HavebchHI^ ei II en Zoon ^WEERBERICHT Voor Pinksteren BEWAREN bont Een ORIGINEEL product VRIJDAG 15 MEI 1936 H A A R E E M'S DAGBLAD 2 Na de kabinetsreorganisafie in Oostenrijk. Het conflict tusschen Schuschnigg en Starhemberg. Schuschnigg's versterkte positie. (Van onzen Weenschen correspondent) Per vliegpost. WEENEN, 14 Mei. Hoewel het steeds, meestal met bijzonder Veel nadruk zelfs (hetgeen doorsaans ach terdocht opwekt!), van officieele zijde ont kend werd, dat er oneenigheden tusschen den Oostenrijkschen bondskanselier dr. Kurt von Schuschnigg, en den vice-kanselier prins Ernst Rüdiger von Starhemberg, bestonden, was het toch sedert maanden een publiek ge heim, dat deze twee niet al te goed meer met elkander konden opschieten. In verschillen de opzichten, zoowel op politiek als op reli gieus gebied en ook wat levensonvattingen en levenshouding betreft, stonden de beide mannen, die wat leeftijd aangaat eigenlijk niet. zoo heel veel van elkaar verschilden, lijnrecht tegenover elkaar. Herhaaldelijk is het tot botsingen gekomen, er deden voort durend verhalen de ronde over opwindende gebeurtenissen tijdens ministe-rraadszittin- gen, en men verwachtte, dat dit dualisme in regeeringsbewind. dat zich telkens on ver schillende wijze manifesteerde, niet van lan gen duur zou kunnen zijn. Een van de twee zou moeten wijken. Beide mannen beschik ten over veel macht. Schuschnigg stond als bondskanselier aan het hoofd van de regee ring, en Starhemberg stond als vice-kanse lier vlak onder hem. Starhemberg echter was de opperste leider van het indertijd door Dollfuss in het leven geroepen Vaderland- sche Front, en als zóódanig' stond hij weer boven Schuschnigg. daar hij in deze eigen schap het recht had alle staatsambtenaren, en ook zelfs den bondskanselier, te ontslaan, zonder dat hij daarvoor aan iemand reken: schap verschuldigd was! Starhemberg stond aan het hoofd van de Heimwehr en Schusch nigg is commandant van de Ostmarkisehe Sturmseharen. Tusschen deze twee groote politieke legers bestond ook al lang oneenig- heid. De Heimwehrmannen scholden de R.-K. leden van de Sturmseharen voor „Olijfberghuzaren" uit en deze op hun beurt maakten weer rare opmerkingen over de haneveeren, die de Heimwehr-mannen op hun petten dragen. En het bleef niet alleen bij scheldpartijen. In mijn brief van Maandag, welke ik met de vliegpost gestuurd heb, sprak ik over de gebeurtenissen, welke hier Zondag hebben plaats gehad, en zei ik. dat Schuschnigg woe dend was over de hem op den Ring door Heimwehr-lieden aangedane beleedigingen en' dat dit muisje nog wel een staartje zou heb ben. Star hem berg had de door de politie in hechtenis genomen leden van zijn Heimwehr- troepen weer onmiddellijk in vrijheid laten stellen, wat er. zooals ik schreef, ook niet bepaald toe zou bijdragen de verstandhou ding tusschen Schuschnigg en Starhemberg beter te maken. Enfin, het muisje hééft een staartje gehad en de verstandhouding is er niet beter op geworden. Starhemberg heeft van den voor grond van het groote politieke tooneel moe ten verdwijnen. Het telegram, dat hij. naar men aanneemt, met een verhit hoofd, aan Mussolini gericht heeft, om den Duce „in naam van de voor de fascistische idee in Oostenrijk strijdenden en in zijn eigen naam" te feliciteeren met de „roemvolle en heerlijke overwinning van de Italiaansche fascistische wapens over de „Barbarei", heeft ook in regeeringskringen groote verwondering en nog grootere veront waardiging verwekt. Starhemberg had het al of niet zenden van •en telegrafischen gelukwensch en het op stellen van den tekst er van als vice-kanse lier gerust aan den bondskanselier Schusch nigg kunnen overlaten. Over zijn opmerkin gen over democratie was men allerminst ge sticht. vooral ook. omdat deze in de weste lijke staten van Europa niet zeer geappre cieerd zouden kunnen worden. Er hebben stormachtige conferenties in het Bunaes- kanzleramt plaats gevonden, waaraan ook het staatshoofd Miklas heeft moeten te pas komen. De besprekingen duurden tot diep in den nacht en eerst tegen drie uur werd be kend gemaakt, dat er een reconstructie van de regeering had plaats gehad. Het is in de laatste jaren gebruikelijk geworden, dat be langrijke politieke conferenties aan den Ballhausplatz tot diep in den nacht duren en dat de berichten omtrent de resultaten veel te laat komen om nog in de Weensc-he mor genbladen opgenomen te kunnen worden! Starhemberg behoort niet meer tot het kabi net en heeft ook zijn hooge ambt als opper ste leider van het -Vaderlandsche Front moe ten opgeven. Schuschnigg is nu, behalve bondska^iselier en als zoodanig hoofd van het kabinet, ook minister van buitenlandsche za ken (als Opvolger van Berger-Waldenegg) en minister van oorlog (hetgeen hij ook al vóór deze hervorming vari de regeering was) èn opperste leider van het Vaderlandsche Front. Schuschnigg's positie is dus thans sterker dan óóit te voren. Als vice-kanselier fun geert Eduard Baar von Barenfels, totdusver minister van binnenlandsche zaken, waar toe tegenwoordig ook weer het ressort open bare veiligheid (d.i. politie en gendarmerie) behoort. Hij heeft deze portefeuille behouden en is tevens vice-kanselier geworden. Dr. Resch ls minister voor sociale aangelegenheden, hetgeen hij vroeger al onder zeven verschil lende premiers geweest is. Hammerstein- Equord is minister van justitie en dr. Pernt- ner. tot dusver staatssecretaris van onder wijs, is nu als minister aan het hoofd van hetzelfde departement komen te staan. En kele andere ministers zijn gebleven. Ver dwenen zijn Starhemberg, Berger-Walden egg. Dobretsberger, Strobl en Winterstein en de staatssecretaris Znidaric. Tot staatssecretaris in het Bundeskanzler- amt werd Guido Zernatto benoemd, die vice- voorzitter van den Katholischen Schrift steller-Verband is en die enkele bundels ge dichten geschreven heeft, van welke er een met een prijs voor letterkunde beloond werd Men verwacht van het nieuwe kabinet meer eenheid en meer geconcentreerde ar beid. hetgeen den staat ten goede zou moe ten komen. In het Vaderlandsche Front zullen ook een paar veranderingen plaats hebben. Nu er een nieuwe meester aan het hoofd komt te staan, zal de secretarisgeneraal Adam aftreden om plaats te maken voor den bovengenoemden Zernatto. Adam blijft echter commissaris vo^ „Hei- matdienst" (propagandawezen i W. M. BEKAAR. De margarinefabriek aan het Spaarne. Geen plan om de fabriek weer in gebruik te nemen. Naar aanleiding van het feit, dat het Uni- lever-concern te Rotterdam, dat indertijd de margarinefabrieken der firma Cohen en Van der Laan alhier heeft overgenomen, bezwaar heeft ingebracht tegen het vestigen van een asphaltfabriek aan het Noorder Buitenspaarne, is de veronderstelling geuit dat de margarine fabriek aan het Spaarne weer te eeniger tijd in werking zou worden gesteld. Naar wij bij informatie bij de directie der Unilever te Rotterdam vernamen, bestaat voor deze veronderstelling geen grond. De Unilever heeft niet het plan, de fabriek aan het Spaarne weer in gebruik te nemen. Maar wel zou zij er bezwaar tegen hebben, dat door het vestigen van een asphaltfabriek de vestiging van een levensmiddelenfabriek-in-'t-algemeen ter plaatse in de toekomst onmogelijk zou worden gemaakt. HET RAADSLID A. ELFFERS. Wij vernemen dat de heer A. Elffers, lid van den Zandvoorisclien raad, nog steeds het bed moet houden. Bontwerkers Barteljorisstraat Telef. 10604 VAN ■lllllll (Adv. Ingez. MedJ SCHIPPER SCHILPEROORT IN ZIJN DRIJVENDE TON. Hij komt te Haarlem demonstreer en. Schipper Hein Schilperoort, de uitvinder van een waterfiets, waarmee hij op 11 Juni 1932 een tocht van Calais naar Dover heeft ge maakt, heeft thans een nieuw vaartuig uitge dacht. De constructie hiervan is al heel een voudig; het is een flinke ton met een opening er in, waar schipper Schilperoort juist in past. Verder is de ton door een gummiband herme tisch afgesloten. Een klein zeiltje en een kano- pagaai voltooien de uitrusting van de boot. Zijn uitvindingen en de toepassing ervan heb ben natuurlijk geld gekost en ook uitvinders moeten leven. Daarom verkoopt de heer Schil peroort prentbriefkaarten van zijn wonder lijke vaartuigen. Het. ontbreekt den schipper ook niet aan moed. want bij de demonstratie van de drij vende ton, die hij onlangs te IJmuiden heeft gehouden, heeft hij verklaard, met het groot ste genoegen een zeereisje te zullen maken met zijn primitief scheepje. Wie weet of schipper Schilperoort zijn tocht naar Dover niet eens herhaalt, maar dan in zijn vat- vaartuig. Het is alleen te hopen, dat hij dan niet. zooals de vorige maal is geschied, bij zijn aankomst in Engeland wordt gearresteerd als vreemdeling zonder middelen van bestaan, want dat is toch wel een schamel loon voor zulk een koen zeevaarder. Maar voorloopig gaat-schipper Schilperoort nog niet het zeegat uit. Eerst komt hij de Haarlemmers vergasten op zijn sensationeele watertochtjes. Morgenmiddag tusschen 4 en 8 uur komt de heer Schilperoort demonstree- ren in den Kloppersingel nabij de Gerefor meerde Kerk. Hij zal ongetwijfeld met zijn zonderling vaartuig veel belangstelling trek ken. SYNAGOGEDIENSTEN NED. ISRAëL. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den In gang van Sabbath te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 9.44 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 u. Zondag te 7.30 uur. Middagdiensten te 9 uur. Avonddiensten bij het invallen van „Nacht" Talmoed Torah: Sabbath te 12,30 uur. Werkdagen tusschen de middag- en de Avonddiensten. De Middag- en de Avonddiensten op de werkdagen alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Gemeëntegebouw, Lange Wijn gaardstraat 14. Alle overige diensten vinden plaats ter Sy nagoge. Lange Begijnestraat 11. VEREENIGING VOOR PAEDAGOGIEK. De afdeeling Haarlem van de Vereeniging voor Paedagogiek houdt Vrijdag 22 Mei, om acht uur, een vergadering in het Kennemer Lyceum. De heer H. Nijboer, oud hoofd eener school op Java, zal spreken over: „De practijk van het Bijbelsch onderwijs op de Openbare School". JUBILEUM KENNEMER PADVINDERS De regelingscommissie voor de viering van het Zilveren Jubileum der Kennemer Padvin ders verzoekt ons mede te deelen, dat de bij eenkomst in de Gemeentelijke Concertzaal op Zaterdag 16 Mei a.s. om 4 uur n.m. behalve voor alle padvinders een genoodigden ook toe gankelijk is voor oud-leden en andere belang stellenden, voor zoover plaatsen beschikbaar zijn. Het programma voor den jubileumsavond bevat bijdragen van alle groepen en is zeer afwisselend. Alle oud-padvinders en verdere belangstellenden zijn ook 's avonds welkom. De tentoonstelling van padvinderswerk in de bovenzaal der Gemeentelijke Concertzaal is geopend Zaterdag 16 Mei van 58 uur en Zondag 17 Mei van 12—5 uur. De Bilt voorspelt s Zwakken tot matigen Oostelijken tot Zuidoostelijken -wind. Meest licht tot half bewolkt/Droog weer behoudens ge ringe kans op. onweer. Warm overdag. BAROMETERSTAND Hoogste 775.8 m.M. te Haparanda. Laagste 750.5 m.M. te Blacksod. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Zonnig, warm loeer. De hooge drukking over Scandinavië nam weer toe, die in het Zuidwesten werd verdre ven door de Oceaandepressie, die gisteren sterke barometerdaling met zwaren regen in Ierland bracht, maar nu in beteekenis afnam en een uitlooper over de Golf van Biscaje heeft gevormd. Geheel Scandinavië heeft fraai weer en dit heeft zich nu ook over West-Duitsch- land, ons land en Frankrijk uitgebreid. In Schotland en West-Engeland valt nog regen. Bij de Golf van Biscaje is eenige kans op on weer, maar voorloopig is de kans dat dit tot ons land doordringt nog gering. Overigens is zonnig en warm weer te wachten. BAROMETERSTAND Vorige stand 768 m.M. Stand van heden 766 m.M. Neiging achteruit. Opgave van:. Fa. KUIPERS EN ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 THERMOMETERSTAND Laagste hedennacht 53 gr. F. Hoogste heden tot 12 .uur 67 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT Zaterdag v.m. 11.41 uur; n.m. 12.22 uur. Meisje door een glazen dak gesprongen. Dacht dat het een dak van hout was. Donderdagmorgen half elf was de 19-jarige werkster J. H. bezig met het verrichten van werkzaamheden in de badkamer van een perceel aan de Kenaustraat. Plotseling viel een zeemleeren lap door het open staande raam op het glazen dak van een bijkeuken achter genoemd perceel. Om den lap op te rapen sprong zij van een hoogte van 1.25 M op het glazen dak. Daar dit erg vuil was meende zij dat het een houten dak was. Zij viel er doorheen en kwam op den vloer van de bijkeuken terecht. Haar val werd een wei nig gebroken, doordat haar mevrouw ze nog eenigszins opving. Het meisje kreeg een hersenschudding en lichte wonden aan hoofd en handen. Door leden van den Ongevallendienst werd zij be handeld, waarna ze per ziekenauto van de firma Mathot naar het Sint Elisabeths Gast huis werd vervoerd, waar zij is opgenomen. Haar mevrouw, die" overstuur was, kreeg door de glasscherven lichte wonden aan de linkerhand. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door der Rijkswater staat te Haarlem aanbesteed: het maken van een gedeelte van de aardebaan van den Rijksweg no. 4, gedeelte Ameterdam-Sassen- heim, tusschen Lisserdwarsweg en de Hoofd vaart, met bijkomende werken. Het laagst werd ingeschreven door L. P. v. d. Geer en A. Th. Stuifzand te Leiden voor f 133.800. Het nieuwe adresboek van Haarlem. Een algemeen belang. Een goed. betrouwbaar adresboek is zeer zeker een algemeen belang en het heeft heel wat moeite, zorg en geld gekost, een nieuwe uitgave van het adresboek samen te stellen, doch de uitgever-samensteller heeft, aange moedigd door de vele aanvragen voor een der gelijke uitgave, het werk weten door te zetten, in de overtuiging dat bij het gereed komen en de verschijning daarvan, dit werk zoo op prijs gesteld zou worden, dat behalve de druk kosten ook de kosten van samenstelling in elk eval voor een groot deel door den naverkoop zouden worden gedekt. Dit is echter niet het geval. De middenstand heeft zich de laatste jaren weten te behelpen zonder adresboek of met een uitgave welke niet meer aan het doel be antwoordde. De ongunstige tijdsomstandigheden dragen er ongetwijfeld toe bij, dat ook thans, nu er een betrouwbaar adresboek verkrijgbaar is, men zich met het oude boekje blijft behel pen en over het algemeen niet eens de moeite neemt, zich van de nieuwe uitgave op de hoogte te stellen. Zij die een exemplaar hebben aangeschaft weten reeds bij ervaring dat dit adresboek onmisbaar is en verre is te verkiezen boven een telefoongids welke natuurlijk alleen de namen van telefoonabonnés vermeldt. Het pijnlijke gevolg aan deze matige be langstelling verbonden, kan natuurlijk niet uitblijven. De eerste opzet, het vervaardigen van een kaartsysteem, pl.m. 35.000 kaarten, naar de officieele gegevens van het gemeentelijk be volkingsregister, het aanschaffen van kaar- tenkasten, het bijhouden en corrigeeren ge durende meer dan 10 maanden van samen stelling, het benoodigde personeel voor het uitvoeren van dezen arbeid, enz. hebben zulke ^roote kosten met zich gebracht, dat de sa mensteller-uitgever een te groot verlies zou hebben te boeken, wanneer hij nog aan de verdere volvoering en completeering van een jaarlijksch uit te geven adresboek zou door werken, indien de vele kantoren, zaken, be drijven er. instellingen van de aangeboden gelegenheid om een adresboek aan te schaf fen geen gebruik zouden maken. Hiervan dient de Haarlemsche middenstand kennis ie nemen. De ervaring zal aan het licht brer.gen dat de kosten van aanschaf fing ruimschoots worden gedekt door de diensten die een goed adresboek als deze uit gave iederen gebruiker bewijst. Men geve dus den uitgever de noodige aan moediging door het bestellen van een exem plaar, men bewijst daarmede niet zichzelf een goeden dienst, maar ook den middenstand van Haarlem, die door deze daad de garantie ontvangt dat het adresboek periodiek zal blijven verschijnen. T» OVEPALVERKRIJQBAAR 2O STUKS 25 CENTS (Adv. Ingez. MedJ HONKBAL HET PROGRAMMA. De competitie begint Zondag. Nog wel niet op volle kracht, maar voor half Mei toch al flink. Haarlem begint Zaterdagmiddag het nieuwe seizoen met een bezoek aan Ajax. In de openingswedstrijden is Ajax uitgekomen met Van den Heuvel als werper. Dit is met verlof uit Indië gekomen en was zes jaar ge leden zeer gevreesd wegens zijn harde slagen. In de openingswedstrijden was zijn succes echter niet zoo heel groot. We veronderstel len dan ook dat Haarlem zich door hem niet zal laten in timideeren. H. H. C. II trekt Zaterdag ook naar Amster dam om The Catchers te bestrijden, terwijl tegelijkertijd R. C. H. n in het Heemsteedsche Sportpark Haarlem III ontvangt en Schoten aan den Vergierdeweg E. D. O. III. D. S. V. II trekt naar Driehuis, op bezoek bij Duvianen II, die voorloopig nog hetzelfde veld als ver leden jaar, nl. aan den Driehuizerkerkweg, bespelen. Zondagmiddag heeft op het terrein aan de Van Nesstraat de eerste plaatselijke ontmoe ting der eerste-klassers plaats. Dan bekam pen H. H. C. I en E, D. O. I elkaar. Voor den Haarlembeker is deze ontmoeting ook al ge speeld, en in het voordeel van H. H. C. ge ëindigd, maar daarna is de bekende achter vanger C. Zandstra in de E. D. O.-gelederen teruggekeerd. Dat beteekent voor het ED.C. negental een geduchte versterking. Op denzelfden tijd ontvangt Duvianen I aan den Driehuizerkerkweg te Driehuis R. C. H. I. 's Morgens worden gespeeld de ontmoe tingen E. D. O. II—A F. C. I op het E. D. O.- terrein, Haarlem IID. E V I op het terrein naast dat van E. D. O. en I. V. O.-Swastika op het terrein van I. V. O. aan den Rijks straatweg. Het volledige programma luidt: Zaterdag: le klasse: Ajax 1Haarlem I V. V. G. A. 1—Blauw Wit 1 2e klasse: A. M. V. J.—Shell Catchers 1—H. H. C. 2 Z. R. C.—V. V. G. A. 2 3e klasse: R. C. H. 2—Haarlem. 3 Schoten 1E. D. O. 3 Duvianen 2D. E. V. 2 Zondag: le klasse: H. H. C. 1—E. D. O. 1 2e klasse: Duvianen 1R. C. H. 1 E. D. O. 2—A. F. C. 1 Haarlem 2D. E. V. 1 3e klasse: I. V. O.Swastika De thuiswedstrijden van Haarlem en H H. C. worden gespeeld op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Van Nesstraat. FINALE SCHOTENTOURNOOI. Naar wij vernemen is de eindstrijd van het Schoten tournooi. die gespeeld zal worden door R. C. H. en D. E. V., vastgesteld op Dins dag 19 Mei 's avonds zeven uur. BILJARTEN. OM DEN „NOBELS-BEKER". Het tournooi om den „Nobels-Beker" werd Donderdagavond voortgezet met het tweede zestal van „Haarlem-Noord". Het resultaat was als volgt: (De spelers van „Haarlem-Noord" staan vooraan)P. Groot—'G.- Vooges 10084; J. v. d. BosH. Tuninga 16080; v. VelzenL. Vlug 116125; H. MeeuwenoordC. v. d. Hoek 191200; G. BroertjesH. Wesseling 10080; TimmermansC. J. Nobels 148150. De uitslag luidt: „Haarlem-Noord" 755 en „D.E.S." 719 caramboles. Het totaal-resultaat was, dat „Haarlem-Noord" 1247 en „D.E.S." 1177 punten behaalde, zoodat „Haarlem- Noord" wint met 70 punten. Hedenavond komt „Vriendenkring" met het tweede zestal. OM DEN „MOLLERUS-BEKER". De wedstrijden om bovengenoemden wis- selprijs over drie banden op de matchtafel worden a.s. Zaterdagmiddag vervolgd met de uitgestelde ontmoeting tusschen „K.R. A.S." en „H.E.T.E.IJ." uit Amsterdam. ROEIEN. DE VARSITY. Naar aanleiding van de a.s. Olympische Spelen heeft het bestuur van den Ned. Stu denten Roeibond dit jaar bij wijze van uit zondering besloten een enkele burger-roei- vereeniging in de gelegenheid te stellen, ge durende de studenten-roeiwedstrijden in een nummer achten uit te komen, teneinde de beste achten, die buiten de studentenroei- vereenigingen staan, in de gelegenheid te stellen voor de Olympische Spelen nog een wedstrijd aan het roeiseizoen toe te voegen. Door de toevoeging van dit extranummer achten zal het programma van de studenten- roeiwedstrijden uit den aard der zaak in be lang winnen. LAWNTENNIS. BELGIë LEIDT MET 2—1 TEGEN NOORWEGEN. Uit Oslo: Donderdag werd de wedstrijd in de tweede ronde van de Europeesche zone om den Daviscup tusschen Noorwegen en België te Oslo voortgezet met het dubbelspel. De Belgen De Borman en Lacroix wonnen in vier sets van het Noorsche dubbel Haanes en Jensen met 64, 62, 79, 63. De stand na den tweeden dag is 21 voor België. CRICKET IN ENGELAND. Enkele van de Woensdag begonnen wed strijden hadden een zeer onverwacht verloop. Kent, dat door drie achtereenvolgende over winningen aan de top van de ranglijst staat, won te Gravesend in twee dagen van het toch waarlijk niet zwakke Derbyshire. Er vielen 30 wickets voor 439 runs. Derbyshire 119 (theeman 7 v. 29) en 99 (Wright 5 v. 31) tegen Kent 179 (Copson 5 v. 57) en 420. Freeman die Zaterdag 47 jaar wordt is hard op weg naar zijn 4000ste wicket. Yorkshire 356 (Leyland 141) won eveneens in twee dagen met innings van Oxford University 150 (Verity 8 v. 56) en 166. Warwickshire verloor Woensdagnamiddag na 243 van Cambridge University 7 wickets voor 25 runs en zat Donderdagmorgen voor 43 aan den kant. De Britsch-Indische student M. Johangir Khan nam 6 v. 11! en W. R. Rees Davies 4 v. 22; 2de innings Cam bridge 199 en Warwick 109—9. De stand van de overige wedstrijden is: Essex 213 en 193 (R. W. V. Robins 5 v. 401 tegen Middlesex 183 en 38—1. Hampshire 267 (Gover 6 v. 61) tegen Surrey 5929 (E. R. T. Holmes 187*). Lancashire 290 tegen Leicester 336—8. Sussex 291 tegen Glamorgan 256—6. Britsch-Indië 4059 (gesloten) Amar Nath 114* tegen Nortbants 214r—7. AGENDA VRIJDAG 15 MEI StadsschouwburgVer. Rott.-Hofstadtoo- neel: „De geheime deur", S.15 uur. Schouwburg Jansweg: „Blanke Ballast" door D. I. U. voor de werkloozen. 8 uur. Palace: „De laatste 4 van Santa Cruz". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: „Liefde sterker dan de dood". 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De vlucht over de grens" en „Op 't-kantje af". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De oude en de jonge koning". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. ZATERDAG 16 MEI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds.. H©den overleed plotseling onze lieve schoonzuster en tante Dien Cramer- Van Ommeren Haarlem. 14 Mei 1936 Jansstraat 10 H. J. CRAMER E. C. CRAMER ROGGEBAND en kinderen Heden overleed plotseling onze lieve Vrouw en Moeder Dien Cramer-van Ommeren in den ouderdom van 46 jaar. Haarlem, 14 Mei 1936 Nieuwe Gracht 1 J. C. CRAMER KO MART HENK Liever geen bezoek De teraardebestelling zal plaats vinden Maandag IS Mei a.s. te 12 uur op de Algemeene Begraafplaats a. d. Kleverlaan. Laat garderobe verzorgen Keeren Repareeren Stoppage van uw kleeding Inlichtingen in onze winkels EEN RIJWIEL reparatie is dan pas goedkoop, wanneer ze solide is uitgevoerd bij A. KOELEMEIJER. Breostr. 3. Telefoon 12647. Verhuren, Ver ruilen. Nog een paar 2de hands rijwielen w.o. le klas merken. Lage prijs. SCHILDERIJEN EXPOSITIE Bijzonder goedkoop aanbod Origineele olieverf Alleen: KRUISWEG 6$

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2