5H GERMAAN O.D. ds mïïwniséw, besieJuwfén DINSDAG 5 MEI 1936 HAARDE tyfS DAGBEAD JCUN/TIN UHMK HET TOONEEL TONEVO. DE LORELEY. De heer G. H. Polle is ik schreef dit reeds meer een wonder-man. Zou één ander dan hij in staat zijn een vereeniging, die ter ziele is gegaan, en anderhalf jaar uit den gezichts kring is verdwenen, weer tot leven op te wek ken en in dezen miserabelen tijd tot. zoo bloeienden toestand te brengen, dat zij de contributies kan verlagen. Voor zoo iets moet men toch wel de werkkracht, de geestdrift, het heilig vuur en het vertrouwen in zijn ver eeniging hebben van Polle. De Loreley, het tooneelspel, waarmee Tonevo gisteravond haar seizoen sloot., was aangekon digd als een anti-oorlogsstuk. Dit nu leek mij een vergissing. Het feit, dat een gedeelte der handeling tijdens den oorlog speelt, maakt een werk nog niet tot een anti-oorlogsspel. Dat er in den oorlog hospitalen zijn en ge wonden vallen, is waarlijk geen nieuws en van de werkelijke ellende van den oorlog hooren en zien wij in De Loreley eigenlijk niets. De oor log is zelfs oorzaak, dat het tusschen de per sonen in dit stuk alles pais en vree wordt. De auteurs van De Loreley lijken mij trou wens veel te goedaardige personen om een schrijnend anti-oorlogsstuk te schrijven. Daar voor hebben zij blijkbaar veel te veel mede lijden met hun medemenschen. Ik heb zelden een stuk gezien, waarin alles zoo op zijn pootjes terecht komt als in De Loreley. De schrijvers ruimen alle moeilijkheden, die zij eerst geschapen hebben, weer keurig netjes op en aan het slot zijn alle misverstanden opge heven en krijgt Tilly haar Jim en Magda haar Arthur. De groote fout in dit stuk is. dat dit enkel en alleen gebeurt, omdat de schrijvers het zoo willen. De auteurs trekken aldoor zichtbaar aan de touwtjes en de personen uit De Loreley doen niets uit zichzelf maar alles op last van de heeren Van Gogh en Braun. Daarom maakt dit tooneelspel op den wat critischen toeschouwer ook in het geheel geen indruk en blijven de personen uit het stuk voor hem enkel marionetten. Tot werkelijk leven hebben de spelers de fi guren dan ook niet kunnen brengen, wat wij hun echter onmogelijk kwalijk kunnen ne men. De leden van Tonevo hebben overigens De Loreley met groote toewijding en ernst ge speeld en de opvoering was als geheel uitste kend verzorgd, zooals wij dit bij deze ver eeniging onder leiding van Pollé gewend zijn. De rollen zaten er goed in en het tempo liet daardoor weinig of niets te wenschen over. Het tooneel zag" er in alle drie bedrijven goed uit en colc van de grime en de costuums ik denk hier aan de frissche. lieve verpleeg sters was veel werk gemaakt. De heer Polle had voor zich zelf de rol van den ongelukkigen componist, die aan het slot door de schrijvers zoo wonderbaarlijk beloond wordt hij krijgt zelfs van hen zijn ge zichtsvermogen terug gekozen. Polle speel de hem goed in den stijl van het stuk, 'n tikje melodramatisch, vooral, toen hij als blinde ten. tooneele verscheen. Dat hij desondanks ons niet vermocht, te ontroeren lag niet aan hem, De heer J. C. van Elten had een geluk kigen avond als de trouwhartige vriend, in wiens hartelijkheid wij dank zij zijn spel kon den gelooven. En de heer C. Kroese, die er heel goed gegrimeerd onherkenbaar uitzag, trof mij afs altijd door zijn natuurlijk en lustig spel. Met genoegen zagen wij ook weer mevrouw de VosJacobs, die als Magda een blonde pruik a la Greta Garbo droeg. Zij is wel een der beste krachten van Tonevo, heeft een warm-timbreerende stem die zij ook goed weet te gebruiken en geeft zich altijd vol liefde aan haar rol. Daarbij brengt zij op het tooneel steeds een prettige distinctie met zich mee, wat de figuur van Magda zeer ten goede kwam. Mej. Bep Windt is dramatisch nog de mindere van mevrouw de Vos, maar zij is toch een dilettante, naar wie men met ge noegen ziet, omdat zij natuurlijk en eenvou dig speelt. In dramatische momenten weet zij blijkbaar nog niet altijd raad met haar hou ding en zij spreekt nu en dan ook te zacht en vooral te weinig gearticuleerd, maar overigens past zij zich reeds heel goed aan bij de gerou tineerde spelers van Tonevo, Mevrouw van Kouteren-Jaager heeft meest al de ondankbaarste rollen te spelen en het verdient daarom te meer lof. dat zij ze altijd even consciëntieus vervult. Den heer Th. J. var. der Have zagen wij na langen tijd weer in Tonevo terug, thans als Jim Ayres. de rijke man, die kwam. zag en overwon. Veel kon de heer van der Have in deze rol niet laten zien, maar wat hij te doen had. deed hij naar wensgh. De kleine rollen van Dr. Wood en Zuster Ann waren bij den heer Praag en mej. Eie van der Voet in goede handen. Stuk'en spel vonden veel bijval bij de stampvolle zaal. Tonevo kan dank zij Folie vol vertrouwen het seizoen van haar zesde lustrum tegemoet gaan. J. B. SCHUIL. MUZIEK. KON. VLAAMSCHE OPERA. DE BARBIER VAN SEVILLA. Maandagavond gaf de Kon. Vlaamsche Opera onder de auspiciën van den Nieuwen Haarlemschen Kunstkring in den bijna ge heel gevulden Stadsschouwburg een opvoe ring van Rossini's opera „De Barbier van Sevilla". De .geschiedenis van dit tot de meesterwer ken der Italïaansche buffo-opera behoorende stuk. de omstandigheden waaronder en de snelheid waarmee 't tot stand kwam mogen hier nog even in het kort vermeld worden. In een 16 Dec. 1815 geteekende overeen komst. had Rossini (1792—1868) zich tegen over den leider en eigenaar van het Argen tina-theater te Rome verbonden elk wille keurig libretto aan te nemen voor de com positie van een carnavals-opera. De eerste helft van de partituur moest vóór 20 Januari 1316 klaar zijn de rest zóó spoedig, dat de opvoering in het begin van Februari kon plaats hebben. Eenige plannen werden dooi de censuur afgekeurd; daarmee verstreken drie dagen nutteloos. Daarom besloot men tot. een nieuwe bewerking van een ouder gegeven, en de keuze viel op Beaumarchais' blijspel. Dit was echter reeds door Paisiello in 1780 en door Isouard in 1797 tot een opera gecomponeerd. Paisiello's werk was te Rome zeer populair; daarom werd besloten de stof in een nieuwen vorm te gieten. Tekstdichter en componist werkten dag en nacht haast zonder onderbreking. Zoo gauw de eerste een tooneel klaar had, werd dat door Rossini ge componeerd en dan kreeg de copiïst het om de partijen uit te schrijven. Na 26 dagen was de heele partituur gereed! Met het oog op het werk van Paisiello had men een anderen titel gekozen, nl. ..Alma viva, of de onnutte voorzorg". De première had in Februari 1816 in het Argentina-thea ter te Rome plaats. Zij werd een volslagen fiasco, voornamelijk door toedoen van de aanhangers van Paisiello. die in grooten ge tale aanwezig waren. Daarbij kwam nog dat eenige incidenten op het tooneel de opvoe ring verstoorden en de lachlust der toe schouwers opwekten. De componist trok zich daar niets van aan en ging na afloop rustig slapen. Den volgenden avond had de herha ling plaats. Rossini bracht daarvoor eenige wijzigingen in de partituur aan. En wat nie mand verwacht had: de tweede opvoering weid een enorm succes, dat nog bij elke vol gende steeg. Sindsdien heeft deze opera over al burgerrecht verkregen. Van de oorspron kelijke partituur zijn de ouverture en het terzet voor „de muziekles" in der haast ver loren gegaan. Als ouverture wordt die van de opera ..Elisabeth", voor het" terzet een of an dere inlasch gebruikt. Hier in Haarlem hebben we enkele jaren geleden een uitmuntende opvoering van .,H Bar'oiere" door de Italiaansche Opera gehad. De door de Kon. Vlaamsche Opera gegevene deed daar weinig of niet voor onder. De uit nemende vocale krachten, waarover dit ge zelschap beschikt, waren tegen de moeilijk heden volkomen opgewassen. Zij wedijver den met de Italianen in schoonheid en kracht der stemmen en ook in radheid van tong. In dit laatste opzicht wordt heel wat van de zangers gevergd. De beroemde cava- tine van Figaro is er een proefstuk voor; het is echter slechts een enkel specimen, want vele der ensembles hebben een even groote muzikale bewegelijkheid. Maar het spel ver- eischt eveneens een groote levendigheid ac tie en die was er ook. Het zou zelfs moeilijk zijn om een enkelen der spelenden in het bijzonder boven de anderen te onderschei den. De vertolker der titelrol, Anmand Crabbé, is jarenlang aan het Scala-theater te Milaan verbonden geweest. Dat hij dus de Italiaan sche traditie zou meebrengen, was te ver wachten. Zijn geweldige bariton werd ge ëvenaard door die van Jaak Heirstrate („Don Basilio") en door de bas van Adriaan van Roey („Bartolo"-). Het geestige spel van deze beiden verdient een aparte vermelding. Frans Gijsen (Almaviva") is een nog jonge zanger met een schoon tenorgeluid, Madeleine Far- rère („Rosine") een technisch uiterst vaar dige coloratuursopraan. Reeds in de eerste scène trok de fraaie en krachtige stem van Edward de Decker („Fiorillo") de aandacht. De partij van „Marceline". door Irma de Bor ger "gezongen. komt minder naar voren. Onze H.O.V. verzorgde het orkestrale ge deelte. Als opera-orkest scheen ons orkest van tijd tot tijd nog wat onwennig; over 't algemeen kon echter de samenwerking wel be vredigend genoemd worden. Francois Gail- lard had de leiding in handen en toonde zich een geroutineerd kapelmeester. De opvoering, die in het Nederlandsch ge- gegeven werd de uitspraak van den tekst was meerendeels onduidelijk verwekte bij het auditorium een groote geestdrift, die zich behalve na de finales ook in meerdere open doekjes ontlaadde. Hopelijk moge dit voor den N. H. Kunstkring aanleiding zijn om in den vervolge het gezelschap van den Kon. Vlaamschen Schouwburg meermalen uit te noodigen. Misschien zullen we -dan daardoor een vervanging van de Italiaansche Opera, die wegens te geringe belangstelling' onze stad in het afgeloopen seizoen niet oneer bezocht heeft .kunnen deelachtig worden. En dan zal men ook wel zoodanig met de tooneelinrichting van onzen Stadsschouw burg vertrouwd raken, dat er op tijd begon nen kan worden nu moest om half negen het souffleurshokje nog geplaatst worden en dat de tooneelwisselingen niet zooveel tijd in beslag nemen als ditmaal het geval was. K. DE JONG. Ned. Roode Kruis. Jaarverslag Haarlem en Omstreken. Verschenen is het jaarverslag over 19-35 van de afdeeling Haarlem en Omstreken van het Ned. Roode Kruis, samengesteld door den secretaris, den heer B. F. Enschedé. We ont- leenen er het volgende aan: „Verschillende malen kon het bestuur me dewerking verleenen bij collectes van be vriende instellingen, zooals bij de vereeniging voor tuberculoselijders „Zonnestraal" en het Plaatselijke Comité van den Nationalen Re- classeeringsaag. De jaarlijksche collectes van het Roode Kruis te Bloemendaal en te Haarlem brach ten bruto resp. f 973 en f 1009 op. In 1935 werd 13 maal de 'hulp van den bloedtransfusiedienst ingeroepen; in alle ge vallen stelden de opgeroepenen zich onmid dellijk ter beschikking; zij ontvingen de Landsteiner-medaille. De onderhandelingen met 't Haariemsche gemeentebestuur betref fende de huur van een terrein aan den Zijl- weg hebben haar beslag gekregen. Het past aan het bestuur hier bijzonder dank uit te spreken aan de gemeentelijke autoriteiten, die in zoo velerlei opzicht en in zoo ruime mate medewerkten. De bekroning van het werk vormde zeker wel de 31ste October, toen het aan de voorzitster van het Ned. Roode Kruis Prinses Juliana heeft behaagd het nieuwe Parkher stellingsoord officieel in gebruik te willen stellen. De samenwerking met de plaatselijke ver eeniging tot het instandhouden eener trans port-colonne vond dit jaar evenals vroeger op intensieve en aangename wijze plaats. Rest ons nog te memoreeren dat in den loop van het jaar in de kazerne Koudenhorn twee kamers ter beschikking der afdeeling werden gesteld". Aan het verslag van den geneeskundigen leider van het Parkherstellingsoord ontlee- nen we het volgende: Het jaar 1935 begon met 7 (7) patiënten (de getallen tusschen haakjes betreffen 1934) alle vrouwen. Opgenomen werden 99 (70) patiënten waarvan 92 (65) vrouwen en meis jes en 7 (5) mannen en jongens. Ontslagen -werden 95 (70) patiëten waarvan 88 (64) vrouwen en meisjes en 7 (6) mannen en jon gens. zoodat het jaar eindigde met 11 patiën ten. allen vrouwen en meisjes. Bij den geneeskundigen leider kwamen 116 (91) aanvragen in, waarvan 101 van den huis arts. 13 van specialisten en 2 van den huis arts te zamen met een specialist. Van deze 116 aanvragen leidden 99 tot opname, ééne patiënte werd afgekeurd wegens tuberculose. 2 aanvragen sprongen af en de overige 14 werden waarschijnlijk alle door den GG. en G. D. afgewezen. De patiënten genoten dit jaar 4133 (2730) verpleegdagen. waarvan 87 (85) voor parti culiere rekening, de overige voor rekening der gemeente Haarlem. De 99 in 1935 opge nomen patiënten genoten 3890 verpleegdagen (waarvan 160 dagen in 1936 vielen) of ge middeld 39 (35) dagen per patiënt. De kuur- duur wisselde van 103 tot 4 dagen. Een deels particuliere patiënte kuurde 151 dagen, een 6-tal patiënten kuurde korter dan 14 dagen. Gemiddeld waren 13 (8) patiënten per dag aanwezig. Het resultaat der kuur was in 37 gevallen voortreffelijk, in 48 gevallen bevredigend, in 10 gevallen gering en in 4 gevallen nihil. De gemiddelde gewichtstoename bedroeg bij 94 patiënten 4.4 (4.3) Kg. De grootste gewichts toename bedroeg 9.1 Kg. (9.3 Kg.) Slechts 4 patiënten kwamen minder dan 1.5 Kg. aan en van één dezer was het resultaat der kuur uitstekend. Nu op 30 Sept. 1935 het op 31 Oct. d.a.v. door Prinses Juliana geopende nieuwe Park- herstellingsoord in gebruik werd genomen moge hieronder volgen een staatje van de in het oude Parkherstellingsoord aan den Rijksstraatweg opgenomen patiënten en de resultaten met de kuur bereikt: 1928: 5 patiënten 77 1929: 47 3856 1930: 98 5982 1931: - 129 6020 1932: 100 4120 1933: 88 3496 1934: 70 2730 1935: 74 3156 611 29437 Van deze 611 patiënten waren 529 vrouwen en 82 mannen. Het resultaat was in 225 (37 pet.) gevallen uitstekend, 281 (46 pet.) bevredigend. 66 (10.5 pot.) gering en 39 (6.5 pet.) nihil. Het nieuwe gebouw voldoet in vele opzich ten uitstekend. Het is reeds eenige malen te klein gebleken, zoodat enkele patiënten op opneming moesten wachten. De transport-colonne bestaat thans uit 83 (71) heeren; in opleiding: 27 (35) heeren. Totaal 110 (106) heeren. En de verpleegcolonne uit 20 (25 dames) in opleiding: 48 (28) dames. Totaal 68 (53) dames. In totaal bedraagt het aantal leden, da mes en heeren: 178 (vor. jaar 159). De lessen en oefeningen stonden wederom onder de goede leiding van de doctoren mej. N. G. Faber en den heer H. Veen, resp. voor de dames en de heeren-afdeelingen. des win ters binnenshuis en des zomers buiten, op het terrein van het Parkherstellingsoord, het Goederenstation, het Personenstations-em- placement, bij de Fa. Keur aan den Harmen- jansweg en in den Waarderpolder, welke terreinen steeds als van ouds geheel belan geloos ter beschikking werden gesteld. Van 15 Maart tot en .met 19 Mei 1935 werd dagelijks de Eerste Hulp post betrokken op het terrein van de Bloemententoonstelling „Flora-1935". Volgens het bijgehouden onge- vallenboek werden daar in 312 gevallen ver banden gelegd of patiënte verzorgd. Herinnerd wordt aan de vele malen, dat bij verschillende gebeurtenissen hulp werd verleend. Het aantal door de leden ingeleverde on gevallenrapporten bedroeg 1024 (915). Een enkele toto kan U geen goeden indruk geven van de prachtige lijnen, de schitterende afwerking, het groote laadvermo- gen en de geriefelijke cabine der O. D. Germaan Bestelwagens. Vraag eens een demonstratie en proefrit aan en U zult begrij pen waarom wij van de N.V. A. T. O. een belangrijke order ontvingen. De O D. Germaan is reeds verkrijgbaar vanaf f750 en geeft alle voordeeien van een be stelauto, doch isveelgoedkooper. Vraagt geïllustreerde prijscour. N.V. Rijwielind. F. J. van Werven, Meppel (Adv. Ingez. Med.) CHR. GEREF. GEM. VAN HAARLEM-N. De kerkeraad der Chr. Geref. Gem. van Haarlem-Noord heeft in de vacature voort durend door het bedanken van ds. M. W. Nieuwenhuijze te Franeker, op het tweetal geplaatst de predikanten ds. D. Henstra te Dokkum en ds. J. Jongeleen te Apeldoorn. A.V.R.O.-BRIDGE-DRIVE. Zaterdag 9 Mei wordt een AVRO-bridge- drive gehouden in sociëteit „Vereeniging", Zijlweg te Haarlem. Het begin is gesteld op 2 uur 's middags. Er zijn zooveel deelnemers, dat de wedstrijd over twee zalen verdeeld wordt. ADVERTENTIES TER AANPRIJ ZING VAN GENEESMIDDELEN OF GENEESWIJZEN worden alleen ter plaatsing aanvaard, wanneer zij voorzien zijn van een stempel van de Com missie van Controle op de Aanprijzing van Geneesmid delen en Geneeswijzen, ge vestigd te 's-Gravenhage, Segbroeklaan 33. ANNONCES VAN GELD- AANBIEDINGEN worden eerst na, van een bevoegde instan tie verkregen, gunstige infor matie, ter plaatsing aanvaard FEESTAVOND HAARL. GEM. KOOR. J.l. Zaterdagavond hield H.G.K. ter ge legenheid van haar 3de Lustrum een feest avond. De groote zaal van het Gem. Con certgebouw was geheel gevuld. De aanwezigen hebben zeer genoten van het uitgebreide cabaretprogramma dat onder leiding stond van den heer Bouwmeester. Deze zeer ge slaagde avond werd besloten met een ge animeerd bal onder leiding van den heer Kwekkeboom. SPORT EN SPEL SCHERMEN. KAMPIOENSCHAP SABEL. De Juniores Schermvereeniging „Zaal Bras- sinne" alhier, heeft haar tweede voorronde van het Sabel Kampioenschap afgeschermd. Finalisten zijn: lo. H. de Jonge Mulock Houwer met 6 gew. part. 18 ontv. treffers en 28 geg. tr.; 2. H. van Oosten met 6 gew. part. 19 ontv. Treffers, en 28 geg. tr.; 3. D. Kraijen- hoff v. d. Leur 6 part. 20 ontvangen Treffers en 28 geg. tr.; 4. J. Duijff met 5 gew. part. 23 ontv. Treffers en 27 geg. tr. M. Witsenburg en H. Zwartveld zijn als no. 1 en no. 2 van de vorige kampioenschap wed strijden eveneens in de finale opgenomen. Voordat deze finale plaats zal hebben, zullen deze zes schermers Vrijdagavond 9 Mei in een wedstrijd uitkomen tegen de zes beste scher mers van de Alkmaarsche Scherm. Club, in de schermzaal Brassinne alhier. De finale zal onder de Haariemsche schermers voor het kampioenschap 1936 geschermd worden Vrij dag 15 Mei eveneens in de Schermzaal „Bras sinne". DROSTE SCHERMCLUB. De Droste Schermclub zal haar eersten wedstrijd op sabelschermen houden Donder dagavond 7 Mei. KORFBAL. De wedstrijd Noord-Zuid. SAMENSTELLING NOORD-HOLLANDSCHE TWAALFTAL. Het Noord-Hollandsch twaalftal, dat Zondag 10 Mei op het D.H.C.-terrein te Delft in den jaarlijkschen wedstrijd Noord-Zuid tegen de vertegenwoordigende Zuid-Hollandsche korf balploeg zal uitkomen, is als volgt samenge steld: Aanval: A. de Cocq van Delwïjnen (BI. Wit) aanvoerder, P. Oerlemans (Swift) en de dames L. Douwes (BI. Wit) en M. Looysev. d. Brug gen (K.V.D.). Midden: A. Goores (Wèsterkwartier), Ph. Visschoonmaker (Hercules) en de dames N. Vlietman (Westerkwartier) en Moos (D.V.D.) Verdediging: H. Koper en J. Siebenlist (bei den Westerkwartier) en de dames S. Teysse (BI. Wit) en S. v. d. Berg (Sportief). Reserves: J. Gildemeester (BI. Wit) en G. Steeman (Sportief) en de dames W. Dijkman (BI. Wit) en I. Petersen (BI. Wit). AURORA. Secretaris J. H. F. Overweter, Timorstr. 196. Gespeeld op 3 Mei: Promotie-Competitie Pal vu 1—Aurora 2 11 Na-Competitie; Oosterkwartier 3Aurora 1 22 Aurora 3D. S. V. 3 91 Aurora 4D. S. V. 2 81 Wordt gespeeld op 10 Mei: Promotie-Competitie Haarlem 5Aurora 3, 10 uur. Na-Competitie Aurora 1Flora 1, 2 uur. Watervliet 3Aurora 4. 10 uur. OLYMPISCHE SPELEN. CHINEESCHE VOETBALLERS REEDS VERTROKKEN. Uit Sjanghai: Het Chineesche voetbalteam, dat zal deelnemen aan het Olympisch tour- nooi te Berlijn, is reeds uit China vertrokken. Het gezelschap zal niet direct naar Duitsch- land gaan, doch eerst een tournee maken door voor-Indië, Java, Sumatra, waarbij in totaal 30 wedstrijden worden gespeeld. Achttien spe lers maken de reis mee. Op 8 Juni arriveeren deze voetballers te Bombay; daar zullen zij zich voegen bij de andere athleten, die China zullen vertegenwoordigen bij de spelen te Berlijn. CRICKET IN ENGELAND. R. C. M. Kimpton, de Oxford-blue, heeft het seizoen op bijzonder fraaie wijze ingezet door Maandag in de 2de innings wederom een century (106) te scoren. Ashdown (Kent) sloeg in de 2de innings 187 bijeen. Yorkshire speelt sterk tegen de M.C.C., dat in de 2de innings op 89 reeds 8 wickets verloren had. Het debuut van de Britseh-Indiërs valt tegen. De stand van de wedstrijden is thans: Britseh-Indiërs 229 en 1309 tegen Worcester 248. M.C.C. 170 en 1628 tegen Yorkshire 269. Kent '187 en 4737 tegen Glamorgan 165 en 482. Surrey 351 en 722 tegen Leicester 273 (Watts 5 v. 47). Oxford 348 en 261 tegen Gloucester 215 en 240. POSTDUIVEN. „DE REISDUIF". Bovengenoemde vereeniging hield een wed vlucht van Neufvilles, afstand 211 K.M.. De prijzen werden behaald als volgt: Th. A. Heinsbergerf 1, 3. 11 20; P. Kroon 2, 37, 52; H. J. Handgraaf 4. 6, 13, 39; J. F. Scherf 5, 34: H. Everts 7, 10, 14, 29, 38, 48; C. Alders 8, 18; J. Th. Bakker 9, 15, 19; C. van 't Ende 12,. 46; W. Jansen 16; J. J. de Bie 17, 23, 27; C. Th. Verdonk 21, 25. 30, 32, 36, 43, 45, 47, 49; J. J. van Staveren 22, 35, 51; N. Wezenbeek 24, 28, G. H. Brendel 26; P. v. Andel 31. 32, 42; P. Zouwerens 33; C. Stolk 44; J. Plas 50. Ie Ge toonde duif 1.38.39, laatst getoonde duif I.55.38. WANDELSPORT. „DE WANDELTOERIST' J.l. Zondag hebben eenige leden van bo vengenoemde vereeniging deelgenomen aan de marschen in IJmuiden en in Amsterdam. Ze volbrachten de tochten allen. Donderdags 7, 14 en 28 Mei te 8.05 uur trai nen 10 K.M. Start Frans Halsplein. A.s. Zon dag zal de vereeniging deelnemen aan den 30 K.M tocht in Beverwijk. 5 Juli organiseert „De Wandeltoerist zelf een marsch van 35 K.M. Het secretariaat is gevestigd bij L. Braakman, Gen. de la Reij- straat 33. VOETBAL. Kampioenschap van Haarlem. E. D. OHaarlem. A.s. Zaterdagmiddag half vijf wordt voor bovengenoemde competitie in het Noorder Sportpark de voetbalwedstrijd E.D.O.Haar lem gespeeld. Het is nog niet bekend, wanneer de beker wedstrijd van Haarlem tegen Blauw Wit ge speeld wordt. In ieder geval deze week niet. BELGIë—ENGELAND. Uit Brussel: Het Belgische elftal, dat Zater dag 9 Mei in Brussel tegen het Engelsche elf tal zal aantreden, is als volgt samengesteld Doel: Badjou (Daring). Achter: Paverick (Antwerp F.C.) en Smel- linckx (Union St. Gilloise). Midden: Dalem (Standaard Luik), Stijnen (Olympique Charleroi) en De Winter (Beer schot) Vóór: Fiefez (La Forestoise), Lamoot (Da- ring), Capelle (Standaard Luik), Isenborghs (Beerschot) en Franckx (Lyra). Als reserves zijn aangewezen: Braet (C.S. Brugge), Joachim (Olympique Charleroi), Meuldermans (Beerschot), Claessens (Union St. Gilloise) en Voorhoof (Liersche S.K.). Dit elftal is dus bijna geheel hetzelfde als het team. dat tegen Nederland j.l. Zondag te Brussel een gelijk spel behaalde. Alleen Ray mond Braine zal niet meespelen. Zijn plaats zal worden ingenomen door Isenborghs, terwijl deze weer vervangen wordt door Franckx. HILLEGOM—ZEEMEEUWEN (3—2) De eerste aanvallen zijn voor de Zeemeeu wen. Deze houden het spel echter te kort, zoo dat de verdediging van Hillegom niet veel moeite heeft, den bal weg te werken. Bij een snelle doorbraak van Hillegom geeft de mid denvoor van der Hulst zijn club de leiding (1—0). Kort daarna slaat een der Hillegom- mers den bal voor het doel weg, waarvoor een penalty wordt toegekend. H. Franssen maakt hieruit den gelijkmaker (11). Eenige mi nuten daarna geeft v. d. Hulst zijn club op nieuw de leiding (21). Na de rust begint Zeemeeuwen een oogen- blik beter te spelen. Weldra vervallen zij ech ter weer in het korte spel. Juist in deze pe riode maakt C. K. Drayer met een kopbal den gelijkmaker (22). Kort voor einde maakt Hillegom handig ge bruik van een misverstand tusschen een der backs en den keeper eii maakt het beslissen de doelpunt (32). 471 *te STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse, 2de Hjst Trekking- van Dinsdag 5 Mei 1936 Hooge Prijzen 25.000.— 6939 5.000.1987 1.500.— 20528 1.000.— 4368 4494 8055 4008708 200.— 6848 8507 13758 100— 5532 6931 11663 12904 17836 Prijzen van 65— 3 22 31 37 38 50 56 8* 73 95 102 184 206 288 312 362 381 382 386 397 427 463 471 539 631 672 673 704 706 713 740 778 845 369 876 883 984 985 993 10381 1072 1099 1184 1407 1409 1437 1446 1457 1539 1540 1553 1616 1619 1622 1645 1719 1729 1795 1806 1807 1856 1996 2104 211» 2147 2153 2234 2250 2255 2310 2346 2374 2377 2446 2459 2465 2467 2507 2553 2588 2629 2649 2658 2708 2734 2750 2752 2763 2773 2816 2865 2904 2907 2932 2941 3036 3141 3168 3219 3249 3274 3283 3295 3305 3334 3397 3444 3446 3489 3556 3575 3600 3650 3679 3688 3694 3707 3708 3722 3728 3745 3757 3802 3812 3823 3829 3868 3886 3913 3920 3928 3997 4019 4029 4039 4077 4094 4097 4166 4182 4231 4236 4259 4269 4311 4340 4375 4409 4410 4413 4422 4431 4461 4505 4590 4596 4610 4659 4736 4746 4768 4795 4815 4824 4833 4885 4896 4901 4931 4945 4975 5006 5070 5103 5115 5191 5265 5290 5327 5329 5331 5334 5347 5354 5369 5373 5392 5413 5424 5447 5453 5435 5564 5575 5610 5627 5629 5637 5641 5649 5680 5686 5687 5749 5753 5757 5773 5777 5787 5823 5840 5859 5864 5883 5909 5920 5926 5969 6009 6022 6039 6045 6122 6124 6125 6138 6159 6183 6228 6262 6285 6287 6304 6307 6360 6367 6399 6401 6472 6516 6588 6622 6660 6670 6673 6778 6780 6796 6799 6819 6882 6906 6913 6927 6984 6999 7005 7008 7045 7090 7122 7123 7133 7156 7173 7193 7195 7202 7203 7217 7220 7236 7319 7338 7428 7438 7448 7465 7480 7515 7521 7528 7572 7619 7759 7761 7772 7789 7807 7818 7870 7883 7889 7937 7953 7577 7994 8030 8051 8063 3073 8081 8097 8117 8208 8221 3249 8275 8302 8313 8317 8331 8376 8391 3412 8439 8445 8430 3482 8538 8578 8665 8679 8692 8733 8754 8775 8818 8824 8834 8852 8864 8867 8923 8932 8935 8955 8964 9024 9059 9066 9138 9144 9152 9168 9175 9177 9218 9241 9248 9285 9300 9345 9376 9494 9526 9582 9602 9650 9651 9658 9687 9729 9771 9791 9792 9844 9847 9852 9953 9957 10015 10018 10087 10136 10192 '0211 10213 10221 10238 10265 10285 10315 10342 '1390 10463 10537 10552 10581 10595 10615 10636 '0537 10665 10717 10732 10766 10780 10786 10797 •0831 10853 10856 10858 10876 10968 10982 11069 11086 11139 11162 11169 11175 11189 11217 11276 (1400 11430 11443 11463 11472 11495 11541 11558 (1651 11687 11693 11695 11704 11713 11738 11778 11788 11876 11878 11958 12020 12071 12106 12113 12120 12199 12221 12228 12258 12269 12284 12332 '2377 12397 12415 12430 12432 12570 12572 12618 12672 12721 12726 12736 12748 12752 12759 12832 '2837 12862 12998 13007 13040 13047 13155 13168 13174 13230 13317 13351 13401 13470 13472 13508 '3561 13571 13576 13599 13615 13627 13646 13674 13675 13693 13696 13697 13753 13773 13826 13849 13851 13858 13874 13876 13912 13913 13963 14051 '4075 14095 14160 14187 14189 14194 14196 14227 '4 1 14318 14329 14342 14371 14385 14445 14473 '4555 14623 14624 14625 14642 14668 14704 14735 '4754 14775 14776 14781 14866 14878 14914 14918 4963 14981 14984 15006 15013 15038 15039 15055 "073 15095 15101 15139 15224 15231 15255 15287 5404 15442 15443 15461 15493 15507 15561 15575 '"579 15588 15601 15627 15656 15673 15716 15749 '5766 15782 15785 15789 15339 15895 15905 15936 '5945 15952 15962 15966 15998 16011 16023 16102 •6140 16146 16149 16172 16118 16212 16215 16259 '«274 16286 16323 16S55 16409 16459 16483 16494 5535 16590 16595 16654 16660 16738 16753 16789 '6355 16369 16875 16902 16932 16080 16994 16997 17058 17083 17123 17140 17166 17202 17216 17265 17281 17289 17341 17354. 17355 17365 17374 17416 17417 17704 17721 17763 17775 17790 17806 17937 17976 18044 18071 18091 18107 18116 18134 18151 18175 18187 18191 18194 18216 18261 18425 18446 18451 184!4i 18525 185ri 18663 18715 13786 18738 18802 18814 18850 18380 18889 18944 18971 19022 19032 19062 19066 19076 19123 19131 19188 19193 19247 19262 19332 19333 19340 19347 19358 19434 19444 19482 1S531 19537 19593 19642 19698 19715 19797 19825 19832 19357 19879 19885 19958 19976 19992 20020 2008S 20119 20153 20185 20332 20439 20450 20493 20501 20555 20558 20609 20689 20693 ?0729 20767 20782 20827 2083:1 20843 20873 20877 10882 20838 20935 2C950 20957 20963 20938 Verbetering éde kl., 1ste lijst: 13096 m. z. 13046.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8