ZATERDAG 25 APRIL 1956 HAARLEM'S DAGBLAD 8 „De Roekelooze" (Publieke opinie) draait in Luxor. In de film, -die in het Luxor Sound-Theater gaat draaien, wordt aangetoond hoe de pu blieke opinie door haar groote willekeur veel kan vernielen en weer herstellen in een kort tijdsbestek. gr 1 7* Jean Harlow, de be- p m wegelijke en blond- harige, is het middel- Mm punt van de film en fpK I l om haar groepeeren ÜT Mi. zich de andere figu_ ren. als William Po- |§L wel1 in zijn rol van Ned Riley den vuri- jB?» Sen aanbidder, die '■•iSI Juist op de critieke ui j i4-^l momenten pech F* f A j yL heeft; Bob Harrison, f de verwende million- t lï m wl«Ss nairszoon wiens geld JEAN HARLOW, hem geen geluk heeft de revue-ster Mona kunnen brengen, en Leslie uit „De Roeke- die zich eenzaam looze". voelt; Joe Mercer, de vroegere verloofde van Bob: Grannie met haar goede hart en haar zenuwachtige bitsheid. Jean Harlow is de bekende Broadway- actrïce Mona Leslie, onstuimig van karakter, overijld en roekeloos in haar handelingen en uitingen. Op wel zeer ongewone wijze komt zij. in contact met Bob Harrison, die haar meer afleiding kan bezorgen dan de weinig vlotte Ned Riley en die haar aan boord van zijn luxueuse jacht vertelt van zijn eenzaam heid en zijn behoefte aan liefde, Mona begint van hem te houden, doch beseft niet dat een gevoel van medelijden hierbij de hoofdfactor is. Zij verlaat het tooneel en volgt hem als zijn vrouw naar zijn woonplaats, waar zij zich al gauw ongelukkig begint te voelen. Alle kennissen van Bob, zelfs zijn vader, be schouwen haar ais een indringster want Bob heeft door dit huwelijk zijn verloofde Joe Mercer in den steek gelaten op een ma nier die zij sterk afkeuren. De eenige. die zich sympathiek tegenover Mona gedraagt is Joe zelf. ïntusschen is Ned diep in de put. In zijn wanhoop komt hij dronken bij Grannie zijn nood klagen, die hem raad moet geven De onhoudbare toe- stand begint Bob te ll||lr W* drukken evenals Mo- na. Een uitbarsting daad begaat te trou- wen met iemand, WÊm voor wier. zij niet de minste liefde koestert M j Op het huwelijksfeest s M' zonder eenige vreug- M J de verwijt Bob Joe lÊm WW J|>i# ~J| haar daad en voegt |A||/ J|jF M er aan toe dat zijn ;ff huwelijk een misluk- t&Mi king is naar hij nu j u 'Vmvn t beseft. Mona heeft w" iM1 O WELL, deze uitlating gehoord en in een roekelooze reactie veroorzaakt zij een scène, die in dé gegeven omstandigheden beter had kunnen worden vermeden. Bob verliest zijn zelfbeheersching, hij be drinkt zich en in de dronken zwaarmoedig heid komt- hij tot de conclusie dat hij een mislukkeling is. Na een gesprek met Mona en Ned pleegt hij in een naastgelegen ver trek zelfmoord. Verdacht van moord op haar echtgenoot- wordt Mona aangeklaagd, doch de jury acht haar onschuldig. Zij wordt vrij gesproken door de rechtbank. Doch niet door de pu blieke opinie, die zoo tegen haar is dat zij geen contracten meer kan afsluiten om als revuester in het levensonderhoud van zich zelf en van het zoontje dat zij het leven heeft geschonken te voorzien, nadat zij een financieele regeling met den vader van Bob heeft afgewezen. Met veel moeite weet Ned haar eindelijk in een show te laten optreden, waarin hij een deel van zijn geld heeft gestoken voor eigen risico. Aanvankelijk dreigt de revue te zullen mïsloopen omdat, het publiek bij de eerste voorstelling luid tegen haar optreden protesteert, doch als zij in wanhoop de men- schen bezweert dat zij onschuldig is. dan wijzigt zich de publieke opinie en loopt alles goed af. En dan weet Ned op een critiek moment voor de eerste maal een succes te bereiken, het, succes waarop hij reeds zoo lang heeft moeten wachten. De film ,,De Roekelooze". die als onder titel heeft „Publieke Opinie" geeft behalve dramatische tafereelen en komische scènes een paar show-nummers te zien, waarin Jean Harlow o.a, zingt: „Everything 's done before". Het voorprogramma bevat in de eerste plaats een uitgebreid Paramount filmjour naal. We zien daarin o.a. opnamen uit de autorace om den Grooten Prijs van Monaco, boa traces op de Thames, en motorbootwed strijden bij den reusachtigen Boulderdam in Amerika, den wegwedstrijd Parijs-Brussel, beelden van de verwoesting in Gainesville in den Amerikaanschen staat Georgia, waar een orkaan heeft gewoed en van een proef vaart van de Queen Mary. Een knappe voorfilm is „De begraven buit" (Buried Loot) die aantoont, dat al is een misdaad nog zoo knap in elkaar gezet de straf toch niet te ontkomen is. Cinema Palace: „Savoy Hotel 217" met Harts Albers. De jalouzie heeft al heel wat narigheid in de wereld gebracht en dat zij in staat is 'n van orgine fatsoenlijk mensch tot de meest oiwerantwoordelijka daden te drijven, dat ondervindt Andrei Antonowitsj Wolodkin, kellner in het Moskousche Savoy Hotel hier aan den lijve. Op kamer 217 van dit hotel klinkt op een avond in den jare 1910 een schot- en als het onthutste personeel op de noodlottige plaats is aangekomen, treft hei daar het ontzielde lichaam aan van een schoone, schatrijke jonge vrouw. Er rijst, ten onrechte, verdenking tegen Andrei, maar het zou nooit tot een ernstige zaak voor hem geworden zijn. als hij niet het slachtoffer van vrouwelijke jalouzie was geworden. Het k- hem heel wet moeite de-en aanva1 a? te wenden doch tezamen met het lieve kamermeisje Dascha gelukt het hem het net van leugens te verwijderen en den waren moordenaar op te sporen. Want., tenslotte :s deze kellner Andrei Antonowitsj Wolodkin niemand minder dan Hans Albers. die der gelijke situaties met zijn onmiskenbaar flair haarfijn pleegt op te helderen. Albers is in Savoy Hotel 217" uitstekend op dreef en de ronmantische, soms wat mysterieuze per soonlijkheid, die hij in deze geschiedenis uit het oude Rusland moet uitbeelden, heeft hij voortreffelijk gemarkeerd. De enkele regels die wij hierboven aan den inhoud wijdden, geven slechts in groote lijnen den loop der gebeurtenissen uit den film weer. Er doen zich in werkelijkheid allerlei omstandig heden en verwikkelingen voor, die de film rijk aan spanning en emotie maken en waar over wij hier het stilzwijgen zullen bewaren. Behalve Hans Albers, die respectievelijk als kellner, conferencier en zwerver op het doek verschijnt en de belangrijkste figuur uit het stuk is, noemen wij Brigitte Homey als de dame-uit-de-society, Gusti Huber als het charmante kamermeisje, Kathe Dorsche als1 de jaloersche linnenjuffrouw en Jakob Tiedtke als de advocaat Schapkin. De regie is van den bekwamen Ufa-regisseur Gustav Ucicky. Voor de pauze een gevarieerd voorpro gramma. Er is een uitgebreid journaal* uit eigen land en van buiten onze grenzen, een interessant natuurfilmpje over vogels in het wild en een komische film met muziek en dans. Rembrandt vertoont: „Veille d'armes" met Annabellaj Rembrandt vertoont „Veille d'Armes". in het Nederlandseh ..Eerloos" genoemd, een Framche film van den regisseur Marcel l'Herbier. Het is een zeldzaam mooie film. deze rolprent- met Annabella. in het dagelijk- sche leven Suzanne Charpentier genaamd, en met Victor Francen. Signoret. Renoir en andere. Hier hebben we weer eens een sublieme geluidsopname samen met buiten gewone fotografie, prachtig spel en een sce nario, dat wel zeer knap in elkaar is gezet. (Het is trouwens gemaakt naar een boek van den bekenden Franschen schrijver Claude Farrère, lid van de Académie Francaise, en Luci en Népotyf. Bovendien is het een be schaafde taal die we te hooren krijgen. Na tallooze malen het nasale. verminkte-En- gelsch der rauwe Amerikaansche stemmen, eindelijk weer eens het melodïeuse Fransch. Hoeveel beschaafder doet ook niet de om gang tusschen superieuren en minderen aan die typisch gemoedelijke sfeer onder de mi litairen, mogelijk door innerlijke beschaving. De fpm speelt aan boord van oorlogsche pen. dit is het eenige wat men eventueel te- sen „Eerloos" zou kunnen aanvoeren. Doch een militaristisch karakter draagt zij niet direct: ooriogsverheerliiking zit er niet in ongesloten. Voor dat al is het spel te eenvou dig en.... te realistisch. In haar distinctie, haar niet-lawaaierig zijn en in de realiteitsuitbeelding ligt de kracht van de film. Men heeft den gang van zaken, zooals die in werkelijkheid zou kunnen gebeu ren niet mooier en niet sensationeeler wil- 'en maken. Dat is in alles merkbaar, in de fo tografie. in het geluid, dialoog, zelfs tot in de wijze van schminken toe. De opnamen zijn in een wcord af. Van tiid tot tijd ontdekt men in de film. wat ook reeds in andere- Franscho rolprenten het geval was. ware kunstfoto's. Men lette eens op de korte opna men van het lichten van het anker, de zee gezichten bij zonsondergang en tallooze an dere momenten. Elke opname op zichzelf is weloverwogen en streng van lijn. Een bijzonder mooi effect is bereikt met het laten afwisselen van gewone en lichtblauw getinte gedeelten. Het verhaal is het volgende: Na het einde van de Franschë vlootmanoeuvres, heerscht overal feeststemming, doch in de vroolijkheid mengt zich een gevoel van onrust bij de offi cieren want in het nabije Oosten is een revo lutie uitgebroken en rebellen hebben zich van een kruiser meester gemaakt wat tot ernstige gebeurtenissen aanleiding kan ge ven. Tijdens het feest dat door den comman dant van de „Alma" De Corlaix en zijn jonge vrouw Jeanne wordt gegeven, komt het be richt binnen dat de rebellen een Fransch schip hebben gemolesteerd en dat de Alma en de Kléber worden uitgezonden om het rebel- lenschip desnoods met geweld tot reden te brengen. Aan de staf van de Alma wordt een jong officier, d'Artelles, toegevoegd. Jeanne, die hem voor haar huwelijk goed heeft ge kend, veinst hem nooit eerder gezien te heb ben als hij door haar man aan hem voor gesteld wordt. Als zij van het onmiddellijke vertrek hoort tracht zij met hulp van haar zuster d'Artelles te spreken te krijgen om zich van zijn zwijgen tegenover haar man te verzekeren, wat eigenlijk overbodig is. Zij be gaat de onvoorzichtigheid hem in zijn hut op te wachten, wordt daarin per ongeluk opge sloten en kan niet meer aan land gaan. D'Ar telles is radeloos als hij het bemerkt: ten einde raad verbergt hij haar met medewe ten van zijn trouwen oppasser Leduc in zijn hut om een schandaal te vermijden. Pen volgenden nacht ontdekt men in de mist een schip, dat zonder licht vaart en dat men eerst voor de Kléber houdt, daar het lichtseinen op de juiste wijze beantwoord wat in d'Artelles hut zoowel door hem als door den adjunct-commandant Brambourg wordt op gemerkt. Toch blijkt dat het het rebellenschip is als de Alma door een torpedo tot zinken wordt gebracht, echter nadat het geschut het vijan delijke schip in den grond heeft geboord. Bij het gevecht is d'Artelles doodelijk gewond. Luduc redt Mme De Corlaix. terwijl ook De Corlaix op het laatse oogenblik wordt gered. Hij moe*- echter voor den krijgsraad ver schijnen om het verlies van zijn schip te ver antwoorden. dat aan zijn nalatigheid wordt toegeschreven. Zijn intieme vriend admiraal Morbraz leidt het verhoor met pijnlijke on partijdigheid. De eenige overlevende, die het ontvangen der lichtsignalen zou kunnen be vestigen is Brambourg, wiens geheugen echter door zijn verwondingen is geschokt. De Cor laix dreigt te worden veroordeeld, doch Jeanne bewijst om de eer van haar man te redden, dat Brambourg de signalen heeft ge zien. Zij stelt haar eigpn eer in de waa°- -rB-'i p-V.011- mor. iirovp. vinge?1-*-"ken c-n in zijn eer hersteld. Hij gelooft onvoor waardelijk in haar trouw, te meer waar een brief van d'Artelles die bewijst. Het spel zoowel van de rasactrice Anna- belle, ais van Victor Francen, den rustigen commandant, Signoret. den admiraal met zijn humoristische opmerkingen. Robert Vidalin. den jonge officier d'Artelles en Renoir, die de rol van Brambourg speelt, is uitstekend. Hei voorprogramma bevat Fox Movitone wereldnieuws over verschillende actueele on derwerpen. evenals het Polygoon journaal, dat opnamen aan de nagedachtenis van den voorzitter der Tweede Kamer jhr. Ruys de Beerenbrouck wijdt. Een komische Comi Co- lor teekenfilm geeft de geschiedenis van een landbouwende Little red Hen en haar jon gen Frans Hals.- „Michael Strogoff", Koerier van den Tsaar. Annabella als vrouw van den commandant De Corlaix en Signoret in de rol van admiraal Hans Albers en Brigitte Homey, zooals zij spelen in de film „Savoy Hotel 217", die deze week in Cinema Palace te zien is. EEN GAUGUIN VERKOCHT VOOR 10.000 POND STERLING. De Daily Telegraph meldt uit New York, dat een van de beroemste en grootste wer ken van Paul Gauguin, den Franschen schil der, die in 1903 op 55 jarigen leeftijd is overleden, door het Museum van schoone kunsten te Boston is aangekocht voor meer dan 10.000 pond. Gauguin heeft dit werk in 1897 in Tahiti geschilderd. Het is getiteld: „Vanwaar komen wij? Wat zijn wij? Waar gaan wij heen?" Het was de bedoeling van Gauguin, dat dit zijn laatste werk zou zijn. Teen hij het ge- "ee-i bad. deed hij een m:s-ukfce poging tot rsi'mcord. Hij hoopte, dat de schilderij in het Paleis Luxembourg te Parijs zou worden geplaatst. Aan den in 1828 te Nantes geboren en in 1905 te Parijs overleden schrijver Jules Verne danken we een reeks van fantastische, spannende verhalen, die de jeugd en ook vele volwassenen van de meeste beschaafde lan den in sterk geboeide aandacht verslonden hebben. Op het oogenblik staat het in 1876 geschre ven boek Michael Strogoff in vrij algemeene belangstelling. Nog niet lang geleden heeft de Avro het eenige weken lang als Radio- tooneel met vervolg uitgezonden en nu ver toont het Frans Hals Theater de Tobis-film Michael Strogoff. Om die film te kunnen genieten, moet men wel sterke zenuwen (hebben hel gaat er rauw en ruw toe. Ontzettende gevechten worden geleverd waarbij er op den vijand ingehouwen wordt, burgers worden naai gevangenkampen gevoerd, dorpen in brand gestoken en dat alles op de niets-ontziende manier van halve wilden. De geschiedenis speèlt zich af ten tijde van Alexander de Tweede van Rusland, De Tartaren komen in opstand en trekken in woeste, alles vernielende benden op naar Omsk, dat weldra in hun handen valt. De broeder van den Tsaar verblijft in Irkoetsk, dat geheel geïsoleerd is, ook al doordat de Tartaren de telegraafpalen omgehakt heb ben. Omdat de broeder bekend moet zijn met de plannen van de Russische reserves, moet er een koerier naar hem toe. Michael Strogoff, kozakken-ritmeester wordt met de uiterst gevaarlijke opdracht belast. De vreeselijke belevenissen, die Michael heeft te doorstaan, maken dat je de hevigste emoties ondergaat bij het zien van de bijna onmen- 'schelijke bezoekingen, die hij heeft te onder gaan en te overwinnen. Je voelt je soms als in den ban van een benauwden droom, van 'een nachtmerrie. Michael Strogoff wordt zeer sympathiek •uitgebeeld door Adolf Wohlbriick, het meisje Nadja, dat hem op reis een grote steun is, wordt zeer goed gespeeld door Maria An- dergast. Iwan Ogareff, de gedegradeerde oud- Russische officier, nu aanvoerder van de Tartaren, vindt een uitstekenden vertolker in Alexander Golling, hij is op en top de bruut. Telkens als de spanning op zijn hoogst is, komen de twee oorlogscorrespondenten, de Franschman Jolivet. (Kurt Vesperman) en 'de Engelschman Blount (Theo Lingen) weer 'even verlichting brengen; het is zoo'n grap pig paar, 'dat op de gebeurtenissen ieder naar 'zijn aard zoo kostelij'k reageert, dat zij voor de noodige ontspanning zorgen en die ont- 'spanning is voor de toeschouwers absoluut noodzakelijk. Een film die diepen indruk maakt, ge regisseerd door Richard Eichberg. Het voor programma geeft Paramount Nieuws met beelden uit Parijs, Brussel, Monte Carlo Praag. enz. enz. en een aardige film van een damesband. Morbraz in de sublieme Fransche film „Veille d'Armes" (Eerloos). Een nieuwe film uif den Napoleonfischen tijd. Propaganda-Avond voor „De Lichthoeve". Marion Davies en Dick Powell in Hearts Divided In de studio's van Warner Bros wordt ge werkt aan een nieuwe film. getiteld ..Hearts Divided". Het wordt een film. die de groote gebeurtenissen in de eerste jaren van de ne gentiende eeuw in de Oude en Nieuwe We reld in beeld moet brengen. Verschillende historische figuren zullen in Hearts Divided" ontreden In de eerste olaats Ti. om as Jefferson president van de Vereenigde Staten van 1801 tot 1809, die in '1803 (het jaar waarin de film speelt) zestig jaar was. Verder zullen in de film te zien zijn Alexan der Hamilton, werkzaam bij het departement van financiën, die kort na 1803 in een duel met Aaron Buur (die later vice-president van de Ver. Staten werd) doodelijk werd ge wond: John Marshall, officier bij het- Hoog Gerechtshof van 1801 tot 1835: James Madi son, staatssecretaris van 1801 tot 1809. Ook treden op James Monroe, de gezant in Lon den. later onder Madison staatssecretaris, die in 1816 als 5e president van U.S.A. door de natie werd gekozen, en Albert Gallatin, se cretaris van de schatkist van 1801 tot 1813. Tenslotte nog een belangrijk persoon uit de film: Napoleon, die in dien tijd tot keizer van Frankrijk werd- gekroond. Al deze personen, die een meer of minder belangrijke rol hebben gespeeld in het poli tieke leven van het jaar 1803, vormen het middelpunt van de nieuwe Warner-produc tie, die door der. bekenden regisseur Frank Borzage wordt geregiseerd. Marion Davies heeft de rol van Betsy Patterson gekregen, Dick Powell is haar te genspeler en vertolkt de rol van Jérome Bo naparte, den broer van Napoleon, die als am bassadeur van den staat Louisiana handels betrekkingen onderhield met Amerika, in 18C3 Elizabeth Patterson huwde, doch later op last van Napoleon dien band verbrak en naar Europa terug keerde. Claude Rains, als Don Louis in de film „De kleine Madonna" naar het boek van Hervey Allen, krijgt in deze film „Hearts Divided" de Napoleon-rol te vervullen. Verschillende an dere acteurs spelen mee, waaronder Charlie Buggies, Everett Horton, Arthur Treacher etc Naar het origineel van Rida Johnson Young is door Doyle en Robinson een scena rio geschreven. De bekende componisten van een aantal ..filmsongs" Dubin en Warren hebben drie nummers voor „Hearts Divided" gecompo neerd. Een der liederen, met gelijken titel als de film. is een duet dat door Marion Davies en Dick Powell wordt gezongen. Een ander is een ballade uit den Napoleonti- schen tijd. die door Powell in het Engelsch en Fransch zal worden gezongen GELUKKIGE SHIRLEY TEMPLE? De Daily Telegraph heeft uit Hollywood ge meld, dat het jeugdige filmactricetje Shirley Temple (Donderdag vierde zij haar zevende verjaardag) is geëngageerd tegen een salaris van ongeveer 1000 pond per week. De 20th Century Fox Company zou haar dit fantas tische weeksalaris hebben aangeboden. Aan genomen dat het bericht sterk overdreven is en dat de kleine Shirley wat minder gaat verdienen, blijft het een tamelijk ongewoon weekloon. Zij zal dit jaar in vier films moe ten spelen, men wil natuurlijk voordat zij grooter wordt een behoorlijk aantal films wan haar hebben en.... wellicht rekent men er ook op dat zij over zekeren tijd van het film firmament zal zijn verdwenen. Verder zou in het contract de overeenkomst zijn gemaakt dat zij 1300 pond zal ontvangen en dat haar moeder eveneens een bedrag zal toucheeren. In Shirley's filmloopbaan, die pas korten tijd aan den gang is, beteekent dit een groote vooruitgang. Bij het laatste contract werd haar „slechts" een gage van 4000 pond per film toegekend. En voor haar moeder be teekent het ook een succes. Het valt echter te betwijfelen of er veel Nederlandsche moeders zouden zijn, die het voor eenige duizenden ponden over zouden hebben hun kind aaii een dergelijke karakterbedervende populariteit bloot te stellen, die niet ophoudt het van zijn gewicht en succes te overtuigen „De Lichthoeve" is behoef ik het nog te zeggen? de stichting te Santpoort, waar onverzorgde, in den steek gelaten kinderen "liefderijk verzorgd worden; waar ze een „thuis" vinden, dat hun jeugd prettig, en de herinnering daaraan van groote waarde voor hun verder leven maakt; waar ze opgevoed kunnen worden van den prilsten zuigelings leeftijd af totdat zij in staat zijn mee te dingen naar een bescheiden plaats :n de maatschappij. Dat is een prachtig werk dat algemeene instemming en sympathie ver dient. Maar dat werk kost zeer veel geld en daar „De Lichthoeve" geen subsidie van officdeele lichamen geniet, is zij afhankelijk van particulieren steun. Om dien gemakke lijk te maken is het „Steentjesfonds" gesticht dat het voor bijna ieder mogelijk maakt om door een kleine maandelijksche contributie ..een steentje bij te dragen". Velen doen rlat reeds, maar vele anderen weten nog te weinig van de stichting en haar werk af. Het doel der propaganda-avonden voor „De Lichthoeve" zal men nu zonder verdere toelichting wei begrijpen. We hebben er vroeger een in den Jansschouwburg bijge woond; Vrijdagavond werd er een in het ge bouw van den Haarl. Kegelbond gegeven. En -evenals toen was het ook nu weer de heer Schmidt, wiens bezielend woord de harten en de beurzen van menigeen ontsloot, maar dit maal had hij behalve het woord nog een propagandamiddel: een film, die het leven gedurende én dag in „De Lichthoeve" weer gaf en deze stomme film was nog sprekender dan het beste mondelinge betoog. Er was echter Vrijdagavond nog heel wat meer, n.l. een kinderoperette, en een aantal door kinderen uitgevoerde groepsdansen en humoresken. Van de groepsdansen viel voor al de „hoedendans" in den smaak, hoewel deze eigenlijk geen dans was. want de beenen bleven er bij in rust. maar de handen had den des te meer vaardigheid noodig. En van de humoresken noemen we „Het hoedje met de drie hoeken" en de onvermijdelijke „Fiets van Piet Poorten". Dat hoedje was dus een familielid van „El sombrero de tres picos" maar een heel ver, want de muziek leek hoe genaamd niet op die van De Falla en het was eigenlijk min of meer een combinatie van een hoed en een „Abschieds-sinfonie", waraan een deel van het publiek meewerkte niet zonder veel fouten te maken. Toen er van het hoedje zoo goed als niets overgebleven was, volgde de fiets en daar ging het nu juist andersom: daar werd zóó veel aan toegevoegd dat met elk begrip van maat of periodebouw de spot gedreven werd en we ons alleen nog maar konden verwon deren over de zekerheid waarmee het ensem ble desondanks gehandhaafd bleef. De kinderoperette gaf eenige tafereelen uit het bekende sprookje van Assehepoester te zien. Wi de muziek daarbij schreef weet ik niet, het doet er ook weinig toe, want die muziek was slechts een opvolging van be staande en min of meer bekende wijsjes en dus geheel en al onoorspronkelijk. En nu zou ik, gezien het doel der uitvoering, gaarne alle tekortkomingen met den mantel der liefde ,willen bedekken, maar ik meen dat dit toch 'ook weer niet dienstig zou zijn. Want ook op het gebied der kinderoperette is heel wat meer te bereiken dan hier het geval was. Zoo was er bij geen enkele van de zingenden iets van zangkunst of van vocale expressie te bespeuren. De vertolkster der tjtelrol zong permanent te hoog. De bewegingen en stan den waren houterig, de dans in het 2de be drijf mocht nauwelijks dien naam dragen, de troon van koning en koningin was een verhevenheid met twee Ween er 'stoeltjes, het glazen muiltje leek eer een verzilverde pan toffel van maat 42, enfin, de heele vertooning was weinig bevredigend. Bovendien was de pianobegeleiding doorgaans te zacht en te onzeker zoodat de zingenden er weinig hou vast aan hadden en er in 't geheel geen leiding of opwekking van uitging. Dat er ook met kinderen heel wat meer bereikt kan worden, hébben we meermalen geconstateerd en dus is het te hopen, dat de organisatoren dezer operette ook naar verbetering zullen streven. Dat zal natuurlijk ook weer aan de bereiking van het nobele doel ten goede komen. Een 35 nieuwe leden van het Steentjes fonds gaven zich Vrijdagavond op. Woens dagnamiddag zal een herhaling van al het dezen avond uitgevoerde plaats heben. Al leen reeds om de film te zien, die zoovele kostelijke, intieme en ook ontroerende tafe reeltjes uit het dagelijksch leven in De Licht hoeve vertoont, zou het de moeite waard zijn Woensdagmiddag naar het gebouw van den H.K.B. te gaan. Maar ook veel van hetgeen er verder uitgevoerd wordt zal vooral voor de jeugdige bezoekers een bron van vermaak zijn. K. DE JONG. Jules Verne's bekende boek verfilmd: Adolf Wohlbrueck, als Michael Strogoff, de koerier van den Tsaar, is door den opstandigen Tartarenhoofdman gevangen genomen en zal aan den beul worden overgeleverd.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14