D GELD BESCHIKBAAR AMSTERDAMSCHE BEURS WOENSD A G 13 M E I 1936 HAAE1E M'S DAGBLAD 7 I4AT/TC EE8?ICHHN Het personeel der Kon. Holl. Lloyd. Nogmaals een beroep op den minister. AMSTERDAM, 13 Mei. Dezer dagen is bij eengekomen de commissie, gevormd uit de Ver. v. Ned. gezagvoerders en stuurlieden ter koop vaardij. Ver. v. Scheepswerktuigkundigen. Centrale bond van transportarbeiders, Ned. R.K. Bond van transportarbeiders „St. Boni- facius", Ned. Bond van Chr. fabrieks-, haven en transportarbeiders, Alg. Ned. Bond van handels- en kantoorbedienden, Nat. Bond van Handels- en kantoorbedienden „Mercurius", Ned. Ver. van Chr. kantoor- en handelsbedien den, Ned. R.K. Bond van handels-, kantoor- en winkelbedienden „St. Franclscus van As- sisie". Ten einde te beraadslagen omtrent hetgeen momenteel nog zou kunnen worden .gedaan voor de gepensionneerden, ontslagenen en nog in dienst zijnden van den Kon. Holl. Lloyd, zulks naar aanleiding van de berichten, die den laatsten tijd in de pers waren verschenen met betrekking tot de reorganisatie van deze ree- de rij. Met voldoening hadden de aanwezigen ken nis genomen van het feit, dat de actie, dooi de commissie gevoerd om te komen tot een deugdelijke basis voor in uitzicht gestelde pensioenen, reeds dit resultaat heeft gehad, dat verschillende groote en kleine onderne mingen bezig zijn het risico voor de in uitzicht gestelde pensioenen onder te brengen bij ver zekeringsinstellingen, dan wel door het op richten van eigen stichtingen de noodige voor zieningen trachten te treffen. Het feit, dat een interdepartementale com missie bezig is te bezien, welke maatregelen zouden kunnen worden getroffen om een de bacle als zich bij de Kon. Holl. Lloyd heeft voorgedaan voor de gepensionneerden te voor komen, zal naar het inzicht der commissie aan het hiervoren gememoreerde niet vreemd zijn. De commissie besloot zich nogmaals schrif telijk tot den Minister van handel, nijverheid en scheepvaart te wenden teneinde te beplei ten. dat de thans nog in dienst zijnden bij de Kon. Holl. Lloyd en de N.V. Wm. Müller en Co. (deze laatsten voor zoover zij werkzaam zijn voor den K.H.L.) bij de reorganisatie zooveel mogelijk in dienst zullen worden gehouden. Voor wat betreft de gepensionneerden en ontslagenen meende de commissie met het doen van eventueele verdere stappen te moe ten wachten tot omtrent den vorm, waarin de reorganisatie zal plaats vinden, positiever ge gevens ter beschikking staan. „Wonderdokter van Klundert" gearresteerd. Met zijn oplichterspractijken West-Brabant onveilig gemaakt. MOERDIJK, 13 Mei Door de marechaussee werd heden te Klundert gearresteerd als ver dacht van oplichting, de in West-Brabant be kende wonderdokter H. W. J. Cdie nu ruim een jaar met zijn practijken de streek onvei lig maakte. De „wonderdokter van Klundert" heeft in Raamsdonk, Oudgastel, Standaar- buiten, Stampersgat, Fijnaart, kortom in ge heel West-Brabant zeer vele slachtoffers ge maakt. Tal van argelooze patiënten, waarvan velen met ongeneeselijke kwalen, hebben hun vertrouwen in den oplichter, die op buitenge woon sluwe wijze telkens opnieuw zijn bedrie- gelijke praktijken wist toe te passen, beloond gezien met het verlies van belangrijke geld sommen. Het is ongeveer een jaar geleden, dat C. zich te Klundert vestigde. Voordien had hij een instituut te Oosterhout (N.-B.), waar hem geleidelijk de grond te warm onder de Voeten werd, zoodat hij het raadzaam achtte zijn zetel naar elders te verplaatsen. Zich uit gevende voor dokter, hoewel hij van beroep slechts leeraar was in heilgymnastiek, beves tigde hij aan zijn woonhuis een opvallende naamplaat met het opschrift „Instituut voor gecombineerde adem-massage en bewegings therapie". Op het gebied van betalingscondi ties was hij zeer coulant. Hij vroeg van zijn patiënten alleen vergoeding voor de door hem gemaakte auto-kosten en voor de artikelen, die hij ter wille van den patiënt moest koopen. Maar al deze bijkomstigheden liepen vaak leelijk in de papieren. Voorschotten van f 100 tot f 300 waren geen zeldzaamheden en de rekeningen liepen in den regel wel zoodanig op, dat deze voorschotten nog te klein bleken te zijn, terwijl C. zijn auto-verhuurder en leve ranciers van geneesmiddelen op hun geld liet wachten en hij allerlei trucs gebruikte om zijn noodzakelijke betalingen sleepend te houden. De verdachte is geen onbekende van de justi tie en heeft reeds al drie jaar gevangenisstraf achter den rug. Den laatsten tijd opereerde hij in de omgeving van Dordrecht. De man ging steeds op zoo handige manier te werk, dat hij vri,juit ging en rustig kon profiteeren van de goedgeloovigheid der menschen, die hem rij kelijk beloonden voor zijn meest nuttelooze diensten. HET BEZOEK VAN ONZEN GEZANT TE BOEKAREST AAN BELGRADO. 's-GRAVENHAGE, 13 Mei. In aansluiting aan het bericht betreffende de reis van dr. J. B. Hubrecht, Nederlandsch gezant te Boeka rest naar Belgrado, vernemen wij, dat dit bezoek niet meer is geweest dan een bezoek aan een post, waar dr. Hubrecht geaccredi teerd is en in geenerlei verband staat met den internatioialen politieken toestand. Zooals vanzelf spreekt heeft dr. Hubrecht wel van deze gelegenheid gebruik gemaakt om be sprekingen te voeren in het belang der han delsbetrekkingen VOOR DEN- -KANTONRECHTER De kangoeroe-autoped in de zittingszaal. Door tientallen zaken tegen menschen, die gezondigd hadden tegen de verkeersregels, die ondanks verboden arbeid hadden laten ver richten, die dronken waren geweest en nog veel meer vergrijpen hadden begaan, heeft het kantongerecht zich hedenmorgen moeten heenworstelen om aan de kangoeroe-autoped toe te komen. Van het begin van de zitting af stond deze al achter den rug van den griffier te wachten, totdat hij ter demonstratie zou mogen rondhuppelen. Want eenigen tijd ge leden had er iemand 's avonds op gereden, zonder bel en belastingplaatje, en een agent van politie had gedacht dat de kangoeroe autoped een fiets was en had proces-verbaal opgemaakt. De constructeur van het vehikel verscheen hedenmorgen als gemachtigde van den bekeurde. Hij legde de werking van het ding uit. Het geheel, dat veel had van een autoped, had echter grootere wielen dan zulk een kindervoertuig pleegt te hebben en bo vendien was het achterwiel excentrisch ge- spaakt, d. w. z. de as van het wiel was excen trisch aangebracht. Daarvan was het mopje dat men het geval kon voortbewegen door op de voetenplank te dansen, waardoor telkens de as van het achterwiel over het hoogste punt werd gedreven. Een topsnelheid van on geveer zestien kilometer was mogelijk, vertel de de bouwer, die op een journaalfilm het Hollywoodsche prototype ervan had gezien. Het was voor de beoordeeling noodig dat het ding werd gedemonstreerd vonder', de ambtenaar en de kantonrechter en dus werd de zitting een oogenblik geschorst en huppel de even later de kangoeroe-autoped door de Jansstraat. Weer binnengekomen constateerde de ambtenaar in zijn requisitoir, dat bepaald moest worden of het vehikel valt onder het motor- en rijwielreglement. Hij had daartoe verschillende woordenboeken nageslagen. Van Dale gaf alleen maar: fiets is rijwiel en rij wiel is fiets. Aan de hand van een zeer ele mentaire omschrijving van het idee „fiets" in een andere diciionnaire kwam hij tot de slot som dat dit voertuig een combinatie van een tiets en een au'-cped was. Een deel fiets, om dat men niet met de voeten den grond steeds raakt. Een «rrootoi deel autoped uo'dut men niet trapt. Gelet op net gebruik achtte spr. de kangoeroe-autoped geen vervoermiddel, wat de fiets wel beoogt te zijn, maar meer een grapje, een stuk kinderspeelgoed. Derhalve vroeg hij vrijspraak van den verdachte. De kantonve :hter was het hiermee eens. DE TOEKOMST EN DE MICROBE. Steeds weer ontdekt de wetenschap dat stoffen door microben gemaakt kunnen wor den, die heel moeilijk of in het geheel niet met andere middelen kunnen worden gemaakt. Het rapport van het Engelsche Chemical Re search Laboratory geeft een aantal nieuwe mogelijkheden aan. Honderd jaar geleden werd ontdekt dat bacteriën aansprakelijk waren voer de omzetting van alcohol in azijn. Wanneer men het rapport thans leest wordt men getroffen door de fascineerende, zij het soms wel huiveringwekkende voorstelling die de moderne chemisten geven van de wereld in de toekomst, waarin voedsel, kleeren, en al le andere menschelijke goederen allen eens misschien goedkoop gemaakt kunnen worden uit een klein aantal chemicaliën. Door middel van bacteriën kan men, zoo veronderstelt het rapport, eens kunstmatige stoffen maken die bruikbaar zijn voor het vervaardigen van vrijwel alles van een raamkozijn tot een vliegmachine toe. Ook sui ker veronderstelt men dat te ontleden is door middel van die micro-organismen in een aan tal nuttige stoffen. Eens, zoo voorspellen de chemici ons. zal de suiker even weinig kosten als de stof. De Duit- schers maken het al uit spaanders en zaagsel, zij het dan ook dat dit nog formidabele kos ten meebrengt. Suiker kan als veevoeder gebruikt worden. Ook kan men het door bacteriën tot glycerine omzetten en deze kan men weer tot nitro glycerine verwerken. Zoo ziet men, aldus besluit de Manchester Guardian, aan welke wij dit ontleenen. dat de koning der schepping zichzelf met behulp van zijn laagste dienaren, in stukken kan laten vliegen. EERSTE KAMER. INDISCHE BEGROOTING. De Galapagoseilanden hebben een eigen post zegel uitgegeven, die de ligging van deze be kende eilandengroep toont. Aan de orde kwamen heden de wetsontwer pen tot goedkeuring van de besluiten van den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch-Indië tot vaststelling van de onderscheiden afdee- lingen der begrooting van Ned.-Indië voor 1936, vaststelling van posten der afdeelingen 2, 4 en 5 van voornoemde begrooting (30 wets ontwerpen). De heer Men dels (S.-D.) merkt op, dat blijkens de memorie van antwoord de uiterste grens is bereikt der bezuiniging, zoo die hier en daar al niet overschreden is. Wel een ver schil met vroeger, toen het Europeesch kapi taal voor millioenen en millloenen uit Indië draineerde. Spr. oefent critiek op de houding van de regeering ten opzichte van het Plan van den Arbeid, voor zooveel Indië betreft. Doch na overleg met den heer Hart, direc teur van economische zaken, werd besloten, 25 millioen uit de Nederlandsche schatkist ten bate van Indië beschikbaar te stellen voor welvaartswerken, te verdeelen over 3 jaar, dus 8* millioen per jaar, a fonds perdu. Het Plan van den Arbeid wilde slechts een^renteloos voorschot. De heer Schriecke achtte zelfs 30 millioen per jaar noodig. De autoriteit dezer beide mannen is niet te wraken. De minister van Koloniën, de heer Colijn: autoriteit op financieel gebied. De heer Mendels heeft zoo juist gelezen, dat er 13 bommenwerpers in Amerika zijn be steld, voor V/a millioen dollar. Voor Neder landsche of Indische rekening? Voor werk- loozen moet elke 1000 voor de poorten der lfel weggesleept worden. Er zijn eenige lichtpunten voor de groote producenten. De toestand der 40 millioen consumenten blijft echter uitermate bedenke lijk. Spreker wijst op lage loonen en den slechten voedingstoestand. Volgens den heer Hart is de bevolking straatarm. Spreker vraagt, wat er gedaan is met het blanco cre- diet voor hongerbestrijding. Spreker critiseert, dat er van een heffing werd afgezien, toen de olieconcerns 5 millioen in de schatkist stort ten, en acht dit niet overeenkomstig de hoog heid der regeering. Minister Colijn: U stelt de zaak verkeerd voor, de bezwaren waren van de regeering. door GEMEENTELIJK goedgekeurde bank. Bedragen vanaf 50. WETTELIJKE TARIEVEN. Inl. mondei, en schriftel. (postz. v. antw.). Kantoor SCHNEEVOOGTSTRAAT 7. Geopend van 9'/«8 uur. Zaterd. gesl. Telef. 17081. N.V. Credietbank „AMSTERBAM-HAARLEM" (Adv. Ingez. Med.) De negus voornemens naar Genève en Engeland te gaan. „Wij blijven vertrouwen in den Volkenbond." JERUZALEM, 13 Mei (Reuter.) „Wij hebben nog geen plannen gemaakt, doch wij zijn voornemens, later naar Enge land te gaan en nog voor de komende zitting van den Volkenbondsraad een bezoek aan Genève te brengen," aldus verklaarde de negus In een exclusief Interview, dat hij den correspondent van Reuter heeft toegestaan. „Wij zijn vastbesloten de verdediging van onze rechtvaardige zaak voort te zetten en op vreedzame wijze te werken voor de bevrijding van ons geliefd land van de vreemde mili taire overheersching. Wij houden onze oogen steeds gevestigd op den Volkenbond, waarin wij, ondanks al het voorgevallene, het ver trouwen hebben behouden, opdat de volle en traditioneele onafhankelijkheid van Abessynië hersteld kan worden." Het Hof wijst arrest in de Paleiszaak. Ex-directeur tot 2'/s jaar en oud-commissaris tot l'/s jaar veroordeeld. AMSTERDAM, 13 Mei. Het gerechtshof onder presidium van mr. Joh. M. Jolles, wees heden arrest in de strafzaak tegen den ex- directeur en een oud-commissaris van de N.V. Paleis voor Volksvlijt, die er van worden ver dacht ernstige malversaties te hebben ge pleegd, waardoor de N.V. voor ruim f 120.000 is benadeeld. Het gevechtshof veroordeelde den ex-direc teur M. wegens verduisteding in dienstbetrek king, meermalen gepleegd en wegens het pu- bliceeren van een onware balans tot twee en een hal* jaar gevangenisstraf, met aftrek van een jaar voorarrest. Het hof veroordeelde den oud-commissaris tot anderhalf jaar gevan genisstraf. eveneens met aftrek van een jaar wegens meöeplegen van verduistering. JONGETJE TE WATER. Dinsdagmiddag kwart voor vijf geraakt de driejarige J. Stolwijk op de Garenkokerskade spelende te water. Het kind was reeds zinken de, toen het gelukkig gezien werd door den plantsoenwerker Van Bragt, van den dienst Hout en Plantsoenen. Door middel van een hark wist hij het kind op het droge te trekken. Het jongetje, dat veel water naar binnen ge kregen had, werd door leden van den Onge- vallendienst behandeld. Daarna werd hij door zijn vader naar de woning aan de Pieter Kies- straat gebracht. OUDE MATERIALEN IN BRAND GERAAKT. Op de terreinen van de N.V. Hilarius Draad- industrie en Handel Mij. aan het Noorder Buiten Spaarne zijn hedenmiddag omstreeks 12 uur eenige aldaar opgeslagen oude mate rialen in brand geraakt. Aangezien een hoog- spanningspaal in de nabijheid eenig gevaar liep, heeft men zekerheidshalve de brandweer gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse was. Het brandje, dat niet veel te beteekenen had, kon binnen korten tijd bedwongen worden. De late tulpen bloeien mooi. Omtrent den bloei der z.g. ,,late tulpen", deelt de A.N.W.B. mede. dat tengevolge van de malschere weersgesteldheid en den regen de late tulpen zich prachtig hebben ontplooid, zoodat de bollenvelden opnieuw een bezoek overwaard zijn. Men kan ze in de geheele bollenstreek aantreffen en daar de velden prijken met de meest uiteenloopende kleuren van wit, en geel, tot lila en gloeiend rood, leve ren ze een buitengewoon aantrekkelijk schouwspel op. Amsterdamsche Bank N.V. Dividend op 5 pCt. vastgesteld. AMSTERDM, 13 Mei. In de heden onder voorzitterschap van den heer G. H. Crone gehouden jaarlij ksche algemeene vergade ring van aandeelhouders zijn de balans per 31 Dec. 1935 en de winst- en verliesrekening over 1935 goedgekeurd. Een som van f 500.000 werd in het reservefonds gestort. Het dividend werd vastgesteld op 5 pet. of 10 per aandeel en het saldo ad f 202.840,26 werd op de nieuwe rekening overgebracht. De periodiek aftredende leden van den Raad van Commissarissen werden herbe noemd en de heeren J. M. van Bommel van Vloten mr. C. M. J. F. Goseling en mr. dr. R. H. Baron de Vos van Steenwijk werden benoemd tot leden van den Raad van Com missarissen. WISSELKOERSEN. (Niet officieel). Berlijn 59.50—59.60 Londen 7.36—7.36 1/4 Parijs 9.75—9.75y2 Brussel 25.06—25.08 New-York 1.47 7/8—1.48 Bazel 47.82—47.85 Kopenhagen 32.7032.90 Stockholm 37.70—37.90 Oslo 36.75—36.95 Praag 6.10—6.15 ORGELBESPELING. Orgelbespeling in de Groote- of St Bavo- kerk te Haarlem op Donderdag 14 Mei 1936, des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert. Programma: 1. Toccata et Fuga d kl. t. J. S. Bach 2. Herr Gott, Dich loben wir J. S. Bach 3. Andante con moto G F. Handel 4. Tweede Sonate. F. Mendelsohn Bartholdy 5. Pastorale César Franck 6. Grand Choeur Th. Dubois IJMUIDEN DE ONDERHANDELINGEN OVER HET VISSCHERIJCONTRACT. Zooals bekend is heeft de rijksbemiddelaar mr. S. de Vries in verband met het visscherij- conflict bemiddelingsvoorstellen gedaan. Thans vernemen wij, dat in verband hier mede zoowel door de reedersvereenigingen als door de organisaties van werknemers opschor ting der besprekingen is voorgesteld tot 24 Mei a.s. om de voorstellen van den rijksbemid delaar met de leden der resp. organisaties te bespreken. BESOMMINGEN. Petten IJM 49 380 f 2250 Alkmaar IJM 31 350 f 2140 Limburg ia IJM 54 220 f 1530 Antje RO 15 170 f 1130 Betje RO 16 145 f 1140 Voorwaarts IJM 83 105 f 735 Ancor IJM 135 75 f 795 Mary IJM 189 240 f1530 Rotterdam IJM 112 320 f 1900 Condor IJM 72 115 f 1190 Maria Elisabeth IJM 117 85 f 840 Bruinvisch IJM 97 120 f 850 Loggers: KW 58 f410; KW 132 f450; KW 23 f400; KW 124 f 360. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. FrankFrank, z„ Oosterduin weg 72, IJmuiden. W. C. Heeremans—Goze- ling, z„ Voorplaats 33, Santpoort. H. C. M. Dekkervan Schinkel, z., Lindenstraat 29, IJmuiden. G. Schoone—van der Wel, z.. Esch- doornstraat 14. IJmuiden. A. van de Zande— Westerman. z., v. Galenstraat 16 IJmuiden. G. Bilder—van Bavinkhoven, z., de Ruij ter straat 96, IJmuiden. M. M. SchuijtJansen, z., Drieh. kerkw. 123 Velsen. J. M. BolKort- houwer. d„ Kerkweg 54, Santpoort. Overleden: C. Deelder, 75 jaar, weduwnaar van G. Smit Wilhelminakade. IJmuiden. W. K. Kaan. 29 jaar. ongehuwd, d. v. L. Kaan, Zui- derkanaalweg 6. J. L. Langendijk. 57 jaar, echtgen. van A. P. M. Vlek, Beverwijk. C. van der Kaaij, 63 jaar, echtgen. van C. van Amers foort. Beverwijk. BURCELIJKE STAND HAARLEM, 13 Mei. Ondertrouwd: W. A. Kruijd en G. Poppen; J. van der Schrier en W. J. Roosen; T. Eland en G. A. Gootjes; J. C. ter Metz en M. M- Car- dol; J. Immink en M. J. B. Hoefsmit; M. Smit en H. A. Sleber; N. J. Postma en E. I. M. van Bemmelen; N. J. M. Hoekstra en J. G. Wijtkamp; L. Seggelink en M. M. Kienjet; A. C. Chr. v. d. Bosch en M. P. v. d. Berg; J. Oosterveer en J. Portegies; G. J. Meijer en G. M. Strack: M. Hagenaar en M. Sokolowski; J. P. Cornet en M. Woelinga; J. J. Polle en E. M. Oomen; M. van Geemen en E. P. Th. Kla- bou; A. J. Spoor en G. H. Franken; A. Griek- spoor en E. v. d. Wolf; H. J. de Groot en J. W. van Gulik. Getrouwd 13 Mei: E. v. d. Putten en J. M. Graaman; S. L. Leuven en M. M. Lucas; A. de Vrind en G. E. van Veen; E. F. Severijnse en A van Rooden; B- Tijdgaat en A. Th. C'namot; Ch. L. de Boever en A. E. van Norde; N. L. van Puffelen en M. M. S. Stcgemeijer: C. Peetoom en H. M. Joosten; L. W. M. Spaan en Cl. A. Vorstman; K. Braun en Kl. Aafjes; J. H. M. Mulder en H. G. Pennock; L. A. M. van Straa- ten en G. Mensink; G. F. Born en P. M. E. Muller; A. Roeland en M. J. Berkenkamp; J. Ames en C. W. van Deventer; Th. W. Buts en M. v. d. Berg; J. F. M. van Oploo en A. L. M. König; H. Chr. Dreijer en S. Noort; S. Jan zen en J. Kooreman; D. van Eek en Chr. H. van Rotterdam: P. J. v. d. Meulen en W. Stange; J. H. Verhorst en A. J. Amiabel. Bevallen 10 Mei: J. Kuné—Bert, d.: 11 Mei: M. J. H. v. Bellen—Vlekke, d.; J. G. M. van Leuven—v. d. Berg, z.: 12 Mei: M. C. Smink— Beekhuijs, z.: M. v. Batenburg—Bijster, d.: R. NimisMunster man, z.; M. H. Snoeksvan Beek, z.; W. v. d. WoudeRodenhuis, z.: J. Giliam—v. d. Hoef, z.: H M. Boesmans—Tim mer, z.; 13 Mei: W. A. H. v. Mierlo—Kreuger, zoon. Overleden 11 Mei: A. Borger, 60 j„ Kamper laan; 12 Mei N. G Kolderie—Anslijn, 67 j., Ravelingsteeg; M. de Vries, 79 j., Gr. Hout straat. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 q- STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 n 98% 98%-% 4 pCt. Nederl. Indië 96 - - - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5% pet. Duitschlandl930 18% - 19 (Youngleening) 19 187/g-19 Youngleening (met ver- 21* 21-M 21* BANK-INSTELLINGEN. Amsterd Bank 120 Handel Mpij. Cert van I24*-125 f250 Koloniale Bank 47 47* Ned. Ind. Handelsbank 112 113 Rotterd. Bank 107% INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 227/g - 23 v. Berkels Patent - Calvé Delft Cert 59 59 Ned. Ford ex. 40 afst. 2 00M 203 Philips Gloeil. Gem.Bezlt so* 182* - 1833-4 111H11 111 111%-* 110* - 111 Vf 110* TABAKKEN. Deli Batavia 173* 175* Deli Maatschappij 208 207-2073a - Senembah 94* -195 197* - SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 1»/6 1 Scheepvaart Unie 42 43 Koninkl. Paketvaart S8* 88* Rotterdamsche Lloyd 35 35 - Maatschappij Nederland 35 34* Holland—Amerika lijn PETROLEUM. 254 - 255* 257-257* 256*-257* 256* - 256* 256*-* Per lak Petr. 79* 74 Shell Union 10* 10* 10* 10%-* Continental Oil 19-* 19% 10Ve 10%-* 10* CULTUUR MAATSCH. H. V. A 220* 221*-223 221 Java Cultuur 117* 117 Ned. Ind. Suiker Unie 102* 102 Vorstenlanden 21% INDUSTR. OND. BUITENL. 83fr Intern. Tel and Tel. 8 8% 8% 20% 20% 20-% Bethleh Steel 8%-29 287/f 28% 28% Cities Service 2V* 27/p 27/8 34%-% 33%-34V. 33%—34 33% 33%—34 Kennec Copper 2 1* 31*-% 21* 21% Radio Corp 6% 6% RUBBERS. Amsterd. Rubber 114—«4* 114*115 114*-.* Deli Bat. Rubber 4 65 - 90* 91-92 Kendeng Lemboe 128 128 60 61 É0 *-% Rotterdam Tapanoell 37* Bandar Rubber 102* 103 Preanger Rubber 46* - 46 Java Caoutch S4 Sumatra Rubber 142 - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 18 18* Wabash Railroad '*-% 1% - 1* Union Pacific 76 Chic. Wilwaukee 3%-% 3% 3% Missouri Kansas Texas 4%-% 4*-% 4% MIJN BOUW. Alg. Explor. Mij 156 156 Redjang Lebong 149* 320* - - PROLONGATIE ih - 2

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11