De hervormingen in Oostenrijk. RENNIE THIJS IJS EN DE DIAMANT SITTERSêvoKflR SPORTFONPSEHBAD Engelands democratische Koning Mé V R IJ D A "G 15 MET 1956 HAARLEM'S D A G B E A D Schuschnigg ook leider der militie. Kabinetswijziging veroorzaakt geen ongerustheid in Italië. OOSTENRIJK. In een persconferentie heeft de leider van het bondspersbureau ministed Lucwig ver klaard dat daar de militie een integreerend deel uitmaakt van het Vaderlandsehe front, bondskanselier Schuschnigg in zijn hoeda nigheid van leider van dat front ook het bevel der militie op zich neemt. In antwoord op een vraag omtrent de mogelijkheid van ontwape ning van de Heimwehren, zeide hij, dat men er op moest rekenen, dat deze formaties nog langen tijd zouden gehandhaafd blijven. De minister kondigde de aanstaande afkondiging a-n van een constitutioneele wet tot hervor ming van het Vaderlandsehe front. De secretaris-generaal van het front, kolo nel Adam. is als zoodanig afgetreden. Hij blijft echter bondscommissaris voor den „Hei- matdienst". Als secretaris-generaal wordt hij opgevolgd door den nieuwen staatssecretaris in de bondskanselarij Zernatta. De benoeming van een vertegenwoordiger der Opper-Oos- tenrijkscha boeren tot minister van landbouw schijnt te wachten te zijn. Wellicht zal de keuze op Foedermayer vallen. Een staatsse cretaris voorde arbeidersbescherming zal voorloopig niet benoemd worden. Over de kwestie van het opperbevel der militie, zal pas over eenige dagen beslist worden. In politieke kringen verklaart men. dat de afgetreden minister van Buitenlandsche Zaken. Von Berger Waldenegg. tot gezant te Rome zal worden benoemd. De tegenwoordige gezant, Wollgruber zal den te Parijs worden benoemd, terwijly de Parijsche gezant Moll- wald wegens het bereiken van den leeftijds grens zich zal terugtrekken. In officieele Italiaansche kringen is men van oordeel dat de kabinetswijziging in Oos tenrijk in Italië geen onrust heeft gewekt. De aanwezigheid in de nieuwe reegering van drie ministers van de Heimwehr. die op ad vies van Starhemberg hun medewerking hebben toegezegd, wordt in dezelfde kringen als een bewijs aangevoerd, dat de tot dusver door de ïeaeering gevoerde politiek zal wor den voortgezet. Voorts wordt bevestigd, dat Starhemberg zooals het plan was. den voetbalwedstrijd Italië—Oostenrijk zal komen bijwonen en dat deze reis van den leider der heimwehren ge heel van persoonlijken aard is. Framlkriilk. Communisten nemen geen deel aan de regeering. Het politieke bureau van de Communisti sche partij heeft naar Reuter meldt in zijn Donderdag gehouden bijeenkomst met alge- meene stemmen den tekst goedgekeurd van het antwoord aan de Socialistische par tij, waarin het aanbod tot deelneming aan een toekomstige regeering van de hand wordt gewezen. In het antwoord wordt de overtui ging uitgesproken, dat de communisten be ter de zaak van het volk zullen dienen, door loyaal en zonder voorbehoud een regeering onder socialistische leiding te steunen, dan door hun aanwezigheid in een kabinet een voorwendsel te bieden voor een campagne van de vijanden des volks, die ten doel heeft paniek te zaaien. Genève. Chileensch voorstel tot op heffing der sancties op de agenda. De voorzitter der sanctieconferentie heeft op het schrijven van den Chileenschen ge delegeerde, waarin de opheffing der sancties wordt voorgesteld, geantwoord, dat hij dit schrijven zal voorleggen aan de commissie van dertien bij haar eerstvolgende vergade ring. opdat het door de commissie kan wor den besproken. DuitscHand. Het onderhoud Hitler- Eric Phipps. -Sir Het Duitsche Nieuwsbureau publiceert het volgende officieele 'communiqué over het be zoek aan Sir Eric Phipps aan Hitier: „Rijkskanselier Hitier heeft Donderdagmor gen in tegenwoordigheid van den minister van buitenlandsche zaken, Von Neurath, den Britschen ambassadeur Sir Eric Phipps ont vangen. Dit bezoek was verleden week afge sproken in verband met de overhandiging van de Britsche vragenlijst". Tot beter begrip van dit communiqué, al dus het D. N. B.. zij eraan herinnerd, dat de Britsche vragenlijst op 7 Mei door Sir Eric Phipps aan Von Neurath is overhandigd. Hit- Ier was toen niet te Berlijn aanwezig. Afge sproken werd, dat Hitier na zijn terugkomst te Berlijn Sir Eric Phipps zou ontvangen, die hem persoonlijk van het Britsche document in kennis zou stellen en zich hierover met hem zou onderhouden. Tot dusver zijn over dit onderhoud nog geen nadere mededeelingen gedaan. Lord Allenby overleden. Veroveraar van Palestina en Syrië in den oorlog; later propagandist voor den wereldvrede. Lord Allenby. een der leidende Brit sche figuren uit den grooten oorlog, is, naar Reuter uit Londen meldt, Donderdagmiddag te ziinen huize aan hartverlamming overleden. Lord Allenby werd op 23 April 1861 geboren. Hij vocht als officier in Zuid-Afrika en ge durende den Boerenoorlog nam hij deel aan het ontzet van Kimberley. In den wereldoor log trad hij sterk op den voorgrond. Van 1915 tot 1917 commandeerde hij het derde Engel - sche leger, waarna hij het opperbevel over het leger in Egypte kreeg. Hij veroverde Pa lestina en een groot deel van Syrië. In De cember 1917 trok hij Jeruzalem, dat aan de Turken ontrukt was, binnen. In 1919 werd hij benoemd tot hoogen commissaris in Egypte, hetgeen hij tot 192'5 bleef. Lord Allenby werd kortgeleden benoemd tot rector van de Universiteit van Edinburgh. Bij zijn installatie hield hij een rede, waarin hij in scherpe woorden oorlog en zelfzuchtig na tionalisme verwierp en 'n beroep deed op het Lord Allenby, Engelsche volk om den wereldvrede te be reiken door middel van een Volkenbond of een wereldstaat. Voorts bepleitte hij een in ternationaal gerechtshof en een internationale politiemacht om zijn beslissingen te doen eerbiedigen. Deze woorden trokken des te meer de aan dacht omdat zij afkomstig waren van een zoo vooraanstaande figuur op militair ge bied als Lord Allenby. Het onderzoek naar het „theelek". Minister Thomas ontkent iets over de bcgrooting te hebben uitgelaten. Uit LONDEN, 15 Mei: Heden heeft minister Thomas zijn verklaring afgelegd in het pro ces inzake het uitlekken van de begrootin°s- geheimen. De minister verklaarde absoluut niets te hebben uitgelaten over de begrooting. Verder zeide hii aan Neville Chamberlain te hebben gezegd, bevreesd te zijn voor zijn naam en de eer van zijn zoon. Hij verlangde daarom een nauwkeurig onderzoek naar de transacties van zijn zoon. Hij had er over gedacht af te treden doch een vriend had hem dat afgeraden. Bezwarende getuigenverklaring voor Thomas. Een der getuigen verklaarde vervolgens, dat aan den vooravond van den dag, waarop de begrooting zou worden ingediend, de fi nancier Waterton hem had meezedeeld. dat hij door Eves, een notaris van Alfred Bates, had vernomen, dat er een verhooging van de inkomstenbelasting van 3 pence der pond sterling zou komen. Rechter Porten, de voor- zitter van het tribunaal, vroeg Waterton daarop: ..Deelde hij u mede. waar hij zijn in lichtingen vandaan had?" Waterton antwoordde hierop bevestigend. Hij zeitle, dat Eves de inlichtin gen had ontvangegn van een zijner beste vrienden, die ook een goed vriend van iemand anders was. Op een vraag van den attorney-general, wie deze andere was, antwoordde Wa terton: J. H. Thomas. De pacificatie en besfuurs- ordening van Abessynië. Strafexpedities ter onderdrukking van het verzet. ADDIS ABEBA. 14 Mei (Reuter-A.N.P.) Nu eenmaal het ernstige gevaar van de muitende krijgslieden der Abessynische legerscharen on derdrukt is, en de plunderingen tot het ver leden behooren, begint het Italiaansche op- per-commando geleidelijk aan met de eerste pogingen tot uitvoering van de zware taak, waarvoor het zich na de verovering van het uitgestrekte rijk van den negus geplaatst ziet. de pacificatie en bestuurs-ordening. Dagelijks worden thans kleine afdeelingen wei-gewa pende troepen uit Addis Abeba gedirigeerd naar verschillende deelen van het bezette ge bied, teneinde iedere poging tot verzet of op stand tegen het Italiaansche gezag onmid dellijk den kop te kunnen indrukken. Het regen-seizoen zal deze expedities ongetwijfeld in haar bewegingen ernstig belemmeren, maar aangezien dit zelfde voor een groot deel ook voor de inheemsche bevolking geldt is men van meening, dat de nadeelen daarvan voor de Italiaansche actie niet van overwegend be lang zullen blijken te zijn. De eerste expeditie ter onderdrukking van inlandsch verzet was gericht tegen den vroe- geren commandant van de politie-troepen in Addis Abeba. Deze blijkt zich aan het hoofd te hebben geplaatst van een kleine troep Abes synische krijgers, die een geïsoleerde guerrilla voert, en bij Addis Alem opereert ongeveer op 30 mijl ten westen van Addis Abeba, waar hij de streek nog steeds uiterst on veilig maakt. Een andere Abessynische bevelhebber, van wien vermoed1; wordt dat hij nog steeds de wapenen niet heeft neergelegd, is ras Imme- roe. Men meent te weten, dat hij zich op houdt in de streek van Debra Marcos, in het gebergte van Godjam. Dat er met zekerheid niets omtrent de actie, noch omtrent de juiste verblijfplaats van dezen feilen strijder bekend is, bewijst wel hoe ontzaglijk uitgestrekt het nog te paficieeren gebied is, hoe slecht er de verbindingen zijn en hoe dun ook de Italiaan sche bezetting voorloopig ondanks de troe penovermacht over het rijk is verdeeld. De Italiaansche leger-autoriteiten vatten het ver zet echter niet zeer ernstig op en zijn van meening, dat het binnenkort geheel gebroken zal zijn. aangezien zoo zeggen zij' de Abessyniërs wel degelijk overtuigd zijn van het nutteloozee hunner actie. Het ligt in de lijn van de Italiaansche paci ficatiepolitiek den Aboena, het geestelijk hoofd der Ethiopisch-Koptische kerk, die den wensch te kennen gaf volledig met de Italiaansche autoriteiten samen te werken, te doen weten, dat Italië met alle strengheid alle Abessynische godsdiensten en in het bijzonder de Christelijke Koptische religie, zou eerbiedi gen. De maarschalk beloofde den Aboena een onderzoek te zullen instellen ten behoeve van het herstellen der kerken, die in den loop van den oorlog schade hebben geleden. Na erwtensoep kreeg hij maag zuur en branderige pijnen. Nu eet hij zijn lievelingsgerecht naar hartelust en zonder een enkele klacht. Niet alleen zijn geliefde winterkost bezorgde hem dit branderige gevoel, ook verschillende andere spijzen en dranken als stamppot, rolpens, koffie, thee, wijn. enz. veroorzaakten hem brandende pijnen in maag en slokdarm en een gevoel van opgebla zenheid. Doordat de maag te veel maagzuur af scheidt .ontstaan deze klachten. Digestif Rennie Pastilles nemen niet alleen het overmatig maagzuur weg door dit te neutraliseeren en te absorbeeren, waardoor de pijnen en de os-ermatige gasvormmg voorkomen worden; zij bevorderen tevens door de in deze pastilles aanwezige pancreatine en pepsine op krachtige wijze de spijsvertering. Digestif Rennie Pastilles zijn smakelijk en bijzonder prettig te nemen Geen poeder, geen glas water, al wat men heeft te doen, is 1 of 2 van deze pastilles langzaam op den tong te laten smelten. Iedere pas tille is apart verpakt, zoodat ge ze gemakkelijk bij U kunt steken, Digestif Rennie Pastilles zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 35 cent per pakje en 1.05 per groot pak. omzetbelasting inbegrepen. Imp. Rowntrce HaadeU Mij Hcrcngr 209. A'dam. PASTILLES (Adv. Ingez. Med.) GOEiBBELS VERBIEDT DE „NACHTCRITIEK". Uit Berlijn: Rijksminister dr. Goebbels heeft bij een be schikking, die aan de Duitsche pers bekend is gemaakt, de „Nachtcritiek" verboden. Dit beteekent, dat critiexen over avondvoorstel lingen op muziek- en ander kunstgebied niet in de ochtendbladen van den volgenden dag doch op zijn vroegst des middags mogen verschijnen Het Duitsche Nieuwsbureau voegt hieraan toe: „In het tijdperk van het liberalisme viel in de Duitsche pers een steeds groeiende ver- joodsching der kunstcritiek op te merken, zoodat de critiek tenslotte niets meer gemeen had met een werkelijk opbouwende en ver antwoordelijke beoordeeling. Tot een bijzon deren misstand werd de door de dagbladen concern ingevoerde „nachtcritiek". de zucht, om den lezer tot eiken prijs zoo mogelijk reeds bij het einde der voorstelling de critiek te le veren. Het ligt voor de hand, dat dergelijke recensies werden geschreven zonder dat de recensent gelegenheid "had gehad, zijn indruk ken te verzamelen en te verwerken. Deze re censies moeten dan ook als lichtvaardig in hoogen graad worden beschouwd: iedere eer bied voor de artistieke prestatie verdwijnt daardoor Een aardige snuiier, een venl en geen fat, Die altijd royaal in z'n fondsen zat, Heeft nog nooit ergens zóó'n plezier gehad Als thans in het vroolijke (Adv. Ingez. Med.) Edward VIII als tuinier. Onze Londensche correspondent schrijft Koning Edward loopt op straat tusschen zijn onderdanen als een hunner. Dat is nieuw voor Engeland. Indien men Z. M. niet kende zou men hem aanzien voor een van de vele goedgekleede Engelschen die hun weg gaan langs de Mall of de breede wegen in de omge ving van het Buckingham Paleis. Bij zonnig en droog weer, wanneer velen lust hebben te loopen in plaats van in een voertuig plaats te nemen, geeft ook koning Edward de voorkeur aan net gebruik van zijn natuurlijke voortbe wegingsmiddelen om den afstand af te leg gen tusschen het paleis en het gebouw van het Hertogdom Cornwall waar werk hem roept. In een ander belangrijk opzicht doet de ko ning wat zijn onderdanen doen. Het Engel sche volk tuinert graag en de Koning gaat voor in deze eenvoudige en hartverheffende ontspanning, die van stukjes onooglijken grond lustoorden van kleur en vorm maakt. In de voorsteden van de groote steden kon digt de Lentetijd zich aan met het geratel der maaimachines, gehanteerd door alle huis vaders die daar wonen. Het groote grasveld van den achtertuin wordt er mee geschoren, kort genoeg om als „putting green" te kun nen dienen voor huiselijk golf en om gelegen' heid te geven voor bedaarde „batting prac tice" voor de cricketers van het huis. De om lijsting van bloemen en planten wordt be schermd door netten. Zooals de mannen van kantoor, winkel en ander bedrijf zich na de dagtaak in de stad zich naar Suburbia spoe den om te tuinieren, om het grasveld te ver zorgen. om de lichte avonden te besteden aan de vreugden van stumps en bal, zoo ook spoedt Koning Edwardt zich in deze zonnige voor jaarsdagen. na gedanen staat-sarbeid in het kantoor van het- in zijn luister en ruimte wat onhuiselijke palels, naar zijn eigen huis, het huis dat het meest zijn éigen huis is, dat hij beschouwt, als zijn „home". Dat huis met vijf tien kamers is Fort Belvedère, niet ver van Sunning dale, een 30 K.M. ten westen van Londen. Het werk dat aan het koningschap is verbonden trekt den Koning meer en meer voor ontspanning naar dit Fort Belvedère met zijn fraaie tuinen, gelegen in het vriende lijke Engelsche land. dat vooral in dezen tijd van het jaar zijn intieme schoonheid open baart Als de avond mooi is en staatszaken aan kant kunnen zijn, wanneer voor de meeste menschen de daktaak voorbij is, snelt een kleine zwarte auto iangs den breeden weg Londen uit. De Koning is voor den avond aan staatsplichten ontsnapt. Hij is op weg naar zijn eigen huis om er te gaan tuinieren met spade cn hark, in een grijze flanellen broek met een sportjasje of een wollen buis, dezelf de kleeding die alle Engelschen dragen bij gelijksoortige huiselijke bezigheid. In zulke ontspanning is Z.M. een met zijn millioenen onderdanen. Ongeveer 15 K.M. pal noordelijk van Fort Belverère ligt Winsor Castle, een koninklijk verblijf dat herinnert aan minder democra tisch koningschap. De kloof die oud koning schap van het nieuwe schendt is breed. De af stand tusschen Sunningdale en Windsor is te kort voor een juiste zinnebeeldige voorstel ling. Recente Pool-ontdekkingen. Een nieuwe mijlpaal langs den weg. Sedert geruimen tijd vertoeft in de buurt van de Zuidpool in Grahamland een Engelsche expeditie. De Engelschen hebben de kunst verstaan, om practische iegenschappen met onpractische te verbinden en daardoor ver wierven zij zich een naam, niet alleen op ver overingsgebied, maar ook op het terrein van de wetenschap. Deze Engelsche expeditie is nagenoeg onbemerkt uitgetrokken, Voor Zuid- pool-expedities bestaat haast geen belang stelling meer. De menschen zijn ondankbaar, want tenslotte heeft toch maar één van hen de Zuidpool ontdekt, terwijl de overigen, voor zoover mogelijk, de gelegenheid moeten waar nemen, om ook eens 'n ontdekking te doen, in het nog onbekende en absoluut onherberg zame land. De meesten stellen zich echter tevreden met de ontdekkingen van een ander. De geleerden die thans zijn uitgetrokken, hebben nog volop gelegenheid om in de ijswereld geweldige hin dernissen te overwinnen. De Engelsche Grahamland-Expeditie heeft na een lang verblijf in de eenzaamheid een succes mogen boeken, dat zij niet aan 'n toe val dankt, maar dat vanzelfsprekend is, wan neer er maar weinig dingen zijn, waarop men zijn aandacht kan concentreeren. Men heeft ontdekt, dat Grahamland geen eiland is, zoo ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Terwijl de dwergen in diepen slaap verzonken zijn, sluipt de kleine boschdwerg naar den boozen Ali Klam toe. Heel voorzichtig steelt hij hem de sleutels af. Het zijn de sleutels van de boeien, waarmee Thijs aan den muur vast is gemaakt. Al heel gauw hebben zij de sloten los en blij stapt Thijs nu weer rond. Zijn vrijheid heeft hij toch wel door een wonderlijk toeval gekregen. als overal staat aangegeven, maar het is komen vast te staan, dat het met een ander eiland het Alexander I-land, door een meer dan 300 K.M. lange bergketen van meer dan 3000 Meter hoogte is verbonden. En of de ont dekking van deze bergketen nu interessant is of niet, in ieder geval is de wereld een nieu wigheid rijker geworden. Laat het iemand al dan niet belang inboezemen, het openbaren van .waarheden door ontdekking is zeer be langrijk. Later, eerst veel later zal men in deze pioniers meer zien dan wetenschappelijke avonturiers. Bovendien, de menschen blijven avonturen en ontdekken. Gaat men niet naar de Pool dan trekt men de „atomenwereld" in. Inplaats van geweldige ijsbarricades staat men hier voor de met betha-stralen verbonden neutrino en bewondert men zijn nagenoeg ge wichtloos karakter. En moge dit ontroerende schouwspel dan ook al onzichtbaar zijn, het ontstaat toch uit berekeningen. En steeds verder gaat de menscli in zijn nooit verzadig- baar verlangen om te weten, te kennen Hij grijpt een deeltje, beschouwt het als een geheel, omdat het in een bepaald oogenblik alles overstraalt, daar wordt het „geheel" wederom deel enbovendien historie'. Een nieuwe mijlpaal langs den weg van '3 menschen rusteloos zoeken. De B. B. C. engageert televisie-omroepsters. Twee meisjes uit 1100 candidaten gekozen. De Daily Telegraph meldt, dat de B. B, C. twee jongedames heeft benoemd tot omroep- sters, speciaal voor de televisie-uitzendingen. Het zijn mej. Jasmine Bligh, en mej. Elizabeth Cowell. Mej. Bligh, een nicht van Lord Darn- ley, is 22' jaar oud, haar nieuwe collega 23. Zij zijn uitverkoren uit 1100 gegadigden en dat niet alleen om haar uiterlijk en de klank van haar stem, doch ook om kwalitei ten, welke haar in staat stellen met succes op te treden als gastvrouwen van het radio station Alexanderpaleis. Beiden treden Maandag in dienst. Tot de opening van het televisie-station zullen zij de aankondigingen in de lichtere program ma's verzorgen, ten einde vertrouwd te x'aken met het spreken voor de microfoon. Geen van beiden heeft n.l. ooit voor de radio ge sproken. Beiden hebben een lage en welge- moduleerde stem. Mej. Cowell spreekt bijna op fluistertoon. Voor de televisie is een zekere „make up" noodig, welke zal neerkomen op het aan brengen van een lichtgele kleur op de wangen van donker geel op den neus, het bruinkleu- ren der lippen en het aanbrengen van eenig groen op de oogleden. Mej. Bligh heeft bijrolletjes in films ge speeld. Zij is drie jaar aan het tooneel ge weest. Mej. Cowell heeft vaak voor de camera moe ten poseeren bij haar werk als mannequin. Beiden hebben veel gereisd en spreken ook Fransch. Voorloopig zijn de dames voor 6 maanden geëngageerd. SCHOTERWEG 1, TELEFOON 16659. (Adv. ingez. Med.) PKOSHAMRtiA ZATERDAG 16 MEI 1936. HILVERSUM I, 1875 M. KRO-Uitzending. 2.30—3.30 A LR A. 8.00—9.15 en 10.00 Gram.pl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en Gram.pl. 2.00 Voor de jeugd. 2.30 V.L.R.A. 3.30 Kinder uur. 4.30 Gram.pl. 4.45 KRO-Boys. 5.30 Espe- rantonieuws. 5.45 KRO-orkest. 6.20 Journ. Weekoverzicht. 6.45 Gram.pl. 7.00 Berichten. 7.15 De KRO-Luchtlijn. 7.35 Voordracht en •concert. 8.00 Berichten. 8.10 Reportage 8.25 Gram.pl. 8.30 KRO-Boys. Gram.pl. en reportage 10.30 Berichten. 10.35—12.00 Gram.pl. HILVERSUM II, 301 M. VARA-Uitzending. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Orgelspel en gram.pl. 12.00—1.45 Gram.pl. 2.00 Variatieconcert. 2.30 Schaakpraatje. 2.50 Vervolg concert. 3.45 Causerie over Lich. Op voeding. 4.00 Vervolg concert. 4.20 Causerie „Conjunctuur en toekomst". 4.35 Kwintetcon cert. 4.50 Muzikale causerie. 5.10 Gram.pl. 5.40 Boekbespreking. 6.00 Orgelspel. 6.30 Gram.pl. 7.00 Lezing over de Waalbrug. 7.15 Friesche uitzending. 8,00 Berichten. 8.15 Opera-uitzen ding. 9.35 Radio-tooneel. 9.50 Gram.pl. 10.00 Berichten. 10.05 VARA-orkest. 11.00 Gram.pl. 11.10 Accordeon duetten. 11.3012.00 Gram.pl. DROITWICH, 1500 M. 11.20 BBC-Northern orkest en soliste. 12.35 Gram.pl. 1.20 Commodore Grand-orkest. 2.20 BBC-Schotsch-orkest en solist. 3.20 Orgelspel. 3.50 Reg. King en zijn orkest en soliste. 4.50 Troise's Mandolineorkest en solist. 5.35 Dans muziek. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. ,7.05 Lezing in Welsch dialect. 7.20 Weekend-pro gramma. 8.05 BBC-Theater-orkest. 8.50 Va riété-programma. 9.50 Berichten. 10.20 Hoor spel. 10.35 BBC-orkest en solist. 11.50 Berich ten. 12.0012.20 Dansmuziek. RADIO-PARIS, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 11.20 Nat. orkest. 2.50 Gram.pl. 4.20 Pascalorkest. 5.50-Gram.pl. .8.20 Piano-recital. 8.50 Opera-uitzending. 11.15 12.35 Populair concert. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Theo Hollinger's orkest. 2.35 Gram.pl. 4.20 Vroolijk programma. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Concert. 8.30 Dansmu ziek. 10.5012.20 Vroolijk concert. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 1.30 Salon-orkest. 2.20 Gra- mof.pl. 3.35 Populair concert. 4.20 Gram.pl. Kamermuziek. 7.20 Gram.pl. 8.20 Cabaret. 9.20 Omroeporkest. 10.30 Dansmuziek. 11.20 12.20 Gram.pl. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Salon-orkest. 1.30 Gram.pl. 2.20 A. Fel- leman's orkest. 3.20 Gram.pl. 4.35 Omroepor kest. 5.35 Populair concert. 6.35 Salon-orkest. 7.05 Zang 8.20 S-ymphonieconcert. 9.20 Operet te-uitzending. 11.2012.20 Gram.pl. DEUTSCHL AND SENDER, 1571 M. .8.301.15 Groot Verzoekconcert m.m.v.- -or kesten en solisten. Om 10.20 en 11.05 Berichte^

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6