CHELMIS 'n Heerlijke sigaret 10 stuks 10 cents 20 stuks 20 cents Weill Zoon ^WEERBERICHT ANEGANG 39 „DE FAAM" Clem Sohn. DONDERD'AG 7 M E I 1936 H 'K A -R E E HrS' D'KGECSö (Adv. Ingez. Med.) Voorwaardelijke straf heeft niet geholpen. Recidivisten van 12 en 14 jaar! De gemeente-poütie te Lutterade heeft de twee broers G. en J. C., resp. veertien en twaalf jaar, aangehouden, die zich de laat ste weken aan tai van diefstallen in Lutte rade en omgeving hebben schuldig gemaakt. O-a. hadden zij de offerblokken van de kerk te Lutterade gelicht. De jongens waren des tijds ook lid van een beruchte dievenbende, welke te Lutterade heeft geopereerd. Voor deze misdrijven waren zij tot voor waardelijke tuchthuisstraf veroordeeld. Jongeman van een dak gevallen. Doodelijk ongeluk bij het nazien van een antenne. In de Zeeburgerstraat te Amsterdam was Woensdagmiddag een jongeman op het dak van een der huizen bezig met het nazien van de antenne. Daarbij heeft hij vermoedelijk het evenwicht verloren en is van het dak op straat gevallen. Hij kwam op zijn achterhoofd terecht en werd in zorgwekkenden toestand naar het O.L. Vrouwegasthuis vervoerd. Kort daarop is hij daar overleden. TAARTEN VOOR DE „MOEDERDAG". Ter gelegenheid van den Moederdag stelt de afdeeling Haarlem van de Nederl. Banket- bakkersvereeniging, evenals ieder jaar, een aantal taarten beschikbaar voor minder be deelden. Hedenavond om 7 uur zal een aantal van deze taarten worden uitgereikt aan de kinde ren in het Kindertehuis aan de Schotersingel 4 en om half acht aan de vrouwelijke ver pleegden in het Tehuis voor Ouden van Dagen, eveneens aan den Schotersingel. Uitspraken van de Rechtbank. Rijwieldiefstal in Zaandam. Een Zaandammer, die reeds eerder was ver oordeeld tot een gecombineerde straf, had in Zaandam een fiets gestolen. Veertien dagen geleden eischte de officier van justitie tegen hem zes maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. De verdediger had ter beschik king stelling van de regeering gepleit. De uitspraak luidde hedenmorgen conform den eisch. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Een 62-jarige man uit Koog aan den Zaan had zich schuldig gemaakt aan overtreding van art. 435 W. v. Str., door onbevoegd de ge neeskunde uit te oefenen ,wat tenslotte naar de moeder van het betreffende patientje ver telde geen resultaat had gehad. Voor den kan tonrechter was de man tot 100 boete subs. 2 maanden hechtenis veroordeeld. Toen hij ln appèl kwam, vroeg de officier van justitie bevestiging van het vonnis. De Rechtbank veranderde hedenmorgen de Etraf in 50 boete, subs. 12 dagen hechtenis. Overval bij Westzaanschen oud-predikant. Daders tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Veertien dagen geleden hebben voor de rechtbank terecht gestaan een Amsterdamsch loodgieter en een los werkman uit dezelfde stad. Zij hebben in den morgen van Zondag. 15 Maart een bezoek gebracht aan de woning van den emeritus-predikant ds. Van Dokkum te Westzaan, waar zij dachten een flink be drag aan geld te kunnen stelen. Tegen hun verwachting troffen zij de 27-jarige gebrek kige huishoudster thuis en om hun voornemen te kunnen uitvoeren hebben zij deze bedreigd en geslagen en tenslotte op een bed vastge bonden. Met een vrij waardelooze buit zijn zij gevlucht, maar door het optreden van voorbijgangers en van de politie meteen ge pakt. De verdachten, die de schuld van zich af trachtten te schuiven, waren elk reeds enkele malen veroordeeld. De jongste had nog een voorwaardelijke straf van zes maanden loopen, de oudste was reeds zeven maal gevonnist. De officier van justitie eischte tegen beide verdachten vier jaar met aftrek van preven tief. De verdedigers van de verdachten mr. L. G. van Dam en mr. B. W. Stomps pleitten clementie. Hedenmorgen heeft de rechtbank uitspraak gedaan. JBeide mannen werden veroo»leeld tot 3 jaar gevangenisstraf, zonder aftrek van de preven tieve hechtenis. AGENDA Heden: DONDERDAG 7 MEI Sociëteit Vereeniging, Zijlweg: Schaakmatch Spielmann-van den Bosch onder auspiciën van Haarlem s Dagblad. 7.30 uur. Groote Kerk: Orgelbespeling door den heer George Robert, 34 uur. Frans Hals Theater: „Michael Strogoff. de koerier van den tsaar". 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „Squibs", het bloemenmeisje van Piccadilly. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Shirley Temple in „Krullekopje", 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Het meisje uit de onderwereld 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 313 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. VRIJDAG 8 MEI Stadsschouwburg: Studio de Paris, muziek, zang en dans van het Zuid-Amerikaansche ensemble van Don Carlos Pezaro. 8.15 uur. Bioscopen nieuw programma. Onttrekking aan faillissement voor rechtbank. De kwakzalverij en de pers. Een. 25-jarig Amsterdammer had in Zaan dam verschillende malen fietsen gestolen. De officier van justitie had hem drie rijwiel diefstallen ten laste gelegd, één ten nadeele van een schilder en twee ten nadeele van Zaandamsche loopjongens, resp. gepleegd op 1 April,, 26 Maart en 28 Maart. De benadeelden hadden geen sloten op hun fietsen gehad. De president, mr. Pit. vond dit dom. „Het is een uitnoodiging de rijwielen weg te nemen". Verdachte, bekende de fietsen te heb ben gestolen en verkocht. De officier van justitie deelde in zijn requisitoir mede. dat het reclasseeringsrap- port van verdachte niet erg gunstig is, of schoon verdachte niet eerder veroordeeld was. Hij eischte acht maanden gevangensi- straf met aftrek van preventief. De raadsman van verdachte riep de cle mentie der rechtbank in. Uitspraak 14 Mei. In Wijk aan Duin en omgeving had om streeks de maand Februari een serie kleine diefstallen plaats gehad. Op tal van plaat sen waren portemonnaie's en kleine geldbe dragen gestolen. Eindelijk arresteerde men een jongen man, die thans voor de recht bank alles bekende. Het was gekomen om dat hij met slechte vrienden in aanraking kwam. Hij zat in nood en wilde weer zelf standig zijn. Het psychiatrisch rapport van Dr. Klein sprak van psychopathrische gesteldheid. Zoowel de psychiater als de Officier van Justitie meenden dat hier niets beters kon worden gedaan dan een opsluiting in de Scheveningsche gevangenis. Als de man nu gebruik kan maken van de pas verkregen ventvergunning, dan gaat het toch weer mis. Mr. B. W. Stomps sprak als zijn mee ning uit dat men aan het kennelijk berouw van den verdachte niet te weinig aandacht moet schenken. Pleiter vroeg de eisch van den officier, 10 maanden gevangenisstraf, sterk te willen reduceeren. Verdachte hield vol dat het allemaal nu uit zou zijn en dat hij niet weer voor de verleiding zou zwichten. De uitspraak is over 14 dagen. Bedriegelijke bankbreuk. Een koopman stond terecht voor. bedriege lijke bankbreuk. Hij had, toen hij in staat van faillissement was, goederen aan zijn boedel onttrokken. Hij had ontkend een rijwiel, een motor en een radiotoestel te bezitten, om deze bezittingen aan zijn faillissement te ont trekken. De getuige Van Breemen verklaarde echter pertinent dat hij den verdachte wel degelijk een radiotoestel had verkocht. Maar nu bleek dat de broer van den verdachte een termijn had betaald. Verdediger „Had U den indruk, dat zij het toestel samen hadden gekocht?" „Ik dacht dat zij samen handel dreven, maar de verdachte had het toestel gekocht." In ieder geval had v. B. de kwitantie op naam van den broer van verdachte af gegeven. Ook de broer van verdachte getuigde: Neen, het toestel was hem tenslotte toch eigenlijk niet verkocht, al was het wel de bedoeling ge weest. Waarom de verdachte nu eigenlijk gezegd had dat al deze zaken niet van hem waren, was maar niet uit hem te krijgen. De Officier meende dat deze zaakjes veel te vaak voorkomen en eischte zes maanden. De verdediger wees er op dat dit geval niet is het niet verantwoorden van baten, doch zuivere onttrekking van goederen. Ech ter is de niet-verantwoording ten laste ge legd. De Officier meende dat hier niet ont trokken is. De verdediger wees er op dat de Hooge Raad dit niet als niet-verantwoorden, maar als onttrekken qualificeerde. Daar is niets aan te doen". Na deze woordenwisseling werd het on derzoek gesloten en de uitspraak bepaald op Donderdag a.s. Kwakzalverij. ,.W. Stad. natuurgeneeskundige" stond op een bord aan een huis in Koog aan de Zaan. Het was niet voor den eersten keer dat de heer Stad met de justitie in aanraking kwam over dit bord en ditmaal had het hem voor den kantonrechter f 35 of twintig dagen be zorgd'. waarvan hij dan hier in appèl was. Maar meteen vroeg de verdachte of de presi dent de zaal maar wilde ontruimen. De vraag verwekte eenige beroering, doch het bleek zoo'n vaart niet te loopën, Het was alleen, omdat de heer Stad zich te beklagen had over eenzijdige belichting door de pers. „Zoo is de pers niet", zeide de president, en de Officier voegde er aan toe: „Als u nu eens duidelijk tegen ze praat zullen ze het wel goed in de krant zetten". Doch de heer Stad hield zich niet aan dezen raad en het eenige wat- van zijn kortstondig pleidooi te verstaan was, was de mededeeling dat iedereen die de wereld wilde verbeteren toch wordt vervolgd. Wat deze zaak zelf nu betreft daarin vroeg de officier bevestiging van het vonnis van den kantonrechter, de verdachte clementie. Uitspraak as. Donder- VEREENIGING VOOR VOLKENBOND EN VREDE. De afdeeling Haarlem en omstreken van bovengenoemde vereeniging houdt haar jaar lij ksche ledenvergadering op Maandag 11 Mei in Café-Restaurant „Brinkmann,, Groote Markt. De agenda vermeldt behalve het uitbren gen der jaarverslagen, de verkiezing van een bestuurslid wegens aftreding van mevr. Dre. P. Gravin van Heerdt tot EversbergQuarles van Ufford. Het bestuur stelt in deze vacature voor: mejuffrouw Dra. C. M. Burger, direc trice der HR.Sa voor Meisjes. VAKKUNDIGE BONTBEWARING Uwe goederen zijn bij ons verzekerd Bontwerkers Barteljorisstraat 26-28, Telefoon 10604 (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Meest matigen Oostelijken wind, licht tot half, in den namiddag zwaar bewolkt, Weinig of geen regen. Vrij warm. BAROMETERSTAND Hoogste 777.6 m.M. te Haparanda. Laagste 752.8 m.M. te Biarritz. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 67 F. Laagste hedennacht 53 F. Hoogste heden 56 F. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Vrij warm voorjaarsweer Sinds gisteren is de hoogedrukking in haar kern over Finland en Scandinavië in beteeke- nis afgenomen. Zij breidde zich echter naar de Britsche eilanden uit. Over Zuid-Frankrijk en Spanje is de barometer weer gedaald, zoo dat de Oostenwindtoestand ten onzent ge handhaafd blijft. In Zweden en Noorwegen, de randstaten en Polen is het helder onbewolkt weer, evenals over het Zuiden van ons land, Noord- en Midden-Frankrijk en de Rijnvlakte. Over Nóord-Duitschland en Denemarken be vindt zich een kleine storing met betrokken lucht en plaatselijk regen en vrij harden Oos tenwind. Onder invloed hiervan was het ook in het Noorden van ons land hedenmorgen betrokken. Over de Britsche eilanden wordt meest zware bewolking aangetroffen, met nevel en mist in het Zuiden. Het is. te verwachten, dat bij ons het vrij warme voorjaarsweer zal aanhouden. De regenkansen zijn klein. BAROMETERSTAND Vorige stand 759 m.M. Stand van heden 761 m.M. Neiging vooruit. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN., Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 THERMOMETERSTAND Laagste hedennacht 56 gr. F. Hoogste heden tot 12 uur 58 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Vrijdag v.m. 3.44, uur; n.m. 16.06 uur. Strand berijdbaar van 8.4514.00 uur. Contingenteeringsovereen- komst met België verlengd. Geldig tot 30 April 1931. De sedert eenigen tijd afwisselend te Brus sel en te 's-Gravenhage gevoerde besprekin gen tusschen Nederland en de Belgisch- Luxemburgsche Economische Unie hebben er toe geleid, dat de tusschen beide landen be staande, tot 30 April jl. verlengde, contingen- teeringsovereenkomst van 7 Maart 1935 aan een herziening is onderworpen. Bij de aldus gewijzigde regeling, die Woensdag is onder teekend, werden van weerszijden een aantal contingenten aan de sedert de sluiting van de vorige overeenkomst gewijzigde omstan digheden aangepast. Bij deze gelegenheid zijn tevens uit den weg geruimd enkele moei lijkheden, die in de afgeloopen periode wa ren gerezen. De gewijzigde regeling geldt van 1 Mei 1936 tot 30 April 1937. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. „Pandpoort", Koningstraat. Alom is strijd en nood; Men maakt elkander dood, Vredelievend is het hier, In weldoen hebben wij plezier, De armen hebben 't bij ons goed, Weldadigheid vertelt u hoe dat moet Postgiro 212793, telefoon 11855 of 15445. PALINGVANGST MET MODERNE MIDDELEN. Het Nationaal Physisch Laboratorium heeft bijzondere aandacht gewijd aan het inrich ten van electrische barrières in viscliwater in de buurt van palingfuiken. De bedoeling hiervan is, dat men electrici- teit door het water leidt waardoor de paling wordt gedwongen een andere richting te kiezen. Als men dit inderdaad systematisch doet kan men een aanzienlijk stuk water volkomen afsluiten voor „palingverkeer". Costumes in de Fransche Kamer. Niet schilderachtig als vroeger. De afgevaardigden in de Fransche Kamer hebben sinds 1870 geen ander officieel cos- tuum dan de driekleurige sjerp cnet de gou den kwasten, die zij alleen bij plechtige bij eenkomsten dragen. Gedurende, de zitting zijn zij gekleed zooals ieder andér mensch; de meeste kamerleden dragen een colbertje. Een afgevaardigde die in jaquet verschijnt, wordt nauwkeurig gadegeslagen; misschien prepareert hij zich voor een groote redevoe ring. De afgevaardigde, die tijdens een mi- nisterieele crisis in jaquet komt, of zelfs in redingote, zooals gebeurd is wekt den indruk, dat hij verwacht door den President van de Republiek te worden ontboden, en dat hij klaar wil staan, ooi aan deze uitnoo diging onmiddellijk en stipt gevolg te geven. Vanaf de tribunes zien de afgevaardigden er niet anders uit dan de bezoekers. In vroeger tijd zag de Kamer er echter veel kleurrijker uit dan tegenwoordig. De afge vaardigde Thivrier droeg de boerenkiel van Nevers, Mr. Mirman was in militair uniform, markies de TEstourbeillon droeg een Bre- tonsch vest. Ook in latere jaren was mr. Cadic toen hij pas in de Kamer was, gekleed volgens de Bretonsche mode. Ongeveer veertig jaar ge leden kwam Mr. Grenier, de afgevaardigde van Franche-Comté, als Arabier gekleed in de Kamer, om zijn instemming te betuigen met den Mohammedaanse hen Godsdienst, maar de vertoornde President Brisson stond hem niet toe de ritueele kniebuigingen, te maken. (Je heeft elegante j^eeren-^onfectie-^i ostuums vertromgnsnrtfHi In voorraad voor elk figuur. Voor slanke jongemannen, voor meer volwassen personen, voor heeren die ruim in de rondte zijn uitgegroeid, voor dikken en dunnen, voor breederf en smallen. Stoffen 1936, modellen 1936, coupe 1936, zeer solide en correcte afwerking.Eigen fabrikaat en vanaf f 12.50 per compleet costuum. Faam-KWALITEIT met FAAM-GARANTIE. (Adv. ingez. Med.) (De Amerikaan Clem Sohn is met dit vliegcostuum op groote hoogte uit een vliegtuig gesprongenheeft eenigen tijd rondgezweefd en daarna een parachute ontplooid om behouden neer te komen.) Als j' een vogel zoo ziet vliegen, Statig, sierlijk als een meeuw, Of zelfs haastig vleugelklappend, Als een musch of als een spreeuw; Denk je weieens bij je zelve: Waarom kan ik dat nou niet, Ik, de trotsche heer der schepping, Blijf een kruk op dat gebied. Maar.Clem Sohn is nu gekomen, Ook van 't menschelijk. geslacht En die heeft de vlucht genomen Op zijn eigen vleugelkracht. Om een hoogte te bereiken, Moest hij met een vliegtuig mee, Maar daar is hij uit gesprongen En toen kwam hij naar benêe. Als een menschelijke vleermuis, Maar toch niet onelegant, Tot hij eindlijk met een valscherm Weer behouden is geland. Clem, hoewel je het natuurlijk, Nog niet als een vogel doet, Neem ik vol respect mijn pet af, Voor zoo'n vaardigheid en moed. En wanneer je mij mocht vragen: Durf je 't ook? dan zeg ik: nee. Voor 'k ze allemaal zie vliegen, Doe ik daar nog niet aan mee. Geen „vliegende luizen" in Engeland? Verbod door het Britsche ministerie van luchtvaart verwacht. Volgens den luchtvaartmedewerker van de „Daily Herald" kan worden verwacht, dat het Engelsche ministerie van luchtvaart bin nenkort het gebruik maken van „vliegende luizen" (Pou du ciel) zal verbieden. De lucht- vaartbond, welke verantwoordelijk was voor den invoer van dit soort vliegtuigen uit Frankrijk, heeft thans de waarschuwing ge richt tot de vliegers er geen verder gebruik van te maken en voorts het dringend ver zoek gericht tot het ministerie van lucht vaart deze toestellen in de ban te doen, tot dat het geheele principe van de „vliegende luis" volkomen bekend zal zijn Het toestel werd index-tijd ontworpen door den Franschman Mignet, die er zelf honder den uren mee moet hebben gevlogen. Anderen hebben er minder succes mee ge had en verscheiden vliegers zijn reeds bij ongelukken met „vliegende luizen" om het leven gekomen „DE ADRIAAN" IN HET KLEIN. In den tuin van Schalkwijkerweg 151 draaien lustig de wieken van „De Adriaan". Als de heer Pitlo, die op dat nummer woont, een knop in zijn huiskamer omdraait, draaien ze niet meer. En als hij een andere knop om draait branden er tal van lichtjes in en om dit miniatuur van den afgebrandenHaarlem- schen molen „De Adriaan". De heer Pitlo, die vroeger jaren zelf op een molen in Buren in Gelderland woonde en die later de molenaarsschool in Wageningen be zocht, is zooals haast wel vanzelf spreekt na deze inleidende gegevens, een groot liefheb ber van molens. Toen hij dan ook op zekeren dag een model van de Adriaan kon koopen voor een appel en een ei heeft hij niet lang geaarzeld om het ding, al was het erg ver- waai'loosd te koopen. Met veel toewijding is hij aan den gang gegaan om het model van dezen mooien molen te restaureeren en na geduldig werken staat thans in zijn tuin de vrucht van liefhebbersarbeid. Het is een aardig model van ruim een meter hoogte; geheel in verhouding vervaai'digd. De wieken er van worden bewogen door een mo tortje, dat via een transformator stroom krijgt van het electrisch net. Een aantal lampjes, in series opgesteld van uit de woning te bedienen, verlicht den molen die in heldere kleuren is geschilderd. Met recht is de eigenaar trotsch op dit aardige stuk huisvlijt, dat zijn tuin siert! Een halve eeuw geleden Uit Haarlem's Dagblad van 1886. 7 Mei Van het eerlang te bouwen vereenigde post- en telegraafkantoor te 's-Hage moeten alle lokalen worden opgeleverd den len Mei 1887. Beide lokalen zullen niet met electri sche lampen doch met gas verlicht worden. Beginsel van reisbelasting ondervindt instemming. Maar de voorgestelde regeling ontmoet veel bezwaren. Spoedig antwoord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer gevraagd. Verschenen is het Voorloopig Verslag over het wetsontwerp tot heffing van een reisbe lasting. Blijkens dit verslag waren vele leden van meening, dat het heffen van een belasting op buitenlandsche pleizierreizen in dezexx tijd in beginsel aanbeveling verdient. Deze leden zouden zich dan ook met het wetsontwerp gaarne aanstonds vereenigen, ware het niet, dat zij tegen de uitwerking van de grondge dachte, zooals die in het ontwerp is vervat, ernstige bezwaren hadden. Die bezwaren be treffen in hoofdzaak het belasten van veel reizen, die geen pleizierreizen zijn, den last, door de wijze van heffing te veroorzaken, en den ongelijken druk, waartoe de heffing in den vorm, waarin die is voorgesteld, zal leiden. Van de mate, waarin de regeering zal meenen aan deze bezwaren te kunnen tegemoet ko men, zouden zij het moeten doen afhangen, of zij uiteindelijk hun stem al of niet aan het ontwerp zullen geven. Bij andere leden bestond ook tegen de grondgedachte van het ontwerp ernstige be denking. Het vrije i-eizigersverkeer aldus deze leden is ongeveer het eenige. dat ons van de vroegere algeheele verkeei'svrijheid nog rest. Verschillende leden verklaarden, al achtten ook zij enkele wijzigingen gewenscht, dit ont werp zeer toe te juichen. Deze leden waar schuwden er tegen, het maken van buiten landsche reizen voor te stellen als een le vensbehoefte. De eenige werkelijk ernstige moeilijkheid, welke deze leden zagen, was ge legen in de controle. Ernstige bedenking be stond- bij een groot aantal leden tegen de om standigheid, dat ook zakenreizen onder de voorgestelde regeling zullen vallen. Verscheidene leden meenden, dat ten aan zien van de reizen, welke om gezondheidsre denen worden gemaakt, niet kan worden vol staan met een welwillende houding van de regeering bij dé toepassing van het algemeene artikel, dat haar de bevoegdheid tot vrijstel ling, vermindering en kwijtschelding schenkt, doch dat met betrekking tot de vrijstelling om gezondheidsredenen een positieve bepa ling in de wet behoort te worden opgenomen. Vrij algemeen werd het onjuist geacht, dat ook reizen voor studiedoeleinden door de voorgestelde heffing zullen worden ge troffen. Ook werd de wensch uitgesproken, dat zij, die zijn te beschouwen als „trekkers", d.w.z. die te voet of per fiets of per kano reizen en den nacht doorbrengen in kampeertenten of jeugdherbergen, niet als reizigers in den zin der wet zullen worden aangemerkt. Gevreesd werd, dat in het zeer drukke grensverkeer de reisbelasting waarschijnlijk op groote schaal zal worden ontdoken. De wenschelijkheid werd betoogd, dat aan de bewoners van een groot deel der grensstreken volledige vrijstelling wordt verleend. Ernstig werd gevreesd, dat de ontworpen uitvoering van de heffing op groote bezwaren zal stuiten De allergrootste moeilijkheid zag men wel in de cozitrole. Wil men niet blootstaan aan een ontduiking op groote schaal van deze be lasting, dan zal een intensieve controle op het verkeer over de grenzen moeten worden geoefend. Verscheidene leden wenschten bij voorbaat te verklaren, dat zij het onjuist zouden ach ten, als de regeering, na van dit voorloopig verslag te hebben kennis genomen, in langen tijd geen memorie van antwoord zou indienen en aldus deze zaak slepende zou houden. Met het oog op de reactie in het buitenland is het gewenscht, dat een beslissing niet lang uit blijft. Mocht de regeering meenen, dat bij het voldoen aan alle of althans aan een groot deel der hiervoor geuite verlangens de belas ting niet een bedrag zou opleveren, dat de moeite waard is, dan zou het aanbeveling verdienen, dat het wetsontwerp zoo spoedig mogelijk werd ingetrokken. BESPREKING IN KABINETSRAAD TE LONDEN. Het verluidt dat de Abessynische kwestie Maandagochtend in een speciale zitting van het kabinet is bestudeerd. De bijeenkomst was belegd om de vragen lijst aan de Rijksregeering naar aanleiding van haav vredesplannen, zooals die vervat waren in haar memoi'andum van 31 Maart j.l. nader te bestudeeren. Men verwacht, dat Woensdag in het Lager huis, een belangrijk debat zal worden gehou den over de buitenlandsche politiek, waarbij waarschijnlijk ter sprake zal komen de kwes tie, welke houding moet worden aangenomen tegenover de op Italië van toepassing zijnde sanctiemaatregelen, terwijl voorts de Volken bond en de vi-agenlijst aan Duitschland on derwerp van bespreking zullen uitmaken. Volgens de bladen zal ook de toestand in Oostenrijk aan de orde word.en gesteld.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2