Italië s Koning tot Keizer van Abessynië uitgeroepen. VERKLAART U NADER THIJS IJS EN DE DIAMANT Kt XX ND Site IT MEI T936 H XX REE WS BS5BÜX Maarschalk Badoglio tot onderkoning benoemd. Annexatiedecreef wordt heden aan den Volkenbond voorgelegd. Koning Victor Emanuel. Reuter meldt uit Rome dd. 9 Mei: De groote fascistische raad is vanavond in buitengewone zitting in het Palazzo Venezia bijeengekomen, terwijl de bevolking van Ro me in een uiterst opgewonden stemming op de pieinen wachtte. De zitting van den raad duurde slechts tien minuten. Het geheele Romeinsche garnizoen was uit gerukt, op de Piazza Venezia had zich een enorme menigte verzameld, terwijl ook de aangrenzende straten stampvol waren. Het paleis van den Duce was door reflectoren verlicht. De zitting van den fascistischen raad werd gevolgd door een ministerraad, die slechts drie minuten in beslag nam. Te half elf verscheen de Duce op het bal- con van het paleis, door stormachtige toejui chingen begroet. In zijn toespraak tot het volk zeide hij Italië heeft tenslotte zijn keizerrijk. Het is een fascistisch keizerrijk, omdat het de ken merken draagt van den wil en van de macht van den lictor, het is Romeinsch, omdat het het cioel is geweest van het streven gedu rende 14 jaar der jonge Italiaansche gene raties, he'. is een vredesrijk, omdat Italië voor zich en voor allen den vrede wil en slechts tot ooriog overgaat, indien het daartoe wordt genoodzaakt .door de gebiedende noodzake lijkheid van het leven. Het is een rijk van beschaving en menschelijkheid voor het ge heele Abessynische volk, in overeenstemming met de Romeinsche traditie. De gebieden en de stammen, die tot bet Abessynische keizerrijk behoo- ren, zijn onder de volle en volledige souvereiniteit van het Italiaansche koninkrijk geplaatst, de koning heeft vo -• zich en zijn opvolgers den titel van „Keizer van Abessynië" aangeno men. Abessynië wordt geregeerd en vertegenwoordigd door een gouver neur-generaal, die den titel „onderko ning" heeft en aan wien ook de gou verneurs van Erythrea en Somaliland ondergeschikt zijn. Maarschalk Ba doglio is tot gouverneur-generaal van Abessynië benoemd met den titel „onderkoning". Hij heeft volledige volmachten. Het Italiaansche volk heeft met zijn bloed een keizerrijk geschapen en zal het door zijn arbeid vruchtbaar maken. Het zal met de wa penen verdedigen, tegen wien ook". De rede van Mussolini werd met hartstoch telijken bijval ontvangen. Langdurige ovaties werden den Duce gebracht en vele malen ver toonde hij zich opnieuw op het balkon. De decreeten betreffende de annexatie van Abessynië, de instelling van het Keizerrijk en de benoeming van Badoglio tot onderkoning, die Zaterdag door den fascistischen raad en den ministerraad zijn goedgekeurd en onmid dellijk daarna aan den koning ter teekening zijn voorgelegfd, zijn denzlefden dag in wer king getreden, Zij zullen aan het parlement worden voorgelegd om kracht van wet te ver krijgen. Stefani maakt verder bekend, dat op voorstel van Mussolini, generaal Graziani. de opperbevelhebber aan het zuidelijk front door den koning benoemd is tot Maarschalk van Italië". Zondagmorgen 10 uur werden in de voor naamste garnizoenssteden van Italië 101 ka nonschoten 'gelost omden eersten dag van het nieuwe Imperium te begroeten. De vertegenwoordiger van Italië te Ge- nève heeft den secretaris-generaal van den Volkenband voor zijn ..persoonlijke infor matie" den tekst van het annexatiedecreet van Abessynië overhandigd. Hij trachtte ver der het optreden van zijn regeering te recht vaardigen. Avenol antwoordde, dat de raad over deze kwestie moet oordeelen. Verder kan worden medegedeeld, dat Ave nol vandaag bij de opening van de zitting van den raad dit Italiaansche document aan de vergadering zal voorleggen. Aangezien de raad bijeenkomt in hoofdzaak om de Abessynische kwestie te bespreken, zal de vertegenwoordiger van Abessynië. Wolde Mariam "worden uitgenoodigd aan de tafel plaats te nemen met gelijke rechten als de vertegenwoordiger van Italië. Het is vrijwel zeker, dat- Aloisi. de vertegen woordiger van Italië, dan de prealabele kwes tie zal stellen inzake het deelnemen van den vertegenwoordiger van Abessynië aan de be sprekingen van den raad. De indruk in Genève. De annexatie van Abessynië heeft in Ge nève een ontstellenden indruk gemaakt. Verklaard wordt, dat de Volkenbond thans niet kan volstaan met een traineeren van een oplossing. De aangelegenheid moet op de een of andere wijze tot een oplossing wor den gebracht. o Geen officieel commentaar te Londen. Naar de diplomatieke correspondent van Reuter te Londen meedeelt, wordt in offi- cieele Brïtsche kringen geen commentaar ge leverd op het uitroepen van den koning van Italië tot keizer van Abessynië. Men is te Londen van meening', dat de kwestie nog steeds in handen van den Volkenbond is en elke beslissing de souvereiniteit van Italië al dan niet te erkennen, moet collectief dooi den bond worden genomen. Engeland zal hierin niet zelfstandig handelen. Men heeft te Londen geen bevestiging ont vangen van het bericht uit Addis Abeba, dat de Italiaansche autoriteiten de diplomaten hebben medegedeeld, dat zij in de toekomst als iets meer kunnen worden beschouwd dan vreemdelingen, welke gerespecteerd moeten worden. De Italiaansche bladen zijn volkomen ge wijd aan de stichting van het nieuwe Ita liaansche, fascistische imperium, meldt het A.N.P. Met geweldige lettertypes drukken zij hun verslagen en beschouwingen over het ontstaan van het nieuwe wereldrijk af. Het nieuwe fascistische rijk, zoo schrijft de Cor- riere Delia Sera, rust. evenals het eerste Ro- mensche rijk op de granieten zuilen van de eenheid en de kracht der Italiaansche ge voelens en van den Italiaanschen wil. Na 15 eeuwen wordt Rome weer het levenscentrum van een wereldorganisme. Rome hervat zijn wereldzending. De andere bladen wijze er o.m. op. dat de Italiaansche strijdkrachten ter zee. te land en in de lucht de veiligste waarborg vormen voor de toekomst van. het Imperium, dat den kinderen van Italië het dagelijksch brood waarborgt. Wat tot dusverre onbereik baar scheen is thans schitterend en onver woestbare werkelijkheid geworden. De door het Italiaansche volk afgelegde eed is een eed van vrede, maar voor wie het hinderpalen in den weg zou willen leg gen. beteekent hij een oorlogseed. De Zaterdagavond door Mussolini gehou den toespraak is ook in Asmara en Addis Abeba, benevens in alle belangrijke plaatsen der kolonie per radio verspreid. De woorden van den duce wekten bij de toehoorders grooten geestdrift. Nog lang na de uitzen ding trokken groepen onder het zingen van vaderlandsche liederen door de straten. Spanje. Azana gekozen tot president der republiek. Azana. Minister-president Azana is met 754 van de 846 stemmen gekozen tot president van de Spaansche repu bliek. Lerroux. Lago Caballero en Primo de Ri vera behaalden ieder een stem. terwijl op Gonzalez Pena twee stemmen werden uitge bracht. Alle andere stemmen waren blanco. Azana heeft zijn, hem door een commissie van de Kamer medegedeelde benoeming aan vaard en Zondagmiddag na een korte mi nisterraadszitting president ad interim Mar tinez. Barrios, zijn aftreden als premier me degedeeld. Barrios belastte daarop den oudsten minis ter, minister van buitenlandsche zaken Bar- cia met de leiding' van het thans aan het be wind zijnde kabinet. Barcia heeft in verband met zijn benoeming verklaard, dat hij tevens de portefeuille van buitenlandsche zaken on der zijn beheer zal houden en dat alle mi nisters in functie zouden blijven. Zoodra Azana het presidentschap der republiek op zich zal hebben genomen, zal het kabinet Barcia dan zijn ontslag aanbieden. Japan. Doodvonnis in de moordzaak- Nagata. De krijgsraad heeft kolonel Aizawa, die 12 Augustus 1935 generaal Nagata vermoordde, ter dood veroordeeld. Aizawa is in hooger be roep gegaan. Frankrijk, Blum spreekt zich tegen devaluatie uit. Zondagmiddag heeft de leider van de SFIO Leon Blum een rede gehouden in het congres dezer partij. Blum zeide hierin te verlangen, dat de communisten en de vak- vereenigingen aan zijn regeering zullen deel nemen, De nieuwe regeering zal Frankrijk onkwetsbaar maken voor het Fascisme, zei spreker. In de buitenlandsche politiek zal hij trach ten het vertrouwen in het pacifistische Euro pa in haar zelf te herstellen door het vormen van een internationale solidariteit, gebaseerd op de niet te scheiden ideeën van wederkee- rigen bijstand en progressieve ontwapening. Blum verklaarde verder tegenstander van devaluatie te zijn en keerde zich tegen de speculanten, die trachtten vrees te verwek ken. Hij wilde de jeugd weer vertrouwen in boezemen in den strijd tegen de ellende. Het is van belang, dat een land een gezonden financieelen toestand moet hebben. „Onze onderneming veronderstelt het vertrouwen van het land en niet van de huurlingeri. We zullen een methodisch, uitgebreid plan tot uitvoering van openbare werken doen aan nemen. Tegen niemand zullen we hartdra- gende repressailles nemen". Engeland. Geschut op mailschepen. Uit een gepubliceerd Witboek blijkt, dat de schepen van de CunardWhite Star-lijn, die de post vervoeren, op kosten van de admirali teit zullen worden ingericht om kanonnen van 6 inch te voeren. In het Witboek worden verschillende an dere maatregelen genoemd, om een grootere coördinatie te verzekeren tusschen de oor logsvloot en de koopvaardijvloot wat betreft seinen, verspreiding van berichten met be trekking tot de oorlogsvloot en het bezigen van ex-marinemannen voor de bemanning der koopvaardijschepen. (Reuter) De Italianen bezetten Harrar. Stad heeft zwaar onder de plunderingen geleden. Officieel wordt te Rome volgens Reuter medegedeeld, dat Harrar door de Italiaansche troepen is bezet. Op het oogenblik dat de troepen Harrar binnenrukten vlogen 35 vliegtuigen over de stad. Alle openbare gebouwen werden onmid dellijk bezet. De Abessynische krijgers hebben de stad gedurende drie dagen geplunderd en de stad heeft nog meer geleden dan Addis Abeba. Van de huizen is niet veel meer over dan een rookende puinhoop. Het Rritsche con- soluut is het eenige gebouw, dat nog overeind staat. Het is zwaar verstrekt en diende tot schuilplaats voor eenige honderden vluchte lingen. De Italianen hebben zich thans meester gemaakt van drie stukken veldgeschut van de Abessyniërs. waarmede het totaal aantal buit gemaakte kanonnen in den slag in Ogaden tot 25 is gestegen. Ook onlusten te Diredawa. Abessynische soldaten, die uit Harrar waren teruggetrokken, hebben ernstige onlusten te Diredawa veroorzaakt. De troepen begonnen te plunderen, doch de Fransche Senegalsol- daten, die in de stad aanwezig zijn, dreven de plunderaars terug. Zij zouden vele aanvallers ;edood hebben. De verliezen der Senegaleezen waren onbeteekenend. Van officieele zijde wordt vernomen, dat Zaterdag een Italiaansche kolonne onder be vel van generaal Navarre, die van Harrar was opgerukt, Diredawa aan den spoorweg Addis AbebaDjiboeti heeft bezet. Italiaansche troepen ontmoeten elkaar. De Italiaansche troepen van Noordelijk en Zuidelijk front hebben elkaar Zaterdag ont moet te Diredawa. Een bataljon van het 46e regiment artillerie is van Addis Abeba komend daar aangekomen, en werd ontvangen door een bataljon van het 221ste legioen zwart- hemden. Neutrale staten nemen een afwachtende houding aan. Uit Genève: De vertegenwoordigers der neutrale mo gendheden hebben hun beraadslagingen over de richtlijnen der toekomstige Volkenbonds- politiek Zondagavond voorloopig beëindigd. In een communiqué wordt verklaard, dat de neutralen ook in den tegenwoordigen toestand aan den Volkenbond blijven vasthouden en tegelijkertijd wijzen op de hervormingsbe hoeften. Wat. den aard dezer hervormingen aangaat hebben verschillende meeningen zich doen gelden, zoodat het niet mogelijk was tot een uniforme formule te komen. Het zelfde wordt geconstateerd ten aanzien van het probleem der sancties. De door Italië af gekondigde annexatie van Abessynië heeft de houding van diegenen, die op dit oogenblik geen formeele concessies jegens Italië zou den willen zien, hardnekkiger gemaakt. Men heeft besloten in de Abessynische aangele genheid een afwachtende houding aan te ne men. Het Duitsche nieuwsbureau meldt, dat de vertegenwoordigers der vier Scandinavische landen en Nederland in September heteij Zweden, hetzij Nederland als lid van den Volken- bondsraad willen voorstellen. Minister Eden heeft Zondag een onderhoud ehad met den Nederlandschen minister van buitenlandsche zaken. jhr. de Graeff, als mede mei Roestoe Aras. met den gevolmach tigd minister van Frankrijk Massigli en met de Madariaga. tr ff De Britsche vragenlijst aan Duitschland. (Van onzen correspondent). LONDEN. 10 Mei. De vragen, welke de Britsche regeering aan Berlijn heeft gesteld, komen overeen met de verwachting en met de voorspelling. Voor spelling was in dit geval niet moeilijk. Men kon voorzien welke punten in het bijzonder om nadere verklaring vroegen en ophelde ring verlangden. Wat men niet had voorzien is dat het document niet zoo zeer een vra genlijst is als een commentaar op en een bespreking van de Duitsche vredesvoorstel len. De toon van het stuk is zeer vriend schappelijk en hoffelijk; maar vriendschap pelijkheid en hoffelijkheid hebben de scherp te van het commentaar en de rechtstreeksciv heid der vragen niet verzwakt. In het vast stellen van de kwesties waar het voorloopig om gaat (andere kwesties waar het om gaat zijn uitgesteld) is de nota veel dwingender dan beschouwingen vooraf hadden willen doen gelooven en ook veel dwingender dan Berli.jn dat tevoren op het gemoedelijk karakter van de vragenlijst nadruk had ge legd en de beteekenis er van bij voorbaat had verkleind lief kan zijn. Niet het ver langen de openbare aandacht in Engeland van de pijnlijke Abessynische kwestie af te leiden (zooals Duitsche bladen zeggen) maar het verlangen misleidende voorstellingen over de vragenlijst, door de Wilhelmstrasse geïnspireerd, uit den weg te ruimen, heeft de Britsche regeering doen besluiten het do cument terstond aan de openbaarheid prijs te geven. In Berlijn was te kennen gegeven dat de vragenlijst zich niet inliet met de kwestie van gelijkwaardigheid of met die van veranderingen in nationaal gebied. Maar dit zijn juist de twee kwesties die in de vragen lijst den voorrang hebben gekregen; ze tre den er telkens in naar voren, hetzij in recht- streeksche vragen, hetzij bij afleiding. En geland vraagt niet direct: In welke gevallen acht Duitschland een verdrag bindend? Maar het praat over de kwestie, herinnert er aan dat de meeste verdragen, die den huidigen territorialen toestand in Europa hebben ge schapen, „gedicteerde" verdragen zijn die Duitschland blijkbaar niet erkent. Engeland stelt vast dat geen onderhandelingen voor een Europeesche regeling kunnen beginnen indien men niet te voren weet wat voor Duitschland in de toekomst een bindend ver drag zal uitmaken. Hierin ligt een uitnoodi- ging aan Duitschland zich nader te verkla ren. Het document bevat veel van deze uit- noodigingen (iri plaats van verzoeken om antwoorden op directe vragen). Het woord „gelijkheid" wordt in het docu ment niet gebruikt. In plaats daarvan stelt het vast dat men, voordat onderhandelingen kunnen beginnen, moet weten of Duitsch land voornemens is den bestaanden territo rialen en politieken toestand te erkennen, een toestand die aan Polen, Tsjecho-Slova- kije. Dantzig en Oostenrijk hun huidigen status heeft gegeven. Bij het leveren van dit commentaar denkt Engeland aan Duitsche „gelijkheid" of „gelijkwaardigheid" en vraagt het zich af of deze beweerde toestand thans aanwezig is nu Duitschland gewapend is, nu het geen oorlogssehadevergoeding me ei' behoeft te betalen, nu het Rijnland door zijn militairen is bezet. De nadere verklaring die wordt verlangd is of Duitschland al of niet genoeg heeft ontvangen voor zijn opvatting van „gelijkheid van status". Zoo het nog niet tevreden is zou het zich alleen meer kunnen verzekeren door de wereld voor nieu we voldongen feiten te stellen, die dan, voor zoo ver men kan nagaan, onvereenigbaar zouden zijn met den bestaanden politieken en territorialen toestand van Europa. Het Duitsche vredesplan maakt onderscheid tus schen het Duitsche volk en de Duitsche na tie. De laatste omvat blijkbaar de Duitschers van Tsjecho-Slovakije, Oostenrijk en andere landen in den omtrek van Duitschland. Er zijn al vertegenwoordigers van Oostenrijk- sche en Tsjecho-Slovakijsche Duitschers in den Rijksdag, die dus als vertegenwoordi gend lichaam Groot-Duitschland weerspie gelt. De Rijksdag heeft weliswaar geen be- stuursbeteekenis, maar als symbool van Pan- Germanisme kan men zijn geestelijke betee kenis nauwelijks overschatten. Het Britsch document doet den geadresseerde voelen dat een dergelijke conceptie niet kan worden ge handhaafd indien men het ernstig meent met een vreedzame regeling van de Europee sche samenleving. Tot deze enkele punten in verband met een vragenlijst, waarvan de algemeene inhoud den lezer bekend zal zijn, kunnen wij ons bepalen. Zooals gezegd, het document is meer een nota waarin punten worden aangeroerd dan een lijst, van vragen. Het vragen- en ant- woordenspel zal gaan tusschen den Brit- schen gezant in Berlijn en de vertegenwoor digers van de Duitsche regeering. De Brit sche gezant zal een zware taak hebben, ten- Izij Herr Hitler heeft besloten de wereld niet meer voor voldongen feiten te stellen. Indien hij dat niet heeft besloten zal het moeilijk zijn voor Engeland de nauwkeurige antwoor den te krijgen die het verlangt. Men stelt vast dat in het Britsch docu ment geen Duitsch Rijnlandgebaar (waarom Britsche staatslieden de laatste maanden hebben gesmeekt) meer wordt verlangd als middel om een gunstiger atmosfeer te schep pen voor de poging tot Fransch-Duitsche verbroedering. De Rijnlandbezetting is on herroepelijke historie geworden en Engeland wil verder geen tijd verliezen in zijn poging, de basis te leggen voor algemeene onderhan delingen. Maar de Fransche opvatting, dat er geen sprake kan zijn van verzoening zoo lang Duitschland niet heeft beloofd geen fortenlinies te bouwen in het Rijnland, is tot heden niet herroepen. Men mag echter ver wachten dat Frankrijk de opvatting graag zal prijsgeven indien Duitschland in zijn antwoorden zich voldaan toont over zijn po sitie van gelijkheden den Europeeschen poli tieken en territorialen toestand aanvaardt tegelijk met het Covenant van den Volken bond, waarvan hét weer lid wil worden. Veel menschen hier stellen geen vertrou wen in Hitier en blijven betoogen dat. zijn woord geen beteekenis heeft. Maar indien men het niet op de proef stelt blijft er niets anders over dan een poging, vereende krach ten te stellen tegenover Duitschland, een po ging die kan mislukken en die daarenboven een Europeesche ontbranding' ten gevolge moet hebben. Misschien Is de ontbranding toch niet te vermijden, maar de Britsche vra genlijst is een poging tot vermijding. A. K. VAN R. Ernstige ongeregeldheden te Saloniki. Botsingen tusschen stakers en gendarmerie eisehen 20 dooden en talrijke gewonden. Zaterdag is het te Saloniki tusschen sta kers en gendai-merie tot ernstige botsingen gekomen. Naar uit Athene gemeld wordt zijn bij de onlusten 20 personen gedood en 152 gewond, waarvan 32 ernstig. De onlusten zijn ontstaan door dat de ta baksarbeiders hun eisehen inzake loonsver- hooging niet zagen ingewilligd door de werk gevers. De autoriteiten schijnen thans den toestand in handen te hebben, 4 torpedo jagers zijn te Saloniki aangekomen. De staking heeft zich ontwikkeld tot een algemeene staking van 24 uur, die voor alle werklieden in geheel Griekenland werd af gekondigd. Zondagmorgen is de ministerraad bijeen gekomen en deze besloot niet toe te stemmen in de eisehen van de stakers welke waren: 1 vervanging van den gouverneur van Ma cedonië en den commandant van de gen darmerie. 2 annuleering van het mobilisatie-decreet van de arbeiders van spoor- en tramwegen. 3. vrijlating van alle gearresteerde stakers. Volgens de bij het Atheensche persagent schap uit Saloniki ontvangen berichten, schijnt daar Zondag een zekere ontspanning te zijn ingetreden. De orde is er in den loop van vandaag op geen enkele wijze verstoord. De bijzettingsplechtigheden van de slachtof fers hebben een rustig verloop gehad. PROERAMMA ONZE DACELIJKSCHE KADERVERTELLING. Thijs staat nu al een heelen tijd aan den muur geketend en hij wordt nu toch werkelijk bang. Hij had nog nooit zoo weinig hoop op redding gehad. Terwijl hij hierover staat na te denken hoort hij voetstappen. „O, hemel," denkt Thijs, „daar komen ze al aan." Maar om den hoek verschijnt een klein dwergje en Thijs ziet dadelijk, dat dit niet zoo'n slechte dwerg is. Hij heeft een vriendelijk gezicht en in zijn hand draagt hij een fluit. Verwonderd blijft het mannetje staan en vraagt aan Thijs: „Sta jij hier geketend? Wat heb je gedaan? Dat spijt mij toch heel erg, hoor," DINSDAG 12 MEI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Boys 1.Gram.pl. 1.20 KRO-Orkest. 2.Vrouwenuur. 3.— Gram.pl. 3.10 KRO-Melodisten. 4.KRO- Orkest en Gram.pl. 6.10 KRO-Boys 7.Be richten. 7.15 Causerie De gasoorlog". 7.35 Sportpraatje. 8.Berichten. Gram.pl. 8.20 Paul Godwin's orkest. 9.Gram.pl. 9.15 Concert m.m.v. solisten. Maastrichtsche Orat. Vereen, en het Sted. Orkest van Maas tricht. 10.Gram.pl. 10.15 P. Godwin's or kest. (Om 10.30 Berichten). 11.00—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. AVRO-Uitzending. 8.Gram.pl. 9.Ensemble Rentmeester. 10.Morgenwijding Gram.pl. 10.30 Vervolg ensemble. 11.Huish. wenken. 11.30 Orgel en zang. 12.30 Omroeporkest en Gram.pl. 1.45 Gram.pl. 2.— Omroeporkest. 3.Kniples. 4.— Pianorecital. 4.30 Kinderkoorzang. 5.— Voor de kinderen. 5.30 Omroeporkest. 7.— Voor de kinderen. 7.05 Pianorecital. 7.30 Gram.pl. 7.45 Toeristenpraatje 8.Berichten 8.10 'Revue-programma m.m.v. solisten en Kovacs Lajos orkest. 9.30 Gram.pl. 9.45 Omroepor kest en solist. 10.25 Schaakles. 11.Berich ten. 11.1012.— Dansmuziek. DROITWICH. 1500 M. 10.2010.50 Orgelspel. 11.10Kwintetcon cert en zang. 11.50 BBC-Midland-orkest en zang. 12.501.20 Gram.pl. 2.102.55 Sextet concert. 3.20 Causerie .This and that". 3.40 Strijkkwartet en zang. 4.35 A. Campoli's orkest. 5.20 Berichten. 5.50 Cembalorecital. 6.15 Fransche les. 6.50 Koloniale causerie. 7.20 Pianorecital, 7.50 Populair concert. 8.50 Be richten. 9.20 Kapt. James Griffiths: Life at sea. 9.40 BBC-orkest en viool. 10.35—11.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 6.20 en 7.20 Gram.pl. 10.20 Orkestconcert. I.50 Gram.pl. 4 50 Orkestconcert. 8.05 Zang. 10.0511.35 Dansmuziek en populair concert. KEULEN, 456 M. 5.50 en 11.20 Orkestconcert. 12.35 Leipz. Symphonie-orkest. 1.35 Omroep-Schrammel- ensemble en solisten. 4,20 Dansmuziek. 5,20 dito. 6.20 Kwintetconcert. 7.30 Omroeporkest en tooneelensemble. 8.35 Omroepkleinorkest 'tot 9.20). BRUSSEL, 322 M.' II.20 Gram.pl. 11.50 Salonorkest. 12.50-12.10 Gram.pl. 4.20 Salonorkest. 5.50 en 6.20 Gram. ui. 7.20 Omroeporkest en Gram.pl 9.30—10.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 11.20 Gram.pl. 11.50 Licht orkest. 12.50— 1.20 Gram.pl. 4.20 Dansmuziek. 5.35 Gram.pl. 550 Harp-recital. 7.20 Revue-uitzending, 3.35 Licht orkest. 9.30—10.15 Gram.nl. DFTTTSCHT,ANDSFNDFR, 1571 M. 7.30 Dansmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Fagot- en cellorecital, 10.05 Weerbericht. 10.20—11.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6