AMSTERDAMSCHE BEURS MAANDAG 27 APRIL 1936 HAARtÉ M'S DAGBLAD 11 lAAT/It EIR8CHHN Bollenzondag door den aether 1 naar Amerika. Geslaagde uitzending uit Heemstede. Een zeer geslaagde radio-uitzending is Zondagmiddag geschiedt door de Phohi van 16.50 tot 17.05 uur.Deze uitzending, welke nabij een bloembollenveld in Heemstede gegeven werd, geschiedde op een golflengte van 16.88 en, 19.71 M. door de Phohi-zenders P. H. I. en P. 'C. J., zij was in het bijzonder bedoeld voor Amerika. 'Door de zorgen van dezen Nederlandschen omroep, werden de indrukken, welke de bloeiende bloembollenvelden op een Ameri kaan, die daartoe opdracht had ontvangen van de Amerikaansche omroepmaatschanpij, naar Amerika uitgezonden. Het ooggetuige- verslag werd op bijzonder vlotte wijze in de Engelsche taal verzorgd door den heer Cesar Searching, den Europeeschen directeur van „Columbia Broadcasting System". De uitzen ding werd in Amerika op de „Net Works" dezer maatschappij gezet, waardoor tallooze Ame rikaansche Radio-stations van Noord tot Zuid en van Oost tot West eveneens dit Nederlandsche kwartiertje weder uitzonden. Aan de uitzending was een bezichtiging van een deel der bloembollenstreek voorafgegaan, waarbij de heer Voors, algemeen secretaris van de Vereeniging voor Bloembollencultuur, als gids was opgetreden. Tijdens dezen tocht had de heer Searching zijn ooggetuige-im pressies verzameld. Het programma, dat geheel per telefoonlijn naar de zenders te Huizen en te Eindhoven doorgegeven werd, ving aan en eindigde met carillonspel van de Groote Kerk te Haarlem. Het Mannenkoor „Caecilia", onder leiding van Nico Hoogerwerff, zong een tweetal Neder landsche liederen: „Mijn Nederland" en „Woudeenzaamheid". De reporter gaf een enthousiast en duide lijk overzicht van hetgeen hij in het „very beautiful Holland" en speciaal in de bollen streek, gezien had, en waarvoor hij een en al bewondering had. Hij dankte met een paar woorden in het Nederlandsch de mannen voor hun zang. Een 12-jarig meisje sprak daarna eenige woorden in het Engelsch voor den microfoon. Zij bood den heer Searching een bouquet fraaie tulpen aan. Deze speciale werelduitzending uit Neder land kan als een treffend voorbeeld beschouwd worden van de wereldprogramma's die de Phohi bezig is te organiseeren, teneinde de aandacht van het buitenland op ons vader land te vestigen. De uitzending kwam naar de omroeper In Amerika mededeelde, „keihard" door. UITVAART KAPELAAN Th. M. STROUS. Vandaag vond de uitvaart plaats van ka pelaan Th. M. Strous, die op 27-jarigen leef tijd is overleden. Om half tien vonden de Lauden plaats, om tien uur de plechtige ge zongen uitvaart in de O. L. Vrouwekerk aan het Spaarne. De plechtige Requiemmis werd opgedragen door Deken H. C. J. Sondaal, met assistentie van kapelaan van Dijk, kapelaan van Hou ten en kapelaan Haselaar. De lijkrede werd gehouden door Deken Son daal. „Wij staan hier bij de lijkbaar van een jongen priester, die vol idealen was. die boven al lief had de zaak van zijn Meester. Voor al les was de jeugd de liefde van zijn priester- hart. Een man met een kinderziel, en juist daarom was hij zoo geliefd bij de ouderen, maar ook bij de jeugd. Hij was onze vriend, en al verschilde vaak zijn jeugdig oordeel van dat der ouderen, doch steeds stond hoog daar boven zijn liefde voor het ambt. God heeft de hand op hem gelegd. Wat zal ik tot u zeg gen, familie, wie anor het weggaan van uw zoon de kroon van het hoofd is gevallen.. En tot u, zijn vrienden? Gij verliest in hem een vriend en en priester. En u, parochianen! Hij heeft u lief gehad in dat wat gij zelf lief hebt, in uw kinderen. Wij alleen mogen hem nooit vergeten." Onder de talrijke aanwezigen waren vele geestelijken onder wie Mgr. M. P. J. Möll- mann oud-vicaris-generaal en Mgi. H. Pichot vicaris-generaal. De beaarding had plaats op de R. K. be graafplaats St.-Barbara. NATIONALE RECLASSEERINGSDAG OP ZATERDAG 9 MEI A.S. Men schrijft ons: Het zal velen zijn opgevallen, dat in de hoofdstraten der stad in enkele winkels de reclameplaat in het belang van bovengenoem- den collectedag, is zichtbaar gesteld, door wel willende medewerking der winkelieren. Echter zijn er platen afgegeven in winkels, welke pla ten nog niet zijn opgehangen. Daarom wordt verzocht dat alsnog te doen. Mede wordt ver zocht van een courant, die dezer dagen van huis tot huis door de stad zal worden verspreid, goede nota te willen nemen. Zij, die wenschen te collecteeren op Zater dag 9 Mei a.s., kunnen zich tot en met 4 Mei opgeven, met vermelding van naam en adres, bij de heeren G. J. Bouwens, Parklaan 82; J. G. A. Klein, Kinderhuissingel 114 en bij mevr. Th. J. M. EelmanGanzert, Zwaluwstraat 59, te Haarlem. Men schrijft ons: De St. Bavo-school aan de Leidsche Vaart zal 1 Mei a.s. den dag herdenken, dat deze school vóór 25 jaar werd gesticht en door wij len mgr. Callier, bisschop van Haarlem, werd Ingewijd. Dit feit zal worden herdacht met een feest voor de leerlingen, terwijl voor de ouders twee ouder-avonden zijn vastgesteld en wel op Zondag 3 Mei en Woensdag 6 Mei a.s., in de Leonarduszaal van de St. Bavo-school. Tevens herdenkt dan de heer P. B. v. Eer denburg den dag, dat hij vóór 25 jaar als on derwijzer werd aangesteld, het laatste jaar als hoofd der school. Des morgens half elf zal gelegenheid zijn, den jubilaris te complimenteeren in de gym nastiekzaal der school. De heer J. Schouten zal op 1 Mei a.s. den dag herdenken, dat hij 12>/2 jaar geleden werd aangesteld als directeur van het zangkoor der Kathedrale kerk St. Bavo, waar hij thans als directeur-organist fungeert. Op 1 Mei a.s. herdenkt mej. Heemskerk den dag, dat zij vóór 25 jaar als werkster in de Kathedrale Kerk St. Bavo werd aangesteld. Het zal deze ijverige werkster dien dag niet aan blijken van belangstelling ontbreken. Brutale roofoverval op klaar lichten dag. Zaterdagavond te omstreeks zes uur heeft een uitermate brutale roofoverval plaats ge had in een woning aan de Apollolaan te Am sterdam, gelegen in het gedeelte tusschen Stadionweg en Mozartkade. Twee mannen hebben getracht, toen de dienstbode, die alleen thuis was, de deur open had gedaan en zij door de indringers op zij was geduwd, haar met een revolver schrik aan te jagen. In plaats van inlichtin gen te geven over de plaats, waar geld ge borgen was, zooals de mannen vragen, be gon het meisje te gillen. HieroD zijn de man nen, blijkbaar geen „vaklieden", op de vlucht geslagen en in de auto, waarmee zij gekomen waren, weggereden. 40 JAAR IN DIENST BIJ DE FIRMA JOH. ENSCIIEDé EN ZONEN. De heer J. Hijkoop Jr. heeft heden den dag herdacht, waarop hij vóór 40 jaar als letter zetter in dienst trad bij de firma Joh. En schedé en Zonen op de afdeeling particuliere letterzetterij. Des morgens werd de jubilaris van zijn huis afgehaald door een commissie bestaande uit de heeren H. Rijkens en J. v. d. Acker. Nadat hij door de commissie naar zijn afdeeling was geleid, bood de heer Rijkens hem met een hartelijke toespraak namens den chef en zijn collega's een lichtkroon, een mand fruit en een plant aan. Namens de firma kreeg de heer Hij koop een fraaie mand bloemen. Later werd de jubilaris ten kantore van de directie toegesproken, door den directeur, den heer mr. Joh. Enschedé, die hem de gebrui kelijke enveloppe met inhoud overhandigde. Om 15 cent een jongen levens gevaarlijk gewond. Bakkersknecht met mes in den rug gestoken. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Brandwijk (Z.-H.) een twist ontstaan tus schen den 18-jarigen B. v. Meeteren te Mo lenaarsgraaf en den 17-jarigen H. van de G. Van de Gr. gaf van Meeteren met een groot mes een steek in den rug, waardoor deze le vensgevaarlijk werd gewond. De dader is in arrest gesteld. De toestand van het slachtoffer dat naar het ziekenhuis te Dordrecht vervoerd werd, is zorgwekkend. De ruzie is ontstaan over de betaling van een bedrag vanvijftien cent. De boeren zoon v. d. G. had al geruimen tijd met het plan rondgeloopen den ander daarover aan te spreken. Het slachtoffer van Meeteren is bakkersknecht van beroep. MINISTER SLINGENBERG BEZOCHT WERKVERSCHAFFINGS WERKEN TE CASTRICUM EN EGMOND. Hedenmorgen heeft de minister van So ciale Zaken, Mr. Slingenberg, nadat hij de nieuwe brug te Beverwijk had geopend, een bezoek gebracht aan Castricum en Egmond, waar de werken, welke door de N.V. Noord- Hollandsche ontginningsmaatschappij wor den uitgevoerd op de provinciale landgoede ren. welke onder beheer staan van het pro vinciale waterleidingbedrijf in Noord-Hol land, in oogenschouw werden genomen. In het gezelschap merkten wij o.m. op den heer Meijer de Vries. mr. J. B. Bomans. lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land. Mr. M A. Stufkens, griffier der Staten van Noord-Holland, directeur van de N.V. Noord-Hollandsche ontginningsmaatschap pij, jhr. ir. Reygersman, hoofdingeneur-di- recteur van den Provincialen Waterstaat, de beide rijksinspecteurs der werkverschaffing, burgemeester P. Kikkert van Beemster en J. B. V. M. J. van de Mortel van Noordwijk. Koninklijk bezoek aan Goeree en Overflakkee. Eenvoud, soberheid maar vooral hartelijk heid waren het kenmerk van het bezoek, dat koningin en prinses Zaterdag aan Gceree en Overflakkee hebben gebracht. De bevolking van het eiland komt niet ge makkelijk los en geeft niet gauw uiting aan haar gevoelens, maar ditmaal heeft 't enthou siasme het toch van de aangeboren kalmte gewonnen. Juist de eenvoud van het bezoek gaf daar aan zijn hartelijkst karakter en stralend van vreugde namen koningin en prinses overal de hulde der bevolking in ontvangst. Ook deze landbouwstreek, die overal de spo ren van zijn bloei draagt, is door de crisis zwaar getroffen, en derhalve was het op wensch van de koningin zelve, dat van grootsche feesten en ontvangsten is afgezien, maar juist de eenvoudige wijze, waarop overal de bevolking der dorpen de vorstelijke bezoek sters ontving, gaven dezen tocht over het eiland grootere charme dan eerepoorten en parades hadden kunnen doen. Bijna overal ging de ontvangst oo dezelfde wijze en niette min ging nergens het eigen karakter verlo ren. Steeds weer waren het kleinere of oudere meisjes, die in elk dorp bloemen aan boden en telkens opnieuw was het een ont roerend oogenblik als hooge kinderstemmen het aloude Wilhelmus inzetten en vooral ook toen een zangkoor van oudere jongelui aan de grens van het gehucht Achthuizen het „Wilt heden nu treden" uit de "Valerius Ge- denckklanck inzette. Te Den Bommel liet de schooljeugd op het „Wilhelmus" de Psalm „Dat 's Heeren zegen op u daal'volgen, wat luidkeels door de ge- heele verzamelde bevolking werd meege zongen. En dan ging het weer met groote snelheid langs de vlakke nolderwegen naar het volgen de dorp, de auto's in de verte reeds zichtbaar als kleine zwarte stippen in het wijde land. De koningin had er prijs op gesteld om in een geheel open wagen te rijden en men moet bewondering koesteren voor de wijze, waarop zij overal even minzaam, voor iedereen een vriendelijk woord over hebbend, dezen ver- moeienden tocht heeft gemaakt, met als en kel rustpunt, na de ontvangst ten Stadhuize van Miódelharnis. het fraaie ziekenhuis te Dirksland waar een kon bouillon werd ge bruikt en een bezoek werd gebracht aan de zieken, die dezen dag lang als een mooi aan denken in hun herinnering zullen bewaren. Voor het vertrek uit Stellendam te ruim half twee, waar de Nautilus op de reede lag te wachten met het pólitievaartuig „Triton" in de onmiddellijke nabijheid, nam de koningin hartelijk afscheid van de burgemeesters dei- verschillende gemeenten van het eiland, die zich hier hadden verzameld om de vorstelijke bezoeksters uitgeleide te doen. Hare Majesteit sprak haar groote voldoe ning over dit bezoek uit en verzocht den bur gemeesters de bevolking haa^- dank over te brengen voor de zeer hartelijke ontvangst-, die haar en de prinses zoo warm had getrof fen. De viering van den Julianadag |_ogger gehand bij ZWare mist. Overzicht der feestelijkheden. Wij laten hieronder nog eens volgen een chronologisch overzicht der feestelijkheden op Julianadag, 30 April a.s. In het Centmm. 78 uur: Muzikale Reveille door 2 muziek corpsen. 910 uur: Carillonbespeling. 1112.30 uur: Concert op de Groote Markt. 1112 uur: Muzikale wandeling van 2 muziekcorpsen door de binnenstad. 2.304.30 uur: Concert op de Groote Markt. 22.30 uur: Opmarsch der schoolkinderen naar de Nieuwe Groenmarkt. 2.305 uur: Specialiteiten voorstelling voor de kinderen op de Nieuwe Groenmarkt. 23 uur: Muzikale wandeling van 2 muziek corpsen door de binnenstad. 4.30—6 uur: Concert op de Groote Markt. 67.30 uur: Concert op de Groote Markt. 811 uur: Concert'op de Groote Markt. 911 uur: Lichtstoet door de binnenstad. 8.1510.30 uur: Concert van „Zang en Vriendschap" in de Gem. Concertzaal. In Haarlem-Noord. .—2.30 uur: Opmarsch der kinderen naar het Petroriaplein. .304.30 uur: Tooneeluitvoering voor de kinderen in de Parochieschool aan het Preto- riaplein. 7.309 uur: Lichtstoet van Jeugdvereni gingen. 910 uur: Concert op het Roerdompplein. In Haarlem-Oost. 9—9.30 uur: Opmarsch der kinderen naar de Rembrandt-bioscoop. 9.3011.30 uur. Bioscoopvoorstelling voor de kinderen. 1.452 uur: Opmarsch der Wielrenners naai de Pladellastraat. 24.30 uur: Rijwielsprintwedstrijden in de Pladellastraat en Kruistochtstraat. 512: Balchampêtre aan he Zomervaart. Gedurende den geheelen dag van 9 uur v.m. tot 12 n.m. zijn verschillende vermake lijkheden en ververschingskramen opengesteld op de Nassaulaan, Botermarkt, Wilsonsplein, Pretoriaplein en Zomervaart. Voorts zal des avond van 712 uur de Juli- anaboom aan het Kennemerplein feestelijk verlicht zijn. MOOIE SUCCESSEN VOOR SNELVERBAND. Aan de te Delft gehouden Nationale wed strijden in het verleenen van Eerste Hulp bij Ongelukken werd door bovengenoemde ver eeniging met 2 ploegen deelgenoemen. De damesnloeg bestaande uit de dames: C. J. Assendelft, A. Bloemendaal, J. J. de Boer Schiering en P. C. A. de Groot met als leidster Mej. B. E. Kroonsberg wist in de afdeeling 1 Senioren beslag te leggen op den eersten prijs, een Zilveren beker. Tevens ontvingen deze dames als oersoonlijken prijs ieder een zilveren theelepeltje. De heerenplceg onder leiding van den J. H. van Zandvoort. en samengesteld uit de heeren J. Schotman. J. A. Sleeman, C. A. Steenken en J. H. van Wunnik verwierf in de afdeeling Junioren den 7en prijs, een zilveren medaille. LEZING VOOR DE J.V.A. Woensdagavond 29 April zal Mr. B. W. Stomps een lezing houden over „Opbouw en hand having van het Volkenrecht". Deze lezing is georganiseerd door de afd. Haarlem van de Jongeren Vredes Actie en zal gehouden wor den in gebouw „De Nijverheid" Jansstraat 85. Koning Foead stervende. Reuter meldt uit Ka'iro 27 April: Koning Foead is stervende. Zijn krachten nemen snel af Indisch lesvliegtuig verongelukt. Inzittende dame omgekomen. BANDOENG, 26 April (Aneta-kerndienst) Hedenmorgen is het lesvliegtuig van de Ne- derlandsch-Indische Aeroclub „de Kriel", na tegen een hoogspanningskabel te zijn gevlo gen. neergestort. Het ongeluk geschiedde in de buurt yan Lenibang. bij Bandoeng. De inzittende passa- giere, mevrouw van Lierop. is bij dit ongeluk gedood. De bestuurder, de sergeant van de lucht- vaart-afdeeling Keim, werd licht gewond. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER, Jacqueline Clasine IJ.M. 10: vangst: 180 m. diversen en 300 stuks stijve kabeljauw. BE S OMMINGEN. manden 500 450 250 VL 199 f840. SCH 402 f380; SCH KW 175 f380; KW 89 f 920 f 3260 f 3340 f 2600 Trawlers Amstelstroom IJM 91 Amsterdam IJM 58 Eu avant IJM 8 Uiver IJM 384 Beugers: VL 216 f 920 Loggers: SCH 101 f6 9 285 f 600: SCH 47 f470 f 240: KW 56 f720: KW 48 f520; KW 34 f790 KW 104 f370: KW 110 f350: KW 132 f 39C: KW 19 f 520: KW 151 f730: KW 59 f 280: KW 24 f410; KW 155 f720: KW 29 f430: KW 49 f490: KW 177 f320; KW 28 f280; KW 27 f260 KW 112 f310; KW 23 f450; KW 134 f270; KW 178 f360; KW 91 f330: KW 144 f440. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM. 27 April. Bevallen 24 April: J. A. van DisSmelt. z. 25 April: J. v. DijkBoogaard, d.: G. Aarts Nowak, z.; A. M. J. Bosmade Kleijn, d.; 26 April: W. Jansende Jongh.z.; G. A. Hore manJol. d.; J. de Vries—Klopstra, z.; M. J. W. Beerkensv. Liemt, z. J. M. L. Klooster v. d. Eem, z.; C. W. Donker—Kuiper, d.; 27 April: L.MensKarman, z.; J. HasterBruijn, z.; Overleden 25 April: J. Bos, 72 j., Santpoor terstraat; G. C„ 18 d„ z. J. F. Laatsch, Stuijve- santstraat; H. J. v. d Weegh—Nieuwpoort, 32 j., Schoterweg; A. A. Heisterkamp, 76 j., Zijl- wég; ti. J. Hirs, 43 j„ Kamerlingh Onnesstraat. De reddingboot van Wijk aan Zee wordt naar het boothuis teruggereden, f Zaterdagavond is tijdens een vrij zwaren mist, die plotseling kwam opzetten, de log ger KW 108 tusschen de banken van de kust moeilijkheden gekorrfen en 2 K.M. ten Noorden van de Zwaanstraat gestrand. On middellijk werden door het plaatselijk bestuur van de Reddingmaatschappij en door de Wijk aan Zeeër Reddingbrigade maatregelen ge troffen om de bemanning van den logger zoo noodig te hulp te komen. Spoedig was de mare van de stranding in den omtrek ver breid, zoodat velen het reddingswerk hebben gevolgd. De sterk phosporiseerende zee lever de in de avonduren een fantastischen aanblik op. In de verte waren de navigatielichten van den logger, die op de eerste bank zat, zicht baar en verder in zee toonden de motorred- dingboot „Neeltje Jacoba" en de sleepboot „Hector" uit IJmuiden beurtelings haar roode en groene vuren als bewijs, dat zij in de om geving van de strandingsplaats kruisten. De reddingboot was uitgereden en zes zwoe gende paarden, geholpen door de leden der bemanning, trokken den zwaren wagen, waar op de boot geplaatst is, door het rulle zand van den Relweg. Te ruim 10 uur arriveerde de boot op de strandingsplaats en tegen 11 uur kon zij zee kiezen. De ervaren roeiers, die onder bevel stonden van schipper W. Grapendaal, trokken de boot echter rustig en met groote zekerheid door de branding. Ook aan lij van den logger liep veel water en eenige keeren mislukte de po ging om verbinding te krijgen, doordat de reddingboot werd weggeslagen. Tenslotte lag de boot langszij het gestrande vaartuig. Twee leden der bemanning sprongen van den log ger in de boot. De overigen bleven aan boord. Reeds te half twaalf was de reddingboot te rug en bracht de beide mannen veilig op het strand. Eerst toen bleek, dat de logger eigen dom was van de gebroeders Kuyt uit Katwijk. Schipper van den logger was Maarten Kuyt. Men keerde van de vischvangst terug naar IJmuiden. maar nog vóór de haven was be reikt werd de mist zóó dik, dat de logger te dicht onder de kust kwam met het bekende gevolg. Hedenmorgen, te ruim 7 uur. is bij hoog water de gestrande logger vlotgekomen. Het vaartuig is n-^r IJmuiden oogevaren. KOERS VAN HEDEN VORIGE KOERS pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 10 35 10.45 11.— 11,15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 n 987/f 98% - - 4 pCt. Nederl Indië 96% 96* 96* STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pCt. Duitschland 1930 (Youngleening) 20* Youngleening (met ver klaring) l7/f-22 22% 22* - 3/g BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 114* Handel Mpij Cert, van f 250 123* 123* Koloniale Bank 47 48* Ned. Ind. Handelsbank 1.07* - Rotterd. Bank 105* INDUSTR. OND. BÏNNENL. Alg. Kunstzijde Unie 23% v. Berkels Patent 35* Calvé Delft Cert 56% Ned. Ford ex. 40 afst. 205 - Philips Gloeil. Gem. Bezit 173* 173 172* 172 171* 171-172 105* 105%-7/fl 105* - 106 105% 105* TABAKKEN. Deli Batavia 177 178* - Deli Maatschappij 2C5 206* - 2C7 205% 205 Senembah 195* 197* SCHEEPVAARTEN. Kon Ned. Stoomboot 1% 1% - Scheepvaart Unie 40* 41 42 41* Konink. ?aketvaart 85* 87 Rotterdamsche Lloyd 35* 36 Maatschappij Nederland 35* 38* Holland—Amerika lijn 39 PETROLEUM. Kon. Petr 24?* -249 -48*—7491- 247* 248* 247* 247* - Perlak Petr 32 85 86 Shell Union IC 10%-* ic% Continental Oil 18% 10* 10* CULTUUR MAATSCH. H. V. A 2'8 - 220 17* 2 8* 216-217 217 Java Cultuur 120 Ned. Ind. Suiker Unie 104* Vorstenlanden 22 - INDUSTR. OND. BIJITENL Intern. Tel and Tel. 8V' - 8'% Anaconda 217/,. 22% 22%-% 22% 22 - Bethleh. Steel 32* -% 32* - 32* 32*-% Cities Service 3-Vr 3S7/t 39% - 39 Vt U S Steel 38% 3P> 19% - 39% 39%-% Kennec Copper ^2* 22% 27%~* 22% 22% 7 RUBBERS. Amsterd Rubber 9%-* 119-120 118* 118 - Dell Bat Rubber 59* 69* Indische Rubber 90* - Kendeng Lemboe 1 7* Serbadjadl 62* 61* Rotterdam Tapanoeli 39* Bandar Rubber 1(6* Preanger Rubber 49 48* Java Caoutch 84 >4 Sumatra Rubber 145 - - 4* AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 19% 19*-% Wabash Railroad 17/F 2 - Union Pacific 73% - Chic Milwaukee 5% - - Missouri Kansas Texas 4% - - - MIJNBOUW. Alg Explor Mij 152 - Redjang Lebong 222 .- -• - - ^OUONGATIE 1-1* 1* - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7