H.D.« N.V. DE KENNEMER BANKVEREENIGING Alle bankzaken .Weerbericht ^al/ruDu/m VERTELLING DE OLIJFOLIE HET MYSTERIE VAN MOAT HOUSE. SISÏNBÏG 4 SII 1936 HSSREE SI'S D~ A"GBE 'A TJ 9 HOUTPLEIN 8 - TELEFOON 13829 (3 LIJNEN) lAuv. Inyuz. 'Mtia.j De verloren zoon. door MAURICE RAM. De oudste zoon van den apotheker stond nu niet bepaald gunstig bekend in het dorp. Hij ging 's Zondags nooit naar de kerk, kwam dikwijls 's avonds laat pas thuis uit de na burige stad. waar hij op het Gymnasium was en, wat nog het ergste was, hij „ging" met Angelientje van den notaris. Allemaal din gen", zei de buurvrouw links van de apotheek tot d^ buurvrouw rechts, allemaal dingen, waar we in onzen tijd niet mee aan moesten komen Er komt van dien jongen niets te recht. let op mijn woorden." De notaris vond. hoewel hij een man met moderne opvattingen beweerde te zijn, dat dat, wat hij van zijn Angelientje gehoord had. niet door den beugel kon. „In het vervolg ben je voor achten bin nen. Ik maak liever een testament met twin tig clausules, dan dat ik jou nog één keer met dat galgenaas van een jong zie." De apotheker had een soortgelijk verbod ook wei aan zijn zoon willen geven, als hij niet bij voorbaat geweten had. dat het geen uitwerking zou hebben. Hij dreef alleen de zaak en dit nam zoo zijn tijd in beslag, dat hij zich weinig met de kinderen kon be moeien. De klassieken op het Gym hadden den jon gen weinig te zeggen (hij zei dat hij ze melig vond; er hij wilde weg uit dien vervelenden dagelijkschen sleur van reizen, lesje opzeg gen, terug, reizen, slapen. Toen hij eens met vrienden de dichtsbijzijnde havenstad was, liet hij zich aanmonsteren als derde purser en hij verdween, zonder dat iemand wist waar heen. De buurvrouwen hadden nu nog maar wei nig stof voor hun roddeltje en de moeders zelden, wanneer ze hun kinderen naar bed brachten: „Pas maar goed op; anders wordt je r.et zoo slecht als de zoon van den apo theker". Met vergat hem. zooals men alles vergeet en de apotheker sprak er het liefst niet meer over. ..De jongen heeft het zelf gewild" dacht hij bij zichzelf, „hij moet zelf de verantwoor delijkheid maar dragen." Op een dag kreeg hij bezoek van een oud studievriend. Ze haalden oude herinneringen op, en de gast vertelde wat hij zooal beleefd had, sinds den laatsten keer, dat zij elkaar gezien hadden. Dezen zomer heb ik met mijn vrouw een reis 'naar Amerika gemaakt met één van die goédkoope booten. We hadden New-York „ge daan" en op doorreis naar het Zuiden over nachtten wij in het Grand Hotel in Rich mond 's Avonds aan het diner zat ik met mijn vrouw te praten toen plotseling een jonge vent ia evenlng-dress, die ons den heelen avond al had aangestaard, op stond, de tafel om liep en zich voorstelde. ,Jk hoorde u Hollandsch spreken", zei hij „en toen kon ik AGENDA Heden: MAANDAG 4 MEI StadsschouwburgNieuwe Haarl. Kunst kring: Kon. Vlaamsche Opera: „De Barbier van Sevilla". S.15 uur. Schouwburg Jansweg: Tonevo: „De Loreley" 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Michael Strogoff, de koerier van den tsaar". 2.3-0, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Squibs", het bloemenmeisje van Piccadilly. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „Krullekopje", 2.30. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het meisje uit de onderwereld". 2.30, 7 en 9.15 uur. Ciné Café Dreefzicht: nieuw programma geluidsfilm. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. DINSDAG 5 MEI Gem. Concertgebouw: Concert R.K. Orato- riumvereeniging, 8 uur. Schouwburg Jansweg: Opvoering van „De Nar", door Alberdingk Thym, voor de werk- loozen, 8 uur. Baan 29, Jaarl. Ledenvergadering Kinder bewaarplaats Asterstraat. 4 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling door den heer George Robert, 20.1521.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds de verleiding niet weerstaan om mij aan u voor te stellen, omdat ik weer eens mijn moe dertaal wil spreken en omdat ik wil weten hoe het in Holland gaat." Van het één kwamen wij op het ander en ik vroeg hem waar hij vandaan kwam. Hij noemde mij den naam van dit dorp. „Maar dan"zei de apotheker ont daan. ,.Kent u daar een zekeren apotheker Buis. vroeg ik hem. En laat hij me nu zeggen, „dien man ken ik heel goed, het is mijn vader". „Heb je mijn zoon daar ontmoet? Vertel! Hoe gaat het met hem? Wat doet hij? „Hij zal het je zelf komen vertellen. Hij heeft een mijn op Peru gekocht, hij is op het oogenblik een man in bonis." In minder dan geen tijd wist het heele dorp het. De buurvrouwen links en rechts van den apotheker schudden hun inmiddels grijs ge worden hoofden en zeiden: „Zoo'n jongen toch. Wie had dat ooit kunnen denken?" En de moeders zeiden als ze hun kinderen naar bed brachten: Pas maar goed op dan word je net zco'n flinke jongen als de zoon van den apotheker. Den volgenden dag kwam hij inderdaad. Hij was lang en slank (net- Ramon Novarro). dacht Angelientje heimelijk) en begroette hen met het air van iemand, die weet wat er in de wereld re koop is. De notaris kwam nog denzelfden avond bij den apotheker om hem en zijn zoon (was deze volgorde wel juist?) uit te noodigen voor een klein dinertje, „vanwege den verloren zoon, die weer teruggekomen is" zei hij met een knipoogje naar den vader. Beiden beloofden den volgenden avond om acht uur aanwezig te zijn. Angelientje had haar mooiste jurk aange trokken, ze hadden een diner uit de stad la ten komen, de notaris had een keurige tafel- speech samengesteld en mevrouw had haar liefsten glimlach voor den spiegel gerepeteerd. Om acht uur kwam de vader; hij was al leen. ,Hij is waarschijnlijk een wandelingetje gaan maken, hij zal wel zoo terug zijn." Het werd kwart over acht. De glimlach van mevrouw was lang zoo vriendelijk niet meer. Half negen. De notaris trommelde onge duldig met zijn vork op het bord (iets wat fatsoenlijke menschen niet doen). Kwart voor negen. De stoel naast Ange lientje bleef onbezet. Hij was gevlogen. AUTOBUSDIENSTEN. Een commissie uit Ged. Staten van Noord- Holland behandelde hedenmorgen in open bare zitting verschillende aanvragen der N.V. HA.B O. te Alkmaar om vergunning voor rondritten van Alkmaar uit naar binnen- en buitenland. Bezwaren werden niet ingebracht. Ged. Staten zullen nader beslissen. DE „GRAF ZEPPELIN" BESCHADIGD. Reuter meldt uit Rio de Janeiro, dat toen het luchtschip „Graf Zeppelin" aldaar in de hangar werd gebracht, het langs een der deurstijlen is geschuurd, tengevolge waarvan het omhulsel over een oppervlakte van meer dan 8 vierkanten meter werd opengehaald. De aangebrachte beschadiging werd onmid dellijk hersteld. „DE ERWTENZAK" BESTAAT 130 JAAR. Zaterdag was het 130 jaar geleden dat de grutterszaak „De Erwtenzak" werd opgericht. De winkel werd toen gevestigd in de Groote Houtstraat. Later werd hij verplaatst naar het Verwulft, waar hij langen tijd gebleven is. Toen er plannen kwamen voor het bouwen van de groote moderne magazijnen van de firma Vroom en Dreesmann scheen het, of de aloude Haarlemsche zaak „De Erwtenzak" zou verdwijnen. Maar de firmanten, die in dien tijd de zaak dreven, dachten er anders over. ,De Erwtenzak", die toen al meer dan 120 jaar bestond, moest behouden blijven. Wel iswaar verdween de winkel van het Verwulft, maar in de Jacob ij nestraat werd een ander pand gevonden, dat geschikt- was voor de voortzetting van het bedrijf. Daar is de ver nieuwde „Erwtenzak" thans al weer 8*& jaar gevestigd. De huidige firmant mocht op den dag van het zoo gedenkwaardige jubileum vele blijken van belangstelling ontvangen. De leveranciers van de firma, van wie velen persoonlijk hun gelukwenschen kwamen aanbieden, hebben ter herinnering aan het 130-jarig bestaan van „De Erwtenzak" een fraai tegeltableau ge schonken, dat in de portiek van den winkel in de Jacobijnestraat is ingemetseld. Op de druk bezochte receptie was merk waardigerwijze ook aanwezig de achterklein dochter van den oprichter, die hierdoor liet blijken dat haar belangstelling voor de oude zaak van haar voorvader, al is die dan sinds lang „uit de familie", nog onverflauwd is. „De Erwtenzak", die nu al zoo lang de stormen der tijden heeft getrotseerd, zal on getwijfeld onder de tegenwoordige leiding zijn goede traditie nog vele jaren voortzetten. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen meest Oostelijken wind. Aanvankelijk zwaar tot half be wolkt. Later verder afnemende bewol king, Weinig of geen regen. Iets zachter des nachts. Overdag weinig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND Hoogste 780.1 m.M. te Haparanda. Laagste 756.1 m.M. te Vestmanoer. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Zacht voorjaarsweer. Het zwaartepunt van de hooge drukking heeft zich geheel naar Scandinavië verplaatst. Over Lapland worden op het oogenblik baro meterstanden boven 780 m.M. aangetroffen. In het Zuidwesten neemt de hoogedruk lang zamerhand in beteekenis af. Over IJsland trek ken nog voortdurend depressies Noord- of Noordoostwaarts. In verband met den heerschenden hooge- druktoestand is het weer over het geheele waarnemingsgebied rustig. De bewolking is plaatselijk nog al verschillend. Betrokken lucht wordt o.a. in Duitschland aangetroffen, zelfs valt in Noord-Duitschland nog motregen. Een vlakke storing bracht in het afgeloopen etmaal over centraal-Europa regen (Weenen 10 m.M.) De drukverdeeling wijst op het aanhouden van het zachte voorjaarsweer. Wellicht zal tij delijk de bewolking wat toenemen, doch later is afnemende bewro!king met dezelfde tempe ratuur als heden waarschijnlijk. BAROMETERSTAND Vorige stand 773 m.M. Stand van heden 766 m.M. Neiging achteruit. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 HOOG WATER TE ZANDVOORT Dinsdag v.m. 2.10 uur; n.m. 14.30 uur. Strand berijdbaar van 7.0012.30 uur. Woensdag v.m. 2.42 uur; n.m. 15.02 uur. Strand berijdbaar van 7.4513.00 uur. Voor deji inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukkenge-plaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Vrede? Ja, indien de vrouwen wilden! Zoo luidt de titel vaii'eèn in 't Fransch ge schreven boek door Fernand Corcos. Als wij hierbij even stilstaan, dan is het of wij, vrou wen, dus den vrede niet willen. Moeten wij die beschuldiging zoo maar over ons laten heen gaan, of komt er een gevoel van verzet in ons en zeggen we: ,Dat is niet waar!" Doch dan is er maar één weg. Niet daarover verontwaardigd zijn of zeggen, zooals ik zoo dikwijls hoor: „Och, wij vrouwen kunnen toch niet tegen de mannen op!" Neen. de weg is openlijk te durven belijden: „Wij vrouwen wij willen.den vrede en alleen door recht! Daartoe wordt op 18 Mei a.s. weer een Vrou wen-Vredesgang gehouden. Wij willen door onzen Vredesgang in de eer ste plaats onzen eigen vredeswil versterken; juist in deze dagen is dat zoo hard noodig. Vrouwen, geeft u op, of steunt financieel dit vredeswerk van de vrouwen, EEN MOEDER. - Maar Thomas, man, ik wist niet, dat je er zoo naar aan toe was. Neen, neen, je vergist je. Mijn vrouio kan niet hebben, dat ik thuis repeteer. (Humorist.) verwerkt, jeugd en charme geeft aan Uw teint. Er is geen andere schoonheidsolie die met olijfolie kan worden vergeleken. Olijfolie „smelt" op lichaamstemperatuur, drinkt diep in de poriën door en reinigt deze grondig, zonder de huid te irriteeren. Doktoren bevelen olijfolie aan voor het teere huidje van pasgeboren kinderen, en 20.000 schoonheidsspecialisten dringen aan op de toepassing van olijfolie, om frissche. stralen de schoonheid te behouden. Daarom zeggen zij U: „gebruik Palmolive zeep!'' Massage met het overvloedige schuim van Palmolive zeep is een schoonheidsbehan deling op zichzelf. Pas tweemaal daags deze eenvoudige behandeling toe: al spoedig zult U bemerken hoe groot de charme is van een gezonde, goed onderhouden, zachte huid. Masseer met het rijke Palmolive schuim niet alleen Uw gezicht en hals. maar Uw ge heele lichaamLaat het schuim diep in Uw poriën dringen, zoodat alle onreinheden wor den verwijderd. Spoel daarna af: eerst met warm. dan met koud water en droog de huid zorgvuldig af, om springen te voorkomen. Uw belooning? Nieuwe jeugd, het behoud van Uw charme! Hoe heerlijk is een dagelijksch Palmolive voetbadhet houdt Uw voeten in goede conditie. Öedetem bewondert d& PALMOLIVE TEINT! (Adv. ingez. Med.ï HEEMSTEDE AUTO GEKANTELD. Zondag morgen omstreeks 9.55 uur, had op den Heerenweg te Heemstede, een auto-onge luk plaats. Mej. J. P. C. E. wonende te 's-Gra- venhage, reed als bestuurster van een auto op den Heerenweg, richting Bennebroek Haarlem, met groote snelheid. In de bocht van den weg tusschen Zand- voortschelaan en Laan van Rozenburg begon de auto te slingeren. De bestuurster bleef het stuur niet meer meester. De auto kantelde ongeveer 80 meter verder, en kwam ter linker zijde van den weg te liggen en werd ernstig beschadigd. De vier inzittenden kwamen met den schrik vrij. COMITé VOOR DE ZOMERPOSTZEGELS. Voor den verkoop van de Zomerpostzegels 1936 heeft zich in Heemstede evenals vorig jaar weder een plaatselijk comité gevormd. Dit comité is als volgt samengesteld: Jhr. J. P. W. van Doorn, Eere-Voorzitter; N. Vos, Voorzitter; Mevr. C. M. S. JordensMaus, Secretaresse; Mevr. A. W. G. Hettemavan Verschuer, Penningmeesteresse; Mevr. de Dou airière I. Deutz van LennepTeding van Berk hout, Mevr. I. H. M. -DroogDeckers, Mevr. E. C. M. KahmannLuger Mevr. H. J. Laeyen- deckerStalling, Mevr. J. MijnarendsIken, Mevr. M. O. B. TombrockBerentzen, Mevr. A. F. WaldkötterBenner, Mevr. B. F. van WalsemKaplan, leden. In het Heemsteedsche postkantoor zal een speciale stand voor dit doel worden ingericht, waarin eenige dames zich des morgens van 9 tot 1 uur gedurende de maand Mei met den verkoop van de zegels zullen belasten. VERZEKERING TEGEN ONKOSTEN VOOR ZIEKENHUIS VERPLEGING Op initiatief van den heer S. Rijkes heb ben de raadsleden A. P. Audretsch, Mr. C. von Meyenfeldt, S. Rijkes en H. J. Voors den volgenden brief aan B. en W. van Heemstede gericht: „De onderge teekend en, leden van den raad van Heemstede, hebben de eer u beleefd te verzoeken: 1. het voorstel aan den raad te doen om een commissie te benoemen, bestaande uit een wethouder en vier raadsleden, die het vraagstuk der ziekenhuisverpleging, hetzij van gemeentewege of op andere wijze zal hebben te onderzoeken; 2 Mocht de raad met dit voorstel accoord gaa.n, sub a de benoeming dezer commissie over te laten aan den voorzitter van den raad; sub b. aan deze commissie het recht te geven zich zoo mogelijk twee artsen, ge vestigd in Heemstede, te assumeeren; sub c. als secretaris dezer commissie een ambte naar der gemeente aan te wijzen. (Volgen de onderteekenïngen) Adhaesiebetuigingen uit de burgerij zullen gaarne bij een der bovengenoemde heeren worden ingewacht. OVERVEEN Huldiging Job Steijnen. In de toonzaal der firma Boskamp, te Over- veen, werd Zondagmiddag de schrijver Job Steijnen, die 18 April 60 jaar geworden is, door eenige vriendéii gehuldigd, door een krans te hechten aan de in genoemde toon zaal tentoongestelde portretbuste van den heer Steijnen, vervaardigd door den beeld houwer Theo van Reijn. De krans was vervaardigd van bloemen uit den tuin van een der vrienden van den heer Steijnen. Dr. J. D. Bierens de Haan hield daarbij een toespraak, waarin hij den schrijver huldigde als humorist. Humoristen, aldus spr. o.m., maken het an deren onveilig, doordat zij zeer scherp de „malle zijde" der menschelijkheid, wat van onze menschelijkheid de keerzijde is; op merken. Als voorbeeld haalde spreker Steijnen's ro man „Jacobus Dingeraad" aan. De hoofdfi guur is daarin geschilderd in al zijn hulpe loosheid met de verve van den humorist. Het is een „vroolijke roman van het vaderschap". „U hebt," zoo vervolgde Dr. Bierens de Haan „heerlijk kunnen spelen met het komische. Het dier kan den humor niet vinden, omdat het niet de beschikking heeft over de taal. Maar de mensch heeft de taal tot zijn dienst en zoodra hij gaat spelen met het woord, zoodra hij boven de taal staat, zoodra hij woordspelingen gebruikt is de humor geboren en rijst voor onze oogen de humorist." Steijnen is nooit opgetreden als de paeda- goog, die lessen geeft, of als de philosoof die alles verklaren wil, geen cynicus, maar hij is als eigenlijk élke humorist de trooster. Hij is vergevensgezind. Hem staat de grim lach niet, maar de glimlach. Men kan dit ook aan de portretbuste zien. De wijsheid van de menschenliefde is zijn deel. Humor is het meest bewegelijke element dat men zich kan denken, zij is het levende en verschietende. De kunstenaar, die de por tretbuste vervaardigde, heeft dit levende en verschietende opgemerkt en daarmede de wijsheid „gepakt", die voor eeuwig is. De wijsheid als menschenliefde is Job Steijnen's deel. Spr. eindigde met den 60-jarigen schrijver met zijn gezin veel geluk en voorspoed in zijn verder leven te wenschen. Met eenige korte, hartelijke woorden be tuigde de heer Steijnen zijn dank voor de hem gebrachte hulde. Hierna bleven de aanwezigen nog eenigen tijd bijeen. FEUILLETON Naar het Engelsch van ADELINE SERGEANT. (Nadruk verboden). 5) V. Geoffrey's Raad. „En?" informeerde Angela, toen Nell de huiskamer binnenkwam. „Wat is het resul taat?" Nell ging een beetje bedrukt zitten. „Ik weet niet, wat ik er van moet denken, Angela". „Waarom, wil die man je niet hebben?" „Dat wel. Hij wil, dat ik met hen mee naar buiten ga, naar zijn landgoed.-.." „Hen?" viel Angela haar verwonderd in de rede. „Wie bedoel je met hen?" „Ik weet het niet", antwoordde Nell. „Hij sprak over niemand behalve over zichzelf, en het meisje, dat zijn pupil is. Dis is nogal ziekelijk. Hij wil, dat ik meega, en gezel schapsjuffrouw bij haar wordt". „Natuurlijk! Dat wist je toch!" „Ja, maar er is iets mee, wat me niet aan staat, en wat het is, weet ik niet", vertelde Nell. .Anderen voelen hetzelfde. Je herinnert je de woorden, die met potlood op m'n brief geschreven stonden? Nu, vandaag, even voor dat ik bij Mr. Lancaster werd toegelaten kwam één van de candidaten terug in de kamer waar ik zat te wachten en raadde me aan op m'n hoede te zijn, want ze dacht dat niet alles in den haak was. Ik vraag me af, wat ze daarmee bedoelde?" „Misschien geldkwesties", opperde Angela. „Misschien had ze een reden om aan te ne men, dat ze niet goed voor het geld zijn?" „Ik weet het niet, maar ik zal je vertellen wat er gebeurd is". Hierop begon Nell verslag uit te brengen over haar avonturen van dien morgen, en ze zag dat Angela's gezicht hoe langer hos verbaasder werd; maar Angela reageerde heel anders, dan Neil verwachtte. „Ik begrijp je gevoelens", begon ze, „maar een mensch is geneigd, als hij gewaarschuwd is, de dingen argwanend te bezien. Ik zie heusch niet in, dat er iets achter steekt, waarvoor je bang zou moeten zijn. „Ik ben niet bang!" viel Nell uit. „Ik ver moed alleen maar, dat Mr. Lancaster iets achterhoudt, iets, dat ik misschien toch had moeten weten". „Maar wat zou je dan nog moeten weten?" vroeg Angela, die heel zakelijk kon zijn. „Kijk eens, je hebt nog geen recht om alles te weten, voordat je werkelijk aangenomen bent, behalve natuurlijk de vornaamste din gen. Maar wat me niet aanstaat, is dat het lijkt of je haar moet bewaken en haar er misschien van moet afhouden om met an deren te spreken of in kennis te komen, al leen maar, omdat Mr. Lancaster niet veel met hen op heeft. Als je wantrouwend bent. kun je natuurlijk achter zoo'n verzoek iets zoeken, maar het kan evengoed volkomen normaal zijn. Misschien is het meisje wer kelijk zwakzinnig of heeft ze wat eigenaar dige neigingen van haar ouders geërfd. Je kunt nooit weten „Maar Angela! Wat een veronderstel lingen!" riep Nell. „Ik haatg die advertentie!", barstte Angela impulsief los. „Ik zal je zeggen, wat we doen! Geoffrey Langdale komt hier thee drinken; misschien kun je hem raadplegen en zijn meening eens hooren". „Alsof Geoffrey's meening eenige beteeke nis voor mij zou kunnen hebben!" spotte Nell, terwijl ze begon te lachen. Angela kreeg een kleur en bracht met een geërgerd gebaar dat Nell heel goed kende de hand naar haar gezicht. „Wees niet boos", verzocht ze. „Ik wilde je niet plagen. Alleen is Geoffrey Langdale jouw speciale vriend, en niet de mijne, en daarom is het veel natuurlijker als hij be lang stelt in jouw zaken, nietwaar?" „Ja natuurlijk!" stemde Angela, met afge wend gezicht, toe en met een beetje toornig ongeduld in haar stem. „Maar Geoffrey heeft ons toch altijd graag in alles van advies ge diend. Je weet, dat hij moeder, toen wij hier kwamen, met veel van dienst is geweest, en ik vind het nogal onvriendelijk van je, dat te vergeten, Nell, want op alle mogelijke ma nieren helpt hij ons, mij niet meer dan iemand anders". „In orde!", gaf Nell ten antwoord, een beetje geprikkeld doordat haar zuster Geof frey zoo op een voetstuk plaatste. Geoffrey Langdale was een levenslustige jongeman van vierentwintig jaar, die sinds zijn schooljaren wanhopig verliefd was op Angela. Ofschoon Geoffrey zelf arm was, voerde hij het predi- caat: Hooggeboren. Zijn vader was baron, en zijn oudste broer een beetje ziekelijk. Daarom vonden z'n moeder en zusters dat hij met een rijk meisje moest trouwen, en Angela moest laten schieten. Dientengevolge koesterde Nell een wrok tegen de familie Langdale. Zij wa ren met de Davenants bevriend geweest, zoo lang die volop geld schenen te hebben, maar toen de krach kwam, hadden zij elk contact met de weduwe en haar dochters verbroken, en gehoopt, dat Geoffrey hetzelfde zou doen. Maar de jongeman was niet geneigd zich aan hun wil te onderwerpen en daarom bleef hij de familie geregeld bezoeken. Nell ontweek de vragen van haar moeder, die zij moeilijk voldoende kon beantwoorden en besloot Geoffrey te raadplegen over de referenties, die Mr. Lancaster haar opge geven had. Geoffrey Langdale was een blonde jonge man, met een knap gezicht en prettige oogen Hij was advocaat, ofschoon hij nog nooit iets te doen had gehad; maar hij leefde van een toelage van zijn vader op kamers, vlak bij de Theems, en hij had zooveel vrijen tijd, dat hij er geen raad mee wist. „Geoffrey, we hebben je raad noodig!" be gon Angela, toen ze na de thee met z'n drieën bijeen zaten. „Nell heeft zich in haar hoofd gezet, om op een betrekking te solliciteeren. Op het eerste gezicht zou men zeggen, dat het een goede betrekking is, maar toch schijnt er iets te zijn, wat we niet kunnen begrij pen. Nu Nell, vooruit er mee. Vertel hem alles!" Geoffrey luisterde zoo'n beetje uit plichts gevoel, maar al spoedig werd z'n belang stelling gewekt, en kregen z'n oogen een scherpe uitdrukking. Hij nam Neli's brief en onderzocht de met potlood geschreven woor den. Toen keek hij naar de namen van de referenties die Mr. Lancaster had opge geven. .(Wordt vervolgd),

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2