J. YAH DAM ROEIEN De Varsity in ruw water verroeid. Regenjassen - Heerencostuums 1 J.VAN DAM, 78 Ged. Oude Gracht 78 KORFBAL WIELRIJDEN SCHAKEN PAARDENSPORT DAMMEN BILJARTEN V RIT DAG 22 MEI 1936 HAAECE M'S DAGBtAC 8 Triton wint het hoofdnummer en de ouernaadsche vier en twee. Njord wint met de jonge vier en de joiige twee. Stuurmanlooze vier en jonge acht voor Nereus. Maas wint in het nummer burger achten. Op het Noordzeekanaal zijn Donderdag middag de jaarlijksche studentenroeiwedstrij- den. beter bekend onder den naam ..Varsity", gehouden. Door den sterken wind die tegen de middaguren pal Noord werd en loodrecht op de Oost-West loopende baan stond, is het on mogelijk veel te zeggen over de sterkte van de deelnemende ploegen en over de tijden. Door den wind was het water zóó woest ge worden, dat sommige ploegen haast niet door de golven, waarop witte koppen stonden, kon den heenworstelen. Vooral dicht bij de finish, waar de Nauer- nasche Vaart in het kanaal uitmondt werd het water in hooge golven tegen en in de boo ten gedreven. Een gevolg van dezen sterken wind was, dat boei 1 (aan den Noordelijken oever) een zeer groot voordeel had, wat wel duidelijk is gebleken, want de ongestuurde Nereus-vier was de eenige ploeg, die niet aan deze boei heeft gewonnen. Een juiste beoor deeling van het krachtsverschil was dus on mogelijk. Prinses Juliana bij de wedstrijden- Een groot detachement rijkspolitie was met verschillende booten aanwezig, zoodatmen vermoedde, dat er iets bijzonders zou zijn. En inderdaad: tegen twee uur arriveerde het zeiljacht „Prinses Juliana" van de Koninklijke Marine Jachtclub, aan boord waarvan zich Prinses Juliana bevond met enkele dames en heeren van haar gevolg. Dicht bij dit jacht meerde het jacht „Frida" van den heer Crone, den voorzitter van de Koninklijke Zeil- en Roeivereeniging. Met groote belangstelling volgde de Prinses de wedstrijden aan den wal. dicht bij de ..Prin ses Juliana", stond de als vanouds door Triton aangeboden muziek. De met kransen omhan gen leden der oude vier van Triton, de win naars der gouden „blikken", roeiden een eere rondje langs het jacht. De Prinses wuifde hen hartelijk toe. De wedstrijden. In het nummer Jonge Vier verschenen aan den start: 1. Njord, 2. Nereus,3. Aegir, 4. Tri ton. Njord was het snelste weg en al spoedig liep de ploeg geleidelijk meer uit. De overige ploegen, die verder van den wal en dus niet beschut roeiden, ondervonden direct de on aangenaamheden daarvan, vooral Triton, dat baan 4 had. Nereus, Aegir en Triton lagen vrij dicht bij elkaar en wel zoo, dat Triton bijna de boot van Aegir raakte. Vooral bij de Nauernasche vaart, waar de straffe wind pal uitblies, was het voor de jonge roeiers zeer moeilijk. Njord werd winnaar in 8 min. 23.4 sec., met minstens twee lengten voorsprong op Aegir, dat gevolgd werd door Triton. Nereus was vier. De ploeg van Njord bestond uit: C. J. F. Houwert (bg.); P. Niks, W. K. Gunst, D. J. Kóeleman (slag) en C. Cohen Tervaert (st.). Overnaadsche twee. Aan den start 2. Triton, 2. Njord en 4. Nereus. Direct na het vertreksein zette Triton schuin koers in de richting van den wal om vervolgens de eerste baan te volgen, hetgeen groote voordeelen bood. De Utrechters trokken van hun tactiek veel profijt en lagen spoedig drie lengten voor. Njord kwam iets opzetten, maar werd ge hinderd door de golven. Toen Triton een snoek ving, kon Njord een paar lengten in- loopen, doch de Utrechters gingen niettemin met vijf lengten voorsprong op N. .ord als eer sten door de finish. Triton (J. Krediet, bg.. J. Th. Kingma, sl. en J. S. S. Cohen, st.) in 10 min. 15.8 sec., 2 Njord (5 lengten), 3. Nereus (ver). Stuurmanlooze vier. Aan den start: 2 Njord, 3 Nereus en 4 Laga. Laga had een „stuurboordslag". Nereus was zeer snel weg in de richting van den wal, doch kwam juist te laat om vóór Njord de eerste baan te kunnen volgen. De stuurboordriemen van Nereus raakte de bakboordriemen van Njord, dat appelleerde. Enkele honderden me ters verder herhaalde dit zich. Op 1000 m. was Njord 1 lengte voor op Nereus, terwijl Laga is afgezakt. Dicht bij de Nauernasche vaart zette Nereus een geweldigen spurt in en ging met vijf lengten als eerste door de finish. 1. Nereus (tijd 8 min. 20.4 sec.); 2. Njord (vijf lengten) en 3. Laga (ver). Hoewel sommigen verwachtten, dat Nereus gedisqualificeerd zou worden, is zulks niet geschied. De aanrakingen waren beide malen in baan 1, waar geen van beide recht kon doen gelden. De winnende Neureusploeg: A. C. v. d. Lin den (bg.), W. Bais, De Boer en Hoorweg (sl.). Jonge Twee. Aan den start: 2. Njord en 3. Triton. De Triton-roeiers maakten een tamelijk lan gen slag. Het ploegje had daarmede succes, totdat de sla2 zich niet tijdig kon herstellen en een geweldigen snoek ving. Njord won toen in 9 min. 59.8 sec. met de roeiers E. F. K. Michielsen (bg.), W. M. Esser (sl.) en J. P. van Suchtelen (st.). Het hoofdnummer. Het hoofdnummer Vierriemsgieken seniores over een baanlengte van 3000 M. was hierna aan de beurt. Nereus dat de laatste jaren een zeer voor name rol in dit nummer had gespeeld, sedert 1931 wonnen de Amsterdamsche studenten de „oude vier" viermaal, was dit jaar sterk favoriet. Na de ongunstig uitgevallen loting, Nereus had boei 5 getrokken, waren de kansen van de lichte, maar zeer pittige Utrechtsche ploeg, die bovendien aan boei 1 kwam te lig gen. gestegen. Aan den start kwamen: Triton, Aegir, Njord, Laga en Nereüs. Nereus bleek het plan te hebben door een harden spurt voor te komen om dan in baan l to gaan roeien, cnaar Triton gaf in een tamelijk hoog tempo goed partij. Beide ploe gen gingen vrijwel gelijk op, Nereus in de on voordeel ige baan. Na eenigen tijd moest Nereus achter Triton in baan 1 gaan roeien en lagen de ploegen in de volgarde: Tri ton. Nereus, Njord, Aegir en Laga. Nereus zette er toen alles op, verliet baan Het huis voor goede Heerenkleeding tegen ONGEKEND LAGE PRIJZEN Wij raden 'n ieder aan, Onze zaak te komen bezoeken, hetgeen tot niets verplicht. Vrijblijvend toonen wij UonzeüitgebreideCollectie Bezichtigt Onze Etalages. Ze zeggen U alles!! (Adv. Ingez. MedJ 1 en sloeg een spurt, die geen voordeelen gaf. Bij de Nauernasche vaart liep de ploeg iets in, maar Triton won toch onbedreigd, onver wacht voor iedereen. Het was de lichtste oude vier die op de Varsity is uitgekomen. De onderlinge verschillen waren te groot om dit hoofdnummer interessant te kunnen maken. Op twee lengten volgde Nereus, op maken. Op twee lengten volgde Nereus, op 5 beide ver achter. Groot was de vreugde in het Tritonkamp, waar een gejuich losbarstte. Luide werd het Tritonlied aangeheven. Een paar enthousias ten sprongen te water om als eersten hun corpsbroeders te kunnen gelukwenschen. De overige Tritonsupporters begaven zich ach ter hun muziek in optocht naar het vlot, waar de winnaars hun kransen in ontvangst kwamen nemen. Van het vlot zelf. waar de senatus vetera- norum den helden' van den dag de met kleu rige linten versierde lauwerkransen omhing, was niet veel meer te zien. De Utrechters J. I. v. d. Leeuw (bg), J. van Woerden, J. F. Chr. de Witt Puyt, R. C. Brandts (slag) D. Willebrand (st.) roeiden een eerebaantje langs het terrein. De tijd van Triton was 12 min. 21 sec., Ter vergelijking zij vermeld, dat Nereus het vorig jaar. toen deze baan voor de eerste maal ge bruikt werd. er onder de toenmalige weersom standigheden 11 min. 13 1/5 sec. over kon doen. „Burgerachten". Aan den start: 2. Maas en 3. Amstel. Dat was eigenlijk de eenige race. welke over een groot gedeelte van de baan vrijwel ge lijk opging. Na een aanvankelijken voorsprong van Amstel kwam Maas op ongeveer de helft van de baan opzetten en liep eer. kleine lengte uit. Amstel voerde het tempo wat op en kwam bij de Nauernasche vaart even in moeilijkhe den. De Amsterdammers herstelden zich voor een uiterst feilen eindspurt, waarbij zij ten slotte een goede taflengte achterblijven. De Maas won in 7 min. 25 2/5 sec. Overnaadsche vier. Start: Triton, Aegir, Laga, Nereus. Triton in de gunstigste baan, won in den tijd van 8 min. 27 3/5 sec., 2. Nereus (3 leng ten), 3. Aegir (3 Va lengten) en 4 Laga. De Tri ton vier: K. Otten (bg), J. D. Jansen, G. Th. Bom. A. J. v. d. Bregh (sl.) en R. Planter (st.). Njord kon wegens een gebroken dol niet roeien Jonge acht. Het laatste nummer, achtriemsgieken Ju niores, ging tusschen Nereus, Njord, Triton. Aegir, Laga 1 en Laga 2. De wind was wat afgenomen. Het werd een vrij interessant kijknummer. Njord lag spoe dig met 1/4 lengte voor. Het werd een aardige strijd tusschen Njord, Nereus en Triton, welke in het voordeel van Nereus eindigde. Op 1000 M. was Aegir afgezakt, op enkele lengten gevolgd door de Lagaploegen. Bij de Nauernasche vaart was ook Triton wat achter op gekomen en even later gingen de Amster damsche studenten in den tijd van 7 min. 30 1/5 sec. door de finish op anderhalve lengte gevolgd door Njord. Daarna kwamen Triton, Aegir, Laga 2 en Laga 1. Nereus roeide met: A. A. Scherpenhuysen (bg), J. A. E. de Knoeke v. d. Meulen, D. Mul der, H. J. Zeydner. C. E. v. d. Ploeg, C. Brandt Corstius, C. J. Strick van Linschoten, J. A. Smit (slag) en P. Hallie (st.) Ovatie voor de Prinses. De toeschouwers vertrokken weer met de vele booten waarop zij gekomen waren. Ook de „Prinses Juliana" vertrok, geëscorteerd door twee booten der waterpolitie. Toen de stoomboot van de Alkmaar Packet de „Prin ses Juliana" dat den terugweg zeilend af legde passeerde, brachten de studenten de prinses een spontane hulde. Het Wilhelmus werd door allen meegezongen. NED. KORFBALBOND. Haarlem II moet degradatie wedstrijden spelen. Het gelijke spel van Haarlem II tegen Kwiek I was juist niet voldoende om de on derste plaats te ontloopen. De degradatiewedstrijden zullen gespeeld worden tegen Blauw Wit V (Amsterdam) en Elto (Den Helder). Er wordt gespeeld in een halve competitie om een plaats in den N.K.B. De eerste wedstrijd, thuis tegen Elto was reeds voor a.s. Zondag vastgesteld, maar zal wel uitgesteld worden in verband met den wed strijd H. K. V.Westerkwartier op het Haar lem-terrein. HAARL. KORFBALBOND. Ons Genoegen. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Ontspannings Vereeniging „Ons Ge noegen" geeft het kinderkoor a.s. Zaterdag avond 8 uur een uitvoering in het gebouw „St. Bavo". O.a. wordt een operette opgevoerd PROMOTIEWEDSTRIJDEN OOSTER KWARTIER. Oosterkwartier 2 zal deelnemen aan de pro motie-degradatie-competitie N.K.B.-Erkende Bonden. Het reserve twaalftal komt uit in afdeeling B. waar het een halve competitie speelt met Olympia uit Bussum, K.V.D. 2, Blauw Wit 6 of Rohda 3. beide uit Amsterdam. Alle wed strijden hebben op neutrale terreinen plaats. De eerste ontmoeting zal plaats hebben op Zondag 24 Mei op 't terrein van Westerkwar tier te Amsterdam: Oosterkwartier 2 en K.V.D. 2 zullen elkaar dan bekampen H. S. V. „De Kampioen". EERSTE AVOND-BAANWEDSTRIJD. Het dreigende weder zal wel oorzaak geweest zijn, dat Donderdag de belangstelling niet zoo groot was als gewoonlijk. Toch was er zeer goede sport; vooral de jongere renners zorgden voor de verrassingen. De sprintritten waren al bijzonder span nend, zoodat één rit de eerste maal onbeslist bleef. Na overrijden won Groot van Schelvis. Deze won den wedstrijd, maar ook De Best reed uitstekend; deze wist zijn serie op keurige wijze te winnen. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: Sprint 3 baanronden: le serie 1. v. Rooyen, 2. Schelvis, n. g. Heijselaar. 2de Serie: 1 de Best, 2. Groot, n. g. Fabel. Herkansing: 1. Groot, 2, Schelvis (2e rit), le rit onbeslist. Finale in 3 match a deux: le rit: 1. v. Rooyen, 2 de Best; 2e rit: 1. Groot, 2. de Best; 3e rit: 1. Groot, 2. van Rooyen. Totaalstand: 1. Groot 2 p.; 2. v. Rooyen 3 p., 3. de Best 4 p. 40 Ronden 2e kl. renners: 1. H. Peetoom, 2. Valkman, 3. Esveld, 4. Peetoom, 5. Buldman, 6. Schenk. Op 1 ronde: 7. J. de Goede, 8. v. d. Mark. Klassement 30 ronden, 3 klassementen: 1. Opbroek bijna 1 ronde voorsprong 6 p„ 2 Bur ger 5 p., 3 ten Boom 4 p„ 4. Heyselaar 3 p., 5. Oudolf, 6. Dalfsen, 7. Been. Ploegachtervolging. Maximum 20 ronden: EsveldH. PeetoomValkman halen na 16 ronden ten BoomBurgerOpbroek in. Achilles. Dinsdag hield bovengenoemde vereeniging een baanclubwedstrijd. Er verschenen 37 ren ners aan den start. Eerst werd een 25 ronden wedstrijd gere den door de C-klassers, die op overtuigende wijze door de Klerk werd gewonnen door J. Rosekrans. De sprintwedstrijd werd in match-a-deux verreden, doch kon niet geheel afgewerkt worden. B. v. d. Aart maakte den kortsten tijd over de 200 Meter nl. 13 1/5 sec. In de afvalrace bleek R. Balkenende de vlugste te zijn. De handicap-wedstrijd werd gewonnen door Rosekrans, die 10 Meter voor had op De Klerk, die tweede werd. Tot slot werd een half-uur wedstrijd ver reden voor A-klassers, waarin 20 renners startten. Het lid G. van Wees (die op het oogenblik dagelijks onder leiding vanGuusSchil ling in het Stadion te Amsterdam traint, daar hij deel uitmaakt van de Olympische ploeg) reed buiten mededinging mede op een ge leende fiets; hij wón op overtuigende wijze met 2 ronden voorsprong. Doch Rusman en Klinkenberg gaven hem flink partij; zij wis ten met hem een ronde uit te loopen.- Dat er hard gereden werd blijkt wel uit den afstand, die werd afgelegd, nl. 104 ronden of 20 K.M. 800 meter. Dus een gemiddelde van 41 K.M. 600 meter. De uitslagen waren als volgt: 25 ronden voor C-klassers: 1. de Klerk, 2. Rosekrans, 3. v. Sprundel, 4. Dernison, 5. Sie- verding. Inhaalrace om den Brassard over max. 20 ronden: 1. Buis haalt H. v. Maris in na 15 ronden, tijd 4 min. 2/5 sec. Afvalrace A en B-klasse: 1. Balkenende, 2. Riisman, 3. B. de Vries, 4. Gruyters, 5. Ooster- baan. Handicap-wedstrijd 15 ronden: 1. Rosekrans 2. de Klerk, 3. v. Sprundel, 4. Dernison, 5. Sieverding. Vz uur wedstrijd, afgelegd 20 K.M. 800 me ter. 1. v. Wees (buiten mededinging). Op 1 ronde: 2. J. Rusman, 3 p., 3. J. Klinken berg 0 p. Op 2 ronden: 4. Balkenende 5 p., 5. B. de Vries 4 p„ 6. Lighthart 1 p., 7. Gruyters, 8. Oosterbaan. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield op He melvaartsdag een rit tusschen de drie win naars van de klassen A C. en Juniores voor het zijden shirt, uitgeloofd doof den heer E. Vlugt. Deze rit ging over 40 K.M. handicap Mat- zen van meet A-kl.: A. Bos 4 min. voorgift. C-kl. Jas 8 min. Jun. Bos had pech; Jas werd winnaar van de shirt. ^latzen wist 5 min. in te loopen. Voor 's middags stond er een baanwed- strijd op het programma, maar de regen was spelbreker. Toch werden er eenige wedstrij den gereden tusschen de renners, die waren gekomen. Uitslagen: Sprint-finale: 1 P. Korthals, 2 L. Koekenbier, 3 Droog. Ploegachtervolging winnaar ploeg Besse- ling-Hob-Van Dok-Bos; 2 Gebr. Jansen- Lasschuit-Wilkens. Sprint tusschen Phillippo en Kleef. Eerst genoemde winnaar. Koppel-achtervolging over 10 ronden: 1 D. Besseling, 2 Bosch. Sprint Jun,: 1 Roek Langeveld, 2 Zwiers. Achtervolging over 10 ronden: 1 J. Ekel, 2 A. Bosch. Achtervolging over 10 ronden: 1 Wilkens, 2 H. Janse. Sprint over 3 ronden: 1 D. Besseling, 2 P. Janse. 3 A. Bosch. Sprint over 3 ronden uitdaging: 1 P. Kort hals, 2 A. Bos. Sprint Juni. over 3 ronden: 1 Zwiers, 2 Lan geveld. Sprint: 1 Lasschuit, 2 Janse. Wedstrijd over 10 ronden 1 eind klasse ment: 1 Besseling, 2 Wilkens, 3 Janse, 4 1 Dok. 5 Janse, 6 Lasschuit. Afvalwedstrijd: 1 Besseling. Zondagmiddag baanwedstrijd te Halfweg. De Jonge Kampioen. Donderdag hield bovengenoemde vereeni ging een baanwedstrijd op de Halfwegsche Wielerbaan. Achtervolging SteïjneJb Bouman. Steijne 80 meter ingeloopen op Jb Bouman in 6 min. 42 2/5 sec Achtervolging H. v. Dijk—T. Jansen. T. Jan sen na 5 ronden v. Dijk ingeloopen in 1 min. 11 1/5 sec. Afvalwedstrijd adspiranten; 1. G .v. Dijk, 2. J. Jansen, tijd 7 min. 17 sec. Klassementwedstrijd Juniores, 20 ronden, 2 klassementen: 1. Veerman 10 p., 2. B. Jansen 8 p., 3. P. Duyns 6 p., 7 min. 36 2/5 sec. Sprint Baanfietsen: 1. Huig op 1 lengte, 2. Schouten. 3. T. Jansen, tijd laatste 200 Meter 15 2/5 sec. Klassementwedstrijd A- B-klasse 30 ronden 3 klassementen1. Steijne 15 p., 2. Handgraaf 11 p., 3 en 4. H. v. Dijk en Lub v. Koperen beide p„ 5. J. Vonk 3 p.. 11 min. 2 1/4 sec. Klassementwedstrijd C-Klasse 30 ronden, 3 klassementen: 1 Smit 11 p., 2. W. Vonk 10 p., 3. Pieterse 8 p., 4 Jn Bouman 6 p., 5. Hoogland 5 p., 9 min. 9 sec. Tijdrace Baanfietsen over 400 meter staande start: 1. T. Jansen 36 1/5 sec., 2. Huig 36 2/5 sec., 3. Schouten 38 sec. Sprint adspiranten over 800 meter: 1. G. v. Dijk, 2. K. Neeft, 3. de Groot, 4. J. Jansen, 5. Koster tijd laatste 200 meter 18 sec. Afvalwedstrijd Junioren; 1. P. Duyns, 2. Smits, 3. Tichelaar, 5 min. 41 4/5 sec. Afvalwedstrijd C-klasse: 1. Hoogland, 2. Smit, 3. G. Jansen 10 min. 39 4/5 sec. Australische achtervolging voor Baanfiet sen: 1. T. Jansen, 2. Huig, 3. Schouten, 3 min. 14 1/5 sec. Afvalwedstrijd adspiranten: 1. G. v. Dijk, 2. K. Neeft 4 min. Half-uurs Koppelwedstrijd 2 klassementen: 1. T. JansenB. Jansen 10 pnt.; op 1 ronde: 2. HandgraafW. Vonk 5 pnt., 3. Steyne Pieterse 4 pnt.; op 2 ronden: 4. H. v. Dijk Hoogland 8 pnt., 5. VeermanHammersveld 0 pnt.; op 3 ronden; 6. SchoutenEikhof 3 pnt., 7. Jn Bouman—Jb Bouman 0 pnt. Zondag 24 Mei rijdt De Jonge Kampioen een clubwedstrijd tegen Nieuw Swift uit Leiden en Rijswijk uit Den Haag. Het tournooi te Bad Nauheim. Uit Bad Nauheim: De resultaten van de Donderdag gespeelde partijen voor de 5e ronde luidden; VidmarBogoljubow afgebroken in voor Bo- goljubow betere stelling. AljechinKeres afgebroken. Heinecke—Ahues afgebroken. Weissgerber verliest van Rellstab. Van den Bosch verliest van Stahlberg. De in de derde ronde afgebroken partij KeresBogoljubow eindigde in remise. Voorts werd de partij StahlbergWeissgerber uit de vierde ronde geëindigd. De Zweedsche meester won. De stand is thans: Aljechin 3 punten plus 1 afgebroken partij; Stahlberg 3 punten; Bogoljubow 2y2 punt plus 1 afgebroken partij; Rellstab 2V2 punt, Hei necke en Ahues ieder 2 punten plus 1 afgebro ken partij; Keres en Vidmar ieder lVz punt plus 2 afgebroken partijen; Weissgerber 2 punten; jhr. Van den Bosch 1 punt. De resultaten van de Donderdag gespeelde partijen voor de zesde ronde waren: Ahues wint van Weissgerber. Keres remise met Heinecke. Vidmar remise met Aljechin. Rellstab wint van Van den Bosch. Bogoljubow remise met Stahlberg. De stand na de zesde ronde is: Aljechin 3y2 punt plus 1 afgebroken partij; Ellstab en Stahberg ieder 3V2 punt; Bogolju bow en Ahues ieder 3 punten plus een afge broken partij; Heinecke 2>/2 punt, Keres en Vidmar ieder 2 punten, plus twee afgebroken partijen; Weissgerber 2 punten; jhr. Van den Bosch 1 punt. Het schaaktournooï te Moskou- De resultaten van de partijen in de zesde ronde van het tournooi te Moskou waren als volgt; Rjumin remise met Eliskases. Kan remise met Lilienthal. Flohr remise met Botwinnik. Capablanca remise met Lasker. Ragozin wint van Löwenfisch. De stand na de zesde ronde luidt: Botwinnik en Capablanca. elk 4; Lasker, 3VZ; Kan, Löwenfisch en Ragozin, elk 3; Flohr, Lilienthal en Rjumin, elk 2V2, Eliskases, 2 punten. HET IS NIET NOODIG om aan rugpijn, duizeligheid, onnatuurlijke vermoeidheid, gewrichtspijnen of andere* gevolgen van Wage werking der bloed- filtreerende organen te lijden. Men behoeft» slechts een diüretlsch middel te gebruiken,» dat de nieren doorspoelt. Foster's Rugpijij, Nieren Pillen worden reeds 50 jaren voor» dit speciale doel gebruikt. Hoe zij voldoen?' Vraag het een der dankbare menschen. die) ze gebruikt hebben, ji 1.1.75 en (Adv. Ingez. Med.) Het int. concours-hippique te Brussel. NEDERLAND WINT DEN LANDENPRIJS. Uit Brussel: Het internationaal concours- hippique is Donderdag geëindigd. Als hoofd nummer stond op het programma het sprin- concours om den grooten landenprijs, waar voor equipes van Nederland, Ierland, Frank rijk. België en Portugal uitkwamen. De hin dernissen waren 1.30 Meter hoog, terwijl twee op 1.60 Meter waren gebracht. De breedte va rieerde van 1.80 Meter tot 2 Meter. De beste prestatie van den dag werd ver richt door luitenant De Bruine met Ernica, die in totaal vier fouten maakte en individueel uitblonk. Voor Nederland kwamen verder uit luitenant Greter met „Trixie" en luitenant Van Schaick met „Santa Bella", die beiden met 8 fouten zich in den landenwedstrijd klasseerden. In totaal verkreeg Nederland 20 fouten. Als tweede eindigde de équipe van Ierland Concours-Hippique te Amsterdam. Het Vierde Internationale Concours-Hip pique, dat van 18 tot en met 21 Juni a.s. zal worden gehouden in het Olympisch Stadion te Amsterdam verheugt zich in zeer uitgebreide buitenlandsche deelneming. De inschrijving der équipes geschiedt langs diplomatieken weg; de deelnemers zijn dus ook in formeelen zin, officieele vertegenwoor digers van hun land. Ingevolge mededeeling der officieele in stanties kunnen wij reeds berichten, dat de volgende officieren hun landen zullen ver tegenwoordigen: Ierland: Commandant J. G. O'Dwyer, Cap tain J. A. Ahern, Captain J. J. Lewis en Lieu tenant J. F. Neylon, met de paarden: Lime rick Lace, Posnaree, Blarney Castle, Gallow- glass, Glendalough, Owen Roe, Miss Ireland, Kilmallock en Dunamaise. Japan: Officieren: majoor Otaki, kapitein Matsui, kapitein Baron Nishi, Luitenant Ina- nami en luitenant Iwahashi, met de paarden Enruka, Uranus, Shisei, Asafuji, Bungi, Ascot, Falaise, Galloping Ghost. GARAGE DEN HOUT, WAGENWEG 161—6—8, TELEFOON 12138 HAARLEM. (Adv. Ingez. Med.) JUBILEUMWEDSTRIJDEN NEDERL. DAMBOND. J. W. van Dartelen winnaar in de hoofd klasse Haarl. Damclub. In den Jubileumwedstrijd, georganiseerd door den Nederl. Dambond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van dezen bond, is thans wat de groep Haarlemsche Dam club betreft de beslissing gevallen. In de hoofdklasse eindigde J. W. van Dartelen on geslagen op de eerste plaats. De stand luidt thans als volgt: gesp.gew.rem.verl.pnt. J. W. van Dartelen 4 4 0 0 8 H. v. Lunenburg Jr. 5 2 2 1 6 P. H. Meure 5 13 15 Ph. G. Aimelung Jr. 3 1113 H. Greeuw 4 0 3 1 3 Joh. Fabel 5 0 14 1 Van Dartelen plaatste zich hierdoor in de finale tusschen de winnaars der verschillen de groepen in het district No ord-Holland. De winnaar dezer finale zal uitkomen in den landelijken eindstrijd. Aan den winnaar van den landelijken eindstrijd zal den titel van „meester" worden toegekend. Hieronder volgen de laatste uitslagen: Hoofdklasse: J. W. van Dartelen wint van H. van Lunenburg Jr. Eerste klasse: C. Kool wint van K. Olij; J. •J. van Kesteren wint van J. Wielenga; P. L. Schrijnemakers remise met Chr. Gerritsen. Tweede klasse: J. J. Aling wint van G. Bak ker; L. Kisch wint van J. Kuntze; A. Smit remise met W. J. A. Matla; G. Bakker wint van J. Kuntze; „Schijf" wint van W. Jonk hof; A. Kiel remise met I. Ravensbergen. Derde klasse: J. H. Meure wint van G. J. Steenkist. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Maandagavond wei-den bovengenoemde wedstrijden voortgezet. De uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: J. van Looij remise met P. J. van Dartelen. Tweede klasse: L. Kisch remise met W. J. A. Matla. Derde klasse: J. J. Aling wint van J. Pre- nen; J. J. Aling wint van G. van Langelaar; H. W. C. van Rhoon wint van Jac Fr. van Garderen; H. G. J. Andriessen wint van A. M. Reedijk: J. Pus wint van J. v. d. Spruijt; O. T. Glaser wint van J. Merts; J. v. d. Spruijt wint van J. Kuntze; A. Slinger wint van J. Prenen. Reserve derde klasse: H. A. Hoddenbach. wint van H. A. v. d. Water. Om den Mollerus-beker. Zaterdagmiddag- en avond worden de laatste partijen over driebanden om den „Mollerus-beker" in de Sociëteit „Vereeni ging" te Haarlem gespeeld. De Rotterdamsche biljartclub Rotterdam" komt den strijd aanbinden tegen de B. C. der Sociëteit „Vereeniging". De regeling is als volgt: 5.30 uur: A. Sen- gers—D. A. de Foeljaeger en SchramC. Vis ser; 7 uur: A. SengersC. Visser en Schram D. A. de Foeljaeger. Na afloop heeft heeft prijsuitreiking plaats. OM DEN „NOBELS-BEKER". De nederlaagwedstrijden om bovengenoem- den wisselprijs werden Dinsdagavond bij D. E. S. alhier voortgezet. De Amsterdamsche bil jartvereniging „Doe Je Best" kwamen den strijd aanbinden tegen de Haarlemmers. Deze ontmoeting leverde den volgenden uit slag op (de spelers van „Doe Je Best" zijn eerst genoemd)Brink—J. F. Nobels 175—200; PerryJ. v. Wunnik, 53—75; MatlangG. Vooges 10070; KooyC. J. Nobels, 59100; KievitWesseling 4890; TouwG. v. cL Hoek, 68—125. Het resultaat luidt als volgt: „Doe Je Best" 503 en D.E.S. 660 caramboles, zoodat de be zoekers een achterstand hebben van 157 pnt. Vrijdagavond komt deze vereeniging met het tweede zestal op bezoek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14