgereikt en aan de heeren Van Mus- scher (R.C.H.) en Van Roon t'C.V.H.) me dailles resp. voor de beste batting- en bow- ilngprestalie. Het bestuur werd in zijn geheel bij accla matie herkozen. Daar de H. C. B. dit jaar 25 jaar bestaat is door de algemeene vergadering op voor stel van het bestuur aangenomen dit jaar geen contributie en inleggeld te betalen als feestgave. Tevens werd besloten een extra prijs beschikbaar te stellen voor de beste pres tatie. Besloten werd de competitie te doen be ginnen op 23 Mei a.s. Te half tien werd de vergadering gesloten Een bezoek aan hef Olympisch Stadion te Berlijn. Toen in 1928 te Amsterdam de Spelen dei- negende Olympiade plaatsvonden, was reeds lang van tevoren ieder Nederlander en vooral ieder Amsterdammer van deze grootsche sportgebeurtenis op de hoogte, zoo niet ver vuld. Dit vormde een typisch contrast met de bijkans onverschillige wijze, waarop de bevol king van Parijs, als geheel genomen in 1924 de Spelen in het Stadion van Colombes be schouwde. Het is ons toon wel gebeurd, dat in een gesprek met Parijsche taxichauffeurs bleek, dat zij zelfs den weg naar het Stadion niet kenden, terwijl de Spelen reeds aan den gang waren. Parijs is zulk een groote stad en er is steeds zooveel te doen dat deze Olym pische Spelen slechts als een onderdeel, zij het dan wel een groot onderdeel, van een reeks van gebeurtenissen werd bezien. Nu worden over een paar maanden de Olympische Spelen weer in een stad van het formaat van Parijs gehouden. Maar Berlijn is er wel degelijk nu reeds geheel van vervuld. Men ziet zelfs in geheel Duitschland dit jaar 1936 gekwalificeerd als ,,Het Olympische Jaar." Dit is niet alleen een gevolg van het feit, dat de Duitschers in het algemeen de sport meer toegewijd zijn dan de Franschen, met name de athletische sport, maar het mag bekend worden verondersteld, dat van hoogerhand in het „Derde Rijk" de belangstelling voor de Spelen met alle middelen wordt gevoed. De leiding van het nieuwe Duitschland beschouwt deze Olympische Spelen als een grootsch mid del voor propaganda in dien zin vooral, dat men er vrienden door hoopt te winnen in alle vijftig landen der wereld, die hun sportver- tegenwoordigers naar Berlijn zullen zenden. Deze stemming, gepaard aan de ontwijfelbare organisatorische talenten der Duitschers deden ons met graagte de gelegenheid aangrijpen, die ons dezer dagen geboden werd, ter bezich tiging van het Olympische Stadion, met alles wat daar in letterlijken en figuurlijken zin omheen is. Wij verwachtten iets overweldi gends te zien en wij zijn daarin niet be schaamd geworden. Wij werden rondgeleid door Dr. juris Krause en over dezen functionnaris moeten wij iets aparts zeggen. Het tegenwoordige Duitschland tracht zijn representanten te vinden onder de jongeren, een systeem, dat om meer dan een reden verklaarbaar is. Dr. juris Krause, pers chef van de Spelen der negende Olympiade, is een der zulken. De functie van perschef bij de Olympische Spelen is zeker een der aller zwaarste. Deze functionnaris moet er nu bij de voorbereiding en straks tijdens de Spelen voor zorgen, dat honderden sportjournalisten van alle naties en alle temperamenten tevre den zijn met zijn regeling van de bericht geving per telefoon, telegraaf, telex en al die andere technische hulpmiddelen, waarover de pers tegenwoordig beschikt. Duizenden cou ranten over de geheele wereld, die allen hun nieuws liefst sneller dan een ander willen hebben, stellen hun eischen voor de meest uiteenloopende bijzondere regelingen en de perschef heeft voor hen allen te zorgen, twee weken lang. Zij moeten allen zonder uitzon dering tevreden zijn, want er moeten immers vrienden gemaakt worden, ook, neen vooral onder de pers, de machtigste beïnvloedster van de publieke opinie. Dr. juris Krause, een tenger mannetje van 27 jaar. heeft deze bijna bovenmenschelijke taak op de schouders ge kregen. En nu wij hem hebben leeren kennen, jelooven wij, dat deze kalme glimlachende jongeman zich met succes door dezen arbeid zal heenslaan. Wij wandelden met hem over den machtigen boulevard, die den oprit naar het Stadion vormt, en er speciaal voor is aangelegd. Vlak bij het ovaalvormige bouwwerk gekomen kre gen wij een overweldigenden indruk van dit 28 meter hooge gevaarte, geheel opgetrokken uit enorme blokken natuursteen. Wij klom men de trappen op en kwamen op den boven sten omgang- Diep beneden ons lag het frisch- groene middenveld van het Stadion, waarop zich op 1 Augustus de vertegenwoordigers van 50 landen met hun vlaggen zullen opstellen voor de Openingsceremonie. De ruimtewer king van het geheel.is frappant en aan ons architectonisch leekenoog kwam het voor, dat dit voornamelijk-een .gevolg is van het feit, dat de tribunes geheel onoverdekt zijn en dat er feitelijk twee machtige geheel doorloopende tribunes boven elkaar liggen, waarvan de tweede ongeveer te halver hoogte van het ge heel beginnende, een paar meter naar buiten uitspringt. Wanneer het Stadion op den openingsdag geheel gevuld zal zijn, zullen er honderddui zend menschen zitten, bijkans driémaal zoo veel als in het Stadion te Amsterdam. Aan de eene korte boog van het ovaal staat een enor me installatie voor het vermelden der uitsla gen, de tegenoverliggende boog wordt bijna geheel ingenomen .door reusachtige trappen, die aan de buitenzijde naar beneden voeren en waarover straks de sportsmen der naties het Stadion zullen binnenkomen, hetgeen on getwijfeld een imposant schouwspel zal op leveren. Tusschen de beide trappen bevindt zich de poort, waardoor de Marathonloopers het Stadion zullen verlaten en er weder in terugkeeren. Het geheele Stadion is gebouwd in den klas sieken stijl, dien men van reproductie der ruïnes uit het oude Griekenland en Rome kent. Het valt daarbij alleen voor de organisatoren maar te hopen, dat het weer zich tijdens de Spelen van zijn gunstigste zijde zal doen kennen. Intusschen is dit hoofdstadion, hoezeer in drukwekkend uit een oogpunt van zijn „noch nie dagewesene" machtigheid, nog niet het interessantste. Onze geleider bracht ons ook nog naar de „bijgebouwen". Het werkwaardig- ste is daarvan wel het tweede sportveld, dat naast het Stadion gelegen is en dat in zijn afmetingen en indeeling precies gelijk is aan het hoofdstadion, uitgezonderd natuurlijk de tribunes. Op dit veld kunnen de deelnemers tot vlak voor het oogenblik, dat zij in het Stadion hun kunsten moeten vertoonen zich oefenen en losloopen. De loopbaan is precies even lang. springbakken e.d. liggen precies op dezelfde plaats als in het groote Stadion. Wanneer de deelnemers aan den start moeten ver schijnen, bereiken zij het groote stadion in drie minuten door een tunnel, die de beide velden onder den grond door verbindt. Een dergelijke oefen gelegenheid is iets nieuws voor de Olympische Spelen. Wij zagen verder het hockeyst-adion, het polostadion (voor polo te paard dan, welver- staan) de tennisbanen en kwamen vervolgens aan het Zwemstadion, dat 18000 toeschouwers kan bergen en dat natuurlijk ook op de mo dernste wijze is ingericht. Hoewel dit een openlucht bassin is, zal het. water door een speciale installatie constant op een tempera tuur van 18 graden Celsius worden gehouden. En een paar minuten loopen van dit zwem- strijdperk ligt ook zoowaar weer een tweede open bad, zonder tribunes, maar met dezelfde officieele afmetingen, met dezelfde groene tegels, die door het kristalheldere water te zien zullen zijn, met denzelfden springtoren tot 10 meter hoogte. En enkele minuten verder wor den wij in een gebouw gebracht, dat een over dekte zweminrichting blijkt te zijn van een sierlijkheid, die de beide open baden nog ge heel in den schaduw stelt en die ook haar 10 Meter toren heeft. De zwemsport lijkt op de Spelen te Berlijn beter bediend dan welke andere sport ook en onze Willie's en Rie's zullen ervan profiteeren. Wij hebben nog veel meer gezien, maar een gedetailleerde beschrijving hiervan zou ons te ver voeren. Er is natuurlijk een Marathon toren, die van een duizelingwekkende hoogte is, er zijn heele reeksen van gebouwen, die de Kunst, de zware athletiek, het schermen enz. .binnen hun muren zullen zien, er zijn prach tige turnzalen, er is het huis, dat den vrou welijken deelnemers tot onderkomen zal die nen en er is tenslotte de Frellichtbühne, het Openluchttheater, waar tijdens de Spelen con certen en andere opvoeringen zullen worden gegeven en ook de turnwedstrijden zullen plaatsvinden. Twintigduizend toeschouwers kunnen hier op het amphitheater plaats vin den en zij zullen alleen reeds genieten van den waarlijk idyllischen aanblik van dit, even eens in klassieken stijl gebouwde theater, dat in een natuurlijken kom ligt en waaromheen de donkere pijnboomen een prachtigen ach tergrond vormen. Onze begeleider heeft ons met een nooit ver flauwend geduld Ingelicht over reeksen van details, het heeft ons bijwijlen geduizeld van cijfers en getallen. Wij zullen u dit alles maar besparen. Eén ding hebben wij niet gevraagd: hoeveel dit alles wel kost en of men het geld er werkelijk uit denkt te halen, zooals Amster dam dat heeft klaargespeeld en Los Angeles. Want de kosten moeten al even indrukwek kend zijn als het architectonisch resultaat. Wij hebben ons alleen met dit laatste bemoeid en het heeft ons een indruk gegeven, dien wij niet spoedig zullen vergeten. Hier zullen duizenden toeschouwers een plaats kunnen vinden bij de Olympische Spelen te Berlijn. HOCKEY. DE NEDERLAAG VAN ONZE LAND- 1 GENOOTEN TEGEN FRANKRIJK. De vroegere links-binnen van het Neder- landsch elftal, thans meer op den voorgrond tredend als ijshockeyer en als slagroeier van Njord, H. Dupon, schrijft in het clubblad, zijner vereeniging H.H.IJ.C. harde woorden aan het adres van de Nederlandsche hockeyers naar aanleiding van de nederlaag tegen de Franschen, woorden die mogelijk in verband -met de wedstrijden te Hannover, Lausanne en Berlijn van belang kunnen zijn. De N.R.Ct. ontleent aaan dit artikel, dat volgens 'den heer Dupon de Franschen zeer verdiend wonen. Hun veldminderheid aan het slot van den wedstrijd was het gevolg van de toen begrijpelijke defensieve tactiek der Franschen, die meer systeem in hun spel hadden, meer snelheid en die ook technisch meerendeels beter waren. Foutief is het dat de spelers tevoren en in de rust al verkleed in het veld komen en afkoelen, wat zeer on gunstig is. Verkeerd is óók, dat allerlei per sonen die iets of niets te zeggen hebben, contact met de spelers hebben. Dit is een groote fout. De leiding van een team moet bij één .persoon berusten. Of dit de captain of eer. trainer of een leider is doet er niet toe. Deze eene persoon heeft het te zeggen en niemand anders. De spelers worden an ders afgeleid, letten niet genoeg op hun in structies, enz. (Neem hierbij een voorbeeld aan onze voetballers). Nu nog iets over het spel zelf. Het Neder landsche elftal heeft slecht gespeeld, uitge zonderd Schuitgcr. Ankerman en soms Van den Berg. Het heele team speelde zonder den wil om ie winnen en zonder fanatisme. Ik geloof niet dat dit gauw zal veranderen. Misschien spelen ze nu en dan wel eens een goeden wedstrijd, maar een constant goeden vorm zooals ons voetbalteam zullen ze niet spoedig krijgen. Hier ontbreekt een man als Lotsy; iemand die de „leiding" heeft. Dit ontbreekt haast in iedere hockeyclub en ook bij ons, maar dit moet juist verbeterd wor den. Hoe de resultaten in zoo'n geval kun nen zijn, zien wij o.a. bij het jeugd team dat naai' Keulen is geweest. De Franschen gaven veel zuiverder aan en ze vervielen niet in de fout van enkele Nederlanders zooals Tresling en de Looper die soms zoo hard sloegen dat hun eigen voorhoede den bal niet kon bemachtigen en zelfs werd een keer een bal midden in het publiek geslagen, die voor den rechtsbuiten bedoeld was. De Nederlanders dreven een bal, na hem gestopt te hebben eerst nog een paar passen op, en gaven hem dan pas over. De Franschen deden dit echter direct. Zij wonnen hierdoor veel aan terrein en hadden bovendien minder kans dat hun medespelers offisde kwamen te staan. Hun loopen was veel soepeler en sneller. Laten we zorgen dat dit bij ons ook zoo wordt. Denk er voor het volgende seizoen aan dat je met veel oefe nen. speciaal in sticktechniek en snelheid en vooral met enthousiasme heel veel kunt be reiken. LAWNTENNIS. PERRY TSJECHISCH KAMPIOEN. Uit Praag: De eerste beslissing in het tournooi der internationale Tsjechische kampioenschap pen viel Donderdag en wel in het heeren- enkelspel. In een stroomenden regen werd de finale tusschen Perry en den Tsjech Hecht gespeeld. Perry won het kampioenschap met 6—2, 6—3, 4—6, 6—1. OLYMPISCHE SPELEN. JAN WILS IN DE INTERNATIONALE JURY. Naar wij vernemen heeft de bekende bouwer van het Olympisch Stadion te Amsterdam, Jan Wils. een uitnoodiging ontvangen zit ting te nemen in de internationale jury, die de ingekomen werken voor den architec tuurwedstrijd te Berlijn zal beoordeelen. Kon. Militaire Sport- vereeniging. Het gouden jubileum. Uit Den Haag: De K. M. S. V. viert dit jaar haar gouden jubileum, in verband waar mede verschillende hippische wedstrijden worden gehouden. Vrijdagmorgen half negen werd door den voorzitter, kolonel Quarles van Ufford. na mens het bestuur, een krans gelegd op het graf van wijlen Prins Hendrik, den vroegeren beschermheer van de vereeniging. Tegen negen uur werd op Duindal. achter de theeschenkerij een begin gemaakt met den cindwedstrijd van de dressuurproeven, waar van in de verschillende garnizoenen de voor wedstrijden hadden plaats gehad. Aan de dressuurproeven werd deelgenomen door 25 ruiters, onder wie vijf voor de Olym pische dressuurproef. De overige 20 ruiters namen deel aan den corpswedstrijd en (of) den personeelen wedstrijd, aan den eersten 16, aan den tweeden 12. zoodat bij acht rui ters de verrichting voor beide wedstrijden telde. Te elf uur verscheen de Koningin op het terrein, vergezeld van haar adjudant, luit.- kolone! De Jonge van Ellemeet en freule Van Tets. Het bestuur van de K. M S. V. stond en haie opgesteld ter begroeting van de Vorstin. In den ring verschenen gedurende het ver blijf van H. M. kapt. jhr. Van der Brandeler op Thronfolger, luit.-kolonel baron Van Voortst tot Voorst op Donizetti en kapt. Ver- ;teegh op Ad Astra. De Olympische miters kregen allen een hartelijk applaus. Ook nadat ze klaar waren met hun proeven bleef de Koningin nog eenigen tijd bij de ge commandeerde dressuurproeven tegenwoor dig. Na de middagpauze volgden nog luit. De Bruine on Rosine en luit Hasselman op Irish Dorris, waarna de Olympische miters weer kwamen. De Koningin heeft bij het vertrek haar ^roote tevredenheid aan den voorzitter be tuigd over de prestaties der ruiters, welke zij gezien had. De uitspraak van de jury luidde als volgt: Personeele wedstrijd: 1. Majoor De Kruyff met Gloria, 191 pun ten., 2. luit. De Bruine met Rosine, 187 pun ten, 3. Ritmeester Mazel met Nerone, 181 p., 4. kapt. Van den Brandeler met Thronfolger, 178 pnfc., 5. luit.-kol. baron Van Voorst tot Voorst, met Donizetti 173 p. Eervolle vermelding: luit. Hoytema van Ko nijnenburg en kapt. Strootman, ieder met 170 punten. Korpswedstrijd (om den beker) 1. De Rijschool met de luits. Hasselman en Van Reede. 335 nunten. 2. 8e R.V.A. met kapt. Cool en luit. de Bruine 333 p. Kolonel Quarles van Ufford heeft met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10