AMSTERDAMSCHE BEURS ONVERGETELIJKE AVOENSDAG 27 MEI W36 tf AAULE M'S DAGBLAD 7, _lmïïimmmuH Het gehakt in blik is op. Bestelde hoeveelheden wellicht niet te krijgen. 's-G-RAVENHAGE, 27 Mei. De minister tan binnenlandsehe zaken heeft in een circu laire aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat hij van den minister van landbouw en visscherij bericht heeft ontvangen, dat thans aok de voorraad gehakt in blik is uitgeput. Deze week zullen de laatste blikken verzon den worden. Nieuwe bestellingen kunnen dus niet meer worden aangenomen, terwijl er niet meer op gerekend kan worden, dat de reeds bestelde hoeveelheden ontvangen zullen wor den. Radio-overlast leidt tot een moordaanslag. Vrouw valt haar buurman met een broodmes aan. AMSTERDAM, 27 Mei. Ofschoon het in de hoofdstad tot de geregeld terugkeerende ge beurlijkheden behoort, dat tal van menschen, die een radiotoestel bezitten, ofwel te dien aanzien op het distributienet zijn aangesloten, het noodig schijnen te oordeelen een en an der zoodanig af te stemmen, dat de omgeving tot soms tien huizen verder overlast onder vindt van het lawaai, dat uit den luidspreker komt, zal het wellicht nog nimmer zijn voor gekomen, dat, een slachtoffer van dergelijke moderne kwellingen naar het mes heeft ge grepen en zijn kwelgeest daarmede te lijf is gegaan. Vanmorgen is dit echter geschied en wel in de Eerste Oosterparkstraat voor perceel 39. Hier woont een 41-jarige man, die, toen hij te ongeveer half tien zijn woning verliet, en een bij zijn huis gelegen steegje inliep, werd opge wacht door een in een hoogst opgewonden toe stand verkeerende 46-jarige vrouw. Voor de man eenige afwerende beweging kon maken sprong de vrouw, gewapend met een groot broodmes op hem toe en bracht hem een drietal steken toe, welke hem jresp. troffen in den linkerarm, het achterhoofd en waar schijnlijk in den mond, aangezien zijn lip een bloedende snede vertoonde en hij bovendien enkele tanden had verloren. Terwijl de man luidkeels om hulp riep, tengevolge waarvan voorbijgangers toeschoten, ging de vrouw op de vlucht, doch zij werd kort daarop door een agent aangehouden en naar het politiebureau aan de Linnaeusstraat overgebracht. De man, die hevig bloedde, is naar het Wilhelmina- gasthuis vervoerd, vanwaar hij zich na daar verbonden te zijn, naar huis kon begeven. Bij haar verhoor heeft de vrouw, die alleen op de eerste étage van perceel Eerste Oester- parkstraat 43 woont, medegedeeld, dat zij het voornemen heeft gehad den man te doo- den, omdat zij reeds geruimen tijd ernstigen overlast ondervond van de ten huize van den man aanwezige radio, zoodat zij zich verplicht had gezien, naar een andere woning om te kijken. De arrestante, die een nogal vechtlustigen, maar ook hoogst nerveuzen indruk maakte, zal wegens pogiiig tot moord ter beschikking van de justitie worden gesteld. Ds. G. J. DU YENDAK OP DE VOORDRACHT VOOR PREDIKANT TE ROTTERDAM Naar wij vernemen komt ds. G. J. Duyven- dak, Evang. Luth. predikant alhier, voor op de voordracht van drie personen, opgemaakt ter vervulling van de vacature in de Evang. Luth. gemeente te Rotterdam. ZANG EN VRIENDSCHAP. De Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriend schap" werkt hier op 13 Juli a.s. mee aan de uitvoering van de Rubens-cantate, Ook is de Liedertafel voornemens, in Juni in de Groote kerk een concert te geven met medewerking van de altzangeres Mej. Annie Woud, van de Haarlemsche celliste mej. Hen- rica, Hessels en van den-heer George Robert. Dat belooft dus een prachtig concert te wor den. De datum is nog niet bekend. HET INCIDENT BIJ DE ZANGHULDE OP DEN DAM. Telegram van ir. Mussert aan de Koningin. Naar aanlei ding van het optreden van de politie tegen nationaal-socialisten, die Maan dagavond deelnamen aan de huldiging van de Koningin voor het Paleis op den Dam te Amsterdam, heeft de algemeen leider der N. S. B., ir. A. A. Mussert. het volgende tele gram aan H. M. de Koningin gezonden: „Hare Majesteit Wilhelmina, Koningin dei- Nederlanden, Paleis, Amsterdam. „Acht mij verplicht met verschuldigden eerbied onder de aandacht van Uwe Majesteit te brengen, dat honderden loyale Nederlan ders, hun trouw en verknochtheid aan Uw huis gisteravond op den Dam voor Uw Paleis in groot enthousiasme uitend, op bevel van den hoofdcommissaris van politie met gum miknuppels zijn uiteen geslagen, waar door velen werden gewond." (w.g. Mussert). Smokkelaar door kogel getroffen en gedood. Geweigerd op sommatie te stoppen. MAASTRICHT, 27 Mei. Hedenmorgen vroeg is nabij de Belgische grens te Maastricht de 26-jarige ongehuwde Bierman, wonende te Maastricht, door ambtenaren doodgeschoten. Bierman kwam met een auto, geladen met suiker en margarine, uit Klein-Ternaaien en weigerde op sommatie van de ambtenaren te stóppen. Ook na het lossen van eenige waar schuwende schoten reed B met onverminder de vaart door. De ambtenaren achtervolgden B. in een anderen wagen en lostten daarbij nog een aantal schoten Hierbij heeft een dei- kogels B. in het achterhoofd geraakt. De auto van B. reed twintig meter verder tegen de leuning van een der bruggen over het ka naal Luik-Maastricht. B. werd uit den wagen geslingerd, Hij bleek door den kogel gedood te zijn. Het lijk is naar het ziekenhuis te Maastricht overgebracht. De auto met smok kelwaar is in beslag genomen. LESLIE THOMAS TREEDT UIT DE FIRMA BELISHA EN Co. LONDEN, 27 Mei (A.N.P.) Leslie Thomas. d° zoon van den zoo juist afgetreden mi- nis'er van koloniën, is Dinsdagavond uit de Londensche beursfirma Belisha en Co. ge treden. Pensioenkorting in Indië. Commissie-Rutgers stelt verminderingen van 20 tot 25 pCt. voor. Verschenen is het verslag van de Indische pensioenkortingscommissie, waarvan voorzit ter was dr. A. A. L. Rutgers, lid van den Raad van State. Aan dit verslag is het volgende ontleend: De commissie is bij haar werkzaamheden tot de slotsom gekomen, dat de van haar ver wachte egalisatie der pensioenen alleen op doeltreffende wijze verkregen kan worden door vergelijking der loopende pensioenen met de volgens de thans geldende regelen toegekende pensioenen als vergelljkingsvlak. Mede op grond van dit uitgangspunt werd in plaats van de yigeeren.de kortingsregeling een geheel nieu,w 'stelsel van herberekening gesteld. De voorstellen der commissie beteekenen voor het meerendeel der pensioenen een ver mindering met 20 procent. Deze vermindering kan tot 25 procent stij gen voor enkele groepen gepensionneerden, hetzij als gevolg van de doorvoering van het huidige algemeene maximum van f 9000 ook voor de oud-gepensïonneerden, hetzij op grond van het feit. dat het pensioen meer dan 46 procent van den pensioengrondslag bedraagt. De vermindering van het pensioen bedraagt in vele gevallen minder dan 20 procent, omdat het overeenkomstige pensioen in het vergelij- kingsvlak minder dan 20 procent lager ligt. Dit betreft een relatief klein aantal burger lijke pensioenen uit de periode 1925—1934, welke met een geringer percentage verminderd worden, en een groot aantal burgerlijke pen sioenen van voor 1925, welke met een geringer percentage of in het geheel niet verminderd worden, waaronder nagenoeg alle inlandsche pensioenen van voor 1925. Daarnaast worden ook de rangspensioenen in de lagere officiers rangen belangrijk minder dan 20 procent ver laagd, terwijl de pensioenen der Europeesche militairen beneden den rang van officier, be houdens enkele uitzonderingen, niet vermin derd worden. Geheel vrijgesteld van herberekening wor den de pensioenen van f 100 of minder per jaar en de pensioenen van f 800 of minder per jaar, verleend na een diensttijd van 10 jaar of minder. De bestaande kinderaftrek, waardoor de korting geringer is voor gepensionneerden met een of meer schoongaande kinderen, is in de voorstellen der commissie niet overgenomen. In de overgangsbepalingen van het wetsont werp wordt de vermindering voor het jaar 1937 beperkt tot 10 procent van het in 1936 werke lijk genoten pensioen en voor het jaar 1938 tot 20 procent daarvan. Anderzijds wordt aan degenen, die volgens de nieuwe regeling meer zullen ontvangen dan onder de huidige kor tingsregeling, in 1937 slechts de helft van dat meerdere uitgekeerd, behalve aan de Europeesche militairen beneden den rang van onder-luitenant, die onmiddellijk in het volle genot van het ongekorte pensioen worden gesteld. De opbrengst der in ontwerp bijgevoegde wet tot herberekening der pensioenen wordt ge raamd op f 9.100.000 tegen f 7.700.000 bij de huidige kortingsregeling. TOESTAND DR. G. NOLST TRéNITé. Wij vernemen dat de toestand van Dr. G. Nolst Trénité hedenmorgen iets vooruitgaan de was. GRACE MOORE TREEDT 25 JUNI IN NEDERLAND OP 's-GRAVENHAGE, 27 Mei. - In aansluiting aan het eenige dagen geleden gepubliceerde bericht, dat Grace Moore een concert te Sche- veningen zou geven, welk bericht toen nog' eenigszins voorbarig was, kan thans medege deeld worden, dat deze wereldberoemde Ame- /ikaansche zangeres, die voornamelijk door dt film ook ten onzent grooten roem heeft ver worven, definitief door de Kurhausdirectie is geëngageerd voor een enkel optreden op Don derdag 25 Juni a.s. Of dit concert met orkest dan wel met pianobegeleiding wordt gegeven zal nog nader worden bekend gemaakt. Daders van overval op taxi chauffeur gearresteerd. Na een klopjacht door politie en burgers. ALPHEN AAN DEN RIJN. 27 Mei. In den afgeloopen nacht om halftwee is de politie van Nieuwkoop er in geslaagd de beide da ders van den roofoverval op den chauffeur W. P. van Lieshout te arresteeren. Om ongeveer half elf des avonds ontving de politie van Al phen aan den Rijn bericht van den inspecteur te Noordwijk, dat aldaar een tweetal Duit- schers, die wegens een of ander delict werden gezocht, spoorloos verdwenen waren, terwijl tevens door een raadslid uit Alphen aan den Rijn aan de politie werd medegedeeld, dat in de Bruggestraat te Zwammerdam twee man nen waren gesignaleerd, die beantwoordden aan het gepubliceerde signalement van de daders van den roofoverval. Deze mededeeling werd dadelijk aan alle omliggende gemeenten bekend gemaakt, waar op een ware klopjacht werd georganiseerd, waaraan zelfs particulieren deelnamen, Een boerenarbeider had bemerkt, dat de beide mannen den Aarlanderveenschen polder wa ren ingevlucht en nadat ongeveer twee uur lang gezocht was. gelukte het de politie te Nieuwkoop de daders te arresteeren Bij hun arrestatie legden zij dadelijk een volledige be kentenis af. Het waren de 22-jarige monteur E- B. uit Celle (bij Hannover), die reeds vijf jaar te Noordwijk woonachtig was en de 27- jarige metselaar W. S., die kortgeleden van Celle naar Nederland was vertrokken. Daar zij den laatsten tijd werkloos zijn geweest, hadden zij 't plan opgevat weer naar Duitsch- land terug te keer en. Ten einde gemakkelijker de grens te bereiken beraamden zij den roof overval op den chauffeur om in het bezit van den wagen te komen. Zij bleken ook te Noordwijk reeds eenige beroovingen en inbraken te hebben gepleegd. Zij zijn ter beschikking van den officier van justitie te Den Haag gesteld. De N. S. B. en de Katholieken. In een vergadering door de N. S. B. te Breda gehouden, waarin de heer Ph. van Kampen uit Amsterdam het woord voerde over: Waar gaan wij heen", werd o.m. door dezen spreker meegedeeld, dat graaf de Marchant et d'An- sembourg aan de leden had verklaard al zijn functies in de N.S.B te zullen blijven bezet ten, terwijl de heer Vlekke eveneens had verklaard niet te zullen wijken. Op een schriftelijke vraag, na afloop der vergadering gesteld, waarin gevraagd werd hoe de N. S. B. stond tegenover den brief van het Episcopaat werd geantwoord, dat daarop thans uop: geen hociiosmg kan worden gege- -en. Wel ken worden meegedeeld, dat zou worden vergaderd door den raad der katho lieken in de N.S.B. over deze kwestie. bezorgt U Reisbureau LEO KOUS Binnenweg 161, Heemstede, Telef. 28928. •O Voor onze schitterende driedaagsche RIJN REIS, onder leiding van den populairen reis leider H. STINIS, zijn nog eenige plaatsen be schikbaar. Vertrek Zatex$agmidriag i uur vanaf Groote Markt. EERSTE PINKSTERDAG Naar het slot LOEVESTEIN en de Brabant- sche Vennen f 3.50 p. p. Vertrek 9 uur vanaf Groote Markt. TWEEDE PINKSTERDAG KASTEELENTOCHT in den Geldmschen Achterhoek ƒ3.50 p. p. Vertrek 8.30 uur vanaf Groote Markt. Laat U nog heden inschrijven en vraagt ons reisboekje aan ons Agentschap en bijkantoor BOCKHANDEL WERNïK, Groote Markt 16 en hoek Lepelstraat en onze Agentschappen in Haarlem en Omstreken. (Adv. Inqez. Med.) De heer Bijvoet (R.K.) verwachtte weinig van nieuwe onderhandelingen met den eige naar van het huis dat nu in het geding is. De gemeente moet het genomen raadsbesluit bij de Kroon verdedigen. De heer Roodenburg (C.H.)wethouder, voelde er voor om opnieuw te onderhandelen. Het kan misschien nog wel 10 jaar duren voor we alle perceeien in de straat hebben. De heer Wolzak; De straat moet zoo spoe dig mogelijk verbreed worden. De heer Roodenburg: Zoo noodig is het volgens mij ook niet. De heer Wolzak: Dan moet men de ge- heele verb.reeding opgeven. De heer Reinalda: Ik betreur het dat over deze zaak zoo uitvoerig in den raad ge sproken wordt.. Er ioopen nog meer onderhan delingen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met 28 tegen 8 stemmen. De ageiiciv Ld "ten 12. 13 en 14 werden na eenige discussie goedgekeurd PUNT 12 Voorstel van B. en W. tot het verleenen van medewerking voor de aanschaffing van schoolmeubelen voor de bijzondere school Ged. Oude Gracht 120. PUNT 12 Voorstel van B. en W. inzake de verzoek schriften van 4 besturen van bijzondere scho len om vergoeding ingevolge art. 100 L.O. wet. Uit Haarlem's Gemeenteraad Hedenmiddag vergaderde de raad der ge meente Haarlem. PUNT 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. De heer Peper (communist) besprak het adres van den heer Vermeulen met het ver zoek om hem. hoewel hij slechts in lossen dienst der gemeente geweest is, een toelage te geven. Er is geen recht voor adressant, maai er is toch wel iets voor te zeggen hem eenige vergoeding te geven. Dat doet de gemeente in andere gevallen ook wel. De heer Reinalda (s.d.a.p) zei dat B. en W. dit adres ter afdoening gevraagd hebben De argumenten van den heer Peper zullen daarbij bekeken worden. Mej. W. E. Huiskes vraagt eervol ontslag als onderwijzeres aan school 17. Wordt verleend. Zonder stemming worden de volgende voor stellen aangenomen. PUNT 2. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring der balans van de coöp. woningstichting „Eigen Haard" en de woningbouwvereeniging „Tuin wijk-Zuid". PUNT 3. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring dei- rekening van de voormalige corporatiën en ambachten. PUNT 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het kohier Straatbelasting 1936 (3e gedeelte). PUNT 5. Voorstel van B. en W. tot wijziging van art. 13 der verordening van het St. Elisa beth's Gasthuis. PUNT 6. Voorstel van B. en W. tot uitvoering van de wet tot verlaging van de openbare uitgaven ten aanzien van de salarissen van het per soneel uit geannexeerde gemeenten. PUNT 7. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van wijziging No. 5, bladen 2 en 5 en vaststelling van bebouwingsvoorsohrïften voor het uit breidingsplan Zuid-West. PUNT 8. Voorstel van B. en W. tot verkoop van grond a. Vergierdeweg (N.V. „Vondelkwartier"). b. Rijksstraatweg (R, Mulder). c. Rijksstraatweg (A. P. Winnubst). d. Kamperlaan (mevr. T. v. Looy van Gel der) PUNT 9. Voorstel van B. en W. tot aankoop van grond a. Romolenstraat hoek Zomerkade. b. ten W. van de Houtvaart, e. Rijksstraatweg hoek Jan Gijzenkade PUNT 10. Voorstel van B. en W, tot verhuur van de voormalige buitensocieteit. PUNT 16. Voorstel van B. en W. om bij den bouw van de aula op de bega-a a fplaats aan den Vei-giei'denweg af te wijken van art. 19, 2a der Bouwverordening. PUNT 17. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot herziening van het uitbreidingsplan Zuid- West (ten Noorden van den Zijlweg). Over grondaankoop Na eenige discussie namen B. en W. hun voorstel om het raadsbesluit inzake den ver koop van grond in de Damstraat in te trekken terug, omdat doordaar de gestorte waarborg sommen voor de gemeente in gevaar komen. De kooper wil den grond evenwel niet aan vaarden om financiecle moeilijkheden. De heer Reinalda (s.d.a.p.)wethouder, zei dat B, en W. zullen trachten zoo spoedig mogelijk weer de beschikkinig te krijgen over den grond. De heer Wolzak (A.R.) had bezwaar tegen het voorstel van B. en W. om het raadsbesluit tot ruiling van grond in de Anthoniestraat in te trekken. Als de gemeente niet tot ruiling van grond komt moet de gemeente een ont eigeningsprocedure voeren. Ged. Staten hebben wel bezwaar tegen de aangenomen ruiling, maar het is voor de gemeente beter bij de Ki-oon in beroep te gaan. De heer Reinalda (s.d.a.p.)wethouder, vond het standpunt van Ged. Staten aanvecht baar. Het is voor de gemeente wenschelijk om met den betrokkene te overleggen om tot een oplossing te komen. Het is bovendien niet het laatste perceel in de Anthoniestraat dat de gemeente moet hebben om tot volledige ver breeding van deze straat over te gaan. De heer Wolzak bleef aandringen op het in beroep gaan bij de Kroon. Onderhandelin gen en onteigeningen duren ook lang. De heer Klein Schiphorst (R.K.) pleit te er ook voor om het voorstel van B. en W. niet aan te nemen. De heer van Dam (V.D.) heeft later het gevoel gekregen, dat de gemeente met de grondruiling aan den royalen kant is geweest. Daarom is voor het bezwaar van Ged. Staten en het voorstel van B. en W. veel te zeggen. De heer Castricum (R.K.): Onteigening kan de gemeente duurder komen te staan. De heer Reinalda: In veel gevallen is onteigenen goedkooper dan onderhandelen. B. en W. zullen trachten alle perceeien in de straat die voor de verbreeding noodig zijn. in handen te krijgen. Evenwel op een voor de gemeente zoo voordeelig mogelijke wijze. PUNT 14. Tehuis voor ouden van dagen en Haarlem' s Kinderhuis Voorstel van B. en W. om het Tehuis voor ouden van dagen eia Haarlem's Kinder huis aan den Schotersingel, thans ressortee- rend onder Maatschappelijk Hulpbetoon, on der te brengen onder den Geneeskundigen Dienst. (Ongecorrigeerd (De zitting duurt voort) BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 27 Mei.. Oiadertrouwd 27 Mei: A. Timmers en M. der Kinderen; C. Vergers en J. Heijboer; J. J. Michel en C. H. J. van Strien: B. Eggermond en J. Hilbrink: H. H. F. J. Lokenberg en J. Th. Beck; R. Kok en J. J. Schoorl: J. E. K. de Lugt en E. J. J. Ruhe: J. G. Buijs en M. Buis; W. Boender en K. Bouman; H. J. Zwaneveld en M. J. Vermande; P. C. Gans en F. J. Bos; H. J. Kuipers en C. Dortmundt; A. C. van der Vlist en L. A. Simonis. Chr. J. Keevel en J. S. A. van den Heuvel; G. A. van der Wiel en G. C. J. van der Weiden; H. J. van der Lugt en C. J. C. van Leeuwen: D. IJLstra en J. Koper. Getrouwd 27 Mei: J. J. Polle en E. M. Oomen; L. Seggelink en M. M. Kieaijet: T. Eland en G. A. Gootjes; N. J. M. Hoekstra en J. G. Wijtkamp; M. Smit en H. A. Sieber; J. Oosterveer en J. Portegies; A. C. Chr. van den Bosch en M. P. van den Berg; N. J. Post- ma en E. I. M. van Bemmelen; A. J. Spoor en G. H. Franken: J. P. Cornet en M. Woelinga; W. A. Kruijd en G. PopDen: M. van Geemen en E. P. Th. Klabou: H. K. Jansen en R. Zabükovc: K. van Daalen en D. M. C. Ouwe- ian; A. Z. Honkoop en A. Chr. Tames; L. Brand en J. B. L. Pieters: W. Loerakker en C. M. Broers; M. Hagenaar en M. Sokolowski: G. J. Meijer en G. M. Strack; J. van der Schrier en W. J. Roosen: A. Griekspoor en E. van der Wolf; J. C. ter Metz en M. M. Cardol: J. Immink en M. J. B. Hoefsmit; G. Sillevls en A. M. Blokker. Bevallen. 23 Mei: M. Stcenkistv. Olst. d. 24 Mei: M. BurggraafSlinger, z. E. A M. de Haan—Jansen, z. 25 Mei: M. F. Oudolf—Kor- nelissen, d. W. E. C. de VriesBeenen, z. A. PippoloPippolo. z. 26 Mei: L. C. Bogaert Mahu. z. A. v. HuizenKnies, z. Overleden. 25 Mei: H. Pict°rs, 50 j.. Leid- schestraat. N. Velde. 68 j.. Dr. Leyd^straat. 26 Mei: W. A. de Vogel—Zwart, 70 j.. Zijlweg. J. HeintjesDingenouts. 71 j.. Kamoersingel. M. E. Bodt—Duffels. 71 j.. Tetterodctrait. P J., 2 dagen, dochter van S. Roest, Schouw tjesplein. G. C. Lasschuit, 75 j., Zomervanrt. M. E. Duffels, 71 j.. Tettei'odestraat. 27 Mei: B. Koedijker, 47 i.. Draopenierstraat. H. J. J., 8 j., zoon van T. F. L. Soook, Floressstraut. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m 1.45 pl.m 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINCEN BIN ALAND. 4 pCt. id. 1933 n 98* 98% 98% 4 pCt. Nederl. Indië 94* - - - 94% STAATSJEENINGEN BUI TENLAND. 5V2 pet. Duitschlandl930 (Youngleening) 20 22* Youngleening (met ver >2% klaring) - - BANKINSTELLINGEN. Amsterd Bank 114 - Handel Mpij. Cert van 128 f250 - Koloniale Bank 45* 46 Ned. Ind. Handelsbank 113* 113* Rotterd. Bank 109 - INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 22 - - v Berkels Patent - - Calvé Delft Cert 60 60 60* 60* Ned Ford ex 40 afst. :04 - - - Philips Gloeil. Gem.Bezit 'S3* 183* 183*—'84 184*-* 184* 1 1*—112 112* 112Vf 3/, 112 Ve 112L/f— "'VAKKEN. Deli Batavia 164 157* 159 159 161 159*-160 Deli Maatschanplj 21 2123/, 211 - 20 208 2C9* 7 -208* Senembah 201-202 '00* 198 199 198 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 1% l'A - - Scheepvaart Unie 44* 45 45* 45 Koninkl. Paketvaart 94 :4 Rotterdamsche Lloyd 357/, 35* Maatschappij Nederland 34 (:5* Holland—Amerika lijn 38* 34 - PETROLEUM. 259* - 260* 262* 261*-262 261* 251* 262 Per lak Petr - - Shell Union h 3/é IL-V-* 10% 10% 10% Continental Oil 18* 18V, - 9%-% 9% 7/} 9%-7A 9% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 220*4 223 225 224* 224* Java Cultuur 118* 118 - - Ned, Ind. Suiker Unie 10 2* - - Vorstenlanden 21H 21 industr. OND. BUITENL 8% Intern. Tel and Tel. - - 86A 20% - 20% -2 - 20 207/f-% Bethleh Steel .1 •**- 6A 31* - 31* "%-* 31* Cities Service 27/, - Gew Steel m - 36%-3/ - .5*4—7/, 35%-37 367/,-% 367/, 367/, Kennec Copper 22* 2%-% 22* 2 J*— -2* 6 RUBBERS. Amsterd. Rubber 14Ve 7A 114* 114*-* - '14*-* Deli Bat Rubber 66* Indische Rubber 92* Kendeng Lemboe 128* Serbadjadl 61 Rotterdam Tapanoeli 40 Bandar Rubber 107 Preanger Rubber 46 Java Caoutch 81 - Sumatra Rubber 137* - - AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 19*, 197/, - 20 V, 20 20% Vp Wabash Railroad |7A - 17A u/p Union Pacific - - Chic Wilwaukee 4- 456—Vê Missouri Kansas Texas 4 H 4%~5 5% 5 MIJN BOUW. Alg Explor. Mij 159 Redjang Lebong 200* - - - PROLONGATIE 2 - 2

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 11