Gas en bommen op Ethiopië. Oostenrijks binnenlandsche moeilijkheden. Hoe Thijs Ijs de verdwenen poes terugbracht Een zomerjurk W 0 E N S D A G 27 M E T 1936 H A A R E E M'S D A G E E A D Starhemberg definitief in de oppositie. Ongeregeldheden Neder-Oostenrijk. in OOSTENRIJK Volgens een Reuterbericht uit Weenen heeft prins Starhemberg definitief besloten in de oppositie te gaan tegen Schuschnigg, waar door de verhouding tusschen Heimwehr en de regeering dus verder verscherpt is. Naar thans pas bekend wordt, is het Zondag j.l. in Altenmarkt in het zuiden van Neder Oostenrijk bij een betooging van het Vader- landsche Front tot botsingen gekomen tus schen aanhangers van het Vaderlandsche Front en geüniformeerde leden van de Hei- matschutz, die steeds weer uiting gaven aan hun misnoegen, hoofdzakelijk tegen bonds- kanaselier Schuschnigg. In Gosal, in Opper Oostenrijk moest zelfs een vergadering van het Vaderlandsche Front dooi' de gendarmerie worden ontbonden, aangezien kreten tegen de regeering werden uitgeschreeuwd. In Vorarlberg heeft de landsleider der Heimwehren, Ulmer, een oproep uitgevaardigd, waarin hij verklaart, dat de Heimatschutz zich nooit laat ontwapenen en dat hij geen patronen en geen geweren en machinegeweren' zal afgeven. „De Heimatschutz zal gesloten in de nieuwe frontlinie treden en daar verder strijden voor zijn idealen en de instelling van een Heimatschutz-Oostenrijk", zoo heet het. Gisteravond laat heeft de Heimatschutz te Weenen een communiqué gepubliceerd, waar in met geen woord kennis genomen wordt van de instelling der frontmilitie of van de op roep van vice-kanselier Baar Bahrenfels tot de leden van de vrijwillige afweerorganisaties toe te treden tot de militie. Het communiqué maakt in het geheel geen melding van het Va derlandsche Front, maar spreekt over een reorganisatie van den Heimatschutz op een wijze, die geen rekening houdt met de prin- cipieele verklaringen van bondskanselier Schuschnigg en de nieuwe wet op het Vader landsche Front. Er wordt een nieuwe staflei ding in Linz gevormd. He' zwaartepunt van den Heimatschutz moet dus blijkbaar weer naar de provincie verplaatst, gelijk dit reeds eenmaal het geval is geweest. Alleen de zetel van den bondsleider zal in Weenen blijven. Tot chef van de stafleiding wordt de als voor vechter van de fascistische gedachte bekende lands'.eider van den Heimatschutz van Opper Oostenrijk, Wenninger benoemd. De mededeeling heeft den volgenden tekst: „Onder voorzitterschap van den bondsleider Starhemberg is Dinsdag de bespreking gehou den van de landsleiders in den Oostenrijkschen Heimatschutz. De bondsleider Starhemberg gaf een overzicht van den huidigen politieken toestand, waarop zich een diepgaande bespre king aansloot. De volgende organisatorische maatregelen werden door den bondsleider ge nomen en door de aanwezigen aangehoord: De zetel van de stafleiding van den Oosten rijkschen Heimatschutz wordt van Weenen naar Linz verplaatst. Aangezien Berger Waldenegg binnenkort zijn functie van gezant te Rome zal aanvaar den, zal hij voor den duur van zijn afwezig heid verlof krijgen van zijn functies als bonds- leider-plaatsvervanger, benevens als landslei der van den Oostenrijkschen Heimatschutz in Stiermarken. De landsstadhouder Berthold Stuergkh zal de post bekleeden van Landslei der van den Oostenrijkschen Heimatschutz in Stiermarken. Landsstadhouder Wenninger, Landsleider van den Oostenrijkschen Heimatschutz in Opper Oostenrijk zal naast bondsleider-plaats vervanger vice-kanselier Baar Bahrenfels be last worden met het bevel over de stafleiding als bondsleider-plaatsvervanger. Als resultaat van de besprekingen, die ver scheidene uren geduurd hebben, is de door niets te schokken wil van de leiders van den geheelen Oostenrijkschen Heimatschutz tot uiting gekomen. Ook in den vervolge voor de doelstelling van den Oostenrijkschen Hei matschutz te strijden en in gesloten eenheid den bondsleider Starhemberg onvoorwaarde lijk te volgen en trouw te zijn. De zetel van den bondsleider Starhemberg blijft ook in den vervolge in Weenen." België. Katholieken verliezen acht zetels in den Senaat. De volledige uitslagen der Senaatsverkiezin gen zijn thans bekend geworden. Er waren 101 zetels in plaats van 93 be schikbaar. Hiervan hebben de Katholieken er 34 ver overd, hetgeen voor hen een verlies van 8 zetels bet eekent. De Liberalen handhaafden zich op 11 zetels, evenals de socialisten, die op 39 zetels bleven staan. De groote winnaars dezer Senaatsverkiezingen zijn, evenals bij de Kamerverkiezingen, de Vlaamsch-Natio- nalisten, die met 5 zetels in den senaat terug keerden. terwijl zij tot dusverre slechts een zetel hadden bezet. De Rexisten doen in den senaat hun intrede met 8 zetels, terwijl de Communisten, die tot dusverre evenmin zit ting hadden, daarin thans 4 zetels hebben verworven. Behalve deze zetels zullen in den Senaat nog zitting hebben 44 provinciale senatoren, die op 7 Juni gekozen zullen worden, bene vens 22 leden, die door coöptatie der andere senatoren zullen worden aangewezen. Het kabinet-Van Zeeland afgetreden. Het Belgische kabinet is gisteren afgetreden. De ministerraad is te 5 uur des middags bijeengekomen om zijn standpunt ten aanzien van de door de verkiezingen ontstane situatie te bepalen. Na korte beraadslaging werd be sloten. den koning het collectieve ontslag van het kabinet aan te bieden. Minister-president Van Zeeland begaf zich na den ministerraad onmiddellijk naar den koning, om hem het besluit van het kabinet mede te deelen Het partiiprogram van Rex. Volgens een brochure, welke door de Rexis ten is verspreid, verlangen zij onderdrukking van den partijstrijd, een regeering van des kundigen, van beperkten omvang en onder politieke leiding, een nationale vertegen woordiging door een Kamer van Afgevaar digden van ten hoogste 100 zetels welke slechts twee maanden per jaar zitting heeft om de begrooting en enkele speciale wetten te bespreken, en een senaat of een raad uit de corporaties, overeenkomstig de Kamer. Verder hechten de Rexisten in het bijzonder belang aan de vorming van een net van cor poraties, die tot taak zullen hebben de pro blemen der nationale huishouding te regelen, daarbij uitgaande van de bestaande organis men, vakbonden, beroepsorganisaties en coöperatieve vereenigingen. Ook vragen zij versterking van de nationale verdediging. Het programma van de buitenlandsche politiek van de Rexisten omvat de absolute onafhan kelijkheid van alle mogendheden en afwik keling van de gevolgen van den oorlog met behoud van een vredespolitiek. (Reuter.) Communisten pogen tot een eenheidsfront met de Socialis ten te komen. Het politieke bureau van de Communisti sche Partij heeft een brief gericht tot de So cialistische Partij, waarin de communisten verzoeken om een onderhoud, teneinde de mogelijkheid van een eenheid van de Belgi sche werklieden te bestudeeren. Ensrelsc.bp treiler na a»-taring in het Kanaal gezonken. Zes opvarenden verdronken. Lloyds meldt, dat de Britsche treiler ..Pi cador" tijdens een dikken mist in het Kanaal gezonken is. na in aanvaring te zijn gekomen met het Britsche tankschip San Salvador. Twintig leden van de bemanning van de Picador worden vermist De San Salvador, waarvan de voorsteven zwaar beschadigd werd. heeft koers gezet naar de Tyne. Naar nader wordt gemeld zijn naar men vreest 6 leden van de bemanning van den ge zonken treiler Picador verdronken i^ia fmaaM whku&iUlyi. doviMa^fisJhotna Met enkele druppels Maggi1 Aroma dóór de olie en azijn bij het aanmaken dëV sla, wordt de smaak voller ert krachtiger; in één woord „af". "'Let óp de geel-rode etiketten, de naam Maggi en hét f^bnetemerk ^- r. -Eén ledig Maggi* Aroma ilesje"Nö.1 kunt U voor-30 :ctj latfen nayullén; (Adv Ingez. Med.i Haile Selassie Vrijdag in Gibraltar. De keizer zal Londen incognito bezoeken. Reuter verneemt dat de negus Vrijdag avond te Gibraltar verwacht wordt in hotel „Roe" waar men dertig kamers voor den kei zer en' zijn gevolg in gereedheid heeft ge bracht. Zondag a.s. zal de keizer dan aan boord van de Oxford vertrekken. Verscheidene de tectives en journalisten zijn te Gibraltar aan gekomen. Verklaard wordt, dat het verblijf van den negus in Gibraltar met geen enkele officieele ceremonie gepaard zal gaan. De mogelijkheid bestaat overigens dat hij aan boord zal blijven van den kruiser „Cape town" tot de „Oxford" zal zijn aangekomen. De Londensche correspondent van de Giornale d'Italia schrijft, dat het besluit van den negus om Londen incognito te bezoeken een moeilijk vraagstuk oplost. In Londensche kringen wacht men met een zeker ongeduld op een definitieve verklaring van de regeering. vooral aangezien Eden blijkbaar iedere gelegenheid aangrijpt zoo vervolgt "net Italiaansche blad om de ver houding tusschen Engeland en Italië te ver scherpen. De uitlatingen van Eden doen een gevaarlijk neiging vermoeden om de souve- reiniteit van Italië over Abessynië niet te er kennen. Men beschouwt evenwel de mededeeling van Eden, dat de Britsche gezant te Addis Abeba binnenkort met verlof naar Londen zal ko men. als een gunstig teeken en herinnert er aan dat ook de Amerikaansche gezant bin nenkort met vacantie zal gaan. Ervaringen van een ambulanceleider. Door Captain MARIUS BROPHIL. Captain Brophil was de Engelsche ambulanceleider van het Abessynische Roocle Kruis, iviens verklaringen aan gehaald zijn in het memorandum van de Engelsche regeering aan den Vol kenbond betreffende het gebruik van mosterdgas door de Italianen. De uitmoording van vrouwen en kinderen in Ethiopië door 't opzettelijk gebruik van een ver schrikkelijk gas, waartegen de bevolking vol komen onbeschermd was, was niet uitsluitend een episode uit het laatste deel van den Afri- kaanschen oorlog. Het gas is een erkend strijd middel van den Italiaanschen aanval ge weest sinds het uitbreken der vijandelijkhe den. Reeds in de laatste week van December 1935 ontving mijn ambulance, no. 3 van het Ethiopische Roode Kruis, de eerste slachtof fers van mosterdgasbommen. Bent u er zeker van. dat er inderdaad met mosterdgas gewerkt is, zou men kunnen vragen. Ongetwijfeld, want ik heb het in den wereldoorlog zelf ge zien en ben met zijn gevolgen vertrouwd ge raakt. Bovendien is mijn metgezel, luitenant Hickey, die een zeventienjarige ervaring bij het medische corps van het Britsche leger heeft opgedaan, zelf het slachtoffer geweest van dit ontzettende gas en daarom was hij in staat het onmiddellijk te herkennen. Het feit, dat het in December en de daarop volgende maanden gebruikte gas inderdaad mosterdgas was. werd ook bevestigd door dr. Schuppler uit Weenen en dr. Achmet, vroeger verbonden aan den Indischen medischen dienst. In bijna alle gevallen waren degenen, die ter behandeling naar onze ambulance weiden gebracht, burgers, voor het meerendeel vrou wen en kinderen, verbrand op de getroffen plaatsen aan handen en gezicht, verblind, verstikt, en snakkend naar adem. De meesten hunner bereikten onze ambulance pas dagen nadat ze door het gas getroffen waren en wij konden slechts des nachts of in den vroegen morgen hulp verleenen. Op onzen tocht naar Makalle kregen we met de eerste gifgasgeval- len te doen, maar helaas stonden we er vrijwel machteloos tegenover, omdat we geen anti- gas medicamenten bij ons hadden Het ontdek ken van gisgasslachtoffers. was een gewone gebeurtenis op onze reis van een maand naar het noorden. Onze patiënten konden zoowel in leven blijven als sterven. Er was geen an dere keus dan hen aan de genade der Voor zienigheid over te laten en onzen weg te ver volgen. Maar men kan zich indenken, wat een smartelijke pijnen die kinderen, vrouwen en non-combattanten geleden moeten hebben en nog steeds lijden dor.- -u jehoorlijke medische behandeling. Het aantal slacht offers, waarmede wij te doen kregen, was al aanzienlijk, maar het aantal, dat in het ge heel geen hulp ontving, is natuurlijk nog enorm veel grooter. Op onzen weg naar Kworam besloot ik, daar er voortdurend vliegtuigen boven ons versche nen, de Roode Kruisvlag te ontplooien. Overal waar we kampeerden en deze vlag ontvouwden droeg ik er zorg voor, dat er zich binnen een kwart mijl van ons kamp geen troepen be vonden. Op een morgen hadden wij onze tenten opgeslagen nabij Asjangi, op een vlak te, die we geheel voor ons alleen hadden De dichtstbijzijnde troepen waren drie mijl van ons verwijderd. Wij waren juist bezig met de verpleging van gewonde en gegaste patiënten, die uit de omliggende dorpen naar ons waren toegebracht, toen drie vliegtuigen boven onze hoofden verschenen. Zij cirkelden om ons kamp en begonnen toen. zonder eenige waar schuwing, in een kring om ons heen bommen te werpen. Gelukkig viel geen enkele binnen vijftig meter van de plaats waar wij ons be vonden. Het is onmogelijk, dat de piloten de geweldige Roode Kruisvlag, die schitterde in de zon, niet hebben opgemerkt. Op het oogen- blik van den aanval verrichtten de doktoren Schuppler en Achmet een operatie op een vrouw, die door een bom was gewond en een dergelijke aanval is niet de beste omstandig heid voor een onderneming, die koele zenuwen en een vaste hand verlangt. Tenslotte waren we allen genoodzaakt het kamp te verlaten waarbjj we de vrouw op een draagbaar mee voerden en een schuilplaats te zoeken on der de rotsen en het geboomte in de buurt. Daarna hebben we, tot we Makalle bereikt hadden, er van afgezien in de open lucht ons kamp op te slaan of patiënten te behandelen, uit vrees voor de bombardementen. Op den morgen van den 14den Januari be vond ik mij midden in de ambulance. Ik stond onder een rots in een vallei tusschen het dorp Antoia en Makalle. Drie Roode Kruisvlaggen waren op zeer duidelijke wijze opgesteld op de drie hoekpunten van een driehoek. Terwijl ik daar stond merkte ik een Italiaansch vlieg tuig op, dat zeer laag vloog, op een hoogte van ongeveer tweehonderd voet. Het toestel raas de vlak over mij heen. Terwijl ik naar boven keek zag ik, dat het zijportier van het vlieg tuig open stond, zoodat ik den bestuurder kon zien zitten. Ik stak mijn hand in de lucht en wuifde naar hem. Hij wuifde terug en cirkelde nog eens rond. Ik wuifde opnieuw, wees ver volgens naar de Roode Kruisvlag naast mij en gaf eenige teekens, die hij herkende. Nog viermaal cirkelde het toestel om mij heen. Daarna verdween het. Den volgenden morgen vroeg werden we begroet door het gedaver van verscheidene driemotorige vliegtuigen, maar we koesterden geen vrees, omdat de piloten ons kamp onmogelijk voor iets anders dan een Roo de Kruiseenheid konden houden. Wij ver wachtten, dat de vliegtuigen ons kamp alleen maar zouden passeeren. Tot onzen schrik zagen we gedurende één seconde iets glinsteren in de zonnestralen. Er volgde een oorverdoovende slag en de eerste bom viel op onze ambulance. Zij viel op de plek waar tien vrouwen sliepen, die we toege staan hadden haar toevlucht tot ons kamp te nemen. Twee der vrouwen werden gedood, de overige acht zwaar gewond. Drie kwartier lang hield het bombardeeren aan. Nadat we de gewonden hadden verzorgd be sloten we een telegram naar Addis Abeba te sturen ter doorzending naar Genève; hierin werd protest aangeteekend tegen het bombar dement van de ambulance. Steeds meer ge wonden werden bij ons binnengebracht. Ik had het telegram om ongeveer half een gereed en wilde het juist zenden naar Ras Moeloegetha. den minister van oorlog, aan wiens leger wij waren toegevoegd en die voor het doorgeven van telegrammen naar Addis zorg droeg, toen nieuwe Vliegtuigen arriveerden en bommen op ons lieten vallen. Wij werden niet alleen ge bombardeerd, maar ook nog gedurende twee en een half uur met machinegeweren bestookt. Hadden luitenant Hickey en ikzelf niet vooraf barricaden opgeworpen van onze voorraden, ik zou niet meer in leven zijn en de geschie denis kunnen navertellen, want later con stateerden we, dat onze dekking door tallooze kogels getroffen was. Ik telde dertig schoten rondom het Roode Kruis, terwijl de grond er omheen vrijwel opengereten was door de ma chinegeweerkogels. Mijn ervaringen staan in het geheel niet op zichzelf. Practisch gesproken kan iedere Roode Kruiseenheid in Abessynië dezelfde historie vertellen. De zinnelooze slachting en de ontzettende ellende, die over het heldhaf tige Abessynische volk gebracht zijn. hebben mij geleerd, dat Ethiopië, wat zaken als eer en cultuur aangaat, niets van de Westersehe Wereld te leeren heeft. Welke belofte de Kei zer ook heeft gedaan, zij werd gehouden wat het hem ook kostte. Hij heeft zich gedragen met een waardigheid, een moed en een zelf- beheersching, die zelfs een dictator, als hij dergelijke dingen kon apprecieeren, hem zou benijden. Toen ik vertrok gaf hij mij een bood schap mee. die ik hier neerschrijf: „Mijn land, dat nooit aan oorlogvoeren ge dacht heeft en geen stappen ondernomen heeft zich tegen de moderne oorlogstechniek te beschermen, wordt aangevallen door de in militair opzicht best uitgeruste natie ter we reld. Een land zonder bescherming, beschul digd van achterlijkheid, wordt met Middel- eeuwsche barbarij behandeld. Waarom? Wij hebben Italië niets misdaan. Wij koesteren geen imperialistische ambities en wenschen slechts met vrede te worden gelaten en onze kinderen op te voeden tot burgers van Ethiopië. In plaats daarvan worden wij geterroriseerd door een onbarmhartigen aanvaller, die spot met de heiligheid van het menschelijke leven en eigendom en de geschreven en ongeschre ven wetten. Wij worden gegast en gebombar deerd. De kreten van onze vrouwen en kinde ren stijgen uit boven de rookende ruïnes van onze steden en dorpen, terwijl Europa praat. Wij vragen niets, waarop we geen aanspraak hebben: wij vragen slechts, dat men onze on vervreemdbare rechten zal eerbiedigen, dat Italië een „halt" zal worden toegeroepen en dat de groote mogendheden, die verantwoor delijk zijn voor het Volkenbondscovenant, de verplichtingen daarin vervat zullen nakomen." Welk antwoord een burger van een Volken- bondsland hierop kan geven poog ik nog steeds te ontdekken. (Nadruk verboden). Een doodenstad ontdekt. Bij onderzoekingen nabij Alexandrië is, naar Reuter verneemt, een Grieksche doodenstad ontdekt uit de derde eeuw voor Christus. Ieder graf bevat een toegangstrap, een groot voor portaal of een kamer, waarin de sarcofaag, uitgehouwen in de rots. Het belangrijke van deze ontdekking is, dat gelijke grafkunst is gevonden op Cypres, in Palestrina en Noord-Italië. DE MAN ZONDER VINGERAFDRUKKEN. Toen de politie van Buenos Aires van den Amerikaanschen staatsburger Inslee Mount vingerafdrukken wilde nemen, bleek het dat de vingertoppen van Mount geen afdruk gaven. Mount vertelde toen, dat zijn handen en voeten absoluut ongevoelig waren voor koude en hitte. De dokters bestudeeren nu dit vreemdsoortige geval, waarvoor nog geen we tenschappelijke verklaring gevonden kan worden ONZE DACELIJKSCHE KINDERVERTELLINC. Een tijd lang sluipt Thijs door donkere gangen, slechts spaarzaam verlicht door een enkel olielampje en komt eindelijk bij een kamer, waarvan de deur half geopend is. Een kleine, vreemde man staat daar temidden van allerlei zonderlinge instrumenten. Dat is vast en zeker een toovenaar! En daar vlak bij hem ziet Thijs Rose-Marie, Sim's poes, gevangen in een kooi! „Ja, ik Burreblaar." hoort Thijs hem zeggen, „ik zal jou net als zooveel andere katten gebruiken om mijn tooverdrank te brouwen. Die verkoop ik aan graven en prinsen en die verschaft hun moed en durf. Je laatste uur is geslagen, juffrouw Rose-Marie...." Zeventien kinderen op een schooluitstapje verongelukt. Veerpont sloeg om. Dinsdagochtend maakten de leerlingen vafl een school te Rakvitz in Maehren (Tsjecho- Slowakije) een uitstapje naar de Pavlower hoogten, nabij Neumuehl werden de kinderen met een pont over de sterk gezwollen Thaya- rivier gezet. De boot sloeg evenwel om en de kinderen vielen in het water. Volgens een mededeeling van de gendar merie zijn 17 kinderen verdronken. Nog 31 kinderen vermist. Nader wordt nog gemeld, dat 31 schoolkin deren vermist worden. De oorzaak is het plot seling bezwijken der boot. De onderwijzers hebben hun uiterste best gedaan om de kin deren te redden, een hunner heeft negen scholieren in veiligheid gebracht. DE „GIRL Pat" TE DAKAR. De „Girl Pat" dé treiler die te Grimsby thuis hoort en sedert eenigen tijd is verdwenen, is te Dakar aangekomen. Het schip is, zooals men weet, tot „piraat" verklaard. Humor in Radio. De Daily Telegraph meldt uit Simla, dat deskundigen van den staats radiodienst in In- dië, die de reactie van radio-programma's op de armste deelen der bevolking met aandacht hebben gadsgeslagen, daarbij een eigenaar dige ondervinding hebben opgedaan. In Indië zijn slechts 28.000 radiotoestellen in gebruik en dat is dan nog nadat in de laatste drie ja ren het aantal toestellen steeds was toegeno men. Voor de meer afgelegen dorpen is radio nog een experiment. Toen een paar maanden gele den het radiostation van Delhi werd geopend, werd besloten in vijf dorpen in het district Goergaon (Poendzjab) een radiotoestel te plaatsen en de resultaten af te wachten. De toestellen waren toevertrouwd aan die dorpelingen, die daartoe het meest geschikt leken. Het gevolg van deze beslissing was, dat groote naijver ontstond, welke in veel gevallen tot ernstige twisten aanleiding gaf. Soms stonden zelfs de groepen gewapend tegenover elkander. In een dorp was het toestel toevertrouwd aan den geldschieter. Het bleek, dat de man het toestel slechts voor eigen gebruik aanzette. Hij zette het af wanneer dorpgenooten zijn huis naderden. In een derde geval werd geconstateerd dat een dorp, dat zich beroemde op een gramofoon met een naald het veel mooier vond een plaatje op te zetten dan naar de radio te luistex-en. Den ambtenaren van den radio dienst hebben zij slechts verzocht hun een nieuwen gramofoonnaald te willen verstrek ken. daar de eenige naald reeds maanden in gebruik was. een bleeke huiskleur, dat past rhet elkaar. AMILDA-zonnebruincrème doet Uw huiskleur spoedig wijken. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. (Adv. Ingez. Med.) bij PROGRAMMA DONDERDAG 28 MEI HILVERSUM I, 1875 M. 8.00—9.15 KRO 10.— NCRV 11.— KRO 2.— NCRV. 8.00—9.15 en 10.— Gram.pl. 10.15 Morgen dienst 10.45 Gram.pl. 11.30—12.— Godsd. half uur. 12.15 Gram.pl. en KRO-orkest. 2.— Hand- werkcursus 3.00—3.45 Gram.pl. 4.— Bijbelle zing 5.— Cursus Handenarbeid 5.30 Gram.pl. 6.Zendingscauserie 6.30 Gram.pl. 6.45 C. N. V.-kwartiertje 7.— Berichten 7.15 Reportage 7.30 Cursus Psychologie 8.— Berichten 8.10 Concert mmv solisten Chr. Orat. Vereeniging Haarlem en Haarlemsche Orkestvereen. (Om 9.40 Muzikale causerie) 10.35 Berichten 10.40 12.Gramofoonplaten HILVERSUM II, 301 M. AVRO-Uitzending. 8.Gram.pl. 9.— Kovacs Lajos' orkest 10. Morgenwijding en Gram.pl. 10.30 Kovacs La jos' orkest 11.— Knipcui'sus 11.30 Lyra-Trio. 12.15 Omroeporkest en Gram.pl. 2.Voor dracht 2.30 De Octophonikers en Gram.pl. 4. Voor zieken 4.30 Gram pl. 4.45 Voor de kinde ren 5.15 Voor jonge meisjes 5.30 Omroeporkest 6.30 Sportpraatje 7.Voor de kinderen 7.05 Piano-recital. 7.30 Engelsche les 8.Berich ten 8.10 Relais uit de Cité Universitaire te Parijs 8.50 Filmmuziek 9.20 Gram.pl 9.25 Beet hoven's negende symphonie (Gr.pl.) 10.35 Gram.pl. 10.45 Reportage „Queen Mary" 11. Berichten 11.10 Gram.pl. 11.1512.Kovacs Lajos' orkest. DROITWICH, 1500 M. 11.25—11.50 Orgelspel 12.10 Trocadero-Cine- ma-orkest 1,10 Gram.pl. 1.35—2.20 L Wayne's Sextet 3.2'0 Vesper 4.10 Causerie ..What do you think". 4.30 Gram.pl. 5.05 Het Harp-Trio 5.35 Raymond en zijn Band 6 20 Berichten 6.50 Cembalo-recital 7.10 Spaansche les 7.50 „The Nature of Public Opinion" 8.20 Het Campoli- Trio. 8.50 Herinneringen uit 1924 9.50 Berich ten 10.20 Kerkdienst 10.40 Het Lyra-kwartet 11.3512.20 Dansmuziek. RADIO PARIS, 1648 M. 7 20 en 8.40 Gram.pl. 9.50 Orgelconcert 11.20 Omroeporkest 2.50 Gram.pl. 5.20 Radio-tooneel 7.20 Gram.pl. 8.20 Koorconcert. 9.05 Gevar. programma. 10 05 Nationaal orkest, 11.35 12.35 Krettly-orkest. KEULEN, 456 M. 6.50 Orkestconcert 12.20 Orkestconcert 1.35 Populair concert 2.35 Gram.pl, 4.20 Populair concert 5.20 Gevar. concert 6.20 Orkestmu ziek 7.20 Onxroepkleinorkest 9.20 Gevar. pro gramma 10.50 Omroeporkest 11.3512.2*0 Dansmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Salon-orkest 1 502.20 Gi'am.pl. 5.20 Omroeporkest. 6.50 Gram.pl. 8.20 Operette-uitzending 9.20 Salonorkest 10 30 11.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroepoi'kest 1.50—2.20 Gram.pl. 5 20 Klein-orkest 6.35 Gram.pl. 8.20 Dansmuziek 9.35 Salon-orkest 10.3011.20 Gram.pl. DEl'TSCHLANDSENDER, 1571 M. 8.30 Gram pl. 9.20 Radio-tooneel 10.20 Be richten 10.50 Dialoog 11.05 Weerbericht 11.20 12.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 6