GYMNASTIEK. Het gouden feest van „Concordia' SCHERMEN TAFELTENNIS KRACHTSPORT BILJARTEN LAWNTENNIS KORFBAL POSTDUIVEN. HANDBAL SCHAKEN MA" A ND AG 27 APRIE 1936 HASRtE M'S D A G B E A D 9 Druk bezochte receptie en goed geslaagde gala-uitvoering. Als vervolg van de viering van Concordia's gouden jubileum werd Zaterdagmiddag in één der zalen van het Gemeentelijk Concertgebouw een receptie gehouden. Deze werd geopend door den voorzitter, den heer F. G. J. van den Berg, wiens eerste woor den gewijd waren aan de talrijke pioniers, Van wie vooral genoemd werden de heeren P. Groenendaal, K. Schijf, T. Dekker, J. M. Ber revoets en vooral de heer J. Hop. Dank bracht spreker ook aan het gemeentebestuur, het K. N. G. V. en den K. T. K. De heer v. d. Berg herinnerde aan de teleurstelling betreffende den wedstrijd Nederland—Frankrijk en hij roemde de sprotieve houding van de zuster- vereeniging Bato, toen Concordia een gala uitvoering wilde organiseeren. De gemeente Haarlem was voor de receptie vertegenwoordigd door de heeren A. G. Boes, wethouder, tevens voorzitter van de gemeen telijke commissie voor lichamelijke opvoeding, B. Misset, secretaris van die commissie, en J- Vink, ambtenaar voor de lichamelijke opvoe ding. Verder waren o.a. aanwezig verschil lende leden van het K. N. G. V. bestuur en van enkele commissies. Wethouder Boes wenschte Concordia geluk namens het gemeentebestuur. Hij wees op de bindende kracht, die een vereeniging noodig heeft voor een langdurig bestaan. Het -ge meentebestuur is dan ook trotsch op een club als Concordia. De heer Boes, reeds vóór 1836 zelf lid van een Haarlemsche tumvereeniging, zei zich nog goed de oprichting van Concor dia te herinneren. In de negentiger jaren trek ken beide clubs gezamenlijk naar Purmerend, om daar aan een uitvoering deel te nemen. In die jaren was aldus de heer Boes de gymnastiek vrijwel de eenige tak van lichaams-cefening. Spreker wenschte tenslot te ae jubilaresse nog vele jaren van bloei toe. De heer I.. J. A. van Ekeren, secretaris van het K. N. G. V., complimenteerde namens deze organisatie. Hij wees op de moeilijke beginja ren Onder den heer Hop als leider werd de vereeniging groot en krachtig, en in den heer Berrevoets vond Concordia een alleszins be kwaam opvolger. Maar ook dient de heer G-roenendaal, één van de oprichters, te war den genoemd. Spreker dankte Concordia voor alles, wat de vereeniging tot stand had ge bracht. Het Verbond weet dit te waard'eeren, en daarom achtte spreker het een aangename plicht, Concordia een zilveren K. N. G. V. her denkingspenning aan te bieden. Bovendien deelde spreker de benoeming van den heer v. d. Berg, den voorzitter van de jubileerend'e vereeniging. tot K. N. G. V. lid van verdienste tmede. Voor den Kennemer Turnkring sprak de voorzitter, de heer J. Hop. Deze zocht de be- teekenis van dit voor den kring nu belangrijk ste jubileum niet in 't aantal bestaansjaren, maai* in de wijze waarop die jaren werden ten nutte gemaakt. De betèekenis van Concordia was al dien tijd belangrijk. Behalve bloemen bood spreker een K. T. K. herinnerings-me- maille aan. Verder werd geluk gewenscht door de hee ren W. de Graaf (Bondsvoorzitter), D. Bol (turnkring N-H. Zuiderkwartier), A. de Haan '(Bonds-spelcommissie)W. Marsman (Bonds- - wandelccmmissie, en tevens voor afdeeling Haarlem gymnastiekleraren en voor T. V- Santpoort), en J. J. Th. Bakker (veteranen- cprps K. N. G. V.), die tevens een medaille aanbood. Voor het vaandel waren ook bestemd een plaquette en een feestlint, aangeboden door resp. de heeren J. H. O. van de Wall (B'ato) en A. W. Driessen (oprichter K. T. K.). Voor vereenigingen uit den Kennemer Turn Ikring voerden verder 't. woord de heeren J. Stel (O. S. S-), W. Pronk (B. G. V.), A. v. d. Zee (T. V. IJ), C Versteeg (Tumlust B) en J. Polderman (Turnlust H.). Sparta had bloe men gezonden en bijna alle sprekers lieten zich in dien zin ook niet onbetuigd. Verder had Gita voor een bloemstuk gezorgd. Verschillende vereenigingen buiten den K. T. K. hadden zich ook laten vertegenwoordi gen." Namens deze spraken de heeren G. de Zeeuw (G. V. Hoofddorp), H. Bitter (Bato- Utrecht), mej. L. Jansen (Aspasia Rotterdam) J. v. Egmond (Kracht en Vriendschap, Haar lem), J. Ham, (Ililversumsche G. V.) en B. van Dort (Kracht en Vlugheid, Utrecht). Verscheidene Concordianen en oud-Con- cordianen toonden éen hartelijk medeleven met hun vereeniging. Voor de dames-, heeren en adspiranten-afdeelingen (de laatste van Haarlem N.) complimenteerden achtereenvol gens mej. A. Wielart, de heer D. Blokker en mej. R. de Boer, welke laatste tevens een klinkend begin van een- fonds voor de aan schaffing van een nieuw toestel aanbood De heer J. de Bruin bracht de gelukwen- schen over van den heer P. Groenendaal, die wegens ongesteldheid niet aanwezig kon zijn. Verder spraken ae oud-vooi*zitters P. Brussé, A. K. P. V-ring en W. H. Verkes, de oud secretaris B'. Knol, en het oud-lid P. Kodde, leider J. M. Berrevoets, en de eere-voorzitter J. Hop, die zijn wenschen vergezeld deed' gaan van een voox*zitters-hamer. Een groot aantal schriftelijke gelukwen- schen was ingekomen, w-o. één van den heer T. Dekker, oud-directeur van Concordia. De heer v. d. Berg sloot de receptie o.a- met een toespraak tot mevr. Schijf als hulde voor de belangrijke diensten die indertijd de heer Schijf aan Concordia heeft bewezen. De gala-uitvoering Met de gala-uitvoering, die Concordia des avonds in de Gemeentelijke Concertzaal aan bood, heeft de jubilaresse turnlievend Haar lem een grooten dienst bewezen. Nog nooit werd hier een gymnastiek-avond van zoo hoog gehalte gegeven, en het viel dan ook te be treuren, dat behalve de groote massa Concor dianen het getal belangstellenden zoodanig was, dat de zaal niet geheel kon worden ge vuld. Tegenwoordig waren o.a. Wethouder Boes en het bijna voltallige bondsbestuur. „Kracht en Vlugheid" uit Utrecht opende den avond met een serie staaf-oefeningen, waarvan de eerste reeds verre van gemak kelijk was, maar waarvan de tweede en der de deze nog in gehalte overtroffen. Tot in de moeilijkste houdingen, w-o. vele zweefstanden, werd de eenheid bewaard. Ondanks de uiterst korte pauze tusschen de toch lange oefeningen was geen vermoeidheid merkbaar. Een alzij dige lichamelijke vorming zal hieraan niet vreemd zijn. Ten overvloede bleek dit uit het tweede nummer, dat deze vereeniging gaf. Dit nummer bestond uit spannings- en ontspan- nings-oefeningen, die een groote vaardigheid eischten, gepaard aan een muzikaal gevoel, dat turners over 't algemeen niet eigen is. Een damesgroep van 't Rotterdamsche „As pasia" ving aan met een nummer bal-oefe ningen, waarbij na een geregeld ongelijk be gin even geregeld een schitterend herstel volgde. Nieuwe combinaties, in groote soepel heid uitgevoerd, brachten de toeschouwers in bewondering. Een humoreske, waarvan de muziek in rhythme en tempo verwrongen was ten dienste van de beweging, stond nochtans op hoog peil door de kunstzinnigheid van de uitvoerenden. Voorts gaf „Aspasia" knots oefeningen. Deze werden een openbaring en zelden zal in Nederland dan ook een derge lijk nummer te zien zijn gegeven èn in sa menstelling èn in uitvoering. Dit knotszwaaien ging in de richting van den dans, wat ook gezegd mag worden van de knotsoefeningen d'oor dames van Bato (Utrecht)waarin een zuivere eenheid tus schen muziek en beweging werd bereikt. Vaak verbluffend van uiterlijken eenvoud was de dans van dezelfde vereeniging, maar inder daad bood dit nummer in de uitvoering groo te moeilijkheden, die steeds met groote ze kerheid werden overwonnen. „Kralingen" uit Rotterdam gaf slechts één nummer, maar dit was al voldoende om ons te overtuigen van de vaardigheid der deel nemers in de verwerking van moeilijke en vermoeiende vrije oefeningen, dié tot een be langwekkende serie waren vereenigd. Het dames-keurcorps van het K.N-G.V. nam brug, ringen en paardspringen voor zijn re kening. Weer bleek, dat zuiverheid en zeker heid in uitvoering van de deelneemsters be langrijk grooter is dan van heeren, die in ge halte even hoog staan. Niet zelden komt on der het turnen van dit keurkorps de gedach te op, dat de verwerkte stof niet geschikt is, te hoog gaat, maar even vaak gaat men twij felen als men het gemak ziet, waarmede -de dames haar oefeningen uitvoeren. Maakten de turnsters van het kor-ps 't wel eens even te lang, naar verhouding deden haar mannelijke collega's 't korter. Hun rekturnen bleek niet vrij van mislukkingen, maar brug en ringen slaagden veel beter. Verblijdend was, dat d'e nieuwelingen van het korps hun opneming daarin wisten te rechtvaardigen. De sportiviteit van Bato, waarvan wij mel ding maakten in ons verslag van de receptie, werd ook dezen avond onderstreept door den heer v. d. Berg, die den Bato-vertegenwoordi- gers, den heeren J. v. d. Wall en J. Prent, een medaille met lint aanbood. De muzikale verzorging van dezen in alle opzichten zoo schitterend geslaagden avond was in handen van het strijkje van „Kracht en Vlugheid" uit Utrecht. Kampioenschap sabel. F. MOSMAN WINT. Deze wedstrijd had plaats in de scherm- zaal Vandervoodt te Rotterdam. Van de 16 inschrijvingen kwamen 14 schermers op en dit waren wel de sterkste sabelkrachten. F. Mosman, die tenslotte wist te winnen, demon streerde een prima sabelspel, zeer snel en tac tisch. De wedstrijd stond onder leiding van de heeren: Gen. G. A. Scheffer, C. Schrurs, J. Schoon, P. Eenhoorn en C. Weber. Er werd op twee loopers geschermd, waardoor de wed strijd een bijzonder vlug verloop had.. In het eerste gedeelte viel het schermen van den jongen Los uit Amersfoort op, doch de gerou- tineerde krachten wistexi toch te zegevieren. Hij won van Van Wieringen met, 54. Goede partijen waren ook Mosman-Mont- foort, welke door Montfoort met 50 werd gewonnen, (dit was een keurige prestatie) en van WieringenFaber, welke opviel door een vlotte aanval en verdediging. In de 2e helft verloor Mosman nog een partij nl. vaxi Fa ber na een zeer spannend verloop. Doordat de andere favorieten ieder 3 ver liespartijen had den, kregen Faber exx Mosman ieder met- slechts 2. verliespartijen de leiding, totdat Fa ber van J. Nederpelt verloor, waardoor de par tij Mosmanvan Wieringen beslissend werd voor het behalen van het kampioenschap. F. A. Mosman behaalde in deze partij de zege met- 52 en legde beslag op den len px*ijs, Ned. kampioenschap, met 11 overwinningen. Hij kan terugzien op een zeer stex*k gescherm den wedstrijd en verdiende de overwinning volko men. No. 2 werd A. Faber met 10 gew. partijen. No. 3 en 4 plaatsten zich A. C. Montfoort exx F. van Wieringen ieder met 9 gew. partijen. De heer J. Schoon reikte namens den K. N. A. S. B. de prijzen uit. Hij wees op den fraaien wedstx*ijd en het nut ervan met het oog op de a.s. Olyxxipische Spelen. Hij deelde mede, dat de hoofdklasse sabel nu gevormd wordt door de 4 genoemde prijswinnaars exx bovendien door de heeren Schrievers, Desfca, Fratermaix, Sjerp en Nederpelt die ieder 7 ge wonnen partijlen hadden en Munnik met 4 gew. partijen. H. T. T. C. De competitiewedstrijden van den Anxsterd. Tafeltenixisboxxd hadden voor de H.T.T.C. de volgende resultaten: Voor de vierde Klasse A. werd de laatste competitiewedstrijd Heerexx gespeeld: H. T. T. C. 4Stevo 1 1—9. Het tweede damesteam speelde voor de tweede Klasse B dexx volgenden wedstrijd. H. T. T. C. 2—A. M. V. J. 2 64. Door deze uitslag is het tweede dames team gelijk geëindigd met Klim Op, zoodat oxn het kampioenschap nog een beslissings wedstrijd moet plaats vinden. Voor de komexxde week luidt lxet program ma als volgt: Voor de kampioexxscoxxxpetitie vaxx de dex*de klasse wordt de eerste wedstrijd gespeeld xx.l. tusschen de kampioexxexx van de derde Klasse A exx de kampioexxexx vaxx de derde Klasse C: H.T.T.C. 2—H.T.T.C. 3. De andere kampioenen van de derde klasse zijn: Derde klasse B: Exselcior 3 en Derde klasse D: Allen Weerbaar 3. De wedstrijd begint Donderdag 30 April te acht uur ixx het Zander-Instituut. Worstelen en gewichtheffen Door de Krachtsportvereeixiging Hercules te Dordrecht werden bovengenoemde wedstrijden georganiseerd ter gelegexxheid van haar 35- jarig bestaaxx. De H.K.V. Haarlem heeft met 7 ledexx aaxx bovengenoemden wedstrijd deel genomen. Zij wisten 4 kampioenschappexx en eexx 2exx prijs te bemachtigen, n.l.: C. H. Bek- ker, 2e prijs II afd. Veder worstelexx; H. M. de Wolf, kampioen vaxx Nederl. E. V. Gewicht hef feix; P. Bogerd, kamp. v. Ned., Lich II afd.: AI. L. Mons, kaxxxp. v. Ned. M.A. II Afd.; J. Ruigrok, kampioen van Nederland Zwaar II Afd. Eexx bewijs dat de H.K.V. Haarlem over goede krachten beschikt. Federatie van Biljartvereenigingen. Dinsdag 21 April is de finale begonnen vaxx de kampioenswedstrijdexx klasse A. van bo vengenoemde federatie ixx het clublokaal van de biljartvereeniging „Insulinde". Cronjé- straat, Dinsdag en Donderdag a.s. worden zij voortgezet. Tot op heden werden de vol gende partijen gespeeld: aantal hoogste caramb. beurten serie moyenne Willemse 170 43 16 3.95 N. N. 200 43 35 4.65 Metselaar 167 42 18 3.97 Willemse 200 42 18 4.76 Corver 200 38 19 5.26 Metselaar 153 38 23 4.02 Corver 200 54 37 3.70 Duiveixvoordexx 195 54 25 3.61 Duivenvoorden 96 29 23 3.31 F. v. d. Berg 200 29 43 6.89 Willexnse 200 57 22 3.58 Hasselmeijer 193 57 32 3.38 F. v. d. Berg 200 26 35 7.69 Hasselmeijer 155 26 27 5.96 N. N. 200 35 15 5.26 Philippo 149 38 23 3.92 De staxxd is thans: A. Corver F. v. d. Berg N. N. Willeixxse Metselaar Philippo Hasselmeijer Duivenvoorden gesp.gew.gelijk verl. punt. 2 2 0 0 4 2 2 0 0 4 2 2 0 0 4 3 2 0 1 4 2 0 0 2 0 10 0 10 2 0 0 2 0 2 0 0 2 0 Ned. kampioenschap le kl. klein- biljart. Jan Wiemers gehuldigd. Baay kampioen van Nederland. Uit Leeuwarden: Onder leiding vaxx de Friesche Biljartclub zijn Zaterdag de eerste partijexx ixx dexx eindstrijd om het Ned. kam pioenschap eerste klasse klein biljart te Leeuwardexx gespeeld. De uitslagen luiddexx: Eerste ronde: pxxt. brt. lx.s. gem. De Bruin (Amsterdam) 166 28 24 5.92 Niessexx (Amsterdam) 300 28 48 10,71 Wunnik moest het tegen den Amsterdammer H. Schaafsma afleggen. De derde partij wist H. Tuninga ook van J. Pier (Insulinde) in whxst om te zettexx. Teixslotte bracht A. Steenkist zijn Amsterdanxschen tegenstander H. Schaafsma eexx nederlaag toe en won daar mede dexx wedstrijd, die dus eiixdigüe met een 53 overwinning van D.E.S. Hetzelfde team van D.E.S. ging voor zijxx laatsten kamp xxaar Ixxsulinde en behaalde er een gelijk spel, zoodat deze Haax*iemmex"S ongeslagen zijn gebleven, evenals ixx de le roxxde; uit 6 wedstrijden behaalden zij 10 van de 12 puntexx. J. Vlug (D.E.S.) opende met eexx winstpartij tegen Pier; doch daarna legde J. v. Wunnik het af tegexx H. Schaafsma (Insulinde). De derde partij weet A. Steenkist (D.E.S.) tegen De Vries (invaller) tot een goed eixxde te brengen; maar H. Tuninga verloor daarna van zijxx Amsterdamschen tegenstander J. Wijman. Vervolgens kreeg J. Vlug (D.E.S.) geen kans tegen J. Wijman. In de zesde partij herstelde H. Tuninga zich tegen Pier eix won dexx strijd. A. Steenkist behaalde tegen H. Schaafsma (Ixxsulinde) zijxx tweede overwin ning en tevens de zekerheid, dat D.E.S. geexx nederlaag meer kon lijden. Tenslotte legde J. van Wunnik het af tegexx H. de Vries, waar door deze orxtmoeting eindigde met 44. Het kampioenschap was voor de Haarlemmers. Om den Mollerus-beker. De wedstrijd vaxx het driebanden-tournooi om bovengexxoemden wisselprijs, die Zaterdag in de „Sociëteit Vereeniging" te Haarlem moest gespeeld wordexx tusschexx HET EY en Insulinde. is tot nader datum uitgesteld. Za terdag 2 Mei spelen: KRASHET EY. De Zilveren Fruitmand. Het tournooi om bovengenoemde wissel- prijs werd Zondag voortgezet bij B.CE. in den Barteljorisstraat. De uitslag hiervan was als volgt: pxxt. .brt. h.s. gem A. Beekhof 300 19 58 15.79 F. van Leeuwardexx 196 19 33 13.10 De Uitslagen. HOOFDKLASSE: A. T. V.Leimonias n n.g. EindhovenThor n.g. Spieghel ID. D. V. I EERSTE KLASSE. D.D.V. II—Festiixa Anglo Dutch I—Park Mariot I Groexx Wit IKat I Ace ISchiedam I Rhijnauwen IWoburnpark I n.g. Philharmonie IVenlo I 50* 4—6 7—3 8—2 3—7 2—1* Bornkamp (R'dam) 184 19 36 9,68 Menist (Rotterdam) 300 19 73 15,78 Baay (Rotterdam) 300 27 50 11,11 De Wied (Leeuwarden) 104 27 19 3,85 Tweede ronde Bornkamp 193 32 53 9.15 Baay 300 32 53 9,37 De Bruin 176 15 98 11.73 De Wied 300 15 62 20,00 Niessen 300 30 77 10.00 Menist 218 30 62 7,02 Derde ronde: Menist 300 24 53 12,50 De Wied 170 24 43 7,08 Bornkamp 300 27 58 11.11 Niessen 140 27 20 5,18 De Bruin 300 19 68 15,78 Baay 157 19 31 8,26 Na afloop van de derde ronde had de hul diging vaxx deix heer Jan Wiemers ter gelegen heid vaxx zijn zestigsten verjaardag plaats. Na- ïxxeixs den Ned. Biljartbond werd het woord gevoerd door Jhr. Dr. J. C. Mollerus, die in de eerste plaats schetste wat de jubilaris als nxensch beteekexxt. Als Biljarter staat Wiemers hoog, maar als mexxsch staat hij op eerste hoogte. Spreker stelde voor, den heer Wiemers op 20 Juni met den heer Pinto te beixoemexx tot lid vaxx verdienste van dexx bond. Hij over- handigde den heer Wiemers eexx plaquette xxxet de cijfers 18761936 exx de woorden: „Uit dank exx waardeerint" Daarna sprak de heer Levy, voorzitter vaxx deix Boxxd van Noordelijke Biljartvereenigin gen. die dexx jubilaris mededeelde, dat deze boxxd hexxx tot eerelid heeft bexxoemd. De heer Nieuwland bood namexxs de Friesche Biljartclub haar eerelid een clubfauteuil aan. De heer De Both overhandigde uit naam van den Groninger Biljartbond een zilveren kaxxdelaar. De deelnemers aaxx de kaxxxpioeixswedstrijden boden een vlag in de Dokkumer kleuren aan. De jubilaris dankte met eenige waardeerende woorden. Vierde roxxde: De Bruyn 300 34 36 8.82 Bornkamp 288 34 44 8.47 Meixist 255 42 30 6.07 Baay 300 42 37 7.19 Niessen 165 18 22 9.16 De Wied 300 18 58 16.66 Baay Niessexx Baay Meixist Vijfde roxxde: 300 25 40 12.00 208 25 39 8.32 300 25 58 12.00 256 25 62 10.29 156 15 36 12.40 300 15 65 20.00 Born kaxxxp De Wied De eixxdstand werd; 1. Baay (Rotterdam) 4 gew. part., 1357 pnt.. 145 brt., h. s. 53. a. g. 9.35. 2. De Wied (Leeuwarden) 3 gew. part., 1174 pnt., 99 brt., h. s. 65, a. g. 11.35. 3. De Bruyxx (Amsterdam) 3 gew. part., 1242 pxxt.. 121 brt., h.s. 98, a. g. 10.26. 4. Menist (Rotterdam) 2 gew. part., 1329 pxxt., 140 brt-.. h. s. 73, a. g. 9.49. 5. Niessen (Amsterdam) 2 gew. part., 1113 pnt., 128 brt., h.s. 77, a. g. 8.69. 6. Bornkamp (Rotterdam) 1 gew. part., 1251 pixt., 127 brt., h. s. 58, a. g. 9.35. Competitie Ned. Biljartbond. D.E.S. gewestelijk kampioen Klasse F. De ploeg van DB.S. ixx klasse F. afd. 1 speelde de laatste twee wedstrijden om het gewestelijke kampioenschap in de 2e ronde en behaalde ongeslagexx dezen titel, waardoor zij in de finale vaxx dexx landdag oxn den laxxde- lijkeix titel op Zoxxdag 10 Mei te Rotterdam moet uitkomen. Het teaxxx van Excelsior uit Velsen Noord speelt dien dag in klasse E. De D.E.S.-ledeix ontvingen de spelers vaxx Insulinde I. Aan beide zijden ontbrak een speler, zoodat er vier partijen werden ge speeld;; ieder verloor 2 partijexx. H. Tuninga (D.E.S.) zette den strijd goed in door van J. Wijinan te winnen, doch J. van P. Kobus A. Beekhof L. Katoen D. J. Metz G. Lammes P. Kobus 300 6 147 50.— 31 6 14 5.20 300 205 27 27 11.11 7.53 45 16.— 145 60.— Woeixsdagavoxxd worden gespeeld: F. van LeeuwardenPh. Schmidt en P. KobusL. Katoen. NED. KORFBALBOND. De Uitslagen. DE UITSLAGEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Blauw Wit—W. W. M. D. 63 D. O. S.—Deetos 4—2 WESTELIJKE AFDEELING. Eerste klasse. Promotie-degradatie. Kattenburg—Z. K. V. 6—1 Tweede klasse. Sparta—Oostex*park 3—4 SamosVolharding 50' Derde klasse. Swift II—D. E .D. II 4—7 NieuwendammerhamVogel 5—0* HAARL. KORFBALBOND. Ons Genoegen. De Zondag vastgestelde laatste competitie wedstrijd van O. G. 3 is xxiet doorgegaan, aan- geziexx Zaxxdvoort xxiet koix uitkomen. Te spelen 3 Mei T.H.B. 2O.G. comb. 10 uur terrein T.H.B. Oosterkwartier. Secretaris A. Engberixxk, Buskeix Huetstraat 14. Gespeeld. Zondag 26 April. Sport Vereent 3Oosterkwartier 3 n. d. Promotie Oosterkwartier 4Aurora 3 36 Vriendsch appelij k Oosterkwartier 1—Sport Vereent 1 82 Te speleix: Zondag 3 Mei. Conxpet. Koog Zaandijk 2Oosterkwartier 1, 12—2 uur. Beker serie's: Oosterkwartier 3-Aurora 1 2 uur Promotie Haarlem 5Oosterkwartier 4 2.15 uur Welke vereeniging wenscht eexx adspirant wedstrijd te spelen op Zaterdag 2 Mei tegen onze adspirantexx? Vertrek per bus xxaar Koog Zaandijk ongev. 10.15 uur. OosterkwartierSport Vereent (82) In dezexx vriendschappelijkexx wedstrijd is het Oosterkwartier die bixxnen tien minutexx de leidixxg neemt door H. Hommers. Geen vijf minuten later maakte de zelfde speler er met een ver schot 2—0 van. Na vakverwisselixxg is het N. Struikenkaxxxp, die bixxixexx het kwartier twee maal doelt. (40). In het veld wegen de partij aardig te gexx elkaar op. Met dezexx staxxd komt rust. Na de rust is het W. v. d. Linden;, die de score op 50 brengt. Eixxdelijk heeft Sport Vereent succes. Na mooi aangeven maakt mej. Tr. Niedelsteyn er vaix dichtbij 51 van. In de begin-opstellixxg verkleint C. de Goede met een mooi schot den achterstand (5—2) Spoedig maakt H. Hommers er 6—2 var- Weer wordt er vaxx vak verwisseld. Nu is het D. Buur, die den stand opvoert tot 72. Vijf minuten later is het mej. D. Segerius, die er met eexx kalm schot 82 vaxx maakt. Aurora—D. S. V. (11—0) Aurora heeft met deze hooge score haar doelpuxxteix-gemiddelde zeer verbeterd. Aurora had met haar schoten regelmatig succes: D.S.V. heeft tot het einde toe zoxxder resultaat gestreden voor eexx tegenpuntje, welk volhouden lof verdient. Niet uitgespeeld. De Competitie. Wel dreigde de regen den eersten texxnis- competitie-dag in de war te sturexx, doch het weer klaarde"gelukkig spoedig zoodanig op, dat Zondagmiddag gespeeld kon worden. De H. L. T. C. heeft dé competitie echter met een nederlaag ingezet tegen Rood Wit. Slechts twee van de acht partijexx konden door de H. L. T. C. in winst wordexx omgezet, in welke twee winstpartijen v. d. Togt voor Haaxienx de man was. Hij woxx zijn enkelspel vaxx Rood Wit's captain de Labye en zijn heerendubbel spel met Oudes tegexx De Labye exx De Groot. Zijn gemengd dubbelspel met mevr. De Graaf ging verloren, wellicht doordat zijn fighting Spirit nu toch eindelijk texx einde was na zijxx twee reeds zwaar bevochten overwinningen. De gedetailleerde uitslagen luidexx: Overgangsklasse H. L. T. C.—Rood Wit 2—6 Heerenenkelspel: J. v. d. Togt slaat J. de Labye 36, 64, 6—4. J. Oudes verliest van P. de Groot 68, 36. Damescnkelspel: Jkvr. L. van Riemsdijk verliest van mej. L. Visscher 57, 36. Mej. A. v. Beeck Vollexxhoven verliest van mej. J. v. Rees 46, 46. Gemengd dubbelspel: Mevr. de Graaf en J. v. d. Togt verliezen van mej. J. van Rees en J. de Labye 46. 0—6. Mej. A. v. Beeck Vollexxhove en J. Oudes ver- liezexx van nxej. L. Visscher en P. de Groot 3—6, 3—6. Heerendubbelspel J. v. d. Togt en J. Oudes slaan J. de Labye en P. de Groot 5—7, 86, 86. Daniesdubbelspel Mevr. T. de Graaf exx Jkvr. L. van Riemsdijk verliezen van mej. L. Visscher exx mej. J. van Rees 6—4, 2—6, 4—6. Overgangsklasse T. C. H.—Leiden 5—3. Tweede klasse AN. W. Oranje T. C.Haarlem 2 uitgesteld HeemstedeGroen Wit 2 62 T. C. H. 2Spiegel 2 1—7 T. E. D.—T. C. G. 4—2 (gestaakt) Tweede klasse B.N. W. WestrustT. C. H. 3 7—1 Ganxe and SetHeemstede 2 17 Derde klasse AN. W. Westrust 2—T. C. G. 3 2—6 Beverwijk 2Alkmaar Heiloo 42 gestaakt Heemstede 3Bonzo 1 71 Heemstede 4Shell 2 17 Derde klasse B.N. W. Beverwijk 3—Game and Set 2 22 gestaakt Bonzo 2—Wimbledon 43 gestaakt Wimbledon 2Duinlust 1—7 T. C. G. 4—Westrust 3 2—6 Duinlust 2Heemstede 5 34 gestaakt 3. G. 5—Westrust 4 4—4 Cocktail 2Heemstede 6 80 De Snelpost. Bovengenoemde vereeniging van Postdui- venlïefhebbers hield Zondag" een wedvlucht van Vilvoorde. Afstand 162 K.M. Duiven los 8.30 uur. De prijzexx werden behaald als volgt: G. Zaagsma 1 4 7 9; J. Kuperus 2; D. Schuxix*man 3 13; G. Dollé 5 8 14 25; R. Brakel 6; J. Hommes 10 17; E. Cassee 11 15 20 22 24 31; P. Martens 12 18 23; J. J. v. d. Linden 16; H. Venbroek 19 26; C. v. Roode 21 28 "9: Th. Veen 27 29. Eerstgetoonde duif 10 uur 52 min. 49 sec.; Laatst getoonde duif 11 uur 32 min. 37 sec. Rangüjstjes. De ranglijstjes der Westelijke Eerste Klasse afdeeling is tfxaxxs als volgt: Dames: gèsp. gew. gel. verl. pt. v.-t. Rapiditas 11 10 1 0 21 33— 5 I-Iebe 9 4 2 3 10 17— 9 Cam a 10 3 4 3 8 4—11 Aalsmeer 10 1 5 4 7 15—20 Concordia 10 0 2 8 2 9—29 Heeren: Aalsmeer 12 9 2 1 20 50—13 Concordia (Z.) 12 7 4 1 18 35—11 Rapiditas 12 8 0 4 16 47—31 Olynxpia 12 4 5 3 13 14—17 Achilles 12 3 2 7 8 19—41 Lijnden II 12 1 3 8 5 18—36 Concordia (H.) 12 2 0 10 4 15—48 Het tournooi te Ostende. Uit Ostende: De eerste ronde van het schaaktournooi te Ostexxde had het volgen de resultaat: Gx*ob wint van Dyxxer. Landau—Dr. Rey afgebroken in een voor oxxzen landgenoot gunstige stelling. Thomas vex-liest van Lundin. ReillyStahlberg afgebroken in een voor den Zweedschen meester gunstige stelling. Soultabeieff wint van Domenech. Het tournooi te Margate. Men schrijft ons uit Margate: Het tournooi te Margate is op onverwachte .wijze geëixxdigd xnet de overwinning vaix iFlohr. We zeggen onvex*wacht, want als jSergeant xxiet een paar maal vergeten had .zijn klok over te gooien, daxx lxij niet door tijdsoversclxrijding verloren. En ixx dat geval .zou Flohr óf verloren óf hoogstexxs remise gemaakt hebben. In ieder geval liep het Ca- pablanca weer niet xxxee. Geziexx de kwaliteit vaxx zijxx partijen, had hij beter lot verdiexxd. Hij speelde zeer fraaie partijexx, tegeix Thoxxxas. Reilly, Sergeant en Mxlner Barry. Flohr heeft zich ongelooflijk moeten in spannen om zijn resultaat te bereiken. Was .Capablanca bijna geregeld vóór de lunch .klaar xxxet zijn taak, bij Flohr kwaxxx meestal .nog de middag er aan te pas: zijn partij xnet Tylor duurde liefst 11 uur en eindigde pas ixx den ïxacht. De Zweden Ludin exx Stahlberg leverden ■geen buitengewone partijen al waren zij on betwistbaar en in theoretische kennis exx in routine beter daxx de Engelsohe deelnemers. Vaxx de Engelschexx speelde Tylor het meest constant. Sir G. A. Thomas speelde goed maar had een paar maal pech. Ongelooflijk was de .„ausdauer" van Miss Menchik. Het is janx- ■mex*, dat haar de „supreme spirit" ontbreekt. Zij speelt nooit boven haar kracht, is ook nooit •nerveus. De Hollanders haddexx doorloopend met tegenspoed te kampen. Van de-27 partijen •die zij gezaxnenlijk speelden, kregen zij er met één cadeau. Iets dat men noch vaix .Koltaixowski, Klein of Buerger, noch van •Wood kan verklaren. Slechts Koblenz en ■Conde verdienden ten volle hun succes. Knop pers speelde y-ah het drietal het meest con stanten heV best, Hij ging trouwens bet best getraind in den striid. Van Setars en Schelf hout v.e':Saagden telkens iix de beslissexxde •mojLenten en maakten groote fouten. Zij 'dealden den vierden prijs in hun groep.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11