THIJS IJS EN DE DIAMANT De Fransche Kamerverkiezingen. M A ANDAG 27 A P R I L' 1936 HAARLE M'S DAGBLAD '4 BUITENLAND Resultaten wijzen tot nog toe op winst voor de rechtsche Republikeinen en de Communisten. Groote opkomst der kiezers. Zeer groot aantal herstemmingen moet plaats vinden. Hedenmorgen gaf Reuter den volgenden stand van de Fransehe Kamerverkiezingen: Onafhankelijken 10 zetels positie on veranderd. Republikeinen 57 zetels winst 10. Democrates Populaires 8 zetels, ver lies 2. Links-Republikeinen 23 zetels, posi tie onveranderd. Onafh.-Radicalen 19 zetels, verlies 2. Radicaal-Socialisten 21 zetels, ver lies 4. Onafh. Socialisten, 3 zetels, ver lies 3. Union Socialiste 5 zetels, verlies 1. Socialisten (S.F.I.O.) 23 zetels, verlies 4 Communisten en Dissidenten 10 ze tels, winst 4. Herstemmingen 432. Van 7 kiesdistricten ontbraken de uitslagen op dat oogenblik nog. Uit dit overzicht blijkt, dat de Fransche Kamer vermoedelijk geen ingrijpende veran dering zal ondergaan. Winst werd aan de rechterzijde geboekt door de Republikeinen, aan de linkerzijde door de Communisten. De verkiezingen zullen waarschijnlijk voor Frankrijk voor de na-oorlogsche periode een record hebben gevestigd, wat de opkomst der kiezers betreft, althans wat Parijs en omge ving aangaat. In de meeste burger- en arbei derswijken moest iedere kiezer gemiddeld 25 minuten wachten, alvorens hij zijn stem kon ■uitbrengen. De eerste uren na de sluiting der stembus sen verliepen kalm. Tegen 7 uur des avonds verdrong zich een groote menigte voor de diverse kranten-gebouwen, waar met licht beelden en luidsprekers de uitslagen, naar gelang deze binnen kwamen, werden bekend gemaakt. De nu en dan hevige regenbuien vermochten de menigte niet te verdrijven. De uitslagen werden rustig door het publiek besproken. Ook te Bordeaux wei-den in het centrum der stad waar een groote drukte heerschte. de uitslagen door middel van luid sprekers bekend gemaakt. Ofschoon nu en dan kreten weerklonken bij de publicatie der resultaten, deden zich geen incidenten voor. Om half een heerschte wederom rust in de stad. Te Marseille deed zich een ernstig incident voor. Omstreeks tien uur des avonds reed een auto met vier personen langs den boulevard National dwars door een groepje jongelui, die zich in de richting van het centrum der stad begaven. Om nog onbekende redenen werden plotseling uit het groepje jongelui eenige schoten op de auto gelóst. Een der inzittenden werd ge dood, terwijl een tweede, die gewond was, naar het. ziekenhuis moest wor den overgebracht. Blijkens de tot nu toe bekende uitslagen is Herxiot te Lyon nog niet gekozen en zal de volgende week herstemming noodig zijn. Te Orange (Vaucluse) is de radicaal-socia listische oud-premier Daladier gekozen. Ook de radiaal-sóciaiistische minister van Han del. Bonnet, is herkozen. Voor den radicaal- socialistischen minister van Nationale Opvoe ding Guernut zal opnieuw gestemd moeten worden, evenals voor oud-minister Fabry (links-republikein) Te Avallon (Yonne) is minister-president Flandin (links-republikein) gekozen. De mi nister van Arbeid Frossard (onafh. socialist) is eveneens gekozen. Oud-minister Frot (soc. unie) is te Montargis herkozen. In het twintigste arrondissement van Pa rijs komt de minister van Luchtvaart. Mar cel Deat (socialistische unie) die aftredend is. in herstemming. Te Nancy werd de voor malige minister Louis Marin (republikein) herkozen. Te Lesparre werd de minister van P.T.T. Mandel (onafhankelijk) herkozen. Te Muret (Haute Garonne) werd Vincent Auriol (S.F. I.O.) herkozen. De minister van Landbouw, Thellier. komt te Pas de Calais in herstem ming. Thellier is links-republikein. Te Gourdon (Lot) werd de vroegere radi caal socialistische minister Malvy herkozen. Fernand Bouison, president der Kamer en aftredend. Onafhankelijk socialist, komt te Marseille in herstemming, te Pontoise (Seine et Oiset de vroegere radicale minister Franklin Bouillon. Leon Blum, de leider der socialisten is te Narbonne (Aude) herkozen. De radicale mi nister van Koloniën, Stern, aftredend, komt te Digne (Basses Alpes) in herstemming. Germain Martin, vroeger radicaal minister komt te Lodeve in Herault in herstemming en Yvon Delbos te Sarlat (Dordagne). Verder werden nog herkozen de radicale minister van Koopvaardij, de Chappedelaine, te Dinan (Cotes du Nord) en de vroegere mi nister van Luchtvaart, Pierre Cot. Oostenrijk. Heimwehr keurt de politiek van den bondskanselier goed. Zaterdag zijn te Weenen de vooraanstaande Heimwehrleiders in vergadering bijeengeko- komen. Er waren buitengewone politiemaat regelen genomen. Het Duitsche Nieuwsbureau verneemt, dat drie kwesties behandeld zijn: die van een eventueele ontwapening der Heimwehren naar het voorbeeld der Stormscharen van de Oostmark, het vraagstuk van een eventueele regeeringswijziging en de Phoenix-affaire. De zitting zou een stormachtig verloop hebben gehad. Een deel der leiders was van meening. dat de heimwehren niet ontwapend moeten worden, een ander deel wilde daartoe wel overgaan, indien Starhemberg de portefeuille van defensie zou overnemen. Volgens Reuter is een der belangrijkste re sultaten van de vergadering, dat men de po litiek van Schuschnigg onvoorwaardelijk heeft goedgekeurd. Dit vertrouwensvotum aldus het persbureau maakt een einde aan de geruchten, volgens welke er een gespan nen verhouding zou bestaan tusschen den bondskanselier en de Heimwehren. Tevens wijst het in de richting van overeenstemming ten aanzien van het probleem der verdere werkzaamheid van den Heimatschutz in ver band met de invoering van den algemeenen dienstplicht, die slechts voorziet in geregelde troepen en militie. Hoewel niet nauwkeurig bekend is geworden, op welke basis de over eenstemming is tot stand gekomen, schijnt het, dat de Heimwehren voornemens zijn weer dezelfde louter politieke beweging te worden, die zij in 1927 waren, terwijl het mogelijk is, dat het grootste deel bij de militie wordt ingelijfd. Ongeregeldheden te Graz. In de afgeloopen dagen is het te Graz her haaldelijk onrustig geweest, meldt het D.N.B. Op den verjaardag van Adolf Hitler plakten leden van Heimwehr en Sturmscharen plak katen tegen de nation aal-socialisten, waar bij het tot heftige tooneelen kwam. De politie bleef passief. De bevolking is tengevolge hier van eenigszins ongerust. V enezuela, Lopez Contreras tot president gekozen. Generaal Eleazaro Lopez Contreras, die se dert den aood van generaal Gomez in De cember j.l. waarnemend president van Vene zuela was, is tot president gekozen met één stem tegen. Zijn mandaat duurt zeven jaar. ève„ Roode Kruis weigert mededee- lingen te doen over den Afrikaanschen oorlog. Het Comité van het Internationale Roode Kruis heelt den voorzitter van de Commissie van Dertien medegedeeld, dat het Comité om redenen van neutraliteit niet kan deelnemen aan de enquête van de Commissie van der tien naar de schendingen van de conventie van Genève en dat geen mededeelingen kun nen worden gedaan over de door de oorlog voerenden gebruikte middelen. Het Comité grondt deze weigering op de vrees, dat het verstrekken van inlichtingen aan den Volken bond door de oorlogvoerende partijen zou kunnen beschouwd worden als een daad van politiek karakter in strijd met de onzijdigheid, waartoe het Roode Kruis verplicht is. Spanje. De verkiezing der „compro- missario's". Zondag hebben de verkiezingen plaats ge had der „Compromisarios", die tezamen met de afgevaardigden den president der repu bliek moeten aanwijzen. De opkomst der kiezers was zeer gering, zelfs in de arbeiderswijken. Naar schatting heeft nog geen 40 percent der kiezers hun stem uitgebracht. Er -waren uitgebreide maatregelen genomen om ordeverstoringen tegen te gaan. Het Volksfront heeft o.a. de overwinning behaald te Sevilla, Toldeo, Calladolid, Za- mora, Saragossa, Las Palmas, Albaceta, Cor dova, Huelva, Malaga, Murcia, Oviedo, San tander en. Ceuta. Te Madrid heft het volksfront 13 zetels verworven. De republikeinsche conservatie ven behaalden vier zetels. In den nacht van Zaterdag op Zondag, zijn op verschillende plaatsen in Spanje aanslagen gepleegd. In het raadhuis van Arganda ont plofte een bom kort nadat de gemeente raad bijeen was gekomen. In het gebouw werd groote schade aangericht, een lid van den raad werd gedood, twee raads leden werden zwaar en twee licht ge wond. Te Madrid werd een bakker,, toen hij zijn woning verliet, uit een hinderlaag neergeschoten. De vermoorde was van Portugeesche nationaliteit en lid van de Katholieke Volksactie. Zijn begeleider, een Cubaan, liep ernstige schotwonden op. Te Sevilla werd een leeraar van de handelsschool overvallen en neergescho ten. ZOO KAN MEN WEL RIJK WORDEN. Een zeer bekend uitgever uit New York zat op een receptie naast Bernard Shaw. De schrij ver scheen zeer ontevreden te zijn over zijn buurman, en omdat hij de onbescheiden vra gen van den uitgever niet wilde beantwoor den, deed hij juist alsof hij in gedachten ver zonken was. Na eenigen tijd kon de Amerikaan zich niet meer beheerschen en vroeg: „Maar Mr. Shaw, ik heb er graag een dollar voor over, om te weten, waaraan gij denkt!" „Een dollar? Waaraan ik denk is geen dollar waard!" antwoordde Shaw zonder blik ken of blozen. „Hoe is het mogelijk? Maar waar denkt ge dan aan, Mr. Shaw?" „Aan U. VERSCHIJNT EDWARD VIII WEER OP ROTTEN ROW? De Daily Telegraph verneemt, dat het mo gelijk is, dat koning Edward, die sedert eenige jaren niet meer heeft paard gereden, dit jaar weer op de Rotten Row zal verschijnen. Het is niet waarschijnlijk, dat de koning weer gaat jagen, maar wel zou het kunnen, dat hij voor eenige lichaamsbeweging weer gaat paardrijden. Het blad herinnert er aan, dat koning George vaak in de ochtenduren op de Row- was. Indien koning Edward dit voorbeeld zou volgen, aldus het blad, zou de Row zeer in trek komen. Over het algemeen wordt dit jaar drukker gereden. Verschillende maneges hebben het aantal hunner huurpaarden uitgebreid en zelfs zijn eenige stalhouderijen er toe overgegaan op Zondag paarden in huur af te staan. In alle klassen is het aantal ruiters en amazones toegenomen, waartoe medewerkt de omstandigheid, dat goede paarden thans voor 8 sh. per uur te krijgen zijn. Misdadigheid in Amerika ontstellend groot. Vooral ook onder de jeugd. De Amerikaansche minister van justitie heeft onlangs te New York een opzienbaren de redevoering gehouden, waarin hij open lijk verklaarde, dat de beschaving in Amerika door de steeds stijgende criminaliteit ernstig bedreigd wordt, als de ordelievende elemen ten er niet in slagen, een eenheidsfront te vormen teneinde deze openbare misdadig heid op afdoende wijze te bestrijden. Uit de nieuwste statistieken blijkt, dat in de Vereenigde Staten ieder jaar op iedere 16 huisgezinnen een gewapende roofoverval of een moordaanslag voorkomt. In het afge loopen jaar werden 12.000 moorden en 1.445.581 zware misdaden gepleegd. Men heeft berekend, dat de bestrijding der criminaliteit en de schade die door de misdadigers aan het volksvermogen wordt toegebracht bijna even hoog is als het bedrag dat voor de werk- loozenzorg wordt uitgegeven. De totale on kosten zijn geraamd op 120 dollar per hoofd; iedere Amerikaan zou dus 120 dollar belasting per jaar moeten betalen, als aandeel in de kosten voor de bestrijding der criminaliteit. Als men gedurende vijf jaar geen uitgaven behoefde te doen ter bestrijding der openbare misdadigheid, dan zou dit bedrag ongeveer gelijk staan met het totaal bedrag der open bare schulden. Hoover is de meening toege daan, dat 20 procent der misdaden in de Vereenigde Staten bedreven wondt door per sonen, die den stemgerechtigden leeftijd nog niet bereikt hebben. Als oorzaak voor dezen betreurenswaardigen toestand wordt alge meen beschouwd het gebrek aan tucht in de huisgezinnen. De Kath. Wereldpost meldt dan dat, de minister van justitie zijn voor dracht met de volgende woorden besloot: „De jeugd draagt niet alleen de verantwoording voor de misdaden, die zij begaat. De ware verantwoordelijke personen zijn de ouders, die hun plichten verwaarioozen, die zich slechts bekommeren om hun eigen gemak en genoegen, die bij de opvoeding hunner kinderen de teugels te slap houden. De misdadiger kent de plaatsen waar hij de beste kansen heeft om zijn slag te slaan. Hij weet waar men met de meeste kans op succes een bank kan leegplunderen. Hij weet dat men een misdaad kan begaan en toch twee jaar later weer even vroolijk gekozen kan worden als afgevaardigde voor een og ander vertegenwoordigend lichaam. Hij heeft de overtuiging, dat hij voor een bepaald be drag straffeloos kan handelen, daar bepaalde personen de macht in handen hebben. De politie, die haar taak eerlijk wil vervullen, loopt vaak gevaar getroffen te worden door de kogels van hen. die door politici beschermd worden. De politie weet, dat, wanneer zij een misdadiger arresteert, deze zich toch we> zal weten te redden, daar hij vaak door zijn politieken invloed, dien hij zich weer met geld weet te veroveren, over een' onbeperkte macht beschikt. Dit is het kardinale punt van heel het probleem der gangsters in Amerika. De Vereenigde Staten gaan hun afgrond tege moet, als degelijke menschen er niet in sla gen om het noodzakelijke nationale bewust zijn wakker te schudden". EUROPA HEEFT DIT.MAAL GELIJK. De Europeesche vakgelee."* :n waren het er over eens, dat de zoemende toc£i, dien sprink hanen veroorzaken, ontstaat, doordat de vleu gels tegen elkaar worden, gewreven. Nu heeft een sprinkhaan, tenzij hij tot de vleugellooze soorten behoort, een tweede paar vlieguitstul- pingen, die verhard zijn, de zoogenaamde dek- vleugels. Amerikaansche onderzoekers meen den, dat het zoemende geluid wordt voortge bracht, doordat de onderste vleugels de dek- vleugels aanraken. Professor Ysely van de Trinity-universiteit in Texas heeft de strijdvraag op eenvoudige manier tot een oplossing gebracht, waarbij de Europeanen dit maal gelijk kregen. Hij liet een aantal sprinkhanen vangen en van de dekvleugels ontdoen. Daarna liet hij ze in het laboratorium vliegen, terwijl ieder zijn mond hiéld. Het gezoem weerklonk als immer. DE STRAAT DER REDDERS. Harrowby-street in Cardiff is een straat .als een andere, hoogstens wat smaller en armoediger. Er is niets dat ons doet ver moeden dat hier mannen wonen, die re cords houden. Zij die hier wonen gaan dage lijks aan hun werk. met een rustige, onver schillige tred. En toch heeft ieder van hen minstens één leven gered, sommigen zelfs meer. Naar schatting loopt het aantal kinderen en volwassenen, die bijna in het naburige kanaal zijn verdronken, in de duizend. Het is het kanaal van Glamorganshire en deze talloos velen danken hun leven slechts aan de bewoners van de Harrowby-street. Een der bewoners, de sluiswachter Charles Hunt, heeft meer dan honderd drenkelingen gered. Dibdin en George, eveneens bewoners van deze straat, ieder meer dan zestig. De oorlog in Abessynië. Voorbereiding voor den opmarsch naar Addis Abeba. Zware strijd aan het Somalifront. Italianen voorzien de opstandige rooversstammen van wapenen. De oorlogscorrespondent van het Duitsche Nieuwsbureau seint, dat in het Italiaansche hoofdkwartier in Dessie op het oogenblik alle voorbe reidingsmaatregelen genomen worden voor den opmarsch naar Addis Abeba. Het eerste legercorps, het inboorlin gencorps zoowel als de luchtstrijd krachten worden in de omgeving van Dessie samengetrokken. Lans den weg Makalle-Desie, die tot dusverre niet meer dan een woest bergpad was, doch die thans een voor het autover keer in orde gebrachte weg is ge worden, regelen colonnes vrachtauto's het aanvoeren van de oorlogsbenoo- digdheden en de levensmiddelenver zorging. In Dessie zelf zijn intusschen 3000 van alle materialen voorziene vrachtauto's aangekomen. Deze wa gens zullen in de richting van de Albessynische hoofdstad op weg gaan. In het 196ste Italiaansche legerbericht wordt, naar Reuter bericht gemeld, dat de troepen van generaal Graziani na hun over winning bij Djanagobo het offensief hebben voortgezet tegen de versterkte vijandelijke Unie in den sector van Sassa Baneh. Op den linkervleugel van het Italiaansche front heeft een gemotoriseerde afdeeling on der leiding van generaal Verne op 23 April bij verrassing Daggamedo ingenomen. In den vroegen ochtend van den 24ste April hebben aanzienlijke Abessynische strijdkrachten, •die per auto waren aangevoerd uit Daggaboer •de Italiaansche stellingen bij Daggamedo aangevallen. Het zeer verwoede gevecht zou volgens het Italiaansche communique met een volledige overwinning der Italianen ge ëindigd zijn. De gemotoriseerde afdeelingen der Italianen achtervolgden den vijand, die zeer vele fdooden, honderden geweren en groote hoeveelheden munitie achterliet. De Italiaansche verliezen bedroegen voor zoover tot nog toe bekend is, 22 dooden en een vijf tigtal gewonden der inheemsche troepen. In het centrum heeft een colonne, onder .bevel van generaal Frusci, samengesteld uit •inheemsche troepen en grootendeels bestaan de uit vrijwilligers o.a. Arabieren en Somali's, na een snelle opmarsch in den ochtend van den 24sten een hevigen aanval gedaan op de sterke vijandelijke stellingen bij Hamanlei. Het gevecht duurde den geheelen dag en werd den 25sten door de Italianen hervat, die een •bajonettenaanval deden en de Abessyniërs •verdreven uit de grotten van het dal Faf, waarbij meer dan duizend Abessyniërs zou den zijn gedood, en Hamanlei tenslotte kon worden bezet. Tijdens den 24en en den 25en April bedroegen de Italiaansche verliezen 10 officieren en 12 soldaten die werden gedood, 10 officieren, en 9 soldaten die werden ge wond en verder 600 inheemsche soldaten ge dood of gewond. In het bijzonder wordt mel ding gemaakt van het heldhaftige optreden van het zesde bataljon Arabieren en So mali's. Op den rechtervleugel wist generaal Agostini na een heftige verdediging door de Abessynische troepen deze uit hun posities bij Goenagado te verdrijven. Bij verkennings vluchten en eenige bombardementen door Italiaansche vliegtuigen werden zeven vlieg tuigen eenige malen door Abessynische kogels getroffen en twee piloten werden gewond, van wie volgens het Italiaansche communiqué een door een dum-dumkogel. Relaas van terugkeerende Abessynische krijgers. ADDIS ABEBA, 26 April. (DNB'ANP) Sinds twee dagen keeren gewonde en door den oor log afgematte Abessynische soldaten die uit Addis Abeba met de legers van Dedjasmatsj Makonnen en Ras Moeloegeta naar het noor delijk front getrokken waren, naar de hoofd stad terug in groepen van zes, acht of tien man. Voor het grootste deel gewond, deels zonder wapenen, deels.in volkomen uitgeput- ten toestand, (want enkelen hunner hebben een marsch van 700 K.M. achter zich) trekken zij naar hun woonplaatsen. Men schat het aantal terugkeerenden, waarvan het meeren- deel in Addis Abeba thuis hoort, op 2000 tot 4000 man. Op vragen over het verloop van den oorlog in het noorden antwoorden zij zonder uitzon dering. dat de gevechten zelf niet zoo ver schrikkelijk zijn en hen ook niet zeo uitgeput ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs kijkt verrukt naar het prachtige uitzicht dat hij hier heeft. Maar het is al niet zoo vroeg meer en hij moet op tijd thuis zijn. Daar om besluit hij maar weer naar huis te gaan en voor de verandering loopt hij een anderen weg terug. Hij loopt een tijdje zonder dat een enkel geluid de stilte verstoort, tot plotseling zijn oor iets opvangt. Het is alsof hij een luid geschrei hoort en als hij gaat zoeken waar dat vandaan komt, ziet hij iemand zitten. Deze heer zit luid te weenen en Thijs voelt dadelijk mede lijden. Hij gaat er meteen heen om hem te'troosten. hebben. Ook zijn de verliezen door de Ita liaansche bombardementen en gasaanvallen, in het geheel niet zoo vreeselijk geweest. Veel eer moeten de groote terugtrekkende bewe gingen van de Abessynische legers uit het lang gehandhaafde front Takazze-Makalle-Amba Aladji naar Dessie geweten worden aan de volgende omstandigheid: de Raia-, Azboe- en Galla-stammen, die van oudsher bekend staan als de onbeschaafdste en roofzuchtigste stam men, hebben, telkens wanneer de Abessyniërs in gevecht waren met de Italianen, hen in den rug aangevallen en hun kampementen geplunderd. Daardoor stonden de Abessyni sche strijdkrachten telkens tusschen twee vuren. Deze stammen werden voortdurend door Italiaansche aviateurs voorzien van uit gebreide geldmiddelen en van de modernste wapenen, munitie en ook tactische instructies. Bijna alle plunderingen moeten op hun re kening gesteld worden. Het zijn ook deze stammen geweest, die de verovering van Des sie door de Italianen mogelijk hebben ge maakt. Drie dagen voor den val der stad heb ben zij de keizerlijke benzine- en wapenop slagplaats in een nachtelijken overval be stormd en verbrand. De terugkeerende Abessynische soldaten be weren, dat meer dan de helft van de Italiaan sche successen der laatste anderhalve maand door deze wijze van strijden bevochten zijn.' Vlieger ondanks verbod vertrokken. Drouillet met in beslag genomen toestel verdwenen. De Fransche vlieger Drouillet, lucht vaart-deskundige van den negus is Zaterdagmiddag met zijn Ameri- kaansch vliegtuig van het vliegveld te Villacoublay opgestegen voor een proefvlucht, waarvoor hij toestem ming had, doch is niet teruggekeerd. Tegen Drouillet is naar Reuter meldt een bevel tot in hechtenisne ming. uitgevaardigd, wegens het ver duisteren van een in beslag genomen voorwerp. De mecanicien, die mede- hielp aan het vertrek, wordt beschul digd van medeplichtigheid. Drouillet had zijn vliegtuig gekocht in de Vereenigde Staten en het te Havre in ont vangst genomen, vanwaar hij naar Villacou blay vloog. Toen hij vanhier wilde vertrekken, verklaarden de autoriteiten, dat het toestel op onwettige wijze was ingevoerd en legden er beslag op. Drouillet protesteerde en vroeg toestem ming om op het vliegveld proeven te nemen met het toestel, dit werd toegestaan, onder voorwaarde dat hij niet zou vertrekken. Drouillet heeft kans gezien benzine in te ne men zonder achterdocht op te wekken, vol doende voor een tocht van 15 a 1600 K.M. zon der landing. Zaterdagmiddag reed hij het toestel naar buiten, als om eenige proeven te nemen. Hij nam ook werkelijk eenige proeven en „taxide" eenige honderden meters over het vliegveld met den wind driekwart van achteren en in deze positie kwam hij plotseling los van den grond en vloog weg. tot groote verbazing van hen, die het zagen. Drouillet in Italië gedaald? ROME, 27 April. (Reutér.) De avia- teur Drouillet, de piloot van den ne gus die op klandestiene wijze ls opgestegen, niettegen staande op zijn vliegtuig' beslag was gelegd, zou in een plaatsje in Opper- Italië zijn gedaald. EAÜIG PROERAMMA DINSDAG 28 APRIL 1936. HILVERSUM 1875 M. Algemeen programma, verzorgd door K. R. O. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 11.30—12.00 Voor zieken en ouden-van-dagen. 12.15 Gram.pl. 12.30 KRO-orkest 1.Gram.pl. 1.20 KRO-Boys. 2.Gram.pl. 3.10 KRO-orkest Piano-recital en Gram.pl. 6.05 Lezing. 6.25 KRO-Boys. 7.— Brichten. 7.15 Lezing. 7.35 Gram.pi. 8.Berichten. 8.10 Muzik. causerie 8.25 KRO-Symphonie-orkest. 9.30 Gram.pl. 9.45 KRO-Melodisten. 10.30 Berichten. Gram.- plaben. 10.45 KRO-Melodisten. 11.1512.00 Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. A.V.R.O.-uitzending. 8— Gram.pl. 10.— Morgenwijding. Gram.- platen. 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11. Knipcursus 11.30 Ensemble Jetty Cantor. 12.30 De Minstreels. 2.— Orgelconcert en Cello-recital. 3.Huish. wenken. 3.30 Gram. pi. 4.Piano-recital 4.30 Kinderkoorzang. 5.— Voor de kinderen 5.30 De Octophonikers. 6.30 Gram.pl. 6.45 Voor de kinderen. 6.50 Dansmuziek. 7.20 Zang en piano. 7.45 Dialoog 8.Berichten. 8.10 Omroeporkest. 8.55 Radio tooneel. 9.30 Operetteconcert m.m.v. solisten, koor en orkest. 10.25 Schaakles 11.— Berich ten. 11.1012.00 Dansmuziek, DROITWICH, 1500 M. 10.2010.50 Orgelspel. 11.10 Het Fol-kwin- tet. 11.50 BBC-Northern-Oreland-Orkest. 12.50 1.20 Gram.pl. 2.102.55 Het Stanley-Sextet 3.20 Lezing. 3.40 Bariton en strijkkwartet. 4.35 De „Continentals". 5.20 Berichten. 5.50 Koor concert. 6.156.45 Fransche les. 6.50 Lezing. 7.20 Zang. 7.50 Gevarieerd programma. 8.50 Berichten. 9.20 Lezing. 9.40 BBC-orkest 10.35 —11.20 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 6.20 en 7.20 Gram.pl. 10.20 Ovkestconcert. 1.50 Gram.pl. 3.20 Oratorium-uitzending. 4.50 Orkestconcert. 7.50 Operette-uitzending. 10.50 —11.35 Pascal-orkest. KEULEN, 456 M. 5.507.20 Populair concert. 11.20 Verzoek- programma. 12.35 Concert. 1.35 Orgelspel. 3.20 Solistencomcert. 4.05 Gevar. programma. 5.20 Blaasconcert. 6.50 Concert. 7.30 Kwintetcon cert m.m.v. Balalaika. 8.209.20 Het Omroep orkest en solisten. BRUSSEL, 322 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Klein-orkest. 12.50 1.20 Gram.pl. 4.20 Omroeporkest. 5.20 Dans muziek. 6.20 Gram.pl. 7.20 Klein-orkest. 7.50 Hoorspel. 8.50 Klein-orkest. 9.3010.20 Dans muziek. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Zigeunerorkest. 12.50 1.20 Gram.pl. 4.20 Zigeunermuziek, 5.25 Caba ret. 6.05 Gram.pl. 7.20 Radio-tooneel. 8.05 Omroeporkest m.m.v. zangsoliste. 9.3010.15 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 Dansmuziek 9.20 Berichten. 9.50 Kwar tetconcert. 10.05 Weerbericht. 10.20—11,20 Gram.pl.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6