Kleermakerij J, v. Dam Prima Maatcostuums KON. NED. VOETBALBOND OVERZICHT. DE UITSLAGEN. RANGLIJSTJES. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Promotie derde klasse. Promotie Vierde Klasse. R.K. VOETBAL Kampioenschap van Haarlem. Hedenavond Haarlem-H. F. C. VOETBALNIEUWS Het Belgisch elftal. Die Hoofdpijn nare WANDELSPORT LAWNTENNIS ZWEMMEN ZEILEN GYMNASTIEK. VRIJDAG 22 MEI T938 H A A" R C E ÏI'S D A 'G BEAD 7 SPORT EN SPEL Enschedé heeft zich in de competitie om net landskampioenschap ongeslagen kunnen handhaven, maar het had toch heel ■weinig gescheeld, of Be Quick had voor de tweede verrassing gezorgd. De Groningers werden met een onverdiende 3—2 nederlaag naar huis teruggestuurd. Kinheim heeft het in Den Helder tegen H.R.C. helaas niet tot een overwinning kun nen brengen, zoodat de Velsenaren hun voor sprong alweer kwijt zijn. De gegadigden in deze afdeeling hebben nu alle precies even veel punten, zoodat de tweede helft van deze zware competitie de beslissing moet brengen. Aan Schoten ons compliment. Zij is haar degradatieprogramma met een 4—2 over winning op Alphia begonnen. Ook in Afdeeling IV zijn de cijfers gelijk gekomen, doordat Noad en Willem II beide wisten te winnen. Kampioenschap van Nederland. Enschedé—Be Quick 32 AFDEELING L Promotie derde klasse: H.R.C.Kinheim 1o Promotie vierde klasse: SchotenAlphia 42 AFDEELING IV. Promotie tweede klasse: T.S.C.Noad 14 Willem IIPalemig 20 OM DEN NED. VOETBALBEKER. (Halve eindstrijd). H. B. S.—K. F. C. 0—2 Kampioenschap van Nederland gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Enschedé 4 4 0 0 8 147 2. Feijenoord 3 2 0 1 4 9—5 1.33: Ajax 4 2 0 2 4 7—8 1.— N. A. C. 4 1 0 3 2 5—8 0.50 Be Quick 5 1 0 4 2 10—17 0.40 AFDEELING I. Promotie Derde Klasse. Kinheim 2 10 12 42 1. D. W. V. 2 10 12 3—4 1— H. R. C. 2 10 12 1—2 1.— AFDEELING IV. Promotie Tweede Klasse. Noad 3 1113 7—6 1.— Palemig 3 1113 5—5 1. Willem H 3 1113 5—5 1.— T. S. C. 3 1113 6—7 1.— EnschedéBe Quick (32) In den kampioenswedstrijd Enschedé Be Quick heeft de. gelukkigste gezegevierd. Het liep de thuisclub wat meer mee, dan de bezoe kers. Zoo behaalde Enschedé de vierde over winning in successie. Het is de 17de achtereen volgende zege van deze club in dit seizoen. Gedurende een groot deel van den wedstrijd heeft het er naar uitgezien, dat de Groningers voor de tweede verrassing in deze kampioens competitie zouden zorgen. Weliswaar wist Enschedé reeds spoedig de leiding te nemen, maar toen kwam Be Quick vinnig opzetten en maakte gelijk. Enschedé slaagde er toen direct weer in een voorsprong te nemen, maar die werd opnieuw te niet gedaan. Bovendien be gonnen de Withemden toen zóó te domineeren, dat Enschedé geheel in de defensie werd ge drongen. In de tweede helft scheen een overwinning van Be Quick vrijwel zeker, vooral toen de be zoekers met een onweerstaanbaar élan van wal staken, zoodat Enschedé-geen gelegenheid kreeg, haar spel te ontplooien. Bij een snel len aanval slaagde Enschedé er onverwacht in, ten derden male een voorsprong te verkrijgen. Van dit oogenblik af heeft Be Quick niet meel den toon kunnen aangeven. Weliswaar waren er momenten, dat de Groningers geducht aan vielen, maar Enschedé wist veel beter partij te geven. De situatie bleef hoogst onzeker, tot de laatste minuut toe, maar Enschedé gaf geen kansen meer. Zoo verloor Be Quick met 32. H. R. C.—Kinheim (1—0) Door den feilen Noordenwind, die van doel tot doel stond, is goed spel in dezen wedstrijd niet te zien gegeven. Het begin was geheel voor H. R. C., die met den storm in den rug aftrapte en er direct een heftig offensief inzette. Met de grootste moeite kon de Kinheim-verdediging de H. R. C. voorhoede het scoren beletten. Toen Kin heim na 10 minuten een aanval op 't H. R. C. doel ondernam, ontstond er een fraaie kans. Raaymakers kreeg, schuin voor het doel staande, een vrijen trap doch hij schoot over. H. R. C. kwam steeds terug en had na 15 min. succes toen na een corner Zynini hard in schoot (1—0). Kinheim kreeg na de rust den storm in den rug. Haar spel Is echter sterk tegengevallen. Het wilde niet vlotten. De grootere H. R. C.'ers die een forsch doch eerlijk spel speelden, wa ren in deze omstandigheden de meeste Kin- heimers den baas. Wel ontstonden er nog enkele kansen, doch meestal werd te hoog gericht. Een enkele maal, als Raaymakers een bal kreeg, ont stond er een gevaarlijk moment. Met harde trappen zetten de H. R. C.-spelers hun voor hoede aan het werk, waaruit eveneens nog eenige hachelijke momenten ontstonden. Hoe Kinheim ook werkte, het mocht niet baten, Stals ging nog naar voren, maar ook hij kon den stoeren H F.C.-backs niet passeeren. Toen scheidsrechter Schlüter voor het laatst floot, had H. R. C. een verdiende overwinning be haald. Kinheim comb. H. V. B. Zaterdagelftal 41. SchotenAlphia f'12) Na een zeer feilen strijd is het aan Scho ten gelukt, de eerste twee punten binnen te krijgen, en volkomen verdiend. De zeer har de wind deed veel afbreuk aan het spel. Schoten speelt het eerst tegen den wind in, maar neemt toch het spel in handen. Alphia ■zit natuurlijk ook niet stil; enkele uitvallen weet de Schoten-achterhoede ternauwernood af te slaan. Een hard schot belandt tegen de lat. De terugspringende hal wordt door Van GED. OUDE GRACHT 78 maakt bekend, dat al haar MAATKLEEDING op eigen atelier vervaardigd wordt, uitsluitend door kleermakers die bij de grootste kleermakerijen des lands hebben gewerkt. ONZE WERKFLAATS is ter overtuiging steeds voor het publiek toe gankelijk. Ons werk kunnen we. dus TEN VOLLE.GARANDEEREN. Wij gaan dus VOOrt, m~ ZIET DE ETALAGES! VRAAGTSTALEKl TEL. 12236 met 2 pantalons te leveren vanaf f 40. en noodigen een ieder uit een kijkje te komen nemen. (Adv. Ingez. Med.) Egmond door tal van beenen ingeschoten. (0—1). Hiermede komt de rust. In de tweede helft krijgt Schoten direct een penalty wegens hands. Hetem schiet keu rig in. (1—1). Schoten blijft aanvallen; dan volgt een mooie goal van Verkerk. (21). Nu volgt weer een aanval van Alphia; tac tisch plaatst Zwaan den bal langs den uit- geloopen keeper. (22). Het wordt spannend. Schoten blijft goed doorspelen; weer is het Verkerk, die fraai in schiet. (32). Vlak hierop weet een der Alphia-backs niets anders te doen, dan in eigen doel te schieten. (42). HAARL. VOETBALBOND. HAARL. VOETBALBOND De Uitslagen. Stads Editie-Beker: R,C.H. 3Spaarnevogels 31 Afd. 3G. R.C.H. 9—D.I.O. 4 3—8 Afd. 3K. R.C.H. 11—Swastika 2 5—0 OM DEN STADS-EDITIE-BEKER. R. C. H. 3Spaarnevogels (31) De eerste aanvallen zijn voor de bezoekers, welke echter door de R.C H.-achterhoede worden weerstaan. Hoewel Spaarnevogels het meest in den aanval is, weet de R.C.H.-voorhoede vaak op luchting te brengen. Na een half uur weet Spaarnevogels ein delijk haar meerderheid in een doelpunt uit te drukken. (01). Kort voor de rust denken we R.C.H. gelijk te zien maken, doch het harde schot ketst tegen den binnenkant van den paal het veld weer in. Rust 01. Als R.C.H. nu alle voordeelen van den wind heeft, geeft zij den toon aan. Wanneer de linkshalf van R.C.H. van het middenveld af een hard hoog schot inzendt, belandt deze tegen de bovenlat. De toeloopende rechts buiten heeft weinig moeite, om gelijk te ma ken. (1—1). Enkele minuten later is het weer de links half die van grooten afstand een schot in zendt, dat onhoudbaar in het doel komt. Na een algemeenen aanval is het de mid denvoor, die den stand op 31 brengt. Spaarnevogels tracht het spel te forceeren, doch zij krijgt geen kans. Met een verdiende 31 overwinning be reikt R.C.H. 3 den halveh eindstrijd. Halfweg—T. H. B. (3—7) Wederom zijn de Boys er in geslaagd Half weg te kloppen en den beker mede naar Haarlem te nemen. Rust kwam met 13 en het einde met 37. PROMOTIE-DEGRADATIE. D.E.M-—Excelsior 0—2 Door deze uitslag is Excelsior gepromoveerd naar de le kl. R.K.F. BUITEN DE COMPETITIE E. D. O. in Sneek. Op Hemelvaartsdag heeft E-D.O. meegedaan aan het tournooi, dat door het Sneeksche lief dadigheidscomité „Sport en liefdadigheid" reeds zooveel jaren op Hemelvaartsdag wordt georganiseerd. De drie Sneeksche vereenigingenSneek, Black Boys en L.S.C. kampten met E.D.O. een halve competitie om een fraaien wisselprijs. Ondanks het slechte weer was een talrijk publiek getuige van deze spannende wedstrij den, waaraan de stormwind veel schade deed. Nadat Black Boys en L.S.C. gelijk gespeeld hadden, traden E-D.O. en Sneek in het strijd perk. Een spannende wedstrijd waarin E.D-O. het best speelde, had een 00 resultaat. E.D.O. had eenige fraaie kansen verknoeid. De jeugdige B. Timmermans schoot eenige keeren mooi in, doch telkens tegen paal en doelman. LS.C. en Sneek speelden daarna weer een puntloos gelijk spel, waarna Black Boys E.D.O. met 2—0 sloeg. Ook hier was de ED.O.-ploeg veel sterker, maar ze kon geen doelpunten maken. In den laatsten wedstrijd slaagde E-D.O. er in, een kleine zege te behalen. Een doelpunt werd gemaakt op fraaie wijze door Timmer mans- E.D.O. ontving den tweeden prijs, daar Black Boys ook den eerste-klasser Sneek geklopt had. Na de prijsuitreiking werd gezamenlijk ge dineerd. zoodat E.D.O. eerst te half tien huis waarts keerde. Het was voor de rood-zwarten, die vier in vallers telden, een prettige dag, al was het weer dan ook slecht. Seriewedstrijden „Heemstede". Uitslagen der reeds gespeelde wedstrijden: T. H. B. 4Spaarnevogels 3 33 Spaarnevogels wint na loting. V. V. H. 2—E. D. O. 9 1—2 D. I. O. 2Spaarndam 1 32 Hillegom 2Ripperda- 2 14 Programma voor Zondag 24 Mei a.s.: Aanvang 12 uur: Halfweg 2—E. T. O. I. Aanvang 1 uur: E. D. O. 4Spaarnestad 1 Aanvang 2 uur: Hillegom 4H. S. V. I Aanvang 3 uur: V. O. G. 2—D. I. O. 3 Hedenavond kwart over acht spelen Haar lem en H. F. C. op het terrein aan den Scho- terweg voor het tournooi om het kampioen schap van Haarlem. De elftallen zullen als volgt tegenover elkaar staan: Haarlem: Voogd. Van den Berg. Van Gooi, De la Mar, Kammeijer. Vreeken, Hartog, De Winter, Smit, Van Polanen, Visser. H. F. C.: Hagenaar, Chapon, Twiss, Koper, Höck, Lamp, Kruyer, J. ten Have, C. ten Have, Dorsman, Van der Togt. Bij H. F. C. is Van Olphen verhinderd. De kans is ook groot, dat Dorsman niet kan mee spelen. Dan komt A. van Baasbank op zijn plaats. Bij Haarlem zijn beide backs Verhappen en Huijsmans gekwetst. Zooals men weet wordt de eerste helft bij dag- en de tweede bij kunstlicht gepasseerd. ALFRED VERDIJCK NEEMT GEEN VERANTWOORDING OP ZICH. Uit Brussel: De heer Alfred Verdijck, secre taris-generaal van den Belgischen Voetbal bond, aan wien door het bondsbestuur ge vraagd werd de training en samenstelling van het Belgische nationale elftal op zich te ne men, heeft thans bekend gemaakt, dezen post niet te zullen aanvaarden. In verband hier mee zal een Belgische keuze-commissie zich het volgend jaar weer mét deze taak moeten be lasten. behoeft Uw dag niet le vergallen. Neem een "AKKERTJE" en Ge zij ter af. Bovendien, Ge proeft niets! Prettig en makkelijk innemen! AKKER - CACHETS verdrijven spoedig Hoofdpijn, Kiespijn, Zenuwpijn, Spierpijn. Overal verkrijgbaar: 52 cent per 12 stuks. (Adv. Ingez. Med.) Lustrummarsch Nat. Jongeren- verbond. Het buiige en stormachtige weer maakte Donderdagochtend een verblijf op het terras van het Kurhaus te Schevenlngen allerminst tot een genoegen. Toch bestond er vrij veel belangstelling voor den start van de deelne mers aan den marsch door en rondom Den Haag, uitgeschreven door de afdeeling Den Haag van het Nationaal Jongerenverbond, ter gelegenheid van het tweede lustrum van dit verbond. Meer dan 2000 deelnemers zijn van half tien af van het Kurhaus-terras den marsch be gonnen. De marsch bestond uit drie parcoursen van 25, 30 en 35 K.M. Jongens en meisjes, die den leeftijd van 1'4 Jaar, doch nog niet dien van 16 bereikt had den, moesten 25 K.M. afleggen. De route ging door Wassenaar en Veur en voerde o.a. door de landgoederen van H.M. de Koningin aan den Leidschen straatweg. Tegen half drie arriveerden de eersten, die den marsch hadden afgelegd, op het Kurhaus- terras. De laatsten kwamen tegen 5 uur bin nen. Allen ontvingen een zilveren kruis van het Nationaal Jongerenverbond. Het resultaat van de burgerwachten was: 1 Leidsche Burgerwacht, 2 Velser Burgerwacht, 3 Voorburgsche Burgerwacht. 4 Heerlensche Burgerwacht. „DE WANDELTOERIST". J1. Donderdag heeft de Wandeltoerist weer eenige fraaie successen geboekt. In Zaandam was een marsch groot 35 K.M. De reis werd heen en weer per fiets afgelegd. De vereeniging won twee extra prijzen, n.l. een verzilverde beker, als 2en prijs voor het beste marcheeren, en een verzilverde lauwer tak, als lsten prijs voor netst gekleede groep- Alle deelnemers (sters) ontvingen een fraaie medaille, en de vereeniging nog een groeps- prijs, als groep zonder uitvallers<sters). A.s. Zondagmorgen starten de heeren der vereeniging voor een 60 K.M. marsch te 4 uur. Te 10 uur starten de overige leden om de wandelaars tegemoet te '"an Pl.m. half twee worden de wandelaars (sters terug verwacht in het clublokaal aan het Frans Halsplein. Dual-meet T. C. H.H. L. T. C. (6—22) De „ijsheiligen" hebben getracht ook het tennisgebeuren op de banen van het Kenne- rner Lyceum te doen mislukken, doch zijn daarin niet kunnen slagen. Want al moest in den morgen vaak een partij worden afgebro ken, van 9 uur des morgens af is er toch ge tennist. Wel deed dit eenige afbreuk aan het al of niet in vorm zijn of blijven van een aan tal spelers, maar de prettige, sportieve geest was en bleef van het begin tot het einde. T. C. H. heeft betrekkelijk gering succes ge boekt. Wel waren eenige sterke club-speel sters en -spelers niet aanwezig, doch de H. L. T. C. was toch ook niet geheel op haar sterkst verschenen. Een goede prestatie leverden echter de T. C. H.-heeren Bakker en Knoop, die hun single partijen tegen v. d. Togt, resp. Oudes, als mede hun heerendubbelspel tegen dezelfde spelers wisten te winnen. In het heeren enkelspel heeft het echter danig gespannen! De gedetailleerde uitslagen lulden: Heerenenkelspel: Bakker slaat v. d. Togt 108, 36, 63. Knoop slaat Oudes 46, 75, 108. v. Driessum verliest van Jhr. B. W. F. van Riemsdijk 26, 63, 06. Bijl de Vroe verliest van F. Rhodius 36, 3—6. ij Schönthaler verliest van Stalling 46. 1—6. Reuvekamp Gille verliest van de Graaf 36, 2. 5—7. Moes verliest van Domhoff 36, 26. v. Dooren verliest van Jonkhart 26, 57. T. H. C.: 2 gewonnen partijen. H. L. T. C.: 6 gewonnen partijen. Damesenkelspel Mej. de Vletter verliest van mevr. de Graaf 2—6, 3—6. mevr. v. Renesse slaat mej. Oudes 46, 6—4, 6—2. Mej. Renses verliest van mej. van Beeck Vol lenhoven 61, 46, 36. Mej. de Haas verliest van frl. van Randwijck 0—6, 2—6. Mej. Niessen verliest van mej. v. Hasselt 2—6, 2—6. Mej. Koch verliest van mevr. Schoute 06, 0—6. Mevr. Schönthaler verliest van mevr. Dom hoff 1—6, 3—6. Mej. v. d. Laan verliest van mej. Hooft 46, 5—7. T. C. H.: 1 gewonnen partij. H. L. T. C.: 7 gewonnen parijen. Gemengd dubbelspel: Mevr. van Renesse en Blom verliezen van mevr. Kern en Kern 26, 26. Mej. de Vletter en van Driessum slaan mej. van Beeck Vollenhoven en N. N. 63, 62. Mej. Niessen en Moes verliezen van mej. Oudes en v. Son 26, 16. Mevr. Schönthaler en Bijl de Vroe verliezen van mej. van Hasselt en Schoute 26. 36. Mej. v. d. Laan en ten Houten de Lange ver liezen van frl. van Randwijck en Hendriks 2—6, 0—6. Mej. de Jong en Bakker verliezen van mej. Adams en F. Rhodius 64, 26, 26. T. C. H.: 1 gewonnen partij. Haarlem: 5 gewonnen partijen. Heerendubbelspel Knoop en Bakker slaan v. d. Togt en Oudes 6—3, 8—6. ij Knoop en Blom verliezen van Kern en Dom hoff 3—6, 7—5, 4—6. Ten Houten de Lange en Bijl de Vroe ver liezen van de Graaf en van Son 68, 46. Schönthaler en Reuvekamp Gille slaan Hen driks en Schoute 26, 6—4, 64. T. C. H.: 2 gewonnen partijen. H. L. T. C.: 2 gewonnen partijen. Damesdubbelspel Mej. de Jong en mej. de Vletter verliezen van mevr. de Graaf en mej. Adams 4—6. 46. Mevr. v. Renesse en mej. Koch verliezen van mevr. Kern en mevr. Schoute 36, 57. T. C. H.: 0 gewonnen partijen. H. L. T. C.: 2 gewonnen partijen. Totaal uitslag: T. C. H.: 6 gewonnen partijen. H. L. T. C.: 22 gewonnen partijen. De Nederlandsche spelers naar Wimbledon. Naar wij vernemen zullen in ieder geval Timmer en mej. Rollin Couquerque door den Nea. Lawntennisbond naar Wimbledon uit gezonden worden. Het is nog niet bekend oo welke wijze deze vertegenwoordging zal worden aangevuld. Door het Bondsbestuur zijn mej. Terwindt en Hughan aangezocht, doch zij hebben nog niet definitief toegezegd. Nieuw Ned. record 10 x 100 M. vrije slag. De Rotterdamsche Dames Zwemclub heeft Woensdagavond tijdens onderlinge wedstrij den in het Oostelijk Zwembad te Rotterdam het op haar naam staande Nederlandsche record 10 x 100 meter vrije slag met 21 sec. verbeterd en gebracht op 12 min. 21 sec. De ploeg bestond uit de dames Soetekouw, Mol, Leemans, Van Zuuren, Van Leeuwen, Van Veen, Olsen, Brouwers, Timmermans en Den Ouden. (Adv. Ingez, Med.) ZEILWEDSTRIJDEN „HOLLANDIA* De Zeil- en Roeivereeniging „Hoilandia* houdt Zondag 14 Juni a.s. haar jaarlijksche internationale zeilwedstrijden op het Braas- se mermeer Vereeniging van Gymnastiek- leeraren. Verschenen is het jaarverslag over 1935 van de afdeeling Haarlem van de „Vereeniging van leeraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland". In dat verslag wordt herinnerd o.a. aan de in Haarlem gehouden en door de afdeeling ge organiseerde" Paaschvergadering van de lan delijke vereeniging. Werden in 1934 de vaardigheidsproeven voor lagere scholen alleen in Haarlem en Zand voort gehouden, in 't afgelooopen jaar kwamen daar Bloemendaal en Heemstede bij. Ongeveer 80 percent van de leerlingen slaag den voor het diploma. Voor de door de afdeeling georganiseerde zwemwedstrijden voor lagere scholen hadden zich 67 ploegen aangemeld. Vermeld werden verder de gehouden lezin gen en excursies. Chr. Gymn. Ver. „Kracht en Vriendschap". Evenals vorige jaren nam „Kracjit en Vriendschap" op Hemelvaartsdag, onder lei ding van haar directeur, den heer D. C. van Alewijk. deel aan den Adspirantendag van den Kring Amsterdam en Omstreken van het NC. G V., welke gehouden werd op de Sintelbaan te Amsterdam. Jammer was het. dat het door de weersomstandigheden niet mogelijk was het volledige programma af te werken. Niet tegenstaande dit, heersc'nte er een prettige en opgewekte stemming. „Kracht en Vriend schap" mocht het genoegen smaken, de vol gende prijzen te behalen: Vierkamp Groote Meisjes: Groep I. 2e prijs met 198 1 2 p.; Groep II, 2e prijs met 197 p.; Groep III, 3e prijs met 183 p-; Groep IV, 3e prijs met 179 1/2 p. Driekamp Kleine Meisjes: Groep I, 2e prijs -met 155 p.; Groep II, 3e prijs met 140 1/2 p.; Groep III. 3e prijs met 135 p. Vierkamp Groote Jongens; Groep I, 2e prijs met 207 p. Drie kamp Kleine Jongens: Groep I, 3 e prijs met 135 1/2 p. De Lighal-uitvoering. Men schrijft ons: De openlucht gymnastiekuitvoering, welke 6 Juni a.s. gehouden zal worden op het H. F. C.- terrein en in de plaats treedt van de vroegere zaaluitvoeringen ten bate van het Haarlem- sche Lighalfonds, belooft een succes te worden. Veel kinderen en een keur van turnsters en turners zullen hun medewerking verleenen. De muziekvereeniging „Harmonie-Crescendo" zal de nummers muzikaal illustreeren. Voor min naars van gymnastiek is nog een bijzondere attractie aan deze uitvoering verbonden, doch daar komen wij nader op terug. Niet alleen belooft de uitvoering op gym nastisch gebied een succes te worden, ook fi nancieel zal, als de teekenen niet bedriegen, een mooi resultaat worden bereikt. De heer Meijerink, die zich als van oudsher,belast heeft met de financiën der uitvoering, heeft weer tal van leerlingen der U. L. O. scholen in het ge weer geroepen om te helpen, vrijwillige bij dragen te verzamelen. Zaterdag zijn genoem de jongelui er met hun inteekenlijsten op uit getrokken. Helpt allen mee aan het schoone doel, dat met de uitvoering wordt beoogd n.l. de verple ging van on- en minvermogende tuberculose lijders. Steunt het jeugdig enthousiasme der meisjes en jongens en teekent in op hun lijsten! Als het geen groot bedrag kan zijn, dan een kleinigheid. Vele kleintjes maken ook een groote Niettegenstaande het zeer ongunstige weer vertrokken Donder dagmorgen negen uur de leden van de Haarlemsche gym- nastiekvereeniging „Bato" van de Grooti Markt voor een geza menlijke n fietstoch' naar Bergen. Een pre? tatie, die respect afdwingt.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 13