THIJS IJS EN DE DIAMANT DE NEGUS VERLAAT ZIJN LAND. MAANDAG 4 MEI 1936 HAARLE M'S DAGBLAD 4 Bandieten en brandstichters terroriseeren de hoofdstad. Buitenlanders bij de wanordelijkheden omgekomen. Keizerlijke familie naar Palestina of Engeland? Italianen naderen de hoofdstad. Keizer Haile Selassie, die Zaterdag Addis Abeba heeft verlaten en inmiddels met zijn gezin in Djiboeti is aangekomen. Zaterdagmiddag ontving het Foreign Office te Londen een telegram van den Engelschen gezant te Addis Abeba, Sir Sidney Barton, waarin deze mededeelde, dat de Negus en zijn familie des morgens de hoofd stad hadden verlaten, met bestem ming naar Djiboeti. Dit was het eerste bericht, dat Europa over de vlucht van den kei zer bereikte. In hetzelfde telegram deelde de ge zant mede, dat reeds ongeregeldhe den in de stad hadden plaats gevon den en dat bandieten op verschei dene plaatsen aan het plunderen waren geslagen. De buitenlanders in de hoofdstad zochten hun toevlucht tot de legaties, speciaal de Britsche, die bewaakt wordt door Britsch-In- dische soldaten. Kort hierop meldde het Parijsche Reutel-bureau, dat ook de leden der Abessynische regeering dien morgen Addis Abeba hadden verlaten met medeneming van de keizerlijke ar chieven. Het vertrek geschiedde per automobiel in westelijke richting. Nader meldde Reuter uit Parijs: Volgens een op den Quai d'Örsay uit Addis Abeba ontvangen telegram, zou het keizerlijk paleis geplunderd zijn. In hetzelfde telegram wordt beves tigd. dat de Negus zich op het laat ste oogenblik bij de keizerin en de leden van de keizerlijke familie heeft gevoegd, die per specialen trein van Addis Abeba naar Djiboeti vertrok ken. Bijna de geheele buitenlandsche bevolking is in de verschillende le gaties ondergebracht. Centrum der stad in vlammen. Uit Washington meldde Reuter d.d. 2 Mei: De Amerikaansche gezant te Addis Abeba, Cornelius Vanengert, heeft aan het departe ment van staat geseind, dat het centrum van Addis Abeba en de regeeringsgebouwen in brand staan. Volgens latere telegrammen van den Ame- rikaanschen gezant is de plundering te Addis Abeba des nachts begonnen, nadat de aregee- ring de stad had verlaten. De muiters heb ben zich blijkbaar meester gemaakt van de geweren en de munitie, die door politie en soldaten waren achtergelaten. De groote zender te Addis Abeba staat in brand. De Amerikaansche legatie werd door kogels getroffen. In de straten der Abessynische hoofdstad zijn verscheidene dooden gevallen, terwijl vele menschen gewond werden. Een me- rikaansch correspondent en zijn tolk die zich in een auto bevonden werden door zwaard houwen gewond. Londen verwonderd over de vlucht van den Negus. Het vertrek Van den Negus naar Djiboeti heeft zoo meldt Reuter uit Londen in Britsche kringen groote verbazing gewekt. Men verwachtte, dat hij een verdediging tot het uiterste zou organiseeren. zelfs indien de hoofdstad in handen van de Italianen viel en dat hij den strijd zou hebben voortgezet in het bergachtige gebied aan de igrens van den Soedan. De Negus heeft de hoofdstad niet op aan raden van den Britschen gezant verlaten en voor zoover men weet heeft de Negus noch een boodschap voor den gezant achtergela ten. noch een mandaat om op te treden als zijn bemiddelaar tijdens zijn afwezigheid. Het vertrek van den Negus wordt te Londen uitgelegd als een bewijs voor de volkomen overwinning der Ita liaansche troepen. Vermoed wordt dat de keizer zich naar Palestina zal begeven. Ook gaat het ge rucht, dat hij naar Genève zal reizen om persoonlijk de zaak van Abessynië te be pleiten. Men spreekt eveneens van Engeland. De tegenstand, welken de Abessyniërs or- ganiseerd zal vermoedelijk na het vertrek van den Negus gedesorganiseerd raken, doch de guerilla-oorlog kan nog geruimen tijd voortduren. Op de zitting van het kabinet van Maan dag a.s.. waarop de vragenlijst aan Duitsch- land ter goedkeuring zal worden voorgelegd, zal waarschijnlijk ook de ontwikkeling in den Abessynischen oorlog ter sprake komen. Volgens de „Sunday Times" zou de Negus reeds geabdiceerd hebben. Dit bericht is echter in het geheel niet bevestigd. In officieele kringen toonde men zich zeer gereserveerd inzake de houding, welke de regeering thans aanneemt. Men acht het evenwel thans waarschijnlijk, dat de Britsche •ezant te Addis Abeba naar Engeland terug keert, zoodra de veiligheid van de Britsche onderhoorigen wederom verzekerd is. Wat de positie van den keizer betreft zoo wordt van Abessynische zijde medege deeld dat indien deze Abessynië verlaat, hij de jure keizer blijft, ofschoon niet meel de facto regeerende. Zaterdag verklaarde de Abessynische legt- tie te Londen nog geen officieele bevestiging te hebben ontvangen van het vertrek van den Negus. Men deelde hieromtrent nog mede: „Wij weigeren te gelooven, dat de keizer op dit oogenblik zijn land zou hebben verlaten". |De Negus te Djiboeti. De Negus is Zondag te 14.10 uur met zijn gezin te Djiboeti aangekomen. Gemeld werd aanvankelijk dat hij zich met zijn gevolg aan boord van een Engelsch oorlogsschip had begeven. Een later bericht meldde, dat de keizer zich vanmorgen aan boord van den Engel schen torpedojager 549 naar Aden zou bege ven. In officieele kringen te Londen was het niet mogelijk van dit bericht bevestiging of ontkenning te verkrijgen. Wel deelde de Britsche admiraliteit mede, dat de torpedo jager „Diana" in Djiboeti is aangekomen, .teneinde in geval van nood als verbin dingsmiddel dienst te doen". Verscheidene- autoriteiten in uniform wachtten de aankomst van de trein uit Addis Abeba af. Een compagnie Senegaleezen vorm de een eerewacht. Als gevolg van de verstik kende hitte was de belangstelling van de zijde der bevolking betrekkelijk gering. Eenige minuten na 14 uur reed de trein het station binnen. De keizerin stapte het eerst uit, gevolgd door den keizer, die blootshoofds was en den kroonprins. De Negus weigerde een verklaring af te leggen en verzocht den Franschen autoriteiten persoonlijk de jour nalisten afzijdig te houden. In door den gouverneur van Djiboeti ter beschikking gestelde auto's reed het gezel schap vervolgens naar het paleis van den gouverneur tusschen een dubbelde haag tirailleurs. Met den trein waren tevens on geveer dertig Abessynische hovelingen aan gekomen, alsmede Ras Kassa, de minister van buitenlandsche zaken, de kleine prins Makonnen en de prinsessen. De Negus zag er vermoeid uit en scheen vermagerd.. Hij werd door de menigte begroet. Hij zou den nacht in het paleis van den gouverneur doorbrengen. Hoe de Negus Addis Abeba bei-eik te. De oorlogscorrespondent van het Duitsche Nieuwsbureau seint: Naar eerst thans be kend wordt heeft de Negus zich in de dagen voor zijn laatste bezoek aan Addis Abeba verborgen gehouden in een klooster op en kele kilometers ten Zuiden van Sokota, dus in het door de Italianen reeds lang bezette gebied, nadat hij aan de hem achtervolgende Galia-stammen ontkomen was. Italiaansche verkenners waren er in ge slaagd deze schuilplaats te ontdekken en Ita liaansche vliegtuigen begonnen, toen de Negus met een klein gevolg Addis Abeba trachtte te bereiken, de achtervolging. Desondanks slaagde de keizer, die zeer ver trouwd is met de bijzonderheden van het terrein en met de plaatselijke omstandig heden er in, door, wanneer gevaar dreigde terstond een veilige schuilplaats op te zoeken in verscheidene nachtelijke marschen de hoofdstad te bereiken. Hier riep hij allereerst den seniorenraad bijeen en deze zou beslo ten hebben tot het uiterste weerstand te bieden. De vlucht van de keizerlijke familie bewijst echter, dat men tenslotte een verder bloedvergieten doelloos achtte. Talrijke dooden en gewonen te Addis Abeba. Uit "telegrammen, ontvangen van Bodard, den Franschen gezant te Addis Abeba, blijkt naar Reuter meldt dat aldaar een ware revolutie is losgebarsten. De roovers bestrijden en vermoorden elkaar. Onophoudelijk hoort men schieten. De „Vreemdelingenhaters" moe digen de vernieling aan, zoodat de Italianen bij hun aankomst slechts puinhoopen zullen vinden. Alle Abessynische autoriteiten hebben de stad verlaten. Er zijn talrijke dooden en gewonden. De buitenlandsche legaties verkeeren in staat van beleg en voortdurend komen er vluchtelingen binnen. Een goed deel van Addis Abeba is thans vernield en de schade is aan zienlijk. Zondagmiddag begon het hevig te regenen, maar de schietpartijen verminderden er niet om. De Fransche legatie is op elke ge beurtenis voorbereid. Het A.N.P. meldt dat het Duitsche gezant schap twee patrouilles op vrachtauto's door de straten van de brandende stad liet rijden om achtergebleven Europeanen te zoeken. Men werkte samen met een dergelijke patrouille van de Engelsche legatie en een aantal Euro peanen konden in veiligheid worden gebracht. Onder de dooden zijn ook eenigen Zweden, Gri.eken en Franschen. Verder seinde de Amerikaansche gezant nog naar het departement van buitenlandsche zaken te Washington, dat de Amerikaansche mevrouw Stadin uit Lomalinda in Californië, tijdens een vuurgevecht in de hoofdstad door een verdwaalden kogel is getroffen 'en ge dood. Zij is de echtgenoote van dr. Stadin, be- hoorende tot de zending der Zevende Dags Adventisten. In den loop van den Zondagavond zijn te Djiboeti uit Addis Abeba berichten binnenge- gekomen volgens welke de toestand daar eenigszins verbeterd is. Verzochten de legaties om versnelden opmarsch der Italianen? De oorlogscorrespondent van het Duitsche nieuwsbureau meldt uit Asmara, dat de bui tenlandsche gezantschappen in Addis Abeba het Italiaansche oppercommando een drin gend telegram hebben doen toekomen, waarin zij verzoeken „de hoofdstad zoo snel mogelijk te bezetten, aangezien de anti-buitenlandsche stemming der bevolking, welke na de vlucht van den negus en de regeering zonder eenigen rem is, en, die sedert maanden tegen de vreemdelingen is opgejaagd, zich gemakkelijk zou kunnen keeren tegen de enkele blanken, die nog in Addis Abeba vertoeven". Het Itali aansche opper-commando heeft in verband daarmede alle maatregelen genomen om het oprukken der auto-colonne, welke met ontzag lijke terreinmoeilijkheden te kampen heeft, te bespoedigen Rome in afwachting van den val van Addis Abeba. Rome, 3 Mei (A.N.P.) In feestelijke stem ming verdringen zich duizenden menschen in de straten der stad, waar de luidsprekers reeds worden aangebracht voor de uitzending van de rede van Mussolini. Vooral in de omgeving van het Palazzo Venezia is het druk. De vreugde werd nog grooter, toen vanavond het bericht bekend werd, dat na groote moeilijk heden de pas over den berg Termaberg werd vrijgemaakt, en dat de autocolonne thans over dezen drieduizend meter hoogen pas in de richting van Addis Abeba oprukt, teneinde zich aan te sluiten bij een tweede colonne, die te voet opgemarcheerd was en die zich reeds in de nabijheid van de Abessynische hoofd stad bevindt. Fransch-Britsche gedachtenwisseling. Van officieele Duitsche zijde wordt ver klaard, dat geen definitieve mededeelingen zijn ontvangen over de plannen van den Negus en dat deze plannen deels afhankelijk zijn van zijn eigen wenschen, deels van de opvattingen der Fransche regeering'. De Britsche en Fran sche regeeringen hebben een gedachtenwisse ling geopend. In Londen is niets bekend over een afstand van den troon van Haile Selassie, gelijk in eenige bladen gemeld werd. Linksche overwinning bij de Fransche Kamerverkiezingen. Blum-socialisten thans de sterkste partij. ReuterA. N. P. meldt uit Parijs 4 Mei: Volgens de laatste statistiek van het ministe rie van binnenlandsche zaken, welke 610 zetels van de Kamer bevat, zijn thans gekozen: Links zetels winst verlies Communisten 72 62 Dissidente Communisten 10 1 S. F. I. O. Socialisten 146 49 Republik. Soc. Unie 26 49 Onafhankelijk Socialisten 9 12 Radicaal Socialisten 115 43 Midden: Volksdemocrateh 23 0 0 Onafhankelijk Radicalen 31 34 Links Republikeinen 83 16 Rechts Republikeinsch Dem. Unie 88 12 Conservatieven 11 5 Theoretisch kunnen dus de linksche partijen rekenen op 378.stemmen doch vermoedelijk zal een veertigtal Radicaal-Socialisten, die ge kozen zijn tegen de"Voorschriften van liet een heidsfront in, zich niet onderwerpen aan de discipline in de Kamer. De vorming van de nieuwe regeering zal dus niet gemakkelijk zijn. De huidige regeering Sarraut zal tot 1 Juni blijven regeeren, aangezien de huidige Kamer tot einde Mei zitting heeft. De tweede ronde der verkiezingen heeft zich Zondag in Parijs en de Banlieue rustig voltrokken, meldt Havas. Het meerendeel der kiezers bracht reeds des morgens zijn stem uit. In de volkswijken was in de omgeving der stembureaux een dichte menigte belangstel lenden samengestroomd. Uit de provincie wordt bericht ontvangen, dat te Beauvais de Radicaal Soc. oud-minister Jammy Schmidt herkozen is. Te Lyon is Herriot herkozeh, in Belfort de Radicaal- Socialistische oud-minister Miellet, terwijl in Bordeaux de Republikein Henriot de over winning behaalde en hier tevens de Neo-Socia- listische oud-minister Marquet zegevierend uit den strijd kwam. Te Menton heeft zich een incident voorge daan. In het stembureau verweten een aantal kiezers eenige personen, zich aan fraude schul dig te maken. Er werden revolverschoten ge lóst, waardoor een persoon aan de hand ge wond werd. De politie trad onmiddellijk han delend op en herstelde de orde. Te Parijs is de bekende politicus, Paul Reynaud, Republikein en oud-minister, her-1 kozen. Voorts werden te Parijs de Communis ten Mercier en Rigal gekozen, terwijl in het derde arrondissement de Radicaal-Socialist Bonnaure door een Communist verslagen werd In het eerste Parijsche arrondissement is de rechtsche politicus, leider der „Patriottische Jeugd", Taittinger. gekozen, terwijl in het twaalfde arrondissement een Communist de zege behaald. Ook te Sceau is een Com munist gekozen. Uit Pontoise komt het bericht, dat daar Franklin Bouillon verslagen is door den Communist Prachay. VOORZICHTIGE AUTOMOBILISTEN KRIJGEN VRIJKAARTJES VOOR DE BIOSCOOP. Voortaan zullen in Amerika voorzichtige automobilisten als belooning vrijkaavtjes krij gen voor de bioscoop. Vijf personen hebben dit voordeel reeds ge noten. De vereeniging voor veilig verkeer heeft daartoe een regeling gemaakt met de bioscoop eigenaars. Het schijnt inderdaad te helpen, daar de politie den indruk krijgt, dat den laatsten tijd veel voorzichtiger wordt gereden. Het is nu maar te hopen, dat terwijl de auto mobilisten in de bioscoop zelf weinig kwaad kunnen uitrichten, geen ongewenschte lieden van de geparkeerde wagens gebruik zullen maken Oppositie boekt overwinning in Egypte. Wafd-partij behaalt 182 van de 232 zetels. KAIRO, 4 Mei. (Reuter-ANP) Van de 232' zetels van de Kamer zal de Wafd vermoede lijk 182 zetels behalen. Volgens de tot nu toe bekende uitslagen behaalde de Wafd 85 pro cent van de zetels. In Kairo is ailes kalm, alleen in Opper - Egypte zijn enkele ongeregeldheden voorge vallen. Ali Maher Pasja verklaarde, dat de se naatsverkiezingen 7 Mei zullen plaats heb ben. Het kabinet zal, in samenwerking niet de Wafd-partij, acht senatoren aanwijzen, die door de regeering worden gekozen. De beide Kamers zullen dan 8 Mei den eed afleggen. De enveloppe, welke de namen van den re- gentschapsraad bevat, zal dan den dag daarna worden geopend, Hieromtrent is tus schen alle partijen overeenstemming bereikt. De man, die drie weken achtereen danste. Don Alfredo's triomfen" in de Vereenigde Staten. (Van een V. D.-medewerker.) Don Alfredo Fernando, houder van het we reldrecord lange afstanddansen, die zich op het oogenblik in Zuid-Afrika op tournee be vindt, is een ten zeerste gedesillusioneerd per soon. Kortgeleden danste hij te Kaapstad gedurende zes dagen en zes nachten. Den laatsten dag danste hij nog even opgewekt als den eersten dag, met dit verschil, dat hij toen voornamelijk ten aanschouwe van een leegè zaal danste, afgezien natuurlijk van eenige supporters en leden van de jury. zoodat hij iedere aanmoediging-yan de zijde van het pu bliek totaal moest ontberen. Het is derhalve begrijpelijk dat Don Al fredo eenigszins weemoedig denkt aan de triomfen, die hij'indertijd in de Vereenigde Staten gevierd heeft. Toen Alfredo drie jaar geleden te New-York in de reusachtige zaal van Madison Square gedurende 21 dagen en nachten danste, kwamen 2 Vh millicen Ameri kanen naar hem kijken, waarvoor zij een entreegeld betaalden, varieerend van 5 cents tot 5 dollar. Iedereen kwam Alfredo zien. Miilionairs, schoenpoetsers, filmartisten, waschvrouwen, typisten, verkoopstertjes, beurslui enz. De millionnairs zaten aan tafel tjes rondom het dansparket en dronken champagne, de minder gefortuneerden moes ten zich tevreden stellen met een plaatsje op de galerij. Steeds was er een rij van veertig a vijftig vrouwen om een rondje met Alredo te dansen. Don Alfredo danste toenmaals meer dan 8500 dansen met 5000 verschillende part ners. Mary Pickford, eens de lieveling van 't witte doek. kwam verscheidene malen om met Don Alfredo te dansen. Dit voorbeeld werd o.a. nagevolgd door Lilian Harvey. Joan Crawford en Estelle Taylor, de ex-vrouw van Jack Dempsey. Het was vermakelijk en tevens een goede reclame voor de deelnemende per sonen. In het verloop van den laatsten dag van dezen „Marathon-dans" loofde af en toe iemand uit het publiek een extra premie van vijftig of honderd dollar uit voor een bijzon der levendige foxtrot of Charleston, uitslui- teno om te zien of Alfredo nog over vol doende frischheid beschikte. Den achttien den dag van het tournooi was de Amerikaan sche dassenkoning Oberlander aanwezig. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. De dwergen hebben den prins weer verslagen. Kijk maar hoe ze hem hier staan uit te lachen. Maar dat hindert niet. Laat ze maar lachen. Want terwijl de dwergen pleizier hebben om den ongelukki- gen prins Rechtebrecht, sluipt Thijs voorzichtig naar binnen, zonder dat zij iets zien. Ziezoo, hij is binnen. Dit is de eerste moeilijkheid, die overwonnen is. Nu kan het avontuur beginnen! Deze bood Alfredo 150 dollar om gedurende cén dans een beetje meer temperament aan den dag te leggen. De muziek speelde gedu rende vijf minuten een ..paso-doble" en Al fredo en zijn partner dansten alsof zij nog pas tien minuten aan den gang waren. Na af loop van deze prestatie dreunde de zaal van het applaus van het uit 20.000 personen be staande publiek. Wat de voeding betreft, deze neemt Al fredo tot zich gedurende het dansen. Deze be staat uit. stukjes wit vleesch van kip, harde eieren, asperges, sterke koffie en orangeade. Drie jaar geleden toen Alfredo te New-York danste, werden zijn maaltijden verstrekt door de groote luxe-restaurants, die het zich tot een eer rekenden Don Alfredo te bedie nen. De eau de cologne, waarmede hij gedurende het danser, zijn gezicht besprenkelde, de kamferspiritus en de salicyl-vase]ine waar mede om de twee uren zijn voeten in gesmeerd werden, de driehonderd eigaretten, welke hij per dag rookte, alsmede het overhemd, boor den er ondergoed, die hij om de twee uur verwisselde dit alles werd hem indertijd gra tis door verschillende firma's ter beschikking gesteld. Toenmaals werd -Alfredo met brieven over stroomd. Vrouwen, die gedurende twee minu ten met hem gedanst hadden, schreven hem, dat het voor haar het paradijs beteekende eeuwig met hem te kunnen dansen, of wel, zij schreven hem, dat zij sinds zij met hem gedanst hadden, zij haar zielerust totaal ver loren hadden. Alle mannen waren, vergele ken bij Alfredo stukken hout en een leven zonder Alfredo scheen haar ondragelijk toe. Al met al ontving Don Alfredo een vijfduizend van dergelijke brieven. Zoo als alles in deze wereld een einde heeft zoo kwam ten slotte ook een einde aan den marathon-dans in Madison Square, Op het einde van den 21sten avond werden toespra ken gehouden en lauwerkransen aangedra gen. Wagonladingen bloemen werden binnen gebracht en de toepasselijke gouden medaille met inscriptie ontbrak natuurlijk ook niet. Doch een lieveling van het publiek in Ame rika is nu eenmaal geen rust vergund. Dood moe. bleek en met gezwollen oogleden maakte Alfredo zijn ronde langs de New-Yorksche luxe restaurants en nachtclubs, nadat hij slechts enkele uren geslapen had. Hij verleen de autogrammen, beantwoordde ontelbare vragen en liet zich tenslotte door zijn bewon deraarsters stil aangapen. Dit deed hij gedu rende zeven avonden en nachten en verdiende er een hoop geld mede. Na een tournee door Europa belandde hij tenslotte te Kaapstad. Is het nu te ver wonderen. dat hij na een dergelijke triomf in de Vereenigde Staten thans gedesillusioneerd is? Don Alfredo "is naar Zuid-Afrika gegaan, om ter gelegenheid van de tentoonstelling te Johannesburg, die in de maand September van dit jaar plaats zal vinden, aldaar te dan sen en zijn eigen record te breken. Zal Johannesburg het voorbeeld van New- York volgen of wel dat van het koele en onverschillige Kaapstad? Ziedaar de vraag die Don Alfredo voortdurend bezig houdt. (Nadruk verboden.) PHBERAMMA DINSDAG 5 MEI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-melodisten. 1.— Gram.pl. 1.15 KRO-Boys. 2.— Vrouwenuur. 3.00—4.00 Modecursus. 4.— KRO-orkest. 4.50 Gram.pl. 5.Koorconcert. 5.30 Gram.pl. en KRO-orkest. 6.40 Esperanto. 7.Berichten 7.15 Causerie „De Gas-oorlog". 7.35 Sport. 8.— Berichten. 8.10 Reportage Internationaal Katholiek Radio-Congres te Praag. 9.— KRO-orkest. 9.45 R.K. Oratorium. Vereen. „Haarlem" en het Utrechtsch Sted. orkest. 10.15 Gram.pl. 10.30 Berichten. 10.35 Paul Godwin's orkest. 11.1512.00 Gram.pl. HILVERSUM II 301 M. AVRO-uitzending. 8.Gram.pl. 10.Morgenwijding. 10.30 Ensemible Jetty Cantor. 11.Keukenwenken 11.30 Ensemble Jetty Cantor. 12.30 Gram.pl. I.30 Omroeporkest en Gram.pl. 3.— Knipcur sus. 4.— Piano-recital. 4.30 Kinderkoorzang 5.Voor de kinderen. 5.30 Cantabilé-orkest en gram.pl. 7.voor de kinderen. 7.05 Zang en piano. 7.30 Gram.pl. 7.45 Propagand. dia loog. 8.— Berichten. 8.10 Cabaret-program ma. 9.15 Radio-tooneel. 9.45 Aeolian-orkest, solisten en gem. sextet. 10.30 Jazzmuziek. II.— Berichten. 11.10—12.— Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 10.20—10.50 Orgelspel. 11.10 Het Parker Crook-Trio. 11.50 B.B.C.-Northern-orkest. 12.50—1.20 Gram.pl. 2.10—2.55 H. Engele- man's kwintet. 3.20 Causerie „This and That" 3.40 Willoughby strijkkwartet en sopraan. 4.35 D. Hogben's Vocaal en instrumentaal ensemble. 5.20 Berichten. 5.50 Beethoven- concert. 6.15 Fransche les. 6.50 Koloniale causerie. 7.20 Dansmuziek. 7.50 B.B.C.- Midland-orkest. 8.50 Berichten. 9.20 Scheep- vaartcauserie. 9.40 Cabaret. 10.10 Trioconcert 10.3511.20 Dansmuziek (grm.pl.). RADIO PARIJS, 1648 M. 6.20 en 7.20 Gram.pl. 10.20 Orkestconcert. 1.50 Gram.pl. 3.20 dito. 4.50 Orkestconcert. 805 Zang. 10.0511.35 Dansmuziek en Popu lair concert. KEULEN 456 M. 5.50 orkestconcert. 11.20 Populair concert. 12.35 Omroepkleinorkest. 1.35 Schrammel- muziek. 3.20 Amusements-orkest. 4.35 Zang 5.20 Vervolg van 3.20, 6.20 Gram.pl. 7.30 Om roepkoor en solisten. 8.209.20 Gevar. pro gramma. BRUSSEL 322 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Omroeporkest. 12.50 Gram.pl. 2.20 Militair concert. Hierna Zigeu- nermuziek en Gram.pl. 5.50 en 6.20 Gram.pl. 7.20 Symphonieconcert. 9.3010.20 Gram.pl. BRUSSEL 484 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Zigeunermuziek. 12.50 Gram.pl. 2.20 Orkestconcert. Hierna Orgel spel. 5.35 Gra.rn.pl. 5.50 Cello-recital. 7.20 Opera-concert. 8.35 Militaire muziek. 9.30 Gram.pl. DEUTSCHLANDSENDER. 1571 M. 7.30 Dansmuziek m.m.v. orkest en solisten 9.20 Berichten. 9.50 Kamermuziek. 10.05 Weer bericht. 10.2011.20 Het „Quintette Instru mental de Paris".

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6