HONKBAL. LAWNTENNIS Tennisjubilaris. PAARDENSPORT GOLF. POSTDUIVEN. WANDELSPORT HOCKEY DAMES-HOCKEY MX'ANDXG 4 MEI 1936 HAARIE M'S DAGBEAD 8 NED. LAWNTENNISBOND. Competitie-uitslagen. Hoofdklasse: Thor 1Leimonias 1 46 Leimonias 2Spieghel 1 46 Eerste klasse FestinaAnglo Dutch 1 46 P. Marlot 1-DDV 2 5—5 Kat 1Ace 1 61 «afgebroken!. Schiedam 1Groen Wit 1 37 Woburnp. 1Philharmonie 1 64 Venlo 1Rhijnauwen 1 2S Overgangsklasse: Bilthoven'Haarlem 35 Siod—T.C.H. 35 Tweede klasse A-N.W. Haarlem 2Heemstede 53 AnimoT.C.H. 2 35 T.C.G.Pr. Juliana 35 Tweede klasse B-N.W. Segiod—T.E.D. 2 5—3 T.C G. 2A.M.V.J. 3—5 Rood-ZwartWestrust 44 T.C.H. 3—Ready 1928 0—8 BeverwijkGame and Set' 71 Heemstede 2Koog Zaandijk 44 Derde klasse: Score 1Westrust 2 80 Sharp 2Baarn 2 62 Stadivo 2Beverwijk 2 53 Bonzo 1SMN 1 53 Nieuwe Meer 2Heemstede 3 44 Swift 2Animo 2 53 Kg. Zaandijk 2Heemstede 4 35 Aemstelsp. 1Beverwijk 3 26 Westrust 3Nieuwe Meer 3 80 AMVJ 2Duinlust 2 71 Heemstede 5Score 2 35 Nw. Meer 4Segiod 2 i7 Beverwijk 4Cocktail 2 08 Heemstede 6TCG 5 17 Ranglijstjes. Overgangsklasse. gesp.gew.gel.verl. v.-t. pnt. Rood Wit 2 2 0 0 14—2 4 Game I 2 10 1 6—2 2 Haarlem I 2 10 1 99 2 Bilthoven I 2 0 0 2 5—11 0 gesp.gew.gel.verl. v.-t, pnt. T.C.H. I 2 2 0 0 10—6 4 Siod I 2 10 1 9—7 2 Leiden I 2 0 11 7—9 1 Thor n 2 0 11 6—10 1 Siod—T.C. H. (3—5) Heeren-enkelspel: J, de Haas verliest van Mr. F. Bakker 68. 64. 36; H. Dungelman slaat H. Knoop 6—3. 2—6, 6—2. Dames-enkelspel: Mej. v. d. Assen slaat mej. A. de Vletter 75 63; mevr. Voorwinden verliest van mej. Kerckhoven 16, 46. Gemengd dubbelspel: Mej. v. d. Assen en J. Emans verliezen van mej. Kerckhoven en E. Nielsen 16. 36: mevr. Voorwinden en H. Dunselman verlie zen van mej. A. de Vletter en H. Knoop 62, 9—11. 3—6. Heeren-dubbelspel: H. Dungelman en J. Emans verliezen van Mr. F. Bakker en E. Nielsen 26. 3—6. Dames-dubbelspel: Mevr. Voorwinden en mej. v. d. Assen slaan mej. A. de Vletter en mej. Kerckhoven 4—6, 6—2, 7—5. Om den Davis-Cup. Nederland verliest tegen Monaco het dubbelspel. Zaterdag werd te Monte Carlo voor den Daviscupwedstrijd MonacoNederland het dubbelspel gespeeld. Onze landgenooten moesten, na een spannenden en zeer fraaien wedstrijd, waarin prachtig tennis werd ge speeld. met 64. 7—5, 3—6. 7—5 het onder spit delven tegen het sterke Monagaskische dubbel. De eerste set werd op regelmatige wijze door Monaco gewonnen, doch in de tweede set kwamen Hughan en Karsten er reeds beter in, terwijl zij de derde set. door prachtig spel in hun voordeel wisten te doen eindigen. De volgende set echter bracht de beslissing en na hardnekkigen tegenstand verloren onze landgenooten deze set met 5—7. Het resultaat van het dubbelspel was: Gal- lèpe en Landau (Monaco) sl."Hughan en Karsten (Nederland) 64. 75, 3—6. 7.5. De wedstrijd werd bijgewoond door de prinses van Monaco, terwijl ook talrijke di plomatieke vertegenwoordigers den strijd, met belangstelling volgden. De stand was dus Zaterdag 21 voor Ne land. Nederland wint van Monaco met 32. Uit Monte Carlo: Nederland heeft den Davis Cupwedstrijd tegen Monaco met 32 gewonnen. Timmer won Zondag gemakkelijk van Lan dau 62, 63, 86. Hughan, die niet goed. in vorm was. moest het echter afleggen te gen Gallepe. De cijfers waren 26. 46. 36. De eindstand werd dus 32 voor de Ne- derlandsche ploeg. Nederland komt nu in de volgende ronde tegen Frankrijk, welke ontmoeting te Sche- veningen zal plaats hebben. De Franschen zegevieren over China. De resultaten van de beide enkelspelen van den Da vis wedstrijd FrankrijkChina waren: Boussus (Frankrijk) sloeg Kho Sin Khie (China) 6—0. 6—0. 6—1. Desfcremeau (Frankrijk) sloeg Guy Cheng '(China! 6—1. 6—3. 6—8. 6—3. Stand na den eersten dag 20 voor Frankrijk. Zaterdag werd het dubbelspel gespeeld, waarin Jean Borotra en Marcel «Bernard (Frankrijk! met 61, 63, 46, 62 van Kho Sin Khie en Gordon Lum (China) won nen. De stand was dus Zaterdag 30 voor Frankrijk. Frankrijk slaat China met 5—0. Uit Parijs: Hier zijn Zondag de laatste twee singles gespeeld van de Davis Cup ont moeting FrankrijkChina. Overeenkomstig de verwachting hebben de Franschen ook deze matches gewonnen zoodat de eindstand 50 voor Frankrijk werd. De resultaten luidden: Destremeau sl. Kho Sin Kie 63, 6—2, 4—6. 6—2. i, Boussus sl. Guy Geng 60, 60, 6-2. (De tennisspeler H. Timmer heeft in Monaco zijn vijfentwintigste partij voor den Davis Cup ge- Ik moet eventjes gewagen Van Henk Timmer's jubilé. Nimmer uit het veld geslagen Speelt hij nu al jaren mee. Niemand van de toch zoovelen, Aan het tennisspel gewijd. Weten in ons land te spelen Met zooveel slagvaardigheid. Wie kan in een menschenleven, Zooals Timmer dat vermag, Zooveel felle slagen geven, Ondanks zooveel tegenslag? In ons landje gaf ook nimmer Iemand op de tennisbaan, Zooveel „service" als Henk Timmer, En hij heeft het goed gedaan. Tennis is een spel ais vele En het past niet, dat in sport. Zelfs voor hen die 't beste spelen, Al te veel gehuldigd wordt. Maar 'k wou even Timmer eeren Met een kort eenvoudig woord: Blijf je spel nog lang „serveeren", Timmer lang nog lustig voort. IIIIIIIIII1IIIIIIIIII1IIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IM Courses te Duindigt. De resultaten van de Zondag op Duindigt gehouden courses luiden als volgt: Eerste aanmoedigingsprijs, prijzendraverij 4e klasse over 2040 meter: 1. Zita 5 (eig, A. Vringer). 2. Xerxes (eig. mevr, K. van WieringenReselman) Bambinoprijs, ren op de vlakke baan over 2000 Meter: 1. Vin Pur (eig. P. Marseille). 2. Maikater (eig. D. Modderman). Tweede heerrijdersprijs, prijzendraverij le klasse over 2020 Meter: 1. Willy Belwin (eig. E. G. In 't Veen). 2. ia H. (eig. M. France) Bassanoprijs, ren de vlakke baan over 1300 Meter: 1. Rosevme (eig. luit. G. L. Kep- per); 2. Telville (eig. M. P. van S011). Barcarolleprijs, heatprijzendraverij 3e en 4c klasse over 1740 Meter: 1. Young Henriot (eig. J. de Vlieger). 2. Xenie (eig. Stal Gru- no). Butterflyprijs, prijzendraverij eerste klasse over 2020 meter: 1. Xuthus (eig. W. H. Geer- sen), 2. Smiling (eig. J. Haan Jzn.,) De Voorjaarsmilitary te Amersfoort. Luitenant Pahud de Mortanges winnaar. AMERSFOORT, 2 Mei. In de vroege morgenuren werd op de Leusderhei bij Amersfoort het derde gedeelte van de mili tary, als Olympische proef uitnemend ge slaagd, verreden. Dit derde gedeelte bestond uit een spring concours, waarop 7 hindernissen van 1.10 M. en 4 van 1.15 M. waren opgesteld, terwijl een natte sloot 4 meter breed ~was. Luitenant Pahud de Mortanges wist zijn leidende positie met „Maedel wie du" te handhaven en bezette definitief de eerste plaats. Kennemer Golfclub. Aan den maandelijkschen wedstrijd van de Kennemer Golfclub namen 34 dames en heeren deel (18 holes handicap tegen bogey). Bij de dames won mevr. Diemer Kool hand 13) met 3 down. Bij de heeren moet overgespeeld worden tusschen F. C. Strauch (28) en jhr. mr. B. M. F. van Riemsdijk (26), beiden 2 down. KennemerDen Haag (53) Voor de handicap-competitie had giste ren op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort de wedstrijd KennemerDen Haag plaats, die in een 53 overwinning voor de gasten eindigde. De re sultaten van de foursomes, die 's morgens werden gehouden, luiden: P. Dyserinck en C. Dekker winnen van dr. J. de Mol van Ot- terloo en mr. H. C. Gallois met 3 en 2. Dr. ir. W. J. Burn en F. C. Nurse spelen all square met F. Kranenburg en D. J. Rueb. A. Ruperty en jhr. P. Quarles van Ufford Jr. winnen van A. M. Groskamp en A. O. Hartman met 3 en 2. De uitslagen van de singeles luiden: A. Ruperty wint van mr. H. C. Gallais met 4 en 3. P. Dyserinck wint van dr. J. de Mol van Otterloo met 3 en 2. F. C. Nurse wint van F. Kranenburg met 7 en 5 C. Dekker verliest van D. J. Rueb met 3 en 2. Dr. ir. W. J. Burn verliest van A. M. Gros kamp met 2 up. Jhr. P. Quarles van Ufford wint van A. O Hartman met 4 en 2. Totaal uitslag KennemerDen Haag 53. De Snelpost. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag een wedvlucht van Neufvilles. Afstand 210 K.M. Duiven los te 9.30 uur. De prijzen werden behaald als volgt: P. Martens 1 7 8 15 20 29. E. Cassee 2 3 13 14 18 25 33. J. J. v. d. Linden 4 12 30. B. J. R. Vergers 5 17 21 23, D. Schuur man 6 26, C. v. Roode 9, R. Brakel 10 16 31 32, G Zaagsma 11 24, J. Hommes 19, G. Dollée 22 27, Th. v. Veen 28. Eerst getoonde duif 1 uur 27 min. 51 sec. Laatstgetoonde duif 1 uur 51 min. 14 sec De Luchtbode. „De Luchtbode" hield een wedvlucht van Oudenbosch. De uitslag luidt als volgt: H. v. Oldenmark 1 4 5 14 15 17 20 22 24 25, 2de C- v. d. Lee 2 18 21 27, 3de J. Terhorst 3 8 13 16 28. 4de H. v. d. Broek 6 33. 5de J. J. Lasschuit 7 19 23 31 32, 6de G. Sprokkreeff 9 29 30, 7de G. N. Heinsbergen 10 26, 8ste B. C. v. d. Meer 11 12. Ook hield „De Luchtbode" een wedvlucht van Vilvoorde, afstand 162 K.M. 1. H. v. Ol denmark 1 2 6 12 14 16 24, 2de J. Terhorst 3 20. 3de C v. d. Lee 4 9 26. 4de G. Sprokkreeff 5 15 21, 5de G. N. Heinsbergen, 7. 17; J. J. Lasschuit 8 11 19 23, 6de B. C. v. d. meer 10 18 22 27, 7de H. v. d. Broek 13 25. Haarlem wint van H. H. C. In de tweede ronde der „Openings"wedstrij- den ontmoetten Zaterdagmiddag H. H, C. en Haarlem elkaar op het terrein van E. H. S- aan den Vergierdeweg. Dit terrein is niet be paald vlak, zoodat een bal, die den grond' raakte, nogal eens raar sprong. Dit feit heeft het peil van het spel wel een weinig beïnvloed. De toss maakt uit dat K. H. C. eerst gaat slaan. Vergeleken met verleden jaar ontbre ken in het negental W. Pijnakker en D. Baas, wat echter niet zeggen wil dat zij niet meer spelen. Achtereenvolgens komen aan slag: Van den Heuvel Rijnders, Moll, Baas, M. Mul der, Panman, C. Mulder, Jaap Hartog, Frey- m.uth en Jan Hartog'. Haarle.r. verscheen ook nu weer met vijf spelers uit het tweede negental n.l Corsten, De Mon, Bloemink, Langereis en Mazee. Ver der kwamen uit C. Kloos, Veenhof. Smit en C. Hunik. In de eerste innings maakt geen der beide partijen eeii punt. Voor Haarlem werpt De Mon en die heeft onmiddellijk succes met twee maal drie slag. Voor Moll heeft hij zelfs maar drie worpen noodig. Bloemink bezorgt den derden slagman een nul door een keuri- gen aangooi naar het eerste honk. Hoewel Haarlem begint met een honkslag van C. Kloos, wordt ook nu geen punt gemaakt. Zoo wel C. Kloos ais Oorsten sneuvelt op het tweede honk door een uitstekenden worp van den achter vanger. Dan krijgt De Mon drie slag van Moll en is het wisselen. Hoewel De Mon in de tweede beurt ook voor M. Mulder maar drie worpen noodig heeft en ook C. Mulder op drie slag uit krijgt, weet H. H. C. toch het eerste punt te bemachtigen-' Panman komt door vier wijd op het honk en later, dank zij een doorgeschoten bal, thuis. Moll weet scoren van Haarlem weer te voorkomen. Wel krijgt Veenhof vier wijd. maar dan sneuvelen achter elkaar drie spelers op d!rie slag. H. H. C. begint de derde beurt met een twee- honkslag van Jan Hartog. Hij en Van den Heuvel Rijnders komen over de thuisplaat, zoodat H. H C. al drie runs bezit. Dan zorgt Smit voor het eerste punt der „Haarlemmers". Hij komt op het eerste honk, doordat Moll te lang naar den bal grabbelt, en steelt later het thuisbonk. Hunik keent op de honken door vier wijd', en een tweehonkslag' van Corsten zorgt dat hij thuis komt. Corsten ze-lf sneu velt op het derde honk door een goeden worp van Baas naar Panman. Na drie beurten is de stand dus 3—2 voor H. H. C. Dan gaat Veenhof voor Haarlem werpen. Zijn eerste beurt is niet bepaald schitterend. Wel sneuvelt C. Mulder op het eerste honk en Jaap Hartog op het tweede, maar Freymuth en Jan Hartog raken den bal goed. Ineens is ook Langereis op het eerste honk niet safe meer. Hij en Veenhof en Kloos maken in deze beurt maar liefst vijf fouten. Dank zij honk- slagen en fouten verdubbelt H. H. C. de score en staat nu dus op 6. Het lijkt nu echter ook •bij Haarlem beter te gaan. Bloemink en Langereis weten Moll te slaan. Daarna geeft Moll tweemaal vier wijd, waarna hij vervangen wordt door Panman. Jan Hartog doet een goe de vang, zoodat het niet veel helpt dat Haar lem drie honken bezet heeft. Door een goede worp zorgt Panman dat Corsten de derde nul incasseert op het eerste honk. De beurt is om, er zijn drie honken bezet, maar slechts één run is behaald. De stand is 63 voor H. H. C. Er is nog slechts tijd voor één inning en de roocl-witten beginnen zich al wat veilig te ge voelen. Hun brengt de vijfde beurt echter geen punt meer op. Een worp van Bloemink naar Langereis en een van Mazee naar Bloemink doet resp. Baas en Panman sneuvelen, waar na H. Mulder nog door een gedwongen loop uitgaat. Bij Haarlemvallen al meteen twee nul len! Door goede worpen halen De Mon en Veenhof het eerste niet. Doch dan komt de sensatie. Na deze twee nullen komen liefst nog negen man der zwarten aan slag! Bloemink, Smit, Hunik en Corsten geven honkslagen. Bloemink komt dan thuis door een slechten worp van Baas, Panman mist een vangkans van Langereis en als Mazee dan ook nog de thuisplaat passeert, is de stand gelijk. Smit zorgt door snel honkloopen voor het winnen de punt, maar na hem komen ook nog Hunik, Kloos en Corsten thuis. Dan is de beurt echter gauw uit. De tijd is verstreken en tegen de verwachting in wint Haarlem nog met 10-6. De cijfers der innings zijn: H. H. C.: 0 1 2 3 0 totaal 6 Haarlem: 0 0 2 1 7 totaal 10 D. E. V.—Swastika (19—9) Doordat het Swastika-terrein niet te gebrui ken was. werd de wedstrijd D. E. V.-Swastika na H. H. C.-Haarlem gespeeld, waardoor de finale uitgesteld moest worden tot de volgen de week. Het was goed te zien dat hier twee ploegen tegenover elkaar stonden, die beide verleden jaar nog in de derde klsase uitkwamen. Bij elk negental verschenen twee werpers op de plaat, doch bij allen was het succes maar ma tig. Daar het werpen bij Swastika zwakker was dan bij D. E. V. behaalde D. E. V. natuur lijk het grootste aantal honkslagen. Bij Swas tika werden er trouwens slechts drie gepro duceerd, n.l. door Bourgonje twee en door Toeset een. Wel schijnt het ons toe dat Swas tika op dat gebied meer bereiken kan, doch dan zal allereerst de stand der handen aan het slaghout veranderd moeten worden. Mede door fouten en vier wijd maakte Swastika nog een tweede inning van zeven runs. D. E. V. had echter al een eerste van 10. Toen de tijd verstreken was waren nog niet voluit drie in nings gespeeld. Toen was de stand 19—9 voor D. E. V. De cijfers der innings waren: Swastika: 2 7 0 totaal 9 D. E. V.: 10 8 2 totaal 19 Het gevolg van deze beide uitslagen is dat volgende week Zaterdag in de finale der Ope ningswedstrijden Haarlem en D. E. V. tegen over elkaar komen. H. H. C. wint van E. D. O. De verleden week uitgestelde eerste ont moeting voor dejL ,JIaarlem"-beker vond Zon dagmorgen plaats in het Noorder Sportpark. H. H. C. en E. D. O. waren de partijen H. H. C. verscheen thans met Pijnakker en D. Baas in de gelederen Bij E. D, O. was 'Van der Kuijl niet aanwezig, terwijl niet, zooals verleden week Ter Sniitte achterving, maar Augusti- nus. Dat was voor E. D. O. beslist een verbe tering. Bij H. H, C. stond alle acht innings Pijnak ker op de plaat, terwijl bij E. D. O- Schijve naar en Van den Born om de beurt wierpen. H. H. C. gaat het eerst aan slag. E. D. O. boekt echter al spoedig succes, als Van den Heuvel door Schijvenaar keurig wordt uitge- vangen en Baas toch is gaan loopen. De derde nul laat echter op zich wachten. Ondertus- schen geeft. Moll een twee honkslag, die twee spelers binnen haalt. Ook D. Baas raakt den bal, waarna Panman nog vier wijd krijgt, Jan Hartog wordt uitgevangen door Van Ësch en 1 dan is wisselen. H. H. C. heeft dan vier runs verzameld. Dan duurt het echter een heelen tijd eer weer een punt behaald wordt. De eerste en tweede beurt gaan voorbij zon der runs, vooral door eenige keeren drie slag en een paar goecle aangooien naar het eerste honk. In de vierde beurt wordt Pijnakker door een honkslag looper. Door een fout van Van der Putten en tweemaal vier wijd van Van der Bom komt Pijnakker thuis en raken de drie honken bezet. Van den Boni bezwoer ech ter het gevaar door Mulder en Moll drie slag te geven. Ook de vijfde beurt levert H, H. C. maar één run op. Panman komt op het eer ste honk met vier wijd, maar een honkslag van Pijnakker brengt hem thuis. Dat is de zesde run van H. II. C. Dan gaan er twee beurten voorbij zonder dat gescoord wordt. Vooral de zevende beurt is bijzonder kort. Dank zij twee vangballen is H. H. C nog geen vijf minuten aan den slag. Dus is het na zeven innings nog zes runs. In een even groot aantal beurten was E.D.O. aan het zelfde totaal gekomen. De zes had al leen wat langer op zich laten wachten. In dien tijd had Pijnakker aardig wat keeren drie slag geworpen en tweemaal had H. H. C. al een dubbel spel genoteerd. Wel hadden Schij venaar en C. v. d. Schalie elk een drie honk slag gegeven, C. Zandstra en Der Kinderen elk een één honkslag, maar punten waren zeer schaars gemaakt. Na zes innings wa ren er nog maar drie bijeen. Pas in de zeven de beurt "komt E. D. O. wat los. Dan geven achter elkaar Van der Schalie, Van der Put ten. Van den Born en Der Kinderen een honkslag, waarvan die van Van der Bom zelfs twee honken waard is. Zoo komen drie spe lers over de thuisplaat, waardoor ook E.D.O. op zes runs staat. De tijd laat toe dat nog één inning gespeeld wordt en die zal dus de beslissing moeten brengen. In deze beurt heeft H. H. C. het niet al te zwaar Van der Born geeft vier maal vier wijd en Van der Putten maakt als korte stop drie maal een fout. Alleen J. Baas geeft (tweemaal) een honkslag en desondanks krijgt H. H. C. zeven man binnen, waardoor de score plot seling tot 13 gestegen is. Zoo komt E. D. O. voor een zware taak te staan en het ziet er onmiddellijk naar uit dat zij die taak niet volbrengen zal. Ter Smitte en Schijvenaar halen al meteen een nul. Dan rekt Pijnakker de terechtstelling nog wat door drie maal achtereen vier wijd te geven. Met drie honken bezet slaat Van der Putten den •bal ver en hcog. Jaap Hartog rent over het veld. Niemand op het velid acht het mogelijk dat hij den bal vangen zal, maar.... Hartog doet het toch. Dat was wel een schitterend slot van dezen wedstrijd. Op het gebied van vangen verdient echter ook Van Esch van E. D. O. een eervolle ver melding. De cijfers der innings zijn: H. H. C.: 4 0 0 1' 1 0 0 7 totaal 13 E. D. O.: 0 1 1 0 0 1 3 0 totaal 6 Het „Schoten"-tournooi. schoten—i. v. o. Het begin was zeer onzeker en bestond voor namelijk uit het profiteeren van elkanders fouten. De partijen gaven elkaar weinig toe en na drie innings was de stand dan ook 77. In den tijd verdient een keurige honkslag van Van Maas vermelding. In de vierde beurt behaalde Schoten een kleinen voorsprong, die echter door een home run van G. de Bock weer gedeeltelijk te niet werd gedaan. Van toen af werd I. V- O. sterker. Na zes innings was de stand dan ook 17—11. Van dit verschil van zes runs wist Schoten er in de zevende beurt nog vijf in te halen. Toen was het ver schil nog één run, zoodat I. V. O. niet meer behoefde te slaan. Vermelding verdienen nog goede vangen van Beraisch. Ter Veen, De Vries en Wolters. De cijfers der innings zijn: Schoten: 2 14 2 115 totaal 16 I. V. O.: 2 1 4 1 4 5 x totaal 17 haarlem III—d. e. v. Daar om 10 uur geen scheidsrechter aanwe zig was. werd ten slotte om kwart voor elf onder leiding van twee leden van Schoten be gonnen. Het werd al spoedig duidelijk dat Haarlem de sterkste van de twee was. Het bowlen van Ferment was stukken beter dan dat der twee D. E. V. werpers. En ook in het slaan waren de Haarlemmers veel beter. Daar kwam nog bij dat het veldwerk van D. E. V. zeer slecht was. Feitelijk was alleen het vangen safe. Na verloop van een uur bleken de partijen het niet eens te zijn over den duur van den wed strijd. De aanvoerder van Haarlem beweerde dat slechts een uur gespeeld mioest worden en daar het intusschen toch al twaalf uur was geworden, besloot Haarlem niet verder te spelen. De cijfers der innings zijn: Haarlem III: 17 14 0 totaal 13 D. E. V 0 110 2 totaal 4 K. N. G. V.-marsch te IJmuiden. Als begin van de feestelijkheden ter viering van het 35-jarig bestaan der vereeniging or ganiseerde de Turnvereeniging „IJmuiden" gisteren twee marschen en wel een K.N.G.V.- marsch van 30 K.M. en een jeugdmarsch van 20 K.M., welke beide, dank zij de vlotte orga nisatie en het mooie wandelweer, zeer goed geslaagd zijn. Het eerste gedeelte ging door de mooie boschrijke streken van Velsen, Driehuis en Santpoort; het tweede gedeelte voerde langs de Hoogovens, Papierfabrieken en de verschil lende sluizen. Alle wandelaars waren na afloop zeer te vreden: het was den Hoofdconsul van het K.N.G.V., den heer F. Bischot Jr., een ge noegen het bestuur te kunnen feliciteeren met het welslagen van dezen dag. Hij reikte de prijzen uit en wel bij den jeugdmarsch aan de T.V. Santpoort en aan de T.V. Aalsmeer resp. als grootste en verstko- mende vereeniging. terwijl bij den 30 K.M.- marsch de wandelvereeniging De Zilvermeeuw uit den Helder den prijs voor de verst- komende vereeniging en den prijs voor de grootste vereeniging (dit laatste na loting met de wandelvereeniging Amsterdam mar cheert) kon ontvangen. Verdere deelnemende vereeniging waren T.V. Olympia uit IJmuiden, R.D.O. uit Amsterdam. De Vierdaagsche en Concordia uit Haarlem en G.V. Uitgeest aldaar. De Vierdaagsche. De H. J. W. S. V. „De Vierdaagsche" nam Zondag deel aan de marschen, uitgeschreven door de Turn Vereeniging „IJmuiden" Alle deelnemers volbrachten hun tocht in goede conditie, Zij ontvingen de hiervoor be- schibaar gestelde belooning. Tevens ontving ze een groepprsij als Groep onder uitvallers. PROMOTIE-DEGRADATIE. BIoemendaal-Togo (3-1) Hoewel Togo slechts een gelijk spel noodig had om zich eerste-klasser te kunnen noemen, is Bloemendaal erin geslaagd, haar te klop pen. zoodat een beslissingswedstrijd noodza kelijk is geworden. Beide elftallen doen eenige verkennende aan. vallen; het bleek echter dat de verdedigingen in staat bleken een stootje te kunnen verduren. Het Haagsche spel komt het eerst tot volle ontplooiing. Hoewel Bloemendaal ook het open spel be oefent, spelen de zenuwen toch in zooverre de eerste partij, dat het positiespel en de bal- contröle er onder te lijden hebben. Voor beide doelen komen hachelijke momen ten. Zijn de Bloemendalers in het veld vaak bij de Hagenaars een tempo achter; in den slagcirkel zijn de Bloemendalers een tempo voor. Dat desondanks doelpunten lang uitble ven, is een gevolg van de puike Haagsche ver dediging en keeper en ook van eenige missers van Bloemendaal. De eerste strafcorner gaat hard naast; De Roos schiet als hij alleen voor den keeper staat, precies tegen hem aan. Een strafcorner op het Bloemendaalsch doel wordt de thuisclub noodlottig, als de Haag sche midvoor hard het eerste doelpunt in het doel jaagt (01). De vreugde der Hagenaars heeft echter slechts enkele minuten mogen duren, want bij een Bloemendaalschen aanval houdt de Haag sche keeper het schot van De Roos wel, maar de terugspringende bal wordt door Gunning in het doel geschoten (11). Met dezen stand komt de rust. Al heel gauw in de tweede helft verovert Bloemendaal de leiding als De Roos een straf corner onfeilbaar inschiet (21). De bezoekers doen er dan nog een schepje op, maar Bloemendaal houdt het tempo goed bij. De Bloemendaalsche aanvallen zijn snel eri overrompelend, maar de Haagsche achterhoede weet langen tijd scoren te voorkomen. Totdat, niet lang voor het einde, Gunning weer eens snel weet op te brengen; hij geeft een harden voorzet en De Roos schiet onhoud baar in (31), waarmede de wedstrijd vrij wel beslist is. Wel tracht Togo nog succes te behalen, maar dat lukt niet meer. De stand van de promotie-degradatie competitie luidt thans: gesp. gew. gel. verl. pt. v.-t. Bloemendaal 4 3 0 1 6 9—5 Togo 4 3 0 1 6 6—5 M. H. C. 4 0 0 4 0 3—8 Ned. elftal—H. D. M. (4—0) De Zaterdag in Den Haag gespeelde oefen wedstrijd tusschen het Nederlandsch elftal en H.D.M. eindigde met een 4—0 over winning voor het nationale elftal. Nederland-Frankrijk (3-1) Middelmatig spel van beide kantert. Op het Sportterrein Houtrust in Den Haag had Zondagmiddag de landenhockeywedstrijd plaats tusschen de dames-elftallen van Ne derland en Frankrijk. De belangstelling was bevredigend; het spel kon ons minder bekoren. De ploegen stelden zich als volgt op: Nederland Andreas; Vreede, Rollin Couquerque. Smithuysen, Van der Velde, Offerhaus, Bruigom, Kok, Van Bueren. Tellegen, Exalto. Frankrijk t De Tourneaux. Duchesne, Goy, Havard. Monnui. Faugoin, Tiron, Marie-Douard. Matthews. Levy, Breugnot. Over het algemeen was het een middelma tige wedstrijd, met ons nationale team door iets grootere snelheid het meest in den aan val. Wel deed de Fransche voorhoede af en toe goed werk. doch veel verder dan tot het back- stel brachten de bezoeksters het niet. Weldra kreeg mej. Bruigom een fraaie kans om te scoren, doch haar tempo was te lang zaam; mej. Goy onderbrak den aanval juist op het moment, dat het schot zou worden ge lost. Weer kreeg Nederland een mooie kans, toen mej. Bruigom het leder keurig voor de goal plaatste. Mej. Van Bueren maakte „sticks" bij den hoogen bal en de kans was verkeken. Steeds bleven de Nederlandsche dames iets meer in den aanval, doch in den slagcirkel lukte het niet; de Fransche dames wisten telkens op zekere wijze in te grijpen. Bij een snelle doorbraak der Fransche da mes ging de bal corner; deze werd slecht ge nomen, zoodat succes uitbleef. Er moest toen een minuut of tien gestopt worden, doordat de Fransche doelverdedigster den bal in het gezicht kreeg. Het bleek, dat haar bovenlip gekwetst was. Zij moest den strijd staken. Het was echter niet ernstig, want na behandeld te zijn keerde zij in de tweede helft weer op het terrein terug en volgde van de tribune af den wedstrijd. Mej. Faugoin nam haar plaats onder de lat in en een invalster kwam op de linkshalf- Twee aanvallen gangen hierna voor Neder land verloren door buitenspel. Enkele pogin gen van de Fransche dames strandden op het hechte spel van de rechtshalf mej. Smit huysen. Nadat de Fransche keepster eenige malen het leder goed had weggewerkt kwam de rust met blanken stand. Na de hervatting speelde het Nederlandsche team veel vlotter; na ongeveer 10 minuten, boekte mej. Van Bueren succes (10). Nederland kreeg kort hierna een strafcor ner toegewezen, welke veel te slap werd inge schoten, om succes te kunnen brengen. Ook aan de andere zijde bleef een strafcorner zonder resultaat. Mej. Van Bueren zag kans uit een voorzet van rechts een doelpunt te maken. Er was echter juist voor een overtreding gefloten, zoooat de goal werd geannuléerd. Wederom werd een door Nederland gescoord doelpunt niet toegekend, nu door buitenspel van mej Kok. Het was mej. Bruigom, die na 24 minuten de acore op 20 bracht. Nederland bleef sterker, doch mej. Faugoin verdedigde haar doel heel verdienstelijk. Zij wist enkele malen het gevaar op zekere wijze te keeren. Eindelijk er was nog 7 minuten te spe len hadden de Fransche dames succes door mej. Levy, die handig gebruik maakte van een weifelen van mej. Rollin Couquerque (2—1). Bij een hard schot van mej. Van Bueren wist mej. Duchesne op het laatste moment nog den bal van de doellijn te slaan. Het was echter uitstel van executie, want anderhalve minuut voor het einde bracht mej. Tellegen niet een fraaien slag den stand op 31. Hiermee kwam het einde. De Hollandsche ploeg heeft verdiend gewonnen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 12