HET MYSTERIE VAN MOAT HOUSE. De .Royal Corinthian Yacht-club" hield deze week ter hoogte van Burnham-on-Crouch selectie- zeilwedstrijden voor de uitzending yan zeilers naar de komende Olympische zeilwedstrijden te Kiel FEUILLETON Naar het Engelseh van ADELINE SERGEANT. (Nadruk verboden). 15) „Je weet toch", herinnerde Lancaster haar, „dat Cyril of ik altijd als gids willen mee gaan. Het past ook niet als jonge meisjes zonder geleide rondwandelen, maar Cyril zal het prettig vinden jullie van dienst te zijn". „Dank u wel!", antwoordde Claire. De bel voor de lunch klonk en voor zij naar de eet kamer gingen, greep Claire haar plotseling bij den arm en fluisterde haar boe: „Niet over den tuin praten!" Maar Nell had niet veel keus, want Lancaster vatte dadelijk het on derwerp weer op. „Het is heel jammer", zei hij. „dat de tuin in zoo'n toestand van verval is geraakt Vindt u ook niet, juffrouw Davenant?" .Nogal", antwoordde Nell vrijmoedig. „Ik krijg zoo'n gevoel, dat ik graag een beetje zou tuinieren". „Wat mij betreft kunt u alles doen waar u zin in heeft" zei Lancaster voorkomend „Zal ik een par gereedschappen voor u op zoeken? Met een hark, een schoffel en een schaar kunt u ongetwijfeld wonderen ver richten". „O, maar ik heb er niet veel verstand van" antwoordde Nell, een beetje geschrokken bij de gedachte dat Lancaster misschien het deurtje zou mfdekken". „Ik denk dat tuinieren veel te zwaar werk voor mij zal zijn", sprak Clair. „Het eenige wat ik graag doe, is een beetje rondwande len en als het warm genoeg is. op de bank uitrusten. Die staat daar op een fijn plaatsje in de volle zon". „Werkelijk? Nu ik zal je geliefkoosd plekje eens komen bekijken", kondigde Lancaster aan, waarbij Nell opmerkte dat Claire plotse ling bleek werd. Zij kreeg zelf weer moed, toen het gesprek verder ging, want zij be dacht, dat het best mogelijk was dat Lan caster alles van de deur afwist, maar er op vertrouwde, dat zij gesloten was en geen idéé had van den sleutel, die in het schuurtje hing. Maar zij moest haar angst toch wat hebben laten blijken, want Lancaster richtte zich tot haar, en zei, een beetje gamuseerd: „Ik zie, dat jullie er niet op gesteld zijn als ik je in je afzondering kom storen. Maar ik heb het te druk om m'n tijd in den tuin te verspillen; zoo aanlokkelijk vind in het bovendien niet". Zoo veranderde hij van onderwerp en Nell voelde zich verlicht. Ze was nauwelijks voor- oereid op Claire's plotselinge uitroep, toen zij haar zitkamer hadden bereikt. „Hij vermoedt iets!", riep zij. „We kunnen beter de volgende dagen niet naar den tuin gaan". „Och, wat kan het voor kwaad, als hij in den tuin komt? Hij hoeft niet te weten, dat wij den sleutel van de deur hebben, en we kunnen wachten tot hij naar Londen gaat Dan zijn we volkomen veilig". We zijn nooit veilig", antwoordde Claire, net ingehouden stem. „Je weet nooit, of hij werkelijk weg is of niet. We moeten er altijd >p bedacht zijn, dat we risico loopen. Zei je niet", vervolgde ze, „dat je vanmiddag naar het dorp ging?" „Ja ik heb een paar postzegels noodig" mtwoordde Nell. „Misse! en kan ik nu beter ■aan. voor het begint te ••egenen". „Wil je dan dezen briel voor me posten?' erzocht Claire. „Zeker l" „Misschien kun je hem beter niet in je hand houden", raadde Claire haar aan. „Steek hem in je zak en praat er alsjeblieft niet over; als iemand je vraagt waar je naar toe gaat, zeg dan, dat je een paar postzegels gaat koopen". Nell knikte. „Ik begrijp het!", verklaarde zij, en daarop liet ze Claire alleen. Zij had niet meer dan twee of drie mi nuten noodig om zich te kleeden, maar toen zij de hall doorliep kwam Lancaster naar buiten en sprak haar aan. „Gaat u wandelen, juffrouw Davenant?" „Ik moet enkel maar even naar het dorp", antwoordde Nell. „Zoo. En heelomaal alleen? Zal ik met u meegaan?" „O, neen. Dank U!", weerde Nell haastig af. „Ik heb alleen wat postzegels noodig". „O, over postzegels hoeft u zich nooit zor gen te maken. Ik wil er met genoegen een dozijn voor u laten halen". „Maar dan berooft u me van mijn wande ling", gaf Nell lachend ten antwoord. „Ik houd van wandelen, maar het is altijd pret tiger als men een doel heeft". „Maar u vergeet juffrouw Davenant, dat u tegenover mij en Claire een plicht hebt", sprak Lancaster, terwijl hij plotseling zijn donkere wenkbrauwen samentrok. „Als u even doordenkt, zult u zich herinneren dat ik van u verlangd heb. dat u voortdurend bij haar zou blijven. U mag haar niet alleen aten om naar het dorp te gaan en bood- chappen voor uzelf te doen". Nell kreeg een hoofd als vuur. ,Ik ben er '.oo weer", verontschuldigde zij zich. „Alleen naar een paar postzegels koopen. Ik dacht liet, dat u daar bezwaar tegen had". „En hebt u geen andere boodschap?", vroeg ■ancaster, haar scherp aanziend. „Ik moet alleen naai het postkantoor" tntwoordde Nell. ..Maar dat is geen antwoord. U moest een brief posten, die u niet wilde laten zien" en daar Nell haar gezicht niet heelemaal in be dwang kon houden, glimlachte hij triomfan telijk, en zei; „U zult me zeer verplichten door mij den brief te overhandigen". „Ik zie niet in, wat u met mijn correspon dentie te maken heeft, meneer Lancaster!" „Jammer genoeg is het niet uw eigen cor respondentie", kwam het er suikerzoet uit. ,Het is de correspondentie van mijn pupil, waarbij ik belang heb en waarvan ik u reeds gezegd had, dat u die controleeren moest. Ik kan wel raden, dat u een brief van Claire In uw zak heeft en ik herhaal, dat u mij zeer zoudt verplichten, door mij dien brief te over handigen". Nell stond perplex, maar juist terwijl ze aarzelde, werden voetstappen hoorbaar op de trap, die naar de hall leidde en een oogen- blik later verscheen Claire zelf en kwam recht op hen af, alsof zij het onderwerp van hun gesprek geraden had. „Je kunt mij den brief wel geven Nell, sprak ze rustig. „Ik weet dat meneer Lan caster verlangt". Aarzelend haalde Nell den brief te voor schijn, en Claire stak haar hand uit. Maar Nell was absoluut niet bedacht op Lancaster Hij griste den brief, voor zij hem Claire kon overreiken, uit haar hand. Met een kreel van verontwaardiging sprong Nell naar voren Maar Claire trok haar onmiddellijk terug en haar bleeke lippen glimlachten ironisch „Houdt je maar kalm", voegde ze Nell toe Het was jouw schuld niet". Intusscnen las Lancaster het adres op de enveloppe. „Den heer Everard Hume, las hij. „Ik dacht dat je nu wel begreep, dat je geen •ontact meer met dien man mag onderhou ten, Claire?" „Ik weet. dat het me verboden is", ant woordde Claire rustig. „En ik wensch gehoorzaamd te worden l", vrklaarde hij grimmig. Maar het meisje bleef hem onbevreesd aan. „Zal ik den brief ope nen?", vroeg hij, haar van onder z'n saam getrokken wenkbrauwen aanziend. „Als u daar zin in hebt", hernam ze onver schillig. „Als ik hem teruggeef, zul je me dan be loven geen pogingen meer te doen, om hem nog eens te schrijven?" „Neen", verklaarde Claire, „ik beloof u niets!" „In dat geval", besloot Lancaster, „zal ik mezelf het genoegen bereiden inzage van je correspondentie te nemen". Hij stak den brief in z'n zak en liep weg. Nell, die bij deze scène .had toegezien, sprong hem met een kreet achterna. „Maar meneer Lancaster! U zult toch niet zoo 'gemeen zijn om Claire's brief mee te nemen, en hem te lezen? Laten we hem in het vuur gooien, als u hem niet wilt posten, Maar lezen mag u hem niet!" Maar Lancaster vervolgde zijn weg en ging zijn studeerkamer weer binnen, alsof hij niet» gehoord had. •Net hindert niet, Nell", zei Claire kalm. Er staan slechts een paar onbenullige regels in dien brief, niet genoeg om Lancaster eenig houvast te geven. Feitelijk was het een expe riment. Ik wilde weten, of hij jou den pas zou afsnijden. Hij wil niet, dat ik met den man die ik liefheb, correspondeer. Als je meegaat, zal ik je alles over hem vertellen, en dan zul je me begrijpen". .(Wordt verVolgdM Tusschen twee jonge achten van de Amsterdamsche studenten-roeivereeniging -Nereus" is Donderdag op den Amstel een beslissingsrace gehouden voor deelname aan d« Varsity op 21 Mei. a.s. Een moment uit den strijd De -Meer Werk'-actie in de hoofdstad is begonnen. Het inpakken en ver zenden der manifesten in het gebouw van het Amsterdamsch Centraal Comité voor jeugdige werkloozen Het door sir Henry Deterding aan het Rijksmuseum te Amsterdam geschonken schilderij -Avondlandschap" van Aerts van der Neer, weleer behoorend tot de vermaarde collectie-Six, is na aankomst in zaal 33 geplaatst, waar het veel belangstelling trekt Prins Eugene van Zweden, die incognito in ons land vertoeft, vei laat het nieuwe gemeente museum te den Haag Ter huldiging van hen, die bij de feestelijkheden van het 750-jarig bestaan van 's Hertogen bosch' hun medewerking hebben verleend, is door den burgemeester van den Bosch, mr. F. J. Yan Lanschot, in de hal van het stadhuis een gedenksteen onthuld

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 9