BelgiëNederland (1 1) VOETBAL Geestdriftig spel van de Belgen. Keeper Van Male blinkt uit. K@M. MEP. VOETBALBOND VOETBALNIEUWS Werldoozen-Compeiitie. ZWEMMEN M A A NDAG 4 MEI 1936 HAARLE M'S D A G B E A D 6 Ruststand: O1. Wat we als een mogelijkheid hadden be schouwd doch nog niet hadden verwacht, nl. dat België zich na de zware 80 neder laag zou herstellen en plotseling weer de gevreesde tegenstander van vroeger ja ren zou worden, is tenslotte toch gebeurd. België heeft gister te Brussel uitstekend voetbal gespeeld, zoodat de ploeg eenvoudig niet meer te herkennen was. Zeker, ons elf tal is mogelijk met een teveel aan zelfver trouwen in het veld gegaan, een teveel, dat tenslotte ook wel eenigszins verklaarbaar is. Het zijn sterke beenen, die de weelde kun nen verdragen en als een elftal maar over winning op overwinning behaalt, dan gaat het tenslotte wel eens denken, dat de over winningen vanzelf komen. Onze ploeg begon te Brussel vrij rustig De Belgen daarentegen kwamen in het veld met de gedachte, hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Ze hadden bij hun eerste aanval len wat geluk en dat gaf reeds dadelijk den Belgun het r.oodige zelfvertrouwen. Toen ze een rnmuut of tien in den aanval waren ge bleven en zelfs zóó sterk in den aan val dat we het eigenlijk alleen aan Van Male te danken hebben, dat er geen doel punt wend ge maakt, werd dat zelfvertrouwen der Belgen steeds groo ter. zóó groot zelfs, dat het voor' or.ze ploeg gevaarlijk be gon te worden. Toen de Belgen hun minderwaar digheidsgevoel vol komen van zich af geschud hadden, .werd 't verder een tusschen twee volko- VAN MALE. zeer spannende strijd men aan elkaar gewaagde ploegen. Zelfs het teger.punt van Bakhuys, ongeveer een kwar tier voor het einde van de eerste 'helft ge maakt, kon het vertrouwen der Belgen niet aan het wankelen brengen. Plet was echter reeds na een half uur dui delijk geworden, dat we ditmaal met volko men gelijkwaardige tegenstanders te doen hadden, doch toen hadden de Belgen zich reeds zóó ingespeeld, dat de kans op een ne derlaag voor de onzen lang niet denkbeeldig was. Het is tenslotte een 11 gelijk spel gewor den, waarmede beide ploegen tevreden mo gen zijn. daar het de krachtsverhouding vrij juist weer geeft. Het eenige bittere bijsmaakje voor de Ne derlandsche ploeg is, dat dit gelijkmakende punt in duidelijke buitenspelpositie door Braine werd gemaakt. Deze was er blijkbaar zelf van overtuigd, dat het fluitje zou klin ken, want hij aarzelde nog een oogenblik met schieten. De grensrechter had dadelijk geap pelleerd, doch de scheidsrechter handhaafde zijn beslissing. Deze fout van den Engelschman Jewell valt des te meer op, omdat hij den geheelen wedstrijd overigens zeer goed heeft geleid. Wel hebben de Belgische toeschouwers hem verschillende malen spontaan en doordrin gend uitgefloten, doch dat was slechts een bewijs, dat de Belgische kijkers de spelregels nooit zullen leeren. Dat dwaze gefluit, in dien een doelman met den bal in handen maar even wordt aangeraakt, begint inder daad lachwekkend te worden. Ook meende men over het spel van Weber zijn misnoegen te kennen te moeten geven, doch ook dit was in vrijwel de meeste gevallen misplaatst. Overigens speelde Weber niets pootiger dan de Belgische backs, voor wie men slechts toe juichingen had. Onze nationale ploeg heeft iets minder gespeeld dan gewoonlijk, de Belgen daaren tegen waren stukken sterker dan te Amster dam. waardoor het groote verschil in cijfers wordt verklaard. Dat we met eiken anderen doelman dan Van Male behalve dan Leo Halle tus schen de palen, dezen wedstrijd verloren zouden hebben, staat voor ons vast. Van Male heeft door zijn uitstekend werk in de eerst vijf minuten den wedstrijd reeds voor ons gered. In die eerste minnten vielen de Belgen zóó hevig aan en werd hij zóó op de proef gesteld, dat een doelpunt heel goed mogelijk geweest zou zijn. Een doelpunt in de eerste minuten zou waarschijnlijk België zóó hebben aangemoedigd'dat het een heele toer geweest zou zijn voor ons elftal, nog ge lijk te komen. Maar ook later heeft Van Male stukjes van prachtig doelverdedigen laten zien. waarbij hij eenige vrijwel zeker lijken de doelpunten wist te voorkomen. Aan het geschrijf over Ferwerda en aan de bewering dat Van Male zwak op lage ballen is. zal door zijn spel in dezen wedstrijd wel een einde gemaakt zijn. Eens te meer heeft de Keuze-Commissie het hier bij het goede ein de gehad. Onze achterspelers hebben zich verdienste lijk geweerd, zonder dat ze echter het tot een bijzondere hoogte hebben weten te brengen. Ook onze middenlinie was een tikje minder goed dan te Amsterdam, doch dat zal wel toe geschreven moeten worden aan het feit, dat de Belgische voorhoede juist zooveel beter was dan die te Amsterdam, waardoor de taak van onze halfs zeer werd verzwaard. Het aange ven van Anderiesen liet in het eerste gedeelte nog al eens te wenschen over. Verder heeft men aan den Belgischen linksbuiten Isen- borghs wel wat te veel vrijheid gelaten. We mogen blij zijn, dat daaruit geen enkel doel punt is ontstaan. Ook Van Heel heeft het niet gemakkelijk gehad. Men bedenke echter dat vooral Braine het hem herhaaldelijk uiterst moeilijk heeft gemaakt. In den aanval is 't spel van den linkervleu gel wel het meest opgevallen, Van Nellen vooral was zeer goed op dreef. Hij wist dik wijls aan de bewaking van Dalem te ontko men en ook Paverick wist hij nog al eens te passeeren. Hu heeft verder heel wat goede schoten gelost en bovendien heel veel schoten afgegeven, die slechts met het bekende haar breed verschil hun doel hebben gemist. Smit heeft weer lustig gezworven en was weer even onvermoeibaar als steeds. Maar het is hem toch niet te vergeven, dat hij de opgelegde kans die hij kort voor de pauze door prachtig Bakhuys, spel van Bakhuys kreeg, niet heeft aanvaard. Hij had als het ware den bal slechts voor het intrappen. Hij kogel de echter over de lat. Het is te begrij pen, dat hij in zijn wanhoop naar z'n haren greep! Bak huys werd krachtig door Stijnen, den voortreffelijken spil der gastheeren be waakt. Hij heeft echter nog verschil lende goede schoten ingezonden en ook het eerste doelpunt gemaakt. Toch is men wel iets meer van hem gewend. Drok speelde goed, zonder meer. Doch dat kan men ook steeds van hem schijven. Hij is steeds een nuttig speler, die ten slotte zijn plaats wel waard is. In elk geval is het een harde en on vermoeide werker, die af en toe ook een ge vaarlijk schot inzendt. Wels kon het in zijn vijf en twintigsten wedstrijd helaas niet tot een doelpunt brengen, hoewel hij er wel op heeft geloerd. Het eenige doelpunt kwam van een mooien voorzet van zijn voet. Bij de Belgen kan dadelijk worden vastge steld, dat Bad jou nog steeds een nuttig doel- verdediger is. Hij vormde met Smellinkx en Paverick een zeer goede achterhoede, die niet te veel dreef, doch die onmiddellijk den bal met forsche trappen opruimde. De midden- linie der Belgen is sedert den wedstrijd te Amsterdam werkelijk onherkenbaar ver beterd. Dalem was reeds bekend als een nuttig speler. De spil Stijnen was uitstekend, daar van weet Bakliuijs mee te praten. Ook de nieuwe vleugelhalf De Winter bleek een ver sterking van de linie te zijn. ,'n den aanval was het opstellen van Raymond Braine als linksbinnen goed gezien. Hij vormde nu met Isenborghs een zeer goeden vleugel. Het meeste gevaar voor on ze achterhoede kwam dan ook van dien kant. Juist daarom was het minder goed, om aan Isenborghs zooveel vrij heid te geven. Braine speelt het bekende Mid- den-Europeesche voet bal. Hij overdreef echter het individueele spel wel wat, waardoor hij 't tempo vertraagde. Capelle was weer een goede middenvoor. Naast hem deed Lamoot weer voortreffelijke dingen en ten slotte heeft Fievez bewezen, dat er ook in de vereenigin- gen buiten de eere-afdeeling in België goede krachten zitten. De 11 is dan ook een welverdiende beloo ning voor het harde werken van de Belgische ploeg. De wedstrijd werd door den heer Jewell uit stekend geleid; jammer dat hij dat buitenspel- geval niet heeft gezien. We behoeven zeker niet te zeggen, dat er na afloop groote vreugde was bij de Belgen. De 11 had plotseling alle leed doen vergeten. Aan den anderen kant was er bij de Nederlandsche sup porters nog al te leurstelling. Men meende dat onze nationale ploeg slecht had gespeeld en dat er niet hard genoeg was gewerkt. Zooals uit het bo venstaande blijkt, zijn we het hiermede niet eens. Dat onze ploeg haar spel niet zoo gemakkelijk kon ontplooien als in den vorigen wed strijd tegen de Bel gen, was hoofdzakelijk het gevolg van het feit, dat de Belgen zooveel beter speelden. Er was overigens geweldige belangstelling voor dezen wedstrij. Er waren dan ook maar heel weinig plaatsen onbezet; inderdaad kregen wij den indruk, dat het aantal Neder landsche bezoekers niet zoo heel veel voor dat der Belgen onder deed. Intusschen is door dit gelijke spel het sedert 3 Mei 1931 bestaande record, dat onze ploeg geen wedstrijden op het terrein van den tegen partij verliest, weer gehandhaafd. C. J. GROOTHOFF. Braine. Badjou. De wedstrijd. Te half 4 (Belg. tijd), toen de ballenjongens een haag bij de eeretribune gingen vormen: het oranje-elftal was dus in aantocht. Daar kwamen zij reeds, van Heel voorop, dan de lange Van Male, Bakhuys, en zoo vervolgens met den jubileerenden Wels als het kleine slotstuk. Het Wilhelmus wordt gespeeld. De duizen den Nederlanders zingen het volkslied geest driftig mee. Machtig klinkt het over de Heysel. Dan brengen de Oranjehemden nog even een bezoek aan de open tribune, waar zij de be zoekers gaan begroeten. Een nieuwe regie, die wel inslaat. Nieuw is het ook, ais het Belgische elftal binnenkomt en een zanger voor de microfoon het Belgische volkslied ten gehoore brengt. Stil is het Heyselstadion; slechts één stem wordt gehoord. En in felle tegenstelling met den massazang van daareven is ook dit impo sant. De Engelsche scheidsrechter Jewell laat be ginnen. Van Heel heeft den toss gewonnen; van grooten invloed is dit echter niet. De elftallen zijn als volgt opgesteld: BELGIë. Badjou, Paverick, Smellinckx, Dalem, Stijnen, De Winter, Fievez, Lamoot, Capelle. Raymond Braine, Isenborghs. NEDERLAND: Van Male Weber. Caldenhove, B. Paauwe, Anderiesen, Van Heel, Wels, Drok, Bakhuys, Smit, Van Nellen. België is onmiddellijk in den aanval. De bal gaat naar rechts, waar Fievez hem te pakken krijgt. De voorzet van den Belgischen debu tant gaat langs het Nederlandsche doel, waar Isenborghs een hard schot lost, juist in den linkerhoek. Van Male valt uit en stopt het leder uitstekend. Maar het leder is nog niet uit de buurt van het Nederlandsche doel; weer schiet één der Belgen zuiver in; nu kan Van Male slechts redden ten koste van een hoek schop. Deze, door Isenborghs genomen, stompt de Feijenoorder het veld in. Driemaal heeft Van Male dus in de eerste minuten moeten ingrijpen en dat deed hij uit stekend. De Belgen komen terug. Ze zitten er fel op: pas vijf minuten na het begin noteeren we den eersten aanval van Nederland. Van Nellen wordt aan het werk gezet; door zijn toedoen ontstaat de eerste corner op het Belgische doel. Ook deze levert niets op. Deze aanval der Oranjehemden wordt voorloopig nog niet door meer gevolgd; immers de Belgen blijven en thousiast spelen en demonstreeren daarbij een goed sluitend samenspel, waarbij Braine steeds de grondlegger der aanvallen is. Onze verdediging heeft hieraan handen vol werk. Eenmaal zien wij Fievez een laag hard schot inzenden, dat Van Male tot hoekschop kan verwerken; deze, door den Belgischen rechtsbuiten genomen, wordt keurig door Braine ingekopt. Maar de lange armen van Van Male grijpen het leder op zekere en ge makkelijke wijze uit den doelmond. Eerst na een kwartier komt het Neder- landsch elftal er wat beter in. Wels krijgt ge legenheid, op handige wijze De Winter te ver schalken. niaar zijn voorzet wordt niet benut. Als Van Nellen aan den anderen kant Dalem door snel ingooien te vlug af is, schiet Bak- huijs. wanneer hij den bal voor de voeten krijgt, tegen den paal. Het spel golft nu op en neer, kansen ont staan voor beide doelen en hoewel het spel niet tot groote hoogte stijgt, is de wedstrijd vol van 'levendige en attractieve momenten, waardoor een nerveuze spanning ontstaat. We noteeren enkele schoten van Bakhuys en Wels. die naast het doel belanden. Er wordt stevig gespeeld; bij een botsing met Lamoot schijnt Anderiesen in de maagstreek geblesseerd te zijn, doch het loopt gelukkig goed af; weldra kan hij weer meespelen. Nederland leidt. Na ruim twintig minuten weet Nederland de leiding te nemen op werkelijk sublieme wijze. Door een fout van Dalem kan Smit den bal aan Wels geven. Deze loopt even door, zet scherp voor doel en Bakhuys schiet van dicht bij onhoudbaar in (01). Nederland heeft zich nu geheel aan den druk van het eerste kwartier ontworsteld. Een kopbal van Drok belandt in de handen van Badjou. Slordig wegwerken van Pauwe Is ons bijna noodlottig. Braine krijgt nl. het leder te pakken, maar weer is Van Male de redder, want hij werkt den bal tot hoekschop. In de laatste minuten voor de rust domi- neeren de Belgen weer totaal. Na gezamenlijk opbrengen, waarbij Braine verdienstelijk werk doet, lost Capelle een magnifiek schot in den rechterhoek. Met een katachtigen sprong werpt de Feijenoord-keeper zich in den hoek en een werkelijk fraaie save verricht hij, als hij den bal nog tot hoekschop weet te slaan. Deze hoekschop levert niets op. Nauwelijks hebben de duizenden zich her steld van dit sensationeele moment, als een afgemeten pass van Bakhuys bij Smit terecht komt, die in eens een vrij veld voor zich heeft. Met Smellinckx op de hielen stormt hij op Badjou af. Iedereen telt het doelpunt al, maar op onbegrijpelijke wijze faalt te Haar lemmer; de bal vliegt meters naast 't doel. Direct daarna is het rusten. De tweede helft. De tweede helft is nauwelijk begonnen of Bakhuys kan vlak bij het strafschopgebied een vrijen schop nemen. Hij neemt dien ech ter te snel naar den zin van den heer Jewell en ook de Belgische spelers hebben zich niet op den voorgeschreven afstand opgesteld. Voor de tweede maal ziet Bakhuys kans, tus schen de haag van spelers door te schieten, maar de lage bal bezorgt Badjou geen moeite. Direct daarop is Isenborghs gevaarlijk, als hij in vollen rush op het doel afrent, maar zijn schot gaat naast. Weer is de bal aan den anderen kant van het veld, waar Wels een voorzet geeft, die door van Nellen ineens wordt overgeschoten. Geleidelijk aan hernemen de Belgen het overwicht; nu ontstaat een serie zeer gevaar lijk situaties voor het Hollandsche doel. We ber trapt volkomen over den bal heen; het wordt een doelworsteling, waarbij Fievez weet in te schieten, Van Male kan. opsprin gend, slechts met de grootste moeite den bal tot corner verwerken. Weer een mooie save van Van Male uit een hachelijke positie. Als Van Heel met een boogschot den bal voor het doel plaatst, laten de Belgische backs het leder loopen. Wels is toegesneld en bevindt zich dan onverwacht alleen voor den keeper; hij schiet helaas tegen Badjou aan, dus ook die kans is weer verkeken. De span ning is nu heel groot, op het veld en op de tribunes. Een schot van Bakhuys, op een pass van Smit, kan Badjou houden; hij laat den bal echter weer uit de handen vallen. Van Nellen is er vlug bij, maar zijn schot gaat achter. Weer komen de Belgen gevaarlijk opzetten, vooral de linkervleugel is uiterst actief, terwijl het listige spel van Lamoot, maar vooral van Braine, herhaaldelijk verwarring in de Nederlandsche defensie sticht. Een voorzet van Fievez wordt door Isenborghs van dichtbij overgekcpt. Direct daarop schiet Fievez zelf naast. Een vrije schop op het Holland sche doel wordt goed genomen, maar Van Male stompt weg. België maakt gelijk. Met België in de meerderheid komen de laatste minuten en dan wordt de gelijkmaker gescoord, een doelpunt, dat volkomen ver diend is, maar dat verre van fraai mag wor den genoemd. Isenborghs krijgt het leder, geheel vrij staande, toegespeeld. Hij geeft over aan Braine die buitenspel staat, doch de heer Jewell heeft niets gezien. Hij negeert de pro testen der Hollandsche defensie, terwijl Brai ne rustig den bal in kan schieten (11). Ook de Nederlandsche grensrechter Kotte protesteert, evenals Van Heel. maar de heer Jewell wijst onverbiddelijk naar het midden. Ongeveer twee minuten voor het einde is deze gelijkmaker gescoord. Verandering komt er niet meer. Onder luide toejuichingen, vooral van de zijde van 't Belgische publiek, wordt het eindsignaal vernomen.. De meening van anderen. Na afloop hebben wij enkele Nederlandsche officials naar hun meening gevraagd over den wedstrijd. De heer Herberts verklaarde, met eenige nonie, dat gelukkig de keuzecommissie den moed had gehad, Ferwerda te passeeren en Van Male in het doel te zetten. Het is d e wedstrijd van onzen keeper geweest. De I afspraak was geweest, den laatsten wedstrijd van het seizoen te winnen om zoo een prach- tig record te vestigen. Dat is niet gelukt; de opgave op zichzelf was al moeilijk genoeg. Het Nederlandsche elftal heeft goed gespeeld, maar had toch ook wel zwakke momenten. De tegenpartij had niets te riskeeren, maar alles te winnen. De veranderingen in het Belgi sche elftal noemde de heer Herberts even zoo vele verbeteringen. Hij noemde, met uitzon dering var den buitenspelgoal, de beslissingen van den heer Jewell volkomen normaal. De uitslag geeft de verhouding goed weer. De heer Lotsy vond, dat er zwaar gespeeld was. Daar weten onze spelers van mee te pra ten. In de tweede helft werd aan Nederland sche zijde zwak gespeeld. Het resultaat 11 is volkomen verdiend voor de Belgen. Een overwinning had het Nederlandsch elftal niet verdiend. Al blijft ook de heer Lotsy er bij, dat het Belgische doelpunt in offside positie werd gemaakt. De Belgen zegevieren in steden- wedstrijden. Het Amsterdamsche elftal heeft Zaterdag middag te Brussel een verdiende 4^-3 ne derlaag tegen de Brusselsche ploeg geleden. Ook het vertegenwoordigende elftal van Antwerpen heeft een overwinning op het Rotterdamsche team behaald. Hier werd de uitslag 20 voor de Belgen, Nog meer Belgisch-Nederlandsche wedstrijden. De volgende Belgisch-Nederlandsche wed strijden hebben Zaterdag nog plaats gehad BelgiëNederland (veteranen) 31 AntwerpenRotterdam 'advocaten) 5 België—Nederland (politie) 14 AntwerpenNederland (scheidsrech ters) 20 BelgiëNederland (studenten). 42 DE UITSLAGEN. AFDEELING L. Promotiereserve tweede klasse- D. W. S. 2—H. F. C. 2 6—1 AFDEELING V Eerste klasse: G. V. A. V.—H. S. C. OM DEN NED. VOETBALBEKER. v. I. O. S.Haarlem 2—3 Promotie Reserve 2e klasse. D. W. S. 2—H. F. C. 2 (6—1) De eerste promotiewedstrijd van de H. F. C.- reserves is wel op een groote teleurstelling, utigeloopen. Het op papier sterke elftal speelde een weinig enthousiaste partij; behalve een gedeelte voor de rust zijn de Amsterdamsche reserves voortdurend in de meerderheid ge weest. Hun overwinning is dan ook volkoman verdiend. H. F. C. 2 had de volgende opstelling: Schras, Van Baasbank, Langendam, Wittebol, Beets, ten Have, Van Zwijndregt, Drijver, Kermer, Zur Mühlen, Wepster. D. W. S. is direct in de meerderheid. Op het vrij harde veld en met den lichten bal voelen de H. F. C.'ers zich niet thuis. Melchers, de oud-eerste elftal speler, weet steeds aan zijn medespelers kansen te geven. Na een kwartier heeft D. W. S. dan ook reeds een 20 voorsprong door doelpunten van de linkerwing. H. F. C. 2 raakt nu ook beter ingespeeld; er ontwikkelt zich een gelijk opgaande strijd. Doelman Huntelaar is in tegenstelling met zijn collega Schras in zeer goeden vorm; de vele door het H. F. C.-binnentrio geloste scho ten leveren dan ook geen resultaat op. De D. W. S.-voorhoede loopt nogal eens in de buitenspelval en voor de rust wordt dan ook niet meer gescoord. Na de hervatting krijgt D. W. S. al spoedig een penalty wegens aangeschoten hands, die in een doelpunt omgezet wordt (30). Als vijf minuten later de rechtsbuiten van Stolk goed voorzet en Melchers een mooi doel punt scoort, is H. F. C.'s tegenstand gebroken. Steeds komt D. W. S. goed combineerend voor het H. F. C.-doel; met behulp van de H. F. C.'ers wordt de eindstand op 6—1 gebracht, nadat Kermer uit een voorzet van Wepster het eenige doelpunt voor H. F. C. gescoord heeft. OM DEN NED. VOETBALBEKER V. I. 0. S.-Haarlem (2-3) V.I.O.S. is een sterke derde-klasser, die a.s. Zondag voor de bovenste plaats nog een be slissingswedstrijd moet spelen. De Hagenaars hebben het den roodbroeken niet gemakkelijk gemaakt, hoewel hun spel opvattingen nu juist niet zoo waren om tij dens een. wedstrijd een prettig spelverloop te waarborgen. Zij wisten voor de rust de leiding te verkrijgen door middel van hun rechtsbui ten. Haarlem kon zich op dit betrekkelijk kleine veld niet voldoende inspelen, en zag geen kans, voor rust het net der gasten te vinden, zcodat bij de rust V.I.O.S. met 1—0 de leiding had. In de tweede helft kon het enthousiasme van V.I.O.S. het toch niet winnen van het technisch beter spelende Haai'lem. Hartog maakt gelijk (11). Kammeijer scoorde op zijn bekende wijze met een vrijen trap; hij gaf aan Haarlem de leiding, (12). De Winter maakte er 1—3 van. Wel scoor de V.I.O.S. nog uit een strafschop, maar hier bij bleef het. Met 32 won Haarlem. Zij zal nu uitkomen tegen Blauw Wit in het Stadion. Haarlem speelde met: Voogd. Verhappen, Huysmans, De la Mar. Kammeijer, v. Gooi. Hartog. de Winter, Korneman, v. Polanen. Oldenburg. BUITEN DE COMPETITIE KennemersH. R. C. (33) Zondagmorgen speelden de Kennemers een oefenwedstrijd tegen den kampioen van 3 A afdeeling I uit Helder. Na een vrij kalm par tijtje kwam het einde met 33. Aan beide partijen werd bij het begin een fraaie bloe menmand aangeboden. Teen liet de heer Smink aantreden. H. R. C. trapt af, doch direct trekt Kennemers ten aanval. Groot ziet zijn schot gestopt. Ook H. R. C. onderneemt een vinnigen aanval, maar ook Van Urk stopt keurig. Na fraai spel van den rechtervleugel scoort Steeman een doelpunt (1—0). Direct hierna maakt de Racing gelijk 1—1. H. R.. C. zit er na de rust goed op. Na een I misverstand in de Kennemers-achterhoede neemt H. R. C. de leiding (1—2), doch Hore-| man maakt weer gelijk (2—2). Uit een hoek schop, goed door Groot genomen, geeft Stee man met een kopbal aan zijn elftal weer de leiding (3—2), H. R. C. werkt hard voor den gelijkmaker. Grapendaal, die Van Urk ver vangen had, laat dan een gemakkelijk balletje in het doel vallen. Het einde komt dus met 3—3. De Promotiecompetitie. A.s. Zondag wordt voor de promotie tweede klasse te Charlois de wedstrijd C.V.V,H V.V. HongarijeIerland (33) Uit Boedapest: Slechts 20.000 toeschouwers woonden Zondag den offïcïeuzen landenwed- strïjd HongarijeIerland bij. Het eindresul taat was 33, nadat de Ieren met de rust met 21 de leiding hadden gehad. ZwitserlandSpanje (02) Uit Bern: Het Spaansche elftal heeft Zon dag tegen de Zwitsers een 20 overwinning bevochten in een spannende match, welke door 25.000 toeschouwers werd bijgewoond. HAARL. VOETBALBOND ZandvoortH. V. B.-elftal. A.s. Zondagmiddag twee uur wordt op het mooie Zandvoort-terrein een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen Zandvoort en het H. V. B.- elftal. Programma voor 5, 6 en 7 Mei. Dinsdag; R. Wit I—V.V.T. I V.SM. M. J. Toorenburg. MetaalV.V.S. Transport L. de Koning. Woensdag: Gazelle I—V.V.B. II Transport De Wit. Donderdag: Z.W.V. I—R. Wit II De Tello. V.V.T. I—V.V.C. II Joh. Hendriks. Gezellige avond. Nu het eind van het seizoen weer nadert, wil het bestuur trachten, weer een gezelligen avond te organiseeren, teneinde de gewonnen prijzen te kunnen uitreiken. Er is een groote zaal noodig, waarover men kan beschikken. Gevraagd wordt nu nog de zoo goed als be- langelooze medewerking van artisten en mu sici, door op dezen avond de voetballers met hun dames gezellig bezig te houden. De datum van het feest zal later bepaald worden. In lichtingen bij het Secretariaat: Hieronymus van Alphenstraat 28 VOETBAL IN ENGELAND HET SEIZOEN GEëINDIGD. Zaterdag zijn in Engeland de laatste com petitiewedstrijden gespeeld. Behalve Man chester United promoveert ook Charlton Ath letic van de tweede naar de eerste divisie. Zij nemen, zooals men weet, de plaatsen in van Aston Villa en Blackburn Rovers. De uitslagen waren: ArsenalLeeds United 22 BirminghamWest Bromwich Albion 13 BrentfordDerby County 60 ChelseaBlackburn Rovers 51 EvertonPreston North End 50 Grimsby TownManchester City 31 Huddersfield TownSheff. Wednesday 10 PortsmouthBolton Wanderers 21 Wolverhampton W.Middlesbrough 40 Tweede divisie: Norwich CityDoncaster Rovers 21 Plymouth—New Castle United 10 Sheffield UnitedWest Ham United 42 Swansea TownBradford 12 De eindstand van de ranglijst luidt: gesp.gew.gel.verl.pnt. Sunderland 42 25 6 11 56 109- -74 Derby County 42 18 12 12 43 81—52 Huddersfield 42 18 12 12 48 59- -56 Stoke City 42 20 7 15 47 57- -57 Brentford 42 17 12 13 46 Sl- -60 Arsenal 42 15 15 12 45 78—48 Preston N. End 42 18 8 16 44 67- -64 Chelsea 42 15 13 14 43 65- -72 Manchester City 42 17 8 17 42 68- -60 Portsmouth 42 17 8 17 42 54- -67 Leeds United 42 15 11 16 41 66- -64 Birmingham 42 15 11 16 41 61- -63 Bolt. Wanderers 41 14 13 15 41 67- -76 Middlesbrough 42 15 10 17 40 34—70 Wolverhampt. W. 42 15 10 17 40 77- -76 Everton 42 13 13 16 39 89- -89 Grimsby Town 42 17 5 20 39 64—73 W. Bromw. Albion 42 13 12 17 38 60- -64 Liverpool 42 13 12 17 38 60- -64 Sheff. Wednesday 42 13 12 17 38 63- -77 Aston Villa 42 13 9 20 35 81- -110 Blackb. Rovers 42 12 9 21 33 55- -96 Nederlandsche records gehomolo geerd. Naar wij vernemen heeft de recordcom missie van den Kon. Ned. Zwembond de vol gende prestaties als Nederlandsch record gehomologeerd: 4 maal 100 Meter vrije slag, tijd 4 min. 14.8 sec., gevestigd op 9 Februari van dit jaar te Bandoeng met de heereri E. Portier, Visser, G. Treffers en P. Stam. 100 Meter vrije slag dames, tijd 1 min. 4 6 sec., gevestigd op 27 Februari 1936 te Am sterdam door Willy den Ouden, RDZ Rotter dam. Deze prestatie is tevens als wereldre cord door de F.I.N.A. erkend. 100 Meter rugslag dames, tijd 1 min. 15.8 sec. gevestigd op 27 Februari 1936 te Am sterdam door Rie Mastenbroek, ODZ Rotter dam. Deze prestatie is tevens als wereldre cord door de F.I.N.A. erkend. 200 Meter vrije slag heeren, tijd 2 min. 22.2 sec., gevestigd op 27 Februari 1936 te Amster dam door A. H. Sipkema van de H.P.C. 100 Meter schoolslag dames, tijd 1 min. .8 sec., gevestigd op 6 Maart 1936 te Parijs door Gre Brouwers. RDZ Rotterdam. 100 Meter rugslag heeren, tijd 1 min. 10.6 sec., gevestigd op 5 April 1936 te Amsterdam door J. C. Scheffer. De Jonge Kampioen. 100 Meter schoolslag heeren, tijd 1 min. 13.8 sec., gevestigd op 5 April 1936 te Am sterdam door H. Maier. ZV Het IJ. Door de F.I.N.A. werd voorts gehomolo geerd als wereldrecord de op 16 Februari jl. te Maastricht gemaakte tijd van 5 min. 29.2 sec. over de 440 yards vrije slag. gevestigd door Rie Mastenbroek van de ODZ Rotter dam,

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10