rennie: H.D.« ATHLETIEK Cricket in Engeland. CRICKET SPORTFONDSENBAD COLF. HONKBAL V RIT DAG 22 MEI 1936 H A A R E E M'S DAGBCAD 9 Wedstrijden te Utrecht. De Bruyn Bij de opening van het Utrechtsche Stadion heeft de Hagenaar1 De Bruyn voor een aange name verrassing zorg gedragen. Hij wierp n.l. den discus niet minder dan 48.90 M. ver, waar mede hij een nieuw Nederlandsch record zou hebben gevestigd, als de ring waaruit gewor pen werd, aan de reglementaire eischen had voldaan. Doordat evenwel, met het oog op be schadiging van het nieuwe terrein, de ring niet was ingegraven, zal ook deze prestatie niet als record erkend kunnen worden, waar door De Bruyn's vroegere verrichting van 46.14 M. als Nederlandsche topprestatie blijft gelden. Toen de burgemeester van Utrecht Mr. Dr. G. A. W. ter Pelkwijk, het Stadion opende, regende het hard. Het had er veel van, dat het programma, dat bestond uit athletiek, wiel rennen, gymnastiek en voetbal geen afwerking zou vinden. De Burgemeester droeg het Sta dion in exploitatie over aan de Utrechtsche Stichting voor Lichamelijke Opvoeding, waar na de voorzitter van het N.O.C. Baron Schim- melperminck v. d. Oye, een waardeerend woord sprak namens de Nederlandsche sportwereld. Tijdens de gymnastiekuitvoeringen, welke bestonden uit vrije oefeningen voor meisjes.^ jongens, dames en heeren werd het evenwel' droog, zoodat toen de athletiek begon, slechts een harde wind uitstekende prestaties op de loopnummers in den weg stonden. Begonnen werd met de 100 yards, waarbij de Haarlemmers Van Lier en Van Geenhuizen zich met resp. 10.8 sec. en 11 sec. voor de finale kwalificeerden. Daarin speelden zij geen rol van beteekenis en bezetten zij de beide laatste plaatsen. Van Lier had nog het meeste succes, door als B-sprinter voor zijn A-teamgenoot te eindigen. De Hagenaar Baumgarten won deze race met goeden voorsprong. Hoewel Vic Mans op 800 M. evenals de vorige week, niet op de eerste plaats eindigde heeft hij toch andermaal een moedigen wedstrijd geloopen. Van start had De Groot van Trek vogels voor Petit en Mans de leiding, doch reeds toen een ronde geloopen was leidde de Haarlemmer en ook de geheele volgende ronde bleef dit zoo. Bouman de Nederlandsche kam pioen, had zich inmiddels goed naar voren ge werkt en toen nog 150 M. te loopen waren, zette deze zijn aanval in. Op 100 M. voor de finish heeft hij Mans reeds bereikt en na een kort gevecht reeds gepasseerd. Ook Petit ging Mans, die te veel door den wind te lijden had gehad, nog kort voor het einde voorbij. Ook op de Olympische estafette kwam „Haarlem" geslagen uit den strijd. Hier was voornamelijk de zwakke sprint de schuld. Op de 800 M. had aanvankelijk De Trekvogels de leiding, doch na 400 M. kwam Dop naar voren, nam de leiding en vergrootte deze tegen den storm tot een vijftal meters. Jammerlijk ging Herfst, de 400 M.-man toen te snel weg, waar door de kans om het veld uiteen te trekken, verloren ging. Veel vergoedde hij evenwel door zijn tactische wijze van loopen, want toen Baumgarten er op top-snelheid vandoor ging. volgde hij dit slechte voorbeeld niet en bleef rustig op een tiental meters achter hem, zijn eigen tempo loopen. Op het eind bleek Baum garten uitgeloopen en toen nam Haarlem wederom de leiding, doch het slechte loopen van den 200 M.-man Van Geenhuizen deed alle hoop op een overwinning verloren gaan, omdat Van Lier nog Osendarp te bekampen had, die vanzelfsprekend te sterk voor hem is. Ook A.A.C. ging met Eikema den Haarlemmer nog voorbij. Bij volgende gelegenheden moet „Haarlem" om kans te maken op een overwin ning meer profijt trekken van haar krachten op 800 M. en 400 M. Bij het wielrennen toonde Alkema zich van zijn beste zijde, door achter den motor over een afstand van 10 K.M. rijders als de Graaf en Valk te lappen. Slechts Domhof ontkwam hier aan, doch ook zijn achterstand bedroeg nog ongeveer 350 M. Bij een af val wedstrijd voor amateurs zege vierde de Utrechtenaar Westbroek, die her haalde malen blijk gaf, over voortreffelijke sprintkwaliteiten de beschikking te hebben. Een voetbalwedstrijd tusschen Sparta (R'dam) en A.DO. (Den Haag) eindigde met 21 in het voordeel van Sparta. De M. C. C. 382 en 360 won met 10 wickets van de Britsch-Indiërs 185 en 230 (Jehangir Kban 80. Bonnerpiu 47*). Worcester 148 en 92 behaalde een verrassende overwinning op Yorkshire 123 en 106 (Howorth 5 v. 21). dat met 8 wickets in handen nog slechts 53 runs nocdig had. Leicester 4837 en 230 wint van Sussex 297 en 208. Corrall, de Leicester-wicket- keeper ving en stumpte 10 batsmen. Kent 218 en 3446 (Ashdown 131) wint van War wick 316 en 116. Lancs. 4027 en 2285 draw tegen Somerset 256 en 2959 (Gimblett 160*). Notts 425 en 280 wint van Gloucester 269 en 183. Hants 270 en 235 wint van Essex 174 en 184. Glamorgan 305 (Smart 123) draw tegen Northants 269 en 690. De stand na de wedstrijden op Donderdag avond was: Britsch-Indiërs 426 tegen Leicester 289—8. Middlesex 468—8 (G. O. Allen 137) tegen Wor cester 180 en 865. Surrey 512 (F. R. Brown 119) tegen Somer set 218 en 5—1. Glamorgan 232 (M. Turnbull 134) en 51—1 tegen Yorkshire 380. Essex 521—9 (gesl.) Sheffield 108, O'Connor 127, T. N. Pearce 102 tegen Sussex 3667. Kent 314 tegen Gloucester 386. Oxford University 368 (M Grover 119) tegen Lancashire 3609. Cambridge University 424 i Jehangir Khan 133) tegen Notts 194—4. Hampshire 260 tegen {Jorthaats 234 (Herman 6 v. 76) en 45—3. NEDERL. CRICKETBOND. V. V. V.Haarlem verregend. Bovengenoemde wedstrijd moest, nadat tot 2 uur was gewacht, worden afgelast wegens den aanhoudenden regen, zonder dat er een bal was gebowled. Deze wedstrijd zal niet meer overgespeeld worden. H. C. C. IHaarlem gaat niet door. De voor a.s. Zondag vastgestelde wedstrijd tegen H.C.C. 1 zal eveneens geen doorgang vinden in verband met den belangrijke pro motie voetbalwedstrijd van H.V.V. tegen C. V. V. H. C. C. U-Rood en Wit. Rood en Wit heeft Zondag in Den Haag de competitie op minder fraaie wijze ingezet; zoowel aanval als verdediging (op een enkele uitzondering na), faalden volkomen; H-C.C. won binnen den resteerenden tijd (voor de lunch was door het slechte weer spelen ten eenenmale ondoenlijk!) dan ook zooals zij wilde, in dit geval maar liefst met 108 runs en 6 wickets, dus wel zeer afdoende. H.C.C. begon al met 13'0 runs te scoren (blijkbaar al ruim voldoende!) voordat nog een wicket was gevallen. Dat waren De Beus met een forsche 58 en Neuerburg met 'n bui tengewoon aantrekkelijke 93: vermoedelijk zijn beste innings. Schill en Gallois ten slotte bleven met 22 en 29 niet uit. Met de thee werd op een toaal van 223 gesloten. De Rood en Wit-bowlers hadden het geluk niet aan hun zijde: zoo werd b.v. een zuiver appèl van Kramer voor l.b.w. op De Beus af gewezen; zoo werd Neuerburg vrij eenvoudig in de slips gemist; maar dat neemt toch niet weg, dat èn het bowlen èn wat erger is, het veldwerk, zeer onvoldoende waren, waarvan de Haagsche batsmen van stonde af aan pro fiteerden. Yates met 2 wickets voor 69 runs, bowlde de geheele innings door (27 overs) en deed wat hij kon, maar hij kan het vanzelfspre kend niet alleen en dan nog wel zonder eenigen steun van de fielders doen. Veel te weinig werd er door de Rood en Wit-spelers aan gedacht, met het oog op den zeer korten speeltijd, waarin wickets nemen betrekkelijk een bijzaak was, bij de openings- innings, de score zoo laag mogelijk te hou den; zooveel mogelijk runs van de tegen partij te redden; dit gebeurde ditmaal ab soluut niet. Dit is wel de voornaamste reden geweest van het volkomen falen van het elftal. Rood en Wit, dat nog wel op Dr. S. Post- huma na, geheel volledig was, maakte er met het slaghout ook niet veel van. P. van Bueren met een rustige 10 bleek in het begin den aanval wel meester te zijn, na hem waren A. van Baasbank die na 21 een bal al heel ongelukkig in zijn wicket haal de, W. Yates 16 en P. C. Hagenaar met een forsche 26 eveneens in staat, den vrij goeden Haagschen aanval behoorlijk te spelen en ook v. d. Togt kwam nog in de dubbele cij fers, doch de rest was niet in staat, de neder laag te ontgaan door den niet al te langen tijd te trachten uit te spelen. Dat lukte niet. Rood en Wit kreeg een ge voelige, vrij onverwachte nederlaag te slik ken, die naar wij hopen tevens een flinke les voor de komende wedstrijden zal zijn ge weest. Er moet heel anders worden aange pakt, wil eenig succes in de competitie wor den geboekt! L. Sodderland met 5 voor 44 en K. Neuer burg met 4 voor 37 deden goed werk met den bal. H.H.C. II Ir. E. M. Neuerburg, c. B. Davidson, b. W. Yates 93 A. M. J. de Beus, bowled W. Kamer 58 P. Kien, c. Chapon b. W. Yates 4 J. Somer, b. P. C. Hagenaar 5 J. A. Schill not out 22 W. H. Gallois not out 29 J. L. W. Sillevis O. W. v. Stoetwegen Sodderland did not bat K. Neuerburg Edersheim Byes 12 Totaal 223 (4 wickets) Deze smakelijke pastilles voor komen branderige pijnen in de maag, zure oprispingen en opgeblazenheid. Wanneer gij na bepaalde spijzen of dranken last hebt van branderige pijn in de maag. zure oprispin gen of opgeblazenheid, dan duidt dit op een over maat van maagzuur. Digestif Rennie Pastilles nemen het overmatig maagzuur weg. eenerzijds door het te reduceeren. anderzijds door het aan colloïdale kaolin te binden. Zij bevatten bovendien nog pancreatine en pepsine, die de spijsvertering krachtig bevorderen. Digestif Rennie Pastilles zijn buitengewoon prettig en gemakkelijk in te nemen. Alles wat ge te doen hebt is na den maaltijd één of twee van deze pastilles op de tong te laten smelten. Iedere pastille is apart ver pakt, zoodat U ze gemakkelijk bij U kunt steken. Digestif Rennie Pastilles zijn verkrijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten a 35 cent per pakje en 1.05 per groot pak, omzetbelasting inbegrepen. Imp. Rowntree Handels Mij., Heerengr. 209 A'dam. PASTILLES (Adv. Ingez. Med.) overs maid runs w. W. Yates 27 5 69 2 A. v. d. Togt 9 31 W. Kramer 9 43 1 P. C. Hagenaar 8 43 1 Chapon 2 18 Rood en Wit P. A. L. v. Bueren, bowled Sodderland 10 W. Kramer, bowled K. Neuerburg 4 R. Kramer bowled K. Neuerburg 6 A. v. Baasbank bowled Edersheim 21 W. Yates, c. P. Kien, Sodderland 16 A. v. d. Togt, bowled Neuerburg 11 P. C. Hagenaar, c. en b. Sodderland 26 Mr. B. Davidson bowled Sodderland 0 G. Menalda v. Sch. not out 6 Mr. F. A. Davidson, c. W. v. Stoetwegen,Sod- derland 1 J. Chapon bowled Neuerburg 1 Byes 8 Leg Byes 1 Wides 4 Totaal K. Neuerburg Sodderland Sillevis Edersheim 115 4—37 544 0—16 1—10 R. C. H.—H. C. C. 3 uitgesteld. Wegens de slechte weersgesteldheid is bo vengenoemde cricketwedstrijd niet doorgegaan. S. C. H. C.—C. V. H. EEN DRAW. Na het winnen van den toss gaat C. V. H. batten. Het openingspaar is reeds op 1 ver dwenen, maar dan beginnen Roodt en Keyser een goeden stand op te bouwen Regenbuien komen het spel onderbreken en als tijdens een dezer intervals geluncht wordt, zijn er 28 runs. Na de lunch beginnen Cremers en de Vries weer te bowlen en hoewel er vrij voorzichtig gespeeld wordt, komen de runs met groote regelmaat. Op 65 zet Roodt zijn beenen voor een rechten bal van Cremers en moet vertrek ken voor een kalme 17. Ieder denkt aan een hoog totaal, niet alzoo de wispelturige batsmen van C. V. H. Nadat Keyser voor een zeer waar devolle 47 keurig door Mundt op point ge vangen is, collapseert de rest van het elftal; voor 80 runs zit C. V. H. weer aan den kant. Cremers was bij de gastheeren de beste bowler. O. Keyser 47. A. J. Roodt 17. Bowlingcijfers S. C. H. C. R. de Vries 1—10, P. H. Cremers 3—39, F. Bouvy 014, P. Labouchère 514. Door de regenbuien is de speeltijd tot 2.20 geslonken, wat echter toch voldoende is om 80 runs te maken. Wie echter gedacht had dat de Stichtenaren dit op hun gemak zouden presteeren, had zich misrekend. Van het eer ste moment waren de batsmen in moeilijk heden, J. H. H. Kessler en F. Bouvy openden op de uitstekend bowlende Middelink en Zeeuwe. Bouvy is direct l.b.w. Van Duin over- leeeft maar twee ballen en gaat c. andb. Zeeuwe. Een over later doet Roodt een goede slips catch; dan kan Kessler vertrekken. Van dat moment af begint het te spannen; de C V. H.'ers werken hard om de score tegen te houden. Stuk voor stuk geven de spelers zich geheel, met tut gevolg diverse schitterende staaltjes fieldingwerk. Tusschen Mundt en Labouchère komt dan de, stand die C. V. H. van de overwinning af houdt. Beiden spelen zeer voorzichtig. Einde lijk weet Davidson Labouchère te bowlen, maai de hierna in komende De Vries weet ook zijn wicket op te houden. Een onvoorzichtigheid van Mundt stelt Goossens in staat, een schit terende éénhandschevang te doen, waardoor met 8—55 en nog twaalf minuten speeltijd nog van alles mogelijk is. Onder groote spanning verstrijken echter ook deze. Deze ontmoeting eindigt in een draw, waarmede beide partijen tevreden mogen zijn. S.C. H. C. 568, waarvan P. G. Labouchère 16, Th. Mundt 15. Bowlïngcijfers C. V. H.: J. Middelink 318, G Zeeuwe 322, A. J. Roodt 0—1, R. A. G. Davidson 2—8. Rood en Wit 2Haarlem 2. In verband met den regen werd eerst te half- twee begonnen. Haarlem wint den toss en ver kiest eerst batten, J. Bouwes en P. de Lugt openen; de aanval wordt gevormd door Jhr, Mr. C. L. v. Lennep en M. Bruin. Op 11 valt reeds het wicket van J. Bouwes, als hij door M. Bruin gebowled wordt. J. de Boer,, die nu in komt, brengt het tot 23, op welk totaal hij fraai achter de palen door M. Gobets wordt gevangen voor negen runs. Vlak hierna moet ook P. de Lugt vertrekken voor een kalme 10. D. Wessel en O. Abendanon brengen het sa men tot 66. O. Abendanon wordt echter, een paar maal gemakkelijk gemist, hetgeen Rood en Wit duur komt te staan. Als Wessel uit is gegaan is de staart een gewillig slachtoffer voor M. Bruin. Het totaal wordt met inbegrip van 5 Extra's 81. O. Abendanon bleef met 29 not out. Voor Rood en Wit bowlde M. Bruin met 828 zeer goed, verder Jhr. Mr. C. L. v. Len nep 017, F. Hasselman 221 en G. de Vries 0—10. J. W. v. d. Bogaardt en Jhr. H. B. v. Tets openden hierna voor Rood en Wit de innings op 't bowlen van O. Abendanon en D. Wessel. Als het totaal 29 is wordt Jhr. H. B. v. Tets gebowled voor een goede 28. Van de komende batsmen weet er niet één de dubbele cijfers meer te bereiken; ze worden allen slacht- Jan, die als kind al een rekenhoofd had en financiëele talenten bezat, Sprak toen hij meiAnt in het huwelijk trad: De eerste stap op ons echtelijk pad, is een abonnement bij het (Adv. Ingez. Med.) De laatste Idealist naar het Engelsch HENRY P. MILBANK. Stanley Lorcester Esq., twee en zestig jaar oud, ongehuwd, mager, kaalhoofdig en im mens rijk, was vastbesloten nog dienzelfden avond uit het leven te scheiden. Honderdmaal teleurgesteld en even vaak bedrogen en bestolen, voelde hij absoluut geen behoefte zijn vreugdeloos, ledig bestaan ver der voort te zetten. Hij had er genoeg van. Genoeg van zijn fa milieleden, die met het stophorloge in de hand op zijn verscheiden wachtten; genoeg van zoogenaamde vrienden, die het alsmaar met allerlei listen en trucs op den inhoud van zijn portefeuille gemunt hadden; genoeg van de geheele wereld, die hem tot- aan den rand ge'-uld scheen met afgunst, geldzucht, haat en nijd. Het was acht uur in den avond. Stanley zette zich aan zijn schrijfbureau en schreef met beverige vingers zijn testament. Het ver schafte hem een duivelsch genoegen, zich de van woede vertrokken gezichten van zijn fa milieleden voor den geest te halen, wanneer zij bij de opening van zijn testament zouden ervaren dat hij geheel zijn reusachtig vermo gen aan instellingen van liefdadigheid ver maakt had. Met een korten schaterlach zette hij zijn handteekening onder zijn laatsten wil. deed het document in een envelop en leg de het in een der laden van zijn bureau. Uit dezelfde lade nam hij een lange dubbelloops revolver, welke hij voor zich neerlegde. Hij bekeek het moordtuig onbesloten. Waarop wachtte hij eigenlijk nog? Het scheen Stan ley, alsof er vlak voor zijn dood eerst nog iets moest gebeuren. En toen dacht hij, dat hij vóór zijn reis naar de andere zijde nog be hoefte had aan een pleziertje, een grap Stanley's oog viel op een paar bundeltje* bankbiljetten, "die daar in den hoek van een andere la tot gebruik gereed lagen. Zijn ge laat ontspande zich. Ja. hij wilde zich nog een allerlaatste aardigheid permitteeren. Het zou zijn Zwanenzang worden! En met vaste hand greep de grijze zonderling de bankbil jetten, ging naar het venster en wierp zo in een wijden boog naar beneden op de straat. Door een zijraam van den erker bespiedde Stanley ae tooneelen die zich nu bliksemsnel afspeelden. De wind had de biljetten terstond zeer ar tistiek verdeeld. Eenige der papiertjes waren op de trappen van de kapperszaak beland, welke in het sousterrain der automobiel-show room was gevestigd. Weer andere biljetten hadden zich in de straatgoot saamgebald. Zelfs op de kap van een bestelwagen lag een bruin, nieuw bankbiljet van honderd pond. Van alle kanten snelden lieden toe, die zich op het trottoir als een kluwen verwarden. Mannen, vrouwen en kinderen botsten tegen elkaar op. Zij bukten zich. duwden, drongen, stootten, grepen, sommigen holden weg Om in het bezit van een bankbriefje te ko men, kwam het tot hevige gevechten. Op het dak van de bestelwagen bakkeleiden vijf man nen om het bezit van het bruine, nieuwe hon derd pond biljet. En Stanley lachte. Lachte in zijn veilig hoekje 'n krakende, 'n duivelsche lach. Het straattooneel daar beneden; dat vechten van allen tegen allen, was hem een genoegdoening voor al de onaangenaamheden en ongerech tigheden, die hij gedurende zijn lange leven had moeten verduren. Steeds stroomden nieuwe liefhebbers toe. In het portiek, vóór de huisdeur lagen drie vijftigpondbiljetten, welke tot nu toe onopge merkt waren gebleven. In dit hoekje ont brandde nu een nieuwe vechtpartij, waaraan nagenoeg de geheele straat deelnam. Behalve één mensch. Die stond voor de men schenhoopen, een bleeke. slanke, jongeman, die roerloos naar het gevecht keek. De wind woei een biljet van vijftig pond in de hoogte en wierp het dan weer neer, vlak voor zijn voeten. Maar de jongeman bukte zich niet. Hij stak er geen hand naar uit. Hij keek verwon derd naar het papiertje en schudde het hoofd. Stanley vertrouwde zijn oogen niet. De jonge man had een ouden grijzen hoed op en droeg een kreukelige, door den regen ver schoten jas. Hij moest een arme kantoorklerk of zooiets zijn. Stanley nam hem nog eens scherp op. De jongeman stond daar nog steeds onbeweeglijk op dezelfde plek en keek met groote oogen deels naar de vechtende me nigte en deels naar het bankbiljet van vijftig pond dat vlak voor zijn voeten lag. De oude rende de trappen af baande zich een weg door het gewoel. Pakte den jonge man bij den arm. „Kom met mij mee!" zei hij heesch. „Het zal uw geluk zijn!" „Waarmee kan ik u van dienst zijn?" vroeg de bleeke jongeman, toen hij enkele minu ten later tegenover Stanley in diens werkka mer zat. „Hoe heet u?" antwoordde Stanley met een wedervraag. „Robert Wright!" „Uw beroep?" .Boekhouder bij Burleigh Co." Stanley knikte tevreden. Dan keek hij hem vriendelijk aan en zei: „Luister eens goed. Het geld, dat u op de straat gezien hebt is mijn geld. Ik heb het uit het raam gegooid." „U?" vroeg de jongeman met beleefde ver bazing. „Ja. Ik wou vóór mijn dood nog eens een grap uithalen. Wilde zien. hoe de menschen zich om een paar bankbriefjes de koppen aan 't bloeden slaan*Allen behalve u!" „Ik kon niet", zei de jongeman bescheiden. „Bravo, jonge vriend, bravo!" riep Stanley uit..,U kon niet: dat heb ik terstond gedacht. U kón niet, omdat dat weerzinwekkende gedoe op straat u even sterk tegenstond als mij. Omdat gij het geld evenzeer veracht als ik. U bent de eenige geweest, die zich niet gebukt heeft om mee te grabbelen naar dat aardsche slijkU hebt er geen idee van hoe mij dat in u bevalt!" Stanley schudde zijn bezoeker de beide handen. ,.U bent de laatste idealist- Maar zóóveel sterkte van karakter moet be loond worden. Juist omdat gij het geld ver acht, zult gij het hebben!" Stanley haastte zich naar zijn schrijfbu reau. baalde zijn ehèqueboek voor den da» en schreefZie zoo. jongeman, hier5000 pond!" Dan nam de oude heer het testament uit de lade en scheurde het in kleine stuk ken, „Ik wou er een eond aan maken", ver klaarde hij met een gloed van bezieling in zijn oogen." maar nu leef ik voort. U hebt mij het geloof in de menschheid weergegeven. „5000 pond!" herhaalde de jongeman later op de trap, terwijl hij de chèque met groote zorgvuldigheid in zijn binnenzak borg. „Nu is alles in orde. Nu kan ik Bessie trouwen!" dacht- hij, gelukkig. Want hij was bij het gezicht van al dat geld op het trottoir zeer treurig geweest, om dat hij zich tengevolge van gescheurde rug- spier, verleden Zondag bij het voetballen op- geloopen, niet kon bukken. „Zomer in 't land, Zorgen aan kant Voor Noodlijdenden en Hulp behoevenden. Koopt Zomerpostxegels." (Adv. Ingez. Med.) offer van den Haarlem-aanval. De wickets vallen regelmatig, alleen J. W. v. d. Bogaardt is niet uit te krijgen. Hij verdedigt zeer goed en scoort dan ook vrij langzaam. Als er 8 wickets neer zijn, stijgt de spanning ten top, door Rood en Wit nu 67 runs heeft. J. v. d. Bo gaardt en F. Hasselman weten door voorzich tig spel de benoodigde runs te scoren. Als het totaal 87 voor het verlies van acht wickets is, wordt gesloten, v. d. Bogaardt met 32 not out latende. F. Hasselman 6 not out. Vermelding verdient het fraaie wicketkeepen van den Haarlemmer R. Tom. Bowlingcijfers Haarlem: O. Abendanon 1—31, D. Wessel 222, E. v. Musscher 219, J. de Boer 215. Rood en Wit wint dus dezen spannenden wedstrijd met 6 runs en twee wickets. HAARL CRICKETBOND. Het programma voor Zaterdag. Voor a.s. Zaterdag is slechts een klein pro« gramnia vastgesteld. De oorzaak hiervan is dat de terreinen van Haarlem en Rood en Wit nog niet beschikbaar zijn. C. V. H. 3 de kampioen van vorig jaar. ont vangt Haarlem 3. In dezen wedstrijd zal Haarlem wel als overwinnaar uit het strijd perk komen, temeer daar C. V. H. 3 van haar vierde elftal eerverleden week zoo leelijk heeft verloren R. C. H. 2 krijgt bezoek van Bloemendaal. Van dezen wedstrijd is de uitslag moeilijk te voorspellen. Speelt R. C, H. met v. Wasse- ker, H. Zonneveld en J. Siegerist, dan heeft ze een goede kans om te winnen. Verschijnt. Bloemendaal volledig, dan is er een aardige wedstrijd te verwachten, hoewel ongeoefend- heid wel een groote rol zal spelen. Op het Ken nemer Lyceum-terrein wordt Rood en Wit 4—C V. H. 4 gespeeld. C. V. H. zal wel haar tweede overwinning boeken. Om den Jhr. G. C. Quarles van Ufford- wisselbeker. Op de banen van de Kennemer Golf- en Country Club te Zandvoort is Donderdag een 36 holes handicap meda.play gespeeld om den wisselbeker, uitgeloofd door Jhr. G. C. Quarles van Ufford. Eigenaar wordt- diegene, die den beker tweemaal achtereen of drie maal in het geheel wint. Er waren 15 deelnemers (siers). Eerste werd Jhr. P. Quarles van Ufford Jr. (15), eerste ronde 79, tweede ronde 75. totaal 154. Tweede werd C. Dekker Jr. (15), eerste ronde 78. tweede ronde 77, totaal 155. Als derde eindigde mej. E. Veltman (15), eerste ronde 77, tweede ronde 79, totaal 156. Vierde werd Jhr. Mr. W. J. Citters (28), eerste ronde 83, tweede ronde 74 totaal 157. Het programma. Het programma voor Zaterdag en Zondag luidt als volgt: Zaterdag: le klasse: V. V. G. A. I—H. H. C. I 2e klasse: R.C.H. ICatchers I. A. M. V. J. IDuvianen I. Z. R. C.—E. D. O. n. A. F. C. I—V. V. G. A. II. 3e klasse Haarlem: E.D.O. IVDuvianen II. Swastika—Haarlem in. D. E. V. n—R. C. H. m. D.E.V. I—Haarlem II. De drie Haarlemsche eerste-klassers heb ben dus dit weekeind alle drie een, zware taak. H. H. C. I gaat Zaterdagmiddag naar V. V. G. A.. welk negental verleden week met 155 van Blauw Wit gewonnen heeft. E.D.O. I en Haarlem I ontvangen. Zondagmorgen in het Noorder Sportpark resp. Quick I en Blauw Wit I, die beide al eenige jaren tot de sterk ste negentallen behooren. Als er dus een Haarlemsche overwinning behaald zal kunnen worden, zal het niet gemakkelijk gaan. R. C. H. I zal het Zaterdagmiddag, hoewel thuis spelend wel niet gemakkelijk hebben, terwijl tegelijkertijd Duvianen I en E.D.O. TI naar Amsterdam trekken om daar tegen A. M. V. J. en Z. R. C. te spelen. Of een van deze twee ontmoetingen tot een overwinning zal lelden, is eveneens zeer twijfelachtig, al geven we Duvianen nog wel eenige kans. E.D.O. IVDuvianen II wordt Zaterdag middag in het Noorder Sportpark gespeeld, terwijl op denzelfden tijd de ontmoetingen Swastika—Haarlem III en D.E.V. II—R.C.H. III aan den Vergierdeweg plaats vinden. Bloempjesdag. Voor „Meer en Bosch" en „Bethesda Sarepta". Binnenkort, nl. Woensdag. 3 Juni a.s., zal in Heemstede weder een bloempjesdag wor den gehouden voor de bij ieder bekende stich tingen „Meer en Bosch" en „Bethesda Sa repta". De nog betrekkelijk kort geleden alhier ge houden actie heeft geleerd, dat de belang stelling voor het mooie werk van de verple ging der toevallijders alhier groot is, zoodat met vertrouwen het resultaat van de collecte wordt tegemoet gezien. Zij. die willen helpen om deze collecte zoo goed mogelijk te doen slagen, door zich als collectant (ei op te geven (leeftijd minstens 14 jaar) gelieven zich te richten tot mevr. A. C. DingemansHoog, Achterweg 34, Tel. 28207. SURSéANCE VAN BETALING. Op Woensdag 20 Mei 1936 werd door de Ar- rondissements-Rechtbank te Haarlem voor- loopige surcèance van betaling verleend aan: Johannes Verdegaal, landbouwer, wonende te Aalsmeer. Bewindvoerder: Mr. H. O. Drilsma, te Haarlem. Datum van behandeling: Zaterdag. Ti Juni 1936, des voormiddags te 9 45 (kwart voor tien) uur in het Paleis van Justitie te Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 15