AMSTERDAMSCHE BEURS Ordening in den Woningbouw? DONDERDAG 28 MEI 1936 HAAREEM'S DAGBEAD 8 LAATSTE BERICHTEN. In Haarlem en Heemstede wordt daaraan behoefte gevoeld. Samenwerking tusschen deze gemeenten? Op het gebied van den woningbouw be staat in dezen tijd een chaos. Niet alleen te Haarlem, want in vele andere gemeenten is het even erg, misschien nog erger. Er staan namelijk zeer veel woningen leeg en toch worden er nog steeds door particuliere ex ploitanten meer huizen gebouwd. En bij voorkeur van het type der middenstandswo ningen, die in de na-oorlogsc-he jaren dooi de overheid zijn gebouwd. Het gevolg is, dat de nieuwe huizen, die meer gerief en luxe bieden, de bewoners uit de oudere woningen der vereenigingen en stichtingen lokken. In die complexen staan er tientallen open, wat voor de gemeente die voor de tekorten aansprakelijk is een groot financieel na deel is. De vraag rijst nu of naar ordening in den huizenbouw gestreefd moet worden. De heer M. A. Reinalda, wethouder van Openbare Werken te Haarlem, heeft over deze quaestie een en ander gezegd bij de be handeling der gemeentebegrooting voor 1936. Uit het officieele raadsverslag schrijven wij de volgende passages over: Het ledig staan van vele middenstands huizen der gemeente staat in verband met de regularisatie in den woningbouw. Daarbij treft men in de eerste plaats een zeer eigen aardig symptoom aan. Zoodra iemand een aantal jaren ergens heeft gewoond, open baart zich vooral bij de huisvrouw tegen woordig een sterke neiging om, als het maar even kan. naar een nieuwere, naar een be tere woning te verhuizen. Ook daaraan is gedeeltelijk te wijten de volkomen stelsel - looze bouw van middenstandswoningen in het noorden van de gemeente, woningen die voor een gedeelte betrokken worden door in gezetenen, die met overheidssteun gebouwde panden hebben verlaten. Tevens wordt daardoor, want het mes snijdt aan twee kanten, de ge meente financieel in het hart ge troffen. De opmerking is gemaakt, dat de bouw vakarbeiders en alle anderen die er belang bij hebben, er eigenlijk blij mee moesten zijn. dat er zooveel gebouwd wordt, doch spreker ontkent dit. Juist deze volkomen stelselloos heid op het gebied van de volkshuisvesting doet de heerschende crisis nog verergeren. Het is nu maar de vraag of de gemeente in staat is om deze stelselloosheid in den aanbouw van woningen te voorkomen. Dit nu gelooft spreker niet. Geen grond meer door de gemeente verkoo- pen is geen oplossing, daar niet alle grond in handen der gemeenschap is. Het grootste ge deelte van den grond is integendeel in handen van particulieren, die allemaal klaar staan om. zoodra zich een gunstige gelegenheid voordoet, hun gronden als bouwterrein van de hand te doen,na vooraf aan de daarvoor gestelde eischen te hebben voldaan. Alleen de rijkswetgever zou evenwel op dit gebied afdoende maat regelen kunnen treffen. In de laatste jaren is dit euvel echter zoo sterk geworden, dat de vorm welke de gemeente nu al heeft, daardoor tot een lange, smalle streep is geworden, een streep, die naar de meening van het college van B. en W. reeds te lang moet worden ge acht. Spreker wijst er op, dat dit belangrijke financieele gevolgen heeft met het oog op de te leggen gasbujzen, electrieiteitskabels en waterleiding, evenals op het gebied der volks gezondheid en van de politie. Deze gevolgen van een onevenredige ontwikkeling van de gemeente, van deze lintbebouwing, moeten naar de meening van B. en W. worden voorko men. Het is de vraag of de uitbrei dingsplannen geen herziening behoe ven, ten einde er een stokje voor te steken, dat particulieren maar voort gaan met te bouwen, terwijl zij de eco nomische nadeelen daarvan op den rug der gemeente schuiven. Tot zoover de verklaringen van wethouder Reinalda in den Haarlemschen Raad. Te Heemstede staat men wat den wo ningbouw betreft voor vrijwel dezelf de moeilijkheden als te Haarlem. Daar zijn de volgende woningen met over heidssteun gebouwd. „Berkenrode" (Res Novaplein 33 en 26 Berkenlaan 54) totaal 113 woningen. „St. Joseph" (Iepenlaan en Lindenlaan) 60 woningen. „Het oude Posthuis" 22 wo ningen. „Heemstede's Belang" (Bosboom Toussaint laan. Nic. Beetsstraat en Nic. Beetsplein) 69 woningen. „De Haemstede" (Haemstedeplein. Haem- stedelaan, Zandvaartkade en Eikenlaan 69, Bankastraat 59, Balistraat 33, Kadijk en Talmastraat 48) totaal 209 woningen. In totaal dus 473 woningen waarvan de gemeente het financieel risico draagt. Nu worden er ook de laatste jaren door particulieren te Heemstede middenstands woningen gebouwd waardoor vele huizen die met overheidssteun gebouwd zijn, leeg ko men staan. Daardoor wordt ook de gemeente Heem stede financieel in het hart getroffen, om de woorden van den heer Reinalda over Haarlem te gebruiken. Nu is weer het voornemen om in de omge ving van de Hugo de Grootlaan ten Westen van den Heerenweg een groot complex mid' denstandswoningen te bouwen. Dezer dagen is door de directie van Open bare Werken van Heemstede een uitgebreid onderzoek ingesteld naar den woningvoorraad, woningbehoefte en woningproductie te Heem stede. In het rapport daarover dat ons thans in handen kwam lezen wij de volgende pas sage: „Het eenige middel, waarover de gemeente Heemstede beschikt om een te grooten aan bouw tijdelijk te remmen is de gronduitgifte van gemeentewege. Indien echter de gemeente een poging zou doen om den bouw van niet noodig geachte woningen tegen te gaan door te weigeren bepaalde complexen grond uit te geven, zou de eenige consequentie zijn. dat de bouw zal verplaatst worden van gemeente terreinen naar particulieren grond envan Heemstede naar de omliggende gemeenten. De gemeente zou zich dus in alle opzichten bena- deeien zonder het doel te bereiken. Indien het gemeentebestuur de bevoegdheid bezat om ook den bouw van particuliere ter reinen zoo noodig te beperken enindien er op dit punt samenwerking en overeenstem ming met de omliggende gemeenten mogelijk ware, zonder daarbij onze gemeente te bena- deelen, dan zou althans in beginsel de mo gelijkheid van een ordening in de woning productie aanwezig zijn. Nu mist in de eerst plaats het gemeentebe stuur de bevoegdheid tot beperking van den woningbouw. Een wettelijke regeling, krach tens welke die bevoegdheid kan worden uit geoefend zou daarvoor noodig zijn. Er bestaat alle reden om aan te nemen, dat de regeering mede in verband met het vraagstuk dei- werkloosheid in de bouwbedrijven en aanver wante industrie, niet een dergelijke wettelijke regeling zal vaststellen, waardoor immers ook de huurverlaging gevaar zou loopen niet ver der door te werken. Een eventueele samenwerking met de omliggende gemeenten, waarbij Haarlem door zijn grooten woning voorraad in de eerste plaats zou staan, opent uit den aard der concurrente belangen dier gemeenten een weinig hoopvol perspectief ter bereiking van gunstige resultaten voor deze ge meente." Tot zoover dit Heemsteedsche rapport. Er blijkt dus overduidelijk uit dat te Haarlem en te Heemstede dezelfde moeilijkheden bestaan. „TRAVIATA" IN HAARLEM-NOORD. In de Generaal Cronjéstraat is in perceel 112 een filiaal geopend van de winkel van de firma Spee, „Traviata" genaamd. Een bijzon der mooie, smaakvolle etalage noodigt tot binnentreden uit en wie aan deze uitnoodi- ging gehoor heeft gegeven, bevindt zich in een eveneens met smaak ingerichte winkelruimte. „Traviata" bestaat reeds acht jaar in de Anegang, terwijl daar thans gedurende vijf jaar radio- en gramofoonartikelen worden verkocht. Alle apparaten van Philips en Tele- funken vinden wij in de Gen. Cronjéstraat -en een uitgebreide collectie platen wacht de koopers af. Voor Haarlem Noord, waar weinig gramo- foonwinkels zijn, ongetwijfeld een aanwinst. Het zedenschandaal in Den Haag. Vrijgelaten ambtenaar zou bekend hebben. 's-GRAVENHAGE, 28 Mei. In verband met de omstandigheid, dat Mr. F. door de justitie op vrije voeten is gesteld en mr. R. in bewaring is gehouden, vernemen wij. dat zulks hieraan zou zijn toe te schrijven, dat mr. F. een volledige bekentenis zou hebben afgelegd, terwijl mr. R. tegenover de justitie ontkend zou hebben, zich aan de feiten, waarvan hij verdacht wordt, schuldig gemaakt te heb ben. (A.N.P.) Inbrekers voor de rechtbank. Behandeling van de diefstallen in Haarlem-Noord. Voor de rechtbank stonden terecht een 33- jarig bankwerker en een 24-jarige werklooze uit Amsterdam, die eenige maanden geleden in Haarlem-Noord een serie diefstallen heb ben gepleegd. Hun was ten laste gelegd, dat zij in vereeniging in den nacht van 5 op 6 Februari van dit jaar een aantal belasting- merken en twee fietsen en op 6 Februari een fiets hadden gestolen. De bankwerker had zich tevens te verant woorden wegens diefstal van eenige zaken uit het clubhuis van de H. F. C. „Haarlem", waar verdachte in den nacht van 21 op 22 Februari door verwijdering van een ruitje was inge klommen. De terreinbewaarder van „Haarlem" had den 22sten de deur van het clubhuis geopend gevonden en de vernieling gezien. Drie voet ballen, een regenjas en eenige shirts en hand doeken waren verdwenen. De bankwerker bekende dezen diefstal te hebben gepleegd, Beiden bekenden uit een schuurtje achter den Rijksstraatweg de fiets te hebben gestolen en uit een schuur in de planetenbuurt twee fiet sen en drie rijwielplaatjes. De officier eischte tegen den bankwerker, die al zeven maal was veroordeeld en die met- den ander nog veel meer diefstallen in Alk maar, Zeist, Amersfoort etc. had gepleegd, evenals tegen den werklooze, die vijfmaal was veroordeeld, twee jaar gevangenisstraf met aftrek van preventief. De verdediger van den tweeden verdachte mr. L. G. van Dam pleitte clementie in ver band met de moeilijke omstandigheden die de verdachte tot zijn daad hadden gedreven. Uitspraak 11 Juni. Serie inbraken door veelbelovende 18-jarige. Een 18-jarige timmerman uit Velsen stond terecht terzake, dat hij in de avonden van 8 en 11 Maart in Velsen in twee woningen was binnengedrongen door middel van valsche sleutels. Hij had in het eene zes rijksdaalders en in het andere een portemonnaie met vier biljetten van tien gulden weggenomen, welk geld hij had opgemaakt. De verdachte bekende de diefstallen, die hii had gepleegd na aangebeld te hebben om te zien of de bewoners thuis waren. Deze twee feiten waren hem ten laste gelegd doch hij was nog in meer woningen binnen gegaan met zijn looper. De officier van Justitie, mr. Andringa, eischte op grond van het reclasseeringsrap- port een gevangenisstraf van twaalf maan den, waarvan vier onvoorwaardelijk en acht voorwaardelijk, met onder toezichtstelling van den R. K. reclasseeringsvereeniging. De verdediger achtte het beter in verband met verdachtes leeftijd en moeilijk karakter een meer paedagogische straf te geven riep daarom de clementie der rechtbank in. Uitspraak 11 Juni. OUDE MUNTEN GEVONDEN. In het Oeral-museum te Almana zijn zes oude munten tentoongesteld, welke zijn ge vonden in westelijk Kazakhstan. Een der munten dateert uit 1223, het jaar der troons bestijging van sultan Osman Mohammed. De zeilwedstrijden op het Noordzeekanaal. Groote deelneming verwacht. Omtrent de zeilwedstrijden, die Zondag 21 Juni a.s. op het Noordzeekanaal gehouden zullen worden, vernemen wij, dat hieraan zullen deelnemen de Kennemer Roei- en Zeii- •ereeniging, de Haarlemsche en de Zaanland- sche Zeilvereeniging. Voorts kunnen ook niet- leden aan de wedstrijden deelnemen. De wedstrijden beginnen te 12 uur en zul len vermoedelijk te half drie zijn afgeloopen. Verwacht wordt deelneming van 60 a 80 vaartuigen. Van het eerste startschot af zal elke 5 mi nuten een boot afzeilen, te beginnen met de langzaamste en te eindigen met de snelste klasse. Deelnemende klassen zijn B. M., sharpies, groote B. M., boeiers en een gemengde klasse. De start is bij het nieuwe boothuis der Ken- nemer Roei- en Zeilvereeniging. Van het startpunt wordt gezeild rond een boei bij de Velserspoorbrug, van daar naar het spuika- naal, waar een boot is uitgelegd, die eveneens ,.0rerond" moet worden en voorts terug naai de startplaats. Bij kalm weer wordt de baan eenmaal, bij flinken wind tweemaal afgelegd. Er zijn vele prijzen, bestaande uit bekers en kunstvoorwerpen beschikbaar gesteld. Verder wordt weer de wisselbeker van IJmuidens Bloei „verzeild". HAARLEMMERMEER. ERNSTIGE AANRIJDING. Woensdagavond omstreeks 7 uur bevond een dochtertje van den landarbeider L. aan den Hoofdweg nabij den Bennebroekerweg zich in den grasberm langs den waterkant voor de ouderlijke woning. Haar 2-jarig zusje, van het erf komende, wilde zich ook naar de zijde van de Hoofdvaart begeven, juist op het oogenblik dat een uit de richting de Kaag ko mende personenauto, bestuurd door den heer M. uit Amsterdam, in aantocht was, en stak daartoe plotseling den weg over. De heer M„ het gevaar ziende, remde krachtig, doch kon niet meer vermijden dat de 2-jarige kleine door de rechtervoorzijde van de auto gegre pen en eenige meters meegesleurd werd. De autobestuurder droeg het ernstig gewonde meisje zelf in de ouderlijke woning, alwaar de hulp werd ingeroepen van Dr. S. uit Nieuw- vennep. die o.m. constateerde dat haar beide beenen boven de knie waren gebroken en over brenging naar een ziekenhuis noodzakelijk achtte, hetgeen geschiedde met de ziekenauto van den gemeentelijken geneeskundigen dienst naar de Mariastichting in Haarlem. Den auto bestuurder treft vermoedelijk geen schuld aan het gebeurde, waaromtrent door de poli tie een onderzoek werd ingesteld. IJMU1DEN DE HEER MARINUS ADAM GEHULDIGD. Gisteravond heeft een huldiging plaats ge had van den directeur van de muziekvereni ging Wilhelmina. den heer Marinus Adam, en wel naar aanleiding van het behaalde succes op het concours, gehouden te Zalt- bommel. Het muziekkorps had zich om 8 uur opgesteld bij de halte Julianakade om den niets-vermoedenden directeur af te halen. Met volle muziek werd, omstuwd door een groote menigte, via Julianakade, Kennemer- laan naar het repetitielokaal, het R.K. Ver- eenigingsgebouw, gemarcheerd. Hier werd de heer Adam toegesproken door den voorzitter, den heer J. v. d. Zwan. Deze herinnerde aan het behaalde succes, hetwelk hij voor het grootste gedeelte toeschreef aan de eminente leiding van den directeur. Verder sprak hij den wensch uit, dat waar nu een eerste prijs in de eerste afdeeling behaald was, de volgen de keer een dergelijke prijs in „uitmuntend heid" mocht worden behaald en dit niet alleen maar dat de heer Adam het korps nog mocht leiden tot in de superieure afdeeling. Als blijk van waardeering overhandigde de voorzitter den heer Adam, onder luid applaus een enve loppe met inhoud. Met eenige korte woorden dankte de heer Adam voor deze spontane hul diging en wekte hierbij, in het bijzonder de jonge leden van het korps op, om op den in geslagen weg voort te gaan; dan was er bij hem geen twijfel dat meer succes zou worden behaald. BENOEMING BIJ HET STAATSVISSCHERS HAVENBEDRIJF. Tot assistent van de directie van het Staats visschershavenbedrijf, als opvolger van den heer D. J. v. Dijk, is benoemd mr. A. Boosman, oud-eerste officier van de maatschappij Ne derland. DE HARDDRAVERIJ GAAT DOOR. Naar het bestuur van de harddraverijver- eeniging IJmuiden ons mededeelt zijn de voor de te houden harddraverij benoodigde gelden bijeen, zoodat thans reeds met zekerheid kan worden vermeld, dat de harddraverij doorgaat en wel op Donderdag 10 September. De plaats, waar de harddraverij zal worden gehouden, wordt in overleg met B. en W. vastgesteld. BESOMMINGEN. Loggers: SCH 69 f 320; SCH 412 f 310: SCH 266 f 290; KW 74 f 1290; KW 19 f 400; KW 105 f 350; KW 114 f 260; KW 75 f 290; KW 132 f 290. MARKTPRIJZEN van Donderdag 28 Mei. Tarbot per K.G. 0.560.46. Tongen per K.G. 0.570.3S. Kleine schol per 50 K.G. 176. Schar per 50 K.G. 4.50. Kleine poon per 50 K.G. f 4. Pieterman per 50 K.G. 14. Kabeljauw per 125 27. Groote gullen per 50 K.G. 11. Kleine gullen per 50 K.G. f 8.505.50. Wijting per 50 K.G. 5.50—5. STORMVOGELS—V.S.V. Naar wij vernemen zal de wedstrijd Storm vogels—V.S.V., waarvan de baten ten goede komen aan het Comité Jeugdwerkloosheid worden gespeeld Vrijdag 12 Juni a.s. 's avonds 7.30 uur op het terrein van Stormvogels. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 28 Mei. Ondertrouwd 27 Mei: F. W. van Paradijs en C. J. de Munnik; 28 Mei: H. W. Landwehr Jo- han en A. M. Steenkist. Getrouwd 28 Mei: W. J. Nelissen en C. L. Bos; Chr. Fortgens en J. W. S. Kenniphaas; A. A. Ramaker en H. A. Roelfsema; H. J. Muller en A. S. de Lee; J. C. Sandifort en C. M. Leeuwenkamp; H. J. de Groot en J. W. van Gulik; P. Dekker en C. G, Faber; M. van Hensbergen en A. E. van Til. Bevallen 26 Mei: C. DooijesBrander, z.; 27 Mei: E. C. LoomanEldering, d.; C. H. van KordelaarMeijers, z.; M. J. ZwetslootTes- selaar, z.-; 28 Mei: A. Kempkesv. d. Vossen, d. Overleden 26 Mei: M. E. Duffels, 71 j., Tet terodestraat; J. M. de Groot, 82 j„ Spaarne; 27 Mei: T. Dekkus—Veldhuizen, 60 j., Soera- bajastraat; M. K. BlommaertRöckrath, 39 j., Rozenprieelstraat. BEVERWIJK. De V. V. V.-Feestweek in Augustus. Illuminatie en straatversiering. Hoe meer de V. V. V.-feesten naderen, hoe levendiger wox-dt de belangstelling bij alle groepen der bevolking voor de komende ge beurtenissen Uit de kringen van handel en industrie in onze gemeente hebben zich reeds verscheidene firma's van een stand op de tentoonstelling verzekerd, terwijl meerderen nog met de Com missie in overleg zijn om een stand te verkrij gen, waarmede straks aan de tienduizenden vreemdelingen, die ongetwijfeld de feesten ko men bezoeken, getoond zal worden wat Bever wijk presteert. De Commissie voor de groote bloemen-, groente- en fruittentoonstelling heeft zich in het bezit gesteld van een gebouw, groot 1200 M2. en heeft een plan ontworpen, zoo grootsch van opzet als Beverwijk nog nim mer heeft aanschouwd. De Commissie vond in Beverwijk en omgeving zoowel als ver daar buiten alle medewerking. Voor de opvoering van het landsspel „Ken- nemerlands Glorie" is thans de medewerking verkregen van 500 dames en heeren. Een dezer dagen zullen de repetities voor het spel be ginnen Ongetwijfeld zal dit landsspel, dat een deel uit Beverwijk's roemrijk verleden zal vertolken, ook in geheel ons land groote be langstelling trekken. De Commissie voor de sterritten van auto's, motorfietsen, wielrijders, ruiters en niet te vergeten de wandelaars, heeft een deel van haar voorbereidende werk geheel gereed en gezien ook de medewerking, die deze commis sie mocht ondervinden van alle groote bon den in ons land zullen duizenden per auto, motor, rijwiel of te voet Groot Beverwijk ko men bezoeken. De origineele optocht „Volkeren der aarde" is in een vergevorderd stadium van voorbe reiding en onze Beverwijksche Harddraverij- vereeniging heeft reeds toestemming verkre gen om in de Feestweek haar jaarlijksche groote draverij te houden. Kortom alles is druk in de weer om de feesten tot een evene ment te maken, waar Beverwijk trotsch op zal kunnen zijn. Geen wonder dan ook, dat in verschillende straten reeds plannen worden overwogen, om deze gedurende seg Feestweek te illumineeren of te versieren. De meest actieve burgers heb ben reeds de hoofden bij elkaar gestoken om Beverwijk in deze dagen in een passend feest kleed te steken. Dat hun dit toevertrouwd is hebben de fees ten in 1927 bewezen. Beverwijk geleek toen een sprookjesstad en met de herinnering hier aan zullen er zeker geen straten zijn, die nu achter willen blijven. Het Hoofdcomité meent deze gedurende de Feestweek te illumineeren minatie gezamenlijk worden gedaan, een nog beter geheel zal worden gekregen en tevens economischer zal kunnen gebeuren. Zij heeft dan ook een Commissie van Advies benoemd, die eventueel gaarne elke straat van advies zal dienen en tevens zal trachten tot de bo venbedoelde eenheid te komen. En om nu tot dit doel te geraken, wordt er Donderdag 4 Juni te 8.30 uur een vergadering gehouden in de benedenzaal van het Kennemer hotel en worden uit iedere straat, die een versiering zal willen maken gaarne zooveel mogelijk personen verwacht. Er kunnen dan diverse straatcommissies worden gevormd, die in nauwe samenwerking met het Hoofdcomité zullen zorg dragen dat in de komende Augus tusdagen de versiering van Beverwijk een attractie is voor plaatsgenoot en vreemdeling. VORIGE KOERS KOERS VAN HEDEN pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 STAATSLEENINGEN BIN NENLAND. 4 pCt. id. 1933 II 98% - 4 pCt. Nederl. Indië 94%-% - - STAATSLEENINGEN BUI TENLAND. 5Vz pet. Duitschlandl930 (Youngleening) 20 20 20 Youngleening (met ver- 22%-h 22% BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Bank 114 Handel Mpij. Cert van 128 f250 Koloniale Bank 465* 46%—47 46% 46%—47 Ned. ïnd. Handelsbank 113% 113% Rotterd. Bank 109 INDUSTR. OND. BINNENL. Alg. Kunstzijde Unie 22% v. Berkels Patent - Calvé Delft Cert 60% 60Vs Ned. Ford ex. 40 afst. 203 205' Philips Gloeil. Gem.Bezit 135 185-186% 186-% 186%-% 184%-% 112%—113 112% -7/8 113%-% 113% 114 1137/a TABAKKEN. Deli Batavia 163% - 164 163%—164 163 163% 159%-160 Deli Maatschappij 211%-212 212 211-211% 207-207% 207-208% 198 200% 193 SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot 1% Scheepvaart Unie 45 45% 45% Koninkl. Paketvaart 94% 94% Rotterdamsche Lloyd 35% 35% - Maatschappij Nederland 34 34 HollandAmerika lijn 38% PETROLEUM. 262%-% 266%-268 267 267% 267% -2673/g Perlak Petr. Shell Union io%-% io%8-% 103/g-% 10% "3/8 io%-% Continental Oil 18% 18% 9%-% 9%-% 9%-% 9%-% 9% CULTUUR MAATSCH. H. V. A 224-% 230% 230%-231 229-231 Java Cultuur 122 125 Ned. Ind. Suiker Unie 103% 104 Vorstenlanden 21% ri%-S/6 iNDUSTR. OND. BUITENL. 8% Intern. Tel and Tel. 8% 20% - 7/p 205/8-% Bethleh Steel 30%— 31V 31 31Vs-% 313/8 Cities Service 2% 36% 36%—7/p 387/g-Vf 7%-Ve 36%-% 367/8 - 37 36%—37 37-% 36Ji Kennec Copper 22% 22% 22%-5/ê 225/8 22% 6% RUBBERS. Amsterd. Rubber 114% 115%-% 115% 116 116 Deli Bat. Rubber 65% Indische Rubber 92% Kendeng Lemboe 128%-129 -r 60% Rotterdam Tapanoeli 39% Bandar Rubber 106% Preanger Rubber 45% Java Caoutch 81 Sumatra Rubber 136 AMER. SPOORWEGEN. Southern Pacific 19%-iO 20-Vf Wabash Railroad 1% 1%-% 1% Union Pacific 76 - - Chic Wilwaukee 4% 4%-^r 4%-% Missouri Kansas Texas 5% 4% 4%-5 4% MIJN BOUW. Alg. Explor. Mij 159 Redjang Lebong 200% - - - 1 PROLONGATIE 2 - -

Haarlem's Dagblad | 1936 | | pagina 14