r Luisterrijk. Hit Bêiêis&sukMê 53e Jaargang No. 16210 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Dinsdag 28 April 1936 HAARLEM S DAGBLAD Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM. ABONNEMENTEN: per week ƒ0.25, per maand ƒ1.10, per 3 maanden ƒ3.25, franco per post ƒ3.55, losse nrs. ƒ0.06. Geïllustreerd Zondagsblad: per week 0.05, p. maand 0.22, p. 3 mnd. 0.65, franco p. post 0.72J4. UITGAVE LOÜRENS COSTER MAATSCHAPPIJ VOOR COURANT-UITGAVEN EN ALGEMEENE DRUKKERIJ N.V. Bureaux: Groote Houtstraat 93 Drukkerij: Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos-: Directie 130S2 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Drukkerij: 10122, 12713 Administratie: 10724, 14625 Postgiro 38810 Bijkantoor: Soendaplein 37, Haarlem-Noord, Telefoon 12230. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM. AD VERTEN TlëN 15 regels f 1.75, elke regel meer 0.35. Reclames ƒ0.60 per regel. Tarieven regelabonnementen op aanvraag. Vraag en aanbod 1—4 regels 0.60. elke regel meer ƒ0.15. Onze Groentjes zie hoofd rubriek. Gratis Ongevallenverzekering voor betalende abonnés. Levenslange ongeschiktheid f 600.-, Overlijden 600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400.-, Duim ƒ250.-, Wijsvinger f 150.-, Elke andere vinger f 50.-, Arm- of Beenbreuk t 30.— Idem voor Abonnés op het Geïllustreerd Zondagsblad: Levenslange ongeschiktheid ƒ2000.-, Overlijden ƒ600.-, Verlies van Hand, Voet of Oog ƒ400 -, Verlies Duim f 75.-. Verlies Wijsvinger f 75.-, Verlies andere vinger ƒ30.-. Alles indien het gevolg van een ongeval en volgens gratis ten kantore van dit blad verkrijgbare voorwaarden. DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN. Motorrijwiel tegen paal gereden. Twee gewonden. HALFWEG Dinsdag. De politie. Contact tusschen de surveillee- rende politie-mannen en het hoofdbureau. Het woord is aan.... Jhering: Elke tijd is een raadsel, dat niet hijzelf oplost, maar de toekomst. HAARLEM, 28 April. Feminisme op Montmartre. De Fransche verkiezingen, die thans -ten halve gehouden zijn en Zondag a.s. haar twee de en laatste bedrijf beleven, herinneren aan het merkwaardige feit, dat Frankrijk nog steeds geen vrouwenkiesrecht bezit. Merk waardig schijnt dit vooral, omdat het percen tage zelfstandig werkende vrouwen in dat land juist zoo hoog is. Er behooren ook vele gehuwde vrouwen toe, o.a. diegenen die win kel- en hötelbedrijven leiden. Dat de Fransche vrouw het kiesrecht nog steeds niet -verworven heeft, terwijl haar zus ters in vele Noordelijker gelegen landen het al sinds jaar en dag bezitten, pleegt men te wijten aan de koppigheid van den Senaat, die er zich meermalen tegen heeft verklaard Maar wij Noordelijken zullen dat met eenig ongeloof aanhooren. Zoowel de Engelschen als wij weten bij ervaring, dat als eenmaal de dames erop staan geen enkele groep mannen, zelfs geen Senaat van meerendeels-bedaagde en star-conservatieve politici, in staat is haar wil op den duur te breken. Erger voor de kop- pigen: zij moeten tenslotte toegeven. Het zijn trouwens de Franschen zelf die de wereld verrijkt hebben met het spreekwoord: „ce que Femme veut, Dieu le veut". („Wat de Vrouw wil, wil God") en het maakt dus nogal een vreemden indruk dat zij de schuld van de voortdurende mislukking aan de Oude Heeren van den Senaat geven. Ondanks den Ijver van enkele volhardende feministische strijdsters moet men wel tot de slotsom ko men dat de Fransche vrouw in het algemeen voldoende belangstelling* voor het kiesrecht heeft. Waaraan ik de verklaring moet vast- knoopen dat zij blijkbaar haar maatschappe- lijken invloed groot genoeg acht. Ongetwijfeld is die groot, zij het dan indi rect. Achter de schermen pleegt de Fransche vrouw zich in niet geringe mate te doen gel den, en het succes van dezen invloed' is van zooveel beteekenis daf; zij het blijkbaar niet gaarne zou ruilen voor een onzekere macht bij de verkiezingen en in bestuurscolleges, waarin zij zou moeten optreden in functies die tot dusverre geheel die des mans zijn geweest, en die derhalve een typisch mannelijk ken merk dragen. Misschien is de Fransche vrouw ook wel van oordeel dat de ervaringen, die de Noordelijke landen met het vrouwenkiesrecht hebben op gedaan, niet erg indrukwekkend zijn. Dat de vrouwen zich daar bij de bestaande mannen partijen hebben aangesloten, dat zij na zoo vele jaren nog steeds in overgroote meerder heid op mannelijke candidaten stemmen en dat het aantal vrouwelijke leden van openbare bestuurscolleges in de laatste jaren eer is af- dan toegenomendat zijn dan ook allemaal feiten die niet erg imponeeren. Maar Madame Louise Weiss, „eerste femi niste van Frankrijk" blijft strijden. Zij heeft verleden jaar in een schijn-verkiezing op Montmartre 18.000 stemmen op zich zien uit brengen, en nu voert zij opnieuw een cam pagne. Vergaderingen worden belegd, en Vrij dagavond hebben eenige bekende kunstena ressen het woord gevoerd, n.l. de actrices Pau- lette Pax, Miaka Laparcerie en Francoise Rosay en de liedjeszangeres Lucienne Boyer. Dit slotnummer herinnert aan een ander Fransch spreekwoord, nl. „Tout finit par une Chanson" alles eindigt in een lied - Het bleef overigens bij het symbool. Lucienne zong niet. Frangoise Rosay, vertolkster van de vrouwelijke hoofdrol in „Heldenkermis", liet een deel van die film afdraaien, waarin zij als burgemeestersvrouw de vrouwen vanhet stadje Boom toespreektom aan te too- nen dat vrouwelijke welsprekendheid niet voor mannelijke behoeft onder te doen. Maar ja.... die film was van een man, dus de rede ook, en de regisseur Jacques Fey- der is een man, en het gebeurde zoo lang geleden en is nogal erg fantastisch.... Het blijkt twijfelachtig of de Fransche vrouwen er op deze wijze toe zullen worden gebracht een massalen stormloop tegen den senaat te beginnen en in drommen achter Louise Weiss, Francoise Rosay en Lucienne Boyer op te rukken. De harde politiek is, wat deze dames ook zeggen mogen, ook altijd een heel wat min der bekorend cadre dan Francoise in haar films en Lucienne in haar chansons d'amour vindt. De indirecte invloed zal wel de uitverkorene blijven.... R. P. NEDERLANDSCHE GEDELEGEERDE NAAR IERLAND? 's-GRAVENHAGE, 28 April Naar ons ter oore komt bestaat het voornemen, dat de heer A. Th. Lamping, directeur der handelsaccoor- den van het departement van handel, nijver heid en scheepvaart, zich in den loop der volgende week naar Dublin zal begeven, ten einde met de Iersohe regeering besprekingen te voeren over de handelsbetrekkingen tus- schea beide landen. De politie van Haarlemmerliede werd in den nacht van Maandag op Dinsdag te ongeveer kwartier voor een door de Haarlemsche poli tie gewaarschuwd, dat op den Haarlemmer weg twee gewonden waren gevonden, die naar het St.-Elisabeths Gasthuis te Haarlem waren overgebracht. De politie alhier ging daarna op onderzoek uit er. vond bij de Zwetbrug tegen een paal van de tram aan een motor met zijspanwa- gen, waarvan de voorkant geheel in elkaar gedrukt was. Blijkbaar was het motorrijwiel tegen den paal gereden. De politie is toen naar het St.-Elisabeths Gasthuis te Haarlem gegaan. Daar bleek, dat een van de gewonden inmiddels naar zijn woning was vertrokken. De tweede was zwaar gewond en kon op dat oogenblik niet worden gehoord. Het motorrijwiel was afkomstig uit Zuid- Holland. Nader vernemen wij, dat de zwaargewonde de heer Hoos uit Den Haag is. Ook heden morgen kon hij nog niet gehoord worden. De zaak is in onderzoek. Afscheid Hoofd van School 34. De heer H. van Leeuwen gaat heen. Maandagavond had een buitengewone ouderavond plaats in School 34 aan de Over- tonstraat in Haarlem-Noord. Het gold hier het afscheid van den heer H. van Leeuwen, die wegens het bereiken van den pensioen-gerech tigden leeftijd met eervol ontslag zijn functie van schoolhoofd neerlegt. De voorzitter van de ouder-commissie, de heer Booms, hield een korte toespraak en bood den heer Van Leeuwen namens de ouders een fraaien kapstog als stoffelijk huldeblijk aan. Tot slot van den avond sprak de heer Van Leeuwen een afscheidswoord. Spreker herin nerde aan de eerste jaren van de school A in Schoten, waar hij begon met drie lokalen en 138 leerlingen. Hoe toen de school steeds groeide zelfs werd als noodhulp een biljart zaal in het café Vermeulen gebruikt tot in 1926, toen de school aan de Overtonstraat en de hulpschool aan het Pretoriaplein 750 leerlingen in 22 lokalen telden. De heer Van Leeuwen wees nog op het groote belang van ouderavonden, die reeds bloeiden lang voordat de wet er toe verplichtte. Dit moet zoo blijven. Het contact tusschen ouders en school is van het grootste belang als dit bewaard blijft behoeft men niet voor het wegkwijnen van de school te vreezen. De avond werd opgevroolijkt door den be kenden humorist Nono. Comité tot bestrijding van gevolgen der werkloosheid. Zet zijn werk voort. Bovengenoemd Comité doet de volgende mededeelingen aan de Haarlemsche burgerij: „Daar het „Comité tot bestrijding van de gevolgen der Werkloosheid" tot op heden als afd. Haarlem van het Nationaal Crisis-Comité fungeerde en het N.C.C. te Den Haag per 1 Mei a.s. zijn werkzaamheden gaat eindigen, stond ons Comité voor de vraag of het zijn arbeid te Haarlem ook moest stopzetten, of dat het met zijn zegenrijk werk moest door gaan. Wij hebben toen gemeend in laatstgenoem den zin te moeten besluiten, gezien de nog steeds groote werkloosheid te dezer plaatse, waardoor thans nog ruim 6000 personen met hun gezinnen getroffen zijn. Met hartelijken dank aan de Haarlemsche burgerij, die ons werk tot op heden zoo prach tig steunde, hielpen wij in den loop van ons bestaan tot eind 1935 5981 gezinnen met 93627.aan kleeding, schoeisel, beddegoed en diverse uitkeeringen, benevens met nog zeer veel verstrekkingen in natura; gaven wij rentelooze voorschotten tot een gezamenlijk bedrag van 16268.en steunden wij door middel van onze bons op de Haarlemsche winkeliers den gezamenlijken omzet van on zen handeldrijvenden middenstand met bijna een ton. Door voort te gaan met onze hulp aan de gezinnen der crisiswerkloozen en door nauwe samenwerking met het binnenkort op te rich ten Borgstellingsfonds, hoopt ons Comité de zorgen onzer behoeftige medeburgers in den ruimsten zin te blijven verlichten en doet daartoe een beroep op uw blij venden steun!" Tot zoover de circulaire. Zooals men weet is het Comité alhier als volgt samengesteld: Prof. Dr. A. A. van Schelven, voorzitter; Ple baan F. B. J. M. Filbry. vice-voorzitterJhr. Dr. J. C. Mollerus en C. van der Winden, se cretarissen; W. Korvinus, penningmeester; J. Ph. H. Castricum, J. Engels, H. E. Everard, H. Franken Jr., W. J. B. van Liemt, H. H. Luyken, E. Overbeek, M. A. Reinalda, J. van Sonsbeek. Het Comité blijft dus doorwerken. Nog zijn er 6350 werkloozen in Haarlem, van wie verreweg de meesten natuurlijk gezinshoof den zijn. Van elke twee metaalbewerkers hier ter stede, is er één voor wien het hoe langer hoe moeilijker wordt, weer aan den slag te raken. Echter zal het Comité niet aan het werk kunnen blijven, wanneer de contribuanten hun medewerking niet blijven geven. Het verzoekt dus. ook na 1 Mei het werk van het '•Comité te blijven steunen. Ook Haarlem gaat zich moderniseeren. Eenige dagen geleden is te Hilversum een proef genomen om de radio te gebruiken voor het verkrijgen van contact tusschen de surveilleerende politiemannen en het hoofd bureau. Men is in de Gooische stad nog niet zoover gegaan om het systeem toe te passen dat in enkele steden van Amerika in ge bruik is. waar de leiding der politie beschikt over een zender en waar alle politiemannen een miniatuur-ontvanger bij zich dragen. In Hilversum waren de politiemannen die per auto of motorfiets in de stad reden in bezit van een ontvangtoestel, waardoor zij in staat waren opdrachten van het hoofdbu reau te ontvangen. Wij vroegen onzen Haarlemschen Commis saris naar zijn meening over zoo'n moderne uitrusting der politie. Zou het de politie taak niet belangrijk verlichten als u steeds de beschikking kon krijgen over uw agenten die op straat vertoeven. Er kan bijvoorbeeld in het Amsterdamsche kwartier een gewel dige brand uitbreken waar u voor de orde maatregelen meer politiemannen noodig hebt dan op dat oogenblik op het hoofdbureau en de posthuizen beschikbaar zijn. Als u dan door middel van de radio uw mannen, die in het Kleverpark of Leidsche kwartier sur veilleerden kon oproepen om onmiddellijk naar den brand te gaan zou dit van belang kunnen zijn. Evenzoo bij andere gebeurte nissen waar meteen een flink aantal agen ten beschikbaar moet zijn. De heer E. H. Tenckinck antwoordde: On getwijfeld. vooral nu de stad zich steeds meer uitbreidt is een contact tusschen de politiemannen in de stad en het hoofdbu reau zeer gewenscht. Maar ik kan u verzeke ren. dat het niet zoo heel lang zal duren of daarin wordt te Haarlem voorzien. Evenwel niet door middel van de radio, maar door het aanbrengen van seinlichten op talrijke punten in de gemeente. Als een agent, die geregeld zoo'n seinlicht-plaats moet passee- ren ziet, dat er een rood lichtje brandt, is dat voor hem een teeken, dat hij zich on middellijk telefonisch met het hoofdbureau in verbinding moet stellen om een opdracht in ontvangst te nemen. Daarmee zoo besloot de Commissaris - zal verkregen worden wat wij noodig hebben. Het winkelbedrijf. Adres van de Kamer van Koophandel over de ordening. Zooals wij indertijd hebben medegedeeld zijn door B. en W. van Haarlem, in verband met het px-aeadvies dat het college moet uit brengen over het voorstel van Mr. L. G. van Dam over de ordening in het winkelbedrijf, aan middenstandsorganisaties en aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem 12 vragen ter beantwoording toege zonden. Het kleinbedrijf stelt aan de hedenavond te houden vergadering van de Kamer voor een antwoord op deze vragen vast te stel len. In dit antwoox-d wordt aangegeven, dat het niet mogelijk is zonder een uitgebreid ondex-zoek mede te deelen, in welke branches van den detailhandel de achteruitgang niet alleen is toe te schrijven aan de prijsdaling en aan den algemeen teruggeloopen omzet, maar evenzeer een gevolg is van oneven redige toeneming van het aantal winkel zaken en daardoor feller concurrentie. Aangezien het onmogelijk is de behoefte voor 't oogenblik en voor de toekomst vast te stellen, zou de Kamer ook geen vaste maat staven kunnen aangeven die gebruikt zou den kunnen worden om het bewijs te leve ren van een eventueele overbezetting. De Kamer' constateert, dat er altijd op leving van winkelzaken plaats heeft, in tijden van hoog- en in tijden van laag-conjunctuur in gevallen dat er wel en dat er van geen oveibezetting gesproken wordt. De Kamer is van oordeel, dat er geen overbezetting van goede middenstandsbedrijven is en dat het aantal ondeskundigen grootendeels de moei lijkheden heeft veroorzaakt. Gezien de buitengewone omstandigheden waaronder wij leven, acht de Kamer het treffen van tijdelijke bijzondere voox-zienin- gen noodzagelijk. Woningwet enz. kunnen geen voldoende uitkomst geven. Het inschakelen van het zoogenaamde be hoefte-element acht de Kamer onjuist. Het stellen van vakbekwaamheids- en crediet- waardigheidseischen acht de Kamer als tijde lijke maatregelen geoorloofd. Inschakeling van de Kamer en van de be trokken middenstandsorganisaties is bij dit ingrijpen gewenscht. Een algeheel verbod van vestiging behou dens dispensatie van B. en W. acht de Kamer oragewenscht. De Kamer meent, dat de mogelijkheid be staat, dat van goed getroffen saneex'ings- maatregelen voordeel is te verwachten met betrekking tot de wei'kgelegenheid en ar- beidsvooxwaax-den van het personeel. Als laatste vraag hadden B. en W. gesteld: „Hebt u omtrent het onderhavige vraagstuk nog andere opmerkingen te maken welke voor de vorming van een goed oordeel voor ons van belang kunnen zijn? Daarop antwoordt de Kamer: „Wij zouden nog willen opmerken, dat de behandeling van een dergelijk probleem zich niet leent voor de toezending van een aantal vragen, zooals in het onderhavige geschiedde". (Volgens de statistiek bedroeg op 1 April in Nederland het aantal radiotoestellen ruim 600.000, en het aantal aangeslotenen bij dis tributiecentrales 350.000;. Vandaag den dag zijn er dus al zoovelen, De statistiek geeft er precies van blijk. Die 't draadloos golfspel van den aether spelen. Ons kleine land is toch wel luisterrijk. Wij vinden 't al niet eens meer erg bijzonder. Draadlooze overbrenging van den toon. Wat tien jaar vroeger gold als wereldwonder. Is nu al vanzelfsprekend, doodgewoon. Wanneer wij 's avonds in een armstoel hooren Naar symphonie of grammofoonmuziek En d' atmosfeer durft de ontvangst te storen, Dan uiten wij al bittere critiek. Wij draaien hoogstens aan een tweetal knoppen. En kiezen uit, wat ons het beste zint, Het laatste nieuws, een lezing, koersen. moppen, Er is een keus, waarin je alles vindt. Ja, menigeen pleegt xxu al zacht te vloeken. Wanneer hij uit zijn leunstoel op moet staan, Als hij een ander zendstation wil zoeken. En drie pas naar zijn toestel toe moet gaan. Wie zal de vindingrijkheid nog beletten, Dat binnenkort eenvoudig wordt bereikt. Dat 't ding zichzelf op je station gaat zetten. Wanneer je er alleen maar streng naar kijkt. Haast een millioen is nu al aangesloten, Stel u dat aantal maar eens even voor, Vermeerderd nog met alle huisgenooten, Een machtig en hardnekkig zwijgend koor. Ons kleine land beleeft 'thans zware dagen, Eén instituut blijft van de crisis vrij, De radio heeft waarlijk niet te klagen, Zij wint er steeds nog maar aan luister bij. P. GASUS. Koning Foead van Egypte overleden. Naar Havas hedenmiddag uit Kaïro meldde is Foead I, koning van Egypte, overleden. Ahmed Foead, die 26 Maart 1868 geboren werd, was een zoon van den bekende khedive Ismail. Hij volgde in 1917 Hoessein Kamil als sultan op en nam den 16 Maart 192*2 dexi ko ningstitel aan. Verscheidene malen poogde hij met z.g. libex-ale kabinetten te regeeren, o.a. met Zagloel Pasja als premier, maar is hierin nimmer geslaagd. Zijn politiek steunde steeds eensdeels op de Engelsche regeering die in 1922 het volk een parlement en onaf hankelijkheid beloofd had, anderdeels op de achter hem staande Egyptische aristocratie. Zoo regeex-de hij tusschen de partijen door, tot hij in Juli 1928 tot de overtuiging kwam, dat een liberaal kabinet ixiet met een na tionalistische Kamer kon regeeren. Hij schorste voor den tijd van drie jaar het par lementaire stelsel en kende zich zeiven de le gale macht toe. Sedert 1931 regeer-' Foead onder toezicht van de Engelschen verder. Verscheidene ja ren bleef het betrekkelijk rustig in Egypte, totdat zich eenige maanden geleden ernstige moeilijkheden met de nationalistische partij voordeden, waarbij het tot demonstraties te gen de Engelsche regeering kwam. Bij de bot singen tusschen poiitie en demonstranten vielen dooden en gewonden. Het kabinet bood zijn ontslag aan. De rust is uiterlijk al thans inmiddels weei*gekeerd. Koning Foead heeft steeds groote belang stelling voor de wetenschap getoond en de vele expedities en ontdekkingen hebben dan ook steeds in. ruime mate zijn medewerking oxxdervonden. Het overlijden van koning Foead komt ten slotte nog tamelijk onverwacht, daar de krachten van den vorst, blijkens hedenmor gen uit Kaïro verzonden telegrammen, plot seling weer waren toegenoinen. De koning had zelfs een aantal autoriteiten ten paleize ontvangen, waax-onder dexx minister-president Ali Maher Pasja. De inbraak in het Belasting kantoor. Chauffeur op vrije voeten gesteld. De chauffeur M. B.. die de voxige week de vier Amsterdamsche inbrekers, die onder leiding van den hoofdinspecteur der re- chex-che den heer M. Woxxd. in het belasting kantoor aan het Klein Heiligland op heeter- daad betx-apt werden, naar Haarlem ver voerd had en die als vex-dacht van mede/ plichtigheid in het Huis van Bewaring wefd opgesloten, is Maandagmiddag weer op^yrije voeten gesteld. De Justitie achtte geen voldoende termexx aanwezig om hem nog laxiger vast te hou den. ONEERLIJKE LIEFHEBBER VAN BLOEMEN Hedennacht zijn ten nadeele van den bloemist H. in De Zilk 1000 a 1300 tulpen met bol en al uit den gx-ond gex-ukt en medege nomen. Door de politie wordt een onderzoek naar den daAer ingesteld. Niet meer bestellen na zes uur? Een actie der transportarbeiders. Door de afdeeling Haarlem van den Cen- tralen Bond van Transportarbeidex-s wordt hedenavond in het vergaderlokaal van het Bondskantoor een bijeenkomst gehouden met de vakgroep Loop- en Pakhuispersoneel. Naast eenige organisatorische aangelegen heden zal op deze bijeenkomst de actie om het bestellen na zes uur tegen te gaan, ingezet worden. Door het bestuur zal verslag worden uitgebracht van hetgeen reeds voor deze actie werd verricht. HANDELSBESPREKINGEN MET BELGIë BEVREDIGEND VERLOOPEN? 's-GRAVENHAGE, 28 April Naar wij vexnemen is de heer Suetens, directeur-gene raal van handel aan het Belgische ministerie van buitenlandsche zaken, die eenige dagen hier ter stede heeft vertoefd voor het voeren van handelsonderhandelingen, gisteravond naar Brussel teruggekeerd. Wij meenen te weten dat de besprekingen een bevredigend verloop hebben. Zooals be kend, hebben deze onderhandelingen ten doel de handelsbetx-ekkingen tusschen beide landen na 1' Mei te regelen. Aparfe dessins, maar mooi en toch niet duur KROON-BEHANGSELS Alléén GROOTE HOUTSTRAAT 179, Tel. 14269 (Adv. Ingez. Med.) Belangrijke uitbreiding van Goering's be voegdheden op economisch en financieel gebied. pag. 4 De oorlog in Abessynië: Graziani's opmarsch naar Sasabaneh. pag. 4 De stand der verkiezingen in Frankrijk. pag. 4 Koning Foead van Egypte is overleden. pag. 1 Er is een kampeerkaarten centrale opgericht, welke ordenend wil optreden. pag. 3 Amsterdam krijgt een luchtvaartgarnizoen. pag. 3 De K. P. M. laat een nieuw schip bouwen. pag 3 De Haarlemsche politie gaat zich moderni seeren. pag. 1 Eenige historische herinneringen aan het standbeeld van Lourens Janszoon Coster. pag 13 Bijzonderheden over het Vondel-kwartier in Haarlem-Noord. pag. 2 ARTIKELEN, ENZ. R. P.: Feminisme op Montmartre. pag- 1 Van onzen Weensclien correspondent: Uit de Weensche muziekwereld. Pag. 9 J. B. Schuil: In het Land van Mussolini. pag, 4 Hoe ik groeide: Elly. Pag. 3 C. J. v. T. Onze 39:: W. J. H. Bartels. pag. 6 Imker: Het wondere bijenleven. pag. 9 H. D. Vertelling: M. Bekkers-ZürcherHet oude huis. pag 9 Schaakrubriek. pag. 8 De Burgerlijke Stand van Haarlem is opge* nomen op pag. 7,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 1