H.D. VERTELLING Zenuwpijnen overal? AKKERTJES ROEIEN ZEILEN CRICKET Cricket in Engeland. HET MYSTERIE VAN MOAT HOUSE. De Bridge-drive van de A.V.R. 0. MA'XNDK'G 11 MEI '1936 H X A R E E M'S D A" G B E A D' Een doodgewone inbraak. door GUUS BETLEM Jr. Rrrrrrt! Rrrrrt! Inspecteur van Duin nam den hoorn van het toestel. Hallo, jamet wieO, juist, met mijnheer Boersma van Villa Hoo- geduineen inbraak, zegt ujawel met vijf minuten ben ik bij u Onmiddellijk spoedde inspecteur van Duin zich naar het bewuste huis. waar hij aan belde en hem werd opengedaan door jong. eenvoudig dienstmeisje, dat den inspecteur onmiddellijk in de kamer van den heer Boersma liet. Tot zijn verwondering echter vond hij hier twee heeren. Wie van de heeren.begon van Duin. maar reeds trad één van hen hem tegemoet en stelde zich voor als Boersma. Mag ik u meteen even in kennis bren gen met mijn zwager. Heringainspecteur van Duin en na deze korte voorstelling vervolgde Boersma. ter verduidelijking: m'n zwager logeert een tiental dagen bij ons. Hij is onlangs uit Indië overgekomen, en aangezien hij u van deze heele zaak meer kan vertellen dan ik, achtte het beter, dat hij mede aanwezig was. Natuurlijk, natuurlijk, antwoordde van Duin, maar misschien wilt u mij dan nu even de feiten meedeelen, voor zoover die bekend zijn, mijnheer Heringa. Och. sprak deze met een aangename, warme stem, mijn zwager is beter met de toestanden hier op de hoogte dan ik en is een veel vlotter prater, dus misschien wil hij die taak even van me overnemenik heb hem vanochtend aan het ontbijt reeds alles verteld, en vind het niet zoo prettig dat nog eens te moeten herhalen. O. maar natuurlijk, Henri, antwoordde hier Boersma, en vervolgde dan. zich tot den inspecteur wendend: Kijkt tl eens, de feiten zijn als volgt: Het zal ongeveer middernacht geweest zijn, toen mijn vrouw, m'n zwager en ik naar onze kamers gingen. U moet weten, mijn zwager logeert momen teel alléén bij ons, daar zijn vrouw in Indië vertoeft en hij slechts voor zaken eenigen tijd in Holland is. Derhalve is er steeds veel te bepraten, vooral omdat m'n zwager over dag nogal bezet is, en zoodoende wordt het dan wel eens laat 's avonds. Enfin ook gis teren dus. Nu slapen wij aan den achter kant van het huis. Heringa op de logeer kamer. dat is voor. Om 'n uur of drie. niet waar Henri? hoorde hij plotseling gerucht beneden. Nu zijn Indische menschen wel eens meer van deze sluippartijen in den nacht gewoon, dus Henri, pardon m'n zwa ger, springt z'n bed uit en gaat zachtjes naar beneden, om te zien, wat er aan de hand is. Meteen, dat hij de dein- van de voor kamer opendoet, ziet hij een man, met een zak op z'n rug uit het raam verdwijnen en over het grint het hazenpad kiezen. En u zelf hebt hiervan niets gehoord? onderbrak hier de inspecteur. Nee. zooals gezegd, wij slapen achter en ook de dienstbode. Er is naar mijn idee niets geheimzinnigs aan dit geval. Eenvoudig een doodgewone inbraak, anders niet! Maar, laat ik verder gaan. M'n zwager heeft ge«- tracht den vent nog te achtervolgen, maar vruchteloos. Hij verdween in het bosch hier vlak achter, en daar is het voor een vreemde bijna hopeloos zoeken. En wat is er gestolen? Het beste, wat we hebben. Al het zilver om te beginnen, eenige waardevolle Chinee- zen vazen, wat gouden sieraden, een origi neel en prachtig schilderijtjegewoon van den muur genomen nota beneen verder wat los geld. dat in mijn schrijftafel lagongeveer een honderd of drie De inbreker is dus in elk geval een kenner, dat staat vast. sprak de inspecteur terwijl hij eenige notities maakte. Mag ik even de kamer onderzoeken? informeerde hij na een oogenblik. Maar, natuurlijk. U bent volkomen vrij om te doen wat u goed dunkt, was het vrien delijke antwoord. Geen sporen natuurlijk, vervolgde na een ernstig onderzoek de inspecteur niets! Enfin, welke moderne inbreker trouwens laat nu nog sporen achter in dezen tijd, niet waar? Mijne heeren. ik hoop u spoedig meer te kunnen berichten, maar voorloopig lijkt de zaak mij nogal duister. Wel Reggie, vroeg Inspecteur van Duin eenige dagen later aan zijn particuliere se cretaresse. die op zijn vraag van haar schrijf werk opkeek wat denk jij van die in braak op villa Hoogeduin? Nou, ik zou zeggen, een doodgewone in braak inspecteur! Wel, Reggie, ik zou zeggen, dan zit je d'r doodgewoon naast! Want 't. is in den dood niet doodgewoon! We hebben het bosch afgezocht, geen enkel spoor! We hebben de kamers doorzocht, geen spoor! Natuurlijk ik weet het wel. iedere inbreker tegenwoordig is een vakman, zeker, maareenig spoor moet er toch altijd zijn, endat is"er ook Reggie, dat is er ooken inspecteur van Duin wreef zich vergenoegd in de handen. Dus u hebt een vermoeden? vroeg Reg gie met vrouwelijke nieuwsgierigheid Een vermoeden spreekt men nooit uit, Reggie en zeker niet, als men bij de politie Dat dienstmeisje is pas twee weken in dienst van mijnheer Boersma, nietwaar? vischte de secretaresse handig. Volkomen, juist, kind. dat hebben de Van die verschietende pijnen, dan hier, dan daar? Ze blijven weg met één of twee van die Volgens recept van Apotheker Dumontt AKKER.CACHETS (Adv. ingez. Med.) rapporten tenminste uitgewezen. Een meisje uit een goed. beschaafd milieu, dat door de tijdsomstandigheden sterk achteruit gegaan is. Twee broers van twintig en drie-en-twin tig. vader overleden. De eene broer oppas send, de andere niet! Reeds tweemaal met de politie in aanraking geweest wegens klei ne vergrijpen. Ziedaar alles. En bent u al bij dien broer geweest? Ja, Reggie. En nu zal ik je iets vertellen, wat je nog niet weet! Die broeris ge signaleerd, 's nachts om half drie, met een zak onder zijn arm. Een leege zak. Reggie! In de buurt van het bosch vlak achter het huis van Boersma. Dat leidt natuurlijk tot een arrestatie? Dat heeft er al toe geleid. Reggie! Reggie sprong op! Dus. hij is al geknipt? Nou. wat zit u mij dan nog te plagen. Dan is de zaak toch afgeloopen! Kan ik het dos sier Boersma dus al afleggen? Ik zou er nog even mee wachten. Ik ben buitengewoon verlangend naar een tele gram Een telegram? Wat een onzin! U zoekt nou ook letterlijk overal wat achter. Mij dunkt, 't zoo klaar als een klontje. De man is geknipt, heeft misschien zelfs al bekend (Boersma schudde van neen), enfin.... dan zal het in elk geval niet lang duren. Er is dus niets meer uit te zoeken. Nee. heusch, u drijft uw speurzin wel wat ver! En met een hoofdschuddend gebaar zette ze zich achter de machine. Wel. wel, lachte van Duin, mijn wijze secretaresse Den volgenden dag kwam het telegram, en vijf minuten later zat Boersma op het kan toor van den inspecteur. En. vroeg hij met een ongeloovig lachje den da der "reeds opgespoord? Ja. mijnheer Boersma. antwoordde van Duin rustig. misschien wilt u even luiste ren. en zich tot zijn secretaresse wendend, en jij ook Reggie. Je kunt altijd nog wel wat leeren van zoon doodgewone inbraak! Er is gearresteerd een jongeman, de broer van uw dienstmeisje, die in den nacht van den diefstal gesignaleerd is achter uw huis om half drie met een leegen zak onder den arm. Boersma sprong op! -Wel allemachtig, kreet hij, -op staanden voet zal ik haar ontslaan Wacht u nog even, antwoordde van Duin rustig. want deze jongeman is de daderniet! H ijwas daar aanwezig, inder daad. maar. om te stroopen. wat tusschen haakjes, natumlijk ook strafbaar is! Maar... eh.... a propos, mijnheer Boersma, mag ik u eens een vraag doen? Kende u. voor hij bij u kwam logeeren, den man van uw zus ter? Boersma keek hem aan sprakeloos! Kennen? Neeeh, nee! Zij is in In dië met hem getrouwd, dus wij kennen hem nog niet. maar. vervolgde hij wat driftig, wat heeft dat nu met mijn inbraak te ma ken? Meer dan u denkt! Ziet u eens, en in specteur van Duin overhandigde Boersma' thans een telegram. Ook Reggie keek ge- intresseerd. Het telegram, lispelde ze. Juist, het telegram, sprak van Duin. Wacht, ik zal het u even voorlezen, want u doet wat zenuwachtig. Luister: Ben met echtgenoote te Weltevreden. Heringa! Sprakeloos staarde Boersma den inspec teur aan. Dusstamelde hij'. dus. Dus hebt u gastvrijheid verleend aan een minder gunstig bekend staand sujet, welke wellicht eenige gelijkenis vertoont met uw werkelijken zwager, welke laatste, zooals ons uit het telegram blijkt, rustig in Indië zit en van den prins geen kwaad weet, In- tusschen hebben wij ons, bij ontvangst van dit telegram reeds verzekerd van dit heer schap, dat wil zeggen dan natuurlijk, uw pseudo-zwager, welke inderdaad vandaag weer voor zaken te Amsterdam vertoefde< Maardat is ongeloofelijk. meende thans Reggie zachtjes te moeten opmerken. Hoe bent u daar in 's hemelsnaam achter gekomen? Alles duidde toch op een doodge wone inbraak! Alles ja. antwoordde de inspecteur, op een kleinigheid na. Je weet, iedere mis dadiger vergeet wat. dat is een vaststaand feit. Als je dat nu maar begint op te snor ren, heb je de rest betrekkelijk guw. En dat was? vroeg ook Boersma thans met ongeveinsde belangstelling. Dat hij u de zaakaan het ontbijt pas vertelde! Want werkelijk, een groote partij zilver, goud, een schilderstuk van groo te waarde en driehonderd gulden, is wel de moeite waard een familie in den nacht even wakker te maken. Zelfs voor een Indisch man. Je kunt intusschen het dossier Boersma nu opleggen, Reggie! Eèn film van twee romans. De romans Wells Fargo" en „Heil and High Water" zullen door Paramoutn tot één sce nario worden gecombineerd. De film, die den naam van „Wells Fargo" zal dragen, zal Gary Cooper en Fred. Mac Murray in de hoofdrollen hebben. „Het Spaarne" heeft zijn jaarlijksche clubtocht gehouden. Ofschoon de Roei- en Zeilvereenïging „Het Spaarne" het seizoen reeds heeft geopend met twee overwinningen bij de roeiwedstrijden der Cadettenroeivereeniging in Breda, heeft het de opening van het roeiseizoen als elk jaar met een „openingstocht" gevierd. Zondagmorgen heerschte er groote drukte op het clubgebouw van de vereeniging aan het Maritzplein in Heemstede. Tal van booten werden uit de loods gebracht en met vlaggen opgetuigd. Om onge veer elf uur vertrokken veertien booten, waar bij vier vieren, drie tweeën en een aantal wherries waren in de richting van de stad. Men volgde de gebruikelijke route door de Kamper-, Gasthuis- en Raamsingel naar de Leidsche Vaart, waardoor de veertien deelne mende booten met de vijftig deelnemenden het buitengoed van freule Barnaart in Voge lenzang bereikten, dat deze elk jaar voor een bezoek door de roeivereeniging openstelt. Op dit landgoed werd het twaalfuurtje gebruikt en een wandeling gemaakt. Om half vier ver trok men wreer om na een bezoek aan ..Graaf Floris" naar de „loods" terug te keeren. Des avonds werd in het clubgebouw nage- feest. Onderlinge oefenwedstrijden Haarl. Jachtclub. De onderlinge wedstrijden der Haarl. Jacht club werden Zaterdag en Zondag geëindigd. In totaal werden 8 wedstrijden gezeild. Aan de wedstrijden werd ook deelgenomen door leden van de R. en Z. V. „Het Spaarne". De uitslagen luiden Clubjollen: 1. R. Brusse 99 pt. Het Spaarne; 2. C. M. Westerman 77 pt. H. J. C.; 3. mej. P. de Roos 70 pt., Het Spaarne. 12-Voetsjollen A: 1. Windekind, H. Evers, H. J. C. 82 pt.; 2. Duimelot. H. v. Suylekom, H. J. C., 77 pt. 16 M2. klasse (Handicap): 1. Gebr. van Brugghen, H. J. C. 85 pt.; 2. P. Flemming, H. J. C. 79 pt.; 3. R. Mees, H. J. C. 52 pt. BUITEN DE COMPETITIE Rood en Wit-V. R. A. Rood en Wit heeft Zondag een vriendschap- p el ij ken wedstrijd tegen de Amsterdammers op het fraaie terrein van het Kennemer Ly ceum gespeeld. Beide elftallen waren zeer onvolledig: er viel niet veel goed cricket te genieten, behalve een buitengewoon mooie innings van 70 runs van den bekenden Amsterdamschen international W. Glerum, die met Ingeise (zeer mooi door R. Kramer in de slips gevangen voor 19) de innings voor V.R.A. opende en door snel scoren er het meeste toe bijdroeg, dat reeds met de lunch de stand voor zijn elftal 180 runs voor het verlies van zes wickets bedroeg. Ook Smit (35) legde er flink het hout op. Na de lunch was de Amsterdamsche innings spoedig geëindigd, nadat nog een veertigtal runs aan de score was toegevoegd. Bij de Haarlemsche bowlers trad Nordbeck, een jeugdig speler uit P.W. Enschedé, die in Haarlem studeert, op den voorgrond. De Rood en Wit innings bracht slechts ruim 100 runs op, waarbij alleen Kramer en Jhr. Elias een behoorlijke score wisten te maken. HAARL. CRICKETBOND. C. V. H. Ill—C. V. H. IV. Gewonnen door C-V.H. IV met 4 runs en 7 wickets. C.V.H. in bat eerst en men kan direct zien dat er nog niet veel geoefend was. waar door ook allen op 61 een beurt hebben ge had. H. v. Zuthem scoorde hiervan 11 en G- Bessem 10 runs. F. Seveke bowlde 0—10, A. v. Sa-ase 2—5. T. v. d. Sluys 2—26, F. Vogel sang 317 en L. Servaas 2—2. Het 4de liet beter batten zien. Het eerste wicket viel dan ook pas op 48, toen C. Louise een enorme vang deed, waardoor Seveke voor 16 kon vertrekken. Op 65 voor 't verlies van 3 wickets werd gestopt. J. Jacobs met 10 en F. Jacobs met 30 not out latende. Bowlingcijfers: J. Erdtsieck 0—15, G. van Langelaar 0—25, A. Eelman 1—12, F. Gussen- hoven 1—15. Zaterdag waren 14 counties in het veld'; de eerste dag leverde interessant cricket op. Middlesex faalde op R. E. S. Wyatt (5 v. 44). Na 477 werd het dank zij G. O. Allen (57x> 150, Warwick *147—3 (Hill 61). Surrey 229 (E. R. T. Holmes 79), Goddard 5 v. 76, tegen Gloucester 93—6. Yorkshire verloor tegen Essex Suteliffe en Barber voor 3 runs, doch Leyland kreeg steun van Mitchell en scoorde een schitterende 218 not out uit 367—6. De wedstrijd NottsSussex stond op een zeer hoog peil. Op sterk bowlen van Tate, Cornford en Parks scoorden Keeton en Harris 160 voor het eerste wicket. Notts 253—6. Hampshire speelt veel sterker dan in het vorige seizoen. Tegen Worcester werd 3629 gescoord en wederom waren het FEUILLETON Naar het Engelsch van ADELINE SERGEANT. (Nadruk verboden). 11) Nell keek hem aan. en besefte voor de eerste maal de ware beteekenis van de over eenkomst, die zij had aangegaan. „Maar", sprak zij op ontmoedigden toon, „bedoelt u daar dan mee, dat u mij hier wilt houden, zelfs als ik verlang naar mijn moe der en mijn zuster terug te gaan? U zult mij, naar ik veronderstel, toch niet tegen mijn wil hier houden?" Zij sprak half glimlachend om hem op zijn minst in staat te stellen beleefd te blijven; maar zoo spoedig zette mijnheer Lancaster zijn beleefdheid niet over boord. „U moet zich herinneren, juffrauw Dave- nant", antwoordde hij minzaam, „dat u hier bent voor mijn plezier, en niet voor het uwe". de captain R. H Moore (74) en C. G. A- Paris (83) die uitblonken. Northants 244 (K. C. Ja mes 88) tegen Lancashire 280. Derbyshire 457 tegen Oxford, waarvan Worthington een door 4 kansen ontsierde 174 en Smith 77. Somerset, een der zwakke counties scoorde niet minder dan 496 tegen de Britsch-Indiërs. Eerst op 138 viel het 1ste wicket. Gim'olett sloeg in het vorig jaar in 63 minuten een cen tury bijeen, doch toonde thans ook als ope ningsbat kwaliteiten te bezitten door in 3 uren 103 te scoren. Het was Zaterdag een drukte van belang bij de anders zoo rustige Sociëteit „De Ver eeniging". Naar volgorde van het binnen komen kreeg men de nummers en de letter van de groep waarin men speelde, zoodat het geheel van het toeval afhing, of men tegen goede of minder sterke spelers uitkwam. Hier door ontstonden natuurlijk grappige combi naties, waarbij zeer sterke spelers aan één tafel kwamen met een paar beginnelingen, die voor het eerst hun krachten inspanden. Weer geheel andere gezichten zag men hier. dan gewoonlijk op bridge drives, door dat ook spelers buiten clubverband hiermede konden spelen en op velen van hen zal het wel indruk hebben gemaakt, dat er zooveel aan een bridgewedstrijd vast zit. In Haarlem was geen zaal te vinden, die groot genoeg bleek om het overgroote aantal deelnemers te bergen en zoo waren behalve in de Socië teit. ook in een der zalen van Brinkmann ve len bezig om te trachten hun buurman down te krijgen. Levendig en kwiek liep Mi'. E. C. Goudsmit heen en weer van den Zijlweg naar de Groote Markt om overal met 't oog van den meester te kijken of alles wel orde lijk verliep en of de vele helpers hun taak wel aankonden. Maar bij 'n dergelijk uitnemende organisatie behoefde er geen angst te zijn voor stagnatie en zelfs "het feit. dat liefst acht onbeleefde paren zonder de minste ken nisgeving wegbleven, bracht geen noemens waardige moeilijkheden. De spelers in de sociëteit hadden wat meer ruimte dan hun collega's in Brinkmann. waar 't vroeg in den middag tropisch warm was. Maar blijmoedig speelde men verder, zich van de warmte ternauwernood bewust, tenzij dan in de pauzes tusschen de spellen en toen kon de warmte wel eens veroorzaakt zijn door het vuur der discussies! Voor den aanvang van het spel werd een woord van welkom gesproken door den voor zitter van de AVRO, waarna onder applaus van de aanwezigen, Mr. E. C. Goudsmit het woord nam en de wedstrijdregels uiteenzette Al spoedig werden toen de kaarten gedeeld en min of meer nerveus werden de eerste biedingen afgevuurd. Het was allergenoege- lijkst om achter de tafeltjes te staan en eens te bekijken hoever de leerlingen van den radio-cursus al waren gevorderd. Zoo nu en dan zaten de beginnelingen leelijk met de handen in het haar en er waren gevallen, waar ze graag hun boekje eens op zouden hebben nageslagen. Anderen weer speelden Goudsmit met fantasie", dat wil zeggen, dat ze zoo'n beetje hun tricks telden maar steeds weer voor de verleiding bezweken als ze zoo'n ..dot van een kaart" hadden, wel zonder de vereischte tricks, maar zés van een kleur! Het gevolg was natuurlijk, dat de partner nooit zeker was van het bod en dat er knus se verwikkelingen ontstonden. Maar alles in pais en vree. want er heerschte een buiten gewoon goede stemming die door niets was te verstoren. Vermakelijk was het, wanneer spelers van ver uiteenloopende capaciteit bij elkaar aan een tafel kwamen. Zoo stond ik toe te kijken bij een spel waarbij door Noord met twee klaveren werd geopend. Oost, een goed spe ler, zat lang te denken of hij een preemptive bod in schoppen zou doen met schoppen heer zesde en harten aas vrouw, maar hij overleg de dat wanneer Noord een trick in harten had. er wel eens een down kon zijn in een manchebod van Noord-Zuid. Had Noord daar entegen zijn tricks in de tops van ruiten en klaveren plus b v. schoppenaas, vrouw. boer. dan zou Oost te veel down gaan op een ge dubbeld schoppen contract, zelfs al was hij niet kwetsbaar. Hij paste dus, waarna Zuid twee ruiten bood. West had harten heer boer vijfde en schoppen aas vrouw tien vierde met ruitenaas. In de veronderstelling dat hij voor de sterke kaart zat en dus geen playing tricks had, paste hij. Noord bood drie klaveren, waarna Oost weer na ging denken en nu een preëmptive bod wel op zijn plaats vond. daar hij single- ton klaveren had en een manche, of zelfs slem voor Noord-Zuid mogelijk achtte, reke ning houdend met een abnormale verdeeling. gezien zijn eigen distributie. Zuid paste en West ging nu terecht twijfelen aan de juist heid van het openingsbod van Noord. Ge zien zijn schoppensteun en ruitenaas met een kleintje, benevens zijn hartenkaart kon hij Oost heel wat slagen aanbrengen en moest een manche zeker zijn als zijn veronderstel ling, dat Noord psychologisch met twee kla veren geopend had, juist was. Hij bood dus vier schoppen, waarop werd rondgepast en Oost niet kon nalaten zijn partner vernieti gend aan te kijken, een blik die al gauw over ging in een veelbeteekenend glimlachje naar Noord, toen de kaart open ging; een glim lach die overigens door Noord niet werd be grepen. Er werden vijf schoppen gemaakt en het bleek dat het openingsbod heelemaal niet psychologisch was bedoeld: Noord had alleen maar een ..kei" van een klaverenkaart, zeven stuks van aas heer en bij die zeven slagen rekende hij op één slag van zijn maat zoodat hij best twee klaveren kon spelen, waarom zou hij ze dus niet bieden? Na onze uitleggingen kreeg hij het warm en vond die „moderne biederij" een ingewik- IX. De nieuwe gezelschapsjuffrouw. Nell was den volgenden dag heelemaal in den put. Het leek haar toe dat ze zelfs met honderdvijftig pond per jaar, nog veel te slecht betaald werd. Hetgeen Lancaster had gesproken over geheimhouding en z'n uit drukkelijke verklaring om haar op Moat House te zullen houden, of zij wilde of niet, had haar den schi-ik om het hart doen slaan. Het kwam niet in haar op zich af te vra gen of hij wel gerechtigd was zoo te hande- Ten. Ze geloofde wettelijk en moreel verplicht, te zijn haar woord tegenover Lancaster ge stand te doen. ofschoon zij het document, dat Geoffrey voor haar opgesteld had, had geteekend, zonder precies te letten op de extra woordjes, die Lancaster er zoo handig aan toegevoegd had. Zij meende nu( dat zij zich hierdoor onbewust had overgegeven en verplicht was voor tenminste zes maanden op Moat House te blijven, belast met de zorg voor iemand, voor wie zij onnoemelijk veel medelijden, vermengd met een weinig vrees, voelde. Want de ziekte, waaraan Claire scheen te lijden, was toch inderdaad een soort geestes ziekte. Evenals vele anderen was zij bang voor krankzinnigen, en het idee alleen dat juffrouw Valery aan een soort verstandsver bijstering leed, maakte haar al uiterst ner- kelde geschiedenis, terwijl mevrouw een ta feltje verderop straalde van voldoening, want ze had het altijd wel gezegd dat hij niet aan dachtig genoeg luisterde! Zonderlinge scores konden op deze manier natuurlijk niet uitblijven en het was heele maal niet vreemd wanneer het eene paar aan een tafel ongeveer twee duizend punten haalde en een ander met hard zwoegen tevreden moest zijn met drie- of vierhonderd, wanneer de tegenpartij geen kans had gegeven op een kwetsbare dubbel van eenige downs. Een mooi spel was het volgende: Noord: Schoppen aas. 9, 5. 4; harten aas, 10, 8, 6. 3; ruiten 10. 7; klaveren h. 6. Oost: sch. v.. 8. 3; harten b.. 7. 5; ruiten h., 3: klaveren v., b.. 9, 5, 2. Zuid: sch. h., 7; ruiten a., v., b., 9, 6, 5, 4. 2; klaveren aas 4. 3. West: harten h., v., 9, 4, 2; klaveren 10, 8, 7; schoppen b., 10, 6, 2; ruiten 8. Op dit spel werden de meest uiteenloopende biedingen gedaan, b.v. 3 sans atout, vier sans atout, drie ruiten vijf ruiten en zeven ruiten! Het eenige paar dat groot slem ruiten bood, was de heer en mevrouw Steenberghen Zuid moest het spel openen en bood 1 ruiten. Mevrouw Steenberghen vond haar spel te sterk voor drie ruiten, achtte een twee-ruitenbod misleidend en besloot tot 1 ruiten. Oost bood 1 harten, waarop Zuid 1 sans atout bood. West paste en Zuid gaf een manche forcing door twee harten te bieden. Noord bood drie sans atout (twee sans atout zou zwakte zijn. drie sans atout geeft de dubbele hartendekking aan met zijtricks). Zuid bood vier sans atout. Noord vijf sans atout, waarna van Zuid zes ruiten volgde. Noord overwoog dat Zuid geen of hoogstens één harten had, anders was na het manche-signaal geen slemsignaal gege ven (4 s a.) bovendien moest de ruitenkaart wel heel lang zijn om slemmogelijkheid te kunnen bieden, daarbij komt dat de klaveren- kaart geen gevaar leverde en dat hij bij Zuid toch minstens een schoppencontrole in de tweede ronde mocht verwachten. Hij achtte groot slem safe en bood het. Door de (slechte ruitenuitkomst van West was het spel voor het neerleggen, trouwens iedere andere uitkomst geeft hetzelfde resultaat daar ruitenheer altijd uitgesneden wordt. De eerste prijswinnaars hebben het recht om op Zondag 17 Mei te spelen in de demi finale te Amsterdam, de eerste prijswinnaars op dien wedstrijd spelen in de finale mee op Zondag 24 Mei. De uitslagen waren als volgt: A on. Ie 69 hr. en mevr. J. J. v. Steenbergen, 2e 68 hr. en mevr. I. de Jong. A ev. Ie 39 hr A. L. J. de VriesL. C. Kalff, 2e 32 hr en mevr. C. Kat. B on. Ie 29 hr. Ir. G. O. J. v. Ditzhuyzen. hr. E. Lefevre. 2e 4 hr. J. H. Roelofszmevr. v. Ditzhuizen. B ev. Ie 80 hr. P. M. v. Braningen. Ir. D. H. G. Brethouwer. 2e 12 dames J. Stoutenbeek. C on. Ie 85 mej. A. Alzashr. W. Buers, 2e 26 hr. R. AllonA. Hovestad Bakker. C ev. Ie 84 mevr. Berkhouwer, Ben Kuijper, 2e 7 hr. en mevr. Lind. D on. Ie 76 hr. W. F. Poel—H. E. K. Ezerman, 2e 15 mevr. v. d. Bosch v d. Berg, mevr. v. PraagBarendsz. D ev. Ie 72 hr. W. J. P. Schalken, mevr. Spruyt, 2e 90 mevr. ter Gast, mevr. Wieringa. E on. Ie 52 hr. F. v. d. BoschJ. C. Verheul, 2e 37 J. F. RoestH. Dinkelman. E ev. Ie 14 J. H. Th. v. Hooff Jr.A. J. M. Hooff, 2e 78 A. GrootegoedG. Kroone. F on. Ie 1 J. StreepB. Broekman, 2e 13 J. H. Th. v. Hooff Sr.—F. A. de Vries. F. ev. Ie 79 E. E. Benjaminmevr. Velle- manPinto. 2e 92 J. KrouwelsA. Bosse. H on. Ie 32 K. F. H. Maas Jr., J. E. Maas Felician, 2e 42 mevr. M. E. v. Steenwijk, mevr. E. Hoomans. H ev. Ie 34 mevr. J. Th. C. Mühlschlegel Smit, Iz. v. Campen, 2e 31 heeren Maars. J. on. Ie 71 hr. en mevr. W. J. Post, 2e 40 hr. en mevr. A. Senden. J. ev. Ie 58 hr. en mevr. H. M. v. d. Worm, 2e 1 W. N. J. Bakker, W. Koelman. K. on. Ie 65 mevr. Bakkermevr. Wafelaar, 2e 39 mevr. H. v. RijnKonijn, hr. Ph. de Kadt. K ev. Ie 73 mevr. Mulder—hr. P. Köhne, 2e 74 hr. E. Buers. Dr. Hidde Heringa. L on. Ie 33 mevr. J. A. v. d. MeulenTerbach, mej. M. Bremer. 2e 76 mevr. D. Zuydam, hr. K. Kramer. L. ev. 53 mevr. Düsterbeck, mevr. v. d. Vlucht, 2e 12 mevr. B. Cats Speelman, mevr. M. Cats Spier. M on. Ie 22 mej. E. G. de Haan, mevr. M. J. Kluitman, 2e 36 mevr. Perk, mevr. Veldkamp. M. ev. Ie 16 mevr. N. EversBosman, hr. H. Cohen, 2e 68 hr. en mevr. H. Hietbrink. N on. Ie 14 hl'. W. A. Cats—mej. L. Salomon, 2e 3 hr. H. Paardehaar., hr. J. Goethart. N. ev. Ie ver 59 hr. en mevr. J. H. Verheulen, 2e 55 hr. F. Kleefstra, B. Kleefstra. (Adv. Ingez. Med.) veus. Lancaster had haar ook al niet bij zonder gerustgesteld en voor Cyril's onhan dige avances kromp zij ineen. Juffrouw Plow- den was geen persoon van wie zij sympathie kon verwachten, en het eenige gezicht in huis, dat haar vertrouwen inboezemde, was dat van den ouden Jacob, den als oud-mili tair uitziende bediende, wiens oogen soms op haar rustten met een vriendelijk mengsel van eerbied en medelijden, dat Nell wel op prijs stelde, maar toch niet heelemaal be greep. Zij had alleen geluncht, daar de beide Lancasters vader en zoon samen uit waren gegaan en ze had hen niet terugge zien, voordat het theetijd was. Ze kwamen juist den salon binnen, toen zij aan het thee inschenken was. Toen versche enLancaster in een geheel nieuw licht. Hij begon te ver tellen van de plaatsen, die hij in het buiten land bezocht had en van de vreemde avon turen, die hij daar beleefd had. Hij praatte op zoo'n innemende en interessante wijze, dat Nell nauwelijks kon gelooven, dat dit dezelfde man was, die haar bijna gedreigd had toen zij er over sprak om Moat House te verlaten. Hij was een man met een geweldige ontwikkeling, en het was zonderling dacht Nell, dat zijn zoon zoo'n boerenkinkel was, en zoo'n armzalige opvoeding scheen genoten 1 te hebben. Het dmer werd altijd beter verzorgd wan neer de heer des huizes thuis was, en Nell wexd uitgenoodigd om van de meest uit gelezen wijnsoorten, die Lancaster zelf, met veel kosten, uit Hongarije had meegebracht, te proeven. Zij merkte op. dat Cyril niet op zijn gemak en zelfs tamelijk verveeld scheen te zijn. daar zijn vader redeneerde over din gen, die buiten het kader van den jonge man schenen te vallen. Na het diner werd Nell verzocht in den salon wat te spelen. De eenige liefhebberij die Cyril bezat, kwam nu aan den dag, want hij haalde een fluit te voorschijn en vroeg Nell om hem te begeleiden. .-,Als u er geen bezwaar tegen hebt mij soms te begeleiden, juffrouw Davenant, zul len wij heel aardig kunnen samenspelen". „Het zal mij een genoegen zijn u te be geleiden". antwoordde Nell. „Maar ik ben bang, dat. wanneer juffrouw Valery beter is, ik heel wat meer te doen zal hebben dan vandaag". „Ik denk, dat dat weinig verschil zal uit maken", veronderstelde Cyril. Claire is geen meisje, dat verlangen zal dat u met haar spreekt, of veel voor haar doet. Dikwijls als ik in de kamer kom, doet ze gauw haar oogen dicht en houdt zich slapend". ,Nell lachte; zij voelde sympathie voor Claire, die als zieke, Cyril vrij zeker lastig zou vinden. „U bent een aardig meisje, juffrouw Dave nant", verklaarde Cyril, na eenigen tijd. ,Ik ben u erg dankbaar. We zullen morgen nog eens oefenen, als u er geen bezwaar tegen hebt". „Heel goed", antwoordde het meisje gela ten. „Het behoort tot mijn dagelijksch werk", dacht zij, toen ze zich naar haar kamer be gaf, „hoewel het mij toeschijnt dat ik meer als juffrouw van gezelschap fungeer voor de beide Lancasters, dan voor Claire zelf". Den volgenden dag. moest zij echter haar meening wijzigen. 's Middags werd zij bij Claire op de kamer geroepen, en tot haar verwondering vond zij haar op, in een chaise-longue en hoewel zij uiterst zwak scheen, zag zij er niet zoo uit als den vorigen dag. Haar stem klonk natuurlijk en zacht en haar oogen waren heel verstandig en intelligent. Nell dacht terug aan Lancasters woorden. Hij had een spoedig herstel van zijn pupil voorspeld en ofschoon Claire nog niet in staat was met haar gezelschapsdame „in de bosschen" te gaan wandelen, kon men haar wel aanzien, dat zij binnen betrekkelijk korten tijd in staat zou zijn een wandeling te maken. Zij stak Nell een hand toe, en glimlachte tegen haar op zulk een innemende wijze, dat Nell's vrees en verdenking plotseling weg vielen '(Wordt vervolgd)j

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 8