Mensen ^WEERBERICHT FLANEL PANTALONS vanaf f 2.10 Weill Zoon VRIJDAG S MEI 1936 HAARDE M'S D A G B E AD 2 De Brockway Maatschappij. Voorloopige surséance vau betaling verleend. I>e Haarlemsche Rechtbank heeft voorloo pige surséance van betaling verleend aan de Brockway Mij. De vergadering zal plaats hebben op 6 Juni a.s. Als bewindvoerder is voorloopig aangesteld mr. F. J. D. Theijse, alhier. Naar wij vernemen zal vermoedelijk een accoord worden aangeboden. Bijzonderheden hierover ontbreken nog. Deze aanvrage om surséance moet naar wij voorts vernemen, samenhangen met de persoonlijke, ongeveer drie weken geleden ingediende, aanvrage om surséance van den directeur der Brockway Mij., den heer v. d. Wal. De opheffing van de Brockway-buslijn naar Leiden is een ernstige slag voor de Maatschappij geweest. Vermoedelijk zal de exploitatie der Brock- waylijnen in onze stad voorloopig worden voortgezet. Het voorbereidend onderwijs. Een statistiek. Het Centraal Bureau voor Statistiek heeft gegevens gepubliceerd over het Voorbereidend Onderwijs in Nederland De gegevens zijn gebaseerd op den toestand van 31 December 1935. Er zijn thans in ons land 2162 scholen voor voorbereidend onderwijs (86 meer dan een jaar te voren). De verdeeling is aldus: Openbare 232. Protestantsch-Christelijke 491 Roomsch Katholieke 1035. Overige bijzondere scholen 405. Het gemiddelde aantal leerlingen per school was het grootst bij het openbaar onderwijs namelijk 147, Protestantsch Christelijke scholen 85. R.K. 107. Te Haarlem bestaan thans de volgende voorbereidende scholen: Openbaar 7, Protestantsch Christelijk 7 R.K. 13. overige scholen 3. Totaal 30. Het aantal leerlingen is: Openbaar 662, Protestantsch-Christelijk 778 R.K. 1540. overige bijzondere scholen 173. Totaal 3153. In ons geheele land genieten thans 209.977 kinderen voorbereidend onderwijs, hiervan zijn er 34.028 op openbare scholen. 41.951 op Protestantsch Christelijke scholen, 110.389 op R.K. Scholen en 23.609 op andere bijzondere scholen. Mr. Goselinct voorzitter der R.-K. Tweede Kamerfractie. In de Donderdag gehouden vergadering van de R.K. fractie van de Tweede Kamer der Scaten-Generaal werd mededeeling ge daan van het besluit van prof. Mr. P. J. M. Aalberse om, na zijn benoeming tot voorzitter van de Kamer, ontslag te nemen als bestuurs lid van de fractie. Tot voorzitter der fractie werd daarna met op één na algemeene stem men gekozen mr. C. M. J. F. Goseling, ter- Wijl de vacature als bestuurslid werd. aan gevuld door de verkiezing van dr. L. G. Kor- tenhorst. De „Amsterdam" tegen de Hembrug opgevaren. Het schip en een pijler van de brug ernstig beschadigd. AMSTERDAM, 8 Mei. Nederland's grootste vrachtschip de „Amsterdam" van de Kon. Stoomboot Maatschappij, welk schip zooals kortgeleden is meegedeeld naar Italië is verkocht, is in den afgeloopen nacht te ruim drie uur bij het opstoomen van IJmuiden naar Amsterdam, in botsing ge weest met een pijler van de Hembrug. De aanvaring werd veroorzaakt doordat de „Am sterdam" uit haar roer liep. Men heeft nog getracht, een botsing met "de brug te voor komen door het anker te laten vallen, waar door echter nog meer schade werd aange richt, aangezien het anker den lichtkabel ter plaatse vernielde, met het gevolg dat de kanaalverlichting langs de boorden buiten bedrijf geraakte. De manoeuvre met 't anker sorteerde overigens geen effect. Het schip zette door en raakte den pijler, welke ernstig beschadigd werd, evenals de bakboordsboeg van de „Amsterdam", waarin boven de water lijn een scheur van meer dan drie meter lengte ontstond. Het schip is na de botsing doorgevaren naar Amsterdam, waar het ge meerd werd aan de boeien aan de Sumatra- kade. De weinige lading, die het schip in heeft, zal eerst gelost werden, alvorens een beslissing over de reparatie zal worden ge nomen. In afwachting van het resultaat van het onderzoek naar den omvang van de schade, welke aan den pijler is toegebracht, werden voor het treinverkeer over de Hem brug maatregelen genomen, welke in hoofd zaak hierop neerkwam, dat de treinen in langzaam tempo over de brug werden ge leid, waardoor vermeden werd dat men voor plotselinge verrassingen zou kunnen komen te staan. De schade aan den lichtkabel zal vandaag nog worden hersteld. (Adv. Ingez. Med.) Referendum onder 150.000 Nederlanders. Over vrede, welvaart en Staatsorde. AGENDA Heden: VRIJDAG 8 MEI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Broadway Parade. 8,15 uur. Cinema Palace: „Schuld en boete". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Krullekopje", gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Diamant Jim. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Genadebrood", 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 113 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 9 MEI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Broadway Parade. 8.15 uur. Schouwburg Jansweg: Uitvoering zangclubje van Cor Teves, 7.15 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds Santpoort: Ledenvergadering van „De J lichthoeve", Kweekerslaan 3.30 uur. I Ter gelegenheid van zijn 60-jarig bestaan heeft het weekblad „De Groene Amsterdam mer" gemeend aan dit jubileum uiting te moeten geven door. in het kader van de be ginselen, welke het blad met zijn redactio- neelen inhoud voorstaat, het Nederlandsche volk een dienst te bewijzen. Daartoe heeft „De Groene" het initiatief genomen, tot een in de komende weken te houden referen dum: „vrede, welvaart, staatsorde", uitge schreven onder 150.000 Nederlanders. Tot dit doel is een commissie ad hoc in het leven ge roepen. In een persconferentie hebben de heeren Th. Moussault, directeur van genoemd week blad. en A. M. Brouwer, secretaris der refe rendum-commissie uiteengezet hoe de com missie zich dit referendum heeft gedaeht en hoe dit is georganiseerd. „Het is aldus de heer Moussault van zeer groot belang, wanneer een inzicht gekre gen kan worden in de meening van het Ne derlandsche volk, omtrent de belangrijkste maatschappelijke en politieke vragen van dit oogenblik. Er is namelijk binnen het Ne derlandsche volk een steeds sterkere stroo ming merkbaar, die met behoud van de his torisch geworden en ook noodzakelijke ver schillen van levensovertuiging er naar streeft saamhoorigheid ook op maatschap pelijk en politiek gebied te bereiken en te demonstreeren. In welke richting beweegt zich dit ontwaakte streven. Hoe denkt men het beste deze saamhoorigheid in de prak tijk van het maatschappelijk leven te kun nen verwerkelijken, ziedaar de vraag waarop een consultatief referendum een antwoord kan geven. Ziedaar ook de vraag, die door slaggevend is geweest voor den inhoud van dit"referendum. Wil men deze vraag beant woorden. dan moet een inzicht verkregen worden in minstens een viertal vraagstuk ken, respectievelijk betrekking hebbende op: a. den maatschappijvorm. b. den staatsvorm. c. de verhouding tot den volkenbond. d. de verhouding tusschen Nederland en Indië. Nu zijn er binnen alle vier genoemde groe pen van vraagstukken verschillende opvat tingen mogelijk. Zoo kan men de vraag naar den staatsvorm verdeelen in twee princi- pieele standpunten ,nl. 'de autoritaire regee- ringsvorm en den parlementairen regeerings vorm. Tusschen beide mogelijkheden heeft men dus te kiezen. Hetzelfde geldt in nog meerdere mate voor de andere vraagstukken. Zoowel van de begrenzing van de vier hoofd groepen van de vragen zelf, als van de for muleering van de oplossingen binnen deze hoofdgroepen, heeft zich een commissie sa mengesteld. Deze commissie bevat vier hoofdstroomingen van de Nederlandsche bevolking :-.,de vrijzinni gen, de orthodox protestanten, de katholieken en de socialisten. Tevens heeft een vooraan staande vrouw er in plaatsgenomen. Zij is ver der niet van politieke maar van wetenschap pelijke samenstelling. Behalve het formuleeren van de hoofdgroe pen en de formuleering van de oplossingen binnen deze hoofdgroepen, heeft de commissie schrijvers gezocht, die de verschillende stand punten zullen toelichten. Wil men namelijk een juist antwoord geven op de gestelde vra gen, dan is het zeer gewenscht, dat men de verschillende standpunten door de meest daartoe bevoegden verdedigd kan "nalezen. De formuleering der vragen. De formuleering van de vragen is nu als volgt vastgesteld: Groep I. Zijt gij wat de maatschappelijke orde be treft voorstander van 1. Vrije werking van sociale en economische krachten? 2. Opbouw van de maatschappij in solida- fistischen zin? 3. Opbouw van een vrije volksgemeenschap op soeialistischen grondslag? 4. Overwinning in communistischen zin der klassetegenstellingen? Dit zijn, zoo meent de commissie, de hoofd standpunten, die men kan innemen. Groep II. Zijt gij wat den regeeringsvorm betreft voor stander van: 1. Parlementaire regeeringsvorm? 2. Autoritaire regeeringsvorm? Groep in. Zijt gij wat de buitenlandsche politiek be treft een voorstander van 1. Actieve nationaliteitspolitiek met een zoo sterk mogelijke bewapening? 2. Traditioneele neutraliteitspolitiek met de daartoe noodzakelijke bewapening? 3. Volkenbondspolitiek met een eigen weer macht gebaseerd op het beginsel der collec tieve veiligheid? 4. Volkenbondspolitiek met geen andere mi litaire voorbereiding dan een bijdrage voor een Volkenbondsweermacht? 5. Volkenbondspolitiek zonder eenige mili taire voorbereiding? Groep IV. Zijt gij ten aanzien van Nederlandsch-Indië voorstander van: 1. Een politiek, waarbij aan het Neder- landsch belang een zelfstandige waarde wordt toegekend? 2. Van een politiek, welker doelstelling en inhoud gericht worden door de behoeften en belangen van Indië zelf? 3. Van een politiek „Indië los van Holland nu"? Het aantal oplossingen is zoo gekozen, dat alleen een beslissing omtrent hoofdlijnen wordt gevraagd. Een nadere detailleering zou te onoverzichtelijk worden. Zoowel de betrekkelijke kostbaarheid als ook de min of meer ingewikkelde vraagstelling maakte het onmogelijk dit geschrift aan alle Nederlandsche mannen en vrouwen toe te zenden. De commissie heeft daarom een groep van Nederlandsche mannen en vrouwen uitge zocht, die geacht kunnen worden represen tatief te zijn voor het geheele volk, n.l. die genen die geacht kunnen worden actief bij te dragen tot de gedachtenvorming van het Ne derlandsche volk. BENOEMING GEESTELIJKE ADVISEURS. De Bisschop van Haarlem heeft benoemd: tot geestelijk adviseur van den R.-K. Vrou wenbond te IJmuiden-Oost: A. Boddeke; van den Ned. R.-K. Bond vn Schoenwinkeliers afd. Haarlem: H. Heyink en van den Ned. R.-K. Bond van Kleermakerspatroons, afd. Haarlem: J. Sistermans. De Bilt voorspelt: Zwakken tot matigen wind uit Noorde lijke richtingen. Toenemende bewolking met kans op regen of onweer. Koeler overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 772.7 m.M. te Andenes en Varna. Laagste 755.0 m.M. te Biarritz. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Het mooie weer ten einde? De hooge drukking over Scandinavië verloor in haar kern wat in beteekenis, doch breidde zich Zuidwestwaarts uit, waardoor zij verbin ding kreeg met de Azoren-hoogedruk. In de omgeving van IJsland bleef de depressie nog standhouden. Het lagedrukgebied over Frank rijk vulde wat op; Het vertoont thans nog een klein 755-kerntje over de Westelijke Pyreneeën. Tengevolge van de drukstijging over Polen en Hongarije heeft het weer in Duitsehland ook meer een depressieachtig karakter gekregen. Over het algemeen is in dit lagedrukgebied de weerstoestand verslechterd. Plaatselijk vielen in Frankrijk en Zwitserland zware regens, evenals in Zuid-Duitschland en Oostenrijk. Tal van Fransche en Duitsche stations mel den zware bewolking. In Duitsehland is sinds gisteren de temperatuur nog. wat gestegen, doch in bijna het geheele verdere gebied daalt zij. Over het algemeen blijft zij echter nog boven normaal. De voortgaande drukstijgingen in het Zui delijk gedeelte van het waarnemingsgebied en het langzaam in beteekenis afnemen van den hoogen druk over Scandinavië zuilen den weerstoestand ten onzent slechter doen wor den. Toenemende bewolking met kans op regen en onweer en voorts afkoeling zijn te wachten. BAROMETERSTAND Vorige stand 761 m.M. Stand van heden 760 m.M. Neiging achteruit. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 THERMOMETERSTAND Laagste hedennacht 51 gr. F. Hoogste heden tot 12 uur 69 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Zaterdag v.m. 4.21 uur; n.m. 4.33 uur. Strand berijdbaar van 9.3014.30 uur. NU DE WARMTE KOM.T Nu de warmte komt zult ook U weer verlangen naar verfrisschennde dran ken. Neemt U dan eens „WEER FIT", een Limonade-Gazeuse die goed smaakt en billijk in prijs is. Het zijn LITERflesschen, zooals in den bodem staat aangegeven. Vraagt Uw winkelier eens. Glazenwasscher valt van 4 Meter hoogte. Op de Riviervischmarkt is gistermiddag omstreeks kwart over vijf de 28-jarige gla zenwasscher F. B. van een hoogte van on geveer vier meter van een ladder gevallen. Hij was werkzaam aan de ramen van de tweede étage van perceel 11. Toen hij hier mede klaar was, wilde hij naar beneden klimmen doch op dit oogenblik verloor hij het evenwicht en stortte neer. Hij werd be handeld door den Ongevallendienst. waarna hij per ziekenauto naar het St. Elisabeths Gasthuis is vervoerd. Een schedelbreuk werd bij hem geconsta teerd. Zijn toestand is nog steeds ernstig. VROUWEN VREDESGANG 1936. Het Plaatselijk Comité van Haarlem deelt mede, dat op Zaterdag 9 en 16 Mei a.s. tent jes zullen staan op de Groote Markt, Soenda- plein en bij de Amsterdamsche Pooit van 's middags 3 tot des avonds 9 uur en op Maandag' 11 Mei op de Ged. Oude Gracht tusschen Postkantoor en Verwulft van des morgens 10 tot des n.m. 6 uur. A.s. deelneemsters kunnen zich daar op geven en nadere inlichtingen ontvangen. Dames, die met hun eigen auto in den stoet zullen meegaan en bereid zouden zijn slechtloopenden in hun wagens mede te ne men, worden vriendelijk verzocht hiervan liefst zoo spoedig mogelijk opgave te willen doen aan het PI. Secretariaat: v. Hogen- dorpstraat 3 Tel. 13061. AANBESTEDING. De uitslag der gehouden aanbesteding van het verfwerk voor de Woningstichting „Luctor et Emergo", op Dinsdag 5 Mei 1936, des avonds 8 uur, is als volgt: J. J. Monné, Haarlem 1900 B. v. d. Veen Co., Amsterdam 1495 J. E. K. de Lugt, Haarlem 1395 J. Kraakman, Haarlem 1357 H. Tuin en L. v. Duivenbode, Haarlem 1350 P. Essenius. Haarlem 1242 P. H. v. d. Bos Zonen, Haarlem 1160 L. C. v. d. Voort Zn., Leiden 920 L. Menning, Wassenaar 890 Garstenveld en v. d. Graaf, IJmuiden 820 J. M. J. Bollinger, Baarn 820 J. D. Kerkhoven, Baarn 780 De gunning volgt later. (Adv. Ingez. Med.) TWEE TOCHTEN NED. NAT. HIST. VEREENIGING. De Nederlandsche Natuur-Historische Ver- eeniging, afdeeling Haarlem en omstreken heeft een tweetal tochten georganiseerd. Zondag 10 Mei wordt onder leiding van den voorzitter een fietstocht door het lage land gemaakt. Zondag 17 Mei vindt een dagtocht naar Aalsmeer plaats onder leiding van den heer J. C. M. Mensing. VAK KLEDING MAGA2VN PA ARL AAR STEEG ïoTEU 12 842 -LET OP JUISTE ADRES (Adv. Ingez. Med.) UITSLAG VEILING. Uitslag der veiling, gehouden in ,,'t Notaris5 huis" op Donderdagavond. Tien huizen met erven aan de Goetzeestraat nos. 2 tot en met 20 (even nummers) f 20.075 P. de Beurs. Het huis en erf te Haarlem aan de Voor zorgstraat No. 72. f 2450 G. A. Hoogendijk. Een huis en erf te Haarlem aan de Klaver straat No. 16. f 1600. Opgehouden. Een huis en erf te Haarlem aan de Drosse- straat No. 7. f 1250. Opgehouden. Een winkel-woonhuis met erf met afzonder lijk opgaande bovenwoning te Haarlem aan de Anthoniestraat Nos. 32 zwart en rood. f 1325. G. Zwart q.q. Een huis met schuur, erf en poort te Haar lem aan de Santpoorterstraat No. 27. f 3230. G. Vries. Een vordering groot in hoofdsom f 9500, rentende .5% per jaar op 21 April en 21 October, ten laste van den heer en mevrouw A. G. Oude- jansFaase te Haarlem, gewaarborgd door recht van le hypotheek opeen garage met twee afzonderlijk opgaande bovenwoningen het erf te Haarlem aan de Lange Heerenvest Nos. 18 zwart en rood en 18a rood. f 8315. H. C. Wijnder,s. Een huis en erf te Haarlem aan de Jans straat No. 73. f 3950. A. Hamann q.q. Twee beneden- en bovenwoningen, erf, voor- en achtertuin te Haarlem aan de Bosch en Vaartstraat No. 11 zwart en rood en 13 zwart en rood. Gecombineerd f 14.000. W. H. Wijn stroom q.q. Het heerenhuis met schuurtje, fietsenhok, er en tuin te Heemstede aan de Spaarnzicht- laan No. 25. f 4420. C. H. Kemper q.q. Het huis én erf te Haarlem aan de van Ma- rumstraat No 37. f 1760. Ch. v. Heulen. Een huis. erf en tuin te Haarlem aan den Raamsingel No. 46 nabij de Groote Houtbrug. f 11.500 J. B. Kroon v. Diest q.q. Het woonhuis met erf en tuin te Bloemen- daal aan den Zuider Stationsweg No. 13. f 4550. A. Th. Joosten q.q. Het heerenhuis met erf te Haarlem en de Bosch en Vaartstraat No. 10. f 5800. Opgehou den. SYNAGOGEDIENSTEN. Ned. Israël. Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang van Sab bath te 7 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 8,28 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zondag te 7,30 uur. Middagdiensten te 7.45 uur. Avonddiensten bij het invallen van ..Nacht". Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Werkdagen ttuschen den Middag- en den Avonddienst. De Middag- en de Avonddiensten, alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Ge meentegebouw, Lange Wijngaardstraat 14. Alle overige diensten vinden plaats ter Sy nagoge, Lange Begijnestraat 11. VAKKUNDIGE BONTBEWARING Uwe goederen zijn bij ons verzekerd Bontwerkers Barteljorisstraat 26-28, Telefoon 10604 (Adv. Ingez. Med.) UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE VAREN IN EEN TON. Hadden wij reeds eerder gelezen van den man die in een ton de zwaarste golven wist te trotseere,n Donderdagmiddag hebben wij met eigen oogen schipper Schilperoord in de Haven zien demonstreeren. Gezeten in zijn kleine ton, welke voorzien is van een mast met zeil en een stuurinrich ting bewees hij dat zijn vaartuigje beslist ongevaarlijk was, en zelfs geheel dwars op het water liggend, zoodat de top van het mastje het water reikte roeide hij verder zonder water binnen te krijgen. Vele nieuwsgierigen sloegen vol belang stelling de verrichtingen van den tonnen- vaarder gade. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: A. J. Driessen en C. A. Heems kerk. W. v. d. Ham en M. P. Pettersson. Getrouwd: H. Kleibrink en A. W. Postma. J. v. Zadel en N. G. de Carpentier. D. Raar en J. C. Bakker. P. G. Klaarwater en P. Rahder. Bevallen: M. T. de Mythenaerev. Dijk, z. C. Th. W. de HerderGrüter, z. Overleden: geen. AERDENHOUT SLÖJDTENTOON STELLING. Wie zich wil overtuigen, wat goed Slöjd- onderwijs voor het L.O. kan beteekenen, raden wij aan eens een kijkje te nemen in het gebouw van de Aerdenhoutsche School- vereeniging. Tot en met Zaterdag bestaat er gelegen heid voor ouders en belangstellenden om dit te doen. Nu verkeert de school voor dit onderwijs in een gunstige positie. Het leervak is in het leerplan opgenomen en nagenoeg het ge heele personeel is voor handenarbeid be voegd. En niet allen dit, het ontwerpt zelf aller lei aardige modellen, zoodat het vak leeft en men zich niet behoeft te houden aan de standaardmodellen. Verder trekt lrier de aandacht, dat er zoo kolossaal veel gemaakt wordt en deze verba zing wordt des te grooter, wanneer men ver neemt, dat nog vele voorwerpen mee naar huis zijn genomen. De slöjd heeft nog verder deze evolutie meegemaakt dat vele voor werpen smaakvol gekleurd zijn. Terwijl 'de eigen gemaakte lampen in het lokaal vroolijk brandden, maakten wij onder leiding, van een der leden van het personeel een rondgang langs de werkstukken: hout, papier, karton, leer. En voor den goeden gang van zaken volgden wij de ontwikkeling van de eerste eenvoudige liniaal tot het sierlijke tafeltje, via menschenfiguren, brievenstan- daards, voetenbanken, presenteerblaadjes, boekenkastjes, lampen, teekendoozen, doozen voor schaakstukken, bankjes, vogelkastjes, ja, wat niet al. Vloeibladen, kalenders van karton, albums van papier, alles even keurig. Speciaal willen wij vermelden het leerwerk. Wat wij hier zagen in taschjes, getuigt wat afwerking en kleur betreft, wel van bij zon deren smaak. Ook de houtzaagfiguren dienen genoemd te worden, waarbij vooral de frissche kleuren de aandacht trekken. Mogen wij tot slot de vliegmachine ver melden, die hoog boven dit aardig werk van kinderhanden zweeft? Geen wonder, dat deze tentoonstelling druk bezoek trekt HOOFDDORP De Haarlemsche banketbakkers hebben de oudjes in het tehuis aan den Schotersingel op Moederdag-taarten onthaald. De dochtertjes van één der bestuursleden reiken de lekkernijen uit. VERKOOPINGEN Donderdagmiddag werd in hotel De Beurs te Hoofddorp ten overstaan van notaris Dolle man uit Velsen de boerderij „Anna's Hoeve" gelegen aan den Sloterweg nabij Hoofddorp verkocht. De perceelen 1 t.m. 4 samen groot 37 H.A. 75 A. en 50 cA. stonden in bod op f 47950 en werden mbet f 7000 afgemijnd door de heer H. van Dorsten te Hoofddorp. De volgende perceelen bouwland, tevens de boerenwoning en verdere gebouwen, tezamen, groot 37 hectaren 54 aren en 25 centiaren, stonden in bod op f 47804 en werden met f 2400 afgemijnd door den heer II. Bosch te Sloten. KNAAPJE AANGEREDEN. Aan den AaLsmeerderdijk had Donderdag middag bij het uitgaan der school een onge luk plaats Met een boomtak in de hand, wilde het zes-jarig zoontje van H. v. d. E. wonende aan den Aalsmeerderdijk den verkeersweg over steken, toen een fietser het knaapje aan reed en neersmakte, tengevolge waarvan het het linkerbeen brak. Oogenblikkelijk was dr. Oei uit Aalsmeer ter plaatse en behandelde het jongetje. LANDBOUWERS VROUWEN. Woensdagavond hield de afdeeling Haar lemmermeer van den Bond van Boerinnen en andere Plattelandsvrouwen in hotel De Beurs te Hoofddorp een vergadering onder presidium van mej. J. van der Gaast, die mededeelde dat de vereenigdng in aantal toe neemt. Tot leden van het nieuwe bestuur werden gekozen mej. J. van der Gaast, mevr. Meer burg, mevr. Winter, mevr. Pruisen en mevr. Van Strien. Mevr. Winter bezocht de vergadering van den provincialen Bond en deed daarvan verslag. Besloten werd eind Juni een excursie te organiseeren naar Rotterdam naar een zeep fabriek, gevolgd door een tocht door de havens.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2