AMSTERDAMSCHE BEURS IAAT/IE BERICHTEN (J&£deie tvv^ncle TtieAfii*! M A ANDAG 4 MEI 1935 H A A ft t E M'S D A G B r A D IVOOR DEN- Heeft Haile Selassie een villa in Engeland? Italiaansche mededeelingen over de vlucht van den negus. ROME, 4 Mei: Van Italiaansche zijde wordt Uit Djiboeti gemeld, dat aan den specialen trein, waarmede de Negus en zijn gevolg de reis uit Addis Abeba hebben gemaakt, twee wagons waren gekoppeld, welke geheel gevuld zouden zijn met zakken daalders, terwijl aan den trein voorts zes wagons met koffie waren gehaakt. Zoowel in Fransche als in Engelsche poli tieke kringen acht men het mogelijk, dat Haile Selaisie zich naar Engeland zal begeven om zich daar voor langen duur te vestigen. Te Londen verklaart men, dat de Negus in het West End van Londen een prachtige villa be zit. Eenigen tijd geleden zou dr.. Martin, de gezant van Abessynië te Londen, de koopacte voor den Negus hebben geteekend. De koop zou gesloten zijn met de mede deeling, dat het ge bouw gebruikt zou worden als nieuw gezant schapsgebouw voor Abessynië. Tusschen het begin der vijandelijkheden, 2 October, en de vlucht van den Negus, 2 Mei, zijn dus juist zeven maanden verloopen. Ras Tafari, die in 1905 als 15-jarige „Negus Negesti" werd onder den naam Haile Selassie, hoopt den onafhankelijkheidsstrijd langs dipio matieken weg voort te zetten. -POLITIERECHTER—! TAOHOGRAFIE. Bij' het te 's Gravenhage gehouden examen voor Tachograaf slaagden voor een snelheid van 165 lettergrepen per minuut: Mejuffrouw H. M. van der Eerden uit Haarlem en de heer H. van der Veen uit Heemstede, beide opgeleid door het Inst. voor Talen en Hand. Ond„ Wilhelminastraat 11. SUCCES VOOR MANNENKOOR „ELECTRIS CH MATERIAAL". Op het Nationaal Zangconoours te Slikker veer behaalde het Mannenkoor „Electrisch Materiaal" N.S. te Haarlem, dir. K. Zeilmaker den len prijs met 331 punten in de 3e afd. Tevens wegens het hoogst aantal punten van den wedstrijddag, den eere-prijs een zil veren beker. Het Dubbel Mannenkwartet „Aurora" on der de zelfde directie behaalde in de eere- afdeeling een 2en prijs met 290 punten. Kon. Ned. Stoomboot Mij. Aan houders van 4 1/2 percent en 5 per eent obligatiën der Kon. Nederl. Stoomboot Mij. Is door het comité ter behartiging der belangen van deze houders een schrijven gericht waarin uiteen wordt gezet welke overwegingen hebben geleid tot het reeds gepubliceerde reorganisatieplan. Volgens dit plan zullen alle obligatiehou ders, ook die der 4 percent obligaties ont vangen 50 percent in aandeelen N.V. Natio naal Bezit van aandeelen K.N.S.M.. terwijl aan de oude aandeelhouders voor ieder aan deel zal worden uitgereikt een amortisatie- bewijs. De amortisatiebewijzen zullen ge amortiseerd worden iiit 30 percent van de overwinst, die aanwezig is o.a. nadat aan deelhouders een primair dividend van 5 per cent hebben ontvangen. Wanneer de voorgestelde reorganisatie haar beslag mocht krijgen dan zal de finan- cieele toestand der vennootschap zijn zooals op de reconstructiebalans welke is gebaseerd op de balans per 31 December 1935 is aan gegeven. Volgens de meebing van het comité zijn de activa op die balans zoo gewaardeerd, dat in de eerstkomende jaren de winst- en verliesrekening in belangrijk mindere mate met afschrijvingen zal worden belast. Het tot minder dan 1/4 teruggebrachte aandee lenkapitaal zal zoo goed als geheel in han den zijn van degenen, die thans obligatie houders zijn, zoodat deze laatsten zullen kun nen profiteeren van een eventueele ople ving van het bedrijf der K.N.S.M. Het comité adviseert derhalve den hou ders van 4 percent, 4 1/2 percent en 5 per cent obligatiën met den meesten aandrang om in de op 9 Mei a.s. te houden vergade ring op te komen en de voorstellen der K.N.S.M. te aanvaarden. HET INSTITUUT BALTUSSEN GEOPEND. Het blijft in dezen tijd een waagstuk iets nieuws te beginnen. Doch het pleit voor een ondernemingsgeest, die tenslotte wel succes zal bereiken. En dat zal waarschijnlijk ook wel het geval zijn met het instituut dat mej. Bea Bal tussen op den Jansweg no, 42 heeft geopend. In drie vertrekken heeft zij dit instituut gevestigd. Allereerst is er een zeer comfortabel, en daar bij hoogst modern ingericht vertrek, waar les wordt gegeven in machineschrijven. Grenzende aan dit vertrek is een kamer, waar les in stenografie volgens het systeem- Groote wordt gegeven, terwijl een derde ver trek is bestemd voor het onderricht in het Nederlandsch en de drie talen, Engelsch, Fransch en Duitsch. Mej. Baltussen zelf, die reeds geruimen tijd lessen heeft gegeven, neemt de vakken machineschrijven, stenogra fie en Nederlandsch voor haar rekening, ter wijl voor de andere vakken bevoegde krach ten zijn aangesteld aan het instituut. Een teeken dat velen reeds belangstelling in het instituut-Baltussen stellen, is, dat Zater dagmiddag bij de openingsreceptie zeker wel vijftien bloemstukken in de aantrekkelijk in gerichte vertrekken prijkten, die o.a. afkom stig waren van oud-leeraren en van leerlin gen en oud-leerlingen van mej. Baltussen. Velen.ook bezochten de receptie. OPMERKINGEN VAN LEZERS SLECHT-ZIENDEN OP STRAAT. Men schrijft ons: Als „witte-stokdrager" wil ik gaarne naar aanleiding van een stukje in uw blad over het dragen van een witten wandelstok, de volgende resultaten van dat stukje bekend maken. Ik kan tot mijn genoegen melden dat telken male wanneer ik op een druk punt in de stad moet oversteken, steeds onmiddellijk hulp vaardige menschen bereid zijn mij daarbij te helpen. Zelfs heb ik ervaren dat velen bereid zijn mij naar de plaats mijner bestemming te geleiden. Van deze plaats dank ik al die hulpvaardi gen, ook namens de andere witte-stokdragers. Hun, die dit nog niet mochten weten, wil ik gaarne zeggen: iemand die een witten wan delstok bij zich draagt is iemand die zeer slecht van gezicht is.' Op een druk kruispunt heeft hij of zij uw hulp zeker noodig. Help hem of haar dan even, groote dank baarheid zal uw loon zijn. Arbeidsconflict. Een' aantal patroons, werkzaam in de bouwvakken, benevens leveranciers van bouwmaterialen hebben een vereeniging ge sticht. genaamd schadecommissie. ten doel hebbende te bevorderen, dat de leden bij uit voering van bouwwerken zooveel mogelijk hun geld binnen krijgen. Tusschen die schadecommissie en een bouwondernemer, die huizen in de Prof. v. d. Waalsstraat zette, was 'n conflict ontstaan en nu wilde de schadecommissie bewerken, dat met den bouw niet kon worden voortge gaan. Zij had daartoe in de nabijheid een woning gehuurd, waar zich geregeld leden der commissie bevonden, die eventueele le veranciers en werkwilligen aan hun zijde poogden te krijgen. Nu deed zich het geval voor, dat twee Amsterdamsche metselaarspatroons, leden der Amsterdamsche schadecommissie, aan de bedoelde perceelen gingen werken. De scha decommissie trachtte hen te overreden niet te werken, doch zij slaagde daarin niet. Op 7 Januari zouden beide personen zic.h van het bouwwerk naar de tram begeven, welke hen naar Amsterdam zou brengen. Onderweg in de Thomsonlaan kwamen de leden der schadecommissie hen na en dron gen op.' waarvan tenslotte het gevolg was, dat er een vechtpartij ontstond. Daarvoor moesten nu vijf leden van ge noemde commissie terecht staan. Hun was openlijke geweldpleging ten laste gelegd. De beide metselaars, die gevolgd waren, als getuigen gehoord, verklaarden, dat zij door verdachten, althans door eenigen hunner op de hielen waren getrapt en een van beiden zou geslagen zijn, Bovendien zou een der volgers op een mo torrijwiel op hen zijn ingereden zonder nochtans letsel toe te brengen. Verdachten ontkenden aanvallers te zijn geweest, slechts zou een hunner geslagen hebben nadat hij van een der beide gevolg den een slag had gekregen. De Officier van Justitie achtte ten op zichte van een der verdachten het bewijs niet geleverd en vroeg vrijspraak, terwijl hij de openlijke geweldpleging in vereeniging voor de andere vier bewezen achtte, waar voor twee weken gevangenisstraf werd ge- eischt. Mi-. W. de Rijke, de verdediger begon met te vertellen wat de aanleiding tot het con flict was geweest. Een N.V. in Amsterdam, had een andere N.V. aldaar den bouw van 54 woningen te Haarlem opgedragen. Toen het op betalen aankwam was er geen geld, zoodat de Haar- lemsche patroons "een schade leden van f 32000. Toen ze naar de tweede N.V. gingen zei deze: er is geen geld, en de eerste N.V. zei: wij hebben er niets mee te maken. Wat zou echter het geval zijn? Dat beide N.V.'s hoogstwaarschijnlijk scheppingen waren van denzelfden bouw- speculant. Is het te verwonderen, zegt pleiter, dat de 'gedupeerden, die naar Maatschappelijke Hulp werden verwezen en die overigens tegen dergelijke praktijken wettelijk onmachtig staan, naar andere middelen grijpen om hun belangen te beschermen? Hieraan is toe te schrijven,, dat zij getracht hebben het bouwwerk te doen boycotten en dat zij als een der middelen daartoe de beide wérkende metselaars hebben gevolgd. Volgens pleiter staat niet vast, dat hier openlijk geweld met vereenigde krachten is gepleegd, terwijl geen hinderlijk volgen of vechterij is ten laste gelegd.. Het rijden met de motorfiets, wat hoogstens bangmakerij genoemd kan worden, heeft, zegt pleiter, met openlijk geweld niets te maken Pleiter drong aan op vrijspraak. De politierechter achtte de schuld van een der vijf verdachten niet bewezen, waarom deze werd vrijgesproken. Ten opzichte dei- anderen werd het teil laste gelegde bewezen verklaard, doch met het oog op de omstan digheden en het gunstig gedrag der verdach ten werd ieder f 25 boete opgelegd met een voorwaardelijke gevangenisstraf van 3 we ken. Vervolgens stond nogmaals een der ver dachten terecht in verband met hetzelfde bouwconflict. Hij zou een persoon, die werkte, •hebben bedreigd door hem toe te voegen: „Ik zal je hersens inslaan". Verdachte verklaarde niet gedreigd te heb ben, doch gezegd te hebben: „Ze kunnen je hersens wel inslaan, als je blijft werken". De bedreigde antwoordde op een vraag van den politierechter, dat hij zich wel bedreigd had geacht, ofschoon hij dan toch niet zoo bang was, dat hij er de politie over ging spreken. Eerst later na het hierboven omschreven geval met de twee metselaars was ook deze getuige gaan klagen. De officier achte de bedreiging wel bewezen en eischte '30 geldboete. Mr. De Rijke, de verdediger, refereerde zich wat de beoordeeling van het feit betreft, aan het oordeel van den politierechter, doch vroeg een geringe boete. De rechter veroordeelde tot 15 boete. NIEUWE STOFFENWINKEL AAN GR. HOUTSTRAAT GEOPEND. Hedenmorgen is in de Groote Houtstraat 69 een nieuwe winkel voor damesstoffen geopend van de firma Reiss. De smaakvol ingerichte étalage noodt reeds tot binnengaan en wie aan deze uitnoodiging gehoor heeft gegeven, vindt zich in een win kelruimte, waar een uitgebreide collectie stof fen overzichtelijk ligt opgestapeld of liever uitgestald. Het iterieur is rustig en helder. De witte wanden en de stemmige tafels en kasten zijn een aangename omgeving om een keus te doen uit de groote voorraden. Wat deze voorraden betreft, de heer Reiss deelde mede dat hij trachtte voor iedere prijs het beste te leveren. Voor het overige ga' men zelf op inspectie. De étalage en de winkel zijn thans gevuld met de prachtigste bloemstukken ter eere van deze feestelijke opening. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 5 Mei 1936, 's avonds van kwart over 8 tot" kwart over 9 uur. door den heer George Robert. Programma. 1 Choralfuga und Vorspiel: „Warum be- trübst du dich, mein Herz" Joh. Pachelbel 1653—1706 2. Toccata, Adagio et Fuga C gr. t. J. S. Bach. 1685—1750. 3. Ciaconna S. de Lange. 4. Improvisation S. Karg-Mert. 5 a. Rêverie A. Guilmant. b. mélodie 6. a Cantilène b. Sérénade G. Pierné. c. Scherzando BEVERWIJK FAILLISSEMENT VAN DE N.V. SIGAREN FABRIEKEN V/H. GEBR. MAJOOR AANGEVRAAGD. Naar wij vernemen heeft een van de cre diteuren van de N.V. Sigarenfabrieken voor heen Gebr. Majoor, wier bedrijf tengevolge van financieele moeilijkheden eenige weken geleden is stopgezet, het faillissement van deze N.V, aangevraagd. Deze aanvrage zal reeds Dinsdag door de Haarlemsche Recht bank worden behandeld. Zij beteekent een ernstige belemmering voor den goeden afloop van de onderhandelingen, die de heer W. van Dok namens de directie en de arbeiders met den regeeringsaccountantsdienst, de banken, de aandeelhouders en de crediteuren voert om het bedrijf te saneeren en zoo mogelijk te doen hervatten. Deze pogingen waren reeds ten deele geslaagd, doordat de aandeelhouders voor 90 pet. afstand van hun rechten hadden gedaan en vele crediteuren, waaronder het Hoogovenbedrijf te IJmuiden, genoegen namen met het accoord-voorstel van den heer Van Dok. Het bericht van de faillissementsaanvrage bereikte de directie eerst Zaterdagavond, zoo dat geen verzoek om surséance van betaling meer kon worden ingesteld. In de eerste plaats ontbrak daarvoor de tijd en vervolgens zouden alle inkomsten van het bedrijf stil staan vanwege de cedeering van de vorderingen aan de bank. Ingeval de aanvra ger niet bereid is, het verzoek tot het uitspre ken van het faillissement in te trekken, zal men een krachtig beroep doen op de regeering en op de rechtbank om met het oog op de sociale beteekenis van deze zaak uitstel te verleenen. Een bekend stadgenoot overleden. Zaterdagavond is te zijnen huize in de Dr, Schuitstraat op ongeveer 75-jarigen leeftijd overleden de heer H. Breukelaar, oud-directeur van de N.V. Brandstoffenhandel v.h. Van Doorn en Co. Met den heer Breukelaar is een zeer bekende ingezetene heengegaan, een man, die zich ook voor het openbare leven zeer vele verdiensten heeft verworven. Hij werd in 1861 te Aalten (G.) geboren. Na volbrachte studie was de heer Breukelaar ge- ruimen tijd bij het onderwijs, o.a. bij het m.u.l.o. werkzaam. Gezondheidsreden noopten hem het schoolleven vaarwel te zeggen. Eeni gen tijd is hij toen als gouverneur bij adellijke families werkzaam geweest- en de thans ont slapene stelde er steeds een zeer-groote eer in, dat de tegenwoordige commissaris der Konin gin in Gelderland, S. Baron'van Heemstra, in dat tijdperk tot zijn leerlingen behoorde. In 1892 vestigde de heer Breukelaar zich als eige naar van de bekende brandstoffenhandel dei- firma Van Doorn en Co., waaraan tevens nog de laatste Beverwijksche Azijnmakerij „De Roode Leeuw" genaamd, verbonden was. Zijn capaciteiten als organisator traden in 1898 bij de Kroningsfeesten aan het licht en van toen af legde de openbare zaak beslag op hem. Vele jaren heeft hij in een groot aantal colleges het algemeen belang gediend. Zijn ad viezen, die altijd van een uitstekend en helder inzicht getuigden, werden op hoogen prijs ge steld. BLOEMENDAAL BLOEMENDAAL'S TOONEEL. Toen de heer F. H. van .der Schaaf, regisseur van B.'T. Zaterdagavond een half uur later, dan 't op 't programma vermelde beginuur. voer 't gesloten doek verscheen om een woord van welkom te spreken, deelde hij verder mede, dat 't te spelen stuk: „De schaduw van 't Verleden" gekozen was naar aanleiding van bij 't bestuur van B. T. ingekomen verzoe ken om ook eens een drama, een „zwaar stuk" voor het voetlicht te brengen. Een zwaar stuk stelt echter zware eischen, zeide de heer Van der Schaaf en de vrees was groot, of de leden van B. T. daaraan zouden kunnen voldoen. "Wij kregen dus een drama, een „zwaar stuk", en laten we er direct op laten volgen dat 't den spelers gelukt is, er iets behoorlijks van te maken, zoolang de echt dramatische ontknooping nog achterwege bleef. Want toen die aan de orde kwam, bleef 't effect uit. Zoo goed als de beide eerste bedrijven ge speeld werden, zoo geheel in gebreke bleef men bij 't derde bedrijf. Noch de angst en de spanning over 't uitblijven van de vrouw des huizes, die hoogst waarschijnlijk in de ber gen verongelukt was, noch de „biecht" en de daarop gevolgde dood van de hoofdpersoon, op wie de schaduw van.'t verleden rustte, vermochten de zaal in een emotievolle stem ming te brengen. Mevr. De Vries, als Maria, bleef in haar spel te oppervlakkig. Tegenover dit gebrek stonden echter too- neeltjes, die ten zeerste geroemd mogen wor den. zooals b v. de strijd van Maria, als haar zwager, de losbandige Franz Renner, haar prest tot dingen, die zij verafschuwt. Ook 't spel van dezen Franz was een prachtig staal tje van uitstekend tooneelspel. Johannes Ren ner, Maria's echtgenoot, had ook zeer geluk kige momenten. In zijn driftuitvallen tegen zijn gewetenloozen broer was hij zeer goed. De oude mevrouw Renner was, als steeds, be schaafd en zeer beredeneerd in haar optre-. den. Alleen moest zij onbeteekenende gezeg den, zoo losweg in den tekst geworpen, niet zeggen met een gewicht alsof ze heel wat om 't lijf hebben. Anders veel lof voor haar spel. Pater Clemens, de heer Hessels, was een goed type van een oud, vriendelijk en gemoedelijk dorpspastoortje. Babesepp, de veekooper, was een fijn, los type, een beetje lawaaierig, zoo als een veekooper kan zijn en kostelijk in zijn Machten over z'n lief vrouwtje, die hij liever maar 100 uren ver van zich af had. Trude, de dienstbode voldeed zeer goed. Alles bijeenge nomen dus een opvoering, die voor 't grootste gedeelte zeer goed geslaagd mag heeten. De tooneelaankleeding was alleszins te lo ven. De Jolly Jokers, die voor muzikale opluis tering zorgden, kweten zich uitstekend van hun taak. Tot besluit van 't seizoen zal de vereeniging op a.s. Donderdagavond voor besloten kring een cabaretvoorstelling geven. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 4 Mei. Ondertrouwd 4 Mei: J. Moolenaars en A. Roukema. Bevallen 30 April: IJ. BeeksmaKalma, z.; l_Mei: G. H. M. NienhuisTheunissen, d.; A. MoerbeekPrins, z.; 3 Mei: J. Weijv. Vliet, z.; A. C. Bankv. Woensel, d,; N. v. d. AarHuis, d A., Wijtev. Gerven, z. Overleden 2 Mei: J. Gruter, 75 j., L. Heeren straat; J. M. A. KwantJanz, 69 j., Delistraat; B. P. L. PrinsKastercum, 33 j., K. Marga- rethastraat; J. P. II. Onstentk, 68 j., Van Wickevoort Crom.melinstraat; K. Sloot, 67 j„ Orionweg 3 Mei:A. H. Spfïtmann—Kern, 72 j., 1" Nassaulaan; H. Dubelaar, S2 j., Reitzstraat; M. Kistemaker, 19 jaar, Hagestraat; 4 Mei: A. SmitBlokker, 68 j., Kamperlaan. zoekt U radeloos naar een be- 1 trouwbaar middel. U kunt ookzondervreesUw kinde ren dit middel geven, dat betrouw baar werkt en onschadelijk is: INSTANTINE Prijs per doosje slechts 50 ets. (Adv. Inges. Med.) IJMUIDEN MARKTPRIJZEN VAN MAANDAG 4 MEI. Tarbot per K.G. f 1.02—0.82. Griet per 50 K.G. f 24—10. Tongen per K.G. f 0.550.38. Middelschol per K. G. f 27. Zetschol per 50 K.G. f 26—20. Kleine schol per 50 K.G. f 20—2,70. Schar per 50 K.G. f 51. Tongschar per 50 K.G. f 2413. Rog per 20 stuks f 1611. Vleet per stuk f 1.300.85. Kleine poon per 50 K.G. f 5.603.80. Groote schelvisch per '50 K.G. f 1912. Middelschelvisch per 50 K.G. f 1715. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 18.— f 14.—. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 148. Kabeljauw per 125 K.G. f 3617. Groote gullen per 50 K.G. f 12,508.— Kleine gullen per 50 K.G. f 127,50. Wijting per 50 K.G. f 6.20—2.20. Makree! per 50 K.G. f 7—2,20. Heilbot per K.G. f 0.82—0.60. Leng pei stuk f 1.100.50. Koolviseh per stuk f 1,300.15. Groote hake per 125 K.G. f 7571. Middelhake per 125 K.G. f 76—75. Klein middel hake per 50. K.G. f 3626. Kleine hake per 50 K.G. f 23—11. BESOMMINGEN. Trawlers: Claesje R.O. 46, 310 m. f 2390. Dirkje R.O. 53. 680 m. f 2660. Corneïis IJM. 15, 500 m. f 2110. Pooizee. IJM. 77 250 m. f 2010. Schoor!', IJM. 39. 465 m. f 2510. Evelme IJM. 115, 480 m. f 2610. Liesbeth Betty IJM. 183 330 m. f 2130. Hercule, IJM. 196 385 m. f 2590. Dolfijn, IJM. 103, 80 m. f 770. Flamingo IJM. 42. 110 m. f 830. Beuger: VI. 195, f 1120. Besommingen van 35 loggers nog niet be kend. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Caroline, IJM, 26. Vangst: 10 m. schelvisch, 60 m. braadscnelvisch, 50 m. gul en koolviseh. 70 m. radio en wijting, 35 m. platvisch, 230 m. makreel, 100 m. wolf en poon. Totaal 650 m. benevens 600 stuks stijve kabelkauw. Christine IJm. 2: 15 m. schelvisch, 40 m. piepers; 60 m. gul, 50 m. koolviseh 100 m. wij ting, 3C m. radio, 55 m. makreel, 60 m. kl. makreel KJ m. varia. Totaal 420 manden en 300 st. stijve kabeljauw. Gerberdine Johanna. IJm. 38, vangst onbe kend. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m. 2.00 pl.m; 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND, 4 pCt. ld. 1933 n 993/8 99 1 4 pOt. Nederl ïndië 96% - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pCt. Duitschland 1930 (Youngleening) 20V* 194 Youngleening (met ver 204 klaring) 21% BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Bank 1154 Handel Mpij Cert, van f 250 1201/P HO Koloniale' Bank 454: 45 Ned. Ind. Handelsbank 105 -—T -- sa Rotterd. Bank 1047/8 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 22% v. Berkels Patent 337/g - En Calvé Delft Cert 56 564 Ned. Ford ex. 40 afst. 208 Philips Gloeil. Gem. Bezit 174-175% 1734 1734 173 104 1044 1C44 - 104-4 1034 1044 TABAKKEN. Deli Batavia 176 176 1744—1754 Deli Maatschappij 202 202 200 Senembah 194 194 192 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 1% m - Scheepvaart Unie 39% -40 40 404 Konink. laketvaart 86 86 Rotterdamsche Lloyd 33 4 334 Maatschappij Nederland 3 24 324 HollandAmerika lijn 38 PETROLEUM. 249 4 2504-252 2594 2514 250-251',., 251 Perlak Petr. S4H-85 - 85-86 - Shell Union 9%-7? 93/8-% 9%-3/f 9%-% 9 Continental Oil m - 00 Tidewater 10%-% 9%-7/g CULTUUR MAATSCH. 214-216 216-217 216 2154 Java Cultuur 117 4 119 Ned. Ind. Suiker Unie 103. 104 Vorstenlanden 224 4 INDUSTR. OND. BUITENL. Intern. Tel and Tel. 8 4 7% Anaconda 19%-20 19-% l87/f-% 18%-% 187/8-% Bethleh. Steel 29.4-% 284-% 28^-4 28% - 28-% Cities Service 2%-3 24-% 24-% 24 - 34% 33-% 344"% - 33-% 33 J3— Kennec Copper 21-% 20% -o%-% 20% - 4 20% 6% RUBBERS. Amsterd. Rubber U6«i-117 1154—116% 1144 1154 113-1144 Deli Bat. Rubber 69 Indische Rubber 944 Kendeng Lemboe 61 Rotterdam Tapanoeli 39 Bandar Rubber 107—109 Preanger Rubber 4®E Java Caoutch S64 Sumatra Rubber 142 143 - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 18 174 174-% Wabash Railroad 1% 1% 4 1% 4 Union Pacific 73 - Chic. Milwaukee 3%-7/p 3%—4 j :■=- Missouri Kansas Texas 43/8-% 4-% 4% 4-% MIJNBOUW. Alg Explor Mij 1544 Redjang Lebong 220 3064 - - PROLONGATIE 14 14

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 7