AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/TE BÜR8CHÏIN DINSDAG 2S APRIL' 1936 H A A R L E M'S DAGBLAD 7 Verdere opmarsch naar Addis Abeba. Italianen ontmoeten geen tegenstand. ROME, 28 April (Reuter-A. N. P.) Maar schalk Badoglio seint het volgende 197ste le- gerbericht: Onze gemotoriseerde colonnes, die uit Dessié waren vertrokken, zijn 140 K.M. op gerukt in de richting van Addis Abeba, zonder tegenstand te ontmoeten. Een andere colonne, welke uit Worra Iloe was vertrokken, is 50 K.M. opgerukt en heeft de rivier Wakkit bereikt. De sultan van Aoessa, Mohammed Jahio, heeft zich bij onze stellingen aangemeld. Hij heeft zijn onderwerping aangeboden aan onze militaire autoriteiten. Aan het front in Somaliland zetten wij ons offensief zegevierend voort. Op den linker vleugel van ons front hebben Libysche afdee- lingen, die uit Dagamedo waren vertrokken in het dal van de Faf belangrijke vijandelijke groepen verslagen en verspreid. De colonne Frusci heeft de zuiveringsactie voortgezet in de buurt van Hamanlei. Drie tanks, welke op 11 November tijdens een ver kenningstocht van de colonne Maletti in het dal van de Faf waren achtergelaten, zijn weer in ons bezit. Eveneens een mitrailleur van een vliegtuig en een gouden medaille van luitenant Minniti. Op den rechtervleugel versterkt de colonne Agostini haar stellingen bij Goenagado. De luchtmacht heeft met zeer groote doel treffendheid over het geheele front bij de acties medewerking verleend. Dr. Wibaut's toestand wordt slechter. Dr. Wibaut's toestand, die reeds gedurende geruimen tijd minder gunstig is, wordt lang zaam slechter. Kans op herstel is uiterst ge ring. HET OVERLIJDEN VAN KONING FOEAD. Naar uit Londen wordt gemeld, heeft de Egyptische legatie aldaar medegedeeld, dat prins Faroek morgen naar Egypte zal ver trekken. Hij zal per spoor tot Venetië reizen, en zich daar naar Port Said inschepen. Mr. Th. Maassen geïnstalleerd als raadsheer te Arnhem. Hartelijke welkomstrede van den vice- president. Hedenmorgen is cnr. Th. Maassen geïnstal leerd als raadsheer in het gerechtshof te Arnhem. Na voorlezing van de acte van eedsaflegging voor den Hoogen Raad verklaarde mr, J. L. A. G. baron de Vos van Steenwijk, vice-presi dent van het gerechtshof, mr. Maassen voor geïnstalleerd. Spr. richtte enkele woorden van welkom tot den nieuw-benoemden raadsheer. De woorden van groote waardeering, die te Haar lem bij uw afscheid zijn gesproken, zoo zei spr., hebben ons geleerd, dat wij in u een bekwaam collega kunnen begroeten, waarmede wij een prettige samenwerking hopen te heb ben. U zult Haarlem met leedwezen verlaten hebben, doch ook Arnhem, wel eens de „parel aan den Rijn" genoemd, biedt veel schoons. Met den wensch dat mr. Maassen vele goede en gelukkige jaren in Arnhem zou cnogen doorbrengen eindigde spr. zijn rede. Daarmede was de plechtigheid, die door vele leden van de rechterlijke macht en van de balie werd bijgewoond, geëindigd. AANBESTEDING De Rijkswaterstaat heeft heden in Den Haag aanbesteed den aanleg van een gedeelte van den weg no. 15 van het Rijkswegenplan 1932 tu-sschen Gorinchem en Rijksweg 26. De laagste inschrijving was van de N.V. v.h. P. C. Zanen te Haarlem f 638.700.—. CONCERT „ZANG EN VRIENDSCHAP" - De Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" (geeft een concert op 30 April a.s-, op den Ju- lianadag dus. Wanneer door een goede op komst blij kt dat deze datum den kunstlie- yenden Haarlemmers aangenaam is, zou wel licht overwogen kunnen worden, het voor jaarsconcert der Liedertafel altijd op den ver jaardag van Prinses Juliana te geven. Solisten zijn: Rosa Spier en Hélène Lu- dolph. Begeleiding Emmy van Eden. Eerste Hulp-Vereeniging „Snelverband". Dr. C. L. W. Ruys benoemd tot eere-lid. Dezer dagen hield bovengenoemde ver- eeniging haar jaarvergadering- in het gebouw der H.J.M.V. Na een openingswoord door den voorzitter van deze 26ste goed bezochte vergadering werden de verschillende jaarverslagen voor gelezen. Uit dat van den penningmeester bleek, dat het batig saldo over 1935 f 6.82% bedroeg. De secretaris wierp in zijn verslag een terugblik op de feestelijkheden bij het 25-jarig be staan der Vereeniglng. De beide aftredende bestuursleden werden herkozen. De heer J. B. Heijstek onder ap plaus bij acclamatie en de tweede secretaresse mej. C. C. Knetemann na stemming. Dr. C. L. W. Ruys herdacht zijn derde lustrum als medisch leider van de vereeniging Thans moest hij van verdere medewerking wegens zeer drukke werkzaamheden afzien. De voorzitter dankte dr. Ruys voor alles wat hij in die jaren voor Snelverband ge daan heeft en onder een hartelijk applaus overhandigde hij hem een prachtige bloe menmand. Dr. Ruys dankte voor de bloemenhulde. Hij had vele jaren prettig met de Vereeni ging samengewerkt. Indien zijn hulp nog noodig blijkt is hij ten alle tijde bereid deze hulp te geven. Dr. J. Terpstra zijn opvolger, zal trachten de voetstappen van Dr. Ruys te drukken en hoopt op prettige samenwerking. Onder daverend applaus werd daarna aan Dr. Ruys het eerelidmaatschap van de Ver eeniging verleend. Ook de heer Har tog, die zijn 25-jarig jubi leum als magazijnmeester vierde, had een welgemeende ovatie in ontvangst te nemen. Ruim vierhonderd Belgische scholieren in Haarlem. Een vroolijk gezelschap bezoekt het Frans Halsmuseum ,de Groote Kerk en het Stadhuis Het was een opgewekt gezelschap dat hedenmorgen met den trein van 8.55 uur in Haarlem arriveerde, ruim vierhonderd Belgische schoolkinderen van middelbare schoolinstellingen uit Brussel die met ongeveer dertig lei ders, meest ambtenaren van het Bel gische departement van onderwijs, een vierdaagsche schoolreis in Neder land maken. Aan het station waren eenige Haarlemsche autoriteiten aanwezig. De wethouder van onderwijs, de heer A. G. Boes was er, de in specteur van het Middelbaar Onderwijs, dr. S. Elzinga, de chef van de afdeeling onderwijs ten stadhuize, de heer C. B. M. Segaar, en de directeuren van de le H.B.S. B met 5-jarigen cursus, dr. W. v. d. Berg. en van de H.B.S. A. Ir. M. Voorzanger Ongeveer twintig leerlingen van deze Haar lemsche middelbare scholen waren eveneens aan het station gekomen om de Belgische kin deren te begeleiden. De groote groep van de bezoekers, die voor het grootste deel uit meis jes bestond, stond onder leiding van den heer F. van den Borre, inspecteur bij het Belgische middelbare onderwijs, die elk jaar deze reizen organiseert en ook dit jaar al eenige heeft ge leid, terwijl voorts mej. dr. A. J. Portengen, secretaresse van de Nederlandsche commissie voor Schoolreizen en de heer Taets, mede organisator van de Belgisch-Luxemburgsche schoolreizen, leiding hadden. Daar het gezelschap natuurlijk veel te groot was om in zijn geheel de verschillende be zienswaardigheden te bezoeken, werd de troep in twee groepen verdeeld. De eene groep, waar bij ook de jongens waren, begaf zich onder politiegeleide eerst naar de Groote Kerk om daar te luisteren naar een kort orgelconcert dat de organist, de heer George Robert, gaf. Hij speelde eenige v/erken van Bach. Martini, Dubois en Handel, waarnaar aandachtig werd geluisterd. Daarna ging men naar het Frans Halsmuseum om dat te bekijken. Intusschen was de andere groep, die geheel uit meisjes met leidsters bestond, naar het Frans Halsmuseum gewandeld, waar zij ont vangen werd door den heer G. D. Gratema, den directeur, die op het stille binnenplein eerst in het Nederlandsch een korte toespraak hield waarin hij de bezoeksters welkom heette en in het kort de geschiedenis van het museum vertelde. Vervolgens sprak hij de rede in het Fransch uit voor het Waalsche gedeelte van de groep, waarna de heer Van den Borre in harte lijke bewoordingen dankte voor de ontvangst. „Er is hier een kunstschat van wereldver maardheid, waarvan U de directeur bent. Er is geen museum, waar de voorwerpen zoo goed bewaard worden," zei spr., die er op wees dat de heer Gratama in nauwe relatie met België stond door zijn Belgische onderscheidingen. In twee groepen werd deze groep weer on derverdeeld, een ervan kwam onder leiding van den heer Gratama, een onder die van mej. Van Hees en zoo bezichtigde men een aantal schilderijen van de groote verzameling die het museum bevat, waarbij, natuurlijk alleen over de belangrijkste, uitleggingen werden geven. Toen tenslotte deze twee groepen weer bij een waren gekomen verliet men het museum, nadat de heer Van den Borre de rondleiders had bedankt, om naar de Groote Kerk te gaan, die reeds door de tweede groep was be zichtigd, welke ook al ten stadhuize was ont vangen. Ook de meisjesgroep werd ten stadhuize ontvangen door wethouder Boes, er werden versnaperingen en limonade rondgediend en na een kleine rondgang maakte men zich ge reed om aar het station te vertrekken, want er stond nog heel wat op het dagprogramma. De heer Van den Borre dankte in een geestig speechje, waarmee de meisjes met een hoera tje instemden. Over de Groote Markt, die helaas in een niet al te fraaien toestand werd aangetroffen maar die desniettemin werd be wonderd, en door de Jansstraat, wandelde men naar het station. Daar stond reeds de speciale trein gereed waarmee het gezelschap naar Hillegom zou rijden, om daar de bloe menvelden te bekijken. In Hillegom zou in een bloembollen-loods de lunch worden gebruikt en daarna zou het gezelschap naar Brussel terugkeeren. Aan het Haarlemsche station was het af scheid buitengewoon hartelijk. De heer Van den Borre bracht namens alle scholieren nog maals hartelijk dank voor de genoten gast vrijheid en uit zichzelf begonnen een paar honderd Belgische scholieren het Wilhelmus te zingen, dat werd gevolgd door Piet Hein, dat zelfs de Franschsprekenden er wonderwel afbrachten. Zwaaiende armen was de laatste impressie der Belgische kinderen aan Haarlem en der Haarlemmers aan de bezoekers, die met zoo veel bewondering en opgewektheid Haarlem sche bezienswaardigheden hadden bekeken. MEVROUW ELSE MAUHS TREEDT WEER OP. Mevrouw Else Mauhs is na haar herstel Zaterdagavond j.l. voor het eerst te Utrecht opgetreden, als Koningin Elizabeth. De zaal van den Stadsschouwburg was uitverkocht en het publiek bracht haar bij het opgaan van het scherm staande een ovatie. Aan het slot van de voorstelling over handigde prof. Josselin de Jong mevrouw Mauhs namens de aanwezigen een groote mand bloemen en wenschte haar namens allen geluk met haar herstel. Mevrouw Mauhs dankte met enkele woor den. MARKTBERICHT. PURMEREND Kaasaanvoer 24 stapels kleine, f 18—f 20 per 50 K.G. Boteraanvoer 898 K.G., prijs f 1.38f 1.45 per K.G. Vee. 1308 runderen, waaronder zijn 254 vette en 29 stieren. 10 paarden f 60—f 130 per stuk. 45 vette kalveren f 0.30f 0 55 per K.G. 922 nuchtere dito. f 3f 13 per stuk. 149 vette varkens f 0.31f 0.33 per K.G. 29 magere dito, f 14f 22 per stuk. 481 biggen f 7f 13 per stuk. 700 schapen f 10f 22 per stuk. Kuikens f 0.60f 1.80 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks f 2.25f 2.75 Vette koeien, prijshoudend f 0.30f 0.50 per K G. Gelden koeien, prijshoudend f 80f 140 per stuk. Melkkoeien, prijshoudend f 110f 190 per stuk. JAARVERGADERING VAN LEESBIBLIO THEEKHOUDERS TE HAARLEM. Dezer dagen hield de Alg. Bond v. Leesbiblio theekhouders haar jaarvergadering te Haar lem in café-restaurant Brinkmann. De waarn. voorzitter, Lamme, heette allen hartelijk wel kom en getuigde van de groote eensgezind heid, dei in de organisatie bestaat. Jaarver slagen en begrooting werden goedgekeurd. Wijzigingen statuten en huish. reglement wer den na ampele discussie aangenomen, evenals het gewijzigde ontwerp „reglement voor het leesbibliotheekbedrijf". De afgevaardigde van Rotterdam, de heer Boas, zette in een wel gedocumenteerde rede uiteen, dat vele openbare leeszaal-instellingen zich door het in grooten getale uitleenen van ontspanningsboeken, tot ernstige concur renten van de leesbibliotheekhouders hebben opgeworpen. Gjider groote instemming van de aanwezigen, dringt hij er bij het hoofdbestuur op aan, dat van bondszijde met hernieuwde energie zal worden beproefd aan deze misstan den een einde te maken. Verkeersexamens. Zooals men weet is in de gecombineerde vergadering van het Bestuur der Vereeniging ..Veilig Verkeer", de Commissie voor de Ver keersexamens en de Onderwijs-Verkeerscom- missie besloten, ook dit jaar een theoretisch en practisch verkeersexamen te organisee- ren, waaraan kunnen deelnemen de leerlin gen uit de hoogste klasse van Openbare- en Bijzondere Scholen voor ULO en de leerlin gen van de Centrale Scholen voor 7e en 8e leerjaar. De inrichting van de examens zal onge veer gelijk zijn aan die van verleden jaar. Voor allen dus: a. een schriftelijk gedeelte, b. een voetgangers-examen en voor de wiel rijders bovendien een rijwielexamen. Het schriftelijk gedeelte van het examen is heden op de scholen begonnen. HOCKEY. H. D. M. KAMPIOEN VAN NEDERLAND. De Tel. verneemt uit Den Haag, dat H. D. M. kampioen van Nederland is geworden, omdat P. W. beide wedstrijden gewonnen heeft ge geven. Het Nederlandsch elftal zal a.s. Zater dagmiddag half vier op Houtrust een oefen wedstrijd tegen H. D. M. spelen. GYMNASTIEK MUTATIES IN HET K.N.G.V.-BESTUUR. In een te Haarlem gehouden vergadering van het Bondsbestuur K.N.G.V. werd tot 2en voorzitter benoemd de heer J. Hop (Haar lem). Tengevolge van de gedeeltelijk nieuwe be- stuurs-samenstelling vond de volgende func tie-verdeeling plaats: W. de Graaf (voorzit ter), L. J. A. van Ekeren (secretaris), J. H. van der Burg (penningmeester), J. Hop (2e voorzitter, gecommitteerde Turnblad, lei derscursussen en voorturnerslessen)J. H F. Sommer mannen turnenG. C. v. d. Bergh (vrouwen- en jeugd turnen), G. J. W. Brand (toegevoegd technisch lid), J. Dijk (vaardig- heidsproeven en afstandsmarschen), H. Drenth (voorzitter Bondsspelcommissie), A. Montanjees (voorzitter vaandelcommissie) en PRijswij k (voorzitterathletiekcommissie Een nationale held in Frankrijk. De Parijsche marktkoopman Raymond Briez, die in den loop van'de laatste 'twaalf jaar voor de patiënten, die in de Parijsche ziekenhuizen worden verpleegd tweehonderd zeven en vijftig liter bloed ter beschikking heeft gesteld voor den bloedtransfusie-dienst, wordt thans in Frankrijk als een nationale held beschouwd. In 1924 aldus deelt de K. W. P. mede kreeg hij voor het eerst een verzoek om een. bepaalde hoeveelheid bloed af te staan voor den bloedtransfusie-dienst en in den loop van datzelfde jaar werd dit verzoek nog driemaal herhaald. Spoedig genoot hij bij de geneesheeren een groote vermaardheid en in 1925 had hij reeds 38 maal zijn bloed ter beschikbaar gesteld, terwijl de artsen in den loop var 1927 zich in 94 dringende gevallen tot Briez hebben gewend, die zich steeds met de grootste bereidwilligheid aan de operatie onderwierp. Thans weet de geneeskundige staf der Parijsche ziekenhuizen, dat ze in voorkomende gevallen steeds op den markt koopman kan rekenen; gemiddeld heeft hij in de laatste jaren tusschen de veertig en vijftig maal zijn bloed afgestaan ten bate dei- lijdende menschheid. In 1935 had Briez een buitengewone „klandizie", want in niet min der dan 97 gevallen werd het bloed van Briez voor bloedtransfusie aangewend. Zijn omge ving beschouwt dezen zwaargebouwden man als een wondermensch, doch steeds protes teert Briez hiertegen. Ik ben geen bijzonder schepsel Gods. zei Briez laatst tegen een journalist, die hem kwam interviewen. Wat ik doe kan ook een ander. Het heeft niets te beteekenen. Men behoeft daartoe slechts over een goede ge zondheid te beschikken en in goede conditie te zijn. Wat verstaat u daaronder? Men is slechts in goede conditie wanneer het lichamelijke en geestelijke evenwicht niet verstoord is. Een geestelijk evenwicht is al leen mogelijk, wanneer men niet gekweld wordt door zorgen, verdriet, of andere na righeden. Dat zijn de voorwaarden om over goed bloed te kunnen beschikken. U maakt dus van de levering van Uw bloed aan zieken een soort van beroep? Geen kwestie van. Ik werk in de hallen, eiken nacht, maar dat is voor mij geen belet sel om mij telkens ter beschikking der artsen te stellen, als ze mij noodig hebben. En ondervindt u geen nadeelige gevol gen van het vele bloedverlies? Neen. Driehonderd gram beteekent voor mij niet veel. Deze hoeveelheid is weer spoe dig aangevuld. En ook als er in een langere tusschenpoos geen bloed van mij gevraagd wordt, bemerk ik niets bijzonders. Hoe is uw levenswijze? Juist zooals van andere menschen. Ik eet niet veel. maar heb altijd een goeden eetlust. Men moet zich niet overgeven aan uitspat tingen en zeer matig leven. In 1924 werd ik door Dr. Bécart aangeklampt die mij vroeg, of ik niet eenige hoeveelheid bloed wilde be schikbaar stellen voor een zieke. Hij kwam mij op straat tegen en mijn gezicht beviel hem. Vanaf dat moment ben ik „in de mode" gekomen. Men heeft mij verteld, dat Dr. Bé cart aan de regeering verzocht heeft, om mij het Legioen van Eer te geven. Tot nu toe heb ik die onderscheiding nog niet ontvan gen. Maar wat maal ik er om of ik een me daille heb of niet; mijn gezondheid en mijn bloed wordt er niet beter of slechter om. Op hetzelfde oogenblik rinkelde de telefoon. Ik word naar het ziekenhuis Saint Michel ont boden. En weg was hij, om dan voor denzoo- veelsten patiënt zijn bloed beschikbaar te stel len. EEN EIGENAARDIG TARIEF. Het bureau van de Kamer van Koophan del en Fabrieken te Haarlem was er op ge wezen, dat het bij het koopen van 10 ritten- kaarten goedkooper is om van Bloemendaal naar Amsterdam te reizen dan van Haarlem uit, hoewel dit toch 2 K.M. korter is. 10 ritten boekjes HaarlemAmsterdam kosten f 4.50 en 10 rittenboekjes Bloemen daal-Amsterdam f 3.75. Het verschilt dus 7% cent per rit. Het bureau der Kamer heeft nu aan de Spoorwegen gevraagd het tarief voor de kaarten Haarlem-Amsterdam te verlagen. Dat is werkelijke verstrooidheid. (Polïtiken.) IJMUIDEN BESOMMINGEN. Trawlers: manden Alkmaar IJM 31 1050 Petten IJM 49 500 Jacq. Clasina IJM 16 205 Kotter: A 11 f250 Loggers: KW 74 f 1060: KW 33 f490; KW 108 f320: SCH 201 f650; SCH 196 f560; SCH 223 f610: SCH 297 f590; SCH 210 f640. f 4390 f 3200 f 2200 VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Rotterdam IJM 112. Vangst: 400 m. diversen en 75 stuks stijve kabeljauw. MARKTPRIJZEN VAN DINSDAG 28 APRIL. Tarbot per K.G. f 1,60—f 1,30 Griet per 50 K.G. f33—f21 Tongen per K.G. f 1.04f0,72 Zetschol per 50 K.G. f 31 Kleine schol per 50 K.G. f 31—f 5,20 Schar per 50 K.G. f 11—f2,50 Tongschar per 50 K.G. f 29f 15 Rog per 20 stuks f 23—f 16 Vleet per stuk f 2.25—f 0.90 Kleine poon per 50 K.G. f 6,50f 4,50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 20f 14 Middelschelvisch per 50 K.G. f 15f 13 Kleine Middelschelvisch p. 50 K.G. f 17f 12 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 13f 8,50 Kabeljauw per 125 K.G. f 54f 24 Groote gullen per 50 K.G. f 19—f 16,50 Kleine gullen per 50 K.G. f 16—f 14 Wijting per 50 K.G. f7.10—f 1.70 Makreel per 50 K.G. f5,70—f3,10 Heilbot per K.G. f 0.94—f 0.70 Leng per stuk f 1,50—f 0,33 Koolvisch per stuk f 0,95f 0,25 Groote hake per 125 K.G. f 90 Middel hake per 125 K.G. f82 Klein middel hake per 50 K.G. f 40—f 38 Kleine hake per 50 K.G. f 26— f 12 BURGERLIJKE STAND. HAARLEM. 28 April. Bevallen 24 April: B. C. OosterbaanKaa- ken. z.; 25 April: T. M. ZwaneveldVisser, z.; A. M. KoningBöhm, z.; 27 April. C. Eller- meijer—van Vuuren. z.; L. KosterTiebesl. z.; W. C. WesterbeekBrugman, z.; 28 April H. C. v. ToorenBom, d.: D. Blomv. Kilsdonk, d. Overleden 27 April: A. van Kessel. 71 j.. Wes tergracht; Jkvr. M. E. v. d. Brandeler Teixeira de Mattos, 36 j., Johan de Wittlaan; 28 April: P. A. Bergman. 29 j„ Graaf Willem straat; H. Hoonhout, 41 j.( de Wittstraat. KOERS VAN HEDEN VORIGE KOERS pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. ld. 1933 n 98% - - - 4 pCt. Nederl Indië 96*4-% 96*4 - - ST.AATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pCt. Duitschland 1930 (Youngleenlng) 21*4 Youngleening (met ver klaring) 22% 223/s 22% BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank 115 Handel Mp.-j Cert, van f 250 123% Koloniale Bank 46% 45*4 Ned. Ind. Handelsbank 108 107*4 Rotterd. Bank INDÜSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 23% v. Berkels Patent 35 Calvé Delft Cert 56% 56 Ned. Ford ex. 40 afst. 205 - Philips Gloeil. Gem. Bezit 7 173*4 171% 172*4 172*4 172-% 171% l05%-7/P 105*4-% 105% *4 105*4 1053/g TABAKKEN. Deli Batavia 177*4 175—176 Deli Maatschappij 2C6 200*4 201H 202 Senembah 197H - SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot - m - Scheepvaart Unie 41% Konink. Paketvaart 86% 86 Rotterdamse he Lloyd 35 34*4 Maatschappij Nederland 35 34*4 Holland—Amerika lijn - PETROLEUM. Kon. Petr 247H 244244*4 244 244*s 244*4 243 - 244 Perlak Petr S5-86 - Shell Union 10% k 9% 9%-% 9%-% 93/8"% Continental Oil 18%-% 17*4-% 17*4-% 17%-% Tidewater 10%—H 9%-% 9%-% 9%-% 9 %-k CULTUUR MAATSCH. H. V. A 216*4—217 113*4-214*5 214*4-215 214 213%-214 Java Cultuur 120 118 Ned. Ind. Suiker Unie 104 103 Vorstenlanden 20% INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. 8% 8 8 8 8 Anaconda 22%-% 20% 20*4-% -03/8-% 20%-% Bethleh. Steel 34fc-% 29% - 29%-% 29%-% 28%-7/8 Cities Service 3-% 2k—Vy 2%-% 2% 2%-% Gew. Steel 39% - 36*4-% 39—*4 363/g 36*4 36%"% 16%-*4 22% 207/g - 21 20% 207/f-% 207/g 6% RUBBERS. Amsterd. Rubber 118 *4 113*4—114 113-114 113*4 112*4-114 Dell Bat. Rubber 69 69 Indische Rubber 93*4 93 Kendeng Lemboé - 126*4 127% 6144 61 58*4 Rotterdam Tapanoeli 40 40 Bandar Rubber 110 109 107 Pxeanger Rubber 48*4 48 46% 83% 82 82 Sumatra Rubber 144% - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 19*4-% 17%-% '73/g-% 17%-*4 Wabash Railroad 2 - 1% 1% - 1%-% Union Pacific 73% - - Chic. Milwaukee 3% 3% 3% *4 - 5 Missouri Kansas Texas 4% 4% »/8 4% 43/g 4% MIJNBOUW. Alg Explor Mij 153*4 Redjang Lebong 220*4 Billiton n - - PROLONGATIE 1% ik - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11