AMSTERDAMSCHE BEURS DONDERDAG 7MEI 1936 HAARLEM'S DAGBLAD 7 IAAT/IEJjOICI<lIN De nieuwe Voorzitter der Tweede Kamer. Toespraken in de Kamerzitting:. Prof. Mr. P. J. M. Aalberse De zitting der Tweede Kamer werd heden middag 1' uur geopend. Voorzitter was de heer J. J. C. van Dijik. Deze deelde mede, dat ingekomen is het Kon. besluit, houdende benoeming van mr. P. J. M. Aalberse tot voorzitter van de Kamer. De Voorzitter, de heer Van Dijk, hield" een rede, waarin hij Prof. Aalberse gelukwenschte Hij zei o.a.: H-M. de Koningin heeft u op voordracht van de Kamer benoemd tot onzen voorzitter, ten einde voor den verderen duur van deze zit ting de plaats in te nemen van wijlen Ruijs de Beerenbrouck, wiens verscheiden wij kort geleden met ontroering herdachten. Het leven gaat door. De ledige plaats wordt vervuld. Voor ons allen blijft de arbeid roe pen, ook voor u, maar voor u zal die arbeid een andere zijn, daar aan u de gewichtige taak werd toevertrouwd aan onze werkzaamheden leiding te geven. Het zij mij vergund u, uit naam van de Kamer, daarmede van heeler harte geluk te wenschen. De Kamer treedt u vol vertrouwen tege moet-, zooals u reeds gebleken moge zijn uil de wijze, waarop de voordracht tot uwe be noeming tot stand kwam. Gij kent de Kamer en de Kamer kent u. Ge durende een 24-tal jaren hebt gij aan haar arbeid deelgenomen, uw bekwaamheid en uw rijke ervaring zullen het u mogelijk maken aanstonds met vrucht de leiding op u te ne men, ook in de zware tijden, welke wij thans beleven, en die bijzondere, hooge eischen stel len aan den wetgevenden arbeid, waartoe wij zijn geroepen. Deze rede wordt met applaus van de Kamer leden, die haar staande aanhoorden, beant woord. De heer Aalberse aanvaardde het voorzit terschap met een rede waarin hij zei: Gij zult het willen begrijpen, dat ik. op het punt staande de plaats te gaan innemen, open gekomen door het verscheiden van een man, met wien ik gedurende meer dan 40 jaren op velerlei gebied nauw en trouw heb samenge werkt, een gevoel van weemoed niet kan on derdrukken. Zijn groote verdiensten, zoowel in het al gemeen, als meer in het bijzonder bij zijn veeljarig voorzitterschap van deze Kamer, zijn reecis op voortreffelijke wijze en met ons aller instemming van deze plaats herdacht. Hem, die inderdaad een ideaal leider van de be raadslagingen in dit huis is geweest, te moe ten opvplgen, stemt mij ernstig. Nadat spreker den heer van Dijk voor zijn rede bedankt had, besloot hij: „Meeningsverschil sluit eerbiediging van anderer afwijkende standpunten en onder linge persoonlijke waardeering niet uit. Dit wordt vergemakkelijkt, wanneer allen er naar streven hun meeningen op zoodanige wijze voor te dragen, dat niemand zich daardoor gekwetst kan gevoelen. De ervaring leert, dat vaak gematigdheid in den vorm aan de mee ning die men verkondigt, meer kracht van overtuiging geeft, dan een scherpte, die af stoot. Ik reken op uw aller welwillende medewer king, als ik er naar streven zal, om in ons Nederlandsch parlement alles, wat strijdt met goede parlementaire vormen, te keeren. Laten wij ons allen doordringen van deze overtui ging, dat ieder van ons, hoever onze meenin gen en opvattingen ook uiteenloopen, toch alleen beoogt, het waarachtig belang van ons volk te dienen, zooals wij dat ieder in het licht onzer eigen staatkundige beginselen, meenen te goeder trouw te moeten 'zien. Dan zal onderlinge waardeering. zelfs bij ernstig meeningsverschil, ons ook steeds voor het uiten onzer gevoelens die woorden en zinswendingen doen vinden, waardoor het mogelijk zal zijn, onderling en met de regee ring van gedachten te wisselen, zonder dat aan uw voorzitter ook maar een onvertogen woord aanleiding zal geven, zijn hamer op te heffen. Ik zou dit instrument, dan alleen als teeken van mijn waardigheid hier aanwezig, liefst op deze tafel, zij het steeds waakzaam, willen laten rusten. Daarvoor roep ik met vol vertrouwen uw aller welwillende medewerking in. Ik doe dit met te grooter nadruk, juist in dezen tijd. Alleen een parlement, dat zichzelf respec teert, heeft recht en mogelijkheid, van ande ren respect te vragen. Alleen een parlement, dat zelf nauwgezet al zijn plichten vervult, heeft de moreele kracht zijn grondwettelijke rechten, die goed beschouwd, de rechten zijn van ons volk. te handhaven tegenover een ieder, die ze al of niet bewust, miskent. De strikte handhaving van deze rechten is, historisch gezien, een van onze zwaarste plichten. Wanneer wij in dezen geest van onder linge welwillendheid en waardeering. en in deze stemming van bereidheid tot nauwge zette plichtsvervulling, hier allen onze taak naar beste weten en kunnen vervullen, dan mogen wij hopen, dat Gods zegen, die onmis baar is, op onzen gezamenlijken arbeid zal rusten, opdat deze strekken moge in het waarachtig' belang van ons volk. De nieuwbenoemde voorzitter van de Tweede Kamer, de minister van staat prof. mr. P. J. M. Aalberse, is op 27 Maart 1871 geboren. Hij bezocht het roomsch-katholiek gymnasium te Katwijk aan den Rijn, studeerde aan de Leid- sche universiteit, werd candidaat in de Ne- derlandsche letteren en promoveerde in 1897 in de rechten. Hij is werkzaam geweest als ad vocaat en was wethouder van sociale aange legenheden van Leiden, voorts directeur van het Centraal bureau der Katholieke Sociale Actie en redacteur van het katholiek sociaal I weekblad en van „De Voorhoede". Mi-. Aalberse is in 1903 tot lid van de Tweede Kamer gekozen en heeft het Kamerlidmaat schap bekleed tot 1916. In laatstgenoemd jaar werd hij benoemd tot hoogleeraar aan de tech nische hoogeschool te Delft, welk ambt hij reeds twee jaar later vaarwel zegde om de porteufeuille van arbeid te aanvaarden in het kabinet-Ruijs de Beerenbrouck, toen dit, in 1918, aan het bewind kwam. Hij slaagde er in reeds een jaar na zijn optreden, de door hem ontworpen arbeidswet in- het staatsblad te brengen. Als minister van arbeid, handel en nijverheid maakte mr. Aalberse deel uit van het tweede kabinet-Ruijs de Beerenbrouck, van 1922 tot 1925, Sedert laatstgenoemd jaar is mr. Aalberse weder ononderbroken lid der Kamer. Na Mgr. Nolens' overlijden koos de Katho lieke fractie hem tot haar voorzitter. Van 1925 tot 1928 was mr. Aalberse hoofdredacteur van „Het Centrum". Hij is voorzitter van de Centrale Commissie voor de Statistiek, voorzitter van den Hoogen Raad van Arbeid, lid van de Centrale Com missie voor Drinkwatervoorziening, rijksbe middelaar in het vierde district en voorzitter van het Centraal College voor Medisch Tucht recht. De regeering erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot Minister van Staat. Mr. Aalberse is ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. „Onze overwinning kwam helaas te laat," zegt Blum. LONDEN, 7 Mei (Retuer-A.N.P.) De ..Daily Herald" publiceert een interview, dat de so cialistenleider Leon Blub den Parijschen cor respondent van het blad heeft toegestaan. Na te hebben verklaard, dat de overwin ning zijner partij helaas te laat is gekomen, om de verovering van Abessynië door Italië te voorkomen, zeide Leon Blum: Het verleden moge niet in onze handen geweest zijn, de toekomst is dit wel. De Vol kenbond moet verstevigd worden. Blum ver klaarde, dat zijn partij krachtig zal streven naar de totstandkoming van een ontwape ningsconventie, en dat Duitschland moet worden uitgenoodigd aan de opstelling hier van deel te nemen Aan Duitschland moet worden gevraagd of het bereid is te ontwa penen. Indien het weigert te antwoorden, of aan het ontwapeningswerk deel te nemen, moet een conventie zonder dit land worden gesloten. Ten aanzien van de Abessynische kwestie verklaarde Blum, dat alles wat nog van het internationale recht gered kan worden, ook gered moet worden. In de toekomst zal En geland geheel en al kunnen rekenen op Frankrijk om de collectieve actie van den Volkenbond te steunen. Een levensgeschiedenis. Een blinde schrijft ons: Het kan velen nuttig zijn, dat ik aangaande mijn leven een en ander op schrift stel. Het gezin waarin ik ben grootgebracht kende de grootste armoede. Mijn Moeder was weduwe en belast met de zorg voor mij en mijn vijf broers en zusters. Die armoede was oorzaak, dat ik na mijn schooljaren, meteen moest ver dienen, zonder de gelegenheid te hebben, mij vakbekwaamheid te verwerven. Aangezien mijn aspiraties naar het timmervak uitgingen, waren die jaren van sjouwwerk, zonder uit zicht ooit een goed vakman te worden een hard gelag. De schaaf en de beitel, die ik als belooning ontvangen had, toen ik de lagere school met goed gevolg had doorloopen, moes ten ongebruikt blijven liggen. In die onaan gename werkjaren nam ik mij voor, dat mocht ik zelf eens zonen krijgen, zij een vak zouden leeren. Inderdaad konden mijn jongens later de Ambachtsschool bezoeken en de tijd, die zij daar hebben doorgebracht is hun tenslotte van groot nut geweest. Ook stelde ik er prijs op, dat zij sport zouden beoefenen, omdat ik daar in mijn jonge jaren zelf zooveel aan heb gehad. De sport behoedde mij, onder te gaan in de sleur van het zwoegersbestaan. Men ver- gete niet, dat de arbeiders in den tijd, waar van ik spreek, vaak in ellendige omstandig heden verkeerden. Geen sociale wetgeving, een onmogelijke werktijd, allemaal oorzaken, die hun milieu vaak weinig verheffend maakten. Gelukkig heb ik mij aan het sjouwersbestaan kunnen ontworstelen. In ben zaken gaan doen. Heel kleintjes begonnen. Ik heb mij vaak veel moeten ontzeggen om aan mijn verplichtingen te voldoen. Maar door steeds prompt te beta len genoot ik tenslotte honderd procent ver trouwen bij het drijven van mijn zaken en het koopen van huizen. Het bescheiden succes in zaken was oorzaak, dat ik nu uit de netto op brengst van mijn perceelen in mijn onderhoud kan voorzien. Dit komt mij in dezen tijd goed te stade. Maar mij niet alleen. Ook de gemeenschap, want mij trof het ongeluk blind te worden. Nu behoef ik geen beroep te doen op de over heid. Dit is voor mij een groote reden tot dankbaarheid. Maar toch niet de eenige. Ik ga niet onder in mijn ongeluk en er zijn vele dingen, die mijn volle belangstelling hebben. Niet alleen zaken of andere materieele dingen. Zoo geeft bijv. de radio mij ruimschoots ge legenheid mij te verdiepen in vraagstukken aangaande theologie en wijsbegeerte, natuur wetenschappen en andere zaken, die zoozeer bijdragen tot de geestelijke vorming van den mensch. Een blinde acht zich vaak minderwaardig om zijn afhankelijkheid. Nu zijn er behalve de radio nog twee dingen, die hem geestelijk op de been houden, 'n.l. zijn krant en zijn witte stok. Als hij zich de krant hoort voorlezen leeft hij zich weer heelemaal in, in het leven van alle dag. Dank zij zijn witten stok kan de blinde zich weer met grooter vrijmoedigheid op straat bewegen, want overal en altijd zijn zijn me de menschen bereid, hem bij oversteken e. d. de helpende hand te bieden. Blijft de blinde piekeren over zijn ongeluk, dan is hij een verloren mensch, maar zijn geestelijke weerstand wordt veel grooter, wan neer hij zich realiseert, dat het leven ook hem zeer veel biedt waarvoor hij dankbaar mag zijn. De moord te Wildervank. Moordenaars tot twintig jaar veroordeeld. NACHTEGALENZANG UIT HET BLOEMEN- DAAL8CHE BOSCH DOOR DEN AETHER. AMSTERDAM, 7 Mei Hedenavond om 7.05 uur. zal voor de A.V.R.O.-microfoon door Gustav Czopp een causerie worden gehouden over den Moederdag, die Zondag a.s. gehouden wordt. Tevens zal omstreeks tien uur een poging gedaan worden om de luiteraars den zang van den nachtegaal te doen hooren, waarbij Gustav Czopp als gids zal dienen in het Bloe- mendaalsche Bosch. WISSELKOERSEN. (Niet officieel). Berlijn 59.44,—59,48 Londen 7.32 1/4—7.32V2 Parijs 9.70—9.70 1/4 Brussel 25.0425 06 New-York 1.47 1/4—1.47 3/8 Bazel 47.86—47.90 LEEUWARDEN. 7 Mei. Het ge rechtshof te Leeuwarden heeft he den B. B. 27 jaar en K. S. 34 jaar. arbeiders te Wildervank wegens moord op Jacob Kroeze aldaar ver oordeeld elk tot twintig jaar gevan genisstraf. De procureur-generaal had levens lang gevraagd een straf, waartoe ook de rechtbank te Groningen hen had veroordeeld. (Men herinnert zich. dat de oude Kroeze door de onverlaten met een ijzeren staaf werd gedood en dat zijn lijk later uit het water is opgehaald. SURSEANCE YAN BETALING. AMSTERDA 7 Mei. De rechtbank ver leende sucséance van betaling aan de firma v. d. Eist en Matthes tot 3 November 1936. WEER EEN OSSCHE ZAAK VOOR HET HOF. Plet Bossche gerechtshof behandelde Woensdag de strafzaak tegen den 32-jari- gen Osschen arbeider J. de B., die door de Bossche rechtbank ter zake van de inbraak in 1928 bij G. Pijnappel te Heesch en den roofoverval te Dinther veroordeeld was tot acht jaren gevangenisstraf. De verdachte bleef ontkennen. De advocaat-generaal Mr. Massink eischte bevestiging van het vonnis, waarbij verdachte veroordeeld was tot acht jaren gevangenisstraf. ZONDERLING IN DEN HAAG AAN HET WERK. Kleeren van jonge meisjes stuk gesneden. De kuitenprikker en de inktwerper hebben thans navolging gevonden. Nu is n.l. in den Haag een zonderling aan het werk, die de kleeren van jonge meisjes, waarschijnlijk met een scheermesje, vernielt. De politie heeft reeds veel pogingen in het werk gesteld den dader te grijpen, doch is daarin tot nu toe niet BRAND OP NEDERLANDSCH MOTOR SCHIP VOOR ANTWERPEN. Het Nederlandsche motorschip „De twee Gebroeders", schipper A. de Bruyn. dat een lading stroo aan boord had, is op de Schelde voor Antwerpen in brand geraakt. Het schip werd naar den linkeroever gesleept, waar vier sleepbooten het vuur bestreden. De brandende balen stroo van de dekla ding werden in de rivier geworpen. Het vuur is gebluscht. De lading is vernield, terwijl ook het schip zelf schade heeft geleden. GESCHOTEN OF NIET GESCHOTEN? Politie onderzoekt eigenaardige zaak. In den nacht van Dinsdag op Woensdag, omstreeks één uur is er in een café op den Nieuwendijk te Amsterdam een hevig tumult geweest. Bezoekers, vermoedelijk zes, hebben twist gekregen met den eigenaar van het café en diens vrouw. Volgens verklaringen van de vrouw is er met-bierglazen gegooid, waarvan een aantal zijn gebroken. Een on derzoek van de politie heeft aan het licht gebracht, dat er acht gaatjes zitten in de winkelruit. Deze zouden veroorzaakt zijn door revolverkogels. De vrouw van den eigenaar beweert echter dat er niet is geschoten. De eigenaar zelf van de zaak is niet te vinden. Een expert zal onderzoeken of de gaatjes in de ruit er in zijn gekomen door revolvei'kogels UIT DE OMSTREKEN OVERVEEN ELKERLIJC IN „DOMI". „De Spieghel der Salicheit van Eikerlijc" is tijdens de kortstondige samenwerking van wijlen Dr. Willem Royaards en Ed. Verkade in 1908 in Bussum opgevoerd en is sindsdien op het programma gebleven, vooral van dilet- tantenvereenigingen. Deze moraliteit, het lot van „iedereen", da- ieert van 1400 tot 1500 en wordt toegeschre ven aan Fetrus Dorland of Petrus van Diest, naar zijn woonplaats Diest in Belgisch-Bra bant. In het Engelsch bestaat het onder den naam van „Everyman" en het staat niet absoluut vast, welke van beide primair is. Eveneens bestaat er een Latijnsche uitgave „Homulus", de nietige mensch. Elkerlijck, de mensch in zijn volle kracht, die omringd wordt door vrienden en die de heerlijkheden des levens ten volle geniet, wordt plotseling opgeroepen, om de reis naar de Eeuwigheid te aanvaarden. En als hij op die reis om gezelschap vraagt, laat bijna iedereen en alles hem inden steek. Gezelschap, Vrienden, Magen. Het Goed (rijk dom), de vijf Zinnen. Kracht en Schoonheid, weigeren hem te vergezellen. Alleen Deugd en Kennis begeven hem niet. Zij brengen hem tot de Biecht, die in het Huis der Zaligheden woont, Deze geeft hem een juweelken, dat peniten tie heet: een geesel, waarmede hij zich moet kastijden, omdat ook onze Heer met gee- selen is geslagen Zoo komt hij met zijn gezellinnen voor de hemelpoort en verneemt daar de gelukkige tijding, dat zijn rekening „puur ende reijne" is bevonden en zijn ziel wordt in den hemel ge voerd In dit stuk wordt dus door den schrij ver als conclusie bedoeld, dat alleen een zui ver geweten voor den mensch op zijn laatste reize een dierbaar reisgenoot kan zijn. In de bewerking, die Woensdagavond in het gebouw „Domi" door de meisjes van de Over- veensche Graal werd opgevoerd, werden alle rollen uit den aard der zaak. ook die van Elkerlyc, door vrouwen gespeeld. „Waar pogen is, is althans iets", zei de dis- tricts-overste mej. C. v. d. Ploeg, die de lei ding had. bij het begin. En inderdaad, wij moeten erkennen, dat deze opvoering met uiterst eenvoudige hulp middelen een succes is geweest en de aan dacht van het publiek heeft geboeid. Een pluim komt toe aan Elkerlyc. die vooral goed deed uitkomen den overgang van het on bezorgd leven naar den ernst van den dood en naar het oprecht berouw. Ook haar dictie is goed te noemen. Aan deze opvoei'ing gingen vooraf het zin gen van een negental I'pdf^en met piano begeleiding van mevr. M. Klaus, waarvan vooral het Wiegedeuntje goed gezongen werd en declamatie door een drietal dames. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Neptunus IJM 87 120 manden f 950. Libra IJM 98 215 manden f 1840. Beugels: VL 216 f 360; VL 190 f 380; VL 114 f 480. Kotters: E 45 f 490; E 436 f 470; E 369 f 540. Loggers: SCH 342 f 460; SCH 19 f 660; SCH 69 f 360; IJM 204 f 310; KW 134 f 340; KW 29 f 390. MARKTPRIJ^"N. Tarbot per K.G. f 0.70—f 0.48 Griet per 50 K.G. f 20—f 9 Tongen per K.G. f 0.60—f 0.38 Groote schol per 50 K.G. f 28 Middelschol per 5^ K.G. f 17.50f 17 Zetschol per 50 K.G. f 16 Kleine schol per 50 K.G. f 17f 2 Bot per 50 K.G. f 7 50 Schar per 50 K.G. f 5.50—f 2.20 Tongschar per 50 K.G. f 18f 14 Kleine poon per 50 K.G. f 4.80f 4.30 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 18.50 Kleine scheïvisch per 50 K.G. f 23f 21 Kabeljauw per 125 K.G. f 24f 9.50 Groote gullen per 50 K.G. f 6.50f 4.70 Kleine gullen per 50 K.G. f 6—f 4.10 Wijting per 50 K.G. f 7—f 2.90 Makreel per 50 K.G. f 2.10 Heilbot per K.G. f 0.70—f 0.48 Leng per stuk f 1f 0.55 SANTPOORT AANBESTEDING. De Rijkswaterstaat heeft aanbesteed het bouwen van een vak gewapend betonscherm langs den buitenberm van den Bierdijk, aan de noordzijde van Wieringen met bijkomen de werken, behoorende tot de zee- en oever- werken in de provincie T"-"-vnd. Laagste inschrijver was W. H. Klos te Santpoort, voor f 9.857. HILLECOM EEN KRANIGE REDDING. Gistermorgen reed een gesloten personen auto op den Loosterweg III waarvan de be stuurder, de heer V. uit Haarlem, meer aan dacht schonk dan goed was aan een paar met de traditioneele parapluie uitgedoschte ziek- zoekers in de bollenvelden. Het gevolg was dat de auto tegen de leuning van de in dien weg zijnde brug botste en van 3 meter hoogte in de vrij breede sloot stortte. De wagen kwam onderst boven in het water te liggen, terwijl de wielen alleen boven water uitstaken. Eenige landarbeiders die het ongeluk zagen gebeuren bedachten zich niet. sprongen te water en zwommen naar cle auto. Door het stukslaan der ruiten slaagden zij erin de in zittenden, een heer en twee dames, vrij spoe dig uit hun gevaarlijke positie te redden. Ver wondingen hadclen zij niet opgeloopen, met een nat pak en den schrik kwamen zij vrij. Na in de nabijheid van droge kleeding te zijn voorzien konden zij huiswaarts keeren. De E.H.B.O. en de dokter behoefden geen dienst te doen. BURCELIJKE STAND HAARLEM. 7 Mei. Ondertrouwd 7 Mei: P. Wit en A. H. Reck- siek. Getrouwd 7 Mei: H. Braak en J. J. v. d. Berg; H. W. Torringa en P. M. M. Mooren; C. Bran- ger en H. J. Janszen. Bevallen 5 Mei: D. KlaassenSchabbing, cl. E. GrootHartsuijker, z.; C. H. Rosenhart Ruijsenaars, d.; C. Verzijlbergde Bruin, d.; H. BeelenCobelens, z.; P E. Langenberg— v. Hout, z.; H. A. M. v. d. Kolkv. Emmerik, z.; 7 Mei: B. J. RoestTitzing, cl; Overleden 5 Mei: C. B. Weijers, 85 j„ De Clercqstraat; H. Steensma, 84 j„ Klein Hei ligland: 6 Mei: J. M. J. v. Vrijberghe de ConinghCox, 70 j„ Lorentzplein; PI. M. J. Leising, 54 j., Tempeliersstraat; P. N. Mul, 72 j., Mr. Cornelisstraat; A. Visser, 45 j., Haze- paterslaan; 7 Mei: J. Schouten, 47 j., Kamper laan. KOERS VAN HEDEN KOERS pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.00 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 n 98* - - 4 pCt. Nederl. Indië 96Vf - 96%-* STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 51/2 pet. Duitschland 1930 (Youngleening) 19Vf-* Youngleening (met ver klaring) 20 207/g BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank 118* Handel Mpij. Cert van a f250 121* 121* Koloniale Bank 48 49 Ned. Ind. Handelsbank 106 110 Rotterd. Bank 105* - - INDTJSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 22* 226/6 - v. Berkels Patent 38 Calvé Delft Cert 58* 59 59* 59*- Ned. Ford ex. 40 afst. 205* - Philips Gloeil. Gem.Bezit ISO— 181* 187 1-4 186 184-* 134* - 106*-* 109 1C9* 09* 109- TABAKKEN. Deli Batavia 177-178 18I* 182 - Deli Maatschappij 206 207* - 207* 197* 197* 199* SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot U/6 - gcheepvaart Unie 44-* 44* 44* 44* 44* Koninkl, Paketvaart 88 88* Rotterdamsche Lloyd 36-* 36* Maatschappij Nederland 35* 35* HollandAmerika lijn 40 - 39 PETROLEUM. 251* 253 256-256* 255* 255-256 255* Perlak Petr. 80* - Shell Union 10%-% 106/8-% 105/6-% 10%-6/6 10*Va Continental Oil 19*-3/, <9% - 19* 19* 10%-* 10* 10*-% 10%-* 1 0 CULTUUR MAATSCH. H. V. A 119*-221 223-224 223 222*—233 222 Java Cultuur 119 120 Ned. Ind. Suiker Unie 104 105 Vorstenlanden 23 23 - - INDUSTR. OND. BUITENL. 8% Intern. Tel and Tél. 8* 8* 8* Anaconda 2 C*A-TA 20%—21 207/6-% 0% —7/6 20% Bethleh Steel 2j6A 30* - 6/6 30* - 8/6 30*-% 20%-% Cities Service 3V 3-% - 3 3-% 34* 35% - 35%35 U. S. Steel 34*—% 35* - 35*-3/6 35V6 35% Kennec Copper 21% 41 *-7/6 21*-% 21%-* Radio Coi-p 6%6/é 6Vs RUBBERS. Amsterd. Rubber 115—* 115*—117 116—* 116 - 116* Deli Bat. Rubber <-6 - Vf 66* Indische Rubber S0*-91* 91* 91* 92* Kendeng Lemboe 130*—131* '32* Serbadjadi 61-* 61 Rotterdam Tapanoeli 35* Bandar Rubber 104 - 106 106 Preanger Rubber 46*-47 47 Java Caoutch 83-84 84 85 Sumatra Rubber 141 142 - - '43*144* AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 18* 18* 18* 6/6 Wabash Railroad l%-2 - 1% Union Pacific Chic. Wilwaukee 3% 4-% 4% 4 4— V. Missouri Kansas Texas 4%-% 4% 4% 4% 4*-% MIJN BOUW. Alg. Explor. Mij 154 Redjang Lebong 202* 306 - - PROLONGATIE 1H - 1* -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11