Uit het Buitenland Tandheelkundig I nstituut GEHEEL GEBIT Plan-Revue Hoe Thijs Ijs de verdwenen poes terugbracht DTNSDAG 19 MET 1936 fiAARCEM'S DAGBLAD '4 Eden bespreekt de dum-dumkwestie in het Lagerhuis. Hoe de Italianen aan de kogels kwamen. Engelsche regeering had de Italiaansche ambassade tegen „Mezler" gewaarschuwd. Vragen over Oostenrijk. ENGELAND. In het Lagerhuis heeft Eden Maandag middag' de kwestie van de levering van dum dum kogels aan Abessynië besproken. Hij zeide dat in Abessynië patronen van allerlei soort werden gebruik als betalingsmiddel. Ver der wordt in dit land op groot wild gejaagd, waarvoor gebruik wordt gemaakt van patrom nen met weeken punt. Munitie van deze soort, welke door jagers werd achtergelaten, is dooi de bevolking zonder twijfel gebruikt als munt, reeds lang voor het uitbreken van de vijande lijkheden. Toen nu de Italianen Abessynië binnenvielen, kwamen vele inlandsche stam men op met de oude wapenen, welke zij hadden en de partonen, welke zij hierbij beza ten. Hierdoor wordt verklaard, dat Italianen gewonden hadden, welke door kogels met wee ken punt waren gewond. Tevens wordt hier door verklaard, hoe de patronen van Britsch fabrikaat werden gevonden. Eden zeide verder, dat een Britsch onder daan van Poolschen oorsprong bekend onder den naam kolonel Lopez en andere namen, met een valschen introductiebrief van de Egyptische bank bij de Britsche munitiefa briek Bates namens de Abessynische regeering was komen spreken. De Abessynische gezant dr. Martin wist van deze geheele kwestie niets af. Later werd vernomen dat Lopez in ver binding stond met de Italiaansche legatie en op vriendschappelijke wijze werd de Italiaan sche legatie medegedeeld, dat de betrekkingen tusschen haar en een verdacht persoon als Lopez de goede betrekkingen tusschen beide landen in gevaar brachten. De Italiaansche gezant dankte voor deze waarschuwing en verklaarde, dat hierdoor de betrekkingen tus schen beide landen versterkt waren. Verder is gebleken, dat Lopez de Abessyni sche legatie heeft bezocht onder den naam Mezler. De verklaringen van Eden kwamen verder overeen met het reeds medegedeelde relaas over Mezler. De Labour afgevaardigde Cooks heeft den minister van buitenlandsche zaken gevraagd, of de regeering wegens het feit, dat Oosten rijk geweigerd heeft de sancties tegen Italië toe te passen en door de invoering van den algemeene dienstplicht andere vedragsver- plichtingen heeft geschonden, ter kennis van de Oostenrijksche regeering en andere ge- interesseerde regeeringen heeft gebracht, dat naar de meening der Britsche regeering Wee- nen geen recht meer heeft op bescherming- van zijn onafhankelijkheid in den omvang, die door het Volkenbondspact en andere ver dragen gegarandeerd is. Eden antwoordde op deze vraag: „Neen". De Labour-afgevaardigde Arthur Hender son Jr. vroeg, of de regeering voornemens was, stappen te Genève te doen ir. verband met het telegram van Starhemberg, die nog in zijn functie van vice-kanselier de politiek van Mus solini heeft geprezen. Eden antwoordde ont kennend en zeide, dat een dergelijke stap niet wenschelijk scheen; vooral waar de Oosten rijksche regeering is gereorganiseerd. Amerika, peuze uniformen droegen, rijkelijk versierd met onderscheidingsteekenen. In vele gevallen verleende de gezant zelfs namens zijn regeering aan gasten der legatie onderscheidingen. Tenslotte werd van officieele zijde een onderzoek ingesteld naar de activiteit der lie den, die zich zelf diplomatieke functies had den toebedeeld. Het gebouw werd gesloten: de gezant, zijn echtgenoote en het. legatiepersoneel ver dwenen Het geval was op touw gezet door eenige welgestelde grappenmakers, waartoe een uit Zuid-Amerika afkomstige millionair behoorde. Tegen vier guintjes per week werden twee verdiepingen gehuurd van een groot huis in het West End van Londen, voorloopig voor den tijd van zes maanden. De huur werd bij voor uitbetaling voldaan. De „gezant" zelf was iemand van gevorder den leeftijd, zijn vrouw, een charmante jonge dame, die vlot haar talen sprak. De insiders lachten zich vaak tranen om de wijze, waarop vele gasten werden geïmpo neerd. De bluf was berekend op de ij delheid van dames en heeren, die zich slechts al te gelukkig prezen op de legatie te dineeren te worden gevraagd."Zoo noodig kreeg men de beschikking over de auto van een „echten" diplomaat, die bij het complot betrokken was. In deze auto werden dan een paar deurtjes gezet, waarop het wapen van den „Staat Astoria" was aangebracht. Het gezelschap had zich ook een vlag aangeschaft, welke bij tijden en gelegenheden van het legatiegebouw werd uitgehangen. Het behoeft geen betoog, dat vele jongelieden, die hun eerste schreden- op het pad der diplomatie hebben gezet, zich er door bij den neus lieten nemen. De huisbedienden waren gestoken in schit terende grijs met „goud" afgezette uniformen, welke 20 pond per stuk hadden gekost. De best geslaagde ontvangst was een gala- avond ter eere van het huwelijk van de kroonprinses van Astoria met den kroonprins van Kravonië, een anderen slechts in de ver beelding der grappenmakers bestaanden staat. De uitnoodigingen waren schitterend uitge voerd en op buitengewoon kwistige wijze van lakstempels voorzien. Zij waren gesteld in het „Astorisch", een taal bestaande uit woorden ontleend aan het Spaansch, Arabisch, Duitsch en Roemeensch. Dien avond was de „clou". Maar aan alles komt een eind. De Zuid-Amerikaansche mil lionair stierf. De vlag werd halfstok gehan gen van het legatiegebouw. Aangezien ook de politie zich in de zaak mengde, werd de zaak stopgezet. Sedertdien bestaat ook de staat Astoria niet meer. Si non vero Sir Alfred Butt in de theelek- affaire gehoord. Twee wetten in strijd met de grondwet verklaard. De Guffeywet inzake de steenkoolindustrie, welke een soort N. R. A. beteekent voor de bitumineuze steenkool, is naar Reuter meldt door het opperste gerechtshof onwettig ver klaard. Deze wet is verleden jaar Juni door Roosevelt uitgevaardigd om een staking van 450.000 werklieden te bezweren. Voorts heeft het Hof van Appel van het district Colombia met een stemmenverhou ding van 3 tegen 2 de crisis-steunwet van 1935, waarin uitgaven waren opgenomen ten be drage van 4880 millioen dollar in strijd ver klaard met de grondwet evenals de kolonisa- tiewet. Verwacht wordt, dat de federale regee ring in beroep zal gaan tegen deze uitspraak bij het federale hooggerechtshof. Ierland. Senaat wordt heden opgeheven De Valera zal vandaag naar Reuter meldt de laatste maatregelen nemen, welke noodig zijn om den Iersclien senaat op te heffen. Zooals men weet, is het wetsontwerp tot af schaffing van het Hoogerhuis 18 maanden ge leden door den Dail aangenomen. De opposi tie in den senaat maakte het tot December jl. mogelijk, dit lichaam te handhaven, doch de rechtsgeldigheid van deze oppositie liep eind 1935 af, en van 15 December 1935 af kon De Valera den senaat krachtens de grondwet binnen 60 dagen doen ontbinden. Aangezien De Valera door andere aangelegenheden van binnenlandsch-politieken aard werd bezigge houden, en hij zich voor een oog-operatie naar Zwitserland heeft moeten begeven, is de toepassing van de betreffende clausule ver traagd. Vandaag zal De Valera echter den senaat en den Dail bijeenroepen, en voor de beide kamers het Hoogerhuis voor ontbonden verklaren. Bulgarije. Tabaksarbeiders in staking. SOFIA. 18 Mei (Reuter) Aangezien de tabaksfabrikanten geweigerd hebben de loo- nen te verhoogen, hebben de arbeiders in de tabaksindustrie de algemeene staking afge kondigd. Ongeveer 40.000 man hebben het werk neergelegd. Men vreest dat de arbeiders in andere bedrijven eveneens in staking zul len gaan om de eischen hunner collega's in jn de tabaksindustrie te steunen. Het gezantschap van een denkbeeldigen staat. Grappenmakers in Londen's West End aan het werk. Iet Engelsche blad Sunday Express maakt melding van een merkwaardige geschiedenis. Het blad vertelt, dat de niet-bestaande staat Astoria 18 maanden lang in het Lon- sche West End een „legatie" heeft onderhou den. waaraan verbonden waren een gezant en vloot-, militaire-, luchtvaart en handels attachés. Er werden ontvangsten gehouden en maal tijden, waar de gezant en de attachés pom Geen inlichtingen ontvangen van minister Thomas of een ander lid van het kabinet. Uit LONDEN: Het Conservatieve parle mentslid Sir Alfred Butt, die naar het heet tot een bedrag van 7800 pond sterling verze keringen heeft afgesloten tegen begrootings- risico's, heeft tijdens het onderzoek naar het lek in de begrooting verklaringen afgelegd. Hij ontkende daarbij ten stelligste te eeniger tijd een of andere inlichting te hebben ont vangen van minister Thomas of eenig ander lid van het kabinet, noch van iemand anders met betrekking tot mogelijke wijzigingen in de begrooting. (Reuter) „HAPPY DAYS ARE HERE AGAIN" HET VERKIEZINGSLIED DER AMERIKAANSCHE DEMOCRATEN. „Happy days are here again („gelukkige da gen zijn weer aangebroken") zal „het" lied zijn waarmede het nationale congres der demo craten te Philadelphia zal worden opgeluis terd, meldt het A. N._ P. Zooals men weet, ver wacht men. dat Roosevelt op dit congres tot candidaat der Democratische Partij voor de a.s. verkiezingen voor het presidentschap Zal worden gesteld. De voorzitter der Nationale Democraten, Farley, heeft in een persbijeenkomst gezegd, dat tenzij intusschen een beter lied zou wor den voorgesteld, de keuze op „happy days" zal vallen, hetzelfde lied als in 1932 werd aan geheven. Het is in Amerika gebruik, dat op groote congressen een „hit" wordt ten gehoore ge bracht. De democraten vinden hun strijdlied van 1932 ook voor 1936 toepasselijk. De Arabieren blijven onverzoenlijk. Britsche autoriteiten niet geneigd de Joodsche immigratie in Palestina stop te zetten. JERUZALEM, 18 Mei. (Reuter). De toe stand blijft zeer gespannen tusschen de Jo den en Arabieren. Ook in de bovenstad moe ten de lichten thans 's avonds gedoofd wor den. De Arabieren hebben met beslistheid het voorstel van de Britsehen hoogen commissa ris van de hand gewezen, om een Arabische delegatie naar Londen te zenden en een spe ciale commissie voor Palestina te benoemen, om het vraagstuk der Joodsche immigratie te bestudeeren. De Arabieren weigeren te onderhandelen zoolang de Joodsche immigra- gatie niet zal zijn stopgezet. De campagne van burgerlijke ongehoorzaamheid en de alge meene staking duren voort. In een der hoofdstraten der stad heeft men het lijk gevonden van een Oostenrijkschen Christen. Dit is sedert Zaterdag de vierde moord De „Daily Telegraph" verneemt te Londen, dat de Britsche autoriteiten in Palestina niet voornemens zijn. toe te geven aan den eisch der Arabieren, het aantal Joodsche immigran ten te beperken. De hooge commissaris zal van daag de joodsche iminigrantenlijst voor de komende zes maanden goedkeuren. Volgens deze lijst zullen in het komende' halve jaar rond 4ÓOO joden in Palestina worden toegela ten. RIJKSSTRAATWEG 16 HAARLEM-N. TELEF. 1 6 7 2 6 vanaf - met garantie, pijn- van loos trekken inbegr. BESLIST PIJNLOOZE BEHANDELING. Spreekuren alle werkdagen van 912 en 14 uur. Zaterd. 912 uur. Avondspreekuren Dinsdag, Woensd. en Donderd. v. 79 u. (Adv. Ingez. MedJ Honderden Abessyniërs terechtgesteld? De reus Balahoe onder de gefus illeerden. Italiaansche voorbereidingen voor den aanleg van militaire steunpunten. DJIBOETI, 18 Mei (Reuter—A.N.P.) Volgens personen, die uit Addis Abeba komen, zijn verscheidene honderden Abessyniërs door de Italianen ter dood gebracht voor het verkoopen van ge plunderde waren en het niet inleveren van wapenen. Bij groepen van 40 tot 50 zijn, naar vernomen wordt, de ter dood veroordeelden met mitrailleurs terecht gesteld. De terechtstellingen van inlanders in de afgeïoopeii dagen vinden hun oorzaak in de omstandigheid, dat de Italianen er nog niet in geslaagd zijn een einde te maken aan de strooptochten van de zoogenaamde Sjifta's, die over het algemeen goed gewapend en ruim schoots van munitie voorzien zijn, doordat zij op hun terugtocht van het front de beschik king kregen over de legervoorraden en nog vlak voor de bezetting van Addis Abeba het keizerlijk arsenaal geplunderd hebben. Onder de doodgeschotenen bevindt zich ook de reusachtige parasoldrager van den negus, tamboer-majoor Balahoe. Deze 2 meter 30 lange inlander werd, verdacht van spionnage en plundering, ter dood veroordeeld. Balahoe was in 1934 door Haile Selassie ontdekt toen hij zich in Addis Abeba voor het sjillot of op perste gerechtshof te verantwoorden had we gens een uit jalouzie gepleegden moord. Toe vallig presideerde Haile Selassie zelf de zitting. De negus werd zoo getroffen door 's mans uit zonderlijke lengte, dat hij terstond de ver- eischte duizend thalers bloedgeld voor de na gelaten betrekkingen fourneerde en Balahoe benoemde tot zijn officieelen parasol-drager. Later stelde hij hem nog aan tot tamboer majoor bij de keizerlijke kapel. Het voortduren van de plunderingen en ge welddaden der sjifta's wordt door de Italianen niet beschouwd als een poging tot het plegen van verzet, maar als een gevolg van het ont breken van een geregeld bestuur in de nog niet bezette gebiedsdeelen. Niettemin heeft men hier den indruk, dat de uiterste strengheid, waarmede tegen de sjifta's, die in handen dei- Italianen vallen, wordt opgetreden, wel dege lijk ook de bedoeling heeft te dienen als af schrikwekkend middel tegen het vormen van benden vooral daar een uitgebreide actie der Italianen in den eerstvolgenden tijd, tenge volge van het regenseizoen onmogelijk zou zijn, en het dus nuttig geacht wordt er voor dien al de schrik in te jagen Nog in den loop van deze week zal de eerste Italiaansche krant iri Abessynië verschijnen, gedrukt in de keizerlijke drukkerij in Addis Abeba. Doel van dit blad is naast de reeds in enkele plaatsen opgerichte Italiaansche scho len een cultureelen band tusschen Italianen en inboorlingen te scheppen. Voorts is hier bericht ontvangen, dat maar schalk Badoglio een studie-commissie heeft ingesteld voor de territoriale en militaire in deeling van het land. Deze commissie zal in de eerste plaats voorstellen moeten uitwerken voor den aanleg van militaire steunpunten, het traceeren van wegen enz. Intusschen wordt de opsporing en inzame ling van wapens krachtig voortgezet. Er zijn voor de bevolking draconische straffen ge steld, op het wapenbezit en er wordt een scherp onderzoek ingesteld naar verbogen wa- penvoorraden. Volgens Italiaansche mededee- lingen heeft men in Addis Abeba tot dusverre 7853 geweren, 156 mitrailleurs, 51 kanonnen, benevens enorme voorraden munitie, benzine enz. in beslag genomen. In het gebied van Har- rar zijn 9000 geweren, 140 mitrailleurs, 117 ka nonnen, 200 bajonetten en groote voorraden munitie, levensmiddelen en benzine in handen der Italianen gevallen. Crematie H. van de Weetering. Onder veel belangstelling heeft gistermid dag in het crematorium op Westerveld te Vel- sen de crematie plaats gehad van het stoffe lijk overschot van den heer H. van de Weete ring, oud-deurwaarder bij de arrondissements rechtbank te Haarlem en het kantongerecht te Zaandam, overleden te Zaandam. Aanwezig waren de kantonrechter te Zaan dam, mr. H. C. Hooft Hasselaer, de brigade commandant der rijksveld'wacht aldaar, de heer De Groot, de oud-brigade-commandant. de heer De Boer en vele anderen. Mr. Hooft Hasselaer zeide mede te spreken op verzoek van den president der Haarlem- sche rechtbank, mr. G. Sluis, die verhinderd was aanwezig te zijn. Spr. zeide te betreuren, dat de overledene niet langer van de rust heeft mogen genieten en blijde te zijn, dat hij bij het heengaan van den heer Van de Weetering als deurwaarder woorden van dank heeft mogen spreken. Met hem is heengegaan een man, van wien men als hoogste lof zou kunnen zeggen, dat hij een goed mensch is geweest. Een bestuurslid van de Vereeniging Het Werkhuis te Zaandam herdacht hoe de over ledene een reeks van jaren voorzitter is ge weest, maar dat het hem niet gegeven was het werk der vereeniging te zien beëindigen. Zijn voorbeeld zal een aansporing zijn, om het werk in zijn geest voort te zetten. Nadat nog de heeren Krant en Spits ge sproken hadden, daalde de kist onder orgel spel, waarna de oudste zoon voor de belang stelling dankte. Onder de aanwezigen was ook de heer L. Rinkel, Oud Katholiek pastoor te IJmuiden, vroeger te Zaandam. ALLEEN GENERAALS IN ACTIE VEN DIENST KUNNEN IN JAPAN MINISTER VAN OORLOG WORDEN. TOKIO, 18 Mei (Havas). Het leger heeft besloten, dat voortaan slechts generaals, die tot het actief dienende leger behooren, tot minister van oorlog kunnen worden benoemd. Volgens het blad „Asahi" zal hierdoor het gezag van den minister van oorlog tegenover het 'leger en tegenover de regeering worden versterkt. DE „HINDENBURG" HEEFT 24 UUR VERTRAGING. Uit NEW-YORK. 18 Mei. Het luchtschip „Hindenburg" heeft om 16.00 u. Greenwichtijd geseind, dat het in verband met het slechte weer en den tegenwind pas Woensdagmorgen op Lakehurst zal aankomen. Vermoedelijk zal het luchtschip in het ge heel 24 uur vertraging ondervinden. (Reuter) ^KIJN/T IN IITTIRIN HET TOONEEL. VOORUITGANG. „NAAR BETERE TIJDEN". Het was te verwachten, dat Vooruitgang een der eerste arbeiderstooneelvereenigingen zou zijn, die de Plan-Revue „Naar betere Tijden", welke haar artistieke leider Cor Zwart in sa menwerking met Hessel Jongsma heeft ge schreven, ten tooneele zou brengen. Wij had den de belangstelling vooral uit arbeiders kringen bij deze première grooter verwacht, maar de leden van Vooruitgang, die den Jans schouwburg gisteravond voor een goed deel vulden, hebben duidelijk getoond de bedoelin gen van de auteurs te waardeeren en van hun instemming herhaalde malen blijk gegeven. Zwart en Jongsma hebben in deze revue de grondgedachte van het Plan van den Ar beid en de maatschappij-critiek, die er in be lichaamd is, op suggestieve wijze willen illu- streeren. Natuurlijk stelt zoo'n revue veel hoo- ger eischen aan de schrijvers dan bonte revue zonder inhoud, vooral omdat de ondergrond hier ernstig is en het amusante karakter van de revue met haar voortdurende afwisseling toch niet verloren mag gaan. Voor een deel zijn de auteurs van In Betere Tijden daar ook wel in geslaagd, al hebben zij hun revue dan ook niet geheel met de plan-gedachte en de critiek kunnen volgen. Zoo waren de liedjes, die Cor Zwart zong, op zich zelf heel aardig het schrijnende lied van de nagelpiereij was zelfs bijzonder goed maar zij stonden buiten elk verband met deze revue en waren dus en kel vulsel. En ook herhaalden de schrijvers zich soms zooals in het rondzeulen door het land van den 20.000sten arbeider van een in Nederland algemeen bekende fabriek te veel, waardoor de revue nu en dan al te zeer gerekt werd, maar daar stonden ook sketches tegenover, die volkomen aan het doel beant woordden. Zoo was een in het karakter van deze revue zeer geslaagde scène, het tooneel ..Aan de Waschtobbe". waarbij twee wasch- vrcuwen bij de crisis-wasch van Zweden en Holland alle gelegenheid kregen tot voorlich ting en critiek in den geest van de auteurs. Het zelfde kunnen wij zeggen van de satirieke sketch „Voor den Politierechter", waarin de „verdediger" telkens als propagandist van het Plan optrad. Deze twee scènes, waren met het slót-num mer „Thomasvaer en Pieternel" wel het best, vooral omdat ze zoo zuiver de ideeën van de auteurs weergeven. Een aardige vondst en volkomen in den geest van deze revue was het ook om twee heertjes telkens weer bij een bushalte t'e laten wachten op de omnibus ..Particulier Initiatief", die hen „naar betere tijden" zou voeren, net zoo lang. tot zij oud en verschrompeld waren en nauwelijks meer meekonden met de bus van Het Plan van den Arbeid, die de tegenovergestelde richting van de bus van het Particulier Initiatief uit ging. Er waren ook wel enkele scènes, die wij minder konden waardeeren. Zoo was de boks wedstrijd tusschen de twee heeren, die de vrije maatschappelijke krachten voorstelden, nog al flauw en van uitvoering erg rommelig en kon de sketch van de concurreerende stroohoeden fabrikanten ons niet bepaald overtuigen Ook mankeerde er nog al eens wat aan het bindend element, dat de pauzes tus schen de verschillende sketches moest over bruggen. Voor een revue ging alles nog niet vlot genoeg en waren de pauzes soms onnoo- dig lang En Cor Zwart, hoe geestdriftig ook, is een wat stroeve figuur zoodat Jan van Plan wei eens de losheid en lenigheid miste, die voor een revue-compère zoo gewenscht is. Toch. als geheel, hebben wij deze revue wel met genoegen gezien en heeft de vereeniging Vooruitgang, die hierbij den steun had van enkele werkende leden der zustervereeniging „Herman Heijermans" wederom iets geheel eigens en karakteristieks gegeven, geheel in den geest van deze vereeniging. En wij willen hier ook uitdrukkelijk zeg gen, dat deze Plan-revue van Zwart en Jongsma wel dikwijls scherpe kritiek geeft op de tegenwoordige maatschappij, maar nooit grof, hatelijk of kwetsend wordt voor de te genpartij en dat is voor een politieke revue ze ker een niet geringe deugd. De werkende leden van Vooruitgang en Herman Heyermans hebben zich met liefde en toewijding van dit voor hen zoo ongewone werk gegeven. Soms merkte men wel, dat zij moeite hadden om de ware revue-sfeer te scheppen, maar er waren ook verschillende sketches, zooals het karakteristiek gespeelde waschtobbe-tafereel en de rechtszitting die uitstekend slaagden. Vooruitgang heeft ook met de opvoering van deze Plan-Revue weer baanbrekend werk verricht en wij brengen deze arbeiders-too- neelvereeniging daarvoor gaarne hulde. J. B. SCHUIL. Transpireerende Voeten, Handen en Oksels behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel. In bussen van 45 en 60 cent. Alleen bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA WOENSDAG 20 MEI. HILVERSUM I. 1875 M. N CRV-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gram. pl. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Harmonium en so praan. 12.15 Gram. pl. 12.30 Orgelspel. 1.15 Gram. pl. 2.15—3.45 Hollandsch Harpkwartet. 4.00 Alt. 5.00 Kinderuur. 6.00 Journ. weekover zicht. 6.30 Afgestaan. 7.00 Berichten. 7.15 Re portage. 7.30 Landbouwhalfuur. 8.00 Berichten 8.15 Apeldoornsch Mannenkoor, bas-bariton. Oostelijk Kamerorkest, en pianiste. 9.05 Dr. J. Smit: Slagen of zakken. 9.35 Vervolg concert. 10.35 Berichten. 10.40—11.30 Gram. pl. HILVERSUM II. VARA-uitzending. 3.00 Gram. pl. 9.30 Kookpraatje. 10.00 Mor genwijding VPRO. 10.15 De Flierefluiters, voor. dracht, r.eligieus-socialistische causerie, en gram pl. 2.00 Voor de vrouwen. 2.15 Gram. pl. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel. 6.00 „The Lucky Stars". 6.30 RVU. Or. J. Luning Prak: H.B.S. en Lyceum. 7.00 Sport- uitzendïng. 7.15 „De Roodborstjes". 7.40 Historische causerie. 8.05 Berichten. 8.15 VARA-maandrevue, mmv. de Flierefluiters en solisten. 8.45 Gram. pl. 9.00 Radiotooneel. 9.45 Rotterdamsch Philh. Orkest koor en solisten. 11.00 Mignon-kwintet. 11.30—12.00 Gram. pl. DROITWICH 1500 M. 11.2011.50 Gram. pl. 12.05 Orgelspel. 12.35 BBC-Empire-orkest, mmv. violist. 1.352.20 Gram. pl. 3.10 Pianorecital. 3.35 Sted. Orkest Bournemouth, mmv. violist. 5.05 Het Mac Arthur Kwintet. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Be richten. 6.50 Cembalorecital. 7.10 Causerie over de Thames. 7.25 Landbouwpraatje. 7.50 Dans muziek. 8.35 Radiotooneel. 9.50 Berichten. 10.20 BBC-Revue-koor en Variété-orkest. 10.40 Strijk-Octet. 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS 1648 M. 7.20 en 8.35 Gram. pl. 11.20 en 2.50 Orkest concert. 4.20 Gram. pl. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Pianorecital. 9.05 Radiotoneel/ 11.05—12.35 Dansmuziek en Populair concert. KEULEN 456 M. 6.50 Orkestconcert. 12.20 Populair concert. 12.35 Landes-Symphonieorkest Saarpfalz, 2.35 Gram. pl. 4.50 Omroeporkest. 6.20 Piano en zang 7.20 Gram. pl. 8.35 „Winde wehn, Schiffe gehn". 9.05 Omroeporkest. 10.50—12.20 Om- roepkleinorkest, pianoduo en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gram. pl. 12.50 Omroeporkest. 1.50— 2.20 Gram. pl. 5.20 Salonorkest. 6.50 en 7.20 Gram. pl. 8.20 Wagnerconcert. 10.3011.20 Gram. pl. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gram. pl. 12.40 Zang. 12.50 Salon orkest. 1.50 Zang. 2.00—2.20 en 5.20 Gram. pl. 5.50 Vioolrecital. 6.10, 6.35 en 7.10 Gram. pl. 8.20 Omroeporkest en zang. 10.30 Gram. pl. 10.4511.20 Harmonicamuziek. DEUTSCHL AND SENDER 1571 M. 8.30 Reportage. 9.05 „Winde wehn. Schiffe gehn". 9.35 Liederen en Marschen der be- 1 weging. 10.20 Berichten. 10.35 Olympia-nieuws. 10.50 Viool en piano. 11.05 Weerbericht. 11.2Q 12.20 Populair concert en dansmuziek. ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Thijs is nog niet zoo heel lang thuis als er een nieuw werkje voor hem op te knappen is. Hij was juist even een luchtje gaan happen, toen hij zijn vriend Sim hoorde roepen. Natuurlijk stevent Thijs met een op het huisje van zijn buurman af om te zien wat er aan de hand is. Sim ziet er erg terneergeslagen uit. „Och. Thijs," zegt hij. „wat moet ik beginnen? Rose-Marie. mijn poes. is plotseling verdwenen. Zoo juist zat ze hier nog vredig melk te drinken en nu is ze in geen velden of wegen meer te bekennen!" Thijs vindt het een vreemd geval, maar hij is meteen bereid poes te gaan opsporen.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6