DE mouw van. AbiCtGkpen's damsltaeden Kinderjurkje voor meisje van 2 jaar WOENSDAG 20 HEI 1936 H A A R E E M'S D A G B E A D Tf MAGAZIJNEN Anefycuty-27Tccutkeslc. 3-4 saucijsjes, bloemkool met witte saus, ge kookte aardappelen; fruit. Donderdag: VEHVOBMiM VERVEN STOOMEN VAN BAM ISHOIOIN 'ILHELMIMAmAAT 16. TtL: 16884. HAARLEM i Adv inges. Med.) Ons Wekelijksch Knippatroon. Nr. 680 A: elegante drie-kwartlange jas van soepele wollen stof. Benoodigd materiaal 2 meter stof van 130 c.M. breedte. Prijs van het patroon 12 5 ets. per stuk. Dit patroon is te verkrijgen in de standaardmaat: bw. 102 c-M.. tw. 87 cM., hw. 107 c.M. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. HET MENU VOOR DE HEELE WEEK Maandag: biefstuk, spinazie, gebakken aardappe len; rabarber. gehakt, stoofsla, gekookte aardappelen; koffiepudding. Woensdag: aspergesoep: ossenhaas, postelein, gekookte aardappe len; aardbeien met slagroom. Het kan niet dikwijls genoeg herhaald worden, dat kinderkleeding eenvoudig moet zijn. Nog altijd zijn er moeders, die hun kin deren „mooi" aangekleed willen hebben en die vergeten, dat ze, met hun eeuwige ver maningen als „denk om je kleeren maak je niet smerigenz. enzhet plezier der kinderen in spelen, stoeien en ravotten met vriendjes en vriendinnetjes vergallen. Een der eerste vereischten voor kin derkleeding is verder, dat ze van wasch- baar materiaal vervaardigd moet zijn. Ook mag ze de kinderen in geen enkel opzicht hinderen in hun bewegingsvrijheid. Op onze groote teekening ziet u ideale schoolklee- ding afgebeeld: manteltjes met groote zakken en diep plooien, jurkjes met wijde rokjes en korte mouwtjes, overgooiertjes, enz. dat alles zijn dingen, die kinderen met plezier dragen. Ook de kleeding voor de schoolgaande jongens is tegenwoordig zeer practisch. Gekleurde shirts, broekjes van suède of manchester, jasjes van waterproof materiaal: de kleine jongen kan er in ravotten na schooltijd, zon der dat hij bang hoeft te zijn. telkens standjes van moeder te krijgen, „omdat hij zich weer zoo vuil heeft gemaakt!" De hoeden van schoolgaande meisjes zijn gewone ronde mo delletjes. De meesten geven er de voorkeur aan, een mutsje te' dragen; wanneer ze trou wens. niet liever heelemaal zonder hoed loo- pen. Lentesoep. runderlapjes, gedr. appelen, gekookte aardappelen. Vrij dag: harde eieren, sla. gebakken aardappelen; chocoladepudding met schuimpjes. Zaterdag: stamppot van raapstelen en aardappelen flensjes; PINKSTEREN IN DE KLEERKAST Zoo zijn wij vrouwen nu eenmaal: een feest een nieuw jurkje! Laat nu niet iedere man naar zijn porte- monnaie grijpen, omdat voor zijn geestesoog zijn vrouw en dochters verschijnen in kost bare gewaden, die handen vol geld hebben gekost, want zoo erg is het ook weer niet. Met dat nieuwe jurkje kan evengoed een duur toilet bedoeld zijn als een opgeknapt en gemoderniseerd katoenen jurkje van ver leden jaar, en alles wat daartusschen ligt. Het is dus zaak met angstige blikken de re kening pas te gaan bekijken, wanneer die binnenkomt en niet zich van tevoren onge rust te maken. Dus gaan we allemaal onze garderobe in- specteeren vóór de Pinksterdagen, vullen aan wat noodig of prettig is en knappen cp wat nog wel kan, of waaraan wij verleden jaar met zooveel gehechtheid waren verknocht. De eene geeft een witte jurk een koud sop je, zet er nieuwe knoopen er} een nieuwe ceintuur op, de ander wascht een gekleurd zijdje in benzine, maar vooral buitenshuis en in de schaduw! een derde verandert een paar ouderwetsche mouwen, een hals uitsnijding die niet nieuw meer is, terwijl van de kooplustigen- en -krachtigen de eerste een nieuwp strandjurk aanschaft, de tweede een licht en luchtig zijdje en de derde een ge kleed complet dat er wezen mag. Als het nu maar mooi weer is. want je op fleuren voor de Pinksterdagen en die dan in het water te zien vallen, is nog grooter te leurstelling dan een natte Kerstmis en een koude Paschen, omdat we vrij zeker weten dat we daarop rekenen kunnen. Maar Pink steren hoort mooi te zijn, dat verwachten wij stilzwijgend. Of we nu intusschen gaan moderniseeren, of iets nieuws uitzoeken doet weinig ter zake, in beide gevallen moeten we een klein beetje van de mode op de hoogte zijn. Om te beginnen wordt er van de mouwen veel werk gemaakt, of ze nu lang zijn of kort dat doet niet veel ter zake. Russische mou wen met veel wijdte en een nauw polsbandje, Chineesche mouwen met hoekige lijnen en lange splitjes, wijd-uitwaaierende mouwen, andere die tot de elleboog opengeknipt zijn driekwart mouwen met veel ruimte voor de elleboog en een nauwe afsluiting, halve mou wen met strookjes, pofmouwtjes, alle ver schillende modellen die hun eigen cachet heb ben en een belangrijk onderdeel zijn van de „lijn" van een toilet. De halfsafsiuiting is bezig zich te wijzigen: van zuiver rond aan den voet van den hals is ze nu al boot- of V-vormig of ook wel rond of vierkant. Dit mag wel als een gelukkig verschijnsel worden beschouwd, want het ronde halsje is niet flatteus, en velen dragen het. terwijl zij veel beter met een ander mo del klaar zouden zijn. Natuurlijk nemen wij allemaal ceintuurs: een toiletje zonder ceintuur, hoe eenvoudig ook. is feitelijk in dezen zomer niet denkbaar, of het moest dan een kort getailleerd blou setje of jasje zijn. Die beide laatste zijn zeer in trek, zij bieden veel mogelijkheden voor het maken van combinaties blouse-iurk-rok en jasje, maar de kleintjes en de dikkerdjes moeten er zich niet aan wagen, het maakt ze noodeloos korter en breeder Bloempatronen en bedrukte stofjes in on eindige variaties worden gedragen; ze zien er zomersch en jeugdig uit, maar ook soms deftig en stadsch. zooals in de combinaties zwart-wit en marine-wit, die nog steeds in de gunst zijn. Effen zomerkleeding wordt weinig gedra gen, alleen in combinatie met een kleurig manteltje als complet, of zooals wij onlangs zagen: een effen groene blouse met een zwart-wit geruiten rok er aan vast en een zwartwit geruite driekwart lange mantel. Héélemaal zonder een of ander joligheidje kunnen wij het dezen zomer niet stellen: heeft uw effen japonnetje van vei'leden jaar een opknappertje noodig, probeer hem dan met gebloemd te combineeren, door er bij voorbeeld een gebloemd getailleerd jasje bij te nemen, of als de bovenkant van de ja pon versleten is. een gebloemde blouse op den i*ok te zetten: het fleurige element heeft recht op een goed plaatsje dit seizoen. E. E. J.-P. Dit kinderjurkje is gebreid van licht-blauwe koordwol op 'pennen no. 2>/2. Benoodigd 200 gr. licht-blauwe koordwol en 1 bol gele angora wol. Voorpand. Voor het voorpand zetten we op 154 st. en breien de heengaande toeren 16 recht, 6 averecht en de teruggaande 6 recht 16 averecht. Na 130 toeren kunnen we aan het openge werkte phsje beginnen. De le pen breien we als volgt: minderen, 1 recht, omslaan, mind. 1 r. omsl., mind. 1 r.omsl., mind. 1 r. omsl., mind. 1 r. omsl., 6 recht te samen 1 r. omsl. Dit patroon herhalen tot de pen uit is. De 6 recht die in 1 keer te samen worden gebreid zijn van de averechte streep 5 st. 1 van de voor gaande rechte streep van het rokje. De 2e pen is 1 recht minderen omsl., 1 r. mind. omsl. enz. De omslag van de le pen wordt recht gebreid, de mindering -I- recht worden samen de mindering van de 2e pen. De derde pen is gelijk aan de le, de 4e aan de 2e pen. Na 12 pennen kanten we aan eiken kant 6 st. af voor het armsgat. Nu nog 36 pennen breien en dan laten we 42 st. staan voor den schouder, kanten 21 st. af voor den hals en houden 42 st. over voor den anderen schouder. Elk schoudertje wordt 10 pennen opgebreid en de steken op een draad gezet. Achterpand. Het achterpand is gelijk aan het voorpand, alleen komt in het pasje nadat het 52 pennen lang is, een split, precies in het midden. De schoudertjes worden aan elkaar gebreid en de zijkanten van het jurkje op de machine aan elkaar gestikt. Mouwtje. Voor het mouwtje zetten we 66 st. op en we breien dadelijk het patroon van het jurkje, dus heengaande mind. 1 r. om sl. en teruggaande 1 r. mind, omslaan. Na 20 pennen breien we een boordje van 1 r. la. 10 toeren. De mouwtjes worden op de machine in het jurkje gesticht. Kraagje. Het kraagje wordt gehaakt; de le toer vasten, de 2e toer in elke vaste een gtokje; de 3e toer: 1 stokje, dan 2 in 1 stokje, 1 stokje, 2 in 1 st. enz.; de 4e en 5e' toer is gelijk aan de 3e. De laatste toer wordt gehaakt van de gele Angora wol van vasten. Als alle draadjes zijn afgehecht; achter een klein knoopje en een lusje zijn gemaakt voor sluiting en het geheel onder een natte doek is gestreken, zal het een schattig jurkje zijn. Sp. Th. (Adv. Inges. Med.) WIJSHEDEN. Wacht niet, tot uw lot zich keert. Keer het zelf om! Als het u slecht gaat, verwacht dan niet den ondergang der wereld. U zou lang moe ten wachten. De mensch, die nooit tijd heeft, is niet ge zond, Nu we het toch over hoeden hebben, met een enkel woord over de hoeden voor volwassenen. Naast excentrieke model len, zien we voor dezen zomer ook heel wat aardige guitige modelletjes, die in den smaak van iedere vrouw vallen. Sommige zijn ontleend aan de verschillende soorten matro- zenpetten, als de Amerikaansche of de Fran- sche; weer anderen roepen herinneringen op BLOEMENCARNEERING VOOR MIDDAGJAPON. aan de Tiroolsche bergen en de vroolijke, oolijke kleeding daar. Grappige pompoen tjes, brutale veertjes, kleine paardenharen voile- tjes, sierspelden e.d. vormen de garneering van de zomerhoedjes. Heel veel zullen bij de elegante organdie-japonnen de breedgerande hoeden gedragen worden, die het gezicht zoo geheimzinnig schaduwen. staat uit drie bloemen en twee blaadjes. Deze naait men op een gevlochten ketting, die niet te wijd is. Deze ketting sluit men met een drukker of anders met een aardig slootje. Het pret tige van deze garneering is, dat men haar overal bij kan dragen, waar men wil, zonder dat men de bloemen behoeft los te tornen. MODERN SCHOENWERK. Over het algemeen zijn de schoenfabrikanten van tegenwoordig er op uit de vrouwen ele gant, maargezond schoeisel te laten dra gen. We geven er niet zooveel meer om, dat onze voet onmogelijk klein lijkt; we vinden het van veel meer belang, dat we goed kunnen loopen endat onze voeten niet meer ont sierd worden door leelijke knobbels, ekster- oogen en eeltplekken. We hebben ingezien, dat bij de sportieve toiletjes waaraan de meeste vrouwen de voor keur geven, sportieve schoenen met platte hakken behooren. Dat dit aan den mooien gang der vrouwen ten goede komt, behoeft wel geen verder betoog. Wie kan rhythmisch en regelmatig loopen, wanneer haar voeten krampachtig opgesloten zitten in een te nauwen schoen? Niemand immers? Juist van de sportieve modellen wordt veel werk gemaakt. In allerlei kleuren ziet men wandelschoenen en molières, zwart, groen, blauw, wit, beige, bruin in verschillende nuan ces, grijs, rood zijn tinten, die in iederen schoenwinkel te krijgen zijn. Naast deze spor tieve modellen heeft men natuurlijk ook de meer luxueuse modelletjes voor den namiddag en den avond. Nr. 680 B: bijpassende rok. De voorbaan bestaat uit drie banen, de middelste baan springt aan den onderkant in een paar plooien open. Benoodigd materiaal: 2 maal de hoogte. Verkrijgbaar in standaardmaat a 12 y2 ets. per stuk. Nr. 680 C: mouwloos vest, zeer geschikt om onder een complet gedragen te worden. Verkrijgbaar in standaardmaat a 12VZ ets. per stuk. Nr. 681: aardig complet, bestaande uit rok en driekwart-langen mantel. Eenvoudig ge distingeerd model. Patroon verkrijgbaar in standaardmaat a 25 ets. per stuk. Nr. 657: bijzonder aardige zomerjapon van bedrukte crêpe de chine. Benoodigd mate riaal: 4.50 Meter crêpe de chine van 80 cen timeter breedte. Het patroon is in standaard maat a 12f2 ets. per stuk te verkrijgen. Nr. 658: aardige japon v or koele dagen. Benoodigd materiaal: 4.50 Meter van 90 c.M. breedte. Patroon verkrijgbaar in standaard maat a 12V2 ets. per stuk. Deze patronen zijn te verkrijgen bij het bureau van dit blad, plus 6 ets. portokosten. Den lezeressen wordt vriendelijk verzocht bij bestelling duidelijk het nummer van het gewenschte patroon op te geven en tevens naam en adres zoo volledig en duidelijk mo gelijk te vermelden. Men voorkomt daardoor onnoodige vertraging in de verzending. We maken er onze lezeressen op attent, dat we van bovenstaande modellen ook patronen naar maat leveren. Prijzen voor dan: 680A: 35 ets., 680B: 35 ets.; 680C: 20 ets. 681 70 ets. 657 50 ets.; 658: 50 cents per stuk. Bloemen zijn de groote mode. En het kan dan ook niet ontkend worden, dat er van bloemengarneering een zekere charme uit gaat. Effen donkere japonnetjes, waarvan de garneering alleen uit een teergekleurde corsage bestaat, zijn altijd zeer gedistingeerd. We geven u hier aanwijzingen voor een zeer origineele corsage. Deze is gemaakt als een halsketting. Op een zwarte japon zal een wit-roode corsage een vroolijke afwisseling vormen. Het afgebeelde model is vervaardigd van witte peau de suède. Ieder blaadje heeft een roode en een witte helft. Deze zijn met de machine aan elkaar gestikt. De blaadjes zijn alle dubbel genomen. Vier van deze blaadjes vormen een bloem. Het hartje van de bloem wordt gevormd door een houten bolletje, dat men met een stuk witte suède overtrokken heeft. De geheele corsage be-

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14