België—Engeland (3-2). KON. NED. VOETBALBOND OVERZICHT Mijn kijk op het spel MAXNDAG 11 MEI 1936 HAAREE M'S DAGBLAD 6 Ajax heeft dan eindelijk de eerste overwin ning in de competitie om het landskampioen schap behaald. Be Quick werd door haar te Amsterdam met 3—1 geklopt. Er zal echter heel wat moeten gebeuren, willen de Amster dammers op de eerste plaats komen, want het nog ongeslagen Enschedé wist nu weer met 31 van N. A. C. te winnen. In de promotiecompetitie tweede klasse begint al wat teekening. te komen, tenminste wat Afdeeling 1 betreft. Het Utrechtsche Ve- lox werd reeds zoo goed als uitgeschakeld. Gisteren werd het op.eigen veld met 3—1 door Hermes-DVS geklopt. In Afdeeling n is het gisteren volmaakt naar wensch gegaan, tenminste door een Haarlemschen bril bekeken. C. V. V. werd na melijk op Charlois door H V. V. geklopt, zoo dat de drie gegadigden nu in de cijfers pre cies gelijk gekomen zijn, zelfs wat het doel- gemiddeide betreft. Zeldzaam verschijnsel. Kinheim deed een stap in de goede rich ting, door haar eersten degradatiewedstrijd tegen D. W. V. te winnen. Nu maar flink vol houden, dan blijven de Velsenaren voor de tweede klas behouden. En ook de Kennemers deden goed werk; zij wonnen hun eersten promotiewedstrijd tegen het Goudsche Olympia. DE UITSLAGEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AjaxBe Quick N. A. C.Enschedé 3—1 1—3 AFDEELING I Promotie tweede klasse: VeloxHermes-DVS 13 Promotie derde klasse: KinheimD. W. V. 41 BaarnHercules 01 Derde klasse B: Assendelft—T. I. W. 1—2 S. D. Z.Zeemeeuwen 21 Promotie reserve tweede klasse: Hilversum 2—H. F. C. 2 51 Promotie reserve derde klasse: West Frisia 2De Kennemers 2 00 Reserve derde klasse A; Helder 2—Z. F. C. 3 2—1 AFDEELING II. Promotie tweede klasse: C. V. v.—H. V. V. Tweede klasse A: V. D. L.—S. V. V. Promotie derde klasse: OlympiaDe Kennemers AFDEELING III Tweede klasse A: Rigtersbleek—K. H. C. Tweede klasse B: RhedenSilvolde Zutphania—Vitesse TheoleN. E. C. 1—2 2—1 1—4 3—1 3—3 1—5 AFDEELING IV Promotie tweede klasse: NoadWillem II 1l PalemigT. S. C. 22 AFDEELING V. Promotie tweede klasse: AchillesB. R. C. 22 RANGLIJSTJES. Kampioenschap van Nederland gesp.gew gel.verl.pnt. v.-t. gem. Enschedé 3 3 0 0 6 115 2. Feijenoord 2 2 0 0 4 71 2. Ajax 3 1 0 2 2 5—7 0.67 N. A. C. 3 1 0 2 2 4—6 0.67 Be Quick 3 0 0 3 0 412 0. Promotie Tweede Klasse. AFDEELING I. Hermes-DVS 2 110 3 42 1.50 D. O. S. 2 110 3 3—2 1.50 Velox 2 0 0 2 0 2—5 0.— AFDEELING II C. V. V. 2 10 1 2 3—3 1.— H. F. C. 2 10 1 2 3—3 1.— H. V.' V. 2 10 1 2 3—3 1.— AFDEELING IV. Noad 10 10 1 1—1 1.— Willem n 10 10 1 1—1 1.— T. S. C. 10 10 1 2—2 1.— Palemig 10 10 1 2—2 1.— AFDEELING V. Heerenveen 3 '2 0 1 4 6—2 1.33 Achilles 3 111 3 5—6 1.— B. R. C. 4 112 3 4—7 0.75 KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. AjaxBe Quick (31) Ajax domineert in de eerste minuten. Twee hoekschoppen worden op het Be Quick-doel genomen, waardoor gevaarlijke situaties voor het Groningsche doel ontstaan. Als Mulders uit een voorzet van Stam inkopt, komt liet leder tegen den paal terecht. Na het eerste kwartier weet de Be Quick- defensie, dank zij vooral het uitstekend spel van Pienter, het spel te verplaatsen. De Ajax- middenlinie neemt een te veel afwachtende houding aan, waardoor gaten tusschen de linies ontstaan. Be Quick profiteerde van deze fout en zet verscheidene tegenaanvallen op, die gevaarlijk zijn. Het spel is verre van fraai. Bijna zou Van Deyck in eigen doel gekopt hebben, doch de bal gaat juist buiten 4en paal corner. Wil- kens krijgt even later een kans, maar Keizer weet vallende het schot tot een hoekschop te keeren. Zoo komt de rust met 00. Het begin van de tweede helft is al bijster onfortuinlijk voor Be Quick. Bij een der eer ste aanvallen van Ajax krijgt Van Wijngaar den het leder te pakken; hij loopt er mee naar binnen en plaatst schuin in den rech terhoek, juist langs den uitloopenden doel man. (10). Een minuut later belandde de bal na alge meen opbrengen van rechts voor den doel- mond. Éven is er een algemeen aarzelen, waarna. Mulders van de verwarde positie ge bruik maakt en onhoudbaar inschiet. (20). Maar nauwelijks zijn de eerste tien minu ten voorbij, of Be Quick heeft het tot een tegenpunt gebracht. Het is de mid voor Blij- ham, die eerst van Diepenbeek passeert en vervolgens met een boogschot aan Keizer geen kans geeft. (21). Nog worden twee hoekschoppen op het Ajax-doel genomen, maar dan is het initia tief weer aan Ajax. De aanvallen op het Gro ningsche doel worden talrijker. Na ruim 35 minuten ontstaat het derde doelpunt voor Ajax; Pienter wordt door Stam handig gepasseerd. De Ajax-rechtsbui- ten zet voor en het is Blomvliet, die den bal onhoudbaar intrapt. (31). Dit doelpunt heeft den strijd beslist. N. A. C.Enschedé (13) Deze wedstrijd zal bij velen een zeer onvol- danen indruk hebben achtergelaten. Was het voor de rust het spel der Bxedanaars, speciaal dat der voorhoede, dat ver beneden de ver wachtingen bleef, na de rust was het de ver ruwing die den kamp weinig aantrekkelijk maakte. Enschedé legde reeds zes minuten na het begin den eersten steen voor haar derde over winning, die zij nog voor rust consolideerde met twee andere doelpunten, waarvan een uit een penalty. N. A. C. kreeg de moeilijke op gave, in de resteerende drie kwartier dezen 30 achterstand in te halen, een opgave waarin ze faalde, want ondanks de kentering ten goede, die het spel der Bredanaars na rust kenmerkte, bleef het slechts bij het redden van de traditioneele eer, bij een doel punt. Hiermee kreeg Enschedé ongetwijfeld meer dan haar toekwam, hoewel haar spel van voor rust een kleine overwinning onge twijfeld wettigde. Promotie Tweede Klasse. C. V. v.—H. V. V. (1—2) De eerste aanvallen zijn voor H.V.V.; reeds dadelijk krijgt zij een hoekschop te nemen. Huber plaatst dezen te onzuiver, zoodat de C.V.V.-verdediging kan wegwerken. Even later lost v. d. Bosch uit moeilijke positie een schot, dat hoog over gaat. De zenuwen doen zich aanvankelijk nogal gelden. C.V.V. weet zich het eerst daaraan te ontworstelen, maar tot groote dingen komt het nog niet. Pasteur zet een paar malen de vleugelspelers van H.V.V. goed aan het werk, maar de voor zetten zijn zóó onzuiver dat succes achterwege blijft. Na verloop van 33 minuten neemt C.V.V. de leiding, wanneer de Haagsche verdediging hopeloos knoeit en Zaanen daarvan gebruik maakt om den bal in het onbewaakte doel te deponeeren (10). Na de hervatting krijgt C.V.V. onmiddellijk een hoekschop te nemen, die echter zóó slor dig genomen wordt, dat de bal gemakkelijk kan worden weggewerkt. Ook H.V.V. mag een hoekschop nemen; daaruit kopt Pasteur in, echter niet hard genoeg. Even later kan Pas teur vrij naar doel loopen; hij richt echter verkeerd. C.V.V. maakt een tweede doelpunt, maar te voren was de bal over de lijn geweest, zoodat deze goal geannuleerd wordt. H.V.V. zet dan een tijd lang alles op den aanval, doch zij vermag de sterke C.V.V.-verdediging niet te verontrusten. Na 24 minuten forceert Huber een hoek schop, er ontstaat, wanneer deze genomen is, een scrimmage, v. d. Luur tikt den bal naar Pasteur, die met een kalm geplaatst schot de partijen op gelijken voet brengt (.11). Er is ruim 30 minuten gespeeld, wanneer Huber uit moeilijke positie mooi voorzet. Van Dijk kopt den bal mooi in, zoodat H.V.V. de leiding heeft (12). De bezoekers trekken dan een mannetje in de verdediging terug, maar toch blijven zij het beste van het spel behouden. De stand ondergaat geen wijziging meer. Velox—Hermes-D. V. S. (1—3) Door een nederlaag op eigen terrein tegen Hermes-D.V.S. is Velox vrijwel uitgeschakeld voor promotie naar de eerste klasse. De wed strijd van Zondagmiddag droeg een zenuw achtig karakter, hetgeen bij Velox toenam, toen Hermes door een voorsprong met meer zelfvertrouwen ging spelen. De eerste helft eindigde met een 10 voorsprong voor Her mes, dank zij een doelpunt van Van Eem- bergen. Na de rust was Hermes gevaarlijk met goede aanvallen. Velox drong wel sterk op en be laagde het doel der gasten voortdurend, maar tot gevaarlijke schoten kwam het niet. Daarentegen scoorde Van der Tuyn twee maal achtereen, waarmede hij den stand dus od 03 bracht. z "Velox spande zich toen nog eens extra in. Van Asten redde de eer, maar de achterstand kon niet verder meer worden ingeloopen. Promotie derde klasse. Kinheim-D. W. V. (4-1) Gelet op de enorme belangstelling, welke er voor dezen wedstrijd bestond was het niet slecht gezien, om op het V.S.V.-terrein te spelen. Voor de rust ging het spel geruimen tijd gelijk op en neer. Kinheim nam na een kwar tier* de leiding, toen haar midvoor H. Groene- veld via den paal een goede kans kreeg (10) Wel trachtte D.W.V. het verloren terrein te heroveren, doch de Kinheim-halflinie en achterhoede en vooral de spil waren een ge ducht struikelblok voor de kort spelende D .W.V. - voorhoede Bij een snellen Kinheim-aanval over links ontstond een korte schermutseling voor het D.W.V.-doel, waaraan de rechtsbuiten Raay- makers een einde maakte door hard in te schieten (2—0). Nog gaf D.W.V. zich niet gewonnen, maar toen kort hierna Michel onhoudbaar den stand op 30 bracht, twijfelde niemand meer aan den uitslag. Toen de overigens goed kee pende Druyven een ver schot van Visser ver keerd beoordeelde bracht D.W.V. nog juist voor de rust den stand op 3i'. Na de rust werd het een rommelige wed strijd. Een doelpunt van den Kinheim-links- buiten Ellen werd eerst toegekend en daarna op advies van een der grensrechters geanu- leerd. Tenslotte bracht invaller Nieman den stand op 4—1, waarmede het einde kwam. OlympiaDe Kennemers (14) De rood-zwarten stelden hun talrijke aan hangers, die Zondag naar Gouda getrokken waren, niet teleur; zij behaalden op den 2en klasser een verdiende zege. Het begin is een verkennen van elkanders krachten. Na 15 minuten weet de thuisclub door een fraai doelpunt van Kroon de leiding te nemen (10). De Wij kers gaan steeds beter spelen; Bret- houwer weet den gelijkmaker te scoren (1—1). Het ploegverband bij Kennemers is beter. Het is Groot, die uit moeilijke positie zijn club de leiding bezorgt (1—2). Na de rust hetzelfde snelle spel. Groot weet op het nippertje langs den paal te sco ren (1—3). Vijf minuten voor tijd weet Veenstra aan alle onzekerheid een einde te maken door Mallon voor de vierde maal te passeeren (1—4), Promotie Res. Tweede Klasse. Hilversum 2—H. F. C. 2 (5—1) Ook de tweede wedstrijd voor de promotie competitie is in een zeer aware nederlaag voor H.F.C. 2 geëindigd. Hierdoor zijn de kan sen om te promoveeren wel klein geworden, doch met nog vier wedstrijden voor de boeg kan er toch nog veel gebeuren Doordat Langendam reeds na 5 min. spelen uitviel was het H.F.C.-elftal als volgt: Sehras Wittebol, Van Baasbank Kuyk, Beets, Ten Have Van Zwijndregt, Zür Mühlen, de Haan, Wepster, Ligtenstein De partijen wegen vrijwel gelijk tegen el kaar op. HF C. combineert beter, de Hil- versum-aanvallen zijn door hun open karak ter niet van gevaar ontbloot. Toch krijgt de H.F.C.-voorhoede de eerste kansen, ondoordacht schieten is echter de oorzaak, dat de doelman der thuisclub niet veel moeilijk werk krijgt. De eerste helft levert geen doelpunten op. Na de rust begint Hilversum met enkele aanvallen; na 10 minuten heeft een zacht schot van den linksbuiten in den hoek succes (1—0). Direct hierna verhoogt de middenvoor de score door Schras van dichtbij te passeeren (2—0). H.F.C. laat zich niet ontmoedigen; de Hil- versumbacks zitten echter fel op den bal. Uit een voorzet van den rechtsbuiten scoort de rechtsbinnen dan den derden goal voor de thuisclub (3—0). Wel loopt van Zwijndregt een voorzet van Beets in het net, maar als Hilversum een vierde en een vijfde dole punt scoort, is het met de H.F.C.-ers gedaan (51). Promotie res. derde klasse. West-FrisiaKennemers 2 (00) Ook de reserves van de Kennemers zetten de promotie-competitie goed in door in Enk huizen een kostbaar punt te veroveren. Voor de rust was het spel nogal zenuw achtig en ontkwam het doel van Grapendaal enkele malen ternauwernood aan een door boring. Rust 00. Na de rust waren de Kennemers sterker. Een schot van Tenwolde werd met moeite corner gewerkt. Even later schoot Boom tegen den paal. De verdedigingen bleven de baas. Het einde kwam met 00. BUITEN DE COMPETITIE Elauw WitChelsea (23) Zaterdagmiddag speelde Blauw Wit in het Stadion een voetbalwedstrijd tegen den En gelschen eerste-klasser Chelsea. Het was een interessante strijd. Rust kwam met 11; het einde met 23. E. D. O. 2—T. H. B. (4—2) In een geanimeerden wedstrijd, waarin dik wijls goed spel werd vertoond, heeft de thuis club een verdiende 42 overwinning op T.H.B. behaald. De Roode Duivels hebben hun ouden vorm terug gevonden. Na den wedstrijd van den vorigen Zondag te Brussel zijn er onvriendelijke woorden over het spel van onze nationale ploeg geschreven en gesproken. Blijkbaar onder den indruk van het feit, dat de 8—0 overwinning door een gelijk spel werd gevolgd, heeft men dat laatste resultaat slechts voor een dee'. op re kening van het goede spel van de Belgische ploeg geschreven, doch voor het grootste deel meende men dat slap en lusteloos spel van onze ploeg er de oorzaak van was. Onze ploeg zou zich niet voldoende hebben ingespannen, ze zou de zaak te gemakkelijk hebben opge vat en ze zou de Belgen hebben onderschat. Dat was volgens velen de oorzaak van de nederlaag! Men ging zelfs zóó ver, dat men in ernst in overweging gaf, wat frisch bloed in de ploeg te brengen, wat nieuwe spelers, die voor het noodige feu sacré zouden zorgen, daar de ploeg in haar tegenwoordige samenstelling lichtelijk dreigde te verstarren. Dat al die meeningen onjuist waren, kan gemakkelijk weerlegd worden door de ver klaring van den heer Herberts, voorzitter van de Keuze Commissie, dat nog nooit een elftal zoo volkomen uitgespeeld in de kleedkamer was teruggekomen als onze ploeg na afloop van den wedstrijd tegen de Belgen, welke meening door den heer Triebel, lid van de Keuze Commissie, nog werd bevestigd en met bewijzen gestaafd. En nu zult U misschien vragen, wat of dit ten slotte te maken heeft met den wedstrijd BelgiëEngeland? Dit; deze wedstrijd heeft duidelijk bewe zen, dat het Belgische elftal op het oogenblik zeer sterk is en dat alleen het allerbeste voet bal thans de Belgen te Heysel kan verslaan. De 32 overwinning op Engeland, een over winning die eigenlijk nog sprekender had moeten zijn, bewijst duidelijk, dat het van onze pleeg een zeer verdienstelijk stuk werk is geweest, te Brussel gelijk te spelen. Het Belgisch elftal, dat men eenige maanden ge leden de „Roode Lammeren" noemde, Is weer in „Roode Duivels" veranderd; de Belgische ploeg speelt op het oogenblik in een vorm, als ze nog slechts zelden heeft bereikt. De Belgen hadden voor den wedstrijd van Zaterdag twee veranderingen in hun ploeg moeten brengen, waarvan de voornaamste was de vervanging van R. Braine door Franckx, waardoor Isenborghs linksbuiten kwam. Dat was een zóó groote verzwakking van den aanval, dat wij gerust durven be weren, dat Nederland tegen deze Belgische ploeg zeer waarschijnlijk natuurlijk indien men evengoed gespeeld had als verleden week, zou hebben gewonnen. Verder heeft men in plaats van Smellinckx Joachim van de Olympique Charleroi opgesteld. Dit was geen verzwakking, mogelijk zelfs een verster king van het elftal. Deze Belgische ploeg be gon blijkbaar met het voornemen, de huid zoo duur mogelijk te verkoopen. Men rekende op een nederlaag, doch men zou trachten, dit zoo klein mogelijk te maken. En nu hebben de Belgen daarbij "n gelukje gehad, dat o-i. van grooten invloed op het resultaat van den wedstrijd is geweest. Dit gelukje was men zal het eenigszins zonderling vinden! dat de Engelschen reeds na vier minuten de lei ding kregen! Dat punt heeft de Engelsclie ploeg tot de overtuiging gebracht, dat het een gemakke lijke over-winning zou worden. De heeren heb- bij toen verder rustig gespeeld, zóó rustig zelfs, dat het een kalme demonstratie van vrij goed voetbal werd, zonder meer. Zij, die van de Engelsche ploeg iets won derbaarlijks hadden verwacht, werden in deze eerste helft teleurgesteld. Alleen kreeg men af en toe staaltjes van goed positiespel, en van zuiver aangeven van den bal in moei lijke omstandigheden. Dit laatste was eigenlijk het eenige, dat van extra klasse was. Maar dat kalme spel stelde tegelijkertijd de Belgen in staat, hun spel wat meer te ontplooien en daarbij kwamen ze blijkbaar tot de verrassende ontdekking dat het En gelsche pantser niet zoo ondoordringbaar was, als ze dit zich wel hadden voorgesteld. Er waren kwetsbare plekken, waardoor de Bel gen eenige gevaarlijke aanvallen op konden zetten. Dat heeft men vermoedelijk in de pauze nog eens besproken. Toen de Belgen voor de tweede helft in het veld kwamen was het onmiddellijk duidelijk, dat de ploeg niet meer dacht aan een kleine nederlaag, doch aan een behoorlijke over winning. De Belgen legden thans zoo'n tempo in het spel, dat de Engelschen tot groote ac tiviteit werden gedwongen en dat er telkens gevaarlijke momenten voor het Engelsche doel kwamen, waarbij de backs door uittrap pen redding brachten. Na 17 minuten schoot Lamoot tegen de lat; de terugspringende bal werd door Isenborghs ingetrapt. Dat was het begin van het einde voor de Engelschen. Steeds geestdriftiger werd het Belgische spel, waarbij echter ook de goede techniek der Belgen een rol speelde De Engelschen verdedigden af en toe met man en macht, doch acht minuten voor het einde kopte Isenborghs fraai het winnende punt langs Sagar en even later was het door Fièvez 31. Het was eigenlijk jammer dat toen nog een Engelseh tegenpunt kwam, daar dat eigenlijk niet verdiend was. De Belgische ploeg kan als geheel op een voortreffelijken wedstrijd terugzien. De En gelschen stelden teleur. Ze speelden natuur lijk de W-formatie en dat zóó streng, dat Joy, de amateur-spil, vrijwel steeds tusschen de backs te vinden was. Ze waren gehandi capt, doordat Bastin niet speelde, waardoor de eenige man, die een voorhoede van 3 man tot een succes zou kunnen maken, uit de ploeg was. De invaller, Barcas, een back van Manchester City, was een mislukking. De Oostenrijkers hebben het Woensdag reeds duidelijk gemaakt, dat men de W-formatie in de achterhoede met succes met vijf aan vallers kan bestrijden; België heeft dat nog eens wat duidelijker gemaakt. Tegen het snelle en handige spel van het Belgische aanvalsquintet, waarvan Capelle de minste was, kwam Male verschillende malen in snelheid te kort en kon ook Hapgood niet zijn gewone spel ontwikkelen. De eenige wer kelijk uitblinkende speler was de rechtshalf Crayston van de Arsenal, die door zijn prachtig ingooien opviel. Doch de geheele ploeg was niet sterk genoeg om België te slaan en was ook niet zoo sterk als de ploeg, die indertijd te Amsterdam speelde. Engeland kan met Bastin en nog met en kele andere spelers wel een sterkere ploeg in het veld brengen, die zich op eigen terrein wel zal kunnen handhaven, doch de tijd, dat gemakkelijke overwinningen op 't vasteland werden behaald, is blijkbaar voorbij! Vermelden wij tot slot nog, dat de heer Van Moorsel den wedstrijd zeer goed heeft geleid en dat de Engelschen van oordeel wa ren, dat het spel der Belgen wat te hard was, een meening, die wij echter niet deelen. C. J. GROOTHOFF. DE WEDSTRIJD. Het begin van den wedstrijd was al bijster ongelukkig voor de Belgen. In de eerste mi nuut had midvoor Camsell een doelpunt ge scoord. waarbij doelman Bal jou vrijuit ging, want het schot, van zes meter afstand ge lost. kon hij niet houden. In de eerste vijftien minuten domineerden de Engelschen volko men en het zag er toen wel naar uit, dat de zege op gemakkelijke wijze door de gasten zou worden behaald. Maar na een kwartier wisten de Belgen, die moedig speelden, zich aan den druk te ontworstelen. Er ontstond een meer gelijk opgaande strijd, waarbij bleek, dat de aanvallen der Roode Duivels lang niet van gevaar ontbloot waren, dank zij het spel van Lamoot en ook van Isen borghs. Van een uitgesproken meerderheid der Engelschen viel in den resteerenden tijd voor de rust niets meer te bespeuren. In de tweede helft ontwikkelde de Belgi sche middenlinie een spel. dat wij beter heb ben gevonden dan tegen Nederland. Vooral Stijnen en Dalem blonken uit, zaten achter de voorhoede aan en Male en Hapgood wer den danig op de proef gesteld. De Engelsche aanvallen men miste bij de gasten Bastin zeer strandden voornamelijk op het door tastende, afbrekende spel der Belgische de fensie, waarin Joachim een moedige, doch vaak onbesuisde partii speelde, maar niette min Smellinckx uitstekend verving. Ruim een kwartier na de hervatting geluk te het Isenborghs, den gelijkmaker te scoren. Lamoot had hard tegen den paal geschoten en toen liet de Beerschotman de duizenden landgenooten juichen. Nog dacht niemand aan een mogelijke nederlaag der Engelschen. maar negen minuten voor het einde nam België de leiding. Weer was het Isenborghs, die met een kopbal keeper Sagar geen kans gaf. Nauwelijks was het publiek na dit doel punt weer tot rust gekomen, of Fievez, die voortreffelijk speelde, schoot wederom in. (3—1). In de laatste vijf minuten zette Engeland er alies op om aan een nederlaag te ontko men, doch eerst een minuut voor het einde kon Hobbs den achterstand verkleinen. Met een 32 stand voor de Belgen kwam het eindsignaal. Het Zuidelijk Corinthians Juniores- Tournooi. Zondag werd op het M.V.V.-terrein te Maastricht het zuidelijk Corinthians juniores toumooi gehouden. De Gorinthians-beker werd gewonnen door Wilhelmina. De pla quette ging naar M.V.V. De uitslagen luid den: Willem 2—M.V.V. 2—1 Wilhelmina—Noad 3—0 NoadWillem 2 21 M.V.V.—Wilhelmina 1—0 Noad—M.V.V. 0—6 Willem 2Wilhelmina 01 Na het nemen van strafschoppen tusschen Wilhelmina en M.V.V. werd eerstgenoemde winnaar van het tournooi. Promotie Tweede Klasse. A.s. Zondag C. V. V.-H. F. C. Voor a.s. Zondag is voor de promotie tweede klasse vastgesteld de wedstrijd C. V. V.—H. F. C. IlillliKllllllilllllillllli door Criticus. KinheimD. W. V. Kinheim heeft, spelend op het terrein van V. S. V., in haar eersten degradatie-wedstrijd een volkomen verdiende overwinning op het Amsterdamsche D. W. V. behaald en deze zege heeft te meer waarde, als men ziet, hoe deze promotie-candidaat met de volgende cijfers het afdeelingskampioenschap heeft veroverd: D. W. V. 18 16 1 1 84—4 33 Het lag derhalve eenigszins in de lijn der verwachtingen, dat de Kinheim-voorhoede, die in de gewone competitie slechts sporadisch tot doelpunten kon komen, tegen de sterke D. W. V.-verdediging niet veel zou kunnen uit richten. En ziet, het is geheel anders geloopen, want de Velsenaren wisten den Amsterdam- schen doelman in dezen wedstrijd evenveel keeren te passeeren als alle competitie-tegen standers in het afgeloopen seizoen tezamen. Reeds onmiddellijk na den aftrap bleek, dat Kinheim haar kans met enthousiasme zou ver dedigen. In tegenstelling met sommige vorige wedstrijden werd de volle honderd procent energie ingezet, moeilijk bereikbare ballen werden achterhaald, den in het bezit van het leder zijnden tegenstander trachtte men zijn voordeel te ontnemen en daarbij werd er oor deelkundig samengespeeld. De voorwaartsen waren bewegelijk, zij stelden zich zoo goed- mogelijk in vrije positie op, het leder werd snel doorgespeeld en afgegeven en men betrok steeds de buitenspelers in het spel. Door deze open aanvallen, goed gesteund door de middenlinie, werden de halfbacks van D. W. V. in het defensief gedrongen met het gevolg, dat de gevaarlijke Amsterdamsche voorhoede, waarvan de binnenspelers nu van zelfsprekend terug moesten gaan om te trach ten het leder in hun bezit te krijgen, tot drie man in aanvalspositie gereduceerd werd en dit drietal kon het tegen de hechte achterhoede van Kinheim niet bolwerken. Wel zette de goed spelende middenvoor Visser in de eerste tien minuten enkele malen den linksbuiten aan het werk en ontstonden voor het Kinheim-doel eenige gevaarlijke situaties, doch de Velsen- sche middenlinie volhardde in haar juiste aan- valstactiek, nam daardoor meer en meer het initiatief in handen en drong de tegenpartij haar speelwijze op. Na het eerste kwartier had Kinheim den wedstrijd in handen en het kwam er nog slechts op aan, het door tactiek verkregen over wicht in doelpunten uit te drukken. Het was tenslotte H. Groeneveld, die een bal in het middenveld oppikte en van een weifelen in de vijandelijke achterhoede gebruik maakte om snel naar voren te loopen en de score te openen. De vrees, dat de Velsensche halfbacks thans zouden gaan verdedigen, bleek gelukkig ongegrond en uit een goeden voorzet van links buiten Ellen scoorde de snel naar binnen ge loopen rechtsuiterst Raaymakers de tweede ■goal. Zonder den anderen voorwaartsen iets te kort te doen, dient te worden vermeld, dat deze Raaymakers werkelijk buitengewoon goed gespeeld heeft en het derde doelpunt, door hem met een prachtig schot gemaakt, was dan ook loon naar werken. Het opbrengen van den bal, het passeeren en voorzetten en niet in de laatste plaats het snelle doorzetten om verre ballen nog juist voor de achterlijn te bereiken, heeft niet weinig tot de overwinning bijgedra gen en ik mag hem daarvoor een extra pluimpje niet onthouden. Doch ook de andere voorwaartsen waren veel beter dan in vorige wedstrijden, die ik gezien heb. De gebroeders Groeneveld vooral lieten het er ditmaal geen oogenblik bij zitten en ga ven den tegenstander geen gelegenheid, den bal kalm weg te werken. Hun grootste ver dienste was wel, dat zij steeds zoo snel moge lijk de vleugels aan het werk zetten, waardoor, ondanks de handig opgezette buitenspel-val, het Amsterdamsche doel keer op keer in ge vaar kwam. Michel en Ellen pasten zich goed aan; slechts dient laatstgenoemde er aan te denken, dat hij, schuin voor het doel, alleen voor den keeper staande, beter in den verst verwijderden hoek kan schieten, omdat de trefkans dan zooveel grooter is. De halfbacks hebben door hun aanvallend spel het zwaartepunt van den strijd naar de vijandelijke helft verlegd, doch verloren daar bij hun verdedigende taak niet uit het oog. Niet zoodra echter was een aanval der tegen partij afgeslagen, of zij aarzelden niet, achter de voorhoede aan te trekken. Het aangeven was behoorlijk verzorgd en daardoor hebben ook zij een groot aandeel in de overwinning gehad. De spil Druyven was veel doortasten der dan ik van hem in vorige matches gezien heb. De achterhoede heeft ook in de gewone competitie steeds zulk goed werk geleverd, dat ik niet verwonderd was, deze spelers ook in deze match in uitstekende conditie te zien. Stals en Rozemeyer hebben het door het te forsche spel van de D. W. V.'ers lang niet ge makkelijk gehad, doch zij stonden als een rots in de branding, grepen steeds op het juiste moment in en werkten het leder behoor, lijk weg. Achter hen heeft keeper C. Druyven zijn doel, behoudens een foutje bij het eenige tegenpunt, zeer betrouwbaar verdedigd. Hij hoede er zich echter voor, bij een hoogen cor ner te vroeg naar den anderen doelhoek te loopen, daar het gevaar, dat de bal over zijn hoofd gaat, dan niet denkbeeldig is. De geheele Kinheim-ploeg maakte een de gelijk getrainden indruk en ook de oudere spelers hebben tot het einde het tempo en de goede tactiek volgehouden. Het was een ge noegen, een zooveel beter spelende en enthou siast werkende ploeg haar kans te zien verde digen. De wedstrijd zelve, goed geleid door scheids rechter Van der Spek, die echter wel wat al te veel op de neutrale grensrechters vertrouwde, werd door het ruwe spel van sommige D. W. V.'ers ontsierd. Tallooze kleine blessures ver oorzaakten oponthoud en twee Kinheim- spelers moesten zich, evenals de Amsterdam sche linksback, laten vervangen. Het was dui delijk, dat het D. W. V.-elftal, niet gewend aan zulk een krachtigen tegenstand en een dergelijk hoog tempo, in deze zenuwachtige wedstrijdsfeer meer en meer zijn kalmte ver loor. Technisch speelde de door den oud-Arsenal- middenvoor Pagnam getrainde ploeg niet slecht en vooral de linksback en middenvoor toonden, het spel te begrijpen. Doch hun on ervarenheid in hooger geklasseerd voetbal kwam in allerlei kleine vergrijpen tot uiting. Toen hun middenvoor, de beste aanvaller, vol komen geschaduwd werd door de Kinheim- baeks, was de kracht der voorhoede gebroken en de derde klasser leed ,een volkomen ver diende nederlaag, die geenszins geflatteerd is, CRITICUS*

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 10