CRICKET Cricket in Engeland. WIELRIJDEN ZEILEN WATERSPORT TAFELTENNIS SCHIETEN ROEIEN WATERPOLO SCHAKEN lgj -j/' F KC1FIAL BILJARTEN MAANDAG 4 MEI 1933 HAARDE M'S DAGBCAD 9 Het aanstaande seizoen. De competities van den Ned. Cricketbond zullen half Mei beginnen en evenals elk jaar komen ook nu weer de belangen van voet ballers en cricketers rnet elkaar in botsing. Zoo kon bijvoorbeeld het elftal van H.C.C. nog niet worden samengesteld omdat enkele spelers nog aan de promotie-voetbalwedstrij den van H.V.V. moeten deelnemen. Met Rood en Wit is het nog erger gesteld, want zoowel het eerste als het tweede elftal van H.F.C. zijn nog lang niet met voetballen klaar. Het eerste moet degradatie- en het tweede promotiewedstrijden spelen zoodat •het veld aan de Spanjaardslaan voorloopig nog niet voor cricket beschikbaar is. Geluk kig is er nog een uitweg voor Rood en Wit. Zij zal de eerste thuiswedstrijden op het terrein van het Kennemer Lyceum spelen. Zoo speelt zij daar a.s. Zondag een vriend- schappelijken wedstrijd tegen V.R.A. Het Schiedamsche Hermes is om dezelfde redenen gehandicapt. Haarlem I zal met vrijwel hetzelfde elftal uitkomen als het vorige jaar. Ook Maas zal zich wederom de moeite getroosten, zooveel mogelijk, iedere week uit Eindhoven over te komen, zoodat de aanval weer op.volle kracht zal zijn. De volgende spelers zullen dus trachten voor Haarlem een goede plaats op de ranglijst van de eerste klas N.C.B. te ver overen: A. Maas (captain), P. de Ruig, B. Kleefstra, J. Voogd, F. W. G. van Dalsum, J. J. de la Mar, C. Fortgens, H. Boeree, K. Rijpma, H. A. G. de la Mar en H. Hurkmans. Het tweede elftal zal met de volgende spe lers het seizoen beginnen: J. de Boer (cap tain A. v. d. Bergh, J. Mulder, J. v. Mus- scher, J. Allart, C. Dekker, G. Jansen, L. J. v. Woerkom, B. Smits, A. Blok en O. Aben- danon. Het eerste elftal van C.V.H. zal ongeveer els-volgt zijn samengesteld: A. J. Roodt (aanv.), R. A. G. Davidson, F. Gustenhoven, G. Goossens, O. J. Keyser, J. v. d. Meer, J. W. Middelink, F. Seveke, D. de Vos, J. White head en G. Zeeuwe. A. J. Roodt. De Flamingo's. Verschenen is het wedstrijdprbgramma van de Cricket-Touringclub „De Flamingo's". Het luidt als volgt: 6 Juni Flam.Nederl, Lyceum, Den Haag. 13 Juni: Flam.Haarlemsche C.B., Haar lem. 20 Juni: Flam.S.C.H.C., Bilthoven. 27 Juni: Flam.Sparta. Rotterdam. 4 Juli: Flam.—H.B.S., den Haag. 11 Juli: Flam.B.S.C.C,, Laren. 14 Juli18 Juli: Oostelijke Toer. 26 Juli: Flam.-The Bootleggers, Den Haag. 2728 Juli Flam.Free Foresters (zestien de toer) te Laren. 56 Augustus: Flam.-Harrow Wanderers (vijfde toer) te Laren/ 22 Aug,: Flam.Jeugd XI, den Haag. 5 en 6 Sept,: Flam.P.W., Enschedé. 13 Sept.: Flam.—Te W-erve, Rijswijk. 20 Sept.: Onderlinge sluitingswedstrijd, Laren. NederlandBelgië. Naar wij vernemen' zal de cricketlanden- wedstrijd Nederland—België op Zaterdag 16 Augustus a.s. te Rotterdam op het V.O.C.- •terrein worden gespeeld. R. C. M. KIMPTON SCOORT DE 1STE CENTURY IN DIT SEIZOEN. In de Donderdag te Gravesend gespeelde oefenmatch tegen Freeman's XI maakte de aanval van de Britsch-Indiërs geen sterken in- ,druk. De toeristen scoorden 1859 waarvan 'Amar Nath 40, Ramaswani 41 en Hussain 30. Edrich 4—42, Freeman 2—20. Het Engelsche team, hoofdzakelijk uit Kent-spelers samenge steld, antwoordde met 1794 Ashdown 65, Woolley 54 en Ames 37 M. Nissar 159 Amar Nath 2—51. Het was een één-daagsche wed strijd. Zaterdag sloegen de Indiërs op Perks, Lyttel- ton, Martin en Howorth tegen Worcestershire in hun 1ste innings 229 bijeen. Worcester 843. R. C. M. Kimpton, een der meestbelovende Jonge Engelsche batsmen, scoorde de eerste century van het seizoen door voor Oxford University 101 te maken uit een totaal van 348 tegen Gloucester, dat op 48 reeds 3 wickets verloren had. M.C.C. begon op Lords goed tegen de kam pioenen, doordat op 75 het 1ste wicket viel. Bowes en Verity namen de volgende 4 wickets, waaronder dat van Hendren, voor 22 runs. Totaal 170. Yorkshire 115—4, Leyland 37, Mit- chel 50 Peebles was lastig te bespelen. Te Cardiff scoorde Kent 187 (Mercer 653) en 210 tegen Glamorgan 165 (Wright 541). Surrey 351 met Squire 86 als topscorer. Hol- jnes en Gregory lieten eveneens prachtig bat- Jen zien. Leicester to bat Wedstrijden te Heemstede. Onder geringe belangstelling zijn Zondag middag voor den tweeden keer in dit sei zoen wedstrijden op de Wielerbaan te Heem stede gehouden, die een vlot verloop had den. Wel waren geen sterren uit de wieier- wereld geëngageerd, maar juist renners, die tegen elkaar waren opgewassen, waardoor spannende ritten het gevolg waren. In de sprint voor amateurs en onafhanke- lijken werd felle strijd geboden; vooral in de finale was er een. interessante strijd, daar de renners elkaar niets toegaven. Tot de laatste bocht was weinig van den uitslag te zeggen, maar de Amsterdammer Van Hal wist met miniem verschil te zegevieren. Riet hoven Jr., won de kleine finale, hierin start ten de nummers twee uit de demi-finales. De afvalrace voor amateurs en onafhan kelijker! vergde veel van het uithoudings vermogen van de rijders, daar er na elke twee ronden één afviel en er 20 deelnemers waren. Nu moest no. één meer dan 40 ron den rijden. Maar dit bleek voor den win naar v. d. Voort, geen bezwaar, want in de laatste ronde liep hij ruim een halve baan op zijn, laatsten tegenstander uit. In den wedstrijd met voorgift legde B. van Rijn beslag op den eersten prijs; in de achtervolging reed Ploeg A een fraaien rit. Aan den koppelwedstrijd namen negen kop pels deel, die voortdurend voor strijd zorgden Telkens probeerde een koppel uit te loopen, wat een levendig aspect opleverde. Nu en dan slaagde een koppel er in een ronde te winnen. In de klassementen onderscheidden zich vooral B. van Rijn, Schieveen en de Haarlemmer Van. Dijk. De manier waarop deze in de twee laatste klassementen won, was fraai. Met een kleine puntrenvoorsprong zegevierden tenslotte Van Rijn—Wester- meyer. De uitslagen luiden: Sprintwedstrijd voor amateurs en onaf- hankelijken, 3 ronden. Ie rit: 1. R. Riethoven, 2. R. Groot, (ver) Laatste 200 m. 12.8 sec. 2e rit. 1. J. van Hal, 2. D. Fabel (1 lengte). Tijd 12.8 sec. 3e rit. 1. J. Cornelisse, 2. A. Schelvis (1 wiel) Tijd 13.2 sec. 4e rit. 1. T. van Gelder. 2. Herbershof (banddikte)Tijd 12.8 sec. Herkansings'wedstrijd. Ie rit: 1. Herbershof 2. R. Groot (gedistanceerd). 2e rit. 1. D. Fabel, 2. A. Sciielvis (1 wiel), Tijd 13.8 sec. Demi-finale le rit: 1. T. van Gelder, 2. R. Riethoven banddikte). Tijd 13.2 sec. 2'e rit. 1. J. van Hal 2. Herbershof (1 lengte) Tijd 13 sec. 3e rit: 1. J. Cornelisse. 2. D. Fabel (1 lengte) Tijd 13.2 sec. Kleine finale (no's. twee). 1. R. Riethoven 2. D. Fabel (1 lengte). 3. Herbershof (ver) Tijd 13.8 sec. Groote finale (no's een) 1 J. van Hal, 2. J. Cornelisse (1 wiel). 3. T. van Gelder (1 lengte) Tijd 12.8 sec. Afvalrace voor amateurs en onafhanke- lijken. 1. Van der Voort, 2. C. de Best, 3. 'Van Rooyen. Handicap-wedstrijd over 20 ronden voor amateurs en onafh. 1. Van Rijn. Ploegenachtervolging over max. 20 ronden. Ploeg A (J. Burger, M. Peetoom, B. v. d. Aart en G..van Wees) haalt ploeg,B in.na 12 ron den. Tijd ,2 rnip.. 47.2,sec. Koppelwedstrij'd-over 50 K.M. voor onafh. en amateurs. le klassement. 1. Cops. 2. Westermeyer. 3. Heyemath. 4. J. de Brey. 2e klassement. 1. B. van Rijn. 2. Schieveen 3. Kremers.'4. J. de Brey. 3e klassement. 1. B. van Dijk. 2. Schieveen. 3. Westermeyer. 4. Riethoven. 4e. klassement. 1. B. van Dijk. 2. B. van Rijn. 3. Kremers. 4. B. Molendijk. Totaal uitslag: B. van RijnWestermeyer 16 punten. 2. Van Dijk—Felzer 15 pnt. 3. CopsKr em er llpnt. 4. Heyenrath—Schie veen 8 pnt. 5. B. Molendijk—Visser 2 pnt. Op 1 rondé: 6. A. Schaper. J. de Brey 2 pnt. 7. RiethovenVerschoor 1 pnt. 8. en 9. Van Baak—Koridon en Balk—^Markus 0 pnt. Tijd 1 uur 9 min. 5.8 sec. ParijsTours. Uit Tours, Zondag is voor de 29ste maal de internationale wegwedstrijd ParijsTours verreden waaraan door 142 renners is deel genomen. De race werd gewonnen door den Belg Danneels in den tijd van 6 uur, 3 min. 17 sec. De totale afstand bedroeg 246 K.M. Wedstrijden op de Veka-baan. De uitslagen van de Zondag op de Veka- baan te Duivendrecht gehouden wielerwed strijden luidden: Omnium voor beroepsrijders: Sprint over 1000 meter: 1. Van Egmond, tijd over laatste 200 meter 12.4 sec.; 2. Van den Heuvel; 3. Van der Linden. Tweede serie: 1. Van der Linden, tijd over laatste 200 meter 12.4 sec.; 2. Van Egmond; 3. Van den Heuvel. Tijdrace over 1000 Meter: 1. Van Egmond, tijd 1 min. 13.2 sec.; 2. Van den Heuvel, tijd 1 min. 14.8 sec.; 3. Van der Linden, 15.6 sec. Wedstrijd achter motoren over 5 K.M.: 1. Van der Linden, tijd 5 min. 24.2 sec.; 2. Van Egmond op 5 Meter; 3. Van den Heuvel op 395 meter. Totaalklassement: 1. Van Egmond 6 pnt.; 2. Van der Linden, 8 pnt.; 3. Van den Heuvel, 10 pnt. z Wedstrijd achter motoren over 15 K.M. voor beroepsrijders: eerste serie: 1. Slaats in 15 min. 20.2 sec.; 2. Dornhof op 580 meter; 3. Buys op 1380 meter. Tweede serie: 1. De Graag in 16 min. 17.8 sec.; 2. Gramser op 470 meter; 3. Korf op 550 meter. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield wedstrij den buiten de competitie. De A-klassers re den 40 K.M. In dezen snellen wedstrijd, waar in de eindspurt besliste, werd P. Korthals winnaar. Uitslag: 1. P. Korthals, 2. T. Duiven voorde, 3. H. Kleef. 4. Borthaus, 5. Schaaf. De B-klassers reden eveneens 40 K.M. De gebroeders Koekenbier hadden met pech te kampen, zoodat ze den strijd moesten sta ken, De uitslag was: 1. A. Bos, 2. Crispijn, 3. v. d. Steen, 4. Duineveld. De C-klassers reden een wedstrijd over 20 K.M. Na een feilen eindspurt werd: 1. P. H. Jansen, 2. Ni Bosch, 3. J. Jas, 4. J. Walgien, 5. H J. Jansen, 6. Wilkens, 7. Besseling, 8. Luck Walgien. De Juniores reden eveneens 20 K.M. Hiervan was de uitslag: 1. Van Dok, 2. K. Buurman, 3. Rooyers, 4. W. Kleef (pech). H. S, V. „De Kampioen". Hoewel vele leden des middags op de Heem- steedsche Wielerbaan moesten starten, was er een goede opkomst van deelnemers voor de sprintritten van j .1. Zondag. Het verloop was als volgt: A Klasse: le serie: 1. de Best,. 2, Heyselaar, 3. V. Barten. 2e serie: 1. v. Rooyen, 2. Moer kerk n.g. Brey en Burger. Herkansing: 1. Moerkerk, 2. Heyselaar. Finale: 1. v. Rooyen, 2. de Best, 3. Moer kerk. B-klasse: le serie: 1. H. Peetoom, 2. de Vos, n.g. Esveld en Been. 2e serie: 1. Opbroek, 2. R. Hessels n.g. v. Noorden, 3e serie: 1. J. Sietsma, 2. L. Sietsma. Herkansing 1. de Vos, n.g. Hes sels en L. Sietsma. Finale: 1. J. Sietsma, 2. H. Peetoom, 3. Op- broek, 4. de Vos, C Klasse: 1ste serie: 1. de Lange, 2. de Goede n.g. G. Hessels; 2'e serie: 1. Kaestner, 2. G. Jansen n.g. D. v. d. Heyden; 3e serie: 1. W. Rijneveld, 2. C. Jansen n.g. de Nijs; 4e serie: 1, Fennes, 2. P. Stijnman n,g. J. de Graaf. 5de serie: 1. P. Bakker. 2. Terburg, n.g. S Bos en J. de Winter; 6e serie: 1. J. Bos, 2. J. v. d. Mark n.g. Wolff; 7e serie: 1. P. Peetoom, 2. v. Waard, n.g. v. Hulst en Vijzelaar. Herkansingen: 1. Terburg, n.g. de Goede en Rijneveld. 1. G. Jansen n.g. Stijnman, v. d. Mark en v. Waard. Demifinales: le Demifinale: 1. C. Jansen, n.g. P. Peetoom en de Jonge; 2de Demifinale: 1. Kaestner, n.g. Fennes en Terburg; 3e Demi- finale: 1. J. Bos, n.g. P. Bakker en G. Jansen. Finale: 1. C. Jansen, 2 Kaestner, 3. J. Bos. Juniores: le serie: 1. Koelemeyer, 2. de Jong, 3. Veen; 2de serie: 1. Keizer, 2. Keizers- waard,, 3. Laan; 3e serie: 1. Feye, 2. G. Bak ker, n.g. Hessels, Timmermans. Finale: 1. Feye, 2 Koelemeyer. 3. Keizer. Achilles. Zondag hield deze vereeniging een sprint over 300 M. De uitslag was als volgt: A-klasse: 1. A. Ligthart 5 pnt.; 2. H. v. Ma- ris 3 pnt.; 3. Engel 3 pnt.; 4. Gruyters 3 pnt.; 5. B. de Vries 1 pnt. B-klasse: Groote finale: 1. Klomp, 2. Koe- lemey, 3. C. v. d. Aart. Kleine finale: 1. Schra- ma, 2. Been, 3. Rozekrans. C-klasse: Groote finale: 1. Claassen, 2. Wempe, 3. Moison. Kleine finale: 1. Dernison, 2. Stet, 3. Sieverding. Juniores: 1 Schoorl, 2. v. Sprundel. Haarl. Zeilvereeniging. De H. Z. V. opende Zondag haar seizoen met onderlinge wedstrijden, welke een vlot verloop hadden, dank zij den vrij straffen wind, die nog net toeliet „van top" te zeilen. Aan twee deelnemers werd het echter te machtig; zij staakten den strijd. De op het programma staande betrouw baarheidsvaart voor niotorbooten leverde ver rassende resultaten op. Zonder uurwerken aan boord zag één der deelnemers kans, met slechts drie seconden verschil op den vaar- tijd van de eerste baan, zijn tweede baan te varen. Door de startcommissie werden de volgende prijzen toegekend: B. M.-klasse: Ochtendwedstrijd: 1. „Parel" A. Cassee; 2. „Vagebond" mej. T. Veen; 3.. „Doppie" ge stuurd door W. Bremer; Middagwedstrijd: L'-.,Nelly", J. v. Weyland; 2. „Doppie" gest. door W. Bremer, 3. „Vage bond" mej. T. Veen. 0,i; Puzzle-rklasse: Oop.end- =en middagwed strijd: 1. ,;Hallo" D. .Smit,- Sharpies: Ochtend^ en middagwedstrijd: 1. „Opzij", A. v. Uden. H. Z. V.-klasse: Ochtend- en middagwed strijd: 1. „Puzzle II" W. v. Baaren, 2. „Doo- laart" W. J. Meyers. Kleuterjollen: l. „Jongekees" Kees v. d. Winden; 2. „Snoek" Roose. Motorbooten: 1. (CMahean" H. Groenen- daal; 2. „Truus" J. Kion. Aan „de Haven" heerschte een opgewekte geest. Men kan met genoegen op dezen dag terugzien. HAARLEMSCHE JACHT-CLUB. De Haarlemsche Jachtclub houdt Nationale zeilwedstrijden op Zondag 17 Mei op het Noor der Buitenspaarne en den Mooien Hel. Het programma luidt: 1. 12-Voets jollen, klasse A, 2. 12-Voets jollen, klasse B, 3. Olym- pia jollen klasse, 4. 12 M2. Sharpie-klasse, 5. B. M. Klasse, 6. Dralcenklasse, 7. Pampusklasse, 8. Internationale sterklasse, 9. Regenboog klasse. Voor elke klasse 2 wedstrijden. Jaarvergadering „Hollandia". De zeil- en roeivereeniging „Hollandia" te Alphen aan den Rijn hield in „De Kroon" te 's-Gravenhage haar jaarlijksche algemeene vergadering." Voorzitter was Dr. H. van Schaik. Uit 'het jaarverslag blijkt- dat het ledental van 395 tot 306 is, teruggeloopen, terwijl de inschrijvingen voor de wedstrijden van 116 in 1933 daalden tot 76 In 1935. Met groote vreugde werd de terugkeer van „De Amstel" bij de wedstrijden begroet, na- vele jaren van afwezigheid. De wedstrijden hebben in 1935 een vlot verloop gehad. De roeiwedstrijden voor 1936 werden vast gesteld op 12 en 13 Juni; de zeilwedstrijd op 14 Juni en de loting voor de roeiwedstrijden op 9 Juni. Als feestterrein zal dit jaar worden ge- briukt -het terrein achter het bootenterrein (oude steenfabriek), waar ook een perma nente kleedgelegenheid voor dames wordt ingericht. H. T. T. C. De kampioenscompetitie van den A, T. T. B, had voor de derde klasseteams, wat de H. T. T. C. betreft, het volgende resultaat: H T. T. C. 2—H. T. T. C. 3 7—3 D. Teekens 50 jaar schutter. In de schietvereeniging „Voor Vaderland en Koning" is een gouden jubileum gevierd. Haar voorzitter, de heer D. Teekens, was namelijk vijftig jaar lid. Aan een diner is hij door leden en vrienden gehuldigd. Als her innering werd hem een. schilderij ten ge schenke gegeven. De receptie, die de jubila ris in Hotel „Royal" heeft gehouden, had hij ook veie gelukwenschen in ontvangst te nemen, vooral van zustervereenigingen uit Haarlem en omstreken, en verder een schrif telijke felicitatie van B. en W. van Haarlem. Nat. jubileumwedstrijden te Breda. Op het Wilhelmina-kanaal te Oosterhout, nabij Breda, zijn Zaterdag de roeiwedstrijden begonnen, die ter gelegenheid van het dertig jarig bestaan der Cadetten roeivereeniging „Dudok van Heel" te Breda werden georgani seerd. De wedstrijden werden begunstigd door ideaal weer en ze trokken zeer groote belang stelling, vooral uit militaire kringen. De wedstrijd stond onder leiding van Dr. B. J. C. te Hennepe, Dr. C. J. A. van Iterson en H. Schutte. De finish bevond zich ter hoogte van de draaibrug aan -den straatweg Oosterhout Breda. De start was voor de meeste nummers 1800 m. verder gelegen, voor de damesnummers 1000 M. De uitslagen van den eersten dag luiden als volgt: Vierriemsgieken, lichte roeiers, le heat: 1. Nautilus in 6 min. 55 sec., 2. Laga op 4 lengten. Achtriemsgieken, juniores b. le heat: 1. Argo in 5 min. 32 2/5 sec.; 2. Njord op IV2 lengte. Vierriemsgieken overnaadsch, beginnelingen, le heat: 1. Njord 6 min. 47 4/5 sec.; 2. De Maas op vele lengten. 2e heat; 1. Cadetten in 6 min. 26. sec.; 2. Adelborsten op V/2 lengte. 3e heat: I. Delftsche Sport in 6 min. 28 2/5 sec.; 2. De Hoop op 1 lengte. Triton row over. Vierriemsgieken, lichte roeiers. 2e heat: 1. Triton in 6 min, 49 3/5 sec.; 2. Cadetten op 2 lengten. TweeriemsscuIIingbooten, lichte roeiers. 1. Triton 7 min. 30 sec.; 2. Cadetten op grooten afstand. De Hoop row over. Achtriemsgieken, juniores b., 1. Argo (win naar Ir heat) 5 min. 38 sec.; 2. Laga op 2 lengten. Zaterdagavond werd door de jubileerende vereeniging receptie gehouden, waar verschil lende autoriteiten aanwezig waren en waar ook vertegenwoordigers van tal van zusterver eenigingen hun gelukwenschen kwamen aan bieden. Door verschillende personen werd het woord gevoerd. De tweede dag met de finales. Zondag werden de wedstrijden onder prach tige weersomstandigheden, vooral des middags, en onder tamelijk veel belangstelling voort gezet. Begonnen werd met vierriemsgieken. over naadsch beginnelingen, 4e heat 1. Cadetten 6 min. 28 4/5 sec. 2. Njord op twee lengten; 5e heat: 1. Delftsche Sport in 6 min. 32 sec., 2. Triton op een halve lengte. Vierriemsgieken lichte roeiers. Beslissing: 1. Nautilus in 6 min. 38 sec., 2. Triton, na een spannende race op een halve lengte. Succes voor de dames juniores van Het Spaarne. Vervolgens werd het eerste stijlnummer voor dames juniores van dezen dag geroeid. Daar een paar leden van de damesploeg van Argo bij een autobotsing licht waren gewond en dus niet konden roeien, werd dit meteen de finale. De ploeg van Het Spaarne roeide rustiger en beheerschter dan die van De Vliet, waarvan de uitzet niet zeer regelmatig was. Het tempo van De Vliet was hooger dan dat van Het Spaarne, doch ook toen deze ploeg in tempo eenige slagen steeg bleef ae gelijkheid en de balans uitstekend. Het Spaarna won met 83 punten. De Vliet 70 punten. De Spaarne-vier was samengesteld: mej. J. v. d. Veen (boeg), mej. M. v. d. Maaren Jansen, mej. I Polderman, mej. R. M. Gratama (slag) en mej. S. Spier (stuurvrouw). In het nummer O.vernaadsche skiff won Die Leythe'in 7'min. 7 1/5 sec. mét velé lengten van Poseidon. Het nummer Lichte Skiff werd door De Hoop gewonnen in 7 min. 17 1/5 sec. Triton op vier lengten. De damesploeg van De Dordtsche won in snelheid met 3 meter van De Laak het nummer stijlsnelroeien. In den strijd tusschen Njord en Poseidon, Jonge Skiff B werd De.Njord-roeier door pech achtervolgd. Nadat hij den eersten keer met zijn skiff op een balk was geloopen, waardoor de skiff werd vernield werd de wedstrijd na afloop der andere races overgeroeid op voor stel van den Poseidon-sculler. In zijn geleende boot kwam Njord echter te dicht in den kant en hij verloor den strijd met bijna vier lengten van Poseidon, die een tijd van 6 min. 55 sec maakte. De volgende race bracht De Hoop (Moltzer) en De Maas (Witkamp) tegen elkaar. Nadat eerst De Maas de leiding had gehad liep De Hoop-roeier uit en won, grootendeels ook door zijn physiek overwicht, den mooien strijd in 6 min. 45 4/5 sec. Daarna werd geroeid de finale Vierriemsgie ken Overnaadsch Beginnelingen. Het werd een spannende strijd tusschen de Cadetten, de winnaars van de 4e heat en De Delftsche Sport die de 5e heat had gewonnen. Beide ploegen vertoonden goed waterwerk en langen tijd leek de uitslag niet te voorspellen. In de eindspurt wisten de Cadetten echter met groote krachts inspanning ongeveer een lengte uit te loopen; zij wonnen in 6 min. 23 4/5 sec. Nog een succes voor Het Spaarne. Hierna volgde de finale in het nummer Oude Twee. Hiervoor was ingeschreven door Willem III. Het Spaarne had ingeschreven voor juniores A, doch daar geen der beide ploegen tegenstanders kregen was besloten dat Het Spaarne tegen de seniores zou roeien. De start van Willem III was beter en deze ploeg lag eenigen tijd voor. Door spurten wist Het Spaarne eenige malen bij te komen, waarna Willem III dan weer iets vooruitschoof. Op ongeveer de helft van de baan lag Willem III een halve lengte voor. Het Spaarne roeide gemiddeld 32 slagen, de Am sterdammers iets hooger in tempo. Toen zij eenige keeren vergeefs trachtten' door een hooger tempo hun voorsprong te vergrooten ontstond hierdoor onrust in de ploeg, waarvan Het Spaarne gebruik maakte om met een spurt uit te loopen. Een spannende race volgde in de laatste paar honderd meter. Ofschoon Willem III iets begon in te loopen wist Het Spaarne zijn voorsprong te handhaven en won ten slotte onverwacht met een taflengte in 7 min. 15 2/5 sec. De Spaarneploeg bestond uit: J. Luber (boeg), P. de Ridder (slag)' en A. Bogtman (stuurman) In de finale Achtriemsgieken Juniores A won Nereus in 6 min. 35 1/5 sec. met drie bootleng ten van Laga. Na afloop van de wedstrijden werden dooi den gouverneur der Koninklijke Militaire Aca demie H. C. G. baron Van Lawick de prijzen uitgereikt aan de winnaars, bij welke plech tigheid tevens de commissaris der Koningin in Noord-Brabant jhr. mr, dr. A. B. G. M. van Rijckevorsel en diens echtgenoote aanwezig- waren. De gouverneur dankte allen voor hun medewerking en deelde mede dat het in het voornemen lag elk jaar te Oosterhout wed strijden te houden. Dames-afd ling van „Haarlem". In de waterpolocompetitie van den KN.Z.B. is Zignea, dames-afdeeling van „Haarlem", alsnog ingedeeld in de tweede klasse bij D. W. R., HP.C., A.D.Z. 2, Nereus 1 en 2. De match Jhr. v. d. Bosch Spielmann. VAN DEN BOSCH WINT DE EERSTE PARTIJ Zaterdag is in Den Haag de eerste partij van de Schaakmatch Jhr. van den Bosch Spielmann begonnen. Laatstgenoemde speelde met zwart en onze landgenoot met wit. Bij den 41sten zet gaf Spielmann op. NED. KORFBALBOND Feestavond van „Haarlem". Zaterdagavond organiseerde de korfbalclub „Haarlem" een feestavond. Spoedig zat de juiste stemming er in, mede door de pittige muziek van de band van Herman Teunissen. Het programma bood „elck wat wils". Na de clubliederen zong de heer Baay eenige aardige liedjes. Vervolgens werd een blijspelle tje opgevoerd opgevoerd „De rijke erfoom". Een speciale attractie was het optreden van „De Hertojoos". Dit muzikale trio (3 accor deons) bestaande uit de heeren H. Teunissen, T. v. d. Heuvel en mej. Jopie van Goor, bracht op werkelijk uitstekende wijze een drietal stukken ten gehoore. Uit het applaus kon men wel merken, dat dit in den smaak viel. Na de pauze zong mej. To Kruup eenige aardige schlagers. Vervolgens weer een too- neelstukje „Op gemakkelijke condities". Er werd goed gespeeld, vooral mej. L. Laan en J. Besselink verdienen een extra pluimpje. J. Baay zong weer eenige liedjes, waarmee hij veel succes had. Na de verloting, met verscheidene mooie prijzen volgde een geanimeerd bal. HAARL. KORFBALBOND. Oosterkwartier. Secretaris A. Engberink, Busken Huetstr. 14 Gespeeld vriendschappelijk Zaterdag 2 Mei Ooster kw. adsp. AD. S. V. adsp. 110 Zondag 3 Mei: Competitie: Koog Zaandijk 2—Oosterkwartier 1 1—-3 Stads-Editie Beker: Oosterkwartier 3Aurora 1 22 Promotie Haarlem 5—Oosterkwartier 4 1—4 Te spelen Zaterdag 9 Mei: Vriendschappelijk: D. S. V. adsp.—Oosterkwartier B 2.30 uur. Zondag 10 Mei: Stads Editie Beker: Oosterkwartier 2Meerlebosch 1, 2 uur. Alw. Ready 1—Oosterkwartier 3, 2.15 uur. Ooster kwartier 4Flora 2, 10 uur. Hemelvaartsdag 21 Mei gaat de club met vier 12-tallen per tourwagens naar de series van E. K. C. A. te Arnhem. Liefhebbers, die dezen tour mede wenschen te maken, kunnen zich opgeven bij den se cretaris. Vertrek uit Haarlem 's morgens 7 u. Koog Zaandijk 2Ooster kwartier 1 (13) Als de bal wondt uitgegooid, ontwikkelt zich direct een vlot spel, met Oosterkwartier iets gevaarlijker in .den aanval. Uit een van deze aanvallen weet H. Hommers te doelen (01). Th. Poelgeest weet al gauw den voorsprong te vergrooten (02). Na rust eerst eenige snelle aanvallen van Koog Zaandijk; deze stranden echter op de Haarlemsche verdediging. Oosterkwartier neemt dan weer het spel in handen. Met een mooi schot vergroot N. Struikenkamp den voorsprong. 003). Oosterkwartier verslapt dan; hiervan maakt Koog Zaandijk gebruik; zij weet haar achter stand te verkleinen (13). In den resteeren- den tijd wordt niet meer gedoeld; Ooster kwartier heeft haar laatsten competitie wed strijd gewonnen. MeerleboschHaarlem 3 (12) Op hoog peil stond deze bekerwedstrijd niet. Aan weerszijden zijn de verdedigingen de aan vallen de baas, zoodat er maar weinig kansen kwamen. Toch wist Haarlem te doelen door mevr. Lichtvoet (01). Na de hervatting loopt Haarlem hard van stapel. Nauwelijks zijn een paar minuten ver streken, of P. Fabel brengt den stand op 20. Hard werkt Meerlebosch om den achterstand te verkleinen. Het gelukt haar na een half uur (12). Meer doelpunten komen er niet. Ons Genoegen. De voor Zondag' vastgestelde wedstrijd T.H.B. 2—O.G. comb, kon niet doorgaan, aan gezien T.H.B. niet meer over haar terrein op Zondagmorgen beschikt. Te spelen 10 Mei: O.G. comb.Alw. Ready 2, 10 u. terrein O.G. O. G. neemt deel met een combinatie aan de seriewedstrijden welke H.K.C. Aurora houdt op Zondag 24 Mei a.s. Federatie van Biljartvereenigingen. Vorige week werden de volgende partijen gespeeld voor de wedstrijden om het Kam pioenschap van Haarlem van bovengenoemde Federatie. pnt. brt. h.s. gem. Metselaar 200 30 29 6.66 Hasselmeijer 65 30 13 2.16 Philippo 86 21 27 4.09 F. v. d. Berg 200 21 74 9.52 N. N. 200 34 27 5.88 A. Corver 133 34 20 3.91 Oorver 200 52 33 3.84 Philippo 153 52 33 2.94 De stand Is thuis: gesp. gew. gel. verl. pnt. F. v. d. Berg 3 3 0 0 6 N. N. 3 3 0 0 6 A. Corver 4 3 0 1 6 Willemse 3 2 0 1 4 Metselaar 3 1 0 3 2 Elasselmeijer 3 0 0 3 0 Philippo 3 0 0 3 0 Duivenvoorde 2 0 0 2 0 Dinsdag en Donderdag a.s. worden de wed strijden voortgezet in het clubgebouw van In- suhnde aan de Kloosterstraat. Dinsdag a.s. beginnen de Kampioenswed strijden klasse B, 111 het café van den heer; Doves aan de Smedestraat.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13