OM DEN DAVIS-CUP. PAARDENSPORT ZWEMMEN SCHAKEN MAANDAG 11 MEI 1936 HAAREEM'S D A G B E A D LAWNTENNIS. NederlandFrankrijk. De Franschen leiden met 21. Zaterdagmiddag is ou het centre-court van de M. T. S.-banen te Scheyeningen een be gin gemaakt met den wedstrijd Nederland- Frankrijk voor de Davis-Cup. Ondanks het dreigende weer was het publiek in vrij grooten getale opgekomen en vooral de lagere rangen waren goed bezet. De resultaten van de enkelspelen waren als volgt: Hughan (Nederland) verliest van Destre- meau (Frankrijk) 4—6. 6—3, 3—6, 64, 1—6. Timmer (Nederland) wint van Boussus (Frankrijk) 6—3 6—3 6—1. De partij Hughan—Destremeau Begonnen werd met de partij Hughan— Destremeau. Hughan won de eerste game in vrij snel tempo, voornamelijk te danken aan uitstekend netwerk. Als het 40—30 in cie tweede game staat, passeert Hughan Destre meau, die aan het net staat, met een harde drive. Ook de tweede game is voor Hughan. Destremeau schijnt nog niet geheel inge speeld. Hughan wint de derde game, als hij met een scherp passing shot Destremeau ver schalkt. Laatstgenoemde wint de vierde game. Hij blijft vrijwel voortdurend voorzichtig ach ter de base-lijn en ook Hughan laat het tem po iets zakken. Met een goed genomen smash brengt deze den stand op 4e—30 en passeert vervolgens weer met een harde drive den Franschman. Destremeau wint de volgende game. Deze krijgt moed. nu de stand 4—3 is geworden. Hij plaatst uitstekend en laat Hughan, die zich nu meer op de verdediging toelegt van den eenen hoek naar den anderen draven. De Franschman maakt de game en ook de vol gende. Het is thans 5—4 voor den Franschman, die serveeren moet. Bij 0—30 slaat hij een double fault; het wordt deuce en na twee harde fore hands heeft Frankrijk het eerste punt veroverd (64). Hpghan begint weer te serveeren, Na drie maal deuce wint Destremeau de game en ook de volgende. Hughan schijnt rallies te willen voorkomen en loopt veel op, niet altijd met succes, want de Franschman passeert hem dikwijls. In de derde game van de derde set brengt Hughan het tot 40—30, maar slaat dan een double fault, Het wordt tweemaal deuce en dan wint Hughan de game (2—1). De volgende game eindigt Hughan met een handige volley in zijn voordeel. De stand is nu 2—2. Hughan zwoegt hard en brengt de score op 3—2. Beide spelers zijn thans ingespeeld. De Franschman speelt echter een voorzichti ger en vaster spel en dankt daaraan de vol gende game. Als het 40—30 voor Hughan is, slaat Destremeau den bal out, na een lange ralley, en verliest daardoor ae game (4—3'. Hughan voert het tempo op en heeft in een oogwenk twee games gewonnen. Holland wint dus de tweede set met 6—3. De stand is thans 1—1). Destremeau wint de eerste game van de der de set na een lang baseline duel, waarbij Hughan een smash meters out sloeg; de Franschman maakte voor de derde maal in dezen wedstrijd een footfault. Als het in de tweede game 40—30 wordt (Hughan serveert) maakt deze een einde aan de game met een volley aan het net genomen, en brengt den stand in de derde set op 1—1. Destremeau maakt er spoedig 2—1 van, waarop Hughan de volgende twee games maakt. Het is thans 3—2 voor Holland in de derde set. Hughan speelt nu wat onvast en verliest de game. Als de stand in de zevende game deuce is. geeft Hughan weer eens een keurige volley, die voor Destremeau onbereikbaar is. De volgende twee slagen zijn echter voor den Franschman, die 4—3 maakt. Hieraan voegt hij nog een love- game toe. Hughan verslapt en de Fransch man wint de set met 6—3. De stand is thans 2—1 voor Frankrijk. Er wordt even gepauzeerd. De kansen voor de overwinning lijken voor Destremeau het gunstigst, maar al dadelijk blijkt, bij de hervatting van het spel, dat Hughan er niet aan denkt, zich gewonnen te geven: aan beide zijden van het net wordt hard gevochten. Destremeau wint de eerste game en verliest de tweede. Hughan wint de derde game en maakt door snel oploopen het eerste punt in de volgende game. Hij for ceert en brengt den stand tot 3—1. Hij ser veert hard en komt op 40—0. De Franschman haalt op tot deuce, slaat dan in het net. Hier op volgt een fraaie ralley, die de Franschman besluit met een prachtige uassing, die echter net out gaat. Holland komt op 4—1. Op 30—40 komt er een lange ralley en dan slaat Hughan den bal net over (5—1). Hughan moet nu serveeren en verliest met een love-game. Hughan zakt wat af: de Franschman passeert hem herhaaldelijk en zet er alles op om deze set te winnen. Het wordt 5—3. Destremeau moet nu serveeren en verliest 2 punten, maar passeert dan schitterend Hughan, die half court staat. Dan wordt het 1540 (set-point). De Franschman maakt een footfault en Hughan wint de game en set met 6—4. De stand van de sets is nu 2—2; de beslis sende moet nu gespeeld worden. Destremeau wint de eerste game, niet zonder heftigen te genstand van Hughan. De tweede game heeft een dergelijk verloop. In snel tempo speelt de Franschman door en brengt den stand op 3—Hughan's tegenstand neemt af. Hij mist verscheidene slagen. Destremeau komt op 40.30. Hughan loopt op, laat den bal gaan, die net out is. Het is deuce. Het wordt 3—1 voor den Franschman. Hughan serveert en verliest de game. De Franschman is nu beslist sterker en verdient zijn voorsprong ten volle. Spoedig is het 5—1. Hughan geeft herhaaldelijk gemakkelijke lobs, die de Franschman met stevige smashes beantwoordt. Nu is het Hughan's beurt om footfault te maken. Dan wordt het winning- stroke voor den Franschman. Deze grijpt de gelegenheid om de set en de match te winnen Het pleit is ten gunste van Frankrijk beslist (6—4, 3—6, 6—3, 4—6, 6—1). De partij TimmerBoussus Timmer begon te serveeren en sloeg na 0—15 direct twee goede services, die doel trof fen. Na een lange rally, waarin hij het tempo trachtte te vertragen, maakte Boussus gelijk, maar hij kon niet verhinderen, dat de eerste game aan den Hollander kwam. Timmer was er direct goed in, wat bleek bij de service van Boussus, waarop onze landgenoot goede re turns had, zoodat hij op 040 kwam. om via 3040 na groote vastheid en zuivere back hands op 2—0 te komen. In de volgende game bracht een goede smash hem op 40—0 en met een prachtigen dropshot scoorde Timmer de derde game (3—0). Op 30—40 in Timmer's voordeel ging een fraai gesneden forehand enkele centime ters out. en via deuce kwam de Franschman aan zijn eerste game (3—1). Ook Timmer had vervolgens tweemaal geluk met een bandbal letje om via 4030 de game te winnen (4-1). Timmer won hierna weer de service van Boussus, om fraai op 5—1 te komen. In de zevende game werd Timmer eenige malen fraai door den Franschman gepasseerd en het werd 5—2. Op de service van Boussus kreeg Timmer op 15—40 twee setpoints, die allebei teniet gingen, de eerste door uitslaan van Timmer, de twee de door een smash van Boussus. De Fransch man kwam na een lange fraaie rally voor te staan door een netballetje en won door uit slaan van Timmer (53). Na 3o—0 in de volgende game, sloeg Timmer zijn eerste double fault, doch met een prach tige volley herstelde hij zich, om opnieuw twee setpoints te krijgen. Weer ging de eerste ver loren door uitslaan, doch hierna bracht een prachtig gesneden backhand hem de set met 6—3. De tweede set begon met de service van Boussus, die door grootere vlugheid oploopend de game won (0—1). Door grootere presssie vooral op den back hand-hoek van Boussus, wist Timmer met zeer gced spel zijn service-game te winnen (1—1). Hij was er echter even uit, en Boussus kwam op 1—2. In vastheid op de baseline was Timmer iets sterker, maar toen hij naar voren kwam werd hij telkens gepasseerd. Dit inziende bleef hij meer achterin en won door zijn betere back hand de vierde game (2—2). Het bleef een spel van groote vaart, waarin vastheid den doorslag' gaf, bij de telkens lange rallies. Fraai passeerend wist Timmer de ser vice van Boussus te breken, om op 3—2 te ko men. Telkens probeerde Boussus door dropshots het tempo van Timmer te breken, waarin hij echter slechts een enkele maal slaagde. Op Timmer's service kreeg men hierna een prach tige game met brillant spel van beiden, en na twee maal dquee kwam Timmer door fraai passeeren op 4—2. Ook de volley werd bij Timmer beter en bracht hem eenige malen succes, zoodat hij opnieuw de service game van Boussus won en op 5—2 kwam. Vier games achtereen voor onzen landgenoot dus. Door enkele kleine verschillen in lengte en een.double fault ging hierna de service van Timmer verloren (5—3), en vervolgens scoorde 'Boussus een paar aces ver buiten bereik van Timmer. Deze kwam echter toch nog op 30-40, set point dus, om vervolgens de tweede set eveneens met 6—3 te winnen. In de derde set was Timmer er op zijn ser vice direct geweldig goed in. Hij kwam op 40—0. Oploopen werd hem even noodlottig, maar hij won toch via 4030 de eerste game (1—0). Veelvuldiger ging Boussus de dropshot toe passen, steeds maar Timmer naar voren lok kend, met de bedoeling hem aan te passee ren. Dat lukte eenige malen, waardoor het 1—1 werd. In zeer snel tempo scoorde Timmer dan, zoodat hij ook deze game won (21). In zijn service game was BoussuS even mees ter van de situatie, doch met een prachtige forehand passeerde Timmer tweemaal om op deuce te komen en fraai de game te winnen (3—1). Hierna ging de strijd opnieuw gelijk op, met prachtig spel van beide kanten en op nieuw werd het deuce, waarna Timmer door missen van Boussus, de game won en het was 41. Boussus had succes, toen hij Timmer naar het net lokte, doch door grootere vastheid her stelde de Hollander zich om fraai de game te winnen (5—1). Timmer kwam hierna op 40—15 met twee matchpoints dus, en met een prachtige pass benutte hij reeds de eerste om daarmede, on der donderend applaus de set met 6—1 en daarmee de match te winnen. De stand na den eersten dag was dus 1—1. Het dubbelspel Zondag begon te Scheveningen het dubbel spel. Er waren ruim 4000 toeschouwers. Het begon met een service van Karsten, waarop het tot deuce gelijk op ging, waarbij Karsten twee volleys in het net sloeg, het geen hem door Timmer na deuce nagedaan werd, waarop Bernard vrij fortuinlijk het winnende punt voor de eerste game scoorde. (0—1). De service van Bernard blijkt dan voor de Hollanders moeilijkheden op te le veren; op love wint de Franschman de game 02. Dan gaat het beter op Timmer's ser vice, die door goed serveeren en prachtige uit buiting van de openingen in het midden met goed volleeren, door de Hollanders gewonnen wordt (12). Met prachtige passings van Timmer komen de Franschen in de service- game van Borotra op 0—30, doch zij herstel len zich snel en winnen de game door zeer sterk spel 1—3. De service van Karsten is niet slecht; ze brengt een gelijk opgaanden strijd tot deuce, waarna Bernard een opening gebruikt en Borotra in het net slaat. Dan komen de Franschen door betere ground strokes echter op 1—4. Ook de service van Bernard gaat even gelijk op, doch twee missers van Timmer en Karsten brengen 1—5. Het merkwaardige is dat het spel van Bernard minstens zoo sterk is als dat van Borotra en dat bezorgt aan de Franschen op de service van Timmer dan ook de eerste set met 1—6. Op Borotra's service in de tweede set heeft Timmer dan een prachtige return, doch Karsten kan het tempo niet geheel volgen: de Franschen komen voor. Prachtig volleeren van Karsten nivelleert de partijen, maar kan toch niet beletten, dat het 0—1 wordt. Het serveeren van Timmer is weer zeer goed, doch kan niet beletten, dat ook zijn service-game via 15—40 verloren gaat (0—2). Bernard maakt er dan op zijn service met 'n love-game snel 0-3 van waarbij Karsten enkele malen hopeloos mist. Hij staat herhaaldelijk teveel half court, waardoor hij recht op hem toegespeelde ballen niet kan behandelen. Door goed spel van Timmer wordt het deu ce op de service van Harsten, doch met een double fault gaat de game verloren; het is 0-4. De Franschen spelen bijna alles op Karsten. Als ze op Timmer spelen worc.lt hun dit bijna steeds noodlottig, zooals blijkt in de volgende service-game van Borotra, die Timmer via 30—40 wint door sterke drives zoowel fore hand als backhand (1—4). Toch doet Karsten dikwijls ook goede dingen, maar hij wisselt ze te veel met mis sers af. Jammer, dat op Timmer's service na 40—15 de Franschen ophalen tot deuce, doch door missen van Borotra krijgen we deze be langrijke game toch (2—4). Prachtig netspel van Bernard geeft den Franschen na deuce op hun service een voor sprong en als dan Timmer een volley-duel met Borotra verliest, is het 2—5 Na goed spel van beide Hollanders met prachtig plaatsen, winnen zij op love de game (3—5). Vooral Timmer komt er steeds beter in. Op Borotra's service komen de Hollanders zelfs op 15—40, doch weer maken de gasten deuce. De Franschen komen op setpoint, doch een goede volley van Karsten ontneemt hun de kans. Weer krijgen zij na driemaal deuce een setpoint en nu gebruikt Bernard met een cross volley de kans (3—6). Timmer's service geeft ons na 40—15 de lei ding in de derde set (1—0). Borotra's service is dan wel zeer sterk, maar na 30—0 heeft Timmer een prachtige ground stroke; een double fault van Borotra brengt 30—30, waarna deuce. Een prachtige passing van Karsten brengt opnieuw deuce, doch dan wint Borotra de game; het is 1—1. Goed werk van Karsten in diens service game geeft ons met 2—1 opnieuw de leiding. Bernard begint met een double fault; goed volleeren van Timmer brengt ons op 15—30, hetgeen niet wegneemt, dat de Franschen toch de game winnen en op 2—2 komen. Dank zij een goede service game van Tim mer krijgen wij een kans om opnieuw de lei ding te nemen, doch prachtige cross volleys van Bernard brengen de Franschen op deuce. Frankrijk heeft dan wel zeer veel geluk, eerst met een netballetje van Borotra en dan een double fault van Timmer, waardoor de game verloren gaat (2—3). Ook Borotra's service levert deuce op en nog eens, als een lob van Karsten iets te diep is. Karsten krijgt aan het net de kans van den dag. doch hij slaat hopeloos in het net: het wordt 2—4. Een goede service game van Karsten met een ace als besluit brengt ons dan via 40—15 op 3—4, Door gebrek aan goede .engte bij de Hol landers komen de Franschen op service van Bernard voor te staan om via deuce de game te winnen (35). In zijn eigen service game is Timmer dan zeer goed op dreef; hij geeft mooie passings naar de zijlijnen, gebruikt goed de openingen in het midden en via 30—30 wordt het 4—5. Met een zeer fortuinlijk netballetje komen de Franschen weer gelijk, maar goed spel van Timmer brengt ons toch de game; het is 5-5. Het spel stijgt tot groote hoogte; het pu bliek is enthousiast. Vooral als Karsten dan in zijn service game op 40—15 komt, maar via deuce gaat de game door beter volleeren, nu van Eorotra, verloren (5—6). In de service game van Bernard krijgt deze via zijn racket een harden bal in het ge zicht, maar hij kan verder spelen. Opnieuw wordt het deuce. Een prachtige passing van Timmer levert advantage Holland op on als Borotra uitslaat is het 6—6. Timmer serveert dan weer zeer goed, het geen 40—15 oplevert en met een mooie volley door het midden, de game. Holland lfeidt met 7-6. Dan neemt Borotra in zijn service game het initiatief meer in handen. Hij komt op 40—15, doch Timmer weet deuce te maken. Opnieuw krijgen we een set point op een mooie drive van Timmer en met een prachtige drive wint Holland de set met 8—6. De stand is 1—2 en nog is alles mogelijk. Karsten begint na de rust in de vierde set te serveeren; even lukt het bij de Hollanders niet: op love winnen de Franschen de game. (0—1). Er is even een misverstand tusschen de Hollanders, waarvan Bernard dankbaar pro fiteert om via 4015 ook de tweede game snel te winnen. Ook Timmer's service game is niet al te best, al komen we op deuce. Nu komt Borotra er beter in en de game gaat al weer aan Frankrijk (0—3V Bernard blijft aan het net zeer gevaar lijk; hij weet eenige malen goede returns van Timmer op de service van Borotra af te ma ken en als Borotra met prachtige volleys er het zijne toe bijdraagt, is het spoedig 0—4. Het volleeren der Hollanders wordt dan iets beter; als Karsten een ace scoort, winnen de Hollanders hun eerste game in deze set (14) Bernards service blijkt dan weer een mach tig wapen, te machtig voor Karsten althans; het is in no time 1—5. Timmer komt door sterk spel in zijn service game met voor hem een ongekend goede ser vice op 40—15, waarop Borotra een volley in het net slaat (2—5). Borotra serveert. Hij zet er alles op, komt op 30—0, maar de Hollanders maken gelijk. Dan gaat een return van Timmer rakelings uit en als Borotra dan een ace van een service scoort, hebben de Franschen de match met 3—1 gewonnen (6—1 6—3 6—8 6—2). De stand van den wedstrijd Nederland- Frankrijk is thans dus 2—1 ten gunste van Frankrijk. De beide enkelspelen van vandaag zullen dus het eindresultaat moeten brengen. Hughan speelt tegen Boussus en Timmer te gen Destremeau. GriekenlandArgentinië (14) Uit ATHENE: De resultaten der beide laat ste enkelspelen van den Daviscupwedstrijd Griekenland—Argentinië waren Zapna (Argentinië) sloeg Nicolaides (Grie kenland) 6—3. 6—1, 5—7, 6—1. Del Castillo (Argentinië) sloeg Stallos (Griekenland) 6—2, 6—4, 62. Eindstand 4—1 voor Argentinië. Dwight F. Davis getrouwd. Uit New-York: Dwikht F. Davids, de schen ker van den .Davis Cup" is Zaterdag in het huwelijk getreden met Sabin Morton. de dochter van den minister van marine. De wit tebroodsweken zullen in Europa worden door gebracht. NED. LAWNTENNISBOND. De Competitie. De Davis Cup wedstrijd NederlandFrank rijk is oorzaak geworden, dat verschillende wedstrijden niet doorgingen. Zoo ging de wedstrijd HaarlemGame niet door, doch T. C. H. bracht zijn bezoek aan Thor 2 wel en heeft met een gelijk spel ge noegen moeten nemen. Overigens heeft het we! gespannen; als Bakker erin geslaagd was zijn enkelspel tegen Noordhoek Hegd te win nen, dan zou T. C. H. met 3 gewonnen par tijen een schitterende figuur maken. Mej. de Vletter heeft voor het eindresultaat 44 niet minder dan 3 punten geoogst. Haar enkelspel tegen mej. de Ronde wordt zelfs met 62, 62 gewonnen. In 't damesdubbelspel met mej. Kerckhoven en het gemengddubbelspel met Knoop waren evenwel drie sets noodig. IHet- vierde winstpunt kwam van het heeren- enkelspel van Knoop tegen van Dompseler, maar toch pas na 3 sets. De Uitslagen. Hoofdklasse. Eindhoven 1—Het Spieghel 1 2—8 Eerste klasse DDV 2—Anglo Dutch 1 5—5 Woburnpark 1Venlo 1 36" Overgangsklasse Rood Wit 1—Bilthoven 1 5—3 Thor 2—T. C. H. 1 4—4 Hilversum 1A. T. V. 2 62 Alta 1Enschede 1 71 HilversumAlta 44 Afgebroken. OVERGANGSKLASSE. Thor 2—T. C. H. (4—4) Noordhoek Hegd slaat Bakker 06, 97, 75. Van Dompseler verliest van Knoop 62. 1—6, 5—7. Damesenkelspel: Mej. de Ronde verliest van mej. de Vletter 2—6, 2—6. Mej. Noll slaag mej. Kerckhoven 6—3, 36, 6—2. Gemengddubbelspel Mevr. Dijkerman en Brandsma verliezen van mej. de Vletter en Knoop 57, 75, 46. Mej. Noll en van Dompseler slaan mej. Kerckhoven en Bakker 64, 86. Heerendubbelspel Brandsma en Noordhoek Hegd slaan Bakker en Nielsen 64, 62. Damesdubbelspel Mevr. Dijkerman en mej. de Ronde verliezen van mej. de Vletter en mej. Kerckhoven 36, 6—3, 2—6. Overgangsklasse. HaarlemGame uitgest.eld Thor 2—T. C. H. 4—4 Tweede klasse A - N.W. HeemstedeOranje T. C. uitgesteld Groen Wit 2—Haarlem 2 uitgesteld T. C. H. 2—Joy 5—3 D. D. V. 3T. C. G. uitgesteld T. E. D.—Pr. Juliana 1—7 Tweede klasse B - N.W. Kg ZaandijkGame and Set 26 T. E. D. 2—A. M. V. J. 2—6 T. g. G. 2—Segiod 8—0 T. C. H. 3Rood Zwart 17 BeverwijkHeemstede 2 71 Ranglijstjes. OVERGANGSKLASSE. gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. aanwezig waren. Na de opening werd het nummer 4 x 100 M. vrije slag-estafette voor heeren verzwommen H. P. C. eindigde onbedreigd als eerste, doch deze ploeg slaagde er niet in het Nederl. re cord, dat met een tijd van 4 min. 13 4.5 op naam van Neptunus (Bandoeng) staat, te breken. Men bleef bijna drie seconden boven dezen tijd. Direct hierop werd het nummer 100 Meter vrije slag voor dames verzwommen. In de laatste serie startten o.a. Willy den Ouden, Tini Wagner, twee wereld-recordhoudsters dus. en Jopie Selbach. Tusschen Willy en Tini c->tspon zich een heftige strijd, die eerst aan cfinish beslist werd. Willy den Ouden won met handslag. Haar wereldrecord ligt 2 se conden lager. Ook bij het nummer 200 meter schoolslag voor dames heeft het niet aan spanning ont broken. Dat bewijzen de tijden der drie eerst- aankomenden wel. Mej. Stroomberg zwom over dezen afstand 3 min. 10 sec., Mej, Groe nendijk van de RDZ, die tot nu toe weinig op wedstrijden is uitgekomen, deed er slechts één seconde langer over, terwijl de derde aankomende, mej. C. Eykenbroek van de ODZ weer èén seconde met Mejp. Groenendijk ver schilde. Hetzelfde nummer voor heeren eindigde in een prachtige overwinning voor den jeugdigen Amsterdammer H. Smitshuyzen. Hij liet be kende cracks als L. Korpershoek en J. van Woerkom vér achter zich. Een verrassing was wel het zwemmen van den tot heden vrijwel onbekenden zwemmer A. Jongsma uit Gro ningen. Deze Noordeling eindigde als num mer twee, hetgeen in dit gezelschap een fraaie prestatie is te noemen. Het nummer 100 Meter rugslag voor dames was eigenlijk een copie van de 100 Meter vrije slag voor dames. De wereldrecordhoudster Rie Mastenbroek zag geen kans, Nida Senff van de ADZ te passeeren. Langen tijd was deze laatste zelfs voor. Het tweetal tikte vrij wel gelijktijdig aan, doch de jury besliste ten gunste van Rie Mastenbroek Scheffer van DJK had het niet moeilijk op de 100 Meter rugslag voor heeren. Zijn twee gevaarlijke concurrenten, Metman (IJ.) en van den Hoek (Zian) ontbraken op het appèl zoodat Scheffer won. Aan den schoonspringwedstrijd namen slechts drie heeren deel, doordat Denneboom en Schatens verstek hadden laten gaan. Het publiek werd evenwel ruimschoots schadeloos gesteld door de komst van den heer T. Haas man, den schoonspringkampioen van Neder- landsch-Indië die aan de Olympische Spelen zal deelnemen, Het was jammer, dat Haas man nog niet voldoende aan de plank ge wend was. waardoor enkele sprongen misluk ten. De jury moest enkele malen een laag cijfer uitdeelen, maar tenslotte wist Haasman toch als nummer één te eindigen vóór De Goede (AZ> en van der Voort (Haarlem). Van de overige nummers noemen wij nog de 209 Meter vrije slag voor heeren. Zooals wel te verwachten was, zegevierde de H. P. C.'er A. H. Sipkema. Langen tijd had Mole naar van het IJ de leiding, doch Sipkema had zijn krachten op de juiste wijze verdeeld, waardoor hij een prachtigen eindspurt kon inzetten, Zijn tijd bedroeg' 2 min. 22 1'5 sec. De waterpolowedstrijd tusschen H. P C. en H. Z. P. C„ waarmede het feest besloten werd. eindigde in een 2—2 gelijk spel. Over het algemeen zijn de Hagenaars in de meer derheid geweest. Doelman Kohier was echter goed op dreef. Vooral op de gevaarlijke door slagballen van R. Stam had hij een goeden kijk. Het was -jammer, dat hij bij een ver schot van den Hamer misgreep. (01). In de twee de helft vergrootte Stam den voorsprong, waarna Mooi tegenscoorde. Stam schoot twee maal tegen den paal. Hierna moest een dei- Hagenaars het water verlaten. H. P. C. wist eerst in de laatste minuut van haar numerieke meerderheid te profiteeren, toen El dering een center van Braam opving en achter Rijpstra plaatste. Verbouwing Zwemschool Houtvaart. Vereeniging „De Haarlemsche Manege". Laatste Jachtrit van dit seizoen. Tot slot van het jachtseizoen 1935-36 hield de Vereeniging „De Haarlemsche Manége" Zaterdagmiddag haar laatsten jachtrit naar het landgoed „Duin en Kruidberg". Te twee uur vertrokken de ruiters van de Haarlemsche manége naar de Van Haemstede Laan. Hier was de eerste hindernissen, die zonder moeilijkheden werd gesprongen. Langs Duinlustweg en „Kraantje Lek" vervolgde men den rit naar de duinslag, die evenwijdig aan den Zeeweg loopt, waar vóór het z.g. „Hooge Duin" een hindernis stond. Langs den Zeeweg reden de deelnemers naar 't strand. Een aantal hindernissen, die spoedig waren overwonnen, vond men de in de richting IJmuiden opgesteld. Ter hoogte van het landgoed „Duin en Kruidberg" beklom het gezelschap de Zeereep. Hoewel de bekende hindernisbaan tot het verleden be hoort, kon men langs verschillende slagen rijdende toch eenige hindernissen springen, die daar door de goede zorgen van den eige naar waren geplaatst. Via Velserend en Bloemendaal keerden de ruiters naar Haarlem terug. Men was dank baar voor de medewerking, die zij van de ge meentebesturen van Bloemendaal en Zand- 1 voort, zoowel als van de verschillende grond bezitters in het afgeloopen seizoen mochten ondervinden j Rood Wit Game Haarlem Bilthoven T.C.H. Siod Thor 2 Leiden 3 0 0 6 19—5 10 12 6—10 10 12 7—9 0 0 3 0 8—16 gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. 3 2 1 0 5 14—10 2 10 12 9—7 3 0 2 1 2 10—14 2 0 111 7—9 Het Zwemfeest van H. P. C. WILLY DEN OUDEN WINT MET GROOTE MOEITE VAN TINI WAGNER. Dank zij het feit, dat nagenoeg alle zwem sters en zwemmers van naam. welke ons land telt, voor het zwemfeest, dat H. P. C. Zondag avond in het Sportfondsenbad organiseerde, hadden ingeschreven, was de belangstelling van het publiek zóó groot, dat het bestuur van H. P. C. zich genoodzaakt zag, reeds vóór acht uur den kaartverkoop te staken. De heer A. J, J. Verspoor, voorzitter van H. P. C., opende het zwemfeest met een kort woord. Hij sprak er zijn voldoening over uit, dat de heer C. Maarschalk van Egmond en Rinnegom, burgemeester van Haarlem, de heer Karei Lotsy, bestuurslid van het Ned. Olympisch Comité, Jhr. A. van de Poll, wet houder van Heemstede en andere autoriteiten De oude zweminrichting aan de Houtvaart heeft een ware metamorphose ondergaan. De talrijke zwemmers, die in den loop der tijden deze inrichting hebben bezocht, zullen het bad bijna niet meer herkennen en aanvankelijk misschien de prettige sfeer, die er ongetwij feld heerschte missen. Maar de tand des tijds had aan het houtwerk geknaagd; vernieuwing was werkelijk noodzakelijk geworden. Ook zijn de eischen, die tegenwoordig aan een zwemin richting worden gesteld, heel wat zwaarder, dan vroeger het geval was. De aangebrachte veranderingen zijn inder daad verbeteringen. Zoowel in de dames- als in de heeren- afdeeling is een zonnebad aangelegd. De zwemmers kunnen zich in het heldere duin zand laten koesteren door Je zon. Het damesbad heeft een 3 Meter diep bas sin, dat 22 Meter lang en 12 M. breed is. Aan dit bassin grenst een tusschenbad, waar les gegeven zal worden; dit bad meet 6- bij 12 Meter. Het ondiepe bad, de zoogenaamde pie- renbak. is zeer groot, n.l. 28 Meter lang en 10 Meter breed. Aan de zuidzijde van het diepe bassin is een springtoren aangebracht, die uit stalen bui zen is geconstrueerd; de plankhoogte bedraagt 3 Meter. Het damesbad heeft 35 kleedkamertjes en 10 wisselcabines. Deze wisselcabines zijn zeer practisch. De zwemsters deponeeren haar kleeren in een aluminum bak, zoodat geen hokje in gebruik behoeft te worden genomen. De scheiding' tusschen het dames- en heeren- bad wordt gevormd door een schutting, als mede door drie gebouwtjes. In het eerst ge bouwtje is het kantoor van den controleur ge vestigd, die de kaartjes verkoopt. Het tweede gebouwtje dient als bergplaats, terwijl het derde een kiosk is, waar versnaperingen zul len worden verkocht. Het diepe bassin van het heerenbad is 25 Meter lang en 24 meter breed. Ook in deze af- deeling is een tusschenbad, dat 1.25 Meter diep is. Hier is een lesbrug opgesteld, waarop de hengel kan rusten. Het ondiepe bassin is iets kleiner, dan dat van de damesafdeeling. Behalve 56 kleedkamertjes zijn ook hier tien wisselcabines gebouwd. Aan het einde van de wisselcabines in beide afdeelingen bevindt zich een kamer voor het personeel. Deze ka mers hebben het voordeel, dat van daaruit het geheele bad kan worden overzien. De springtoren is gelijk aan dien in de damesafdeeling. Het geheele werk is uitgevoerd door het per soneel van de zweminrichtingen onder de vak kundige leiding van den heer J. Kuit. De win termaanden zijn dus wel productief gemaakt, waarin het personeel heeft getoond van alle markten thuis te zijn. De inspecteur van Open bare Werken, de heer J. Meiloff. heeft zich spe ciaal belast met het maken der plannen en het toezicht op den bouw. Het Oosten. De stand van de onderlinge competitie van de Schaakclub „Het Oosten" verdeeld in 3 groepen is als volgt; Groep I: Bijnema Prinsen K. Baartse J. Baartse Lubeek Smal Blok Bergman Lames Mulder Groep II J. d. Wilde v. Beem Huizing Bijster Volk Jr. Velthuizen Sierveld Volk Sr. Kroonsberg Groep III: Wijtskamp Piers Horeman Seijts Traksel Jr. v. Houten Swaanswijk Traksel Plantje gesp. gew. rem. verl pnt. 9 6 2 1 7 0 7 6A 4 3 2^ 3 2J4 2 VA gesp. gew. rem. verl pnt. 5 ]A 5 3>4 3 2 VA V/2 0 gesp. gew. rem. verl pnt.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 12