mmsa INNEN Het zwijgend betoog. Gevraagd: Een Spil! Spil voor het Ned. elftal gevraagd. WEILL ZOON ■■■■HUB ^WEERBERICHT MAKELAARSKANTOOR GEBR. SNOECK ANEGANG 39 - „DE FAAM" GEHEEL GEBIT DINSDAG 19 MEI 1936 IT A A R :T: E M'S D A C- B E A D 2 Vrouwenvredesgang 1936. m de stilte van duizenden ligt een macht. En die macht is het welke de deelneemsters aan den Vrouwenvredesgang in staat stelt hun steentje bij te dragen tot het bereiken van den Vrede. Het is een eigenaardige gewaarwording u zoo sterk één van gedachte te voelen met zoo vele anderen, met al degenen die meeliepen in de zwijgende stoet waarin niets anders was dan het geluid van voeten op het plaveisel en de Vredeswil. Ook één van gedachten met velen die niet meegingen, doch die, getooid met een witte bloem, langs den weg stonden, met menschen die niet konden of niet durf den meegaan. Want er zullen zeer zeker vrou wen geweest zijn die gisteren een zekere schroom hebben moeten overwinnen, een schaamte om in het openbaar hun meening aan de massa kenbaar te maken, en een vrees om gezien len uitgelachen?! te worden door kennissen die niet deelnamen. Welnu, als dit het eenige is wat wij te overwinnen hebben om te kunnen streven naar het gemeenschappe lijke' doel, dan mogen wij niet aarzelen. Deze zeer kleine zelfoverwinning kunnen en moeten wij van ons zelf eischen. In Amsterdam's straten, die gewoonlijk ge heel door het snelverkeer zijn in' beslag geno men, hebben wij gisteren rustig en zwijgzaam gewandeld en het was even of wij geen deel hadden aan het dagelijksch leven. Op de stoe pen stonden heel veel t-oeschouwers, en hoeveel hebt ge er zien lachen of hooren spotten? Dat was maar een enkele op die talloos velen, en ertegenover staat dat onze optocht wellicht- een veel grooter aantal tot nadenken heeft gebracht. En-dan is ons doel immers bereikt! Onder die toeschouwers waren heel veel mannen en jongens; en de stoet vertrok te midden van bezige mannen, die wij niet op de slagvelden wenschen. Het gedruisch van onze eigen voeten deed soms zoo angstig denken aan dat van voorbijgaande troepen, ja beklemmend veel leek het er soms op. Hebben wij allemaal wel goed beseft dat deze stille vre des be tooging mogelijk was juist omdat er in ons land nog vrede heerscht? Tij delijke vrede? En voor hoe lang? Wie zal het zeggen? Wacht niet met ijveren en betoogen totdat uw man en uw zoons voor den oorlog worden opgeroepen; dan is het immers te laat! Wacht geen oogenblik meer, maar helpt nu dadelijk om den vrede blijvend te verzekeren, vrede voor de geheele wereld. Hebt u gisteren voor het eerst met den Vrouwenvredesgang meegeloopen? Doet u het het volgend jaar ook weer? Wat beteekent die kleine zelfoverwinning in vergelijking met de groote kwestie waarom het hier gaat? Het was weer een stille stoet zonder fanfare of tromgeroffel; maar in de stilte van dui zenden ligt een macht Laten er het volgend jaar weer veel meer vrouwen deelnemen aan die zwijgende optocht, waarin niets anders is dan het rhytmisch ge luid van voeten op het plaveiselen de Vredeswil. DEELNEMERS AAN DEN WEDSTRIJD OM DEN PRIX DE ROME. Voor het examen, bedoeld bij art. 11 der wet van 26 Mei 1870. rechtgevende op deelname aan de wedstrijden voor den Prix de Rome, zijn geslaagd de dames A. C. C. Enthoven, Hilversum; E. P. 't Hooft, Amsterdam; C. J. Pothast, Laren JN.H.)A. H. Rutgers van dei- Loef f, Bloemendaal; H. van der Stok, Amster dam en de heeren G. van 't Net, Amsterdam en J. Richters, Rotterdam. Rupsenplaag bij Rosmalen. Tot wanhoop van de bevolking. Een groote rupsenplaag brengt de bevol king in de omgeving van "den straatweg Nij- megen-Den Bosch bijna tot wanhoop. De rupsen, die buitengewoon vraatzuchtigzijn, vernielen de te velde staande gewassen en berooven de boomen van al hun blad. zoodat die. als in den winter, kaal zijn in plaats van vol met frissche, groene bladeren. Men heeft al heel wat geprobeerd om de lastige en schadelijke beesten uit te roeien, maar alles tevergeefs. De plaag neemt integendeel steeds meer toe. De rupsen dringen zelfs de huizen binnen, zoodat de weinig te benijden bewoners van de streek bij Rosmalen hen zelfs uit hun slaapsteden moeten verdrijven. Wanneer men den weg NijmegenDen Bosch passeert per auto, moet men ook al voorzorgsmaatregelen nemen om de rupsen uit den wagen te houden. Gelijk de afsluit dijk berucht is door de muggen, zoo wordt- de Rijksweg Nijmegen—Den Bosch het door zijn rupsen. Het is dan ook hoog tijd, dat een energieke strijd tegen deze plaag aangebon den wordt, zooals ook eenige jaren geleden in dezelfde streek het Staatsboschbeheer de rupsen heeft verdelgd. Flanel Pantalons 1.85 Stoffen Sportcolberts 7.25 Flanel Costumes 10.75 Sportvesten 3.75 Kampeerkleeding VAK KL E DING MA6A2VM »AARLAAR2*^£G 1.TSU 12 «49 (Adv. Ingez. Med.) (De Keuzecommissie van den K.N.V.B. roept gegadigden op voor de spilplaats in het Nederlandsche voetbalelftal. Zij zullen een spe ciale zomertraining moeten volgen en uit hun midden zal tenslotte de beste worden gekozen.) Men zoekt een spil, men kent er geen, Wie voelt zich voor die taak gegadigd. Wie acht in 't voetbal-spilleleen, Zich voor die functie begenadigd? Wie streeft naar een verheven trap, Als voetbaltrap de allerhoogste, Wie wepscht in 't aanvalleiderschap Van Holland, eer en roem te oogsten? Hij geve zich thans ijlings op, Om in den zomer zich te trainen, In 't kundig werken met zijn kop En met zijn forsche spillebeenen. Mocht, hij eens uitverkoren zijn Voor 't vaardig vullen der lacune. Dan wordt hij d' afgod van de lijn, De held der stampvolle tribune. Dan vindt men straks bij zijn portret Zijn roem in elke krant te lezen, In 't- nationale voet-ballet Zal hij de prima donna wezen. Ach, 'k zou het zelf wel willen doen, 't Wekt in mijn droom een vreugdetrilling, Maar 't is voor mij het stil seizoen, Mijn poging ware tijdverspilling. Die taak is niet meer in mijn lijn, Het moeten, wil men hierin slagen Wel sterke spillebeenen zijn, Die al die weelde kunnen dragen. Welaan, waar is de jonge man, De spil van onze voetbalvelden. Waar Holland's roem om draaien kan. Hij wordt gezocht dat hij zich melde! P. GASUS. VOETBAL. Spelers mogen zichzelf aan melden. Nu het blijkbaar noodig is, zoo zoetjes-aan naar een plaatsvervanger voor Anderiesen als spil voor het Nederlandsch elftal om te zien, heeft de Keuzecommissie van den K.N.V.B. een nieuw plan gevormd, waarover we de vol gende bijzonderheden in de „Sportkr." lezen: „Bij de commissie is het plan gerijpt, een middel toe te passen, dat tot op zekere hoogte on-Nederlandsch zou kunnen worden ge noemd. Zij heeft ons namelijk verzocht bij dezen een oproep te plaatsen aan de Neder- landsche voetballers, die meenen. dat zij in aanmerking kunnen komen. De Keuze-Com missie roept hierbij dus Candida ten op, die opgeleid wenschen te worden tot den spil voor het Nederlandsch elftal. Zij meent, dat de lichaamsbouw van zulke spelers aan bepaalde eischen moet voldoen en zij acht een lengte van ten minste 1.80 M. en een flink robust postuur, zooals b.v. dat van Anderiesen, het meest gewenscht. Uit de spelers, die zich dienen aan te melden bij het secretariaat van de T.C., zal dan een selectie gemaakt worden. De bedoeling van de K. C. is nu, dat deze spelers een specialen opleidingscursus, een „stoomcursus" van drie maanden onder leiding van de bondsoefenmeesters volgen. En zal zoo spoedig mogelijk, dezen zomer dus nog. een aanvang mee worden gemaakt, zoodat men bij het slagen van deze proefneming het volgend seizoen over een goeden spil voor het Nederlandsch elftal beschikt. De spelers, die zich beschikbaar stellen, zullen dus in zoo kort mogelijken tijd moeten worden bijge schaafd. Zij krijgen een uitgebreide techni sche opleiding, waarin b.v. aan het koppen, het plaatsen, het stoppen, e.d. spelonderdeelen de noodige aandacht zal worden gewijd. Verder zal gewerkt worden op opvoering van het uithoudingsvermogen, waartoe ook indoor- training zal worden toegepast. En voorts z-al ook gezorgd worden voor het bijbrengen van een zoo groot mogelijke mate van spelkennis. De K. C. hoopt te kunnen beginnen met een 40 a 50 spelers, uit wie vermoedelijk al spoe dig een nadere selectie kan worden gemaakt. Een speler van een vierde-klasser kan net zoo goed in aanmerking komen als van een club uit de le, 2e of 3e klasse. Men moet den lust en den aanleg er voor hebben. Misschien zal in sommige kringen deze oproep als zijnde niet ernstig gemeend, worden begroet, doch de spelers mogen zich daardoor niet laten weer houden en ze behoeven zich stellig niet te geneeren*om zich aan te melden". Het programma voor Hemelvaartsdag. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. EnschedéBe Quick. Afdeeling I. Promotie derde klasse: H. R. C.Kinheim. Promotie vierde klasse: SchotenAlphia. Afdeeling IV. Promotie tweede klasse: T. S. C.—Noad. Willem IIPalemig. (Sportkr.). AGENDA DINSDAG 19 MEI. Groote Kerk: Orgelbespeling door den heer George Robert. 8.159.15 uur. Cinema Palace: „De laatste 4 van Santa Cruz". 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater- sterker dan de dood". (Peter Ibbetson). 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De vlucht over de grens" en „Op 't kantje af". 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „De oude en de jonge koning". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. Geopend op werkdagen van 11—3 uur, behalve 's Maan dags. Toegang vrij. Haarlemmerlied e: Raadsvergadering 7.30 uur. WOENSDAG 20 MEI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. OM DEN DAVIS-CUP. YOUGO-SLAVIE—TSJECHO-SLOVAKIJE 3-2. Uit AGRAM: De Daviscup-wedstrijd Yougo- Slavie—Tsjecho-Slovakije is met 32 door Yougo-Slavie gewonnen. Yougo-Slavie komt in de derde ronde tegen Frankrijk. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE BAD NAUHEIM- Uit BAD NAUHEIM: De resultaten van de partijen, gespeeld in de tweede ronde van het tournooi te Bad Nauheim waren; Ahues remise met Keres. Van den Bosch remise met Heinecke. Stahlberg remise met Aljechin. Rellstab remise met Vidmar. Bogoljubow wint van Weissgerber. De uit de eerste ronde afgebroken partijen werden voortgezet met volgende resultaat: Aljechin remise met Van den Bosch. Heinecke verliest van Weissgerber. Keres remise met Rellstab. De stand is thans: 1 Ahues 11/2 punt. Daarna van de 2e tot en met de 9e plaats: Van den Bosch. Keres, Vid mar, Aljechin, Weissgerber, Stahlberg, Rell stab en Bogoljubow allen 1' punt; 10 Heinecke. 1/2 punt. BARTELJORISSTRAAT COSTUMES MANTELS JAPONNEN !lllllll!llllllllllllllllllllllllllllllllllll[||lllllllllllllllllllllllll|lllll!lllllllllllllllllllllll!lllllllllllllllllll|lllllllllllll!!llllllll||| (Adv. Ingez. Med.) De Bilt voorspelt: Meest matigen Oostelijken tot Noorde lijken wind. Licht tot half bewolkt. Later wellicht toenemende bewolking. Aan vankelijk weinig verandering in tempe ratuur, later wellicht koeler. BAROMETERSTAND Hoogste 771.3 m.M. te Aberdeeen en Malinhead. Laagste 755.4 m.M. te La Coruna. Het buitenlandsch weerbericht meldt: Kans op koeler weer. Het zwaartepunt van het strookvormig ge bied van hoogen luchtdruk blijft op den Oceaan. Er blijft echter een scheiding bestaan tusschen het oceanische gedeelte en het con tinentale gedeelte. In het laatste heerschen hooge temperaturen. De polaire depressies blijven hoog in het Noorden en trekken Noordwestelijk langs IJs land, waar op dit oogenblik de luchtdruk weer sterk stijgt. Daarentegen daalde hij op de Noorsche zee in den nacht. De barometers zijn daar nog dalende. In het Zuiden blijven vlakke depressies bewolkt weer met zware regens veroorzaken langs de Noordkust van Spanje, in Zuid-Frankrijk en Zuidelijk en Oos telijk van de Alpen. (Lugano meldt in den nacht 46 m.M. regen). De invloed der Zuidelijke depressies reikt tót de Oostelijke middelgebergten én tot Zuidoost-Europa. Hoewel op dit oogenblik nog geen ver storing van het mooie voorjaarsweer te vreezen is. wordt de toestand door de luchtdrukdalingen in het Noorden toch minder stabiel en wordt een inval van koudere luchtmassa's binnenkort waar schijnlijk. BAROMETERSTAND Vorige stand 767 m.M. Stand van heden 768 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. KUIPERS EN ZN.. Opticiens Zijlstraat 97 Telefoon 12726 THERMOMETERSTAND Laagste hedennacht 56 gr. F. Hoogste heden tot 12 uur 73 gr. F. HOOG WATER TE ZANDVOORT: Woensdag v.m. 2.02 uur; n.m. 14.31 uur. Strand berijdbaar van 7.0012.30 uur. Donderdag v.m. 2.50 uur; n.m. 15.15 uur. Strand berijdbaar van 7.5013.15 uur. Telefoon HUUR en STATIONSPLEIN 13 Telefoon 17145 Haarlem KOOP en VERKOOP ADMINISTRATIE (A.dv. Ingez. Med.) Zilveren jubileum der Chr. Oratoriumvereeniging. Jubileumconcert op 28 Mei. Den Hen Mei j.l. was het 2o jaar geleden dat hier ter stede werd opgericht de Christe lijke Oratoriumvereeniging, onder directie van wijlen Johan Schoonderbeek. Ruim 10 jaren dirigeerde Schoonderbeek de C. O. V., toen hij om gezondheidsredenen zijn taak moest neer leggen. Hij werd opgevolgd door den toen- maligen dirigent der H. O. V. Nico Gerharz, die echter slechts weinige jaren later in 1923 eveneens om gezondheidsredenen tot heengaan werd genoopt. Zijn plaats werd in genomen door den tegenwoordigen dirigent George Robert, die dus thans ruim 12 jaren de leiding van de C. O. V. in handen heeft. George Robert heeft van de Haarlemsche C. O. V. een vereeniging weten te maken, die niet alleen in het Haarlemsche muziekleven een vooraanstaande en eervolle plaats in neemt, maar die ook buiten de grenzen van onze stad bekend staat als een der beste koor- vereenigingen van ons land. Beziet men de lijst van werken, die onder zijn leiding zijn uitgevoerd dan moet worden geconstateerd, dat het repertoire van de C. O. V. voor dat van de beste en grootste koor- vereenigingen uit ons land niet behoeft on der te doen. Er zal nog gelegenheid zijn dezer dagen nader terug te komen op de geschiedenis van de C. O. V., haar prestaties en haar beteekenis voor onze stad. Daarom moge thans worden volstaan met een enkele mededeeling omtrent de wijze waarop het jubileum zal worden ge vierd. Met het ook oog op de moeilijke tijds omstandigheden, waarmede alle vereenigin- gen op kunstgebied te kampen hebben en die heeft elegante j^e e r en-^o n f e c t i e-(^i ostuums in voorraad voor elk figuur. Voor slanke jongemannen, voor meer volwassen personen, voor heeren die ruim in de rondte zijn uitgegroeid, voor dikken en dunnen, voor breeden en smallen. Stoffen 1936, modellen 1936, coupe 1936, zeer solide en correcte afwerking.Eigen fabrikaat en vanaf f12.50 per compleet costuum. Faam-KWALITElT met FAAM-GARANTIE. (Adv. Ingez. Med.) ook aan de C. O. V. niet zijn voorbijgegaan, heeft het bestuur besloten geen feestelijkhe den te organiseeren, doch de viering zeer so ber te houden, zoodat deze wat den buiten kant betreft slechts zal bestaan uit een ju bileum-uitvoering, die iets bijzonders zal bieden. Voor deze feestuitvoering is n.l. de keus ge vallen op „La Croisade des Enfants" (De Kin der Kruistoch) van den Franschen meester Gabriel Pierné. Zooals de titel reeds aangeeft, heeft het werk van Pierné tot onderwerp de in de mid deleeuwen door kinderen ondernomen kruis tocht naar het Heilige Land, een onderneming die wel een drama moest worden en dan ook op jammerlijke wijze mislukte. „La Croisade des Enfants" is een brillant en meesleepend werk, dat ondanks zijn dramatischen inhoud een blij slot heeft en in de vreugde eindigt. Het werk beleefde zijn eerste uitvoering in 1905 te Parijs, later is het een enkele maal ook in ons land uitgevoerd. Door het gewel dige ensemble dat er voor vereischt wordt, komt het evenwel slechts heel zelden tot uit voering en daardoor wordt dit jubileum concert van de C. O. V. inderdaad een gebeur tenis van zeer bijzondere beteekenis. Het groote koor der C.O.V. is voor deze ge legenheid dan ook nog belangrijk versterkt, terwijl ook de Haarlemsche Orkestvereeniging, die voor de begeleiding zal zorgen, met een aantal extra krachten is uitgebreid. Voorts werken aan de uitvoering mede een meisjes koor van 180 leden, dat speciaal voor deze gelegenheid is samengesteld, alsmede een aantal solisten, een rècitant, solokwartc-t, enz. Alles bij elkaar zullen omstreeks 400 perso nen aan deze uitvoering, die zal plaats heb ben op Donderdag 28 Mei a.s. in de Gemeen telijke Concertzaal, hun medewerking ver- leenen. PORTEMONNAIE ONTVREEMD Maandagmorgen tusschen 11 en 12 uur is uit de keuken van de woning der familie T. in de Lonbar Petrilaan een portemonnaie ont vreemd, waarin een bedrag van 15. schap van den heer H. W. Duyvendak een vergadering gehouden van candidaat-leaen, waarin broeder F. A. Klijn het onderwerp „Gemeenschapszin" inleidde. Dit actueele onderwerp had een vruchtbare discussie tot gevolg. In de avondvergadering boeide Dr. H, Kluin, predikant-directeur van de Weesin richting „Neerbosch" zijn gehoor met een lezing, getiteld: „Heilzame moeilijkheden voor den Christen-Opvoeder". De Duitsühe Diakoon F. Weigt uit Berlijn deed aan de hand van eenige lantaarnplaat jes eenige mededeelingen uit het werk van het „Deutsche Diakonen-Verband". De Maandagmorgen werd in de eerste plaats besteed aan de huishoudelijke verga dering, waarin rapporten en mededeelingen werden besproken, terwijl bij de bestuursver kiezing de aftredende leden Broeder H. Hofman, Broeder H. W. Hijkoop en Broeder C. J. Oostenrijk bij acclamatie werden her kozen. Broeder KI. Sybranda vertelde eenige er varingen uit het Reclasseeringswerk. Dit was tevens het einde der morgenvergadering. In de middagvergadering hield Broeder D. Brussee uit Utrecht een referaat, dat den titel droeg van „Diakoon? Diakoon!", waarin het oude diakonenbeginsel weer eens zuiver in het licht werd gesteld. Om 5 uur werd de Sluitingsdankstond ge houden. welke door Broeder C. V. Morra werd geleid. EEN MOOI SUCCES. Op de te Rotterdam gehouden tentoonstel ling, georganiseerd door het instituut voor scheepsbouw en luchtvaart voor amateur vliegtuigbouwers behaalde onze plaatsgenoot de heer J. A. Peper in de afdeeling motoren constructiemodel, vervaardigdop 1/10 der grootte met een 3 motorige Fokker F 18 (mo del de Snip) een 2en prijs. Het geheel had 2.45 M. vlucht en 1.85 M. romplengte. TANDHEELKUNDIGE INRICHTING VOOR DEN MIDDENSTAND Rijksstraatweg 25, Haarlem-N. Tegenover, het oude Raadhuis Minimum tarief met voorbehandeling f 35.- Spreekuren alle werkdagen van 9—4 uur Avondspreekuren Maandags, Dinsdags, Donderdags van 7—9 uur (Adv. Ingez. Med.) HEEMSTEDE „Meer en Bosch". De Broederdag. Het zal stellig niemand verbazen, dat voor den 58sten Broederdag, van de Broederschan van Diakonen, welke te Meer-en-Bosch op voortreffelijke wijze is georganiseerd, groote belangstelling bestond. Uit afgelegen hoek jes van ons vaderland zoowel als uit de groo te steden had men zich weten vrij te maken om deze dagen te Heemstede aanwezig te zijn. Zaterdags om 4 uur had een bestuursver gadering plaats, terwijl om 5 uur in deze ver gadering de in te zegenen Broeders werden ontvangen en toegesproken. In den avond werd in de intieme kapel „Irêne" het Heilig Avondmaal gevierd, waarbij Ds. C. J. van Paassen voorging en sprak over Jesaja 6. Zondagmorgen had de inzegening plaats van de Broeders M. v. d. Band, C. Blok, B. Bruinsma, K. Geurink, P. B. J. Folkerts, F. A. Klijn, A. Moejes, IJ. Nieweg, H. Puite, H. Roerdink, A. Spek en H. S. de Vries. Deze dienst, die via de mooie geluidsinstallatie naar de zalen der patiënten werd doorge geven, begon met het zingen van Psalm 89 1 en 8, terwijl het Broederkoor op waar dige wijze onder leiding van Br. Jac. Lagas een tweetal verzen vertolkte. De heer H. W. Duyvendak. voorzitter der Broederschap, had als uitgangspunt voor zijn rede deze woor den uit Daniël 6 11: „Hij nu had in zijne opperzaal opene vensters tegen Jeruzalem aan". In het bijzonder richtte hij zich tot die broeders, die zich in dit uur welbewust wijd den als Diakoon aan hun arbeid, dien zij uit liefde tot Christus willen behartigen en wees op de groote waarde en noodzakelijkheid van een intens gebedsleven. Ds. C. J. van Paassen richtte zich tot de aanwezigen naar aanleiding van Hebreën 8 5b. „Want zie. zegt Hij, dat gij dit alles maakt naar de afbeelding, die u op den berg getoond is." Vervolgens vond de inzegening plaats, waarop alle aanwezigen als bede Gezang 224 1 en 5 toezongen aan de toegetreden Diako nen. Na afloop van dezen dienst was in het Boschhuis gelegenheid de ingezegende Broe ders de hand te drukken, waarvan door zeer velen gebruik werd gemaakt. De heer C. F. Bierens de Haan. penningmeester der Chr. Vereeniging en vele bestuursleden zijn hier bij tegenwoordig, terwijl ook de Zusterkring van het Haarlemsche Diaconessenhuis ver tegenwoordigd was door de directrice Zr. Voorhoeve en de Stichting Bethesda-Sarepta door Dr. R. Burdet en enkele zusters. Ook de directeur-geneesheer der Stichtingen. Dr. B. Ch. Ledeboer was hierbij tegenwoordig. In den middag was onder het voorzitter- 471e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 2de lijst Trekking: van Dinsdag 19 Mei 1936 Hooge Prijzen 5000.— 6624 1000.— 1609 400482 200.— 1359 100.— 13 3884 9263 10633 11057 11214 123C8 20480 Prijzen van 70. 372 436 517 520 799 819 1019 1061 1112 1116 1250 1271 1311 1344 1360 1413 1624 1707 2427 2543 2607 2676 2928 3123 3322 3366 3564 .3753 3782 4075 4079 4237 4372 4625 4693 4322 48S0 5068 5145 5241 5285 5556 5729 5845 6072 6114 6151 6230 6358 6424 6618 6973 7022 7174 7198 7249 7471 7939 7950 8318 8396 8472 8485 8499 8772. 8908 9045 9235 9264 9652 9697 9983 10035 10063 10446 10541 10639 10789 10841 10946 10955 10996 11119 11457 11469 11736 12197 12333 12341 12464 12495 12791 12896 12938 13192 13403 13428 13450 13664 13705 13730 13888 13895 13999 14044 14087 14296 14362 14585 14587 14753 15083 lo510 15751 15956 15991 16067 16139 16334 16427 16453 16526 16568 16569 16899 17444 17762 17812 17320 17989 17993 18236 18332 18378 18452 18471 18572 18638 18647 18689 18835 18881 18918 19114 .13417 19475 19686 19980 20085 20130 20137 20184 :-0188 20207 20277 20475 20708 20709 20770 20916 20975 Nieten 8 34 44 90 127 203 262 298 363 431 447 469 542 560 592 626 632 682 688 738 834 839 897 899 1016 1032 1040 1055 1088 1130 1149 1185 1207 1208 1237 1257 1262 1318 1365 1338 1428 1456 1463 1561 1570 1581 1583 1751 1799 1810 1865 1902 1905 2052 2181 2200 2263 2284 2291 2352 2396 2416 2431 2468 2471 2476 2499 2541 2563 2531 2693 2728 2731 2814 2869 2940 2969 3019 3140 3156 3190 3289 3312 3377 3415 3479 3506 3561 3606 364.5 3703 3705 3744 3761 3860 3899 3982 4001 4044 4123 4131 4149 -'".'3 *?20 4286 4307 4346 4355 4418 4455 4463 4502 4532 4566 4622 4629 4704 4734 48Ï0 4882 4900 4924 4973 4974 4997 5062 5109 5213 5214 5221 5239 5250 5333 5346 5362 5379 5395 5408 5409 5414 5423 5444 5501 5518 5537 5545 5597 5630 5693 5723 5733 5803 5838 5882 5913 6031 6065 6173 6199 6210 6211 6277 6291 6317 6410 6441 6471 6526 6577 6581 6815 6837 6841 6979 6987 6990 6994 7015 7031 7084 7231 7245 7269 7328 7404 7558 7565 7570 7589 7597 7602 7627 7652 7653 7910 7920 7964 7979 8033 8043 8079 8149 8168 8184 8186 8206 8239 8256 8312 8397 8402 8421 8424 8453 8549 8562 8566 8591 8629 8654 8687 8700 8891 8922 8978 8979 9126 9136 9179 9205 9206 9223 9229 9306 9406 9445 9456 9460 9483 9514 9538 9544 9627 9669 9682 9789 9829 9869 9952 9986 10005 10061 10116 10175 10191 10196 10274 10407 10476 10521 10527 10559 10564 10566 10698 10767 10788 10800 10803 10832 10978 10980 10985 11088 11107 11218 11265 11321 11347 1135G 11399 11522 11528 11543 11673 11708 11762 11784 11821 11880 11885 11906 11964 11991 12040 12161 12203 12245 12251 12295 12314 12351 12352 12357 12395 12528 12554 12606 12624 12637 12683 12727 12737 12747 12309 12894 12901 13002 13039 13055 13184 13236 13261 13274 13319 13322 13332 13383 13396 13440 13454 13524 13537 13571 13580 13630 13663 13678 13680 13695 13733 137'. i 13777 13878 13898 13919 13943 13953 13987 14026 141G3 14120 14168 14188 14197 14193 14243 14253 14259 14470 14549 24588 14593 14602 14606 14644 14720 14771 14820 14852 14858 14873 14901 14923 14942 15004 15132 15207 15222 15239 15244 15296 15326 15361 15362 15382 15449 15474 15509 15525 15527 15603 15615 15623 15632 15650 15732 15800 15846 15878 15889 J5891 15897 15989 16042 '045 16104 16109 16132 16185 16206 16282 1G303 ..j324 16344 16351 16399 16403 16414 j.6432 16444 1649., 16513 16542 16570 16591 16650 16692 16777 16707 16814 16900 1690T 6925 16959 16964 16966 16988 17002 17045 17049 17051 17105 17124 17321 17326 17375 17457 17520 17521 17543 17549 17570 17660 17747 17780 17873 17897 17915 17943 17952 18068 18106 18132 18195 18199 18247 18253 18272 18319 18328 18336 18348 18479 18669 18693 18701 18730 18777 18799 18811 18872 18883 18947 19019 19037 19091 19177 19221 19248 19319 19381 19431 19438 19459 19487 19518 19523 19545 19548 19749 19759 19812 19851 1996" 19977 20114 20124 20133 20154 20227 20243 20276 20?'7 20352 20433 20436 20573 20616 20658 20783 20802 20835 20879 2089fr 20897 20922'

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 2